Thoolse voetbaleenheid Excelsior-C tracteerde V.d.Hoek op oogstrelende doelpuntenregen WIELAARD Gebakken uien en zilveren KNVB-speld voor scheidende federatie-voorzitter Prestatieloop V.V. Vosmeer Donderdag 4 augustus 1983 EENDRACHTBODE VOL— 1 LEY— BAL Zaterdag op paardenconcours voltige team uit Middelburg Thools elftal liet gouden kansen liggen De hitte van zaterdagmiddag stond een aantrekkelijke partij voetbal tussen het C-team van Excelsior uit Rotterdam en een elftal bestaande uit spelers van alle zes Thoolse verenigingen niet in de weg. Het technisch svperieure Excelsior kwam in de eerste helft van de afscheidswedstrijd voor federatie-voorzitter dhr.A. van den Hoek niet verder dan 0-3. De Tholenaren misten het lef om te scoren, maar maakten desondanks een goede indruk, zeker wanneer men in aanmerking neemt dat er van training nog geen sprake is geweest en dat de meesten voor het eerst met elkaar in één team op de groene mat stonden. In de tweede helft werd Tholen dolgedraaid. Excelsior profiteerde van het Zeeuwse conditietekort en voerde, vooral koppend, de score op tot 1-8. De Thoolse eer werd stijlvol gered door Jaap Schot. Buitenspeldoelpunt Vrijheid SHIRTS-BROEKEN KEEPERSKLEDING TRAININGSPAKKEN JOGGINGPAKKEN TRAININGSJACKS CödldlCDi) BASKET - TENNIS JOGGING-TRAININGS' EN VOETBALSCHOENEN Tot ziens bij: MODEHUIS Kaaistraat 9-11 St. Maartensdijk tel. 2328 Lob Toon van den Hoek gaf Thools voetbal aan Jan de Laater Toon van den Hoek hanteerde vanaf de oprichting de voorzittershamer van de Thoolse voetbalfederatie, in 1971 in het leven geroepen om na de herindeling als centraal orgaan de belangen te behartigen van de zes voetbalverenigingen op Tholen. Zaterdagmiddag zette hij onder grote belangstelling in de kantine van voetbalvereniging Smerdiek achter een aanvankelijk turbulente periode in de Thoolse voetbalgeschiedenis. "Toon, jij bent het zaterdagvoetbal," zei dhr. Loet Haverman van de K.N.V.B. Noord-Brabant, die dhr. Van den Hoek tevens be loonde met een zilveren speld van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond voor al zijn werkzaamheden op voetbalgebied. Op Tholen en daarbuiten. Principieel Als vriend Bestuurder buitenshuis 50 jaar voetbal DUIVENRUBRIEK KAA BEE zaterdag 6 augustus 1983 uur Kapelle-WHS 14.30 Smerdiek-DBGC 18.30 Smerdiek 2-DBGC 2 18.30 Thol.Boys-DIOZ 16.00 Thol.Boys 2-DIOZ 2 14.00 Dinteloord-SPS 14.30 NOAD-NSV 16.00 NOAD 2-NSV 2 14.00 Stavenisse-BVVB 15.00 Stavenisse 2-Smerdiek 3 13.00 zondag 7 augustus 1983 uur Vogelwaarde-Vosmeer 14.30 Vogelwaarde 2-Vosmeer 2 14.30 Hansw.Boys %-Vosmeer 'A 14.30 Vosmeer d.-Oudenbosch 10.00 dinsdag 9 augustus 1983 uur Vosmeer-FSV 19.30 Vosmeer 2-FSV 2 19.30 Stavenisse-Halsteren 3 19.00 NVS-SPS 19.00 DIVO-WHS 19.00 NOAD-WIK 19.30 Bruse Boys-Sparta 19.00 woensdag 10 augustus 1983 uur I hol. Boys-N SV 19.30 Thol.B. 2-NSV 2 19.30 Rood Wit-Smerdiek 19.00 Stavenisse 3-NVS 3 19.00 Vrederust 2-Stavenisse 2 19.00 donderdag 11 augustus 1983 uur WIK 2-NOAD 2 19.30 Van alle kanten bereikten ons be.- richten, dat de volleybaltrainin gen dezer dagen of volgende week weer beginnen. Iedere club doet daarbij ook aanbevelingen voor nieuwe leden. Dan kan dus ook algemeen worden gesteld, terwijl men ook ongetwijfeld op de hoogte zal zijn van gewijzigde uren e.d. Naast het het in vorig nummer al aangekondigd programma voor het provinciaal concours hippique zaterdag 6 augustus op het terrein van de familie Stoutjesdijk in de Peukepolder te Tholen zal er als extra attraktie nog een machtig shownummer te zien zijn van een voltige team uit Middelburg on der leiding van Annet Baas. An neke Polderman-Kalkman zal daarbij de microfoon hanteren. Men zal acrobatische toeren zien van een groep kinderen rond een paard. Die middag is er ook de trekking van de verloting met als hoofd prijs een edele viervoeter, nl. de 1-jarige Rel^el, een volbloed Ara bier met als vader Rebel's Star, stokmaat '/2.48m. en als moeder Matley Gipsy (New Forest) stok maat 1.33 m. Deze levende hoofdprijs boekte al vele succes sen op wedstrijden. En belangrijk voor velen zal ook zijn, dat ieder een gratis toegang heeft tot het ruiterfeest komende zaterdag. Het startsein voor de ontmoeting in Sint Maartensdijk werd gege ven door Toon van den Hoek, die in de afgelopen decennia niet al leen zijn sporen verdiende op het bestuurlijk vlak, maar ook op voetbalgebied. Hij stond zaterdag in Sint Maartensdijk in het mid delpunt van de belangstelling vanwege zijn afscheid als voorzit ter van de Thoolse voetbalfedera tie en daarmee de aangewezen man voor het nemen van de af trap. Verder dan het middenveld kwam de ploeg van Vosmeer-trainer Jan Verreijen in de beginfase van de eerste helft niet. In de 8e min. werd al duidelijk dat Excelsior, dat met vijf eerste elftalspelers naar cie Smalstad was gekomen, er geen gras over wilde laten groeien. Smerdiek-doelman Jan Guiljam haalde in eerste instantie het leer van de lijn, maar een tweede inzet trof doel. Er volgden meer Rot terdamse kansen, maar Guiljam beoordeelde de harde schoten goed. Het eerste Thoolse gevaar kwam van WHS-aanvaller Nico Hage. Het passeren van tegen standers ging hem zaterdag moei teloos af, maar het scoren liet hij liever aan clubgenoten over. Eén van de redenen waarom de Thoolse combinatie niet verder kwam dan één doelpunt. In de loop van de eerste helft deed de 'thuisclub' weinig onder voor Excelsior. De ploeg speelde op zeker. Vosmeer-verdediger Leo Havermans opereerde als be trouwbare laatste man. De defen sie van de gasten was waterdicht. Geen speld tussen te krijgen! De doelman had het gemakkelijk. Lastige spelsituaties in zijn doel gebied werden simpel opgelost door backs, laatste man en voor- stopper. De daaropvolgende counters waren levensgevaarlijk en mondden uit in poeiers van schoten, waarbij het echter aan zuiverheid ontbrak. 0-2 kwam in de 25e min. op het scorebord. Jan Guiljam en Sander Goedege- buure van de WHS-reserves stel den de derde Excelsior-treffer uit. Eén van de mooiste kansen in de eerste helft werd gemist door Rien Vroegop(Smerdiek). Hij straalde een grote dosis werklust uit, maar ook hij miste de koelheid van de 'killer', die hij bij Smerdiek op doelpuntengebied zeker is. Stave- nisse-speler Nico Nooij schoot als een pijl uit een boog over de rechtervleugel en gaf een voorzet op maat aan Rien Vroegop. Hij stevende recht op de Rotterdamse doelman af, maar op dat moment maakte» de onzekerheid zich van hem meester. Een soortgelijke si tuatie was er even later met Nico Hage in de hoofdrol. Na een solo speelde hij vanuit een kansrijke positie het leer af naar de buiten spel staande Jaap Schot van Tho- lense Boys. Op dat moment sprong Excelsior echter ook slor dig met de vele kansen om. Toch werd het 0-3. De Thoolse verde diging werd uitgespeeld en één van de Rotterdammers koos voor de rechterhoek. Hangen! Adrie Capelle van Vosmeer loste vanaf de rechtervleugel een keihard ef fectvol schot, waarmee de doel man alle moeite had. Het leer werd op het nippertje over de lat getikt. Individueel lieten de Tho lenaren af en toe uitstekende staaltjes klassevoetbal zien. Rust stand 0-3. De ongeveer 400 toeschouwers, waarvan de samenstelling verge leken kan worden met een Een- drachtcup-publiek, zagen na het fluitsignaal voor de tweede helft uit naar een Thools doelpunt, wat gezien de kansen best verwacht mocht worden. Het begin van de tweede was toch weer een kopie van de eerste speelhelft: Nico Nooij kwam net iets tekort. Rien Vroegop schoot hard in de handen van de keeper en een knaller van Nico Hage was net iets te hoog. Hage oogstte bewondering met een solo-actie. De complete Exce- slior-verdediging had het nakij ken, maar op het beslissende mo ment speelde hij weer af. Jaap Schot faalde. Het spel van Excelsior kenmerkte zich door het benutten van de vleugels. De Tholenaren werden door het brede voetbal van het kastje naar de muur gestuurd. De Rotterdamse trein kwam nu pas goed op gang. Aanvankelijk had het Thoolse gelegenheidsteam met onder meer een goed func tionerende buitenspelval weinig problemen in de achterste linie. Rien Schipper van SPS nam nu het heft als laatste man van Leo Havermans over. Schipper spreidde pure klaSse ten toon. Alsof er van een competitie-on derbreking geen sprake was! Toch kon hij niet voorkomen dat Ex celsior binnen enkele minuten Uitliep naar 0-5. De lange spits Arjan Groenendijk liet doelman Jos Geene, die na Jan Guiljam de tweede helft tussen de palen Advertentie I.M. Een spannend moment in het Thoolse 16-metergebied. Rien Schipper kijkt toe. stond, kansloos vissen. Telkens wisten de Rotterdamse aanvallers wel een gaatje te vinden in de Thoolse verdediging. En boven dien hoefde dat helemaal niet, groot te zijn. Dat werd in het ver dere verloop van de wedstrijd wel bewezen. Onder het motto 'Wan neer je geen vrijheid geboden wordt, moet je het nemen'. Ook SPS-vedet Rien van Tiggele en Anton Klippel van Stavenisse stonden machteloos als verdedi gers. De middenvelders Iman van de Repe(WHS), Piet Geuze(Tholen- se Boys) en Wim Vroegop(Smer- diek) konden met veel moeite af en toe een brug slaan naar de voorhoede. Meer dan eens moes ten ze de eigen defensie echter te hulp schieten. De werklust van het Thoolse team in het algemeen en die van Jaap Schot in het bijzonder werd in de 25e min. van de tweede helft be loond, toen Schot de Excelsior- doelman ver voor zijn goal zag staan. Attent lanceerde hij van 25 - 30 meter een schitterende lob: de eer was gered! Het was één van de laatste wapenfeiten van de Thoolse ploeg. De eindfase van de wedstrijd karakteriseerde zich door eenzijdig, maar attractief voetbal. Excelsior-aanvallen rol den als machtige golven over het middenveld en de verdediging van Tholen. Het publiek kreeg waar voor z'n geld. De teleurstel ling na het niet verschijnen van het eredivisieteam maakte plaats voor puur kijkgenot. De spelers van Excelsior probeerden zich stuk voor stuk te bewijzen. Voor hen was de afscheidswedstrijd voor Toon van den Hoek meer dan een gewone oefenpartij. Ze lieten zich van hun beste kant zien en zagen kans om de voorsprong tot 1-8 uit te breiden. De Thoolse selectie kon ondanks een schot tegen buitenkant paal van Rien Vroegop en een misser voor open doel van Rien Schipper geen Vuist meer maken. Scheidsrechter Lambregts uit STeenbergen. geassisteerd door dè grensrechters Quist en Bolier, maakte met een resoluut fluitje dat te vaak gehan teerd werd. een eind aan een mooie partij voetbal, waarvan met name dhr. Van den Hoek ontzet tend genoot. Velen vroegen zich zaterdagmiddag in Sint Maartensdijk tijdens de afscheidswedstrijd voor dhr.A. van den Hoek af waarom er niet vaker een selectieteam van Thoolse voetballers in actie komt. De nieuwe voorzitter van de voetbalfederatie, dhr.J. de Laater, zegde tijdens de receptie toe zich in te zullen zetten voor een dergelijk jaarlijks terugkerend evene ment. Omdat een Thoolse voetbalcombinatie nu eenmaal moeilijk te verwezenlijken is, gaat het volgens dhr. De Laater wel ten koste van de kwaliteit van het team. Het voornaamste is echter de aanwezigheid van spelers van alle verenigingen van het eiland Tholen. Foto: bovenste rij v.l.n.r. trainer Jan Verreijen, Piet Geuze(Thol.Boys), Nico Nooij, Anton Klippel(beiden SC Stavenisse), oud federatie-voor zitter A. van den Hoek. Rien van Tiggele(SPS), doelman Jos Geene(T- hol.Boys), Leo Havermans(Vosmeer) en Wim Vroegop(Smerdiek). Onderste rij v.l.n.r. Sander Goedegebuure(WHS), Jaap Schot(T- hol.Boys), Rien Schipper(SPS), Adrie Capelle(Vosmeer), Iman ^an de Repe, Nico Hage(beiden WHS), doelman Jan Guiljam en Rien Vroe- gop( beiden Smerdiek). Het was niet alleen gezellig in de kantine: de receptie ter gelegen heid van het afscheid van de 58- jarige Van den Hoek kenmerkte zich door een beklemmende hitte. Dhr. Van den Hoek met aan zijn zijde echtgenote, dochter, schoonzoon en de krasse 82-jarige Van den Hoek senior, werd let terlijk en figuurlijk in het zonrietje gezet. In de Smerdiekse broeikas waren de besturen van WHS, Tholense Boys, SPS. Smerdiek, Vosmeer en Stavenisse vertegen woordigd: daarnaast afvaardigin gen van de gemeente Tholen. de K.N.V.B. en zelfs van voetbalve- tging' Hoek nog menig balletje trapte. De nieuwe voorzitter, van de Thoolse voetbalfederatie, de 52- jarige Jan de Laater uit Tholen, die bijna 20 jaar lang de scepter zwaaide binnen Tholense Boys, trad tijdens <je receptie op als ce remoniemeester. Na een wel komswoord van Smerdiek voor zitter/gastheer Sjaak, Moerland schetste dhr. De Laater in vogel vlucht de bestuursfuncties en de actieve voetbalperiode van Van den Hoek: "De te kiezen'voorzitter van de voetbalfederatie moest destijds iemand zijn die geen bestuurs functie in een vereniging bek leedde. Er is sindsdien heel wat tot stand gekomen. Mede dankzij uw inbreng kreeg Stavenisse een voetbalveld en ook andere wensen werden bij de gemeente benad- drukt." lse voetbalclubs om in De beslissing van twee Thoo 1973 niet mee te doen aan de Een- drachtcup, die twee waren SPS en Tholense Boys, noemde de cere moniemeester een dieptepunt in de voetbalfederatiecarriêre van de in Sint Maartensdijk geboren en getogen Scherpenissenaar. In 1975 moest de tweede harde noot worden gekraakt: overschrij vingsmoeilijkheden tussen Smer diek en WHS vergden tussen komst van de sterke bestuursarm. Na deze strubbelingen, die ken merkend waren voor de toenma lige rivaliteit tussen de Thoolse ploegen en als kinderziektes bes tempeld werden, ging het steeds beter met de federatie. Op de ver gadering van 8 december 1982 maakte Van den Hoek echter be kend te stoppen met het werk voor die federatie. Zijn beslissing werd gerespecteerd. Namens alle Thoolse voetbalbes- luren kwam De Laater met ca deaus op de proppen. Mw. Van den Hoek werd op de eerste plaats dank gebracht. De vrouw aan de zijde van de bestuurder is een be langrijke factor in het vereni gingsleven. Wanneer de echtge note - voor een vrouwelijk bes tuurslid geldt andersom hétzelfde - er niks 'voor voelt om vele avonden alleen te zijn. kan de man zijn voorzittershamer, secre taris- of penningmeesterattribu ten net zo goed meteen na een yerkiezing wel aap de wilgen hangen. Een bloemstuk als blijk van waardering voor mw. Van den Hoek. een reproductie van een eeuwenoude Zeeuwse lhndkaart en een ets van het Bergen op Zoomse monument de Gevan genpoort voor haar trotse echtge noot. Die laatste afbeelding in De nieuwe voorzitter van de Thoolse voetbalfederatie, dhr. Jan de Laater uit Tholen, die tijdens de receptie van dhr. Van den Hoek beloofde zich te zullen inzetten voor een selectieteam van Thoolse voetballers. verband met de tijd dat dhr. Van den Hoek op het Bergse belas tingkantoor werkzaam was en daar ook woonde. "Tot ziens op êén van onze fraaie Thoolse sportcomplexen," aldus een even trotse verse federatievoorzitter. Het receptiegebeuren werd door voetbalcrack Kees van den Hoek uit Stavenisse op de gevoelige plaat vastgelegd. Problemen met de flitser noopten hem de 'repor- tagestrijd voortijdig op te geven. Hij kon zich troosten met de wed strijdbal, die hij tijdens de verlo ting in de wacht sleepte. Met glamour stak Van den Hoek's mede-bestuurslid en vriend Loet Haverman zijn rede af. Als eerste sprak hij de vertrekkende bestuurder ami caal met 'Toon' aan: "Je bent eindelijk zo verstandig geweest om er mee te stoppen! Hij was practisch nooit te bereiken. Elke avond was er wel een verga dering. Ook op zaterdag! Dat kost ongelooflijk veel tijd. Je moet het dan wel leuk vinden om te bestu ren. Buitenshuis bestuurde jij, maar binnenshuis werd je bes tuurd." Voor die bestuursfunctie werd mw. Van den Hoek met een bloemetje beloond. Hij noemde zijn collega - samen zitten ze in de Tuchtcommissie K.N.V.B. Zuid 1 - een principieel zaterdagvoetbal-» Ier: "Jij bent het zaterdagvoet bal," zei Haverman, waarmee hij het aanwezige Vosmeer bestuurs- gezelschap een beetje buitenspel zette. Vervolgens speldde hij 'Toon' de zilveren K.N.V.B.speld op. Evenals Haverman deed wethou der P. van Schetsen zijn jasje aan om Van den Hoek toe te spreken. En dat bij meer dan 30 graden! Namens het gemeentebestuur, dat haar wegen vaak zag kruisen met die van de voetbalfederatie en dus met Van den Hoek. Hij bena drukte het belang van de voetbal sport op Tholen, 'een volkssport, die vele honderden elke week be zighoudt'. En volgens Van Schet sen, die niet zoveel met dhr. Van den Hoek te maken heeft gehad als zijn voorganger dhr.C.J.Moer land uit Stavenisse, is dat niet al leen in het belang van de sport, maar ook voor de gehele Thoolse samenleving. Hij blikte tevens te rug op de wedstrijd tussen, de Thoolse selectie en Excelsior C: "Het was niet alleen uw wedstrijd, wij hebben er ook allemaal van genoten. Nadat de gemeentebes tuurder nog was ingegaan op de vele nevenfuncties van Van den Hoek was er een cadeaubon, waarmee de goede samenwerking tussen gemeente Tholen en voet balfederatie in een tastbare waar dering werd uitgedrukt. Mw. Van den Hoek kon een bos snijbloe men aan haar verzameling toe voegen. De ere-voorzitter van WHS uit Sint Annaland, dhr.A.Soeters, een kleurrijk figuur die op elke recep tie voor een vrolijke noot weet te zorgen, deed zijn reputatie weer eer aan: "Ik ga niet in op de technische zaken. We hebben samen keurig gevoetbald aan 't Zoetemelkse- wegje en veel ups en downs mee gemaakt. Ik sta hier als vriend." Die vriendschap drukte Soeters uit in een potje gebakken uien. Dat had te maken met de receptie van WHS tijdens het 40-jarig bes taan in 1971. Er werden toen na melijk nogal wat potjes gebakken uien verloot. Oud Vosmeer-voorzitter dhr.P.Hommel liet eveneens zijn Dhr.A. van den Hoek beschikt over een indrukwekkende staat van dienst: Van 1957 tot 1962 was hij lid van de amateurcommissie van de (landelijke) K.N.V.B. Vanaf dit jaar maakt hij daar van weer deel uit. Zijn taak bestaat onder meer uit cotröle van de boeken en het naleVen van de amateurbepalingen door de verenigingen. Sinds 1960 is hij lid van de Tuchtcommissie van de K.N.V.B. afdeling Zuid 1. Zijn lidmaatschap van de technische commissie van 1962 tot 1972 hield voorna melijk in het selecteren van spelers voor het Nederlands zaterdag-amateurelftal. De langste bestuurstaak ver vult hij als commissielid za terdagvoetbal afdeling Noord Brabant: al vanaf 1957. Daarnaast maakt dhr. Van den Hoek tevens deel uit van commissies ad hoc. Die hou den ziCh zoal bezig met het organiseren van jubilea. In die functie reikte hij ook onder scheidingen uit. Als Smerdiekenaar was hij nauw betrokken bij de op- •richting van die voetbalvere niging in 1941. Daar zegde hij zijn lidmaatschap in '52 op wegens verhuizing naar Berg en op Zoom, waar hij vanaf dat jaar tot 1961 als voetballer bij Vrederust - toen nog Berg en op Zoom. nu Halsteren - actief was. In die periode nam hij ook het secretariaat van die vereniging op zich. In 1962 kwam hij terug naar Sint Maartensdijk, waar hij nog één seizoen de voetbal schoenen aantrok. Het voorzitterschap van de Thoolse voetbalfederatie ver vulde hij vanaf de oprichting in 1971 tot 1983. dank voor een goede samenwer king met Van den Hoek blijken. De voorzitter van Stavenisse dhr.E.J.Joppe keek met vreugde terug op de periode vanaf de op richting van de federatie. Zijn ve reniging kon echt van die centrale belangenbehartiging profiteren. De voormalige gemeente Stave nisse had destijds geen geld voor een nieuw voetbalveld. Het zag er heel wat rooskleuriger uit toen er êén gemeente Tholen kwam. Uit de grote pot kwam er aan de Pi- lootweg een mooie grasmat. Jop- pe stak de bijdrage daaraan van dhr. Van den Hoek niet onder stoelen en banken. Via de voet balfederatie kwam die accommo datie er. Inclusief kantine. De toekomst van het Thoolse voetbal baart Joppe heel wat meer zorgen. Alhoewel hij zijn speech aan het adres van dhr. Van den Hoek hield, waren zijn woorden eigen lijk bedoeld voor gemeente-verte genwoordiger wethouder Van Schetsen. Dhr.Joppe liep niet over van enthousiasme waar het de plannen met de sport van het ge meentebestuur betreft: "De jeugd, veelal zonder werk en zonder geld. wil ook aan het vere nigingsleven deelnemen. De con tributie moet opgebracht wor den." Hij voorspelde dat het fe deratiebestuur nog heel wat harde noten op dat gebied te kraken zal krijgen. De laatste spreker was dhr.C.Suurland, bestuurslid van voetbalvereniging Vrederust, waarna dhr. Van den Hoek zelf aan de beurt was. Hij zei zich te realiseren dat hij zaterdagmiddag geschiedenis schreef in de kantine van Smer diek. Op de plaats waar nu de voetbalvelden van die vereniging liggen, begon het voor hem 50 jaar geleden allemaal. Vandaar dat hij zijn voetballoopbaan '50 jaar voetbal, noemde. Op een toen malig schorretje in de Pluimpot speelde hij in K.M.D., Klein Maar Dapper. Zijn moeder stelde dat niet op prijs, maar vader Van den Hoek had er niets op tegen. Ook hij blikte terug op bestuursfunc ties door de jaren heen. Met name die van voorzitter van de federa tie: "In de beginperiode was het zeker geen baantje om jaloers op te zijn. Het plaatselijk chauvinisme verg de veelvuldig gebruik van de voorzittershamer, maar gezonde discussies kwamen en de band met de gemeente werd steeds sterker. In het bijzonder dankzij wethouder Moerland en zijn ambtenaar Piet van der Vlies." Van den Hoek is van mening, dat de gemeente niet kan voorbijgaan aan een onlangs verschenen nota, waarin de voetbalverenigingen op Tholen een vuist tegenover het voorgenomen gemeentebeleid maken. Een sportieve vuist welis waar. Gemaakt danzkij de krach ten. gebundeld in de federatie. Een voorzitter zonder secretaris is als een elftal zonder spelers. De strekking daarvan is van toepas sing op federatie-secretaris H.Dijkslag. die het voorzitter schap van Van den Hoek krachtig ondersteunde. "Je moet tijdig de bakens verzet ten," aldus de scheidende man. "Ik voel me nog niet oud, maar jongeren hebben toch weer een andere kijk op sportbeleidszaken. Een behouden vaart en goede wacht," wenste hij zijn opvolger toe. Over de geest binnen de af deling Noord-Brabant was Van den Hoek enthousiast: "Je smeedt er goei e vriendschapsbanden!" Hij zegde toe zich vaak te zullen laten zien tijdens voetbalgebeur tenissen. Met zilveren speld. De organisatie van de receptie en de afscheidswedstrijd overtrof Van den Hoek's stoutste verwachtin gen: ,'Er is een einde aan een myste rieuze periode gekomen." De goede organisatie van die dag was volgens hem te danken aan het krachtige bestuursbeleid van Smerdiek: "Smerdiek heeft z'n visitekaartje op dat gebied wel gepresenteerd." Ongetwijfeld wees Van den Hoek daarmee op de reeks internatio nale toeënooien. die de voetbal vereniging uit Sint Maartensdijk al een goede reputatie heeft be zorgd. "Vergelijk niet, beoordeel me naar mijn werk." adviseerde af sluitend de nieuwe federatievoor zitter. Hij kon het niet laten om nog een waarschuwend vingertje op te heffen in de richting van de gemeente: "We moeten proberen te behou den wat we hebben. Als het nodig is zullen we de borst natmaken en dan zal onze tegenstander, eh. tegenpartij, dat wel merken!" Na het officiële gedeelte nam dhr. Van den Hoek talloze felicitaties in ontvangst en werd er nog ge zellig nagepraat. De Reisduif Sint Philipsland, vr. 29 ju li, 180 duiven, om 13.00 u. met N.O.- wind los vanuit Bergerac, led. 12.42.54 u. en 816.07 m/min, l.d. 17.21.07 u. en 635.90 m/min. Iz.Reijngoudt 1.2, 18,45, J.Zuidweg3. 14. 30, 41, J.Quist 4, 39, Th.Bakker 5, 22, J.Walpot Zn 6, S.Vermaas Zn 7, 16, 19, Ad.Verhage 8, 34, K.de Frel 9, 11, 13,27,33,40,43, W.Neele 10, 12, 25, P.v.d.Made 15, J.C.Verwijs 17, 24. 32, 35, 37, Iz.Vermeij 20, Sj.Vermeij 21. K.A. Reijngoudt 23, A.Geense 26, A.Faasse 28, M.Meijer Zn 29, J.Verwijs Zn 31, 36, 42, Joh.Reijn goudt 38, C.Dieleman 44. De Reisduif Sint Philipsland, za 30 juli, 427 jonge duiven, om 6.45 u. met wind stil weer los vanuit St.Quentin le d. 9.45.16 u. en 1147.64 m/min, l.d. 10.16.43 u. en 977.77 m/min. M.Meyer&Zn 1.26, Iz.Vermeij 2,3,6, 18. 38,41,42,45.54,57,58,63.77, 106. J.D.Quist 4, 22, 23, 55, J.v.Oeveren Zn 5, 36. 68, 87, J.Verwijs Zn 7, 17, 29. 39, 40, 48, 68, 69, 73, 76, 90, J.C.Verwijs 8, 53, 84, 95, 97, Joh.Reijngoudt 9, 30, 65, 107, A.Faas se 10, 50, 52, 60, 101, Abr.Geense 11, 25,,46, 51, K.A.Reijngoudt 12, M.Mol 13, K.de Frel 14, 15, 28, 59, 61, 86, A.P.v.d.Reest 16, 20, 21,43, 71, 92,96, J.Quist 19, S.M.Quist 24,31, 70. 74, 80, 85. 91, W.Neele 27, Jac.Geense 32. 37, 47. 56, 88, 89, L. Reijngoudt 33, 83, Gl.Walpot Zn 34, 35, J.Zuidweg 44, 64, 66, 81, 98, 105, A.Verhage 49. 62, 72, 103, 104, J.Walpot Zn 75, 94, Abr.Verwijs 78, Sj.Vermeij 79, P.vd.Made 82, 102, S.Vermaas Zn 93. 99. Adr.Verwijs 100. P.V. de Zwaluw St.Maartensdijk, vr. 29 juli. 35 duiven, om 1.00 u. met N.O.- wind los vanuit Bergérac, le d. 12.43.29 u. en l.d. 19.14.54 u. A.v.Gorsal 1, 9, I.Kwaak 2, 4, 8, D. Muskee 3. A. Zwagemaker 5, A.Bijl 6, 7. J.Stoutjesdijk 10, 11. 12. P.V. de Zwaluw St.Maartensdijk, zo 31 juli, 101 duiven, om 6.40 u. met oosten wind los vanuit Compiègne, le d. 10.35.41 u„ l.d. 12.06.35 u. I.Kwaak 1, 8. 12, 19, 34, A.Zwagema- ker 2, 4, 15, 20. 24, O.V. L.v.d.Berge 3, 7, 23, 27, J.Heijboer 5, 10, 11, 22, 25, 29, A.v.Gorsel 6,28.28,31, P.Bijl 9,30, A.v.d.Ree 13. 17, 21, D.Bentschap Knook 14, 18, 32, 33, L.Lindhout 16. Wedvlucht St. Quentin 30-7-1983, Reisduif te Scherpenisse. In concours 240 duiven los 6.45 uur windstil, afst. 199 tot 204 km. le pr. 9-43-23 1112,68 m, laatste pr. 10-23-02 919,66 m. A. Moerland 1-2-5-7-24-25-45-65-70: A. Gebraad 3-4-9-12-13-27-40-73; P. Bevelander 6-14-15-16-17- 26-36-49-50-51 -54-57- -71; H. Smits 8-11-44-58-59-67-69; D. Uijl 10-20-22-37-39-52-55-62; P. Po- tappel 18-30-33-43-47-53-78-80; D. Menheere 19; L. de K. Koolaard 21- 23-29-48-68-74: Iz. Moerland 28-31-42-79: P. Suurland 32-35-61; J. Moerland 34-41-75; A. Riedijk 38-46-56-63-64; M. Goudzwaard 60; G. van Leeuwen 66-72; W. Moerland 76-77. Wedvlucht Bergerac 30-7-1983, Reis duif te Scherpenisse. In concours 94 duiven los vrijdag 13.00 uur n.o. wind, afst. 794 km. le pr. 12-13-09, laatste pr. 18-58-15. A. Gebraad 1; J op den Brouw 2-7-9-10-11-24-6 mee; G: LindhoüfJ-"' 18; J. Moerland 4-19-20-21-25: L. de K. Koolaard 5; A. Riedijk 6-13-23; G. Larooy 8-26; P. Noordijke 12; Iz. Moerland 14; P. Bevelander 15; P. Potappel 16-23; P. Suurland 17. Wedvlucht St. Quentin 30-7-1983, Trouwe Duif te Tholen. In concours 223 duiven los 6.45 uur windstil, afst. 199 km. le pr. 9-47-43 1091,25 m, laatste pr. 10-08-36 978,64 m. W. Theunisse Zn. 1-5-29; P. Laban 2-3-19-20-21-22-45-49-50-52; C. Moe- liker 4-23-33-43; C. van Luijk 6- 8-9-10-27; J. v. Dijke Kr. 7-26; L. v.d. Hoofd 11-14-16-23-25-46-55; L. Soomers 12; J. Noom 13; A. Laban Zn. 15-28-40-47; C. Laban 18-30-35-44: L.v.d. Klein Jz. 19-24-34-36-37; L. v.d. Klein (S) 31; J. Hol 38-41-42-56; J. Kegge 39-51; J.M. v. Dijke 48; L. Hage 53-54. Bergerac 30-7-1983, Trouwe Duif te Tholen. In concours 74 duiven los vrijdag 13.00 uur, n.o. wind, afst. 794 km. le pr. 12-04-34, laatste pr. 17-45-56. J. v. Dijke (Kr) 1-5-6-7- 8-9-11-15-16-19; J. Noom 2; M. Moe- liker 3-13-17; P. Laban 4-12-18; L.v.d. 'Hoofd 10; J. Hol 14. AI.I.K SOORIFN VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Zuid-Oostsingel 43 l el. 34368 BFRGKN OR.ZOOM Advertentie l.M. De activiteitencommissie van de V.V.Vosmeer. bestaande uit mw. C.de Leeuw-van der Laak en de heren A.Brusselaars, T.van Meer en J.Hommel, organiseren vrij dagavond 12 augustus de 6e Vos- senberg prestatieloop op en ron dom het sportpark aan de School straat. Er wordt gelopen over afstanden Van 1.2,4 en 8 kilometer. Respec tievelijk gaan die om 18.30, 19.00. 19,30 en 20.00 uur van start. De inschrijving is vanaf 16.00 in de kantine van het sportpark, waar eveneens een E.H.B.O. post is in gericht. De loop staat onder aus piciën van de Halsterse atletiek vereniging Olympia. zodat ook wedstrijdlopers zonder gevaar voor schorsing van start kunnen gaan. ledereen die de loop in eigen tempo volbrengt ontvangt een fraaie herinneringsmedaille en kan tevens tegen inlevering van zijn startbewijs een consumptie nuttigen. Het parcours gaat ge deeltelijk over het sportpark en wordt voor de eerste keer, dank zij de medewerking van de gemeente Tholen, ook gedeeltelijk daarbui ten gelopen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 9