Gymnastiekvereniging zit ideaal in de Wellevaete l'Esperance: volleybal dankzij nieuwe sportzaal Van ping pong naar wedstrijd-taf eiten n i s Dorpshuis, sportzaal en 2 kleine vergaderruimtes Bezetting sportzaal "De Wellevaete" L. van Dijke beheerder Donderdag 8 september 1983 EENDRACHTBODE 11 Op de voormalige ijsbaan aan de Hoenderweg staat nu de Wellevaete, die vrijdagavond officieel wordt geopend. Het complex omvat een sportzaal, een dorpshuis en twee kleine vergaderruimtes. De bouw kosten waren 1.5 miljoen gulden, maar inclusief grond, bouwrijp maken, inrichting, parkeerplaatsen en bestrating komt de Wellevaete op 3 miljoen. Er was nog 41.800 gulden meer voor uitgetrokken, maar het is allemaal beneden de raming gebleven. Lange weg Tribune 110 kijkers WIK-meisjes moeten nog wennen aan jongens op tribune "Jolanda, hier opletten en niet op de jongens", klonk het tijdens de training van de gymnastiekvereniging WIK uit de mond van leidster mevr.Smulders. "De meisjes zijn in de nieuwe sportzaal zo afgeleid", vertelt bestuurslid-leidster mevr.R. van 't Hof-Schot. "We moeten nog wennen aan de tribune, waaar iedereen kan komen kijken, maar de nieuwe accommodatie is een hele vooruitgang." Voorzitter G.C.Goedegebuure is 't daar graag mee eens: ,'Een pracht zaal!" Grootste zaalvoetbalvereniging begint met nieuwe sport "Als deze sportzaal niet was gebouwd, dan was er nu absoluut geen volleybal in Sint-Annaland geweest", zegt Jos van Dijke resoluut. Als secretaris van de sport vereniging l'Esperance - volgens zjjn zeggen de grootste zaalvoetbalvereniging op Tholen met 41 leden en 3 teams - zette hij zijn schouders onder de (her)oprichting van een volleybalafdeling. Eerder werd die sport al beoefend door de trimgroep van de gymnastiekvereniging WIK, maar dat ging voorbij. l'Es heeft nu 22 vol leyballers onder haar hoede, zowel dames als heren. Totaal telt de vereniging 63 leden: 39 heren en 24 dames, niet alleen uit St.Annaland, maar ook uit Stavenisse. Zaalvoetbal Zonder subsidie Eigen materiaal Ochtendgym nieuw Kwaliteit Financieel meegevallen Smash: mooie sportzaal, maar financiële problemen De veertig leden tellende tafeltennisvereniging Smash 76 is niet bepaald enthou siast naar de nieuwe sportzaal gegaan. Het gemeentebestuur heeft voorzitter Adrie Fase met zijn senioren, junioren en pupillen als het ware naar de Wellevaete moeten slepen. "We hadden inderdaad graag in de oude gymzaal gebleven omdat de kosten van de nieuwe accommodatie voor onze vereniging te hoog zijn. Tot nu toe hebben we altijd zonder subsidie gewerkt, maar dat kan nu niet meer. We kunnen onze gasten wel douches en fatsoenlijke kleedgelegenheid aanbieden, want dat is af', zegt voorzitter Fase. Te ruim Kwaliteit In opbouw pervlakte van 52 m2. De keuken sluit aan op de grote zaal en de foyer. Het dorpshuis heeft een los po dium, een stoelenberging, een kleedruimte/berging met douche, toilet en wastafel. De grote zaal is ook geschikt voor jazzballet, dan sles, e.d. Het heeft lang geduurd voordat de Wellevaete er stond, nadat de Dorpsgemeenschap Sint-Anna- land op (1 oktober 1975 een brief schreef aan b en w van Tholen om een sportzaal te bouwen. Dit naar aanleiding van een door het col-' lege aangekondigd plan voor een nieuw gymnastieklokaal Er volg de mmndeling overleg, waarna er diverse vertragingen ontstonden. De Zeeuwse Sportraad werd in geschakeld, dé bouwplaatsen wij zigden van Crooswijck(achter de twee lagere scholen), Hoenderweg (tussen de speeltuin en de huizen aan Tuindorp) en tenslotte de ijs baan aan de Hoenderweg, de hui dige bouwplaats. Toen er voor de bibliotheek in het houten gebouw naast het post kantoor geen andere vervangende ruimte werd gevonden dan het dorpshuis, kwam de gecombi neerde bouw van een sportzaal met dorpshuis aan de orde. Daar tegen kwamen bezwaren van be woners van de Hoenderweg, Lan- geweg en Anna van Bourgondië- straat, die geluidshinder van mu ziek en wegrijdende feestgangers, bij bruiloften e.d. vreesden. Morgenavond om kwart over ze ven verricht burgemeester E.Bae- rends de officiële ingebruikne ming van de Wellevaete. Zater dagmorgen, -middag en -avond is er een open dag met activiteiten van verschillende verenigin- gen(zie Tholenderwijs). Het hellende, rode pannendak valt op wanneer men over de Plaat- en Stoofweg Sint-Annaland nadert. Hoewel de sportzaal en het dorpshuis gecombineerd ge bouwd zijn, functioneren ze Tos van elkaar met een aantal ge meenschappelijke voorzieningen: foyer, toiletgroepen, vergader ruimten, parkeervoorzieningen, garderobe, entree, magazijn en containerruimte. De sportzaal is 16 x 28 meter met een vrije hoogte van 7 meter. Er zijn twee kleed- en wasruimten met elk vier douches en toiletten. Verder een docentenruimte met douche en toilet, een grote toe- stellenberging met bergkasten, een ruimte voor centrale verwar ming en boiler en een vaste zittri- bune met circa 110 zitplaatsen, die aan weerskanten bereikbaar zijn. De beide kleed- en wasruimten zijn geschikt voor mindervaliden. Op de speelvloer kunnen de vol gende officiële wedstrijdvelden worden uitgezet: 3 x badminton, volleybal, basketbal, tennis en oe fenhandbal elk 1, terwijl de ruimte optimaal geschikt is voor turnactiviteiten. De sportzaal is voorts geschikt voor tafeltennis, krachtsporten en alle andere sporten die weinig ruimte vragen. Het dorpshuis biedt ruinte aan 160 nensen. Er is een grote toe gangsdeur vanuit de entreehal, zodat de bezoekers tijdens de pauze rechtstreeks naar de foyer kunnen lopen. De grote zaal kan door een vouwwand in twee ver gaderruimten worden omgezet van respectievelijk 115 en 55 m2. De foyer is 70 m2. De derde ver gaderzaal, rechts van de entree, voor de sportzaal, heeft een op- De gymnastiekvereniging 'Willen is kunnenoefent in de nieuwe sportzaal voor de 'Open dag', terwijl belangstellenden vanaf de tribune toekijken. Maandag: 16.00 - 18.00 uur 18.00- 19.30 uur 19.30- 23.00 uur Dinsdag: 16.00 - 1*7.00 uur 18.00- 19.00 uur 19.00-22.00 uur Woensdag: 9.45 - 10.30 uur 10.35 - 11.30 uur 18.00-20.00 uur 20.00 - 22.00 uur Donderdag: 16.00- 18.00 uur 18.00 - 20.00 uur 20.00 - 23.00 uur Vrijdag: 10.30 - 11.30 uur 16.15 - 20.00 uur 20.00-21.00 uur Zaterdag: 14.00- 17.30 uur Gymver. "W.I.K." (gehele seizoen) Voetbalver. "W.H.S." (nov. t/m febr.) Gymver. "W.I.K." (gehele seizoen) Gymver. "W.I.K." (gehele seizoen) Voetbalver. "W.H.S." (nov. t/m febr.)^ Tafeltennisver. "Smash" (gehele seizoen) Tennisvereniging Gymver. "W.I.K." huisvrouwen Tennisver. St. Annaland (okt. t/m mrt.) Sportver. L'Esperance" (sept. t/m mei) Gymver. "W.I.K." (gehele seizoen) Voetbalver. "W.H.S." (nov. t/m febr.) Tennisver. St.-Annaland (okt. t/m mrt) Sportieve recreatie haanlozen Gymver. "W.I.K." (gehele seizoen) Tafeltennisver. "Smash" (gehele seizoen) Tafeltennisver. "Smash" (gehele seizoen) Vaste gebruikers van de ruimtes in het dorpshuis zijn popgroep The Flu, de bejaardensoos. Meer Bewegen voor Ouderen van het Groene Kruis en het ziekenfonds M.Z.B. Toch is het allemaal niet zo vlot verlopen, nadat WIK in 1975 bij het gemeentebestuur om een sportzaal vroeg. Mevr.van 't Hof herinnert zich nog goed, dat de toenmalige voorzitter M.C.Pol derman drie jaar geleden op een WIK-vergadering kwam met de mededeling: "Ik kan een geheim verklappen: dit jaar beginnen ze aan de nieuwe sportzaal." Het geduld van de gymnastiek vereniging, de twee lagere scholen en andere verenigingen werd lan ger op de proef gesteld, maar nu is het toch zover. "Het is ideaal met twee kleedruimtes, zodat de groe- De kersverse volleyballers van de sportvereniging L 'Esperance in actie tijdens de eerste oefening in 'De Wellevaete. "Het heeft lang geduurd voordat we iets fatsoenlijks hadden, zodat we dolgelukkig zijn dat de nieuwe sportzaal er is. We zouden onze waardering en tevredenheid zeker laten blijken, maar gek genoeg zijn we als vaste gebruikers niet uitgenodigd voor de officiële ope ning", zegt Jos van Dijke. Voorzitter Peter v.d.Klooster wijt dat aan een meerderheidsbesluit van de beheerscommissie. Hij maakt daar zelf deel van uit. "Ik stel me daar wel voorzichtig op, wantje mag blij zijn, datje tegen woordig nog zoiets als de Welle vaete hebt. Voor onze eigen ver eniging zijn we ook op onze wen sen bediend. In de zomèr zijn er nog uren over. 't Is hier net zo fijn als in Meulvliet: precies dezelfde voorziening, alleen met minder capaciteit. Het is allemaal wat kleiner." I' Esperance kent de Thoolse sporthal goed, want volgende maand wordt het al drie jaar dat men daar elke maandagavond zaalvoetbal speelt. "We hadden steeds 1 'A uur van half zeven tot acht uur, maar dit seizoen heeft de beheerscommissie van Meulvliet ons maar 1 uyr toegewezen. Daar zijn we het beslist mee oneens, want dat kost ons de helft van de leden. Ze spelen nu twee weken en 1 week niet, maar dat zou dan eens in de drie weken worden. We zijn de grootste zaalvoetbalver eniging op Tholen, maar als er le den afvallen omdat ze te weinig kunnen spelen, kan de rest de zaalhuur niet meer opbrengen. Als de beheerscommissie van Meulvliet weer negatief beslist, gaan we hogerop", zegt Jos van Dijke. In de nieuwe St.Annalandse sportzaal( tweederde van de grootte van de sporthal in Tholen) kunnen geen zaalvoetbalwedstrij den gespeeld worden. Alleen oe fenen is mogelijk. 1' Esperance is er trots op, zonder gemeentelijke financiële stevn te werken. "Er komt geen subsidie aan te pas", aldus Van Dijke. "Deze zaal is ook niet duur net 14,50 per uur. Dat is zelfs bui tengewoon laag, want eerst was 't 26 gulden. De zaalvoetballers be talen 60 gulden contributie per jaar, de volleyballers 75 gulden. De laatsten gaan met twee da mesteams en een herenploeg meedoen aan de recreatieve com petitie. De kosten worden verder gedekt via film- en bingo-avond en, droppings en de lotto. We hebben geen sponsors en de ge lijknamige bar is strikt gescheiden van onze 27 maart 1980 opgerich te sportvereniging. Alleen voor de bingo geeft de bar ons wel een prijs", zegt de secretaris. Hij verwacht nog meer leden en in 't algemeen groei voor de binnen sporten. "We kunnen nu ook goed een tournooi organisteren, zoals op Koninginnedag op het sport veld eens gebeurd is. Wie niet speelt kan op de tribune kijken of in de kantine wat drinken." Van Dijke heeft uitbreiding met verschillende sporten hoog in 't vaandel staan. "Als er vijftien mensen komen die badminton willen spelen, zullen we daaraan volledige medewerking geven. l'Esperance is ervoor om de wen sen in te vullen", zegt de secreta ris. Met voorzitter Van de Kloos ter toont hij zich zeer tevreden over de nieuwe sportzaal. Speciaalzaak in kousen, sokken, panty's, maillots. Wouwsestraat 15. B.o.Z. Advertentie IM pen niet meer op elkaar moeten wachten. Tevens is er gelegenheid om te douchen. Er zijn drukk noppen, zodat het water vanzelf stopt. Gezien de zaalruimte moe ten we ook niet meer snel toestel len wisselen. De Thoolse kam pioenschappen en eilandelijke turnproeven en wedstrijden kun nen nu ook in St.Annaland ge houden worden. De kantine is daarvoor ook gemakkelijk, maar een consumptie kost wel 1,50. De toestellen en materialen staan allemaal op wieletjes en karretjes, wat heel gemakkelijk is. In de ou de gymzaal was 't altijd een ge sleep en gesjouw in een nauw gat. De vloer springt lekker en ook qua materiaal zijn we er een stuk op vooruitgegaan. De laatste jaren is er niets aan gedaan, want de ge meente zei steeds: de nieuwe sportzaal komt eraan. Er is nu een karrewagen en straks ook een spanbrug", vertelt mevr.van 't Hof. Voor de gemeentelijke herinde ling al had de gymnastiekvereni ging eigen materiaal, zoals een grote, blauwe 'mat, dié voor 2000 gulden was aangeschaft. De ge meente legde er op een dag een hele dikke, oranje mat voor in de plaats. De blauwe - eigendom van WIK - was spoorloos, ondanks schriftelijke en telefonische vra gen bij de gemeente. "Een jaar was de mat kwijt, totdat de man van een gymleidster hem zag in de gemeentewerkplaats te Scherpe- nisse. We hebben de mat nu weer terug, maar het zou jammer zijn, wanneer ander oud materiaal ook naar een opslagplaats wordt ge bracht. De kleuterschool kan de oude balletjes voor de gymnas tiekles goed gebruiken", aldus mevr.van 't Hof. Ze heeft een goede wedstrijd springplank aangevraagd omdat de huidige verouderd is. "Er zijn nu wel twee nieuwe springplan ken gekomen, maar daar hebben we als gymnastiekvereniging niets aan. Die waren er ook drie in het oude gymlokaal. Voor het onder wijs kunnen die wel voorgeschre ven zijn, maar de scholen gebrui ken weinig toestellen", zegt de WIK-leidster. Aangezien de oude gymzaal veel te klein was, kan WIK zich nu pas met allerlei oefeningen ontplooi en. Dezelfde aantal uren zijn aangehouden voor de 145 leden, maar op woensdagochtend komt er in de nieuwe sportzaal een uit breiding met huisvrouwengym- nastiek van 10.35 tot 11.30 uur. Dat kostte nog wel wat moeite gezien de andere gegadigde voor die ochtend, de tennisclub, die de sportzaal dan van 9.45 tot 10.30 uur huurt. WIK heeft op maandagavond twee groepen van totaal 42 trim- dames. Ze oefenden in het oude gymlokaal al vele jaren o.l.v. me- vr.Slootweg(in de zomer buiten) en in de nieuwe zaal krijgen ze meer armslag. De herengroep moest destijds na het vertrek van de leider en tanende belangstel ling worden opgeheven. "In Tho len en Poortvliet is er een ge mengde trimgroep, maar wat dat betreft is St.Annaland niet zo ge makkelijk", vertelt mevr.van 't Hof. Het aantal jongens is met drie ook gering. "De voetbalvereniging is onze grootste concurrent, maar we proberen ze vast te houden", zegt voorzitter Goedegebuure. Ook het kinderkoor, de muziek vereniging en de zwemsport trek ken soms aan de gymnasten en na de lagere school is het moeilijker om alle lidmaatschappen te handhaven. Het huiswerk vergt ook tijd. "Toch lukt het ons beter om de kinderen langer Vast t? houden, ook als ze naar scholen voor voortgezet onderwijs gaan. Zeker de leden die graag gymnas tiek doen", aldus mevr.van 't Hof. Er zijn nu 24 kleuters o.l.v. me- vr.Dake en mevr.Goedegebuure, vijftien 2e klassers, tien 3e en 4e klassers, negen 5e en 6e klassers, tien meisjes in de trainingsklas, veertien 12 t/m 15-jarigen en der tien gymnasten van 16 jaar en ou der. Kwalitatief komt WIK nog steeds goed voor de dag. "De andere gymnastiekverenigingen zijn meegegroeid en Olympis Tholen heeft een enorm aanbod van le den, maar qua moeilijkheidsgraad zijn we nog nummer 1 op Tholen. We slaan bij wedstrijden geen gek figuur. In Zeeland zijn er maar 3 a 4 groepen in de moeilijke catego rie en WIK heeft bijna steeds een eerste prijs. Het zit er dik in dat we hier nu ook volgend jaar Thoolse kampioenschappen organiseren. Dat is al jaren niet in St.Annaland gebeurd gezien het krappe gym lokaal", aldus de WIK-leidster. Het kwam de gymnastiekvereni ging niet zo goed uit dat de offi ciële opening morgenavond is. "Daar gaan onze vier uren, dacht ik. De genodigden zitten wel in het dorpshuis, maar de sportzaal moest leeg blijven. We hadden graag nog getraind voor de open dag omdat we na de vakantie nog weinig hebben kunnen oefenen. De nieuwe zaal is wel ontzettend warm. Er zou ergens nog wat moeten kunnen blazen. In het oude gymlokaal deed de kachel 't nogal eens een keer niet, maar hiervoor moet ook een oplossing komen." Zowel mevr.van 't Hof als voor zitter Goedegebuure stellen dat de Wellevaete financieel een stuk meegevallen is. "Bij de eerst ge noemde huur van 26 gulden per uur zouden we een tekort van 10.000 gulden hebben gehad, 't Is nu 14,50 en per 1 januari 1984 hebben we onze contributie al verhoogd. De bedragen lopen uiteen van 60 tot 96 gulden. Met 5, 6, 7 en 8 gulden per maand liggen we ongeveer gelijk met andere gymnastiekverenigingen. De kleintjes houden we zo goedkoop mogelijk omdat daar de grootste aanwas van komt", zegt de WIK- bestuurster. Voorzitter Goedegebuure wil nog even recht zetten, dat WIK niet zo veel meer contributie vraagt dan Vervolg op pag. 13 De tafeltennisvereniging Smash '76 heeft een ruime zaal, maar een krappe beurs. Een lekkere douche na de fanatieke training maakt veel goed. "Ik hoop niet dat er een negatieve indruk ontstaat, maar voor onze eigen verenigingen brengt deze overgang gewoon heel wat pro blemen mee", stelt Fase met na druk. "De eerste berichten waren, dat de sportzaal ons 26 gulden per uur zou kosten(in de oude gymzaal werd maar een rijksdaalder be taald), maar dat is nu 14,50. Met onze vijf competitieteams en de recreatiespelers hebben we de sportzaal 7 Vi uur per week nodig. Dat komt neer op 5600 gulden zaalhuur per jaar. Voor veertig leden is dat een fors bedrag: 140 gulden, maar daarnaast moeten we materiaal kopen en onze bondsbijdrage betalen. De ge meente geeft nu nog 50% subsidie in de kosten van de zaalhuur, maar ik vrees dat die bijdrage in de toekomst verdwijnt. Men wil dan wel trainerskosten gaan sub sidiëren, maar die hebben we niet. Daarom ben ik bang voor achter uitgang, want onze begroting 1984 vertoorit een behoorlijk gat bij toepassing van de nieuwe subsi- Dhr. L. van Dijke, die samen met zijn echtgenote al elf jaar het St. Annalandse dorpshuis beheert, krijgt die functie ook in 'De Wel levaete'. Aan de Hoenderweg ex- ploitateert hij ook al vele jaren een café, zodat het horecavak bepaald niet vreemd is. Er zijn wel wijzi gingen in de beheersvorm. De fam. van Dijke kreeg in het oude dorpshuis een kleine jaarvergoe ding voor het onderhoud en mocht de buffetinkomsten volle dig zelf houden. Nu wordt dhr. van Dijke gemeente-ambtenaar in vaste dienst, terwijl hij provinsië krijgt van de buffetinkomsten. De rest is voor de gemeente. Mevr. Scheermeijer-Goedege- buure, die schoonhoudster was van de oude gymzaal, houdt het zelfde aantal uren voor onder houd van de sportzaal. In het oude dorpshuis beleefde de fam. van Dijke net voor de verhuizing naar 'De Wellevaete' wel de drukste feesten uit hun elfjarige periode: het 60-jarig huwelijksfeest van Joh. Moerland en de bruiloft van C. van Winkelen, beide in augus tus. Hoewel dhr. van Dijke de zestig gepasseerd is, wilde hij nog geen punt zetten, maar samen met zijn vrouw het werk in het nieuwe dorpshuis voortzetten. Dat kan dan nog een aantal jaren tot aan de pensioengerechtigde leeftijd. Ze kunnen in 'De Wellevaete' be schikken over een royale keuken met allerlei apparatuur, zoals een afwasmachine, 't Is allemaal nog wennen, maar mevr. van Dijke heeft al wel gemerkt, dat er heel wat aan schoon te houden is. Ge zien de gewijzigde beheersvorm zijn de consumptieprijzen ook ve randerd. Voorheen werd er bij bruiloften per fles betaald, maar de gemeente rekent nu per borrel, zij het bij feesten met een korting. Het dorpshuis kost per dagdeel (9-13, 14-18 of 19-23 uur) bij inci denteel gebruik 42 gulden (perio diek verenigingsgebruik 21), per uur 8,40 (4,20) meer. Voor de grote vergaderruimte (het Dorps huis kan met een vouwwand in twee delen gesplitst worden) ƒ31.- (15,50) en 6,20 (3,10) per uur en de twee kleine zalen 21,- 10.50) en 4,20 (2,10) per uur. De sport zaal kost bij periodiek gebruik 14,50 per uur, incidenteel 36,25. dieverordening", aldus de Smash-voorzitter. Als contributie betalen de senio ren 65(competitie) en 50(recrea tie) gulden, junioren(beneden de 16 jaar) 40 en 30 gulden. Naast de financiën ziet de tafel tennisvereniging ook een ruimte lijk probleem in de nieuwe sport zaal. "De zaalgrootte is zwaarwe gend omdat we 16 meter voor een balletje moeten lopen. De oude gymzaal was 8 m breed en dat was ideaal, hoewel het officieel 9 m moet zijn. Bij een diagonaal bal letje moet je nu ver lopen. Daar om hebben we al met de gemeente gesproken over een afrastering. Voor de competitie komen we veel in West-Brabant en daar spelen de tafeltennisverenigingen in vergelijkbare ruimten als de oude gymzaal. Je staat in de nieu we ruimte wat verloren. Bij de training zijn er nog zes tafels, maar bij de competitie drie teams van elk drie man. Bij negen men sen in zo,n grote zaal is er sprake van onrendabel gebruik. Samen met de muziek- en schiet vereniging hadden we goed in de oude gymzaal kunnen blijven. Vorig jaar september hebben we daarover al contact met de ge meente gezocht. Sportverenigin gen moesten echter in de nieuwe sportzaal. Dat standpunt van de gemeente was niet te wijzigen. Er is nog naar het nieuwe dorpshuis gekeken, maar dat was niet ge schikt voor tafeltennis. Zo zitten we in de sportzaal, waar we wat kleedgelegenheid en douches be treft, geweldig vooruit zijn ge gaan. Het is ook niet ondenkbaar, dat er nieuwe sporten komen, die in de oude gymzaal niet beoefend kon den worden. Volleybal is er al bij en de tennisclub heeft ook *eel meer uren. Er kan ook meer uit wisseling plaatsvinden en als de sporthal in Tholen vol is, zijn er hier uitwijkmogelijkheden 1'. zegt Fase. De tafeltennisvereniging Smash werd in 1976 opgericht door oud leden van voorloper Octavia, die weer ontstaan was door de activi teiten van een jeugdclub in het N:H. verenigingsgebouw. Eerst werd er in de schuur van Chr.Heijboer gespeeld en bij de definitieve oprichting in 1976 in de gymzaal. Rond 1977/78 waren er zelfs vier tafeltennisverenigingen op Tho len: Velocitas in Oud-Vossemeer, Veritas in Poortvliet en Stavenis se. Smash bleef alleen over met een constant ledental van veertig. Anderhalf jaar geleden kwam Anna Jacobapolder erbij, waar mee Smash al verschillende wed strijden heeft gespeeld. Vorige winter werd in Tholen een tafel tennisclub opgericht. Smash-voorzitter Fase, die al vele jaren de Thoolse kampioenschap pen organiseert, vindt dat zijn vereniging duidelijk in kwaliteit is gegroeid. "We zijn met 1 compe titieteam begonnen en nu zijn er vijf: het le seniorenteam dat naar de 4e klas is gepromoveerd, twee seniorenteams in de 5e klas, een juniorenteam in de 3e klas en een pupillenteam in de 2e klas. Van ping pong, puur recreatief, zijn we tot wedstrijd-tafeltennis uitge groeid. Smash biedt sport en ont spanning. Op dinsdagavond trai nen de junioren van zeven uur tot half negen, de senioren van half negen tot tien uur. De competi tiespelers oefenen op vrijdag avond nog eens van acht tot negen en zaterdagmiddag van twee tot half zes zijn de wedstrijden." Voorzitter Fase vindt dat zijn ver eniging eigenlijk aan een trainer toe is, maar dat is financieel niet op te brengen. "De ervaren se nioren brengen onze leden de techniek en goede houding bij met basisslagen, bewegingen, e.d. Verder komen we wat te weten uit boekjes en via regionale contac ten. Tafeltennis is nog een sport die in opbouw is, zodat we 't niet zo gemakkelijk hebben. Door de competitie hebben we wel be kendheid gekregen. Er zijn al twee leden uit Tholen en één uit Oud- Vossemeer en we hopen op ver dere groei. In de oude zaal kwa men we als laatste huurder, zodat we op een ongunstig trainings tijdstip kwamen: laat op de vrij dagavond. We hopen dat met meer gunstige uren op dinsdag avond de belangstelling voor ta feltennis groeit. Helaas heeft er ook een enkele bedankt omdat hem deze avond niet paste. Als men in meerdere verenigingen zit en er kan niet meer gecombineerd worden, valt de keuze nogal eens in ons nadeel uit. Met name de voetbalvereniging is onze grote concurrent. Toch zijn er ook an dere voorbeelden en 17 september beginnen we met vertrouwen aan de competitie. Drie van onze teams spelen dan thuis", aldus Adrie Fase, yoorzitter van de ta feltennisvereniging Smash.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 11