Bodemsanering Nieuwe verordening grondwater Zeeland T: 461 WET Ds.Verheul verbonden aanTholen Nieuw plan Buitengebied Subsidie Schaapskudde n Donderdag 25 augustus 1983 EENDRACHTBODE Lokaties bodemsanerings- proqramma 1984-1987 I N KKKOKK De invoering van de Grondwaterwet heeft tot gevolg dat de huidige grondwaterverordening Zeeland automatisch komt te vervallen. Gedeputeerde staten hebben nu een nieuwe verordening ontworpen, die door provinciale staten moet worden vastgesteld. 0 over welke onttrekkingen van grondwater moeten speciale commissies worden gehoord? Aandacht voor water Registratie en vergunning v Niet zwijgen, maar spreken over de dingen Gods Ds. H. Verheul (38) uit Zegveld is 17 augustus verbonden aan de Hervormde gemeente van Tholen. In de middagdienst vond de bevestiging plaats door ds. J. van Rossem uit Waarden met een preek uit Ezechiël 37:4 en 9. Daarna werd het formulier gelezen en klonk het uit de mond van Ds. Verheul: Ja, ik van ganser harte. Kameleon Visitekaartje Progressief geen christen Financiering medezeggenschap Toespraken f£)ames cfëren tyïmftapper f29.90 PAK EVEN UW ZAKBOEKJE AANVRAAG PZEM ABDIJ I E UWS Gedeputeerde staten hebben gereageerd op ingediende be zwaren tegen en reacties op het ontwerp-bodemsaneringspro- gramma 1 981 -1987. Het college wil vasthouden aan een gekoppeld onderzoek naar arsenicumstortingen op de stortplaats van Van Splunder en De Bokx in de Dekkerspolder in Sas van Gent en op twee stort plaatsen op het terrein van de NSM in Sluiskil. Eerst wordt een onderzoek ge daan in de Dekkerspolder. Afhan kelijk van het resultaat wordt be sloten of er een onderzoek bij de NSM volgt. Gs menen dat deze procedure kan worden gevolgd aangezien het in principe om de zelfde soort afval gaat. Overigens kennen gs geen hoge prioriteit toe aan dit onderzoek, aangezien de beschikbare gegevens van het NSM-terrein niet wijzen op een geval van bodemverontreiniging idat ernstige gevolgen kan heb ben. De gemeente Terneuzen en de Vereniging milieuhygiëne Zee land zijn het met deze aanpak oneens: de VMZ wil eveneens on derzoek bij de NSM, (ongeacht het onderzoeksresultaat in de Dekkerspolder), terwijl de ge meente dit juist afwijst. Verder handhaven gs de planning voor onderzoek op de terreinen van de voormalige gasfabrieken in Hulst, Wemeldinge en Verseke en van een transportbedrijf aan de Maartensbroerweg in Hansweert. Tegen deze onderzoeken waren vooral financiële bezwaren inge diend door de betrokken ge meentebesturen, die een deel van de kosten moeten dragen. Ook handhaven gs de planning voor onderzoek van de oude stortplaats aan de Oostelijke Bermweg in Vlissingen (de ge meente had bezwaar). Een punt is hier de onzekerheid over een mogelijke verspreiding van de verontreiniging. De natu ristenvereniging Zeelandia, die een deel van de voormalige stort plaats in gebruik heeft, is voor standstervan een onderzoek. Wat het terrein van de oude gas fabriek in Oostburg betreft, zal dit jaar uit te voeren nader onderzoek moeten uitwijzen of er een sane ringsonderzoek zal moeten ko men en wanneer dat eventueel zou moeten worden gedaan. Op verzoek van de gemeente Middelburg wordt nu sanering AVoormalige gasfabrieken Verontreinigingsgeval in bebouwde kom (>Verontreinigingsgeval in bebouwde kom (vervolgonderzoek onder voorbehoud) OVerontreinigingsgeval in bebouwde kom (geen vervolgonderzoek) HStortplaats Cl Stortplaats (vervolgonderzoek onder voorbehoud) stortplaats (geen vervolgonderzoek) wVerontreinigingsgeval in waterwingebied gepland in 1 984 van het terrein van de oude gasfabriek aan het Molenwater. Op verzoek van Zie- rikzee worden de data van nadere onderzoeken in de Rozemarijn straat (nu 1 985) en de Graven straat (1 984) omgewisseld. Tenslotte zijn gs tegemoet ge komen aan een pas onlangs in gediend verzoek van de ge meente Vlissingen om nog dit jaar oriënterend onderzoek te laten verrichten op een terrein aan de Prins Hendrikweg waar vroeger de Nederlandse Petro leum en Aardolie Maatschappij was gevestigd. Veel oudere Vlissingers zullen zich nog he rinneren hoe dit bedrijf (de Nedpam) in 1924 op spectacu laire wijzé afbrandde. Als het oriënterend onderzoek hiertoe aanleiding geeft, zal volgens de planning het voor malige bedrijfsterrein volgend jaar aan nader onderzoek en sa neringsonderzoek worden on derworpen. Voordat gs het definitieve pro gramma vaststellen en toezen den aan de minister van milieu hygiëne zal de zaak worden be handeld in de stuurgroep bo demsanering en - op 26 augus tus a.s. - in de statencommissie voor milieuhygiëne. Een samenvatting van het kader saneringsprogramma is gratis verkrijgbaar bij bureau voorlich ting provincie Zeeland, St. Pieter straat 42, 4331 EW Middelburg. De derde kamer uit gedeputeerde staten behandelt op dinsdag 30 augustus om 10.00 uur het be zwaarschrift van de heer J.P. Beckers te Middelburg die be zwaar maakt tegen de beslissing van gs dat hij zijn woonwagen moet ontruimen. Donderdag 1 september, 16.00 uur komt de AROB-commissie uit gedeputeerde staten bijeen. Zij hoort het college van b. en w. van Terneuzen naar aanleiding van de weigering van gs een structurele bijdrage voor podiumkunsten te verstrekken. Zoals bekend meent Terneuzen recht te hebben op een provinciale bijdrage voor de op richting van een eigen theaterbu reau. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, in Middelburg. Volgens de Grondwaterwet moeten de provincies zelf een aantal zaken regelen. Het gaat onder meer over het volgende: 0 welke inrichtingen zijn regis tratie en/of vergunningplich- ting? 0 welke gegevens moeten wor den overgelegd bij aanvraag om een vergunning? De Grondwaterwet dient ter ver vanging van het huidige stelsel, waarbij de onttrekking van water uit de bodem wordt geregeld door de-Grondwaterwet waterleiding bedrijven, de Hinderwet en ver schillende verordeningen van ge meenten, provincies en water schappen. In de plaats hiervan komen nu al leen de nieuwe Grondwaterwet en de provinciale grondwaterver ordening. De provincies kunnen namelijk voor hun grondgebied specifieke regelingen treffen. Dat geldt vooral voor een kustprovin cie als Zeeland, omdat hier - in tegenstelling tot de andere pro vincies - het grondwater, voor het merendeel uit zout water bestaat. Waterkwaliteit, waterlozing, drinkwatervoorziening.... het zijn allemaal zaken die volop in de be langstelling staan. Het is de bedoeling dat het totale 'waterbeleid'" in Nederland in hoofdlijnen zal worden weerge geven in de Wet op de waterhuis houding, die op stapel staat. Als uitvloeisel hiervan komen er ver schillende nieuwe wetten op on derdelen van het beleid. De Grondwaterwet is een van die wetten. Het principe van deze wet is dat alleen met toestemming grond water aan de bodem kan worden onttrokken of in de bodem mag worden geïnfiltreerd. Dat geldt niet alleen voor de "grote jongens'' zoals de drink- waterleidingbedrijven, maar ook voor kleine bedrijven, landbou wers, particulieren etc. De provincies kunnen zelf regelen waar de grens wordt gelegd wan neer wel en wanneer geen toe stemming nodig is. (Hierop wordt verderop in dit artikel teruggeko men). Dat is ook logisch, want de ene provincie kan wat royaler met haar watervoorraden omspringen dan de andere. De provincie Zeeland moet zich wat dit betreft nogal wat beper kingen opleggen omdat zoals gezegd het meeste grondwater zout is en ook van de aanwezige "zoetwaterbellen" niet precies bekend is hoe groot ze zijn. Voorzichtigheid is dus troef. Ook al omdat men dan in een situatie kan komen dat men "eikaars water" aan de bodem onttrekt. De toestemming tot het onttrek ken van grondwater betekent dat men de "inrichting" (populair gezegd de pomp) moet laten re gistreren en dat men in een aantal gevallen bovendien een vergun ning nodig heeft. De registratieplicht houdt in dat de capaciteit van de pomp moet worden aangemeld, terwijl ook een watermeter moet worden aangebracht. Niet geregistreerd hoeven te worden: 0 bemalingsinrichtingen van bouwputten, mits de pompca- paciteit maximaal 50 m3 per uur bedraagt en niet langer dan 2 maanden in werking is; 0 beregenings- en bevloeiings- installaties voor agrarische be drijven (niet meer dan 5 m3 per uur). 0 proef installaties (max. 50 m3/u en 2 maanden). 0 noodvoorzieningen (brandput ten, sprinklers etc.); 0 alle andere inrichtingen die maximaal 5 m3/u aan de bo dem onttrekken. Dezelfde uitzonderingen zijn van toepassing op de vergunning plicht, met dien verstande dat be sproeiingsinstallaties voor agrari sche bedrijven "vrij" zijn tot 10 m3, hetgeen ook geldt voor de categorie "andere inrichtingen" (dat kunnen bedrijven en particu lieren zijn die om wat voor reden dan ook grondwater nodig heb ben). In de vergunning worden zaken geregeld als maximum pompca- paciteit, plaats van de installatie, jaarlijkse hoeveelheid etc. Gs schrijven de staten te ver wachten dat op deze wijze 97% van het aantal grondwateront trekkingen "boven water" komt. De aldus verzamelde ge gevens kunnen ook goed dienst doen bij het te vervaardigen grondwaterplan Zeeland. Overi gens zijn de bepaling van de nieuwe (ontwerp)verordening zoveel mogelijk in overeen stemming met de oude grond waterverordening, teneinde on nodige administratieve romp slomp te voorkomen. De staten behandelen het voorstel in hun vergadering van 16 september Gedeputeerde staten stellen provinciale staten voor de Stichting Zeeuwse Schaaps kudde in Borsele een subsidie te verlenen voor de jaren '84-'87 in de loonkosten van twee her ders. Het subsidie bedraagt voor 1984 15.000,—. Tot nu toe was het ƒ10.000,— per jaar. De verhoging wordt gevraagd omdat de stichting van plan is de kudde in plaats van vijf dagen een volle week te laten rondtrekken en het aantal schapen van 170 op 220 te brengen. Hierdoor wordt de beweidingstijd met 30% ver hoogd en kan een groter opper vlak beweid worden. De uitbrei ding is vooral gebaseerd op re creatieve overwegingen. De dijken waar de kudde graast zien er na drie jaar al een stuk beter uit: storingsplanten zoals brandnetels en distels zijn voor een groot deel verdwenen; de dijken hoeven in de winter niet meer te worden afgebrand om dat er geen lang dor gras meer voorkomt; het aantal illegale stortplaatsen op de dijken is af genomen en er is een uitbrei ding geconstateerd van bepaal de dijkplanten zoals marjolein en heelblaadje. Belangrijk is dat bij burger en boer begrip voor de kudde groeit en er sprake is van een zekere integra tie, aldus de stichting in haar subsidieverzoek. De uitbreiding van de kudde en het beweidings oppervlak maken personeelsuit breiding noodzakelijk. Naast de al in dienst zijnde herder is er plaats voor een deeltijd-herder (twee da gen per week). Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau vooriichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31391 of 31392 Ds. Wullschlager, ds. de Reuver en ds. Den Hoed, allen voormalig predikant in Tholen, waren daar bij aanwezig, evenals 's avonds, 's Middags was de belangstelling nog niet zo groot, maar alle ring- predikanten waren er wel, behal ve ds. Den Buter. 's Avonds was er een volle kerk, maar ds. de Jong, was toen ver hinderd. Ds. Verheul verbond zich aan Hervormd Tholen met een preek uit 1 Corinthe 2:12 en 13: "Doch wij hebben niet ont vangen de geest der wereld, maar de geest, die uit God is, opdat wij zouden weten de dingen, die ons van God geschonken zijn. Dewel ke wij ook spreken, niet met woorden, die de menselijke wijs heid leert, maar met woorden, die de H. Geest leert, geestelijke din gen met Geestelijke samenvoe gende'. Ds. Verheul wees erop, dat vele gevaren de christelijke gemeente bedreigen. "Daartegen is slechts 1 wapen: het woord des Heeren. Dat Woord moet met kracht ge predikt worden. Het grootste ge vaar is wel de wereldgelijkvor migheid. Dan roemen we in de mens en niet in de Heere en zijn woord. Roemen in onszelf kunnen we. De Grieken vroeger en de moderne mens nu. Als we het Woord loslaten, worden we echter op onszelf teruggeworpen en ver vallen we in menselijke wijsheid. De geest der wereld moeten we kwijt. Dat is de geest van de Satan, de overste dezer wereld. Die heb ben we allen meegekregen bij on ze geboorte. Wat is het nodig om tegen deze geest te waarschuwen, want deze geest is diep ingedrongen in het persoonlijke en kerkelijke leven. Steeds meer kan ermee door on der invloed van die geest. Gren zen zijn er niet meer. De geest der wereld trekt verwoestende sporen en wordt door velen hoog vereerd. Lang leve de vooruitgang. Waar is er nog een buigen voor Gods Woord. Gods dag en Gods dienst? Pas op voor de geest der wereld." Ze is als een kameleon, die zich steeds weer aanpast aan zijn om geving. De geest der wereld kan zelfs vroom zijn, maar met de geest der wereld komen we om aangezien we in Adam verloren liggen- Het moet in de kerk om een an dere geest gaan. De H. Geest. Daar is van nature geen plaats voor en als er plaats gemaakt moet worden, kost dat pijn. We moeten wederom geboren worden, want al wat uit God geboren is, over wint de wereld. Die overwinning is er niet door ons, maar alleen door de gezegende borg: Jezus Christus. Dat alles brengt strijd, want de geest der wereld probeert het werk van de H. Geest te on dergraven. Met Christus is het een gezegende strijd, waarop de over winning volgt. Hebt u deze geest al ontvangen? Wij hebben ontvangen, wat een wonder als we dat mee mogen zeggen. Dan zijn we verlost van de geest der wereld, hier in beginsel en straks volkomen. Daarom mag de Bede wel zijn: Och, schonk Gij mij de hulp van Uwe geest. Wij ontvangen die Geest dus van boven. We komen niet door in spanning van onze eigen geest bij de Heere uit, zoals velen denken. Dit ontvangen gaat in een weg van gemis, verlegenheid en verslagen heid. Als de H. Geest dat gemis gaat opvullen, doet hij dat opdat wij zouden weten de dingen die ons van God geschonken zijn. De ware kennis zijn we in Adam kwijt geraakt, maar die brengt de H. Geest weer bij. Daarin toont hij de wilsbeschikking van God. Gods ^mgervDekernd^^^wG^hns- tus en zijn verlossingswerk. De geest spreekt slechts van Hem. Jezus, zaligmaker, die naam is zo groot, dat hij niet in één preek past. Stukje voor stukje legt de geest die naam uit in de verkon diging van het Woord. Die geest schenkt het. Bij deze gaven horen bedelaarshanden en een bede- laarsgeloof. Steeds maar de han den ophouden, onder de predi king voor het zaad der wederge boorte. Daarover spreken we ook, want dat is het visitekaartje van elke prediker: spreken over de dingen Gods. Niet zwijgen, maar spreken. De H. Geest is een le vende en geen stomme Geest. Spreken niet met een veelheid van indrukwekkende woorden, geen uitnemende of bewegelijke woor den. Dat dachten de Grieken. We moeten niet naar de mond, maar naar het hart van Jeruzalem spre ken. Het gaat om de inhoud van de preek, klaar en duidelijk. We mogen de schat van Gods woord niet verduisteren door onze geboden en regels. We hebben te spreken met woorden die de H. Geest leert. Wie oren heeft, kan dan horen wat de geest tot de ge meente zegt. Preken volgens de woorden van de H. Geest doet ons dicht bij de schrift blijven. Alzo spreekt de Heere. Dat is ouder wets, zeggen velen. Daarmee loop je eeuwen achter. Als u zo achter loopt. mag ik u gelukwensen. Een christen die voorop loopt, pro gressief heet dat vandaag, is geen christen. Een ware christen loopt achter. Hij volgt de voetstappen van Christus. Dat woord hopen we te bedienen, wetende onze beperktheid door dat we ten delen kennen en ten dele profiteren, maar met behulp van de H. Geest. Zo de stukken Wethouder Versluijs gaat de fi nanciering van de medezeggen schapsraden op openbare scholen bekijken. Hij zei dat maandag middag op vragen van J. de Bres, die inhaakte op een brief van de Vereniging voor openbaar onder wijs (VOO) te Amsterdam. In verband met de invoering van medezeggenschapsraden verval len de oudercommissies wat de VOO contributie kan kosten en Versluijs sprdk zelfs over aantas ting van net bestaansrecht. Eén ouder zit er wel in de medezeg genschapsraad, maar volgens de wethouder legt dat een te zware wissel op de betrokkene. Hij meende dat er op alle scholen wel een ouderraad blijft. De voolopi- ge vaststelling van de vergoeding 1982 voor de Veste in Tholen was een hamerstuk. Boven het voor schot van ruim 53 mille krijgt de mlk-school nog meer dan 12 mille. Een volgens Versluijs zuiver for mele kwestie betrof het aangaan van een B3-overeenkomst met het ministerie van onderwijs voor de schoolbegeleiding. Financieel zag hij geen extra verplichtingen voor de gemeente. Raadslid P. van Belzen pkiiité'ïfwfiïele vréa^p'' kenS en mfeehde dat er een ad dertje onder het gras kon zitten. Hij dat ook dat de Gereformeerde schoolbegeleidingsdienst uit H.l. Ambacht er naast het RPCZ on der moest vallen, maar die krijgt nog geen rijks- en gemeentesubsi die. Alleen een voorschot, zo maakte de wethouder duidelijk. Het ligt in de bedoeling om een nieuwe, integrale herziening van het bestemmingsplan Buitenge bied Tholen aanhangig te maken. Daarin zullen b. en w. aandacht schenken aan nieuwe ontwikke lingen zoals de wet geluidhinder, de" nieuwe karripeefwet, de bes temming van buitendijks gelegen gronden, toepassing van winde nergie, aanleg van reconstructies van wegen en fietspaden alsmede enige andere actuele ontwikkelin gen. Met enkele projectontwikkelaars zijn contacten gelegd om het zo merwoningencomplex Gorishoek te realiseren. Op korte termijn wordt bekend of als gevolg van gewijzigde inzichten de planopzet Veranderd moet worden. des geloofs in goede orde aan u voorstellende. Dan alleen kan er een wassen en toenemen zijn in de genade van de Heere Jezus Chris tus. Als we de geest van God mis sen, hebben we geen deel aan Christus. Met die Geest leren we zingen: mijn hart zal steeds op U vertrouwen, mijn mond vindt tot Uw lof, gedurig ruimer stof en zal Uw recht en heil ontvouwen, schoon ik de reeks dier schatten, kan tellen noch bevatten", zo be sloot Ds. Verheul zijn intrede preek woensdagavond. Wethouder J. Versluijs, die een zieke burgemeester Baerends ver ving, verwelkomde de nieuwe Thoolse predikant namens het gemeentebestuur. Hij hoopte op een goede samenwerking. Ds. W. Teekens uit Bruinisse voerde het woord namens de Classis Zierik- zee. Hij sprak de hoop uit, dat ds. Verheul de nodige inbreng zou leveren gezien belangrijke beslis singen ten aanzien van 'samen op weg', het samen gaan van her vormden en gereformeerden. Ds. J.J. Tanis, die binnenkort predikant van de Thoolse gere formeerde gemeente hoopt te worden, sprak namens de plaat selijke kerken en consulent ds. A.B. Cysouw uit St. Philipsland namens de ring. Tenslotte ouder ling H. Cornelisse, die de ge meente staande ps. 134 liet zingen voor ds. en mevr. Verheul en hun vier kinderen. Na een welkomst en dankwoord, waarbij hij de eer ste kennismaking met het ge meentebestuur minder positief vond gezien problemen met de verbouw van de pastorie legde ds. Verheul voor het eerst als eigen predikant de zegen op de ge meente. 'n Zomers kapsel met Coupe Soleil (blonde puntjes) Ook op vrijdag en zaterdag Geopend van 08.30-18.00 uur, zaterdags tot 1 7.00 uur. Bouterhemstr. 51 (bij de stoplichten). Bergen op Zoom, tel. 01640-33317 SINT MAARTENSDIJK za 3 sept. 11-14 u. misd, de Noord zo 28 aug. De Bidon. Westbra- bantroute, café de Sport, 8.00 u. THOLEN vr. 26 aug. dauw-zwemmen, 6 u. vr, za 26 en 27 aug. braderie, 14 u. za 3 sept. Mosseltochten(wande- len) 9.30 u.:42 km, 11 u.: 5-10-15 km, café v. Zanten za 3 sept. jeugdzeilwedstrijd De Kogge SINT ANNALAND di tm za 15-17 u. 'Uit de oude doos'. Meestoof za 3 sept. dansav. dorpsh. 20 u. SINT PHILIPSLAND za 3 sept. exc. schorren De Heen, start brug, 16 u. Natuurvrienden St. Philipsland vr. 26 aug. jaarverg. Noad, 19.30 u.- Druiventros vr. 26 aug. midzomerfeest, pak huis, Ift. 16 j. 20 u. OUD VOSSEMEER za 3 sept. wiélerwedstr. trimmen, Coentjesweg, 13.30 u. vr. 2 sept. 19.30 u. kantine, jaar- verg. v.v. Vosmeer. BERGEN OP ZOOM 20 aug-26 sept. Sahara en Sahel, tentoonstelling, di-zo 14-17 u. zo 4 sept. Africa Djolé, slagwerk, 14-16 u. Markiezenhof. film +film+ +film+ ROXY 1; Gandhi - a.l. dag. 19.30 u. zo. 14 19.30 u. Wilde Dromen - 18 j. vr.za. 23.30 u. ROXY 2; Star Wars The Empi re Strikes Back a.l. dag. 19.30 u. zo. 14 19.30 u. CINEMACTUEEL 1: 'N Schot in de Roos - 18 j. dag. 20 u. vr.za. 19 21.30 u. zo. 14, 16.30, 19 21.30 u. CINEMACTUEEL 2: Porky's 2 - 16 j. dag. 20 u. vr.za. 19 21.30 u. zo. 14, 16.30, 19 21.30 u. CINEMACTUEEL 3; Octopussy - a.l. dag. 20 u. vr.za. 19 21.30 u. zo. 14, 16.30, 19 21.30 u. Advertentie I.M. ESLAAGD DUS GEFELICITEERD Marcel Bocxe uit Sint Maartens dijk is aan de Technische Hoge school te Eindhoven afgestudeerd als bedrijfskundig ingenieur. De 27-jarige Johan Hopmans uit Bergen op Zoom, zoon van juwe* lier Hopmans, is aan de Universi teit te Nijmegen afgèstudeerd als arts. Gedeputeerde Staten van Zeeland rtfcken op grond van artikel 12 van de Wel algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. De N V. Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij te Middelburg heeft bij hen op 20 juli 1983 een aanvraag om vergunningen ingevolge de Hinderwet, de Wet inzake de luchtverontreiniging en de Wet geluidhinder ingediend voor het uitbreiden en wijzigen van de beide bestaande olie/gasgestookte eenheden 10 en 11 van de Conventionele Centrale Borssele tot een gecombineerde kolen- gasgestookte eenheid 12. De inrichting is gelegen op een perceel aan de Zeedijk no. 34 te Borssele, ka dastraal bekend gemeente Borsele. Sectie A. nos. 572. 573 en 574, sectie B. nos. 1910. 1950. 1951. 1952 en 1953 en gemeente Vlissingen. sectie K. no. 380. De aanvraag met bijlagen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 25 augustus 1983 tot en met 26 september 1983 op de volgende plaatsen en tijden: - in het gemeentehuis van Borsele. Stenevate 10. Heinkenszand. op werkda gen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere vrijdagavon in de openbare biblio theek, Stengeplein 1, Heinkenszand van 17-20 uur. - in het gemeentehuis van Vlissingen. op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.45-20.45 uur: - bij Rijkswaterstaat, directie Zeeland. Vrijlandstraat 33. Middelburg (kamer 262), op werkdagen van 9-12 en van 13-16 uur; - op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie. St. Pieterstraat 42. Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 26 september 1983, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de verleende vergunningen, liggen de stukken ter in zage op bovengenoemde plaatsen en wel op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen het geven van de aangevraagde vergunningen. Men kan hierbij verzoeken zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tijdens de openbare zitting in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10. Heinkenszand op 9 september 1983 om 9.30 uur. Hierbij wordt gelegenheid geboden over de aanvraag van gedachten te wisse len. Tevens is op 5 augustus 1983 op grond van de Wet verontreiniging op pervlaktewateren vergunning gevraagd aan de Minister van Verkeer en Waterstaat voor het uitbreiden en wijzigen van de beide bestaande olie- /gasgestookte eenheden 10 en II van de Conventionele Centrale Bors sele tot een gecombineerde kolen/gasgestookte eenheid 12. Voor deze aanvraag wordt dezelfde procedure als hierboven omschreven toegepast. Gemotiveerde bezwaarschriften tegen deze aanvraag kunnen tot en met 26 september 1983 schriftelijk worden ingebracht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan de Minister van Verkeer en Waterstaat, doch te worden gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland. St. Pieter straat 42,4331 EW Middelburg. Aan de Streekschool West-Bra bant voor beroepsbegeleidend onderwijs te Bergen op Zoom slaagden voor: LTS-B motorvoertuigentechniek: A. den Braber uit Sint Philipsland. Aspirant-gezel huisschilderen: T.Tak, Stavenisse. Primaire opleiding chauffeur: M.IJzerman uit Sint Annaland. Primaire opleiding confectiën: J. Anthonisse uit Poortvliet, P.v.d.Berge en A. de Ron uit Tholen. M.Schipper uit Scherpe- nisse en L.Vroegop uit Oud Vos- Kassa opleiding: M.Ktaassen uit Sint Annaland. A.Quist uit Tho len en J. de Moed uit Stavenisse. Geslaagden examen machine* schrijven te St.Philipsland op 22 juut, opgeleid door typeschool Koetsdijk te Oudenbosch. Sint Philipsland: R.C.M. Backer, J.P.den Braber, A.W.M. de Greef, J.P.M. de Greef, C.van der Male, D.S.Neele, L.J.Neele, A.M.Noorthoek, J.Quist, J.J.G.de Reus, C.J.M.Reijngoudt, G.C.L.Reijngoudt. M.Reijn- goudt. N.J.Reijngoudt. J. P.de Ruyter, C.Verkerke, 1.Verwijs, J.W.den Haan. Oud Vossemeer: A.W. Aarnoudse, J.C.E.M. Goos- sens. M.A.M. Heydra, E.H.M. Hommel, N.J.C. Timmermans. M.A.C. Zeeman. Tholen M.F.Klapwijk. D.G.Oosdijk(met lof) Poortvliet: M.H. van der Slikke. Scherpenisse: G.P.J. Bo- lier Sint Annaland: M.G.L. Heij- boer. P. M. van 't Hof Sint Maar tensdijk: S.Priem. C.J.E. Polder-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 7