THOLENDERWIJS informatierubriek van de gemeente tholen MAANDAG 12 SEPTEMBER OPEN AVOND TEN BEHOEVE VAN LASKURSUSSEN IN L.T.S. TE SINT-MAARTENSDIJK. WAT LIGT TER INZAGE? VRIJDAGAVOND BEIAARDCONCERT DOOR GERARD DE WAARDT M.M.V. CONCORDIA IN THOLEN MAANDAGAVOND VERGADERT DE GEMEENTERAAD^!^— REGIONAAL EDUCATIEF CENTRUM "DE BEVELANDEN THOLEN" (R.E.C.) IN EIGEN ONDERKOMEN r OFFICIEELE INGEBRUIKNEMING EN OPEN DAG SPORT- EN GEMEENSCHAPSCENTRUM "DE WELLEVAETE" Donderdag 8 september 1983EENDRACHTBODE SPREEKUUR BEN W Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint Maartensdijk Tel 01 666-2955 Maandag 12 september a s. vindt in de Burgemeester Bouwense L.T.S. tussen 19.00 en 21.00 uur een open avond plaats speciaal gericht op de diverse laskursussen. Deze avond is voor iedereen toe gankelijk. Wat gebeurt er op de open avond? de lasdocenten zijn aanwezig om te demonstreren en adviezen te geven middels dia's en foto's zal de opleiding duidelijk gemaakt worden er zal voorlichting en uitleg gegeven worden ten aanzien van de geïntegreerde kursus beginners/gevorderden maar ook ten aanzien van de vervolgopleiding voor het gronddiplo- ma booglassen en de vakdiploma's booglassen Deze opleidingen zijn bedoeld voor ku1 jisten die reeds in het bezit zijn van het beginners/gevorderden diploma. Alle genoemde kursussen worden afgesloten met door het Ned. Instituut voor Lastechniek (N.I.L.) georganiseerde examens, de di ploma's zijn als zodanig landelijk erkend. bij de bedrijven worden bovengenoemde kursussen zeer hoog ge waardeerd. op deze open avond kan advies en informatie worden ingewonnen bij direktie, schooldekaan en docenten, tevens kunnen met de ad ministrateur afspraken worden gemaakt ten aanzien van inschrij ving e.d. Onderstaand leest u om welke kursussen het gaat, de toelatingseisen, kursusduur e.d. GEÏNTEGREERDE KURSUS BOOGLASSEN BEGINNERS-GEVORDER DEN Doel van de kursus is het opdoen van theoretische en praktische kennis van het lassen die nodig is voor het behalen van het'diploma van de geïntegreerde kursus "Booglassen met beklede elektroden niveau Gevorderden. De kursus staat onder toezicht van het Nederlands Instituut voor Las techniek te 's-Gravenhage en is verbonden aan de Burgemeester Bou- wenseschool voor lager technisch onderwijs. Onder de Linden 2 te Sint-Maartensdijk. De groepsgrootte bedraagt 10 kursisten, twee kursisten per lasplaats. Tot de kursus worden toegelaten leerlingen die in het bezit zijn van het eindgetuigschrift van een school voor Lager Beroeps Onderwijs of ge lijkwaardige opleiding en /of leerlingen die voldoende basiskennis be zitten om deze kursus met goed gevolg te kunnen doorlopen, een en ander ter beoordeling van de direktie. De duur van de kursus is acht maanden, 6 lestijden per week van 50 minuten (5 klokuren). De lestij- Voorbereiden bestemmingsplannen De burgemeester van de gemeente Tholen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 26 augustus 1983 voor een ieder ter secretarie van de gemeente, Markt 1 -5 te St. Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 1 5 augustus 1983, waarbij wordt verklaard dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: a Molenvlietsestraat 26-28 te Tholen; b. Oostsingel 36 te St. Maartensdijk; c. Bou Kooymanstraat 33 te Oud-Vossemeer; d. Kalisbuurt 1 9 te Oud-Vosserqeer; e. Wilhelminastraat 27 te Stavenisse; f. Nieuwstraat 10 te St. Annaland g. Raiffeisenstraat 9 te St. Annaland h. Pluimpotterrein te Scherpenisse De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangegeven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte teke ningen. f Sint-Maartensdijk, 8 september 1983 De burgemeester van Tholen, E. Baerends Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om vergunning ingediend door: de heer L Boonstra, Onder de Zeedijk 6 te Poortvliet voor het uitbreiden van een woning op het perceel, kadastraal bekend Poortvliet, sektie 0, nummer 243, plaatselijk gemerkt Onder de Zeedijk 6. Dit bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn voornemens met toepassing van artikel 1 9 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het kollege van Gedeputeerde Staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor het onderhavige bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan, stellen wij een ieder in de gelegenheid om van 9 september tot en met 22 september 1983 schriftelijk be zwaar in te dienen bij ons kollege. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentese cretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 8 september 1983 Burgemeester en wethouders van Tholen Maandagavond komt de Thoolse gemeenteraad voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is zoals gebruikelijk openbaar. Elke belangstel lende is dan ook van harte welkom. Op de agenda staan onder meer de navolgende punten: Verbetering weggedeelte tussen Noorddijk en Veilingweg Sint-An naland; In de begroting 1983 is voor het aanbrengen van een nieuwe deklaag op het bovengenoemde gedeelte van tertiaireweg nummer 13 een bedrag opgenomen van 1 10.000,— Na een onderzoek ter plaatse is gebleken dat herprofilering van de weg noodzakelijk is, zodat een grotere uitgave nodig is dan eerst werd aangenomen. Er wordt naar gestreefd de uitvoering nog in september te laten plaatsvinden. De raad wordt gevraagd het benodigde geld beschikbaar te stellen. Opknapbeurt terrein aan de Spuistraat/ Havenweg te Sint-Annaland; In het verleden heeft de gemeente bedoeld terrein aangekocht van de heer W. Heijboer en bestemd tot industriegrond Het ziet er niet naar uit dat deze grond pp korte termijn voor industriële doeleinden kan worden verkocht. Het perceel maakt op dit moment een erg rommelige indruk, mede door de opslag van materialen en het stallen van vrachtwagens. De heer Heijboer gebruikt het terrein voorts nog voor paardendressuur. Het minder fraaie uitzicht heeft geleid tot klachten van omwonenden. Voorgesteld wordt het terrein op te knappen (egaliseren en inzaaien met gras) en daarvoor het benodigde geld beschikbaar te stellen. Vaststelling nieuwe verordening op de heffing en invordering van onroerendgoed belastingen; Op 1 5 november 1 982 stelde de Thoolse gemeenteraad voorlopig het tarief voor de onroerend-goedbelasting vast per 1 januari 1 983 en wel op 13,50 per heffingseenheid van ƒ3.000,— De op trekking van het in 1 982 geldende tarief var> 8,90 naar 1 3,50 in 1 983 was een gevolg van het feit dat er een daling van de waarde van het onroerend goed werd verwacht. Inmiddels is de hertaxatie van de onder de onroerend-goedbelasting vallende objekten gereed en kan worden overgegaan tot berekening van het definitieve tarief per 1 januari-1 983. De verwachte daling van de waarde van het onroerend goed is blijkens de taxaties uitgebleven. Aan getaxeerde waarden blijft netto een bedrag beschikbaar van 582.000.000,— Dit bedrag levert een aantal heffingseenheden (één eenheid is ƒ3.000,op van 194.000,Gezien de uit spraak van de gemeenteraad dat de in 1 983 te behalen opbrengst van de oriroerend-goedbelastingen gelijk dient te zijn aan de op brengst 1982, behoudens de natuurlijke groei, kan thans op be trekkelijk eenvoudige wijze het tarief worden berekend. De in 1982 behaalde opbrengst bedraagt 1.680.000,vermeerderd met een natuurlijke groei van ƒ35.000,— bedraagt de in 1983 te behalen opbrengst 1.71 5 .000,— Het resultaat van een en ander is een tarief van 8,85 per heffingseenheid van 3.000,— Daar van komt 5/9 deel ten laste van de zakelijk gerechtigde (b.v. de eigenaar) en 4/9 deel ten laste van de gebruiker (b.v. de huurder). Gekpnstateerd mag worden dat er slechts sprake is yan geringe wijzigingen ten opzichte van de vorige heffingsperiode. Er zijn wel onderlinge verschillen tussen bepaalde categorieën onroerend goed af te lezen. Zo zijn de wat oudere woningen in de goedkopere prijsklasse wat in waarde toegenomen, terwijl de nieuwere duurdere woningen iets in waarde zijn gedaald. In de woningwetsfeer zijn een aantal voorbeelden hiervan de-woningen aan de Weelhoekstraat te Oud-Vossemeer (bouwjaar 1977) die van ƒ92.000,naar 80.000,— zijn gegaan; in de Bloemenlaan te Sint-Maartensdijk (bouwjaar 1978) van ƒ90.000,naar ƒ81.000,Daarente gen zijn woningen aan Ter Vate in Tholen (bouwjaar 1948) van ƒ35.000,— naar ƒ43.000,— gegaan en aan de Grindweg te Tholen (bouwjaar 1957) van ƒ67.000,naar 73.000, Eenzelfde lijn tekent zich af bij de particuliere woningbouw. Al met al meent het kollege te kunnen stellen, dat door de uitkomst van de hertaxatie en het feit dat de te behalen opbrengst wordt gestabili seerd er van de zijde van de gemeente geen extra financiële druk op de inwoners wordt gelegd, hetgeen in een tijd van economische teruggang als zeer bevredigend mag worden ervaren. De raad wordt voorgesteld het tarief voor de onroerend-goedbelas- tingen met ingang van 1 januari 1983 te bepalen op ƒ8,85 per heffingseenheid van ƒ3.000,— hetgeen is neergelegd in een nieuwe verordening. Uitbreiding openbare lagere school te Oud-Vossemeer; De Staatssekretaris van Onderwijs en Wetenschappen heeft mede delingen gedaan over de mogelijkheden van toelating van kleuters op "losse" lagere scholen. Onder losse lagere scholen worden ver staan lagere scholen die geen integratie-partner hebben waarmee zij na de invoering van de Wet op het Basisonderwijs een basisschool zullen vormen. Ten aanzien van de openbare lagere scholen doet Zich het gemis van een openbare kleuterschool op slechts één Thoolse woonkern gevoelen en wel Oud-Vossemeer. Thans wordt de mogelijkheid geopend om zonder de stichting van een afzonderlijke kleuterschool, kleuters toe te laten op de scholen voor gewoon lager onderwijs. Het hoofd van "Die Heentrecht- school" te Oud-Vossemeer heeft gewezen op de onderwijskundige noodzaak om toch voor de inwerking-treding van de Wet op het Basisonderwijs ervaringen op te kunnen doen met kleuters op de lagere school. De oudercommissie onderschrijft dit standpunt, ter wijl er overleg is geweest met andere direkt betrokkenen t.w. het bestuur van de Algemeen Christelijke kleuterschool en het bestuur van de School met de Bijbel te Oud-Vossemeer. De bedoeling is om per 1 augustus 1 984 kleuters toe te laten tot de openbare lagere school. Daarvoor is het nodig dat de school wordt uitgebreid rtnet een afzonderlijk speel- en werklokaal, bergruimte, toiletten en dient een speelplaats te worden aangelegd. De raad wordt gevraagd tot uitbreiding van de school te besluiten. Herstel riolering Onder de Linden te Sint-Maartensdijk; In het najaar van 1982 werden nabij Onder de Linden te Sint- Maartensdijk rioleringswerkzaamheden uitgevoerd. Bij de opleve ring van het werk werden een aantal onjuistheden gekonstateerd: Op sommige plaatsen bleek het riool half vol water te staan, hetgeen betekent dat de leidingen niet onder het juiste profiel liggen. Bij de uitvoering van het werk hebben maatafwijkingen plaatsgevonden. Op enkele plaatsen hebben in maart j.l. herstelwerkzaamheden plaatsgevonden. Hierbij werden één dag na het leggen van de buizen relatief grote zettingen gekonstateerd, omdat er onder het aanlegniveau slappe grondlagen werden aangetroffen. Besloten werd het herstelwerk voorlopig te beëindigen en eerst een bodem onderzoek in te stellen. Dit is inmiddels gebeurd. Met de aannemer is thans in redelijk overleg tot een oplossing gekomen over het herstel van de riolering en over de verdeling van de kosten. De raad wordt gevraagd een bedrag van 66.100,— beschikbaar te stel len. Een vergelijkbaar bedrag komt voor rekening van de aannemer. Aankoop Nieuwstraat 28b te Sint-Annaland; Langs de Raiffeisenstraat te Sint-Annaland ligt een perceel grond waar ingevolge het bestemmingsplan "Kom" woningbouw is ge pland. Een gedeelte van dit perceel is nu in gebruik als speelter- reintje voor de jeugd De eigenaren van het pand Nieuwstraat 28b hebben onlangs gevraagd of de gemeente belangstelling heeft voor de aankoop van het pand. In de wetenschap verkerend dat na aankoop van dit pand wordt beschikt over alle grond die benodigd is om ter plaatse een viertal woningen terug te bouwen, waarmee weer een "gat" in de oude dorpskern is opgevuld, wordt de raad voorgesteld daadwerkelijk tot aankoop van Nieuwstraat 28b over te gaan. Aankoop Lenteplein 1 te Scherpenisse; Eveneens ter uitvoering van een bestemmingsplan "Kom" dient het pand Lenteplein 1 te worden aangekocht. Deze aankoop maakt het mede mogelijk dat ter plekke een aantal woningen kunnen worden teruggebouwd. Ook een aanpalende schuur zal nog in eigendom moeten worden verworven. De raad wordt voorgesteld het pand Lenteplein 1van mevr M. Bolier-Quaak aan te kopen Verkoop Parallelweg 9 te Poortvliet; De heer J.A. de Boe, huurder van het pand Parallelweg 9 te Poort vliet, heeft het gemeentebestuur verzocht deze woning aan hem te verkopen. Daar de gemeente geen enkel belang meer heeft bij het behoud van de eigendom van de woning, wordt de raad voorgesteld deze aan ^etrokkene te verkopen. Verkoop van landbouwgrond aan de heer A.P. Bout te Sint-Maar tensdijk; Enige tijd geleden is een begin gemaakt met de sanering van de verpachte landbouwgronden nabij de kern Sint-Maartensdijk. Het gemeentébestuur is er in geslaagd de vrije beschikking te krijgen over ruim 8,5 ha. landbouwgrond. Het is de bedoeling daaraan een nuttige bestemming te geven, waarbij uiteraard een agrarische be stemming voorop staat. In het bijzonder wordt gedacht aan de mogelijkheid de vrijkomende grond als compensatiegrond te ge bruiken voor pachters die elders moeten of moesten wijken. Thans is overeenstemming bereikt met de heer A.P. Bout over de verkoop van een kavel van 0.54.30 ha. aan de Zurenhoekseweg te Sint- Maartensdijk. De heer Bout heeft in verband met de aanleg van groenvoorzieningen nabij camping "de Muije" landbouwgrond moeten afstaan. De raad wordt voorgesteld de grond te verkopen. Voorstel tot het behandelen van de Nota Sociaal Economisch Beleid en vaststelling van een regeling waaronder de gemeente financiële steun kan verlenen aan bedrijven in de gemeente Tholen in het belang van de werkgelegenheid; De reden waarom de nota is verschenen laat zich raden. Het werk loosheidspercentage op Tholen ligt, zeker in vergelijking met de regio, erg hoog. Het gemiddelde werkloosheidspercentage ligt op Tholen op 21,5% terwijl dit percentage in Zeeland op 16% en landelijk op 1 5% ligt. De nota beoogt niet het brengen van spectaculaire oplossingen. Daarvoor is het werkloosheidsprobleem te groot van omvang. De Thoolse problematiek is op een rijtje gezet aan de hand waarvan bekeken kan worden op welke wijze de werkgelegenheid kan wor den bevorderd en de bedrijvigheid kan worden gestimuleerd. Nog maals, het gemeentebestuur van Tholen realiseert zich goed dat zij alleen weinig kan doen. Zolang de economie niet aantrekt zowel in Nederland als daarbuiten, kan er alleen maar in de marge wat worden gedaan. Voor de gemeente ligt er een opdracht in het kader van een voorwaardenscheppende taak. Als zodanig worden een aantal elementen in de nota naar voren gehaald. Zo zal het niet meer voldoende zijn voor de gemeente om een industrieterrein te ontwikkelen en de daarop beschikbare grond te verkopen. Zo is het denkbaar dat de gemeente zelf een gebouw op een industrieterrein exploiteert. Belangstellende ondernemers zijn alsdan niet uitsluitend verplicht grond te kopen en een bedrijf daarop te stichten, maar kunnen een ruimte in dat gebouw huren om hun bedrijf uit te oefenen. Voorgesteld wordt een zogenaamd bedrijfsverzamelgebouw te stichten. Een andere zaak die in de nota wordt opgeroepen is een herover weging van het gemeentelijk uitgavenpatroon. Moet er een ver schuiving in het uitgavenpatroon komen ten gunste van de plaat selijke werkgelegenheid? Voorgesteld wordt de diskussie daarover op gang te brengen, maar vooruitlopend daarop nu reeds een fi nanciële reserve daarvoor te kweken via een werkgelegenheids- fonds. Met dat fonds kunnen voorzieningen ter behoud en ter ver sterking van de werkgelegenheid worden getroffen. Bij een eerdere gelegenheid heeft de raad inmiddels 250.000,— voor dit fonds gereserveerd. In de begroting 1 984 is nog eens met 50.000,voor dit doel rekening gehouden, terwijl de raad bin nenkort wordt voorgesteld 200.000,— ten laste van de begro ting 1 983 naar het werkgelegenheidsfonds over te hevelen. Daar mee wordt het mogelijk om bedrijven die tijdelijk in financiële pro blemen verkeren te ondersteunen. Ook jonge bedrijven en startende nieuwe ondernemers kunnen van een dergelijk fonds profiteren. Te denken \£ilt aan het verlenen van een garantie of het verstrekken van een krediet. Een ander uitvloeisel uit de nota is het gegeven dat Tholen een redelijk sterke agrarische positie heeft. De teelt van produkten is sterk, doch de verwerking van die produkten (conser vering, opslag e.d.) gebeurt elders. Geprobeerd moet worden wat meer agrarisch georiënteerde industrieën naar Tholen te krijgen. Een ander gegeven is de ligging van Tholen aan de Oosterschelde. Tot nu toe is uit die situatie weinig voordeel gehaald. Een studie naar de mogelijkheden voor het commercieel kweken van vis is naar de mening van het gemeentebestuur een goede gedachte. Het verbeteren van de verbindingen van en naar Tholen via bijvoorbeeld Oester- en Philipsdam is voor het gemeentebestuur een belangrijk uitgangspunt. Ook in de toeristische en recreatieve sfeer liggen er mogelijkheden. Voorgesteld wordt te bezien in hoeverre het re creatiegebied Gorishoek kan worden versterkt met de bouw van een zomerwoningenpark in relatie met een slechtweerakkommodatie. Daarmee werk je seizoensverlengend met een gemiddeld hogere bezettingsgraad in het rekreatiegebied zelf. Dit zal naar midden stand en bedrijfsleven toe ook een positieve uitwerking hebben. Bovengenoemde zaken zijn de meest in het ooglopende die in de nota aan de orde worden gesteld Vorige week hebben wij u in deze rubriek geïnformeerd over het Re gionaal Educatief Centrum "De Bevelanden/ Tholen Kortom het R.E.C. De gemeente Tholen heeft zich onlangs bij het R.E.C. aange sloten. Daarmee is gekozen voor meer samenhang op het gebied van onderwijs aan volwassenen. Vanaf vandaag heeft het R.E.C. een eigen onderkomen op Tholen en wel in het voormalig gebouw van gemeen tewerken aan de Molenvlietsedijk in Tholen. Het linker gedeelte van het complex is in gebruik bij de peuterspeelzaal, het rechtergedeelte vanaf nu bij het R.E.C. Het adres is Molenvlietsedijk 5a te Tholen. In het gebouw is een kantoorruimte en ruimte voor leslokalen, die echter nog aan het nieuwe gebruik moeten worden aangepast. Een en ander maakt dat de Thoolse bevolking voortaan vrij dicht bij huis informatie kan krijgen over onderwijs aan volwassenen. Het R.E.C. geeft informatie over cursussen die zij zelf verzorgt. Er is echter ook informatie te verkrijgen over andere cursussen. Ook helpt het R.E.C. met adviezen over studies, het meedenken over nieuwe cursussen, het uitlenen van educatieve materialen enz. Alhoewel het R.E.C. nu een permanent gebouw heeft, zal het niet iedere dag bezet zijn. Te zijner tijd zullen in de Eendrachtbode de precieze openingstijden worden vermeld. Om te voorkomen dat u te vergeefs aanklopt is het wellicht verstandig tevoren even te bellen: 01660-3194. In de maand september is het kantoor in ieder geval iedere vrijdag geopend. Vanaf oktober wordt dat twee a drie dagen per week. Welke cursussen starten binnenkort? Vorige week hebt u in deze rubriek kunnen lezen dat op korte termijn wordt gestart met een kursus "Lezen en schrijven voor Volwassen Nederlanderseen kursus "Nederlands voor buitenlanders" en met "De Open School". Voor aanmelding en informatie kunt u dus vanaf heden terecht op het kantoor van het R.E.C., Molenvlietsedijk 5a te Tholen, tel. 01660-3194. den zijn verdeeld over 2 lesavonden van elk drie lestijden De lesavonden vallen in de periode van 1 oktober tot en met 31 mei. Het aantal lestijden praktijk is 5 en theorielessen 1 per week. Tijdens de praktijklessen worden de proefwerkstukken beoefend. Bij de theorielessen worden de volgende onderwerpen behandeld; grondbeginselen van het booglassen, elektrodenkennis, lasnaadvor- men en lasuitvoering, krimpverschijnselen en vervorming, materialen- kennis, materiaal- en lasonderzoek, lassystemen en hun toepassingen, elektrotechniek, lasmachines en veiligheid. De kursus wordt gedeeltelijk gesubsidieerd door het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen en vraagt derhalve een eigen bijdrage. De eigen bijdrage wordt betaald in de vorm van inschrijfgeld. Voor kursus 1 983/1 984 bedraagt dit inschrijfgeld 490 KURSUS BOOGLASSEN GRONDDIPLOMA Doel van de kursus is het opdoen van theoretische en praktische kennis van het lassen die nodig is voor het behalen van het diploma van de kursus Gronddiploma Booglassen. De kursus staat onder toezicht van het Nederlands Instituut voor Lastechniek te 's-Gravenhage en is ver bonden aan de Burgemeester Bouwenseschool voor lager technisch onderwijs, Onder de Linden 2 te Sint-Maartensdijk. Tot de kursus worden toegelaten kandidaten die de leeftijd van 1 8 jaar hebben bereikt en gedurende hun opleiding minstens 2 jaren zonder voor hun geoefendheid nadelig te achten onderbrekingen laswerk- zaamheden hebben verricht, terwijl zij als lasser een volledig algemene opleiding moeten hebben genoten (diploma gevorderden). De duur van de kursus is acht maanden, 6 lestijden per week van 50 minuten (5 klokuren). De lestijden zijn verdeeld over 2 lesavonden van elk drie lestijden. De lesavonden vallen in de periode van 1 oktober tot en met 31 mei. Het aantal lestijden praktijk is 3 en theorielessen 3 per week. Tijdens de praktijklessen worden de proefwerkstukken beoefend. Bij de theorielessen wordt o.a. behandeld technische beginselen van het booglassen enz. De kursus wordt gedeeltelijk gesubsidieerd door het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen en vraagt derhalve een eigen bijdrage. De eigen bijdrage wordt betaald in de vorm van inschrijfgeld. Voor de kursus 1 983 1 984 bedraagt het inschrijfgeld 340,— KURSUS BOOGLASSEN VAKDIPLOMA Doel van de kursus is het opdoen van theoretische en praktische kennis van het lassen die nodig is voor het behalen van het diploma van de kursus Vakdiploma Booglassen. De kursus staat onder toezicht van het Nederlands Instituut voor Las techniek te 's-Gravenhage en is verbonden aan de Burgemeester Bou wenseschool voor lager technisch onderwijs, Onder de Linden 2 te Sint-Maartensdijk. Tot de kursus worden toegelaten kandidaten die tenminste 1 jaar in het bezit zijn van het gronddiploma booglassen of een daarmee gelijk waardig geacht diploma, en gedurende tenminste 2 jaren, zonder voor de praktijk nadelig te achten onderbrekingen, als lasser ervaring heb ben opgedaan in de vakrichting booglassen B.C. De duur van de kursus is acht maanden, 6 lestijden per week van 50 minuten (5 klokuren). De lestijden zijn verdeeld over 2 lesavonden van elk drie lestijden. De lesavonden vallen in de periode van 1 oktober tot en met 31 mei. Het aantal lestijden praktijk is 3 en theorielessen 3 per week. Tijdens de praktijklessen worden de proefwerkstukken beoefend. Bij de theorielessen wordt o.a. behandeld; vaktheorie en tekeninglezen. De kursus wordt gedeeltelijk gesubsidieerd door het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen en vraagt derhalve een eigen bijdrage. De eigen bijdrage wordt betaald in de vorm van inschrijfgeld. Voor de kursus 1983/1 984 bedraagt het inschrijfgeld 340,— Plaatsing van kursisten Plaatsing van de kursisten geschiedt naar volgorde van binnenkomst van de inschrijfgelden vanwege het gering aantal beschikbare las- plaatsen Bij de start van de kursus wordt het inschrijfgeld in mindering gebracht op het definitieve lesgeld Inschrijfformulieren en aanmeldingsvoorwaarden zijn verkrijgbaar bij de administratie van de school. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de direktie van de school, telefoon 01 666-251 6. Nogmaals de "Open Avond" Indien na het lezen van dit artikel uw belangstelling voor de laskursus sen is gewekt, loop maandagavond 1 2 september dan gerust even binnen. Het verplicht u tot niets: Gewoon even doen!!! De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 1 2 september 1 983 in het gemeente huis te Sint-Maartensdijk, Burgemeester E. Baerends en de wethouders L.J. Koopman, J. Versluijs en P. van Schetsen houden hun spreekuur van 11.00 - 1 2.00 uur Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01 666-2955, toestel 21 5. Op vrijdag 9 september, morgenavond dus, verzorgt gemeentelijk beiaardier Gerard de Waardt in het kader van de zomeravondconcerten 1983 zijn laatste concert op de stadhuisbeiaard van Tholen. Aan dit concert wordt medewerking verleend door de koninklijke muziekvere niging "Concordia" uit Tholen. De luisterplaats voor dit concert is de tuin van de Gasthuiskapel aan de Kerkstraat. Zoals altijd is de toegang gratis. Op het programma staan de volgende werken: Trumpet Tune (H. Purcell) beiaard -l-harmonie Sinfonia (J.S. Bach) harmonie Bourree (Engelse suite), (J.S. Bach) beiaard Air (J.S. Bach), beiaard Three folk sketches (H. van Lijnschoten) beiaard -I-harmonie Engelse dansen: The Floral Dance en Country dance beiaard Klarinet kwartet harmonie Triomphmars Aida (G. Verdi) beiaard -I-harmonie Tempo di Gavotte (W. de Fesch) beiaard Préludium V (M.v.d. Gheyn) beiaard Summertime (G. Gershwin) beiaard -Fharmopie King Cotton (J.Ph. Sousa) harmonie Vrijdagavond 9 september zal burgemeester E. Baerends het nieuwe sport- en gemeenschapscentrum "De Wellevaete'' aan de Hoenderweg te Sint-Annaland officieel in gebruik stellen. Een en ander gebeurt tijdens een officiële bijeenkomst die toegankelijk is voor genodigden Op zaterdag 10 september is er een "open dag" die geheel wordt verzorgd door de beheerskommissie van het nieuwe centrum en waar aan de verschillende gebruikers van het complex hun medewerking hebben toegezegd. Het programma luidt als volgt: 10.00-1 1.30 uur: demonstratiewedstrijden door Tennisclub Sint-An naland; 11.30-1 2.30 uur: voetbalwedstrijden jeugd W.H.S. 14.00-15.00 uur: demonstratiewedstrijden tafeltennisvereniging "Smash '76 15.00-17.00 uur: demonstraties door gymnastiekvereniging "WIK". Tijdens de Open Dag houdt de fotoclub St. Annaland in het gebou wencomplex een tentoonstelling 's Avonds om 20.00 uu. vindt in het gemeenschapscentrum een uit voering plaats door Kon. Fanfare "Accelerando" en het Chr. Gemengd Zangkoor V.Z.O.S. De open dag is voor iedereen gratis toegankelijk. SPORTIEVE RECREATIE VOOR BAANLOZEN In de rubriek "Tholenderwijs" van 25 augustus j.l. schreven wij dat met ingang van vrijdag 9 september in de nieuwe sportzaal te Sint- Annaland gestart zou worden met een projekt sportieve recreatie voor baanlozen. In verband met de officiële ingebruikneming van het com plex "De Wellevaete" begint dit projekt eerst op vrijdag 1 6 september en voorts elke vrijdag van 10.30 tot 1 1.30 uur. Het projekt staat onder leiding van de rekreatiesportleider Leen Tichem. Wat is sportieve recreatie Daaronder kan worden verstaan het op een gezellige manier bezig zijn met sport en spel op vrijwillige basis. Populair gezegd: Niets moet en alles mag. Bij sportieve recreatie bepalen de deelnemers zelf welke sport of welk spel men wil beoefenen. Kiest de meerderheid voor zaalvoetbal, dan wordt er gevoetbald, wil men volleyballen, oké dan volleyballen en bestaat de behoefte aan het doen van grondoefeningen, dan kan dat ook. Natuurlijk is er sprake van een stukje leiding en/of begeleiding. Het project sportieve recreatie voor baanlozen wordt ondersteund door een gediplomeerde rekreatie-sportleider, de heer Leen Tichem uit Tholen. Doel van het projekt is ook nu weer om de wellicht lege uren van de baanlozen op zinvolle wijze in te vullen. Bij dit projekt is niet alleen het sportief bezig zijn van belang, maar ook het hebben van sociaal kontakt voor, tijdens en na het gebeuren op zich. Voor het project Sportieve Recreatie hoef je je niet aan te melden. Je komt simpelweg naar de sportzaal in Sint-Annaland toe. Het kost hele maal niets. Het enige wat je verplicht bent mee te brengen is een paar sportschoenen en een sporttenue. Als je één of twee keer geweest bent, bestaat ook niet de verplichting ook de week daarop weer te komen. Je bent vrij om te gaan en te komen, wanneer je zin hebt, of wanneer het je uit komt En nogmaals: het project is toegankelijk voor alle baanloze mannen en vrouwen uit de gehele gemeente. Denk er eens over na, en kom beslist een keertje langs. Je zult zien dat sportief bezig zijn en een stuk gezelligheid hand in hand gaan. Vervolg op pag. 6 I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 5