Thijs Fase animator en 4e in ronde van Oud-Vossemeer Clubkampioenschappen Lachen om de tractor Autocross Toon van der Steen uit Bruinisse winnaar Donderdag 23 juni 1983 EENDRACHTBODE 13 WHS nam afscheid van trainer Bruys Vosmeer tweemaal afscheid Stavenisse SPS en mooie benen NO AD was vroeg De 35e ronde van Oud-Vossemeer heeft de vele honderden wieierliefhebbers zaterdagmiddag een boeiende wedstrijd geboden met in de hoofdrol Thijs Fase. Met een uitstekende conditie controleerde hij de amateurcours, want bij elke ontsnapping was hij present. De leidersprijs was voor hem, maar de overwinning ging in de spannende finale naar zijn vriend Toon van der Steen uit Bruinisse, die Corné Heeren uit St.Willebrord met miniem verschil in de sprint klopte. Amateurs Junioren Nieuwelingen Nap in Oostenrijk PAK EVEN UW ZAKBOEKJE PLAATSELIJK NIEUWS KAA BEE zaterdag 25 juni 1983 uur zvvVosmeer toernooi(Meulvl) 13.00 "St.Annaland is zo klein, dat ze geen enkele kracht kan missen om tweede klas te kunnen blijven voetballen." Trainer C.Bruys zei dat zaterdagavond bij zijn af scheid van WHS na zonnige club kampioenschappen, die door het derde elftal waren gewonnen. Volgens Bruys kan WHS het hoge niveau handhaven door samen te knokken en de schouders eronder te zetten. Voorzitter J.Vroegop noemde 't ergens jammer dat Bruys al na 1 jaar, waarin hij zijn beste beentje had voorgezet, de St.Annalandse voetbalvereniging verliet. Hij gaat voorlopig stoppen met het trai nerschap. Bij zijn afscheid kreeg Bruys bloemen en een WHS- vaantje. Aanvoerder Rien Fase bood hem een geschenkbon en bloemen aan. Jan Mosselman kreeg een stoel en foto's omdat hij na 15 jaar eerste elftal en driejaar tweede elftal het volgend seizoen zonder training in het derde elftal wil gaan voetbal len. Voorzitter Vroegop deed 't deugd, dat hij de WHS-kleuren trouw bleef, wat hij tot uitdruk king bracht in een envelop. Voor mevr.Mosselman waren er bloe men. Aanvoerder Thijs Fase noemde Jan Mosselman een voorbeeld voor het technisch en taktisch voetbal in WHS 2. In drie jaar maakte hij bij de reserves 50 spelers mee. Henk Giljam en Rien Goedege- buure werden door aanvoerder Leen den Ouden in de bloemetjes gezet wegens hun afscheid van WHS 5. Verder was er nog een geschenkbon voor Wint den Bra ber, begeleider van WHS 1 en mevr.Noorthoek-Elenbaas. Het clubkampioenschap werd in twee poules gespeeld, waarbij la gere elftallen al met één of meer doelpunten begonnen en volgen de treffers dubbel telden. Ie WHS 3 2e WHS 2 3e WHS 4 4e WHS I 5e WHS 5 6e A junioren. Scheidsrechters waren C.A.Heij- boer en W.Stoutjesdijk, die nog door doelman Ab Westdorp in zijn kraag werd gevat bij een bui- tenspeldoelpunt. Voorzitter Vroe gop wilde dat incident maar gauw vergeten. Schandalig noemde hij 't, dat vier spelers in de kleedka mer waren bestolen. Het rad van avontuur draaide om de gedu peerden de hand te reiken. Voor de barbecue in de open lucht was het uitstekend weer. Tijdens de vierde wedstrijd op het Scheldecircuit in Rilland-Bath was de Thoolse groep goed in vorm. Joop Holstein reed met zijn Fiat 128 naar een derde plaats in de B.finale. Deze Sint-Annalander liet zich in de manches ook al vooraan zien met tweemaal een tweede en eenmaal een derde plaats. De finale over 4 ronden verwerkte Holstein goed met als beloning een beker en geldprijs voor zijn stuur manskunst. Tholenaar Wim Feenstra eindigde in de eerste manche op een tweede plaats maar in de daaropvolgende uitgave nam hij teveel risico en zijn auto ging over de kop. De technische ploeg kon de manke menten tijdig herstellen zodat in de derde voorwedstrijd toch een eerste plaats bezet werd. In de A.finale over 5 ronden een derde plaats. Pierre Besters (Scherpenisse) was ak- tief in een hogere klasse vanaf 1JOO cc. Voor de eerste maal dit seizoen kon hij met zijn Fiat 131 vooraan komen dankzij de nieuwe en brede banden. Met tweemaal een tweede en eenmaal een derde plaats in de manches zijn er kansen op voortzetting van het succes. Sjacco Bliek (Scherpenisse) werd in de eerste manche teruggeworpen door materiaalpech. Bliek kwam in aanra king met de betonnen parcoursmar- kering en die schade was te omvang rijk voor de herstelploeg. De wedstrijden van afgelopen week end waren spannend omdat de cou reurs hoge snelheden konden bereiken op het droge circuit. Op zaterdag 10 juli de eerstvolgende wedstrijd vanaf 12.00 uur. Vanaf maandag 20 juni tot zaterdag 6 augustus zijn in Sint Annaland, Oud Vossemeer, Stavenisse en Poortvliet alle velden gesloten. In Tholen en Sint Maartensdijk zijn in die periode de trainingsvelden en de eerste hoofdvelden gesloten. De tweede hoofdvelden in Tholen en Sint Maar tensdijk gaan dicht op maandag 27 juni en zaterdag 13 augustus weer open. De clubkampioenschappen van de Thoolse en Fliplandse voetbal verenigingen vormden de afsluiting van het seizoen. Opmerkelijk was de activiteit van voetbalfederatie-voorzitter J. de Laater uit Tholen, die alle clubkampioenschappen op het eiland bezocht. Smerdiek was óaterdag één van de ploegen, die met een clubkam pioenschap afêcheid nam van het seizoen '82-'83. Op een levke ma nier werd er een punt achter ge zet: als lottoballetjes waren de spelers van alle seniorenteams door elkaar gehutseld, zodat elke ploeg voetballers van het le tot en met het 5e elftal in de gelederen had. En met de reserves erbij was er binnen het clvbkampioenschap ook nog plaats voor een zesde team. De nieuwe opzet beviel heel goed. Ook bij voorzitter Sjaak Moerland, die tijdens de prijsui treiking zei dat het zeer waar schijnlijk voor herhaling vatbaar is. Van elf uur 's ochtends tot vier uur 's middags werden 15 wed strijden van elk tweemaal 15 mi nuten gespeeld. De ploeg van doelman Jan Guiljam werd win naar met 10 punten uit 5 wedstrij den en een doelgemiddelde van 2-9, 2e ploeg doelman Adrie de Viet 9 p. 3-7, 3e ploeg doelman Mare Hogendoorn 9 p. 9-6, 4e Kees Lindhout 5 p. 9-3, 5e Kees Bijl 3 p. 8-3 en 6e Jan van Loen- hout 5 p. 10-2. Voordat dhr.Moerland de uitslag bekend maakte, waren er een paar rondjes rad van avontvur onder leiding van C.Lindhout. De voorzitter bedankte voor het vrijwilliger swerk in het afgelopen seizoen EHBO'er Kees Uijl en enkele ser veersters en de twee scheidsrech ters Keur en Kot. De grote beker werd in ontvangst genomen door Jan Guiljam, die daaruit ook als eerste een slok bier mocht nemen. De voetbaldag en het seizoen werden smakelijk besloten met een broodmaaltijd. Vosmeer paste zondag hetzelfde systeem toe tijdens de clubkam pioenschappen op de Vossenberg. Uit de vijf seniorenteams en het A-juniorenelftal waren zes ver schillende ploegen samengesteld, die voor de gelegenheid allemaal bijzondere namen droegen: FC Knudde, FC Wanhoop, FC Vlooietrappers, FC Pottenkijkers, FC Plakkers en FC Kluitenplak kers. De clubstrijd.had een geanimeerd en sportief karakter, waarbij de prestaties er niet zoveel toe deden. Ook de dames speelden een on derlinge wedstrijd: Na afloop werd de dorst in de kantine gelest. Met een gezellig samenzijn werd afscheid genomen van het voet balseizoen. Vosmeer nam donderdagavond afscheid van doelman Henk van Daalen, die na een 20-jarige kee perscarrière - waarvan geruime tijd in het eerste elftal tussen de palen - op een sportieve manier het actieve Vosmeerse voetbalge- beuren de rug toekeerde om zijn plaats onder de lat vrij te maken voor een jongere doelman. Het werd een mooi treffen tussen het kampioenselftal Vosmeer 2, waarbij doelman Van Daalen in het afgelopen seizoen keepte, en het kampioenselftal van 1972, Van her en der waren spelers op getrommeld om Van Daalen een onvergetelijk afscheid te garande ren. En dat werd het ook! Voor het eerste fluitsignaal had Vos meer 2-aanvoerder Sjaak Ista bloemen voor Van Daalen en zijn echtgenote mw.Van Daalen- Kaashoek en bedankte hem voor de vele sportieve jaren onder de Vosmeerse lat. Het huidige kam pioensteam versloeg de ouwe rot ten met 3-0 door twee treffers van Ronnie Vaders en één van Frans Havermans. Vijf minuten voor het eindsignaal werd de wedstrijd nog even onderbroken door voorzitter P.Hommel. Ook hij strooide met waarderende woorden aan het adres van Van Daalen en echtge note, die niet alleen die woorden, maar ook nog bloemen en een ca deaubon in ontvangst mochten nemen. Het 1972-kampioensteam bestond uit Leo Boogaart, Adrie Ligtendag, Leo Havermans Czn., Frans Steyns, Ko Hommel, Karei Hommel, Wim de Leeuw, Koos van Westen, Leen van Westen, André Aarnoudse, Gerrit Bril en Rinus Hommel A"zn. Vanzelf sprekend werd het doel verdedigd door Henk van Daalen. Leen Moerland moest wegens een bles sure verstek laten gaan, terwijl Fred van Dijke niet bereikbaar was. In de kantine was er na de wedstrijd nog een gezellig samen zijn, waarbij vele oude herinne ringen werden opgehaald. Ook bij SC Stavenisse ging het er zaterdagmiddag heel vriend schappelijk aan toe. Daar week men echter niet af van de oude opzet: er werd gewoon ouderwets strijd geleverd tussen Stavenisse 1, 2, 3 en de B-junioren(het A-team voor het volgend seizoen). De derde keus werd winnaar, gevolgd door respectievelijk het 2e, het le en de B-jeugd. Voorzitter Joppe reikte in de kantine de prijzen uit. Het voetbalseizoen werd na een bijzonder sportieve, warme en blessurevrije dag afgesloten met een voortreffelijke barbecue. Tholense Boys Tholense Boys was de meeste ve renigingen op 't eiland al een week voor met het clubkam pioenschap. De reserves waren sterker dan achtereenvolgens de A-junioren, het le, 3e, 4e en 5e. De sportiviteitsbeker was voor de hekkesluiter, Tholense Boys 5. Ook in Tholen een barbecue. Af gelopen zaterdag was er nog een klein feestje voor alle bij Tholense Boys nauw-betrokkenen, zoals bestuursleden en andere vrijwilli gers. De Boys moeten het volgend seizoen zien te rooien zonder één van de drijfveren van het tweede, René Stroop, die bij Cluzona gaat voetballen, zonder Kees IJzer man, die terug gaat naar z'n 'wor tels': SPS in Poortvliet, zonder Leen Ottevanger, die de zaterda gen voortaan studerend door brengt en toch wil blijven voet ballen en daarom naar zondaga- mateurvereniging Vosmeer is overgestapt en zonder A-junior Erik van Elzakker: de vijfde spe ler van de Boys binnen twee jaar, die door de Bergse vereniging DOSKO is 'weggelokt', In Poortvliet ging het er zaterdag een beetje anders aan toe dan el ders op clubkampioenschappen. Het was vooral voor eerste elftal speler een leuke dag, want door een vrouwelijke jury werd hij ge kozen tot de speler met de mooiste benen. Toch werd er ook nog ge voetbald. De vier seniorenteams en een bestuurselftal vormden evenals in Sint Maartensdijk en Oud Vossemeer vijf totaal verver- schillende ploegen. De overwin ning was er voor de ploeg van doelman Kees Overbeeke, 2. doelman Piet van der Werf, 3. doelman Jan van Tiggele, 4. doel man Hans Hartog en 5. ploeg doelman Hans van Nieuwenhui- zen. SPS 1-doelman Bram Hage gaf de voorkeur aan voetballen en liet de lat en de palen voor wat ze waren. Met een barbecue werd het seizoen smaakvol besloten. In Sint Philipsland gingen de vel den al op 31 mei dicht. Het club kampioenschap stond daar dus al voor zaterdag 28 mei op het pro gramma. Ook daar drie totaal verschillende teams, samenges teld uit de drie seniorenteams en het A-juniorenelftal. Het was een sportief gebeuren, dat werd be sloten met een barbecue. Er werd afscheid genomen van le elftal speler Jan Kot en NOAD 3- aanvoerder Wim Plomp. André van Westen van de reserves ver laat NOAD eveneens, maar was afwezig door ziekte. De velden gaan weer open op 1 augustus. De Brabander was woedend en probeerde bij de onverstoorbare jury zijn gram te halen. In de voorlaatste ronde had hij wijzend op Thijs Fase de aankomstrech- ters al van een samenzwering wil len overtuigen. Fase zou de kop niet willen overnemen om het gat van enkele tientallen meters naar Van der Steen en J.Pirard uit Breda dicht te rijden. De vier kwamen toch bij elkaar, maar Heeren kon de teleurstelling van zijn nederlaag moeilijk verwer ken. In de opgewonden stemming vielen er zelf s nog klappen tussen een supporter van Heeren en Van der Steen. De Oud-Vossemeerse politieman;»F.v.d.Scheer smoorde het conflict in de kiem, waarna de Willebrorder afdroop en voorzit ter G.P.A.Uijtdewiliigen - 'ik heb niks met de uitslag te maken, dat bepaalt de jury' - de winnaar kon huldigen. Voor het wielercomitê en daar mee ook voor het Groene Kruis was de ronde een groot succes ge zien het enorme aantal toeschou wers op deze zonnige zaterdag. Grote afwezige was Nap Hage uit St.Maartensdijk, die de voorkeur gaf aan een buitenlandse wed strijd. Zijn ploeggenoot J.Cools uit Roosendaal deed wel mee, maar viel uit. Ook Martin v.d. Jagt uit Oud-Vossemeer stapte met nog twintig ronden te rijden in de Hofstraat af. Eerder was hij nog aan de kop van het peleton te zien om te proberen de kopgroep van zestien renners te achterhalen. Voor de geheel in het wit rijdende Oud-Vossemeerder Vin Keijzers, nu in Eindhoven woonachtig, liep het beter af. Hij reed de zware wedstrijd - vooral de klim van de Kalisbuurt naar de Hiksedijk met de' harde wind tegen was een krachttoer - uit in het voortijdig afgesprinte peletonnetje. Bij die volhouders was ook Dirk Uijl uit Poortvliet, maar ondanks die prestatie viel hij evenmin in de prijzen. Na het startschot van burgemees ter Baerends kwam na tien ronden de eerste ontsnapping van Bart van Est uit Dinteloord en R.van Vlimmeren uit St.Willebrord. Toon v.d. Steen probeerde er bij te komen, J.Pirard en de Berge- naar J.Bakx, rrtpar Pirard slaagde. Thijs Fase werkte zich echter langzamerhand naar voren en hij nam het initiatief voor de achter volging, waarna een groep van zestien renners ontstond. Naast Fase en de drie eerdere koplopers: T.Appeldoorn, M.de Baat, J.Bakx, T.den Braber, M.Dohmen(eerder winnaar in Oud-Vossemeer), C.Heeren, N.v.d.Klundert, I.Nijdam, H.Roovers, A.v.d.Steen en C.Vleugel. Ondertussen meldde speaker Delbressine dat de biljartvereni ging Krijt op Tijd de drie Vosse- meerse coureurs Fase, Van der Jagt en Keijzers met een envelop had bedacht. Thijs gooide er nog een carambole bovenop en trok met nog dertig ronden te gaan opnieuw in de aanval. Hij ging alleen weg, maar Van de Klundert, Vleugel en Van Vlimmeren sloten aan. De vier koplopers kregen gezelschap, maar Fase had opnieuw de kracht om te versnellen en een ontsnap ping te forceren. Pirard, Van der Steen en Heeren vormden in de slotfase met Thijs de vier man sterke kopgroep die de winnaar zou opleveren. "Fase moet pro beren om alleen weg te komen", was de suggestie van speaker Delbrissine, want in de sprint zou de Thoolse favoriet het vast en zeker moeten afleggen. Na alle krachtsinspanningen slaagde Fase daarin echter niet meer, want Heeren en Pirard reageerden at tent. Van der Steen profiteerde daarvan door met Pirard een voorsprong te nemen. Heeren sloot in de laatste ronde nog aan, maar in dé sprint kwam hij band- dikten tekort. Het scheelde bij zonder weinig. De vele supporters van Toon van der Steen waren bijzonder blij met de zege van hun favoriet. Thijs Fase werd vierde na een uitstekende wedstrijd. I.A.v.d.Steen,Bruinisse,100 km in 2.24.20 u 2.C.Heeren,St.Willebrord 3.J.Pirard,Breda 4.Thijs Fase.Oud- Vossemeer 5.T.Appeldoorn,Roosen daal op 45 sec ó.N.v.d.Klun dert, Hoogerheide 7.M.Dohmen,Borne 8.C.Vleugel,Wemeldinge 9.H. Roov- ers.Roosendaal lO.I.Nijdam.Zundert op 2.01 min 1 l.M.de Baat,Steenbergen l2.J.Bakx,Bergen op Zoom D.T.den Braber.Fijnaart 14.G.van 't Ge- loof.Oudenbosch op 1 ronde 15.R.Groot, Fijnaart ló.K.de Nooi- jer.Aagtekerke 17. P.Jaspers,St.Wille brord 18.R.van Hooydonk.Roosen- daal 19.G.van Velzen.Zoetermeer 20.F.Pirard,Breda. Bij de junioren speelden de drie Tholenaren niet zo'n rol als Fase bij de amateurs. Johan van Dijke uit Tholen, Cornê Stoutjesdijk en Izaak Hage uit St.Maartensdijk reden wel alle drie de wedstrijd uit, maar buiten de prijzen op respectievelijk zo'n dertigste, veertigste en vijftigste plaats. Ook hier was er een kopgroep van vier man, waarbij C.van Rijen uit Hoeven een gat sloeg voor zijn ploeggenoot D.Luyks uit St.Wil lebrord, die onlangs verrassend ook de driedaagse van Axel won. l.D.Luyks.St.Willebrord 1.32.24 u 60 km 2.R.Brouwers,Teteringen 3.R.de Jonge,Ovezande 4.C.van Rijen.Hoe- ven 5. T.Akkermans,Nieuw-Vosse- meer 6.P.v.d.Klundert,Hoogerheide 7. M.Duyvesteyn,Naaldwijk 8.P.Bol,Hoeven 9.M.Rommens,Roos- endaal lO.E.Verstrate,Rotterdam 1 l.A.v.d.Lindeloof,Etten Leur 12.F. van Kuyk,Oudenbosch 13.R.van Nij- natten,Hoeven 14.W.van Loen- hout.Nieuw-Vossemeer 15.A.de Toon van der Steen uit Bruinisse kan lachen na zijn overwinning in de 35ste ronde van Oud-Vosse meer en de huldiging door wieler- miss Calista Uijtdewilligen. Rechts op de jurywagen het Thoolse jurylid W.Luitwieler. Bij de nieuwelingen zaten er twee coureurs vooruit, waarna een groep van tien renners volgde en het peleton. Hans Lindhout uit St.Maartensdijk klasseerde zich als 23ste, wat wel buiten de prijzen was, maar toch een goede presta tie in deze 35ste ronde van Oud- Vossemeer. 1.J.Bol,Hoeven 1.03.46 u 40 km 2.P.Mol,'s Gravenpolder 3.R.Sie- mons.Zundert 4.R.Jongmans,Fijnaart 5.J.Bulkmans,Hoeven 6.B.de Wit,Zegge 7J.van Steen,Fijnaart 8.J.Sep,Roosendaal 9.A.Goenze,Ove- zande 10.K.Smits,Zundert ll.T.Kel- ler.Steenbergen 12,A.Tak.Oud Gastel 13.G.de Koek, Veghel 14.M.Sie- mons,Zundert 15.H.Suykerbuyk,Nis- pen 16.P.Haast,Rijsbergen 17.A.Pol- vorosch,Roosendaal 18.J.van Ginne- ken, Etten Leur 19.L.Huy- bregts.Wernhout 20.A.Vermue,Ka- pelle. De in Oud-Vossemeer afwezige Nap Hage gaf de voorkeur aan een driedaagse in Oostenrijk. Voor het internationale gezel schap waren er verschillende on derdelen maar een algemeen klassement werd niet opgemaakt. Op de eerste dag een kort crite rium dat in de avondschemering afgedaan diende te worden. Daarom ook dikwijls gevaarlijke situaties voor de renners en Nap werd het slachtoffer van een val partij. Zaterdag stond er 75 km. op de agenda en deze was gesplitst in drie omlopen van elk 25 km. Hage reed in dit onderdeel naar een elfde plaats in de tweede groep. Op de slotdag een bijzonder zwaar karwei in een bergachtig DUIVENRUBRIEK De Reisduif Sint Philipsland, 298 dui ven zaterdag 18 juni om 6.30 uur met N-NO-wind vanaf St.Denis. le d. 12.13.46 u. en 946.93 m/min, l.d. 12.54.23 u. en 846.54 m/min. S.Vermaas en zn. 1, 30, 61, K. de Frel 2, 15, 27, 55, 67, J.Walpot en zn. 3, 9, 10, 19, 71, A.P. van der Reest 4, 56, M.Mol 5, 73, M.Meijer en zn. 6,38,46, 49, 57, Joh.Reijngoudt 7,59, C.Verwijs 8,37, 53, J.Quist 11, 16, 64, Th.Bakker 12, 14, 34, 62, 69, M.Laban 13. 50, 74, Jac.Geense 17, 18, 63 66, Iz.Vermeij 20, 21, 22, 24, 29, 41, 44. K.A.Reijn- goudt 23, S.M.Quist 25, 42, 60, 72, J.Verwijs en zn. 26, 47, J.C.Verwijs 31, 43, 45, 75, Jack Reijngoudt 32, A.Ver- hage 33, L.Reijngoudt 35, A.S.Hoog lander 36, Sj.Vermeij 39, W.Beurkens 40, 65, A.Faasse 48, 51, 52, 68, Abr.Geense 54, 58 en F. den Braber 70. De Zwaluw Sint Maartensdijk, 106 duiven zo. 19 juni 6.20 uur met NO- wind vanaf Corbeil. le d. 1234.29 u. en 946.78 m/min. en l.d. 13.10.01 u. en 862.91 m/min. D. de Wilde 1,8,27, J.Stoutjesdijk 2,4, 20, 29, I.Kwaak 3, 9, 10, 12, 14, 30, A. van Gorsel 5, 11, 16, 18, 23, 24,31,33, 35, D.Muskee 6, 21, 28, 32, A.Zwage- maker 7, 13j5, 19, 22, 25, 26, C.An- driesse 17, A'van de Ree 34 en O.V. De Zwaluw Oud Vossemeer, 122 dui ven 6.15 uur over 361 km. vanaf Troyes. le d. 10.51.01 u. en 1297 m/min. en l.d. 11.27.09 u. en 1157 m/min. M.Speijer 1, 4, 6, 7, 11, 21, 35, 38, R.Vaders 2, 13, 16, 29, 32, 34, H.Bui- tenhuis 3, 9, 15, M. de Graaff 5, Jac. Vaders 8,14,23,40, J.Potappel 10, 17,24, G.Hoek 12, D.Vaders 18,19,39, M.Moerland 20, C.Aarden 22, 41, J.Egberts 25, 26, 36, A.Havermans Dzn. 27, 31, C.Hommel Adr.zn. 28,30, 37, J. van Ballegooij 33. De Zwaluw, 65 duiven om 630 uur over 520 km. vanaf Bourges. le d. 13.20.09 u. en 1256 m/min. en l.d. 1%3231 u. en 1033 m/min. M.Speijer 1, 2, P.Vis 3, C.Hommel Adrzn. 4, 21, A.Havermans Dzn. 5' 7, R.Vaders 6, 14, 28, R.Muskee 8, D.Istha 9, 11, J.Egberts 10, 16, 19, F.Hommel Jzn. 12, 20, G.Hoek en zn. 13, S.Schetters 15, M.Moerland 17 en D.Vaders 22. Wedvlucht St. Denis 18-6-1983, Reis duif Scherpenisse, 171 duiven los 630 uur n.o. wind, afst. 317 km. le pr. 12- 01-38 953,70 m, laatste pr. 1249-35 834,58 m. C. van Gorsel 1-6-10-16; L. de K. Koolaard 2-11-36-42-45; A. van Luijk 3-5-41; J. Moerland 4-12-14-17-23-37- 38-43-51-53; A. Moerland 7-20-30-39- 48-60; P. Bevelander 8; A. Gebraad 9-18; A. Riedijk 13-21-47-56; D. Uijl 15-26-32-59; C. Bolier 19-24-29-31- 34-35-44-46-58; A. Hage 22; Iz. Moerland 25-33-54-55; P, Potappel 27-57; K. Lisseveld 28-40-50; J. op den Brouw 49; P. Noordijke 52. St.Vincent 18-6-1983, Reisduif Scher penisse, 21 duiven los Vr. 13.00 uur no.o. wind, afst. 968 km. le pr. 16-17-17, laatste pr. 20-06-24. G. Lindhout 1-2-3-5-7. J. Moerland 4; A. Moerland 6. St. Denis 18-6-1983, Tr-uwe Duif Tho len, 151 duiven los 630 uur no.o. wind afst. 318 km. le pr. 12-05-31 949,62 m. laatste pr. 12-44-47 849,82 m. P. Laban 1-2; L. v.d. Klein (S) 3-6- 8-19-24-30-32-36; A. Korsman 4-16-29-35; C. van Luijk 5-12-18-21; J. Hol 7-9-26; L. v.d. Hoofd 10-15-17-27; J. Kegge 11-31. J. Deurloo 13; J. van Dijke (Kr) 14; L. v.d. Klein Jz. 20-22- 23-28; W. Theunisse Zn. 25; C. Moe- liker 33; L. Soomers 34; J. Noom 37; L. Hage 38. St. Vincent 17-8-6-1983, Trouwe Duif Tholen. 23 duiven los vr. 13.00 uur no.o. wind afst. 970 km. le pr. 17-27-14, laatste pr. 21-03-50. J.M. van Dijke 1-2-2.; J. v. Dijke (Kr). 4. P. Laban 5-6. Bruyn.St.Willebrord ló.M.v.d. Kool wijk.Loosduinen I7.j.van Adri- chem.Kwintsheul 18.F.van Leur, Roosendaal 19.M.GeIten,Steen- bergen 20.P.van Geloven.Alphen. THOLEN za. 25 juni: tennisver. Eegdima gem.gezelligheidstoern. Beier se avond 27 juni-1 juli: nat.zwemvierdaag- se, de Spetter ma. 27 juni: info-avond aqua riumver. Meulvliet 19.30 u. di. 28 juni: ANBO-gespreksmid- dag(bej.woningen/nabes- pr.zwartboek), Meulvliet 14.30 u. woe. 29 juni: sport- en spelinstuif gymn.ver.Olympia, Meulvliet 18 u. za. 2 juli: fanclub Pinocchio dans/orkest Jimmy Hollyday, Meulvliet 20 u. SCHERPENISSE woe. 29 juni: toeristenmarkt 14-21 u. 29 juni-2 juli: Thoolse Dagen, Pluimpotterrein woe. 29 juni: Ren je Rot, muziek- jeugdkorps majorettes, jeugd- trekkertrek do. 30 juni: bejaardenmiddag, ta lentenjacht SINT MAARTENSDIJK za. 25 juni: bekerwedstr. O'schel- devissers, De Noord, 15-18 u. zo. 26 juni: puzzelrit toerclub de Bidon, café De Sport, 14 u. STAVENISSE za. 25 juni: kleuterdag, trapveld Pilootweg 10-14 u. SINT PHILIPSLAND ma. 27 juni: alg.verg.Rabobank Tholen, Druiventros 19.30 u. SINT ANNALAND di tm za: streekmuseum Meestoof 'Uit de oude doos' 15-17 u. POORTVLIET vr. 24 juni: feestavond biljartclub Centrum 20 u. BERGEN OP ZOOM tm 11 juli: 'Tokaido', prenten van Hiroshige(Japan), Markiezenhof di-zo 14-17 u. tm 15 aug: 'Hedendaagse kunst in N-Brabant' di-zo 14-17 u. 26 juni tm 22 aug: 'Zomerten- toonstelling', tek. en etsen van Krelis Teeuwisse, beelden van Arie Teeuwisse, Etcetera di-zo 13.30-17 u. film-I- +film+ +film+ ROXY 1: First Blood(3) - (Sylves ter Stallone), 12 jr. do 20 u, vr 21.15 u, za 18.45 21.15 u, zo 14, 16.15, 18.45 21.15 u. Wilde Exotische Poesjes -18 jr. vr za 23.30 u. ROXY 2: Force Five - 12 jr. do 20 u, vr 21.30 u, za 19 21.30 u, zo 14, 16.30, 19 21.30 u. CINEMACTUEEL: De Lift(6) - (WvAmmelrooij/H.Stapel), 12 jr. dagelijks 20 u, vr 21.30 u, za 19 21.30 u, zo 14, 16.30, 19 21.30 u. CINEMACTUEEL 2: Liefde zon der Schaamte - 16 jr. do 20 u, vr 21.30 u, za 19 21.30 u, zo 14, 16.30, 19 21.30 u. First Blood -12 jr. ma, di woe 20 u. CINEMACTUEEL 3: Hanky Panky-do20u, vr 21.30 u, za 19 21.30 u, zo 14, 16.30, 19 21.30 u. Die Blechtrommel - (De Blikken Trommel) boek Günther Grass, regie Volker Schlöndorf, ma 20.30 u. 12 jr. Wilde Exotische Poesjes - di woe 20 u. PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS niet meer verwerkt worden. Er is zelfs rommel dat niet af te breken valt. Er is verband tussen afval en de daarin verwerkte grondstoffen uit de natuur. Grondstoffen zijn beperkt en daarom mogen er geen dingen weggegooid worden, die nog bruikbaar zijn. De tentoon stelling geeft ook een beeld van het nut van gescheiden afvalinza meling (met papier en glas wordt dat al in de praktijk gebracht) en manieren van vuilverwerking zoals storten, verbranden en com- posteren. Zingen in Bru Het Fliplands Mannenkoor ver leent zaterdag 25 juni medewer king aan een koor- en samen- zangavond in de N.H. kerk te Bruinisse. De avond, die om 19.30 uur begint, wordt verder opge luisterd door het Hervormd Kerkkoor uit Zierikzee en de chr.gemengde zangvereniging Laus Deo uit Bruinisse. De medi tatie wordt verzorgd door ds.W.F.Teekens, terwijl dhr.H.Hoogerheide het orgel bes peelt. Vispercelen Het waterschap Tholen verhuurt ieder jaar aan de heren W.J. de Jonge en H.Cornelisse uit Tholen de buitendijks gelegen vispercelen vóór de dijk van Anna Jacoba- polder, vanaf de toegangsbrug naar 'Philipseiland' in westelijke richting en vóór de zeedijken van de Willem- en de Abram Wisse- polder, vanaf of nabij de schor- rand in zeewaartse richting voor de uitoefening van de mosselcul tuur. Dé huurprijs voor de nieuwe periode - 1 mei 1983 tot en met 30 april 1984 - bedraagt evenals vorig jaar 4.000,-. Zonder enthousiasme heeft de Thoolse gemeenteraad maandag avond een nieuwe tractor gekocht. "Ik heb m'n zakken ervan vol", zei Van Damme. "Het mot zo- ma'zo maar", liet Van Kempen weten. "Geen verdere kapsones, 't is mooi zat", vond Aarnoudse. "Jammer dat deze eruit kwam", concludeerde Moerland. Voor de vier was er in de com missie openbare werken al te lang over gepraat, maar vóór Van Bel- zen - die niet in de commissie zit - was de tractorzaak 'helemaal nieuw'. Hij constateerde, dat het advies van de commissie maar voor een klein deel werd opge volgd, dat de geluidshinder werd aanvaard en een leverancier van buiten Tholen(de Eendracht in Steenbergen) werd genomen met kans op vertraging bij».servicever- lening. Wethouder Koopman verwees naar de rapporten over de ge luidshinder en stelde, dat Thoolse leveranciers volledig de gelegen heid hadden gekregen om in te schrijven. Van Damrrje merkte op, dat de voorbereiding geen schoonheids prijs verdiende. "Dit niet meer. De tractor was tot grote hilariteit het onderwerp op allerlei feestjes en avondjes en dat moet niet. De merken en de mensen zijn mij al lemaal hetzelfde. Van Kempen herinnerde eraan, een lans gebroken te hebben voor het niet-inruilen van de huidige trekker, maar hij legde zich bij die afwijzing van b en w neer. Ook Aarnoudse deed dat gezien de berekeningen. Koopman bena drukte, dat de oude tractor gezien het financiële plaatje niet te handhaven is. Bovendien geeft de Renault-dealer een goede inruil- waarde voor de Ford. "De keuze is volledig in overeenstemming met de wens van de chauffeur, maar een volgende keer hoop ik de procedure bij leven en welzijn beter te doen", besloot wethouder Koopman. Thijs Fase was zaterdag in Oud- Vossemeer de strijdlustigste ren ner. Hier leidt hij de kopgroep in de bocht van de Hiksedijk/Dorps weg. landschap. De afstand van 40 km, was wel niet zo groot maar de laatste 14 kin. moest men bergop rijden meteen stijgingspercentage van 12%. De„door Hage gemon teerde pion van 22 bleek nog niet voldoende zodat een enorme in spanning nodig was om bovenaan te geraken. Een vijftiende plaats in dit eerste klimwerk is zeker een goede notering voor de Smerdie- kenaar. Nap heeft meer vertrou wen in de Mako-ploeg want een nieuwe ploegleider geeft de voor keur aan buitenlandse wedstrij den. Daarin kan ervaring worden opgedaan nu de A. klassiekers in Nederland niet gereden mogen worden door de schoonmaak ploeg uit Numansdorp. Heieen Hage was ook over de grens want zij reed de ronde van Noorwegen. Gedurende zes da gen waren de Nederlandse meis jes aktief rondom Oslo en dat bracht winst voor de Westduitse Schumacher met Heieen op de tiende plaats. De Smerdiekse had een achterstand van 3.14.00 op de winnares. Zaterdag de nationale titelstrijd in Geulle (Limburg) met om 10.00 uur de dames en de amateurs ver trekken om 12.30 uur. Voorts koersen in Nieuwdorp (25.6) en St. Jansteen (28.6). Al.I.I SOOR I KM VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Z.uid-Oostsin|>cl 44 l el. 34368 BERGEN Ol'. ZOOM Advertentie I.M. De Zwaluw St. Maartensdijk, 11 juni 47 duiven tours, 6.30 u z.w. wind, le d 13.18.21 u. laatste 15.44.37. L. van de Berge 1. 5, 6, 10, 14. 15, A. Zwagemaker 2, 7 I. Kwaak 3, 9, 11 A. Bijl 4, 8, 12 D. de Wilde 13, 16 D. Muskee o.v. Melun 12 juni, 120 duiven 6.10 u zw. wind, le d 1035.48 u en 1322.12 m/min„ laatste 11.19.48 en 113433 m/min. A. Zwagemaker I, 2, 6, 8, 9, 14, 25,32, D. Muskee 3. 15, 24. 28, 29, 30, 35, 36, 37,38,39 1.Kwaak 4, 17, 18,31,A. van Gorsel 5, 10, 22, 23, 26, 40 D. Bent- schap Knook 7, L. van de Berge. 11, 12,20,21,33. J. Stoutjesdijk 13,16, o.v. D. De Wilde 19 L, Riedijk 27 C. An- driesse 34. De Zwaluw Oud-Vossemeer St. Denis 321 km. los 6.30 u., le d 12.02.19 met 967 m/min„ laatste 12.5139 u met 842 m/min„ 136 duiven van 20 in zenders. J. Potappel 128,3141M.KSpeijker 2, 3, 22, 24, 34, 45 C. Homme. 4, 7, D. Vaders 5,26,30 R. Vaders6,12.13.18, 27, 33, 37, 38 J. Schetters 8, 14, 16, A. Havermans 9, 25, 29 J. van Baliegooy 10, 11, 32, 42, 46, D. Istha 15 M. Moerland 17, 19, 21 F. Hommel Jzn. 20 J. Buitenhuis 23, Jac. Vaders 35,36, 40. P. Vis 39 M. de Graaff 43 J. Egberts 44.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 13