WIELAARD Minus Schoonen wint zesde Vossenberg prestatieloop Volop kansen voor de volleyballers MODEHUIS Wisselbeker B-Springen voor 3e keer naar Elvira Hage Rallycross Donderdag 18 augustus 1983 EENDRACHTBODE 11 VOL LEY BAL WHS vergat tegen Steenbergen te scoren Oefenvoetbal Winst-verlies Thol.Boys Smerdiek gelijk tegen hoofdklasser SPS wisselvallig Dubbele winst N0AD SHIRTS-BROEKEN KEEPERSKLEDING TRAININGSPAKKEN JOGGINGPAKKEN TRAININGSJACKS COCidkaïi BASKET - TENNIS JOGGING-TRAININGS' EN VOETBALSCHOENEN Tot ziens bij: Kaaistraat 9-11 St. Maartensdijk tel. 2328 Vosmeer wint DUIVENRUBRIEK Avondvierdaagse Oud Vossemeer donderdag 18 augustus uur Smerdiek d.-NVS 19.00 zaterdag 20 augustus uur Dinteloord-WHS 14.30 Thol.B '/2-BSC !4 15.00 SPS-Halsteren 16.15 WIK 'ri-Smerdiek V> 14.30 Smerdiek 2/4-Wik 2/4 16.30 NOAD-Colijnsplaat 16.00 Kogelvangers 3-NOAD 2 16.00 FC Bergen-Stavenisse 14.30 Stavenisse 2-FC Bergen 2 15.30 Stavenisse 3-SPS 4 13.15 WHS %-Thol.Boys A-juniorentoern. WHS 11.00 B-juniorentoern. Smerdiek 11.00 zondag 21 augustus uur Vosmeer '/2-Clinge !/4 (n.l.t.) 14.30 Vosmeer 3-De Schutters 12.30 De Schutters 4-Vosmeer 4 12.30 Vosmeer 5-ODIO 6 12.00 Vosmeer d.-toernooi NVS 10.00 dinsdag 23 augustus uur Smerdiek-NOAD 19.00 NOAD 2-Smerdiek 2 19.00 Vosmeer '/i-MOC '6 19.15 woensdag 24 augustus uur Halsteren-WHS 19.00 Thol.B '/2-FC Bergen Vi 19.00 Smerdiek d.-Nw.Borgvliet 19.00 Smerdiek A/B-VVC A/B 19.30 donderdag 25 augustus uur SPS-Nw.Borgvliet 19.30 Nieuweling Hans Lirtdhout heeft in het afgelopen weekend twee prijzen kunnen afhalen tijdens het wielerge- beuren. Zaterdag was er een 20e prijs in een door veel tegenwind zware ron de van Wemeldinge en in de Regen- boogkoers van 's Heerenhoek bete kende zijn sterke spurt een 15e plaats. Het juniorenduo Stoutjesdijk en Van Dijke ging van start in Heerle. Beide jongens bléven in de wedstrijd bij el kaar. Johan werd 14e en Corné legde beslag op de )6e plaats. Nap Hage reed weer een etappe-wedstrijd. Ditmaal koos de Mako-groep voor de interna tionale Driedaagse van de Mijnstreek in Zuid Limburg. Omdat Nap tamelijk wat klassiekers niét meereed, was er weinig hoop op èen goede afloop van dit spektakel. In de eerste etappes ein digde hij in de middenmoot(17e en 22e). Een goed resultaat dus. In het laatste gedeelte deed zich een vreemd voorval voor: een vrij omvangrijke groep werd namelijk opgehouden door gesloten spoorbomen en toen de achterstand opliep tot 5 min. ontvin gen de coureurs de mededeling dat ze de koers moesten verlaten. In Nap's gezelschap waren er ook kans hebbers voor een ereplaats. Dirk Uyl eindigde in Breskens op de 18e plaats, maar in de koersen van Wemeldinge en Heerle ondervond Uyl hinder Van een knieblessure, waardoor de WVR-coureur vroegtij dig afstapte. De Vossemeerders had den ook geen prijs: Thijs Fase en Martin van der Jagt noteerden achter eenvolgens een 10e plaats in Renesse en een 12e prijs in 's Heerenhoek. Vin Keyzers reed in Wemeldinge naar een 16e plaats. Heieen Hage kan terugzien op een goede Omloop van het Marne- gebied door het Groningse land. De tijdrit over 9 km. bracht haar een 6e plaats en in de wedwedstrijd eindigde ze op de 3e plaats na 90 km. zware koers. Morgen(vrijdag) de ronde van Huijbergen, 22 augustus in Ouden bosch en dinsdag in Zierikzee. Op Tholen en St.Philipsland zijn er nu volop mogelijkheden voor volleybal liefhebbers, waarbij men de keuze heeft vit drie verenigingen. In Sint Annaland is er definitief een volley balvereniging, de derde op het eiland. Nu de bouw van de nieuwe sportzaal aan de Langeweg voltooid is, heeft de s.v. L'esperance besloten om de al eerder gemaakte plannen in daden om te zetten. Toen men drie jaar geleden met vol leybal begon in de oude gymzaal, was de animo al bijzonder groot, maar de krappe ruimte dwong tot beperking van de activiteiten. L'Esperance heeft in de sportzaal twee uren per week op woensdagavond van 20.00 - 22.00 uur. Het is de bedoeling dat er gespeeld wordt in de recreatieve competitie van de Nevobo (Nederlandse volleybal bond). Dit houdt in dat er ongeveer eens in de veertien dagen een wed strijd gespeeld wordt op de trainings avond. De dames trainen van 20.00 - 21.00 uur en de heren van 21 .oo - 22.00 vur. Het eerste seizoen wordt als proef ge bruikt, omdat er van tevoren niet be kend is hoeveel mensen zich als lid op zullen geven. Mocht de animo vol doende zijn en blijven dan wil men in' 1984 aan de echte competitie van de Nevobo meedoen zoals Amigos en Veronica al enige jaren met succes doen. Als u belangstelling hebt, dan kunt u de bon in deze krant invullen. Bij de twintig leden die er momenteel zijn kunnen er natvurlijk nog heel wat bij. Amigos uit Oud Vossemeer hervat z'n activiteiten vrijdagavond in sporthal Meulvliet. Wegens het afvallen van verschillende spelers door dienstp licht. kon men geen derde herenteam meer op de been houden. Er blijven twee mannenploegen over naast de twee damesteams. Veronica uit Sint Maartensdijk houdt zich volop staande met drie heren- en drie damesploegen. Het eerste heren team gaat voortaan in de hogere dis trictsklasse op zaterdag competitie spelen en de thuiswedstrijden mogen in Haestinge plaatsvinden. In de recreatiecompetitie komt 1 r.. so uit St.Maartensdijk waarschijnlijk met een tweede damesploeg uit, ierwijl er één herenteam blijft. Vooral het eerste halfuur waren er levensgrote kansen voor het thuis tegen Steenbergen spelend WHS. Het jeugdig aanvalstrio Sander Westdorp - Peter Scherpenisse en Jan Burgers toonde zich beweeg lijk en vooral eerstgenoemde wist bij herhaling de tegenpartij te verschalken. De afwerking kwam er niet uit, al bracht het houtwerk voor de gasten een paar keer red ding. Het groen/witte aanvalstrio werd goed gesteund vanuit het midden door Iman van de Repe en Piet Fase. Ook Sjaak Gunter toonde zich menigmaal opko mend man. Steenbergen liet zich overigens niet onbetuigd en de WHS-doelman moest een paar maal snel reageren, wat ook prompt gebeurde. Overigens toonde die laatste linie van Sint Annaland zich nog het meest on zeker. Het gevaar stuiten ging laatste man Theo Fase nog wel goed af, maar de pass was nog vaak onzuiver en zijn opkomen gevaarlijk vanwege het ontstane gat. De Steenbergenaren hadden echter ook niet de schotzuiverheid, in de benen, zodat in de eerste helft wel een paar keer, maar na de thee vrijwel geen echt gevaar meer ontstond. Door wisseling bij WHS zakte het trouwens in de' tweede helft ook bij de groen/witten af. Allen de zon ging het steeds beter doen. WHS 2 wist tegen Steenbergen 2 een 0-2 achterstand in te halen en de einduitslag op 3-3 te bepalen. In de eerste helft was de equipe van Chris van 't Hof toch wat on der de indruk van het best uit de voeten kunnen van de Steenberg- se reserves. Geleidelijk aan kreeg de thuisclub er toch meer vat op en via doelpunten van Leo Mos selman (2x) en Jo Ridderhof kon den de ploegen elkaar tenslotte quitte de hand schudden. In een door de weekse partij bleef WHS 1 in Dinteloord op 1-1 ste ken. Tholense Boys werd zaterdag middag in het Schouwse Kerk- werve met geringe tegenstand van afdelings tweede klasser WIK ge confronteerd. Paul Deurloo zorg de voor 0-1 en een buitenspel- doelpunt van de thuisclub bete kende de gelijkmaker. De Boys lieten teveel kansen liggen. De zwakte van WIK maakte het de ploeg van trainer Bakker wel mo gelijk om zonder veel weerstand te combineren. In de tweede helft drukten de gasten het klassevef- schil in doelpunten uit: Henk Boxhoorn, Piet Geuze en Jaap Quist droegen êén voor êên hun steentje bij aan de 4-1 overwin ning. In een doordeweekse wedstrijd werd met 3-1 van NSV uit Nispen verloren. Tegen deze ploeg die uitkomt in de le klasse van de af- deling(zondag), scoorde Piet Geuze de Thoolse openingstref fer, maar voor wat de Boys betreft bleef het daar bij. De ploeg was in de tweede helft helemaal uitgeb lust. NSV bracht een uij de kluiten gewassen spits binnen de lijnen, die er drie achter elkaar in prikte. Tholense Boys moest dus een 3-1 nederlaag slikken. Bij de reserves was het zaterdag middag tegen WIK 2, eveneens in Kerkwerve, niet om over naar huis te schrijven. Het ontbreken van een serie vaste spelers was daar debet aan. Piet van der Vlies van het derde moest er zelfs aan te pas komen om het team voltallig te maken. Toch startte de ploeg goed. Kansen werden echter niet in doelpunten omgezet. WIK deed dat wel. Doelman Jos Gee- ne, Ben van de Aarssen keepte zaterdag in de eerste keus, stond te ver voor zijn doel en werd met ee^ lob verschalkt door êên van de WIK-voorwaartsen. Eên minuut later zag laatste man Kees Wilsing geen andere mogelijkheid dan een terugspeelbal op doelman Geene. Een attente thuisclubspeler on derschepte het leer en tekende 2-0 aan. Vlak voor rust werd een uit gespeelde kans verzilverd, waar mee WIK op 3-0 kwam. Ver schrikkelijk geflatteerd, was het commentaar van êên van de ger outineerde Thoolse spelers. De Boys hadden voor het zo ver was al een aantal kansen gemist, want daar ontbrak het niet aan: Toon Baaij knalde uit een vrije trap tegen de lat en een schot van Piet Quist werd gekeerd door de paal. De Boys legden een snelle partij voetbal op de mat, maar dat mocht niet baten. Het vervolg van de tweede helft kenmerkte zich verder door gelijk opgaand spel. Hef bleef 3-0 voor WIK. Tholense Boys 3 won op eigen veld met 3-2 van WIK 3. De ge hele Thoolse score nam Karei Goedegebuure voor zijn rekening. Smerdiek boekte vorige week woensdag in Sint Willebrord een uitstekende prestatie door met 2-2 gelijk te spelen tegen hoofdklasser Rood Wit. Vorig jaar waren de Brabanders te gast in Sint Maar tensdijk. "Het was een veld als een biljartlaken," zei aanvoerder Wim Scherpenisse. Rood Wit beschikt over een mooie accommodatie en bracht daarbij ook nog een be hoorlijk groot publiek op de been. De gasten startten met twee spit sen en legden in de beginfase de nadruk op de verdediging, met ditmaal als sluitpost Kees Lind- hout, die tijdens oefenwedstrijden rouleert met Jan Guiljam en Mare Hoogendoorn. Rood Wit had het betere van het spel. Smerdiek moest counteren, een zware op gaaf. In de 10e min. ging de Bra bantse linksbuiten er alleen door, maar Kees Lindhout plukte het leer vanonder de lat. Tegen de verwachting in nam Smerdiek een voorsprong, toen Rien Vroegop over de rechtervleugel snelde, de bal teruglegde op middenvelder Wim Scherpenisse, die op zijn beurt Wim Westerhuis bediende. Westerhuis wipte het leer over de doelman, 0-1. Smerdiek werd in de verdediging teruggedrongen, maar hield tot aan de rust toch de voorsprong vast. In de tweede helft leek het alsof Smerdiek on der de voet gelopen zou worden, want binnen enkele minuten keek de ploeg van trainer Van de Mee berg tegen een 2-1 achterstand aan. Daarna hadden de jeugdspe lers Martin van Houdt en Addie de Jonge, beiden backs, de Rood Wit-spitsen in hun zak. Smerdiek scoorde zelfs de verdiende gelijk maker: na een combinatie tussen Wim Scherpenisse en Wim Vroe gop jr. kwam het leer bij Addie Stoutjesdijk, die drie man pas seerde en 2-2 aantekende. Het spel lag in de eindfase nog 8 min.- stil, toen Wim Vroegop jr. een grove overtreding maakte en bijna uit het veld werd gestuurd. Zaterdagmiddag was het armoe troef met de spelersopkomst voor de uitwedstrijd tegen NTVV in Nieuwe Tonge. Smerdiek ver scheen met 11 spelers in de Zuid hollandse plaats. Ziekte, vakantie en werk waren de oorzaken van verschillende afmeldingen, jn het eerste kwartier werd Smerdiek weggespeeld. Doelman Mare Hoogendoorn groeide echter uit tot de uitblinker. Hij had veel werk om handen, me.de dankzij slecht spel van Martin van Houdt, die zaterdag zijn dag niet had. Toch kwam Smerdiek weer op 1-0: een uitval van Rien Vroegop bracht het leer bij Addie Stoutjes dijk, die Wim Westerhuis sco- ringsgelegenheid gaf. Met een schuiver van 30 meter was het raak! Smerdiek speelde onder druk, maar kwam voor de thee bijna nog op 0-2, toen Perry Opree in het zijnet schoot. In de tweede helft moest trainer Van de Mee berg er zelfs aan te pas komen om de elf vol te maken. Rien Joppe was door zijn enkel gegaan en zocht de kleedkamer op. Van de Meeberg trad op als spelverdeler. aanvoerder Wim Scherpenisse werd laatste man. Bijna was het 0-2, toen Addie Stoutjesdijk tegen de paal knalde. NTVV maakte echter de gelijkmaker, toen een schot.door Marc Bout van richting werd veranderd. Na een kans voor Ab Poot scoorde NTVV 2-1. Niet lang daarna kwam 3-1 op het sco rebord. Smerdiek dacht onterecht aan buitenspel. Het mooiste doel punt van de wedstrijd werd ges coord door Van de Meeberg. Na een mooie serie combinaties met in de hoofdrollen Wim Wester huis en Rien Vroegop kopte de trainer Smerdiek's tweede treffer in de touwen. Toen Westerhuis bij de 16-m. lijn werd gevloerd, een strafschop wilde en die niet kreeg, stak hij zijn tong naar de scheids rechter uit. Wim kon een waar schuwing - geen officiële - in zijn zak steken. NTVV besliste de strijd, 4-2. De laatste vuist werd gemaakt toen Rien Vroegop na een solo via buitenkant paal naast schoot. Indien mogelijk laat Van de Meeberg zaterdagmiddag tegen WIK de competitieploeg aantreden. Smerdiek 2 kon het zaterdagmid dag op eigen veld niet bolwerken tegen de reserves van NTVV. De vrij sterke tegenstander werd te gemoet getreden met een groot aantal invallers. Over vaste voor hoedespelers kon niet worden be schikt: Addie Stoutjesdijk lijkt een vaste plaats in het eerste te hebben veroverd, terwijl Wim Westerhuis daar ook zijn partij mee blies. Met een aantal A- junioren, de enigszins herstelde Martin Lindhout en de weer voetbalactieve Johan van Houdt probeerde Smerdiek het karwei te klaren. NTVV speelde goed, maar Smerdiek was gevaarlijker en bracht dat Voor rust tot uitdruk king in de score: Piet Polderman, van origine middenvelder, zette Smerdiek op voorsprong. Na de thee werd er bij Smerdiek nogal gewisseld en geschoven, wat niet ten goede kwam aan de prestaties. De gasten profiteerden en zetten de achterstand om in een 1-3 voorsprong. Buitenspelsituaties droegen daaraan hun steentje bij. De thuisclub werd overklast. Sjaak Moerland verwisselde zijn plaats in de verdediging voor een voorhoedepost en Adrie van de Ree nam zijn taak van laatste man over. Hans Lindhout verkleinde de achterstand tot één doelpunt, 2-3. Toen het redelijk liep bij de blauwen, snelde NTVV toch naar 5-2. Sjaak Moerland zorgde tegen het einde nog voor een troost- prijsje, 5-3. Opmerkelijk was dat Kees Lindhout in de eerste helft keepte en Jan Guiljam in het veld als voetballer opereerde. In de tweede helft waren die rollen om gedraaid. De derde keus van Smerdiek speelde met 1-1 gelijk tegen hun collega's uit Nieuwe Tonge. Thuisclub NTVV had in de eerste helft het betere van het spel en creëerde veel kansen. Doelman Adrie de Viet stond zijn mannetje echter. Hans de Jonge moest als rechtsback met een sliding nog een inzet van de lijn halen om Smerdiek ongeschonden de eerste helft te laten doorkomen. Aan de andere kant verzuimden Jaap de Rijke en Remie Lindhout hun ploeg een voorsprong te bezorgen. Tot aan de thee vielen er geen doelpunten. In de tweede helft waren die er wel. Na 20 min. werd Hans de Jonge tegen de grond ge lopen, de scheidsrechter floot niet en NTVV scoorde 1-0. Smerdiek opende een offensief om aan de gelijkmaker te komen. Niet lang na de openingstreffer knalde Frenk Leijsner tegen de NTVV- doelman. Jaap op den Brouw was attent en tikte in tweede instantie het leer in de touwen. Een sport ieve wedstrijd werd met 1-1 afge sloten. Ook het vierde van Smerdiek speelde gelijk tegen NTVV. Met aanvulling vanuit het vijfde was de thuisclub goed aan het Zuid hollandse team gewaagd. In de eerste helft waren er onder meer kansen voorCor Boom. De gasten prikten er wel één in. Na 15 min. in de tweede helft onderschepte Rien van Zetten het leer in de Een beeld van de deelnemers aan de 8 km. in de Oud-Vossemeerse prestatieloop die vrijdagavond rond de sportvelden is gehouden De activiteitencommissie van de voetbalvereniging Vosmeer keek tevreden terug op de 6e Vossen berg prestatieloop, die vrijdag avond op het sportpark is gehou den. Mede door de goede samen werking met de gemeente Tholen kon men door het weghalen van een stukje begroeiing aan de zuid-west kant van het terrein, voor het eerst om de lagere school heen, waardoor het parcours een stuk aantrekkelijker werd, wat vele positieve reacties opleverde. Oud Nederlands kampioen Kees de Koning loste namens de Hal- sterse atletiekvereniging Olympia, die ook nu weer zijn medewerking gaf, het startschot. Wat aantal be treft, viel het bij de jeugd wat tegen, maar de belangstelling bij de 4 en 8 km. was bijzonder groot. Er waren vooral meer dames. Ondanks het feit dat de jeugd niet massaal stond te dringen voor een startplaatsje ging het er fel aan toe en bij de I km. was J. Lievens eerste. 2. A.Hagenaars, 3. E.Oer- lemans 4. J.Hoek 5. M.Plompen. De 2 km. werd een _prooi voor S.Lievens 2. M.Hendrikse 3. M.Siemons 4. J.van de Brande 5. M. de Graaf. Bij de 4 km. waren diverse voet ballers van Vosmeer actief, waar bij de gebroeders Hans en Leo Polderman blijk gaven van een uitstekende conditie. Geruime tijd zag het er naar uit dat ze le en 2e gingen worden, maar de Halsterse Jan Koevoets schoof tegen het einde nog tussen het tweetal in. Hans Polderman werd eerste in 14.45 min. 2. Jan Koevoets 15.05m. 3. Leo Polderman 15.15m. 4. Govdzwaard 15.25m.5. Peter de Jager 15.30m. Bij de 6 km. ontstond er al gauw een kopgroep van drie van:-M inus Schoonen. Rinus Jeroense en Mi- chiel de Looze, de op drie na sterkste 900 m. loper van Neder land. Michiel beschouwde de prestatieloop als een gerichte trai ning bij zijn oude voetbalvereni ging. Een tempoversnelling van Schoonen bracht deze in de vierde ronde alleen aan de leiding, waarna Jeroense op zijn beurt De Looze met een demarrage verras te. Hij kon echter voorkomen dat Schoonen, die in de geboorte plaats van zijn vrouw Cor Schoonen-Havermans persé een goede prestatie wilde leveren, als eerste over de eindstreep ging in de mooie tijd van 27.34m. 2. M.Jeroense 28.35m. 3. M.de Looze 29.05m. 4. K.van de Koe vering 29.17 5. J.van Baren 30.22m. NTVV-defensie, omspeelde de doelman en scoorde de verdiende gelijkmaker. Toen de gehele ver dediging van Smerdiek op de helft van de tegenstander verkeerde, ging een NTVV'er er als een pijl uit een boog vandoor en zette zijn ïploeg weer op voorsprong. 1-2. Jan van Loenhout was kansloos. Kees de Jonge en de geblesseerde Kees Zwagemaker verlieten het veld. Die verzwakking betekende niet dat Smerdiek uit het veld werd geslagen. In het slot van de eerste oefenwedstrijd van Smer diek 4 bracht Cor Boom zijn ploeg zoals het hoorde op 2-2. SPS ging zaterdagmiddag op be zoek bij Kloetinge. Een team dat erg goed in elkaar stak en SPS al vanaf het begin geen schijn van kans gaf. Bovendien waren de mannen van trainer Pollemans een half uur te laat op de Kloe- tingse weide verschenen, zodat voor de warming-up geen tijd meer was. De thuisclub had bij rust een 3-0 voorsprong bereikt. Tegen NVS ging het door de week beter: SPS speelde een betere eerste helft. Dat kwam tot uit drukking in de score: Rien Schip per maakte de openingstreffer. Jan Hagef0-2, Kloetinge maakte een tegentreffer en Rien Schipper verzilverde een strafschop, 1-3. Tjen min. na rust raakte doelman Bram Hage geblesseerd bij een Bevelandse uitval. Via de voet van Rien Schipper scoorde Kloetinge het laatste doelpunt van de wed strijd, 2-3. SPS speelt zo compleet mogelijk. Het is alleen nog even wennen aan de aanwezigheid van Kees IJzerman. In positieve zin bedoeld! NOAD ging zaterdag naar Bos- schenhoofd, waar het niet op volle sterkte aantrad tegen DEVO. De Advertentie I.M. Zaterdag en zondag zijn, met 's morgens een beetje regen en 's middags zon, de jaarlijkse oefen wedstrijden bij manege Vosmeer gehouden. Met 100 enthousiaste ruiters en een 170 bezoekers moesten deze dagen wel een suc ces worden, 's Morgens werd de dressuur gereden, 4 ringen de vaardigheidsproef en 2 ringen B2, LI, L2 en M1De 4 bekers voorde vaardigheidsproef gingen naar, Saskia Wesdorp, Magda Smits, Angelique v. Lammeren en Caro- lien Janse. De wisselbeker dres suur kon niet door Barbara v. Hout verdedigd worden wegens vakantie en ging over naar Ange lique van Lammeren. De spring- beker voor beginnelingen ge schonken door bestrijdingsmid- delenbedrijf Boogaard werd werd gewonnen door Pauline Quist op Johanny. Wisselbeker B-Springen was voor Elvira Hage, en de wis selbeker B-springen paarden voor Petra Bolier. De oranjestrik voor het beste achttal ging naar de Knudde-rijders met 128 '/i p., de rode strik, naar de Vrolijke Dra vers met 126 p., de witte strik naar de Zandruiters met'124 p. De winnaars belandden ook dit jaar weer in de badkuip. De verdere uitslag was als volgt: Ring 1, zaterdag: I. Magda Smits; 2. Arian Stoutjesdijk; 3. Theo Muller: 3 Janet Pape; 4. Magritha Hage; 4. Lian de Ron; 5. Erna Bolier; 6. Karin Bijl; 6. Winette Pape; 7. Colinda Goedege buure; 8. Nadja Hage; 8. Micolle Graauwmans. Ring 2. 1. Saskia Wesdorp; 1. Lian den En gelsman; 2. Phily Geluk; 2. Brigitha Veen; 2. Jolanda Moerland; 3. Dahne Bijl; 4. Pauline Quist; 4. Lysian v. Nieuwenhuizen: 5. Nicoline v.d. Hoek: 5. Antoinette Goense: 6. Margo Moors; 6. Kathy Smits: 7. Angelique Pipping; 8. Eirrah Klijs. Ring 3. 1. Angelique v. Lammeren; 2. Gerda Manneke; 3. Suzanne den Braber; 4. Ellen Kooien; 6. Liza de Ron; 5. Elvira Hage; 7. Jo Bolieë; 7. Ko Heijboer; 8. Doppie den Braber. Ring 4. I. Heieen Valkenburg; 2. Danielle v. Geel: 2. Nicole Smeets; 3. Petra Bo lier; 3. Els v. Startenburg; 4. Monique Blom; 5. Nathalie Bot: 6. Mercedes Hage; 7. Iny de Heer; 8. Daniël Smeets. Ring 1. zondag 1. Carolien Jansse; 1. Ilona Rijnberg; 2. Arjan v. Westen; 2. Miriam Heijdra; 3. Wim Gakeer; 3. Miranda Kooien; 4. Leen Meriso; 4. Linda de Haan; 5. Marie J. Saris; 5. Margreet Janse: 5. Willeke Moerland; 5. Linda Heijdra; 6. Luciënne v.d. Burg: 6. Franciska Huis in 't Veld; 6. Christina Abra-' hams: 7. Nathalie v. Tilburg; 7. Esther Bosters; 8. Ciska Pape ;8. Miranda Zeeman. Ring 2. 1. Angelique v. Lammeren; 1. Anne- lies Wisse; 2. Janny Geelhoed; 2. Ja- nine Wisse; 3. Elvira Hage: 3. Hennie Bevelander; 4. Leonie ten Hove; 4. Yvette Hoeboer; 5. Arian Stoutjesdijk; 5 Angela Rijnberg; 6. Marjolein Geelhoed; 6. Annemarie Heijboer; 7. Maddy de Leeuw; 7. Kitty Gelok; 7. Liza de Ron; 8. Dik Geelhoed. Springen beginnelingen: 1Pauline Quist; 2. Jolanda Moerland; 3. Angela Rijnberg: 4. Leonie ten Ho ve; 5. Arian Stoutjesdijk; 6. Theo Muller; 7. Janine Wisse; 8. Yvette Hoeboer; 9. Angelique v. Lammeren; 10. Magritha Hage; II. Lian de Ron; 12. Miranda Zeeman; 13. Annemarie Heijboer; 14. Els v. Starkenburg; 15. Miranda Kooien; 16. Hennie Beve lander; '17. Lysian v. Nieuwenhuizen. B-Springen Pony's 1. Elvira Hage; 2. Petra Bolier; 3. Ni cole Smeets; 4. Helen Valkenburg. Uitslag B-springen paarden IPetra Bolier; 2. Gerard de Ruiter; 3. Annelies Wisse. Uitslag Equipe-springen: I. Angela Rijnberg-Arian Stoutjes dijk; 2. Annelies Wisse—Janine Wis se: 3. Hennie Bevelander— Marjolein Geelhoed. 3 ruiters spelletjes Groep 1 I. Petra Baay; 2. Eliza Geuze; 3. An- nemieke Toetenel; 4. Christian Ver duit. Groep 2 1. Lianca Luitwieler; 2. Lidia v.d. Ou- denaere; 3. Esther Peeks; 4. Nicolette v. Neerbos. Groep 3 1. Miranda Stouten; 2. Aniek v. So meren; 3. Ilja Graauwmans; 4. Ma- riëtte v.d. Donken. Groep 4 1. Marian v.d. Sande; 2. Inge van So meren; 3. Sylvia v.d. Donken: 4. Ro nald Muller. Springen beginnelingen ILian de Ron King; 2. Elvira Hage Johnny; 3. Annepiarie Heijboer Hassan; 4. Angela Rijnberg - Jonk heer; 5. Miranda Zeeman Joris; 6. Barbara van Hout - King; 7. Theo Muller - Johnny; 8. Jolanda Moer land Jonkheer; 9. Arian Stoutjes dijk Rosa; 10. Yvette Hoeboer King; 11Lyzianne v. Nieuwenhuizen Silva; 12. Leonie ten Hoven Bonny; 13. Angelique v. Lammeren Romeo; 14. Els van Starkenburg Tamara; 15. Henny Bevelander Bonny; 16. Jannie Wisse Joy. Petra Bolier en Mary Zeeman van B.R.U. waren 23 juli vertegen woordigd bij de Zeeuwse ponv Kampioenschappen. Mary kreeg 1.16 p. voor haar LI proef en kwam voor haar eerste keer bij het L-springen tot de 7de hindernis. Petra kreeg 120 p., 1 winstp) voor haar L2 proef en werd no. 1 bij het B-springen en een gered voor stijl (3 winstp dus over naar L- springeri. Een week later in Dom burg had Mary 113 p. Annelies Wisse 113 p. en een 4e plaats, Pe tra 131 p. (2 winstp.), moet dus de volgende keer M. dressuur star ten. Op een kringwedstrijd te Noordgouwe kreeg Flennie Beve lander de derde prijs met 121 p. en haar eerste winstpunt. Els v. Star kenburg voor haar eerste proef op Thamara 118 p. en Janine Wisse 114 p. ploeg van trainer Ko Stoutjesdijk heeft aan de ene kant met veel blessures en ziekte van spelers te maken, terwijl aan de andere kant verschillende voetballers kunnen worden getest, die anders prac- tisch niet aan de bak zouden ko men. Joop Quist kampt met een liesblessure, maar is aan de bete rende hand, zowel Sam Everaers als Reini Reijngoudt hebben pro blemen met hun blinde darm. Dim Verwijs had nog niet ge traind, doelman Wim Ligtendag was op vakantie. Desondanks werd DEVO zaterdag met 3-0 verslagen. Er werd een redelijke partij voetbal op de mat gelegd. NOA D combineerde beter en hield de bal goed in de ploeg. Uit een voorzet van Bram Kot scoof- de Wim Geense de openingstref fer, na de thee maakte Bram Kot er 0-2 van. Wim Geense lag aan de basis van het derde doelpunt van de Fliplanders: hij speelde af naar Frans Stols. die op zijn beurt Bram Kot bediende. Kot bracht met een volley de eindstand op 0-3. NOAD trad vorige week dinsdag op eigen veld aan tegen WIK. Het spel van de Fliplanders kenmerk te zich door hard werkenden liep niet over van denderend, voetbal. De wedstrijd werd gewonnen op inzet. Na 10 min. was NOAD al uitgelopen naar 2-0 door doel punten van Arno Dieleman en Jan Zuidweg, die een strafschop benutte. WIK kwam terug tot 2-1, maar na de thee maakten Bram Kot en Arno Dieleman er respec tievelijk 3-1 en 4-1 van. Het eerste en tweede elftal van Vosmeer zijn' succesvol geweest op een internationaal tournooi in het Belgische Duffel. Het eerste elftal speelde de eerste wedstrijd tegen gastheer Duffel en nam di rect het offensief maar de voor hoede liet enkele mooie kansen liggen terwijl de lat Ad Verhees het scoren belette. Na 20 minuten werd het 0-1 toen Ad van Treyen een voorzet van Fred Hommel inschoot. Dit was meteen de rust stand en vijf minuten na rust werd een afstandschot van Henk Po- tappel van richting veranderd en dat bracht de eindstand van 0-2 op het bord. In de 2e wedstrijd tegen F.C. Koker uit Kessel vielen de doelpunten als rijpe appels van de boom. Adri Capelle opende de score na een snelle aanval na vier minuten en Fred Hommel scoor de even later op aangeven van Frans Verhees. Laatstgenoemde maakte 0-3 op aangeven van Adrie Capelle en in de 17e minuut scoorde Adrie Capelle op aange ven van Fred Hommel. Ad van Treyen bracht 0-5 op het bord op aangeven van. Frans Verhees waarna Fred Hommel de lat raakte en Frans Verhees na een half uur de ruststand van 0-6 op het bord bracht. Leo Havermans opende na rust de score 0-7 ge volgd door Ad van Treyen 0-8. Hans Polderman gaf een aantal puike voorzetten die Leo Haver mans Fred Hommel en Adrie Ca pelle gelegenheid gaven de stand naar 0-11 te'schieten. Fred Hom mel reageerde attent op een verre uittrap van broer Sjaak 0-12 waarna Henk Potappel de lat trof. Hans Polderman gaf op maat voor aan Jan Burgers 0-13 Fred Hom mel schoot 0-14 in en Dick den Hollander gaf op maat voor na Henk Potappel die 0-15 als eind stand aangaf. Ook Vosmeer 2 kwam sterk voor den dag en won met 3-1 van F.C. Rams. Kees Timmermans C(zn. schoot een hoekschop rechtstreeks achter de doelman wat meteen na vijf mi nuten de ruststand opleverde. In de 2e helft kopte Ronnie Vaders na 13 minuten een voorzet van John Hommel in waarna de Bel gen tegenscoorden. In de 25e mi-' nuut was het Frank Timmermans die op aangeven van Frans Ha verman 3-1 maakte wat de eind stand betekende. Tegen Astrid Boys boekte men een 1-9 overwinning. Anton de Koning opende de score op aan geven van Ronnie Vaders die zelf het tweede doelpunt voor zijn re kening nam. Anton de Koning maakte 0-3 binnen het kwartier terwijl Ronnie Vaders een voorzet van Frans Havermans in 0-4 om zette. Een solo over praktisch het hele veld van Frans Havermans betekende 0-5 en een doorbraak van Kees Timmermans de rust stand 0-6. Na rust maakte Frank Timmer man 0-7 op èangeven van Ronnie Vaders waarna de Belgen tegen scoorden. Via Anton de Koning en Frans Havermans kwam uit eindelijk de eindstand van 1-9 op het bord. Na afloop bleek dat Vosmeer 2 de Fair Play Cup bij de reserve elftallen had gewonnen zodat er een blijvende herinnering is aan deze geslaagde Belgische trip. Vosmeer won zondag met slechts 1-0 van Volharding uit Ovezande, want het tournooi dat men zater dag in het Belgische Duffel af werkte, zat bij verschillende spe lers nog in de benen. Daarom liep het wat minder soepel. In de eer ste helft kregen beide ploegen wel enkele kansen, maar men slaagde er niet in om de juiste opening te vinden. Na rust lukte het een licht veldoverwicht op te bouwen wat, een buitenspeldoelpunt van Rien Vaders opleverde. In de 10e mi nuut was het toch raak, toen hij opnieuw doorbrak en geen fout maakte. Vosmeer controleerde daarna de wedstrijd, maar slaagde er niet in om de score verder op te voeren. Bij de strafschoppen leed men een 4-2 nederlaag. Het tweede elftal deed het aan zienlijk beter en behaalde een ruime 7-0 overwinning. Ronnie Vaders opende met een kopbal de score waarna Frans Havermans een strafschop omzette in 2-0. Hans Vaders kopte het derde doelpunt in en Anton de Koning zorgde nog voor rust voor 4-0. Ook in de tweede helft bl'èef Vos meer de strijd beheersen. Hans Op het Scheldecircuit in Rilland Bath reed Hans Tempelaars uit Tholen naar een eerste plaats in de standaardklasse tot 1300 cc. In deze A-finale over zes ronden was er ook een goede notering voor Sjacco Bliek uit Scherpenisse, die een tweede plaats op het scorebord bracht. Sint Annalander Joop Holstein startte in de C-ftnale en behaalde de 10e plaats met zijn Fiat. In de vooraf gaande manches waren de Tholenaren al vooraan te vinden, want Tempelaars finishte zelfs tweemaal als nummer 1. Met bekers en bloemen kwam er eert passend einde aan deze rallycrossdag, die voor de Thoolse équipe succesvol verliep. Uit de Fiat-stal van Nie- mantsverdriet liet ook Pierre Besters uit Halsteren zich in de spits zien. Met een 4e plaats in de A-finale van de formule 2 was er zeker sprake van een leuke uitslag. Zondag 4 september is de laatste crossdag van het zomersei zoen, start vanaf 12.00 uur. P.V. De Reisduif Sint Philipsland, za 13 aug. 255 jonge duiven, om 8.10 u. met NW-wind los vanuit Melun. le d. 14.31.46 u. en 943.27m/min, l.d. 15.32.41 u. en 813.40 m/min. S.M.Quist 1, 18,33,37,49,57,60,K.de Frel 2, 14, 35,43, Iz.Vermeij 3,4, 5, 17, 20, 25, 40, 48, 53, J,C. Verwijs 6, 10, Jack Reijngoudt 7, 13, 26, 30, 64, J.D.Quist 8, 52, J. Verwijs 9, 61, J.Walpot&Zn 11,28,34,46, J.Verwijs Zn 12, 16, 22, 54, F.den Braber 15, 39, A.P.v.d.Reest 19, 50, W.Neele 21, 32, 59, L.Reijngoudt 23, 29, 63, Joh.Reijngovdt 24,44, M.Meijer Zn 27, 41, Gl.Walpot Zn 31, A.Mulder 36, S.Vermaas Zn 38 58, Adr. Verwijs 42,45, M.Mol 47, Abr. Verwijs 51, 56, Th.Bakker 55, P.v.d.Made 62. De Zwaluw Oud-Vossemeer. Melun 355 km. los om 8.10 aankomst le duif 14.28.28 met 945 m.p.m. laatste duif 15.35.17 met 799 meter per minuut. 214 duiven van 200 inzenders. J. Potappel 1-5-20-43-54-60; P. Vis 2-7-32-69; R. Vaders 3-8-18-28-29; A. Havermans 4-9-10-14-17-49-59-64; P. Hommel J.zn. 6-33-39-56; F. Hommel J.zn. 11-22-23-24-31-36-48-58; G. Hoek en zn. 12-38; J. van Ballegooij 13-15-21-26-27-34-37-44-61-62-63-67; R. Mosch 16-65; M. Moerland 19-35-55-57; D. Istha 25-30-41-; Jac. Vaders 40-45-46-53; J. Egberts 42-66; D. Vaders 47-50-70-72; H. Buitenhuis 51; W. Burgers 52-71; S. Schetters 68. De activiteitencommissie van de voetbalvereniging Vosmeer orga niseert op 23. 24, 25 en 26 augus tus de tweede avondvierdaagse. De afstanden zijn vijf en tien ki lometer. De start is dagelijks om half zeven bij café Schetters aan de Ring, waar ook de eerste drie dagen gefinisht wordt. De vierde dag vormt sportpark de Vossen berg het eindpunt, waar in de kantine de prijsuitreiking zal plaatsvinden. Vaders zorgde voor hef vijfde doelpunt en ook het zesde en ze vende bleven in de familie en werden door Ronnie gemaakt. In het Vosmeer doel voorkwam Jac- ky Vaders tien minuten voor het einde dat Volharding de toch wel verdiende redding van de eer kreeg. De strafschoppen werden door Volharding beter genomen met 4-3. De Vosmeer dames won nen Marjola in een aantrekkelijke wedstrijd met 2-3 van de Marjola Girls. Anita Goedegebuure maakte het eerste doelpunt, maar de Lepelstraatse gelijkmaker liet niet lang op zich wachten. Via Helma Goedegebuure kwam men nog voor rust op 1-2 en toen kort na de pauze Anita Goedegebuure er 1-3 van maakte leek Vosmeer op rozen te zitten. De Brabantse meisjes dachten er echter anders over en kwamen tot 2-3 terug, waarna ze een strafschop gekeerd zagen worden door Vosmeer doelvrouwe Connie de Leeuw van der Laak, die de bal uit de hoek dook. Het bleef daarna spannend maar Vosmeer hield de kleine voorsprong toch vast. Vosmeer 3 verloor met. 1-0 bij Steenbergen 4. In de mooie wed strijd, waarin het goed tegen el kaar opging, maakte Steenbergen na een half uur spelen het beslis sende doelpunt. Ook Vosmeer 4 speelde in Steen bergen tegen het vijfde en won met ruime cijfers: 1-6. Voor de rust viel er een puntgave hattrick te noteren van Toni Lindhout en ook in de tweede helft produceer de men drie doelpunten door Kees Potappel en Gerrie Schot twee keer, voordat de Brabanders de eer redden. Vosmeer 5 had bezoek van Steen bergen 6 en was niet opgewassen tegen de Brabanders, die vijf doelpunten maakten: twee in de eerste en drie in de tweede speel- helft. Vosmeer zette dinsdagavond zijn nederlaagtournooi voort met een 2-2 gelijkspel tegen DFS Dom burg. Adri Capelle scoorde na tien minuten, maar na een half uur was het gelijk. Vlak voor rust bracht Hans Polderman met een schitterend schot Vosmeer weer op voorsprong. In de tweede helft had men een licht veldoverwicht met flink wat kansen, zoals scho ten van Polderman en Frans Ver hees, een kopbal van Hans Vaders en een lob van Leo Havermans. DFS had meer geluk, want de ge lijkmaker kwam vlak voor het einde. Vosmeer benutte alle vijf strafschoppen. DFS drie. De reserveteams waren ook aan elkaar gewaagd, waarbij de te leurstelling opnieuw in de staart zat. Frans Havermans maakte 1-0. maar DFS kwam langszij en nam tie.n minuten na rust een voor sprong. Havermans zorgde weer voor evenwicht, maar DFS scoor de op 't nippertje het winnende doelpunt. Vosmeer verloor ook de strafschoppen met 4-3.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 11