Grote voorzitter van een kleine club Oud kanon in St. Maartensdijk Honderden bij afscheid oud-notaris Loof Jachthonden succesvol Donderdag 8 september 1983 EENDRACHTBODE 13 Scheidende Noadvoorzitter Leen Vroegop: manusje van alles Toen vrijdagavond vice-voorzitster mevr. Kornaat van Noad '67 in een gezellige toespraak het doopceel lichtte van de scheidende voorzitter Leen Vroegop kwam ze tenslotte in de warme bovenzaal van "De Druiventros" tot de rake typering: grote voorzitter van een kleine club. Uit haar opsomming van het werk dat Vroegop gedurende 13 jaar voor Noad verrichtte, mag inderdaad worden afgeleid, dat hij een "manusje van alles" is gewwest voor deze voetbalvereniging. Zelf vond hij dat in zijn weerwoord de gewoonste zaak van de wereld, maar werd door zijn medebestuurders en leden, evenals zijn vrouw en dochter toch flink in het ver diende zonnetje gezet. Met menig bloemstuk, diergaarde-aanvulling en een zitstok om komende Noad-prestaties wat gemakkelijker te kunnen volgen. Boris. De kantine komt er. De peilers van het verenigingsleven. Speld van verdienste Je doet het nooit alleen Politie sneller bereikbaar Bevolkingscadeau is voor streekmuseum De Meêstoof' Waarvan akte "Het cadeau van de bevolking zou ik voor een goed doel bestemmen en daarom had ik gedacht om het binnenkomende bedrag te schenken aan het streekmuseum Tholen en Sint Philipsland. Ik hoop dat het uw instemming kan dragen". Dat zei woensdagmiddag mr. W. Loof tijdens de afscheidsreceptie in Meulvliet te Tholen. Om er direct aan toe te voegen "als het niet een te groot bedrag is". Vooral dat laatste typeerde de scheidende notaris. Met volop ernst voor de problemen van zijn clientèle, maar ook als het even kon met een grapje relativerend en daardoor die problematiek ongemerkt verzachtend. Tholen en Sint Philipsland nam af scheid van een goed notaris, tegelijkertijd van een medeburger, die voor de gemeenschap heel wat meer betekende dan alleen notariaatbeheerder. Daarvan werd bij dit afscheid door honderden getuigenis afgelegd. In vriendelijke woor den, een warme handdruk en nog talrijke persoonlijke geschenken. Integer, accuraat, hartelijk, sociaal meelevend. Waarvan akte Graag Schot als opvolger Drie ton voor bedrijfsgebouw Kunstschaatsen Onder de genodigden was vrij dagavond ook burgemeester T.A. Vogel van de partij, evenals de KNVB West-Brabant zaterdag clubs voorzitter mr L. Haverman, een vertegenwoordiging eveneens van de zustervereniging WHS uit Sint Annaland en van de motor club MAC ter plaatse, van de Ra bobank Tholen en Sint Philips- land, oud-bestuurders van Noad, maar eveneens de raadsleden Kornaat, Den Braberen De Jager. Secretaris Quist sprak een wel komstwoord tot het gezin Vroe gop en de aanwezigen, waaronder uiteraard ook trainer Ko Stout- jesdijk en het overgrote deel van de leden. Na 13 jaar met veel ver ve de voorzitter functie te hebben vervuld, is er vanavond afscheid van Leen Vroegop, zo vulde de secretaris aan. In de Vroegop-pe- riode is enorm veel gepasseerd en daarbij was er een hoogtepunt, toen 10 jaar geleden het nieuwe sportveld in gebruik werd geno men, zodat het weiland in het Bos van Klompe verleden tijd werd. Als eerste cadeau overhandigde de secretaris dan ook aan Vroegop een vergrote foto van de officiële ingebruikname van het nieuwe sportveld, waarbij de vlaggen via burgemeestershanden Van den Berg naar de top gingen. Dat viel al direct in de smaak bij Vroegop. Het tweede cadeau kwam ook snel in de Druiventros-zaal. Daarvoor zorgde namens het bestuur vice- voorzitter mevr. Kornaat, die eerst een "kaf' uitdeelde aan de scheidende Vroegop, maar dan niet in figuurlijke maar in letter lijke zin, middels de fraaie jonge poes Boris. Het was op z'n plaats, want het echtpaar Vroegop is mierenminded. In haar verdere toespraak somde mevr. Kornaat zo goed als alle Noad-karweitjes op, die door Vroegop in die 13 jaar waren opgeknapt of aange pakt. Zonder veel gepraat zou hij het wel even doen en deed het ook. Ze haalde daarbij nog een paar opmerkelijke voorbeelden aan, waaruit de karaktertrekken van de scheidende voorzitter ble ken als zijnde een evenwichtig man, die recht door zee ging, maar voor wie ook niets te veel was om zich voor Noad in te zetten. De gestelde regels vasthoudend en toepassend. Ook als het om de Noad-kleuren ging. Daarom, zo concludeerde mevr. Kornaat zul len we zijn inbreng, zijn verstan dige liefde voor de club erg mis sen. Van onder af aan begonnen is nu de hoogste klasse van de afde ling bereikt en daartoe is er uiter aard spelersmateriaal en training leiding nodig, maar heeft ook de bezielende leiding van voorzitter Vroegop belangrijk bijgedragen. Vroegop was voor Noad, zoals eens bekend sportjournalist Joris van den Bergh over de legendari sche Karei Lotsy schreef: myste rieuze krachten in de sport. Na eerste Noad-voorzitter Bram de Raadt volgde Leen Vroegop 13 jaar geleden de vakature op. Daar is iets goeds uit geboren. Sober, nooit op de voorgrond treden, maar doen wat gedaan* moest worden, eerlijk en met onbe grensd enthousiasme -voor de Vervolg van pag. 11 pas op de jaarvergadering van WHS werd gesuggereerd: een 10- jarige betaalt bij WHS 13,75 per kwartaal en bij WIK 15 gulden. Mevr.van 't Hof zit tevens in de beheerscommissie van de Welle- vaete, zodat ze verschillende be sprekingen over de nieuwe ac commodatie heeft meegemaakt, 't Gaat allemaal officiëler dan in het oude gymlokaal, waar de Dorps gemeenschap verhuurder was en de verenigingen na onderling overleg nog wel eens uren wissel den. "Het is nu toch allemaal van de gemeente en alles loopt via de beheerder, 't Lukt niet meer om uurtjes te ruilen." Mevr.van 't Hof vindt de fietsen stalling een grote vooruitgang, maar de parkeergelegenheid voor auto's acht ze veel te klein voor uitvoeringen en bruiloften. Ze kan ook niet begrijpen, dat de stoelenberging en de toegang te klein is gemaakt. "Voor de eerste paal geslagen werd, zei Tj.Heij- boer(secretaris van de beheers commissie) al, dat er een grote berging möest komen. Nu kunnen de stoelen er niet in en iedere tafel van 82 cm moet er op z'n kant door omdat de deur maar 80 cm is. In de beheerscommissie is daar verschillende keren op geatten deerd, zoals ook op de toegang voor minder validen. Vorige week is dat nog gebeurd, maar 't had gelijk met de reconstructie ge kund", vindt de WIK-vertegen- woordigster in de beheerscom missie. Niet alles gaat van een leien dakje, noch bij de Wellevaete, noch bij de gymnastiekvereniging WIK, die 10 juni 1985 zijn zilveren be staan viert in de nieuwe sportzaal. goede zaak... voor Noad. Zonder kronkelwegen, recht voor z'n raap, een ruwe bolster met blanke pit, vond de vice-voorzitster. Al leen als vlaggenist deed hij eerder een tegenstander dan zijn Noad voordeel, zo luidde de milde kri tiek op deze afscheidsavond. Met zoveel waardering voor deze scheidende voorzitter, mag zijn vrouw niet worden vergeten, vond spreekster. Telefoonwacht, het wassen van de shirts voor het re- serve-elftal, het waren allemaal niet de meest aantrekkelijke kar weitjes, maar het gebeurde wel. Ook die hulp was voor Noad zeer waardevol. Evenals haar dochter kreeg mevrouw Vroegop een fraai bloemstuk uit handen van de vi ce-voorzitster. Tot besluit van haar afscheids woord namens het bestuur richtte mevr. Kornaat zoch nogmaals tot Vroegop en verzekerde de aan wezigen, dat hij ook een belang rijke bijdrage heeft geleverd tot de komende bouw van een nieuwe kantine. Met de benoeming tot ere-lid zal niet alleen Vroegop, maar is geheel Noad vereerd, vond mevr. Kornaat. Ze bood vervolgens twee parkieten in kooi aan en een zitstok om wat ge makkelijker de wedstrijden te blijven volgen. Die cadeaus gin gen vergezeld van grote erkente lijkheid voor hetgeen de familie Vroegop gedurende 13 jaar voor Noad had willen doen en beteke nen. Overigens blijft de nu oud voorzitter nog aardig verbonden aan zijn club door eerstens de be noeming als ere-lid en tweedens het functioneren als consul. Burgemeester Vogel vond het ge weldig, als men in een kleine ge meenschap mensen tegenkomt als Leen Vroegop. Dat zijn steunpi laren voor een verenigingsleven en door het verenigingsleven wordt een gemeenschap levendig. Voor de Noad-voorzitter was er te meer volharding nodig, omdat in Sint Philipsland de ene helft de voetbalsport graag steunt, maar de andere helft het hoogstens toe laat. Voor het verenigingsleven dienen de initiatieven uit de par ticuliere sector te komen, dan kan de overheid het eventueel gewen ste duwtje geven. Ook in Sint Philipsland heeft de gemeente daar wat aan gedaan, zoals secre taris Quist al releveerde met de officiële opening van het nieuwe sportterrein in 1973. Van het ter rein Bos Klompe had de heer Vo gel tevoren niet gehoord. Hij wees er op hoe de gemeenteraad wel iswaar had besloten om aan Noad 10% in de onderhoudskosten te vragen, wat toch inhoudt dat er nog 90% voor de gemeente over blijft. Graag wilde hij de schei dende voorzitter ook namens de burgerlijke overheid dank bren gen voor hetgeen hij dertien jaar lang voor het verenigingsleven in deze gemeente had willen doen. Een dankwoord dat ook werd on derstreept door de voorzitter van de Motor- en Automobielclub Sint Philipsland bij monde van de heer A.C. Beneder, vergezeld van een envelop met inhoud. De MAC-voorzitter spoorde aan de strijd niet op te geven, want veel jongeren en ook wel ouderen hebben plezier bij dit sportgebeu ren. Mr Havermans concludeerde in zijn toespraak, dat zolang er in zo'n kleine gemeenschap mensen zijn als Vroegop het een goede gemeenschap is. Een voetbalver enigingsvoorzitter moet heel wat vrije tijd opofferen, maar ook zijn vrouw, zoals eveneens door vorige sprekers werd gesteld. Nu kent de KNVB geen onderscheidingen voor die categorie toch zeer be langrijke medewerksters, vervolg de de KNVB functionaris, maar een bloemstukje kan er in elk ge val wel af. Tot voor kort waren er ook voor wat voetbalfunctionaris sen betreft vrij strenge regels met betrekking tot de toekenning van een speld. Dan stonden we met lege handen, zei mr Haverman en dat was toch vaak wel een hard gelag als ze wisten hoeveel be trokkene voor zijn club had ge daan. Nu is er niet alleen de zil veren en gouden KNVB speld, maar ook de bronzen speld van verdienste eh die mag ik thans bij de scheidende Noad-voorzitter opspelden onder KNVB dank voor hetgeen hij op zijn wijze deed voor Noad en de voetbalsport in het algemeen. Veel geschenken en ook veel woorden, zo begon oud-voorzitter Vroegop zijn dankwoord. "Veelal komt alles op hetzelfde neer, voegde hij er nuchter aan toe. Wat duikend in de Noad geschiedenis herinnerde hij er aan hoe men in 1967 in het Bos van Klompe was begonnen, toen de eigenaar daar tot verpachting bereid bleek. Heel prettige herinneringen toch ook aan de prille Noad-tijd. toen drommen supporters naar het Bos fietsten om de jonge club aan te moedigen. In dat opzicht is er meer verminderd dan verbeterd, maar toen 5 mei 1973 het nieuwe sportveld in gebruik werd geno men, kregen we het beste veld van deze contreien, verzekerde Vroe gop. De kleedlokalen bouwden we zelf. De vereniging telt nu 140 leden en ruim 100 donateurs, speelt met 7 elftallen, waarvoor dat ene wedstrijdterrein dan ook nauwelijks toereikend is. Op een kantine na is Noad volwassen ge worden, al zou een tweede wed strijd- en trapveld geen luxe zijn, maar evenmin in deze slechte economische tijd haalbaar. Nie mand is onmisbaar, beklemtoon de Vroegop en ook niemand kan een vereneiging alleen runnen. Hij kon dan ook velen dank brengen, die hem terzijde hadden gestaan of al eerder dan hij aktief waren. Voor de financiële steun toonde hij zich erkentelijk tegen over de Rabobank Tholen en Sint Philipsland en vergat niet thee brenger Geluk, Fam. Voshol (van de Druiventros) en mevr. Felius- den Braber in zijn dank te betrek ken. Evenmin voormalige en hui dige trainer Ko Stoutjesdijk. Over trainers zei Vroegop dat ze altijd maar prestaties willen zien, op zich weliswaar een goed uitgangs punt, maar soms laat men daar door ook de vereniging met de brokken achter. Hij was met name het gemeentebestuur in de burge meester erkentelijk voor de me dewerking, omdat hij vooral de laatste maanden daarmee vaak contact had. Hij onderkende daarbij dat ook een burgemeester evenals een voetbalvoorzitter het niet alleen kan maken. Dank bracht hij eveneens zijn medebe stuurders. andere sprekers en voor de cadeaux nadat hij al zijn vrouw in sympathieke bewoordingen had betrokken voor de inderdaad grote medewerking, omdat het anders zeker geen 13 jaar had ge duurd. Vroegop spoorde tenslotte alle bestuurders en leden aan door te gaan in een goede samenhang. Het slotwoord was voor de nieuwe voorzitter D. Hage, die allen dankte voor hun aanweigheid en het daardoor slagen van dit af- scheidsgebeuren. Hij hoopte het zo vol te kunnen houden als zijn voorganger deed. Op maandag 12 september zal Minister van Justitie mr. F.Kort hals Altes in Middelburg het 'au tomatische telefoon doorkoppel- systeem' van het korps rijkspolitie officiëel in gebruik stellen. Het doorkoppelsysteem is voor de Rijkspolitie operationeel van groot belang. De veel omstreden antwoordapparaten kunnen im mers, zij het gefaseerd, worden afgeschaft en een plaatsje krijgen in het Rijkspolitiemuseum. Een 24-uurs bezetting op elk bureau is voor de Rijkspolitie niet haalbaar Vandaar dat al enkele jaren ge zocht is naar mogelijkheden, vooral in de kleine plaatsen waar de Rijkspolitie actief is. een opti male bereikbaarheid te realiseren. Het door de PTT ontwikkelde systeem biedt een uitstekende op lossing. Om budgettaire redenen wordt het systeem in fasen inge voerd: districtsgewijs worden eerst alle Landgroepen van het korps op het systeem aangesloten, daarna de Posten en de Rayons. Het groepsbureau Tholen wordt ook op het doorkoppelsysteem aangesloten. Wanneer men nu 's avonds een antwoordapparaat krijgt, wordt men na maandag rechtstreeks met de meldkamer in Middelburg doorverbonden. In Utrecht en Den Haag zijn proef- nemeningen met dit systeem een succes geworden. In de loop van dit of volgend jaar worden ook de rayonbureaus van Sint Maartens dijk, Sint Annaland en Sint Phi lipsland aangesloten. De tijdwinst bij alarmering is het grote voor deel van het overgaan op dit sys teem. De familie Vroegop in de Oude straat in Sint-Maartensdijk kwam dankzij hun schoonzoon in het bezit van een kanonnetje uit 1671. Twintig jaar geleden zou dat van een antiqair gekocht zijn voor een paar honderd gulden en niemand zag er meer wat in. Ook bij de fam. Vroegop kwam het kanon netje bijna buiten te staan om via de gemeentelijke vuilnisauto te verdwijnen op de stortplaats Het Tuttelhoekje. Zover kwam het echter niet, want het kanonnetje met affuit werd flink opgepoetst en staat nu voor de kachel in de huiskamer te pronken. Gemeen te-archivaris J.P.B. Zuurdeeg werd erbij gehaald, die op zijn beurt weer het Koninklijk Neder lands Leger- en Wapenmuseum 'Generaal Hoefer' in Leiden in schakelde. Drs. R.B.F. van der Sloot van het museum kan moei lijk met zekerheid zeggen, of het kanonnetje inderdaad uit de 17e eeuw afkomstig is. Voor op de loop staat wel het jaartal 1671. Op het eerste gezicht lijkt dat volgens dhr. v.d. Sloot wel juist te zijn. Over het affuit kan hij zich nog geen oordeel vormen. Kanonnet jes van dit formaat werden in de 17e en 18e eeuw vooral gebruikt aan boord van jachten en bij landhuizen voor het geven van saluutschoten. Wanneer de Srrial- stad dus in het vervolg een hoge gast ontvangt, kan de familie Vroegop vanuit de Oudestraat voor een eresaluut zorgen. De bevolking heeft de waardering niet kunnen beperken tot het col lectieve geschenk, zoals in de eer ste plaats (als er dan toch wat ge geven moet worden) de scheiden de notaris graag wilde en twee dens een aktiecomité dat organi seerde. Trouwens, die aktie duurt nog tot eind van deze maand, zo dat een bij sommigen spijtig ver- zujm tijdens de receptie verhin derd te zijn, nog volop kan wor den goedgemaakt door een bij drage, waarover de heer A.J. Du- ijzer zich dan op het notariaat zal ontfermen en daarvan zijn voor malige chef beslist op de hoogte zal brengen. Ondertussen was de op de receptie ook aanwezige Meestoofvoorzitter ir M.A. Geuze uiteraard in zijn nopjes, dat de gift voor het streekmuseum bestemd is. Evenals zijn medebestuurders van De Meestoof. Terwijl de scheidende notaris de voldoening mag hebben, dat hij voor dat be volkingscadeau een bestemming vond, waarvan de gehele regio plezier kan hebben. De receptie, waarvan het ene uur veel te kort was, om de velen ge legenheid te geven van notaris en mevr. Loof afscheid te nemen, moest een paar keer worden on derbroken voor een speechje. Dat betekende een groei van de rij wachtenden, maar de woordenst room bleef beperkt en het uur mocht zonder bezwaar wat uitlo pen! tot een verdubbeling. Er mag worden vastgesteld, dat het een complete vertegenwoordiging van de bevolking van Tholen en Sint Philipsland was, die afscheid kwam nemen van de vertrekken de notaris en zijn vrouw. De bur gemeesters van beide gemeenten, het college van Tholen, water schapsmensen, bankbestuurders of directeuren, organisaties, vere nigingen, makelaars en bedrijfs directeuren, evengoed alleen maar de burger, de vriendin of de kennis. Zelfs de voormalig Thools burgemeester en zijn vrouw Van Boeijen uit Harderwijk, evenals ZLM-er J. Markusse uit Goes. Daartussen of daaronder en daar boven nog een drom van mensen, die vonden zo'n notaris niet zo maar te kunnen laten gaan. Daarvan getuigde dan ook burge meester E, Baerends in een toes praak, waarvan hij eigenlijk niet had verwacht die te kunnen hou den, omdat op de uitnodigings kaart geen gelegenheid was aan gegeven het woord te voeren. Des te meer stelde hij het op prijs toch even het gemeentelijk hart te mo gen luchten over een zo gewaar deerde notaris. In wezen zijn we dan ook niet blij om hier te zijn, vond de burgemeester, want het is maar een vervelende zaak dat de heer Loof al weg gaat, terwijl no tarissen tot hun 70ste jaar mogen doorgaan. Toch dienen we ook weer blij te zijn, dat hij jongeren de kans wil geven en respect voor de persoonlijke beslissing om reeds nu afscheid te nemen. De burgemeester gewaagde voorts van het enorme vertrouwen dat notaris Loof had bij deze bevol king. Geen wonder ook. want ieder die met hem in aanraking kwam heeft hem leren kennen als een integer, accuraat, maar ook zeer hartelijk mens. Is het nota riaat enerzijds een al middeleeuws ambt. anderzijds is het zoals alt hans op Tholen, bij de tijd. In Mesopotamië - waren er eertijds al schrijvers, die bezittingen vast legden. De burgemeester wees op de 4 hoofdfuncties van het nota riaat. Van de eerste, de familie praktijk zou notaris Loof onge twijfeld ook een boekdeel kunnen vullen. Dan is er de bedrijven- praktijk, waarin ook een grote va riatie zit, er is de onroerend goed praktijk, waarbij eigendom een Purdy van de Liniedijk van W.D.van Doorn uit Poortvliet is in het Rotterdamse Ahoy interna tionaal schoonheidskampioen ge worden. Die eretitel was er ook voor broer Brunostos van de Li niedijk van G.D.M.Hermans uit Ossenisse. Een hond moet twee keer eerste zijn bij de keuring van het exterieur en een veldkwalifi- catie hebben om voor de interna tionale sehoonheidstitel in aan merking te komen. Dat is nog maar drie Nederlandse Langha ren gelukt. De derde is Blair van de Liniedijk, evenals Purdie en Brunostos een zoon van de reu Blue van M M.Punt uit Oud-Vos- semeer. Ook bij de Zeeuwse jachthondA- proeven bij 'de Piet' in Lewe- dorp(IK) Lewedorp(mct 110 deelnemers de grootste proef van Nederland) kwamen de Thoolse deelnemers goed voor de dag. De Djin van de Liniedijk-wissel- prijs voor de beste Zeeuwse hond en de Thoolse wisselbeker was voor zoon Mirza vaji de Liniedijk van de voormalige Poortvlietse Jos Kugel, nu uit Hilversum. Zij was éên van de acht A- gediplomeerden met 86 punten, goed voor een vijfde prijs in de eindklassering. Verder waren er 46 Bdiploma's, 29 C en 27 honden zonder kwalificatie. De 't Plitje wisselprijs voor de be ste B-hond beneden de 18 maan den was voor King van me- vr.W.de Graaf-Kwist uit Scher- penisse, die met haar reu een B- diploma en 70 punten behaalde. Dat lukte ook Blue van M M.Punt uit Oud-Vossemeer. Een C- diploma met 40 punten kreeg de teef Natasja van het Schouws van M.C.Uijl uit St.Maartensdijk. S^icha van G.Larooy uit Scherpe- nisse. Droef van W.C. van Kem pen uit Poortvliet, Noes van het Purdy van de Liniedijk van W.D.van Doorn uit Poortvliet, die in de Rotterdamse Ahoy interna tionaal schoonheidskampioen werd. Schouws van J.J.N. Uijl-de Wit uit St.Maartensdijk en Waldo_van het Buitenverblijf van P.Vogelaar uit Anna Jacobapolder vielen niet in de prijzen. Vandaag zijn de najaars-veld- wedstrijden van de Nederlandse vereniging Langhaar bij Poort vliet en St.Annaland. grote rol speelt en er is tenslotte de verenigingspraktijk, die ook weer heel wat mensen bij het notariaat brengt. De wijze waarop notaris Loof die vier hoofdfuncties 30 jaar lang vervulde, is bewonde- ringswaardig vond de eerste Thoolse burger, waarbij zo vaak en zoveel rekening werd gehou den met de (financiële) omstan digheden van de cliëntèle. Als u wat u toekwam vanavond nog mee kon nemen over de brug, zouden de zakken wel vol zitten grapte de burgemeester, die het overigens zeer serieus meende, toen hij mr Loof ook een sociaal meelevend mens noemde. Daar om ook is menigeen met raad en daad bijgestaan, zonder dat de rekening werd gepresenteerd. Het maakte een enorme band tussen de Thools/Sint Philipslandse be volking en notaris Loof. Daarvoor hartelijk dank en ook voor alles wat u nog meer voor deze regio gedaan hebt. Moge God U beiden nog vele gezonde jaren geven, zo besloot burgemeester Baerends zijn afscheidswoord. De goede wens van de burge meester werd namens de bevol king onderstreept door NMB di recteur en voorzitter van het ak tiecomité C.M.A. Huibregts. "Waarvan akte in minuut is ver leden te Tholen, ten dage maand en jaar zoals heden op de kalender is vermeld", voegde hij er zeer ambtelijk maar in dit verband ook treffend aan toe. Trouwens, die zin had de heer Huibregts altijd al getroffen als iets plechtstatigs dat bij het notariaat paste. Het was de slotzin van de duizenden aktes, die in der loop der jaren door no taris Loof werden opgemaakt en getekend. Notaris is niet zo maar een beroep, vond Huibregts, het is een ambt waartoe je bij koninklijk besluit wordt benoemd. Ook dat is al iets plechtstatigs. We weten best, zo vervolgde de NMB direc teur, dat u zegt: "Ik heb gewoon mijn werk gedaan en daar ben ik voor betaald". Maar het waren allemaal zaken van vertrouwen. Dan is het zo enorm belangrijk dicht bij de mensen te kunnen staan. Spreker herinnerde er voorts aan, hoe de notaris ook in Tholen veel zag veranderen. Van een welvarende, bedrijvige vis sersplaats met mossel- en oester cultuur naar wat het nu is. De wpg langs het Walletje en de Kaai zijn met uw voetstappen bezaaid. Tholen verdubbelde en daarin had ook het notariaat zijn aan deel. "Mijn opvolger moet het maar beter doen", zegt u in een interview, nou dat is dan nogal wat. Wij konden u in elk geval zo maar niet laten gaan, want u deed het buitengewoon goed, zei de heer Huibregtse. Hij wees vervol gens op de gevoerde en nog lo pende aktie om te besluiten met de wens dat de notaris en zijn echtgenote tot in lengte van jaren met goede herinnering aan de Thoolse periode zouden mogen terugdenken.... waarvan akte... In zijn dankwoord zei de heer Loof dat zowel de burgemeester als de heer Huibregts nog heel wat woorden lieten vallen. Hij was het er niet altijd mee eens wat werd gezegd, maar feit is dat ik mijn werk met plezier heb gedaan, verzekerde de scheidende notaris. Vooral de contacten met vele mensen heeft goed gedaan. Toch moet je ook wel iets anders doen in het leven en daarom spring ik nu de V.U.T. maar in. Een beleg de boterham zit er dank zij u allen nog wel in. De heer Loof ver klaarde ontroerd te zijn door de zovele aanwezigen tot zelfs uit Harderwijk toe. Hij wilde grif er kennen dat het notariaat een moeilijk ambt is. Bij de beëdiging weet je dat nog niet zo en het is inderdaad toch wel moeilijk om eerlijk en integer te blijven. Die belofte doe je dan voor de presi dent van de rechtbank, maar in de De statencommissie Economische Zaken heeft Gedeputeerde Staten een positief advies uitgebracht om 300.000 gulden uit de provincie- pot te halen voor het toekomstige bedrijfsverzamelgebouw in Sint- Maartensdijk. Hiermee kan de onrendabele top van dit project van 1.3 miljoen gulden worden gefinancierd. De provincie tastte in eigen beurs nadat de staatsse cretaris van Economische Zaken 'slechts' 5.9 miljoen in plaats van de verwachte 6.2 miljoen aan Zeeland gaf voor werkgelegen heidsprojecten. G.S. vinden het bedrijfsverzamelgebouw 'een ur gent economisch knelpunt dat om een spoedige oplossing vraagt'. Daarom wiHen ze de gemeente Tholen uit het fonds 'bijzondere voorzieningen' drie ton geven. De statenleden E.Ph. Nieuwkerk (CDA) uit Poortvliet en M. Dijke (SGP) uit Scherpenisse stonden daar maandagmiddag graag achter. In een bedrijfsverzamel gebouw-zoals ook die al op het industrieterrein in Tholen is ge bouwd, kunnen verschillende be drijven een ruimte huren. Hier door zijn de lasten voor begin nende ondernemers beperkt en bestaande bedrijven kunnen bij krappe huisvesting gemakkelijk (opslag)ruimte bijhuren. Op het Smerdiekseyndustrieterrein wordt momenteel druk aan de nieuwe riolering gewerkt, terwijl de BBA- garage zijn voltooiing nadert. praktijk weetje pas welke beteke nis die eed heeft. Je hebt je trou wens niet alleen te verantwoorden tegenover Tholen, maar ook tegenover de Almachtige. Dan komt toch weer even die hu mor en dat relativeren boven bij de notaris als hij verwijst naar het bijbelwoord, waarin Mozes zegt zijn volk 40 jaar lang verdragen te hebben. Misschien moeten we het in mijn geval andersom zeggen, nl. dat Tholen en Sint Philipsland me 30 jaar lang heeft willen ver dragen. Hij was de bevolking vooral dankbaar toen men in voor zijn gezin donkere uren zo'n mee leven toonde. Ook zijn vrouw wist zich best thuis in Tholen, waarvan ze™»og telkens getuigt als ze de brug nadert. De heer Loof ver heelde niet, dat hij de heer Schol graag als zijn opvolger zou willen zien, want hij was er zeker van dat die het ook goed zou doen. Ten slotte wenste de oud-notaris iedereen Gods zegen toe. In het komende seizoen wil de Vereniging Kunstschaatsen Roos- endaal(die 8 leden van Tholen heeft), gaan starten met ijsdansen, Een sport voor jong en oud. Op elke leeftijd kan men er mee be ginnen. De leden zijn ijl de leeftijd van 14 tot 60 jaar, dus iedereen die wil leren ijsdansen kan mee doen. Een vaste partner hoeft men niet te hebben, al mag dat wel. Ijsdan sen is een geheel andere sport dan kunstrijden, waarbij veel ge sprongen moet worden en dus hoofdzakelijk wordt beoefend door jongeren. Ook voor kunstrij den vanaf de leleftijd van 5 jaar kan men zich aanmelden. Op maandagavond kan men vanaf 19 september terecht in Leijsdream Roosendaal op de vaste trainings avond. Inlichtingen bij V.K.R. Postbus 15, 4744 ZG Bosschen- hoofd of telefonisch Mevr. Fran ken 01652-3666. 'Uit op Tholen', de werkgroep o.l.v. burgemeester E. Baerends die culturele aktiviteiten organiseert, heeft samen met de beheerscom missies van de dorpshuizen een programma georganiseerd voor het seizoen 1983/84. Zaterdag 24 september is om negen uur de pre miere in Meulvliet met een concert van de popgroep 'The Nits'. Donderdag 6 oktober om acht uur komt fluitist Frans Bruggen naar de Gasthuiskapel in Tholen. Vrijdag 25 november om acht uur is het Holland Huis in Scherpe nisse gastheer voor de Weense Operettezangeres Sigrun Quetes en Lajos Horvath. Dinsdag 20 december treedt het Orlando Kwartet op in de Gast huiskapel in Tholen. Vrijdag 6 januari wordt het nieuwe jaar geopend door Nelleke Burg in het dorpshuis te Oud-Vossemeer. Zaterdag 14 januari om negen uur staat sporthal Meulvliet wagenwijd open voor de bezoekers bij het popconcert van 'Toontje Lager', 't Is druk in de eerste maand van het nieuwe jaar want zaterdag 28 januari zingt het Markiezaats Kamerkoor in 'De Stove' te Stavenisse. Vrijdag 3 februari ontvangt Haestinge in St. Maartensdijk Therëse Steinmetz en het Trio Nico van der Linden met hun programma 'Met de zon mee'. Vrijdag 10 februari is Poortvliet aan de beurt met de Belgische zanger Willem Vermandere. Vrijdag 2 maart 'Imitatie' van de Duo's in Meulvliet te Tholen. Woensdagmiddag 14 maart is het feest voor de kinderend met Bram Biesterveld's kindertheater. Zaterdag 14 april volgt de finale in Oud-Vossemeer met de toneel- produktie 'Vrouwen' van Emmy Lopez Diaz en Elisabeth Versluys. y

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 13