HOIÏANDSE NIEUWE PLAATSELIJK NIEUWS tvAJi 'PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS™ PREDIKBEURTEN EENDRACHTBODE Donderdag 16 juni 1983 THOLEN DEURLOO EN ZOON V.O.UJATERinG-KIPmULOER OUD- VOSSEMEER SINT-ANNALAND STAVENISSE WEEKENDDIENSTEN THOIEN POORTVLIET NlfUW-VOSSEM SCHFHPENISSF SINT P SIN 1 MAARTENSDIJK STAVI MS r K ST A\I NISSI POORTVLIET NT l:W VOSSEM OUD VOSSEMEER JACOBA POLDER U DER NIEUW VOSSEMEER 1 HOI EN STAVE NISSE SCHE ^E SCHI RE'E NISSE SINT PHIl IPSE AND OUD VO SINT PHIUPSIAND WWW W J MNT PHIUPSIAND SINT MAARTENSDIJK ANNA NIE UW VOSSE MEER mOWrftBtMMR NflIMMFTFKlAWL 0ÜW8W Mossel- en Zeevishandel Contr'Escarpe 11 Tholen tel. 01660-2799-2504-3257 per stuk 2.00 6 voor10.00 Iedere dag rechtstreekse aanvoer! Gratis haringkrant boordevol informatie Deze week extra aanbieding: KABELJAUWFILET per kg 9.90 Advertentie I.M. Zwemvierdaagse De Spetter zal in tegenstelling tot andere jaren al voor de zomerva kantie de Nationale Zwemvier daagse organiseren. Van maandag 27 tot en met vrijdag 1 juli kan men dagelijks 500 of 1000 m zwemmen. Er is dus een dag spe ling voor deelnemers die andere verplichtingen hebben, bijvoor beeld een schoolreis. Inschrijven vanaf maandag 20 juni. Dat geldt ook voor de cursus snorkelen van onderwatersport- vereniging de.Snotdolf, die 21 juni om acht uur begint. Wie slaagt, krijgt een erkend NSF-brevet. Bij grote deelname wil de Snotdolf ook in St. Maartensdijk een cursus geven. Een primeur van de Spetter is in augustus het dauwzwemmen: zwemmen en ontbijten 's morgens vroeg. Dit sportief evenement wordt door de KNZB gepropa geerd. Tien mille verdwenen T.N. uit Bergen op Zoom is aan gehouden nadat hij op bezoek was geweest bij A.D., die 10.000 gul den miste. D. ontmoette de Berg- enaar in een bar en liet hem re gelmatig zien, dat hij in een enve lop tien briefjes van duizend gul den bij zich had. D. nodigde N. vervolgens uit in zijn woning, waar eerstgenoemde het geld ver borg tussen een stapeltje kranten. Nadat N. afscheid had genomen, zocht D. tevergeefs naar het geld. Daarna werd de politie ingescha keld. Slagerij FLIP VAN DAMME Dalemsestraat 33 Tholen Tel. 01660-2438 Vrijdag en zaterdag: RIBLAPPEN 500 gr 8.00 GEKOOKTE ACHTERHAM 100 gr2.30 RUNDERROLLADE 100 gr2.60 Maandag tlm donderdag: INDISCHE SCHIJVEN 4 halen 3 BETALEN GEKOOKTE WORST 250 gr2.50 PALINGWORST v 100 gr1.35 Advertentie i.M. Projectavond C.N.S. Elk jaar opnieuw is het weer een verrassing te zien wat de kinderen samen met het onderwijzend per soneel op de project-kijkavond te bieden hebben. De gemeen schapsruimte en alle lokalen van de C.N.S. De Regenboog boden dinsdagavond een ruime keuze aan kijkgenot. De kleuters van de Merel en de Klimroos, die in het kader van het project Bakkerij De Toekomst bezochten, wandelden als bakkers verkleed rond en ver kochten brooddeeg-figuurtjes, ge bakken koek en cake en hadden samen een prachtig tafereel ge maakt van alles wat met brood bakken te maken had. Een grote molen sierde het geheel. Leden van de Oudercommissie hadden in alle ruimtes een wedstrijd uit geschreven, alles aangepast aan het betreffende onderwerp in dat lokaal. Zo hadden de kinderen van Ie, 2e en 3e klas over de P.T.T.-gewerkt. Er lagen in klas 1 werk boe waarin te zien was hoe het rekenen, taal, aan de P.T.T. aangepast waren, en de kinderen hadden postbodes in el kaar geknutseld, terwijl zij aan een loket leerden hoeveel dub beltjes een postzegel kost. Uit een grabbelton, maar nu in de vorm van een postzak, kon men op de kijkavond iets tevoorschijn halen. Klas 2 werkte uitgebreid over de P.T.T.bouwde postkantoren na, en in deze klas moesten de bezoe kers raden hoeveel waarde aan postzegels er op een lijst geplakt zaten. Het bleek bij elkaar 117,46 te zijn, en de fam. van Vuren had het goed. Klas drie ging naar het postkantoor te Bergen op Zoom, waar zij gastvrij ontvangen werden en gezien hun opstellen, hun ogen hebben uit gekeken en bijzonder goed luis terden. Er was daar zelfs een tele fooncelletje, met een rij wachten de dames te bewonderen. Het en- veloppe-trekken had zoveel af trek, dat al snel de voorraad uit geput was. Maar er viel nog ge noeg uit dit lokaal te bewonderen, zoals uniformen e.d. Klas 4 ging in op beroepen welke betrokken zijn bij het bouwen van een huis. Zij bezochten diverse bedrijven, stelden daar veel vragen, en op de kijkavond was er een aannemer te zien, een metselaar, timmerman, gawalomonteur, schilder en be hanger, kortom alles wat mee bouwt aan een huis. Daar was het soms zo druk als in de goede tij den bij een echte bouwplaats. J.v.d. Kettelerij won het ringen- gooien in klas vier plaatsvond. Klas 5 werkte over "De Boer". Zij doen mee aan het project "De Boer Op" en hadden de boerderij van Boer Koese als maquette ge bouwd, met daarbij een wedstrijd "zaden-raden". L. van der Kleijn won deze wedstrijd. Klas 6a en 6b. hadden "Afvalverwerking" als onderwerp gekozen. Mede aan de hand van de tentoonstelling "Af val" welke onlangs in hun school te zien was, en een bezoek aan de waterzuivering waar dhr. L. Beghtel hen rondleidde, hadden de leerlingen er een uitgebreide tentoonstelling van gemaakt. Te vens waren er enkele kinderen bezig met het maken van kring looppapier. Hiervoor bestond veel belangstelling bij de bezoekers. Echte vuilnisbelten, glasrecycling, dus allerlei milieuzaken waren door de 6e klassers goed uitgespit. Een pot met kroonkurken was hier neegezet als wedstrijd-ele ment: het bleken er 329 te zijn, en mevr. Geluk deed haar naam eer aan. Zij had prijs. De vuilnisman voor wie een naam gezocht werd, bleek Dirk te heten, en de fam. Rijsdijk was de winnaar. De O.C. was bijzonder tevreden met de totale opbrengst van zo'n drie honderd gulden totaal, bestemd voor de z.g. "Ouder-pot". Heel leuk was trouwens ook de foto wedstrijd, in de gemeenschaps ruimte lagen jeugdfoto's van per soneelsleden van kleuter- en lage re school. In de klas van dhr. Fondse kon men ook nog mee doen aan een wedstrijd met be trekking tot het milieu: Vuilnis zak" was de goede oplossing. Van de ruim 100 oplossingen waren er slechts 9 hélemaal goed. Werner Tazelaar werd daar uitgeloot voor de 1 e prijs. De familie F. Zoeteweij herkende, (of gokte), het beste, zij hadden de le prijs. De koffie-limonade ver koop liep op deze druk bezochte kijkavond uitstekend. En alle kin deren hebben door deze uitge breide aandacht die aan deze spe ciale onderwerpen werden bes teed weer veel geleerd. De jong- sten zullen de postcode niet ge makkelijk vergeten, de ouderen kijken met nog meer aandacht naar een vakman, in de bouw of op het land, en de oudsten zullen zeker wel twee keer nadenken voor ze meedoen aan de vervui ling van ons milieu. Diligente geslaagd Loes van Mechelen, bij de meeste inwoners bekend als tweede diri- gente van Concordia, is vorige week afgestudeerd aan het Rot terdams Conservatorium in de harmonie-fanfare-directie. Zij is sinds een jaar dirigente van de Klundertse fanfare Determinato, en de eerste vrouw die in Rotter dam deze studie met sukses af rondde. Zij is niet de enige vrou welijke dirigente, er zouden er ongeveer vijf in Nederland zijn. Loes van Mechelen bereikte met haar drie achten een uitstekend resultaat, en werd dan ook door diverse autoriteiten op het gebeid van harmonie en fanfare gecom plimenteerd, ook haar docent Jaap Koops, dirigent van de Ma rinierskapel was bijzonder over haar te spreken. Na het bekend worden van haar sukses stroomde haar gezellige woning aan de Kerkstraat vol met bloemen en attenties van vrienden en bekenden. Olympia kleuterdag De kleuters en eerste klassers die lid zijn van gymvereniging Olym pia waren woensdagmiddag 8 juni druk in de weer met allerhande spelen, én met samen eten en drinken. Omdat alle leden wel er gens bij betrokken zijn; de grote ren bij jeugddagen en wedstrijden en de ouderen bij bv. de recrea tieve speldag. heeft de leiding en het bestuur gezorgd dat ook de kleinsten aan hun trekken komen. Daarom werden de kinderen, bij na 100 bij elkaar, op de gemeen telijke sportvelden ontvangen rond 13.00 uur, er stonden eier koeken. krentebollen en limonade klaar en daarna giné men, in acht groepen verdeeld, van start. Er werd met kussens gegooid, water spelletjes gedaan, skippybal, doelschieten, allemaal in compe titieverband. met als voordeel dat iedereen een presentje won. De kinderen kregen tussendoor een ijsje en een appel, en rond 16.00 uur ging men tevreden op huis aan. Schoonspringen Enkele meisjes zijn sinds enkele jaren aktief in de schoonspring- sport. Zij namen in de afgelopen maanden deel aan een Vijfkamp, waarbij teams uit Zwijndrecht, Den Helder, Den Bosch, Utrecht en Roosendaal (Hieronymus - waar zij lid van zijn) vertegen woordigd waren. Zondag 5 juni was de laatste wedstrijd in zwem bad 't Keerpunt" in Baren- drecht. In de categorie tot 10 jaar haalde Rachella Zwagemakers uit Ouo- Vossemeer een 6e prijs, Nortina van Weizen een 5e prijs bij deel nemers onder de 12 jaar, en Diana de Ruiter, die meedoet bij jeugd onder de 14 jaar was goed voor een 2e prijs. De totale vijfkamp werd gewon nen door het team uit Zwijn drecht. De meisjes trainen weke lijks in zwembad 't Zand te Roos endaal, onder leiding van mevr. C. Kaat, maar bij goede weer somstandigheden maken zij ook hun oefeningen in zwembad De Spetter van 17.30 tot 18.15 uur op zaterdagavond. Viswedstrijd de Kogge Watersportvereniging De Kogge organiseerde voor de hengelaars onder haar leden zaterdag 11 juni de jaarlijkse viswedstrijd. Voor zitter van de viscommissie M. de Bruijn kon 16 boten inschrijven, met in totaal 55 deelnemers (leden en in roduceés) en daarbij waren 9 jeugdleden. Het startsignaal voor de wedstrijd was om half elf, toen alle deelnemers zich op de visplaats gemeld hadden. Dit was vóór het Werkeiland, gezien de wind moest men deze plaats kie zen, gepland was eigenlijk aan de achterkant. Om half twee was de wedstrijd klaar en werden de vis sen opgehaald. Daarna voer men terug naardeWigers, en rond half vijf werd de vis, in totaal 12 kg. bij opbod verkocht. Er was o.a. plat vis, paling, rode poon, tong. Win naar bij de volwassenen werd 1. J. Witkamp met 1705 gram vis, de beker was voor hem; 2. J. Tram per 1330 3 Mevr. E. Kalker 1250, daarbij was een paling van 700 gram. Bij de jeugd werd Corné Kalker eerste, met 220 gram. Goed voor de beker 2 Jobert Schot 100 gram en Miranda van Dijke 3e met 70 gram. Na de prijsuitreiking bleef men nog gezellig wat nababbelen op het "Koggedek". Op zaterdag 18 juni organiseert de Kogge voor haar jeugdige leden (tot 18 jaar) een zeilwedstrijd. Voor alle deel nemers is een zwemvest verplicht. Ook niet-leden kunnen inschrij ven voor deze race, die eerlijk heidshalve in 2 klassen wordt ver deeld. Start is om 9.30 aan zuids teiger. Inschrijven bij H. Nieu- wenhuis. Kampeerweekend 27 MC De Napoleon en de Sinbbad or ganiseerden een kampeerwee kend voor sportieve 27 MC-ers. Er namen 5 families aan deel, die vrijdagavond, in colonne met hun caravans naar Familyland Hoog- erheide vertrokken. Er werd ge wandeld, gebowld, midget-golf gespeeld en natuurlijk nog wat getokkeld met de achterblijvers in Tholen. Op deze wijze wordt het contact dat meestal per bakkie plaats vindt, in de positieve zin versterkt. Gezelligheidstoernooi Zondag 5 juni werd op het ten nispark van Eegedima een eilan- delijk gezelligheidstoernooi ges peeld. Ongeveer 80 deelnemers, afkomstig van de 4 eilandelijke tennisclubs, streden op sportieve wijze in cirie -sterkte categoriën om de ere-plaatsen. Na een sfeer volle en sportieve dag kon de voorzitter van het eiland-contact, dhr. C.v.d. Berge, de prijzen ui treiken. Categorie I: Joke de Ruiter en Leen van As: 2. Wil Coldenhoff en Bart Coldenhoff; 3. Ankie Dietvorst en Arno van Trigt. Ca tegorie II: 1. Maddy Overbeeke en Peter Theunisse; 2. Rietje Buermans en Victor Gras: (St. M'dijk): 3. Sophie de Kerf en Joep de Kerf (ST. M'dijk); Cate gorie III: 1. Bep Boom en Cor Boom (St. M'dijk); 2. Helma van Bavel en Izaak Potappel (Oud- Vossemeer); 3. Lia Douw en Kees van Loenhout (Oud-Vossemeer). Bejaarden gingen op reis Op woensdag 1 juni vertrok een bus met 54 leden van de bejaar- densoos naar de Henk van Mont- foort-show. Om 10 uur was er na ontvangst in het Belgische Reuzel. Er stond Koffie met gebak klaar, terwijl er een toespraak was van de directeur van de ontvangende firma, gevolgd door een uitste-. kend diner. Daarna vertrok men naar Arendonck, waar de fabriek Radago en later de verkoophal bekeken werd. Uiteraard kon men hier ook plastic artikelen inkopen. De Henk van Montfoort-show was in Beersen en alle deelnemers genoten bijzonder van het optre den. In de pauze ontving men een zak gevulde koeken, en bij het af scheid een plastic afwasteil. Deze kwam uitstekend van pas bij de thuiskomst, waar rond 10 uur 's avonds een flinke regenbui neer daalde. Clubkampioenschappen Eegedima Zaterdag werden op het tennis park aan de Zoekweg de dames- dubbel en de heren-dubbel club kampioenschappen van t.v. Eege dima afgerond. Interessante en spannende finale's en halve fina le's werden door het publiek aandachtig en met enthousiasme gevolgd. De finale van de dames- dubbel stond niet alléén op een hoog tennisniveau, maar was bovendien een niet alledaagse ge beurtenis: namelijk een familie r TT N, «RiutnooamETinoconTRCTLiniin Lid O V. «n A.N.V.C. Advertentie I.M. aangelegenheid, waarbij de drie zussen Van den Berge en hun moeder betrokken waren. Ook bij de heren-dubbelfinale was het een vader-zoon aangelegenheid. In een uitermate spannende drie setter wist zoon Mark Zuidweg en partner Arno van Trigt tenslotte te winnen van vader Kees Zuidweg en partner Jaap de Jonge. Herendubbel: 1Arno van Trigt en Mark Zuidweg; 2. Jaap de Jonge en Kees Zuidweg; 3. Kees Potter en Ben van Dijke; 4. Leen van As en Johan Geilings. Verliezersronde heren: 1. Willem Drenth en Emiel Streng; 2. Jan van de Reith en Bert van de Brink. Dames-dubbel: 1. Gea en Marian van den Berge; 2. Cootje en Judith van den Berge; 3. Ria Rietkerk en Ina Heybroek; 4. Maddy Over beeke en Paula Schot. Verliezersronde dames: 1. Julia Zuidweg en Annelies Zuurdeeg; 2. Hilde Draaier en Hedda Ste wart. Door bliksem getroffen Dhr.L.Soomers, die al 30 jaar als hobby het zweefvliegen beoefend, had woensdag 8 juni een nare er varing, die gelukkig goed afliep. Vanaf het vliegveld Woensdrecht steeg hij, samen met een 12-jarige passagier, op voor een rondvlucht. Toen het toestel zich rond 18.00 uur bij een bewolkte weersges teldheid op zo'n 300 m. hoogte bevond, sloeg de bliksem in de linkervleugel. Deze werd zwaar beschadigd. Dankzij zijn jaren lange ervaring slaagde dhr.Soom- ers er in zijn toestel, een Rhon- berge PH-241, nog netjes en vak kundig aan de grond te zetten. Wonder boven wonder liepen beide inzittenden geen letsel op. Men kwam met de schrik vrij, hoewel beiden wel wat bleek rond de neus zagen. Het bleek bij na vraag de tweede keer te zijn dat een vliegtuig van de zweefvlieg- club W.B.A.C. door de bliksem was getroffen in de afgelopen 30 jaar. De vorige blikseminslag ve roorzaakte een kleine brandvlek op een toestel. De Veste heeft steiger Peter Burger, Marcel de Heer en Arno van Dijke zijn echte vrien den, die alledrie graag met een eigengemaakte boot aan de vest- kant spelen. Van blokken hout, klompen en ander materiaal maakten zij de Thoolse vissers vloot na en daarmee spelen zij in het water van de Vest. Helaas is dat soms moeilijk wanneer door regen de graskant glibberig en modderig is. Daarom waren zij vorige zomer zo slim om de bur gemeester een brief te schrijven en om een haventje of steiger te vra gen, zodat hun moeders niet meer hoefden te mopperen op hun be- modderde broeken en schoenen en zij zelf beter konden spelen. Er kwam in september een brief met de belofte dat hun aanvraag be loond zou worden. En de afgelo pen week was het zover. Na de vernieuwing van de beschoeing werd er door een aannemer een steigertje gebouwd, zodat de jon gens nu met hun boten - inclusief radiografisch bestuurde - kunnen varen. Er is een trapje gemaakt, zodat ook ouderen er met een hengel terecht kunnen. De jon gens waren bijzonder tevreden over hun nieuwe aanwinst. Ze stapten dan ook persoonlijk naar dhr.Baerends om hun dankbaar heid te betuigen.' En dat werd uiteraard bijzonder op prijs ges teld. Geen inkijk meer B en w stellen de gemeenteraad voor om de onderste twee rijen van de ruiten in de glaswand aan de gymzaal bij de christelijke ma vo aan de Zoekweg te betimmeren en te isoleren. In verband met overlast van inkijk zijn die ruiten geschilderd. Regelmatig moeten de ruiten worden overgeschilderd, omdat de verf van het glas wordt geschraapt. Om onnodige kosten te voorkomen lijkt het b en w ge wenst te. kiezen voor een meer so lide oplossing: betimmering dus. Het heeft ook nog een voordeel op energiebesparend vlak. B en w kregen onlangs een brief van de minister van W.V.C. met een verzoek om reactie op het verzoek van de Stichting Rusthui zen der Gereformeerde Gemeen ten in Zeeland om het pand Hoogstraat 35 af te voeren van het register van beschermde monu menten. Bewoners van het Hertenkamp hebben b en w verzocht om een voetpad aan te leggen. B en w stellen voor om het vverzoek ter afdoening van het college te stel len. Zie ook Tholenderwijs. Excursie champignonkwekerij In het kader van het biologoe-on- derwijs en ter kennismaking met een bepaald beroep bracht de brugklas van de gemeentelijke mavo een bezoek aan de cham pignonkwekerij van de fa.Uijtte- willigen. Onder leiding van dhr.H.Venekamp besteedde de groep twee lesuren aan dit doel, ininclusief de reis per fiets. Dhr.Uijttewilligen had helemaal op de klas gerekend en hij stak dan ook meteen van wal tegen over de nog nahijgende klas. Voordat tot de bezichtiging van de kweekcellen werd overgegaan, vertelde hij namelijk eerst over de gang van zaken in het bedrijf. Zijn kwekerij werkt met doorgroeide compost en dat betekent dat snelle kweek mogelijk is. De schimmel draden zijn dan al flink ontwik keld in de compost aanwezig als deze op het bedrijf wordt aange voerd. Om de zes zeven weken wordt een cel- en een productie eenheid opnieuw ingericht. Drie weken na het inrichten kan de oogst beginnen. Dan is het zwarte laagje dekaarde, dat die compost bedekt, verdwenen onder één witte massa champignons. In de volgende drie weken moet er dan 4500 tot 5000 kg. champignons geoogst worden. Dit gebeurt ge deeltelijk machinaal, maar er blijft veel handwerk over. Na de inleidende uitleg, waarbij nog veel meer ter sprake kwam, maar die, wat het biologische gedeelte be treft, goed aansloot bij de schoolse theorie, die bekend was, werden de cellen bekeken. De vier cellen waren in verschillende stadia van ontwikkeling: pas ingericht, 1 week oud, 4- en 6 weken oud. Nadat de leerlingen gewend wa ren aan de speciale lucht- en ontsmettingsformaline konden de stapelbedden - 5 hoog - bekeken worden. Vooral die van 4 weken - volle oogsttijd - waren prachtig om te zien. Allerlei vragen van de leerlingen werden intussen door dhr.Uijttewilligen beantwoord en ook de CNC kwam nog ter sprake. Na afloop kreeg iedereen een toastje met uiteraard champig nons aangeboden. Mooi op tijd arriveerde de klas weer op school, een leerzame ervaring rijker. Burgerlijke stond Geboorte: Freek zv J.W.Groene- veld en J.A.M. de Vries, Dingenus Marinus zv M.J.Bal en N.D. van Dijke, Teunis Marinus zv M.J. de Waal en C.Burggraaf, Paul zv R. van de Laar en W. van der Hoek, Pietertje Adriana Krijna dv K.Soeteman en P.A.Klink, Karin dv G.A. van der Rijsen en J.M.Hartog, Irene Mirjam Cecilia dv W.G.B.M.Valkenberg en C.A.M.Beckers, Alexandra Elisa beth dv T.A.Schoep en A.G.Bout, Evi Cornelia Anna dv A.J.J.Heij- mans en M.K.Ridderhof, Inge Cornelia Helena dv J.M.M.Rens en V.A.Havermans. Huwelijk: Wilhelmus J.A.H.S- triekwold 26 jr. met Anja C.Vis 24 jr. Franciscus A. van Treijen 28 jr. met Magdalena M.Heijboer 25 jr' Zakriti Abderrahman 27 jr. met Tamaimount Boudou 19 jr, Pieter Baan 21 jr. met Geertruida van leperen 20 jr, Frans A.KIaasse 25 jr. met Jannetje M.Tanis 21 jr. Overlijden: Cornelia van Dijke 70 jr. ev P.D.Doolaard, Andries Rietveld 72 jr. ev C.Lekkerkerker, Gerardus Mouw 65 jr. wv M. van de Munt, Rachel Corne'lia Pot 75 jr. ev A. van den Boogaart, Izaak Deurloo 84 jr. ev J. van Vessem, Jakomijna van Vessem 84 jr. wv 1.Deurloo, Johannes Cornelis Tuitjens 72 jr. zv W.F.L.Tuijtjens en M.C.Christiaanse. Burgerlijke stand Geboorte: Johanna Elisabeth Maria dv J.A.P.Heestermans en l.C.M.Heijmans. Huewlijk: Adriaan C.Geluk 38 jr. met Emma M.A.Aernoudts 30 jr. Overlijden: Dingenus Marinus Havermans 59 jr. ev M.C.Veraart. In de draaimolen De jaarlijkse kermis heeft zich za terdag en zondag in een goede belangstelling mogen verheugen. De allerkleinsten leefden zich vo lop uit in de draaimolen van plaatselijk kermisexploitant F.Dupont, terwijl de wat oudere jeugd verpozing zocht in de bot sautootjes. Ook waren er moge lijkheden om de schutterskwali- teiten op de proef te stellen. Een grijpspel leverde diverse kermis- vierders een horloge op. Voor de inwendige mens waren er een zuurstokken-, een vis- en een oliebollenkraam. Het vocht kon betrokken worden in de drie plaatselijke café's, waar ook ge danst kon worden. Voetballer van het jaar De jeugdcommissie van Vosmeer heeft de voetballer van het jaar bekend gemaakt. Bij iedere wed strijd waren er punten te verdie nen voor inzet en sportiviteit. Bij de A-junioren ging de titel naar Wilmar Hofman met 22 punten voor Hans Vogel met 17 en na lo ting Leo Polderman, ook met 17 punten. Bij de B-junioren werd Marco Polderman met 26 punten voetballer van het jaar voor Han Etienne met 24 en Ronnie Lind- hout met 15. John Vroegop pakte de titel bij de D-pupillen. Hij ver gaarde 28 punten voor Peter Vo gel met 26 en René van Daalen en Arno Deurloo beiden met 22 punten. Collecte Een collecte voor de Nederlandse missionarissen heeft in de Sint Willebrorduskerk 344,80 opge bracht. Zonnebloem in de tuin Een groep van 20 gasten en hel pers uit Oud Vossemeer en Tho len heeft zondag deelgenomen aan de regionale Zonnebloemdag op Sint Marie in Huijbergen. Tij dens een oecumenische dienst sprak dhr.M. de Waal zijn vreug de er over uit dat bij dit derde lustrum van de Zonnebloem niet minder dan 550 gasten waren be trokken. De dienst, die als thema had 'Alles heeft zijn tijd', omvatte veel samenzang, waarbij dhr.Tie- messen de predikatie verzorgde. De burgemeester van Huijbergen, dhr. Van Dommelen, adviseerde zijn gasten om vooral de tuinen van Sint Marie met een bezoek te vereren. Nadat men van de koffie had genoten, bekeken velen de fraai bloeiende planten en en bloemen. Naast de flora was er ook aandacht voor de fauna: men zag herten en gevogelte. De sportliefhebbers konden een graantje meepikken van een zes kamp van de personeelsvereni gingen va-n V D. Vervolgens genoot men van een heerlijke koffietafel. In de recreatiezaal bracht de Bergen op Zoomse to neelvereniging Phoenix het blij spel Spaghetti en Kaviaar met veel verve voor het voetlicht, 't Was een mooie dag. die door goed weer werd begunstigd. Youth for Christ Youth for Christ hield vrijdag 3 juni een jongeren open huis op de zolder boven de schuur Voorstraat 12. 'Waardeloo(d)s' was het the ma van de avond. Het draaide al lemaal om de vraag: 'Wat is er echt waardevol in je leven?' Onder het genot van een kop koffie werd daar in kleine groepjes over ver der gepraat. Vanwege het mooie weer vond de bijeenkomst plaats op het platte dak. Op vrijdag 1 juli is iedereen weer van harte wel kom. T.O.V. geen partij Met een kater van de kermis bleek tennisvereniging T.O.V. zondag geen partij voor N.V.T.V. uit Nieuw-Vossemeer, die een dub belspel tournooi organiseerde. De kennismaking was sportief en ge zellig, maar de thuisclub stak er met kop en schouders boven uit. T.O.V. begint 2 juli aan een nieu we tenniscursus. Stapelwoningen Dorpsweg De gemeenteraad beslist maan dagavond over de aanleg van parkeerplaatsen, trottoirs en kol ken bij de tien zogenaamde sta pelwoningen aan de Dorpsweg. De huizen naderen hun voltooi ing. Duiven vergiftigd Op een perceel waarop met bes trijdingsmiddelen werd gewerkt, zijn enkele dode duiven en een den aangetroffen. Als oorzaak wordt vergiftiging aangenomen. De Algemene Inspectie Dienst (A.I.D.) is voor nader onderzoek ingeschakeld. De politie deelde een bekeuring uit aan autobes tuurder van der B. uit Antwerpen, die een defecte uitlaat had. Verkoop grond B en w stellen de gemeenteraad voor om accoord te gaan met de verkoop van een stuk grond aan mej.J.S.Rijnberg. Het gaat om de voor haar woning liggende grond. Voor de voorgevel bevindt zich reeds een trap. De door mej.Rijn berg aan te kopen grond ligt in het verlengde van deze trap. B en w hebben geen bezwaar tegen de grondverkoop, mede omdat ver keer niet gehinderd kan worden door de ligging van de strook grond. Gedeputeerde Staten hebben het raadsbesluit van 15 februari 1982 tot vaststelling van het bestem mingsplan Dorpsweg gedeeltelijk goedgekeurd. B en w stellen voor om deze mededeling voor advies in handen te stellen van de com missie ruimtelijke ordening. Zie ook Tholenderwijs. Burgerlijke stand Geboorte: Ewoud Leendert zv M.Goedegebuure en J.T. van Dijke, Pieter Adriaan zv F.Diele- man en M.C.Heijboer, Maarten zv J.G.Kats en J. van der Meer, Cornelis Bastiaan zv L.S.A.Kor- tenbout en S.Weltevrede, Antal dv J.G.A. van Leeuwen en R. van der Meulen. Huwelijk: Wilhemus P.M.Geers 25 jr. met Lena J. den Engelsman 23 jr, Johan I.Slager 26 jr. met Catharina B.W.Hellings 27 jr Pie ter J.Streefkerk 26 jr. metBerbel M. van 't Hof 23 jr. Overlijden: Leendert Polderman 79 jr. ev M.J.Voshol, Willem Dake 70 jr. wv D.A.Gunst, Jakob van Gastel 85 jr. wv W.Zeedijk, Mari nus Johannes van der Maas 78 jr ev K.J.Goedegebuure, Jannetje Maria Blok 80 jr. wv C.Westdorp, Maria den Haan 73 jr. wv C.Rid derhof. Oud papier wordt door de Zending der Ger. Gemeente te St. Anna- land weer opgehaald op dinsdag 21 juni 's avonds om half 7. Advertentie I.M. Watersportvereniging B en w stellen de gemeenteraad voor om accoord te gaan met de door de watersportvereniging Sint Annaland verschuldigde exploi tatiesom voor het boekjaar 1 april 1983 tot 1 april 1984, die na over leg met de vereniging is vastges teld op ƒ90.000,-. exclusief de eventueel verschuldigde omzet belasting en onder de voorwaar den, vermeld in de exploitatie overeenkomst. Bij de opstelling van de berekening is uitgegaan van de bekende kapitaallasten van gepleegde investeringen en de geraamde uitgaven voor onder houd en andere exploitatielasten. Daarbij, is voor het eerst een ge deelte van de kosten van de on langs uitgevoerde baggerwerk- zaamheden in deze haven opge voerd. De werkelijke financiële lasten over het exploitatiejaar 1981/1982 zijn inmiddels.ook be kend: die exploitatie geeft een batig saldo te zien van 15.061,50. Besloten is om van dit saldo piets te reserveren voor toe komstig uit te voeren groot on derhoud. Op die manier krijgt de exploitatie 1983/1984 wat meer adem. In deze exploitatiesom zijn namelijk de kapitaallasten van twee baggerbeurten opgenomen, waardoor de exploitatie extra wordt belast. De exploitatiesom van 90.000 gulden is in vergelij king met de vergoeding voor het boekjaar 1982/'83 met ƒ3.000,- verlaagd. Woningbouw Langeweg Dhr.D.Bruijnzeel uit de Zuid straat heeft bij b en w een schets- plan ingediend voor het bouwen van een woning aan de Langeweg. 'Burger'-bouw is in strijd met het bestemmingsplan Kom, maar wordt door het college mede door de situatie ter plaatse planologisch aanvaardbaar geacht. Zie verder Tholenderwijs. Brandweerwedstrijd Als enige Thools korps heeft de vrijwillige brandweer in Oud Gastel meegedaan aan regionale wedstrijden volgens het afiegsys- teem nieuwe stijl. Van de negen tien deelnemers behaalde de zes man sterke ploeg o.l.v. bevelvoer der L. Overbeeke een zevende plaats. Voorheen moesten er acht brandweerlieden ingezet worden bij wedstrijden. Nu maar zes meer, maar vijf met perslucht maskers. Taptoe Accelerando De Koninklijke Fanfare Accele rando heeft zaterdagavond onder redelijke belangstelling op het Havenplein een taptoe gegeven o.l.v. dirigent K. den Toonder en Tamboer Maitre K. van Driel. Dit gebeurde o.a. onder het oog van de nieuwe tamboerinstructeur uit Bergen op Zoom. De trommelaars lieten echter nog niet veel variatie horen. In het programma van een uur sprongen de koraalnummers eruit, waarbij Peter de Graaf uit St. Philipsland vanaf het balkon van de verder gelegen woning van P. Gunter een solopartij blies. Het Wilhelmus vormde de finale. Tourclub de Hoop Zeven leden van tourclub De Hoop fietsten zondag richting Goes, voor een toertocht door Midden-Zeeland. In 's Heeren- hoek was er een koffiestop om la ter via Middelburg en Grijpskerke naar Veere te rijden, waar men de middagmaaltijd gebruikte. Om 2 uur reed men over de Veerse Dam, door Noord-Beveland terug naar Goes, waar nog nagepraat werd over de geslaagde dag, waarop de zon zeker niet ontbrak. Er waren tijdens deze 120 km. lange rit gelukkig geen lekke ban den of ander materiaalpech. Verdere evenementen zijn: de braderieprecisietijdrit op 30 juli, de Mergellandroute op zaterdag 20 augustus. Het kilometerklassement is als volgt: 1. W. Deurloo 1034 km., 2. W. de Haan 997 km., 3. C. Rijn berg 972 km. 4. J.J. Keur 935 km., 5. J. van Leeuwen 921 km. Fietser gewond De 15-jarige scholier J. van L. is donderdagavond rond kwart voor zeven met verwondingen aan hoofd en benen en een hersen schudding naar het ziekenhuis Lievensberg overgebracht. Hij fietste vanuit Oud-Vossemeer over de Broeksedijk huiswaarts Daarbij moest hij de Slaakweg kruisen, waar op dat ogenblik de automobilist G. van H. uit St. Philipsland naar zijn woonplaats reed. De fietser had geen erg in de auto en verleende geen voorrang. Van H. had de indruk gekregen, dat de fietser rechtsaf naar St. Philipsland zou gaan. Toen van L. toch rechtdoor reed. kon de auto mobilist de botsing niet meer ver mijden. De fiets werd geheel ver nield en ook de auto liep flinke schade op. Plattelandsvrouwen zagen 'Neeltje Jans' De afdeling van de Plattelands vrouwen maakte aangevuld met wat verdere genodigden dinsdag een tochtje naar Schouwen, waar toe rond half negen werd gestart. De bus met chauffeur Ko van Poortvliet reed via het Hellegats plein naar Haamstede, waar kof fie met gebak wachtte in een aan trekkelijke bakkerij-cafetaria. Vervolgens werd naar de gehele wereld beroemde Oosterschelde werken. Om eerst de nodige ken nis op te doen werd de tentoon stelling bezocht en film bekeken. Daarna ging het met de bus door en langs de bouwput met zijn be tonblokken en matten. Ook tij dens die rondrit een voorlichtster die er te meer voor zorgde dat het de moeite waard werd om het gi gantische werk van zo dichtbij te zien. Na de middag werd een bezoek gebracht aan restaurant- Molen 'de Lely' in Scharendijke. Daar werd ook de lunch gebruikt. Het volgende onderdeel was boerderij 'de Pitshoeve' bij Zon- nemaire, waar bij het echtpaar Kuyper van alles te zien was wat met schapen van doen had: spin nen, breien, weven, snelknopen, verven, verwerken en men kon er zelfs de wol kopen. Er bleef nog tijd over om op de terugreis even Zierikzee aan te doen en rond half zeven was men terug op het uit gangspunt. Maar na wel veel ge zien en genoten te hebben. De Plattelandsvrouwen willen het volgende seizoen besluiten met een fietstochtje naar Rammegors. Tweede dienstwoning Dhr. J.C. van de Sanden wil aan de Scheldseweg op zijn camping een tweede dienstwoning bouwen. Dit huis. evenals de camping Vervolg op pag. 10 zondag 19 juni 1983 THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u.(HA) ds.Wegman 18.30 u.ds. De Vries, Zwartebroek HERV. GEM. 1MMANUEL 10 u.(HA) ds.Hoekstra, H'heide GEREF. KERK 10 u. dhr.v.Ommen, Gouda(HA) 17 u. kand.Daleboudt, Zevenber gen CHR.GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds.v.Beek, Veenen- daal GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 en zo 10.30 u. H.Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds.v.d.Heijden GEREF. KERK 10 en 16 u. ds. Noordhof, 's Gra venpolder CHR.GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst 14.30 u. ds.v.Beek, Veenendaal GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 19 en zo 9 u. H.Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds.Geuze GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Den Butter OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. op 't Hof, Ouddorp HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. dhr.v.d.Dool, R'dam 19 u. ds.Voortman, Halfweg OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst R.K. KERK za 19 u. H.Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. De Vries, Zwartebroek GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. ds. De Pater, Krimpen a/d Ussel woe. 22 juni: 19.30 u. ds.Mon- driaan, Waardenburg POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds.De Jong GEREF. KERK 10 u. drs.v.Oudheusden, H'hei de! HA) 14.30 u. dhr.v.Ommen, Gouda GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30(HA) en 14.30(HA) u. ds.Cy- souw GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds.v.d.Meer ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds.Brouwer, Kr. a/d Ussel 15 u. ds.Hilhorst, Kloetinge za 18 en zo 19 juni 1983 Tholen, Poortvliet, Oud Vosse meer en Scherpenis- se(pat.Dr.Padt) Dr.Mellema, Tholen, tel. 01660-2377 Sint Maartensdijk, Stavenisse, Sint Annaland en Scherpenis- se(pat.Dr.v.d.Bel) Dr.Noteboom, Sint Annaland, tel. 01665-2400 St.Philipsland en Nw.Vossemeer Dr.v.Doesburg, St.Philipsland, tel. 01677-2500 WIJKVERPLEEGSTERS Zr. van Vliet, Poortvliet, tel. 01662-2404 av- en nachtdienst: zr.Rijnberg, tel. 01665-2286 TANDHEELKUNDIGE HULP Tel. 01660-3988(Roefs), 01666- 3963(Tas) of 01660- 2699(Wouters/Vos) DIERENARTS Dr.A.Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 u. en za 9-9.30 u. ANONIEME ALCOHOLISTEN Tel. 01660-3742. Tel. 01640-50395 d/n groepsavonden elke di/do gez.heidscentr. L.Pourquinstr. BoZ WELZIJNSORGAAN Alg.Maatsch.Wrk, gez.verzorging en info-advieswrk. dag. 8.30-10 u., geestelijke volksgez.heid di-do- vr.morgen 9-10 u. di. 21 juni: consult.bur.alc&drugs 19-20.30 u. volgens afspr. ADVIESB.GEHANDICAPTEN Jelderda. 't Keeten 10, St.Philips land, tel. 01677-2533 TELEFON.HULPDIENST Voor geest, en soc.nood tel. 01180-15551 d/n. BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor mishandelde vrouwen pb 231, M'burg tel. 0U84-14645 OPPASCENTRALE Tel. 01660-3894 of 01667-2178 AMBULANCEVERVOER Tel. 01650-40000 STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM tel. 01660-3250. buiten kantooruren tel. 01184-79191 HOOGWATERSTANDEN do 16 tm vr 24 juni donderdag 16 vrijdag 17 zaterdag 18 zondag 19 maandag 20 dinsdag 21 woensdag 22 donderdag 23 vrijdag 24 uur 8.30 - 20.53 9.25-21.48 10.25 - 22.50 1130-23.59 1239 - - .- 1.09 -13.47 2.14 -14.45 3.12 -15.38 4.02 -16.17 vr. 17 juni 21.46 u. Eerste Kwartier di. 21 juni: ZOMER

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 2