Dubbele triomf familie Hage 300 ruiters op provinciaal concours in Peukepolder Excelsior met twee Engelse spitsen tegen Thoolse team Smerdiekse A-junioren aan de Spaanse Costa Brava Foto's nabestellen Zaterdag 6 augustus Loos alarm brugpijlers Oosterschelde Donderdag 28 juli 1983 EENDRACHTBODE 9 Nap in St.Maartensdijk, Heieen in Ochten(de Betuwe) Toon Hage uit St.Maartensdijk heeft al heel wat wielersuccessen van zijn kinderen meegemaakt, met name van zijn dochters Bella en Keetie. Een dubbele overwin ning zoals zaterdag Nap in eigen dorp en Heieen in het Betuwse Ochten versier den, maakte hij nog nimmer mee. Dubbel feest ook voor het wielercomité van de 18e ronde van Sint-Maartensdijk, dat evenals vorig jaar de eigen favoriet Nap Hage zag winnen en met 1300 betalende bezoekers meer belangstelling kreeg dan in 1982. Gedubbeld Militair Junioren Nieuwelingen In Amerika Gezelligheid is 't voornaamst Berbabeu-stadion Eendrachtruiters Gebroken neus DUIVENRUBRIEK Bij verhuizing a.u.b. tijdig een adreswij ziging sturen aan Een- drachtbode, Postbus 5, St. Annaland of aan uw bezorger. Heieen zorgde zaterdag voor de eerste overwinning. Ze maakte met sprintkampioene Erika Oom- en en nog twee rensters deel uit van de kopgroep, waaruit de Smerdiekse in de voorlaatste ron de ontsnapte. Ze sloeg een groot gat en behaalde onbedreigd haar derde zege van dit seizoen. Nap liet er in het warme St.Maartensdijk. waar tegelijker tijd de braderie op de Markt voor gezelligheid zorgde, ook geen gras over groeien. Al vroeg werd er een kopgroep van tien coureurs ge vormd, onder wie Nap Hage, de Steenbergenaar M.de Baat, T.den Braber uit Fijnaart, N.v.d.Klun- dert uit Hoogerheide, E. en H.Rovers uit Roosendaal, C.Spaans uit 's Gravenpolder, R.Veeke uit Sprundel, D.Smits uit 's Heerenhoek en R.van Vlimme- ren uit St.Willebrord. Behalve Nap waren hierin met name Spaans en Den Braber actief. Toen de overige renners in de ga ten kregen, dat dit de definitieve ontsnapping was, probeerden en kelen nog aansluiting te krijgen. De Oud-Vossemeerse coureurs Thijs Fase en Martin van der Jagt zag men versnellen met Toon van der Steen uit Bruinisse. Dirk Uijl uit Poortvliet deed ook nog een poging, maar tevergeefs. Uit het verbrokkelde peloton ont stond een jachtgroep van acht man met Thijs Fase, T.Appel- doorn uit Roosendaal, J.de Crom uit Hoogerheide, P.Hoondert uit Heinkenszand, K.de Nooyer uit Aagtekerke, A.v.d.Steen uit Brui nisse, R.Veeke uit Sprundel(uit de kopgroep teruggevallen) en C.Vleugel uit Wemeldinge. Vin Keijzers uit Oud-Vossemeer gaf het nog niet op en deed met Uijl alsnog een sprong naar de groep Fase, maar het mislukte opnieuw. Martin v.d.Jagt. een week eerder in Poortvliet met Uijl na een valpartij uitgevallen, reed achterin het peloton mee. De warmte en kilometers met in elke ronde de oplopende Sport- laan, vergde zijn tol. Met nog 26 van de 63 ronden te rijden, streek de kopgroep neer op het peloton. Dat was een uitgelezen kans om van de verwarring te profiteren. Nap liet zich niet verrassen en werkte zich in de grote groep ren ners naar voren. Niet alle koplo pers hadden nog zoveel kracht pver. Toon v.d.Steen uit Bru had in de tweede groep nog wel genoeg klasse in huis, want hij waagde met succes de sprong naar de gro te groep met de koplopers en het gedubbelde peleton. Nap Hage ontweek dat gevaar, want dat was de nadering van de succesvolle Bruse coureur zeker na zijn vele recente overwinningen, o.a. in Oud-Vossemeer en Poortvliet. Nap sloeg een gat met de Roos endaler Hennie Rovers, een ploeggenoot. De gedubbelde F.Pirard uit Breda en de Austra liër E.Holland volgden, maar die twee moesten met alle andere op 1 ronde achterstand rijdende ren ners, al snel afsprinten. De jury maakte daardoor de wedstrijd meer overzichtelijk. Overigens kostte het flink wat moeite om de Australiër duidelijk te maken, dat de wedstrijd voor hem afgelopen was. Dat was ook niet verwonder lijk met een speaker van Zeeuws Plat, Rien de Jonge. Met nog zeven ronden te rijden, voerden Hage en Rovers de wed strijd aan, niet meer bedreigd door Van der Steen en nog vier renners. ,'De rappe mannen als Van der Steen zaten er niet bij toen we wegsprongen. De samen werking met mijn ploeggenoot was prima, zodat we voor bleven", vertelde Nap bij de finish. De sprint leek in 't begin van de hel lende Sportlaan nog spannend te worden, maar in eigen huis was de Smerdiekenaar niet te verslaan. Zeker niet door een ploegmaat. Hage, die dit seizoen alleen nog maar in het Zeeuwse kampioen schap zegevierde, was in een steeds groeiende vorm naar de zegetocht in St.Maartensdijk toe- gefietst. De uitslagen van vorige week gaven dat al aan en in de zware 85 km bevestigde hij dat. Door een erehaag van applaudi- serende supporters reed hij terug naar de jurywagen voor de huldi ging. Ook in de militaire wieler ploeg zal Nap zich zeker onder scheiden, al zou hij liever als bur ger zijn rondjes blijven rijden. Thijs Fase behaalde in het derde groepje een 14e prijs en op 1 ron de viel ook Vin Keijzers nog net in de prijzen met zijn 20ste plaats. Zijn benen wilden dan wel niet zo goed meer, maar temidden van 92 renners was zijn klassering in het eerste seizoen bij de amateurs een mooi resultaat. Dirk Uijl viel bui ten de prijzen, maar met Martin v.d.Jagt was hij gelukkiger dan in Poortvliet door de wedstrijd uit te rijden. 1. Nap Hage,St.Maartensdijk, 85 km in 2.03.39 uur 2. H.Rovers,Roosendaal 3. op 49 sec. E.Rovers,Roosendaal 4. A.v.d.Steen,Bruinisse 5. T.den Bra- ber.Fijnaart 6. N.v.d.Klundert,Hoog erheide 7. C.Spaans, 's Gravenpolder 8. op afstand M.de Baat.Steenbergen 9. J.de Crom, Hoogerheide 10. R.van Vlimmeren,St.Willebrord 11. T.Ap- peldoorn.Roosendaal 12. C.Vleu gel,Wemeldinge 13. P.Hoon- dert.Heinkenszand 14. Thijs Fa se,Oud-Vossemeer 15. K.de Nooyer,Aagtekerke 16. op 1 ronde F.Pirard.Breda 17. E.Holland.Austra- lië 18. R.Valkenburg,Bergen op Zoom 19. J.v.d.Horst.Oost-Souburg 20. Vin Keijzers, Oud-Vossemeer. Ook bij de junioren reden de drie Thoolse renners de wedstrijd uit. Even leek het daar niet op, want met nog 34 van de 45 ronden te rijden, ontstond er bij het horen van de naam Corné Stoutjesdijk uit St.Maartensdijk - die in de achtervolging naar koploper Rommens reed - op de jurywagen even consternatie. De laatste Wielersport met KNWU-mede- delingen werd erbij gehaald en wegens een dubbel contract zou Stoutjesdijk vier weken geschorst zijn. "Als hij dan nog rijdt, kan hij z'n fiets wel opbergen", profiteer de jury-voorzitter W.Timmer mans uit Oud-Vossemeer. Stout jesdijk voltooide de 60 km in het peloton met Izaak Hage uit St.Maartensdijk. Johan van Dijke uit Tholen reed zich ook een paar keer in de kijker met een achtervolging van de kopgroep van vijf man, waarach ter zich nog vier coureurs nestel den. In de slotfase liep de voor sprong van de koplopers terug van 25 naar 14 seconden, zodat de Willebrorder Fuykx maar een ontsnapping waagde. Van de Klundert had meer succes, maar pas bij het ingaan van de laatste ronde in de tweede ontsnapping omdat hij de eerste keer nog werd teruggepakt. Dankzij een goede samenwerking waren de koplo pers voorop gebleven, maar de vlijmscherpe demarrage van de Hoogerheidenaar bracht de ontk noping. 1. 60 km in 1.28.30 uur P.v.d.Kl(un- dert.Hoogerheide 2. op 7 sec. F.v.d.Leur,Roosendaal 3- W.J.van Loenhout,Nieuw -Vossemeer 4. D.Luykx.St.Willebrord 5. Th.Akker- mans.Nieuw-Vossemeer 6. J.Brand- Zaterdag 6 augustus worden er op het grote terrein van de fam. Stout jesdijk in de Peukepolder te Tholen 42 rijverenigingen verwacht van de Bond van l.r. Zeeland en van West Brabant.... Dat wordt een groot evenement met die 300 combinaties, waarvan allen meedoen aan de dressuur, maar het grootste deel ook aan de springwed- strijden in de beginners-, de lichte, middel- en zelfs zware klasse. Een ruiter feest waarvan talrijke liefhebbers kunnen genieten. Bart Brooijmans, de voorzitter van de l.r. Eendrachtruiters te Oud-Vossemeer is dan ook zeer gelukkig met dit door de familie Stoutjesdijk beschikbaar gestelde terrein. Dat is in een regio immers vaak een groot probleeem om voor een groot provinciaal con cours hippique de nodige ruimte te krijgen. Als 42 rijverenigingen Afscheidscadeau federatievoorzitter V.d. Hoek Het eredivisieteam van Excelsior speelt zaterdag in Sint Maartensdijk een vriendschappelijke wedstrijd tegen een Thoolse selectie: een schit terend afscheidscadeau voor federatie-voorzitter dhr.A. van den Hoek uit Scherpenisse. Aanvang 1430 uur. Voor de Rotterdammers houdt een dergelijke ontmoeting in principe niet meer in dan een ge wone oefenwedstrijd om de spie ren los te maken. Toch zit er voor Excelsior ditmaal ook een bijzon der tintje aan het treffen met het Thoolse team. De ploeg van trai ner Rob Jacobs heeft sinds giste ren twee transfervrije Engelse spitsen in huis, die ter afsluiting van hun proefperiode twee oe fenwedstrijden spelen: tegen de Thoolse selectie en zondag, een dag later dus, tegen FC Den Haag. Het zijn Paul Giels, een 22-jarige speler van Cardiff City en Kevin Moore(26) van Newport County. En die willen zich natuurlijk van hun beste kant laten zien! Aan trekkelijk voor het publiek en een extra uitdaging voor de verdedi gers van het Thoolse team onder leiding van trainer Jan Verrei- jen(Vosmeer). Sinds vorige week heeft de sa menstelling van zijn team een wijziging ondergaan. Stavenisse wordt vertegenwoordigd door Ni co Nooij en Anton Klippel, dus niet zoals eerder vermeld door Peter van der Jagt en Kees Smits, terwijl bij Tholense Boys Jan van der Vlies verstek moet laten gaan en vervangen wordt door Jaap Schot. Na de wedstrijd is er een receptie in verband met het afscheid van dhr. Van den Hoek. worden verwacht, is er heel wat ruimte nodig. Nodig van 10 uur 's morgens tot 5 uur 's middags. De voorzitter van de Eendracht ruiters vindt het ook een prettige bijkomstigheid, dat nu Tholen zo aangrenzend ligt bij het Brabantse niet alleen de Zeeuwse rijvereni gingen kunnen deelnemen,, maar ook de bij de Ned. Katholieke Bond van l.r. aangesloten leden. Dat verhoogt de feestvreugde en het wedstrijdelement. De betrek kelijk kleine groep vrijwilligers van de Eendrachtruiters had on dertussen al handenvol werk aan de voorbereiding van het evene ment. Het programma voor de middag bestaat uit dressuurwedstrijden, maar in één van de twee sprin- gringen zijn er voor de middag ook al klassementswedstrijden, waar 27 combinaties beginners hun kunnen tonen en 34 combi naties in de L klasse. In de hoofd- ring is er vanaf 10 uur springcon cours in de niddenklasse, waaraan door 32 combinaties zal worden deelgenomen. De climax wordt na de middag gehouden met 23 combinaties in de klasse spaar en de barrages. Het programma na de middag ziet er als volgt uit: 13.30 uur officiële opening van Tijdens de braderie in St.Maar tensdijk zijn Heieen en Nap Hage zaterdagavond gehuldigd wegens hun wielersuccessen van die dag. Dat gebeurde door dhr.T.Vierge- ver bij het rad van avontuur van de sportvereniging NAKS. hoff.Hoorn op 23 sec. 7. M.Rom mens,Roosendaal 8. J.de Bruyne.Ril- land-Bath 9. A.Aarts,Etten -Leur 10. E.Verstraten,Roosendaal 11. K.v.d.Broek.Nispen 12. op 45 sec. A.de Bruyn.St.Willebrord 13. L.Ro- we,Engeland 14. B.Kuyten.Waspik 15. A.v.d.Lindeloof.Roosendaal 16. P.Bol,Hoeven 17. J.Nieuwkoop.Roos- endaal 18. H.Oomen.Etten-Leur 19. A.Franken.Roosendaal 20. M.Gel ten,Steenbergen 21. G.de Kock.Veg- hel 22. A.v.d.Dries.Dongen 23. J.van Trijp.'Putte. Bij de als eerste gestarte nieuwe lingen kwam ook één renner on bedreigd als winnaar over de eindstreep: de Hagenaar R.Bo- gerd. Hans Lindhout uit St.Maar tensdijk slaagde er niet in tot de prijswinnaars door te dringen. 1. 40 km in 1.03.15 uur R.Bogerd.Den Haag 2. E.Knuvers.Den Bosch 3. B.de Wit.Zegge 4. J.v.d.Amele.Terneuzen 5. J.BoI.Hoeven 6. A.Goense.Ovezan- de 7. P.Haast.Rijsbergen 8. J.v.d.Pas.Rosmalen 9. J.v.d.Steen,Fij naart 10. E.Koevoets,St.Willebrord 11. F.Lueb.Valkenswaard 12. J.v.d.Lut- gaarden.St.Willebrord 13. P.Mol.'s Gravenpolder 14. J.Sep,Roosendaal 15. M.Heynen,St.Willebrord 16. R.Hopman,Den Haag 17. W.Mathijs- sen,Zevenbergschen Hoek 18. R.Tak,Oudenbosch 19. K.Smits.Zun- dert 20. H.Vis,'s Gravenpolder. Heieen Hage fietste onlangs in de Verenigde Staten van Amerika, waar ze een twaajfde plaats be- Bij de lagere seniorenteams van Tholen en Sint Philipsland staat het plezier in de sport bovenaan. Het resultaat komt op de tweede plaats. Onder dat motto wordt ook het volgend seizoen weer gespeeld in de volgende klassen: Zaterdagvoetbal 4e klasse reserve A: NOAD 3, Smerdiek 4 en 5, SPS 3 en 4, Sta venisse 3, Tholense Boys 5, WHS 5, FC Bergen 2, BVVB 2, Vrede rust 3 en WC 5. Er worden in deze Thoolse' klasse 22 wedstrij den gespeeld. Zondagvoetbal 401: Vosmeer 4, FC Bergen 5, DOSKO 7, Halsteren 6, HSC 3, Lepelstraatse Boys 3, MOC 9, Nieuw Borgvliet 3, ODIO 5, Steenbergen 5, Welberg 3 en WW 2. Ook in deze klasse 22 wedstrijden. 404: Vosmeer 5, FC Bergen 8, DIVO 4. Halsteren 9, METO 6, MOC 2, FC Moerstraten 4. Nieuw Borgvliet 7, NVS 5, Steenbergen 8, Vi voo 4 en Welberg 5Eveneens 22 wedstrijden. reikte in het eindklassement van de bekende 'cours classic'. Ze reed in een internationaal team met als sponsor een Amerikaanse super marktconcern, dat voorheen ook schaatser Eric Heiden onder steunde. Heieen noteerde in en kele etappes ereplaatsen en won ook het pioegklassement. In de badronde van Domburg won Toon v.d.Steen uit Bruinisse opnieuw met Thijs Fase als 12e en Vin Keyzers als 19e. Vanavond rijden de amateurs in Bruinisse, waar ook Fliplandse en Thoolse wielerliefhebbers zullen mee leven. Zonovergoten voetbalvakantie in 't zuiden Zeventien A-junioren van voetbalvereniging Smerdiek en een vijftal be geleiders maakte onlangs een tiendaagse voetbalvakantie aan de Costa Brava in Spanje tot een geslaagde gebeurtenis. Naast het bezichtigen van talloze toeristische trekpleisters werden er ook twee wedstrijden gespeeld. Sint Maartensdijk werd vrijdag 8 juli om vier uur de rug toegekeerd. In het Limburgse Maastricht kwam een groep van v.v. Rapid Wien in de bus. Beide verenigin gen dus samen op weg naar het Iberisch Schiereiland. Via Luik, Parijs, Fontainebleav en Avallon kwam men zaterdagmorgen rond de klok van zes uur in het Zuid franse Lyon aan. De vermoeide chauffeur werd afgelost door Toon van Nijnatten, die het sportgezelschap probleemloos langs Valence, Montpellier en Perpignan naar eindbestemming Canet de Mar reed. Om half vier 's middags arriveerde men in het plaatsje, waar de vermoeide Smerdiekenaars na een tijdje zoe ken het zeer eenvoudige hotel vonden. Daar werden de voetbal lers ontvangen door George, de contactman van Euro Sportring, die de groep vaak zou vergezellen. Na een eenvoudige maaltijd, die samen met een Duitse groep werd genuttigd, werd Canet de Mar verkend. De avonduren werden doorgebracht op het terras van Pépé, waar een feestje werd ge bouwd. De eerstvolgende dag speelde Smerdiek, nauwelijks van de reis bekomen, om tien uur in de mor gen een wedstrijd tegen Montgrat. Deze ontmoeting had een plezie rig karakter en werd met een 4-3 verlies afgesloten. Voor alle spe lers was er een medaille. Na de wedstrijd werden de jongens en hun begeleiders op drankjes en versnaperingen getracteerd. De conversaties met de Spanjaarden vond plaats in de vorm van geba rentaal, want geen van de Span jolen sprak Engels. Na een laatste blik op het grasloze veld werd rond één uur afscheid genomen. Maandag waren de jongens vrij. De meesten zochten verpozing aan het strand, waar ook gesport werd. De afstand tussen het hotel en het strand bedroeg ongeveer 200 meter. Met de groep uit Maastricht be zocht Smerdiek de bekende stad Barcelona. De gids George ver telde veel over de omgeving. In Barcelona werd een bezoek ge bracht aan het reusachtige Berna- beu-stadion, goed voor 120.000 Een machtige ruitersprong met de hengst, die ook in deze regio al heel wat nakomelingen heeft. Soortgelijke staaltjes zijn zaterdag 6 augustus in de Peukepolder te zien. het provinciaal concours hippique door hetzij wethouder P. van Schetsen, hetzij wethouder J. Versluijs. Dan zullen ook de af- delingsprijzen meteen worden uitgereikt, omdat na het ope ningswoord de parade volgt en men dus alle deelnemers bij el kaar heeft. 14.00 uur 23 combinaties Z sprin gen 15.15 uur uitreiking prijswinnaars individuele dressuur. 15.30 uur barrage Z springen. 16.00 uur show-nummer en dit is vooralsnog een verrassing. 16.15 uur Springen: speel uw spel. Het programma zal zo rond 5 uur nm wel zijn afgewerkt. Uiteraard hoeft men niet op een droogje te zitten, terwijl de honger kan wor den gestild. Met de 300 ruiters en het ongetwijfeld talrijk publiek bij gunstig weer, wordt het dus in de Peukepolder een drukte van be lang. De deelname zou nog groter zijn geweest, mogelijk 350 als men niet midden in vakantietijd had gezeten. Niettemin een (link pro vinciaal ruitersconcours op zater dag 6 augustus. Al om zes uur 's morgens ging een „viertal leden van de Ponyclub Een drachtruiters op weg naar het concours hippique dat door Oranjezon te Dom burg werd georganiseerd. In de dressuurwedstrijden werden er redelijke resultaten geboekt. Daaren tegen ging het bij het springen niet zo best. Bij het B-springen werden zowel Richard v.d. Werf met Quickly als Je roen Vroege met Wesly gediskwalifi ceerd wegens driemaal een ongehoor zaamheid van de pony. Onverrichter- zake konden zij de springring verlaten. Bij het L-springen deed Ton v.d. Werf op Ceasar het beter. Toch kreeg hij 7 'A fout wegens tijdoverschrijding en om dat hij een moment niet geconcen treerd reed. Dit sloot hem uit van de barrage en van de mogelijkheid om mee te dingen naar het Zeeuws kam pioenschap. De uitslagen: B-dressuur: Richard v.d. Werf op Quickly 113 pnt. L- Dressuur: Monique de Jonge met Fabiola 114 pnt.. Ton v.d. Werf op Ceasar 117 pnt. en Jeroen Vroege op Wesly 124 pnt. Dit leverde hem 1 winstpunt op en een vijfde prijs in zijn- ring. Duikers die in opdracht van pro vinciale waterstaat in Zeeland een onderzoek hebben ingesteld naar .mogelijke gebreken aan pijlers van de Zeelandbrug over de Ooster schelde hebben gerapporteerd dat er niets aan de hand is: op geen enkele plaats zijn aan de pijlers gebreken ontdekt. De ontgrondin gen ter plaatse zijn in het geheel niet verontrustend. Het duikeronderzoek is ingesteld nadat twee Tweede Kamerleden van D'66 vragen hadden gesteld die suggereerden dat er met en kele pijlers van de Zeelandbrug verontrustende ontwikkelingen aan de gang waren. De kamerle den vroegen de minister van Ver keer en Waterstaat, mw.Smit- Kroes, een diepgaand onderzoek ip te stellen. Er werden drie pijlers (aan de Schouwse kant) onder zocht. Er was echter niks aan de hand. Wat goed is komt snel. Deze uitspraak van de legendarische sportjournalist Joris van de Berg, gaat zeker op voor Michiel de Looze uit Oud-Vossemeer die bij de Nederlandse kampioen schappen in Vught zondag naar de fraaie 4e plaats liep. Niet alleen deze klassering was verrassend maar ook zijn tijd want de 1 minuut 49,74 sec. die hij op de klok bracht was tevens een nieuw persoonlijk record. Menig supporter van de VV Vosmeer die zondagavond de beelden in Studio Sport zag zal met trots, maar toch ook met weemoed hebben gekeken naar de Vosmeer linksbuiten die enkele jaren geleden nog schitterde op sportpark de Vossenberg. Niet alleen met zijn na tuurlijke snelheid, maar ook door zijn voetbaltechnische kwaliteiten. Lopend in baan 8 nam hij al spoedig na het begin positie in de groep die op eer biedige afstand volgde op kampioen Rob Druppers. Geen van de 7 lopers behoeft het schaamrood op de kaken te krijgen omdat men in deze wedstrijd slechts de achterkant van de kampioen kon aanschouwen. Druppers staat na melijk 6e op de wereldranglijst en zijn tijd van 1.45.33 die hij zondag liet af drukken zal hij over 2 weken bij de plaatsen. De jongens kochten er souvenirs en schot n de nodige foto's. Met de bus maakte men een tocht door de stad, warwaarna het grootste winkelcentrum van Europa op het programma stond. Een excursie naar het schip van Columbus mocht natuurlijk niet ontbreken. Ontzettend veel vis was er te zien op een grote over dekte markt, 's Avonds maakte de groep een wandeling naar het na burige Calella. De afstand zou 2 km. bedragen, maar het bleken er maar liefst 9 te zijn. Niemand had trouwens spijt van die trip. Er kon trouwens worden uitgerust in een grote Engelse pub, waar flink ge feest werd. Zes taxi's brachten de jolige Smerdiekenaars terug naar het hotel in Canet de Mar. Ook de woensdag kon naar eigen voorkeur worden doorgebracht. Het gros trok weer naar het strand. Het zilte nat bracht de no dige afkoeling. Een dag later toog men naar de markt en het bom volle strand van Tossa de Mar. Een gedeelte van de groep maakte er een tochtje op de waterfiets. Vanaf een klein eiland was er een mooi uitzicht op scholen vis. De openingstreffer tijdens een lichtwedstrijd - pas om half elf - tegen een elftal van Canet de Mar moest Peter Franke met een ge broken neus betalen. Hij scoorde al in de vijfde seconde. Met het hoofd. Zijn tegenstander raakte zonder opzet het reukorgaan van de A-junior en Peter ging tegen de Spaanse vlakte. Leider Cees Stoutjesdijk wond zich nogal op. Huib Knuist en Chris van Hemert ontfermden zich over de gebles seerde speler en reden met een bloedgang - één van de Spanjaar den zat achter het stuur - door straten en over kruisingen naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis. De temperamentvolle Spanjaar den moesten door scheidsrechter Sjaak Moerland nogal eens tot de orde worden geroepen. De wed strijd, waarin Remi Lindhout nog een flinke schaafwond opliep, eindigde in een 4-1 overwinning voor de gasten. Vrijdag stranddag: de spullen van de gemeentelijke Spel-O-Theek kwamen daarbij uitstekend van pas. In een visafslag zagen de jongens hoe de aangevoerde vis soorten in een razend tempo wer den verhandeld. Een deel van de groep ging 's avonds weer naar de Engelse pub in Calella. Nu met de trein. Een dag later werden de koffers gepakt. Het laatste Spaanse avondmaal nuttigde men in een restaurantje, waarna de aftocht om acht uur werd geblazen. Tij dens de terugreis langs de Costa Brava aanschouwde de groep nog een flinke bosbrand, die men trachtte te blussen met behulp van vliegtuigen. De tocht naar het noorden werd door velen in slaaptoestand gemaakt. Na een voorspoedige reis namen de Smerdiekenaars zondagmiddag om drie uur afscheid van de Lim burgers. Drie uur later reed de bus Sint Maartensdijk binnen. Moe, maar tevreden en een ervaring rijker. Na een geslaagde trip, die gekenmerkt werd door een gezel lige sfeer in de groep - wat zeker toe te schrijven was aan de inzet van de jongens - werd Smerdiek A opgewacht door familie en ken nissen. wereldkampioenschappen in Helsinki hoge ogen gaan gooien. Wanneer de progressie in de prestaties bij Michiel de Looze zich in de opgaande lijn blijft voortbewegen kan hij in de komende jaren zeker nog wat dichter naar Druppers toesluipen. Nadat'hij zich in het begin van dit seizoen bij de top 10 van Nederland had gelopen was zijn 4e plaats een mooie beloning voor de vqle trainingsuren bij zijn vereniging A.A.C. in Amsterdam. De Reisduif Sint Philipsland, 355 jonge duiven, om 10.10 u. met veranderlijke wind los vanuit Compiègne, Ie d. 13.27.23 u. en 1328.45 m/min, l.d. 14.07.09 u. en 1104.69 m/min. Abr.Geense 1, 41, Jac.Geense 2, Iz.Vermeij 3, 21, 27, 80, M.Meijer en zn. 4, 20, 86, P. van de Made 5. 10, 59, 76, 87, S.M.Quist 6, 14, 36, 37, 40, 43, 45, A.Faasse 7,25,69, M.Mol 8,44,49, 64. J.C.Verwijs 9, 50, K. de Frel 11, 17, 23, 53, 85, Jack Reijngoudt 12, 18, 56, 61, 84, S.Vermaas en zn. 13, 34, 39, Joh.Reijngoudt 15, 29, 35, 48, 71, 78, A.Mulder 16, 75, F.den Braber, 17, 70, 74, 88,J.Verwijs Zn, 22, 32, 42, 46, 58, 66, 81, W. Beurkens, 24, 31, L.Reijngoudt, 26, 63, A.Verhage, 28, 82, W.v. Dommelen, 30, 47, W.Neele, 33. 60, A.P.v.d. Reest, 38, 52, 65, 72, J.Walpot Zn, 51, 79, Th.Bakker, 54, 89, J.v. Oeveren Zn, 55, 62, 67, J.D.Quist, 57, 68, K.v. Dommelen, 73, Abr.Verwijs, 77, Sj.Vermeij, 83. De Reisduif, za 23 juli, 139 oude dui ven, om 10.10 u. met veranderlijke wind los vanuit Compiegne, le d. 13.2939 u. en 1312.73 m/min, l.d. 13.43.40 u. en 1216.44 m/min. J.C.Verwijs, 1,9, 11, 24, K.de Frel, 2,8, 15, 16, 25. M.Meijer Zn, 3, K A.Reijngoudt, 4, 35, S.Vermaas Zn, 5, 32, Iz. Vermeij, 6, 7, 13, 19, 33, 34, Abr. Geense, 10,22,23, S.M.Quist, 12, 14, 18, 26, 30, J.Quist, 17, 27, M.Mol, 20,J.v. Oeveren Zn, 21, Joh.Reijngoudt, 28, J.D.Quist, 29, Sj.Vermeij, 31. De Zwaluw Sint Maartensdijk, zo. 24 juli, 113 duiven, om 7.40 u. met windstil weer los vanuit Nqyon, le d. 11.13.14 u„ l.d. 1235.46 u. A.van Gorsel, 1, 25, 31, 35, C.Andrie- se, 2, 22, D.Bentschap Knook, 3, 10, 14, 15,20, 28, J.Heijboer, 4,6,9, 13,21, A. Zwagemaker, 5, 8' 12, 19, 23, 29, 36, 1. Kwaak, 7, 16, 18, L.v.d. Berge, 11, 17, 30, A.v.d. Ree, 24, 27, 33, L.Lind- hout, 26, 32, 34, O.V., P.Bijl, 37, 38. t De Zwaluw Oud Vossemeer 259 Jonge duiven vanuit Compiógne los 10.10 uur le d. 13.28.34 u. en 1299 m/min, l.d. 14.05.33 u. en 1097 m/min. J. v. Ballegooij 1, 6; 11, 18, 19, 24, 30, 48. 51; R. Mosch 2, 9, 14, 36. 66; M. Moerland 3. 40; D. Istha 4, 25; R. Vaders 5, 8, 12, 16. 17, 39, 79, 83; G. Hoek en Zn. 7,42,46, 47, 57, 84; M.K. Speijer 10, 20, 21, 54, 59; P. Hommel 13, 31, 37, 38; J.C. Vaders 15, 22, 76, 77; S. Schetters 23, 28, 33, 34, 43, 69, 73; Fr. Hommel 26, 52, 53, 82; J. Eg berts 27, 58; H. Buitenhuis 29, 62, 71; D. Vaders 32, 61, 67, 70, 78; A. Lind hout 35,72; P. Vis41, 56; M.deGraaff 44, 80; W. Burgers 45, 49, 63, 64; J.C. Potappel 56, 60; A. Havermans 55,65, 74, 86, 87; A P. Hommel 68, 75, 85; D. Hoogkamer 81. De Zwaluw, 74 oude duiven los 10.10 uur le d. 13.24.08 u. en 13.07 m/min, 1.d. 13.50.22 u. en 1169 m/min. M.K. Speijer 1, 4, 5, 10, 18; J.C. Po tappel 2, 15,24; Fr. Hommel 3, 17, 22; J.C. Vaders 6, 14, 16; S. Schetters 7; R. Vaders 8, 13, 19, 20, 23, 25; R. Mosch 9; H. Buitenhuis 11; J. v. Ballegooij 12; P.V.S. 21. Wedvlucht Compiegne 23-7-1983, Reisduif te Scherpenisse. In concours 138 oude duiven los 10.10 uur veran derlijke wind. le pr. 13-21-46 1323,20 m. laatste pr. 13-42-10 1201,88 m. afst. 253 tot 258 km. D. Uijl 1L. de K. Koolaard 2,5, 19; J. Moerland 3, 4, 20, 21, 28, 40, 46; A. Gebraad 6, 12,31,36,43; A. Riedijk 7, 9, 10,33; Iz. Moerland 8, 11, 14, 15,26; A. Moerland 16, 22, 27, 29, 37, 44,45; C. van Gorsel 17, 18; P. Potappel 23; A. Hage 24,41C. Bolier 25,35,39,42; K. Lisseveld 30,32; A. van Luijk 34; P. Bevelander 38. Compiegne 23-7-1983, 305 jonge dui ven los 10.10 uur. le pr. 13-21-06 1324,53 m, laatste pr. 14-10-08 105930 m. P. Suurland 1, 9, 28, 32; D. Uijl 2, 34, 55, 58; A. van Luijk 3, 59, 71, 80, 87; W. Moerland 4, 88; A. Moerland 5, 14, 23,36,43,50,69, 70,9199; H. Smits 6, 12, 22, 29,41, 90, 102; Iz. Moerland 7, 13, 39, 40, 62; G. van Leeuwen 8, 27, 53, 97; P. Potappel 10, 54, 81; G. La- rooy 11, 30, 33, 37, 77, 93; P. Bevelan der 15, 16, 17, 26,46, 60, 61, 84, 85, 86, 95; C. van Gorsel 18, 24, 65; L. de K. Koolaard 19, 20, 45, 47, 51, 52, 63, 74, 92;. J. op den Brouw 21, 67, 68, 94; A. Gebraad 25,31,35,38, 78,96, 98, 101; D. Menheere 42, 44, 57, 72, 73; G. Lindhout 48, 49, 76, 79; M. Goud zwaard 64,82; A. Riedijk 66,83,89; K. Lisseveld 75; J. Moerland 100. Wedvlucht Compiegne 23-7-1983, Trouwe Duif te Tholen. In concours 94 oude duiven los 10.10 uur veranderlijke wind. le pr. 13-21-08 1334,13 m, laatste pr. 13-41-27 1207J0 m. afst. 255 km. A. Korsman 1-8-20; J. Hol 2, 5, 13; L. v.d. Klein (S) 3, 6, 10. 15, 17, 21, 24; C. Moeliker 4. 18; W. Theunisse Zn. 7; J. v. Dijke (Kr) 9; P. Laban 11, 16; J. Kegge 12, 22; L. v.d. Hoofd 14; C. Laban 19, 23. Compiegne 23-7-1983, 212 jonge dui ven los 10.10 uur. le pr. 13-23-49 1315,40 m, laatste pr. 13-48-25 1167,63 m. A. Laban Zn. 1, 29,38,51; C. Moeliker 2, 26, 32,42,48; C. can Luijk 3, 13, 28, 31, 36, 49; L. v.d. Hoofd 4, 10, 11, 14, 21,46; L. v.d. Klein Jz. 5, 20; P. Laban 6, 8, 12, 19, 23, 35, 37, 44, 50, 53; W. Theunisse Zn. 7, 24, 27, 30; J. Hol 9, 15, 22, 40, 43; L. Hage 16, 17; L. v.d. Klein (S) 18, 52; J. Kegge 23, 45; J. Noom 33, 34,41J. Toetenel 39,47. Wilt u een in de Eendrachtbo- de gepubliceerde foto graag zelf hebben? Dat kan, als het om foto's van onze eigen re- daktie gaat. Bel of schrijf naar Eendraehtbode, Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland. tel. 01665-2752 en u krijgt uw fo- to-herinnering thuis.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 9