VAN T HOF ALUMINIUM "Vaderdag, meent hij 't of niet Zeventig Tholenaren bij General Electric PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS Jan Overeenkam... 5 mille voor emancipatie 10 EENDRACHTBODE Donderdag 16 juni 1983 Burgerlijke stand Bromfietsers in het ziekenhuis Bejaarden naar Schiphol SINT MAARTENSDIJK Met trekker op t.v. Burgerlijke stand Werkplaats en loodsen Oosterscheldevissers Tandje Bij 27 leden Garages Tulpstraat Spekkorstjes Brandweer rukte uit VOOR KWALITEIT EN SERVICE Dago Werzalit Drentherm P.G.V. Siral rolluiken bouwprodukten isolatieglas voorzetramen aluminium ramen en deuren De Bidon Schoolreizen de Rieburch Vier kerkbestuurders nodig. SCHERPENISSE Bidt en Werkt dagje uit Burgerlijke stond Materiële schade Naar de Efteling Snelheidstijdrit Versluijs in W.M.Z. Huizen Bouwensestraat Mooie bejaardenreis Burgerlijke stand Schoolkamp Eevliet Badminton Mankementen fietsen Frontale botsing Uitbreiding chr. School Berging Dorpshuis SINT- PHILIPSLAND Verkoop winkel Plattelandsvrouwen in België Schelphoek opgeruimd De Makreel Werkweek de Luyster Kleiduiven WEDVLUCHTEN Van meekrap tot de Suiker Unie Bij General Electric Plastics bv in Bergen op Zoom werken 72 Tholenaren en 1 Fliplander. Dat blijkt uit het sociaal jaarverslag 1982 van de onderneming, waar het aantal personeelsleden toenam van 702 naar 723. I 'VM|lir!\Ks| s:NT ('Mli i('S( ANP OlU> \.V waarop die woning gepland is, passen niet in het bestemmings plan Buitengebied, B en w willen dit echter legaliseren en het colle ge vindt een tweede dienstwoning ook gerechtvaardigd. De gemeen teraad beslist maandagavond over goedkeuring. Geboorte: Dennis zv W.M.Moer land en A.M.Muijsson. Huwelijk: Bartel A.Bijl 24 jr. met Maatje C. van der Reest 18 jr. Ja cobus Polderman 21 jr. met Aaltje de Ruiter 21 jr, Wilhelmus G.M.Mol 22 jr. met Louise A.C.Haverkort 20 jr. Overlijden: Krina Valentina Ha- ge 89 jr. wv Q.W.Hage. In de nacht van zaterdag op zon dag rond de klok van één uur re den twee bromfietsers tegen een geparkeerde auto. Beide jongens kwamen van camping Stavenisse - zonder helm - en wilden de Voor straat in. In de Kerkstraat zagen ze de geparkeerde auto van K. over het hoofd en reden daar met een behoorlijke snelheid tegenop. De auto kreeg door de aanrijding een lekke band en het achterlicht werd vernield. De jongens gleden over straat. De één liep vermoe delijk een shock óp, terwijl de tweede er met een hand- en lies- wond van afkwam. Dhr. en mw. De Rijke, die net in de buurt wa ren, verleenden eerste hulp, waarna de familie Struik de dok ter en een ambulance belden. Dokter Van de Bel was binnen 4 minuten op de plaats des onheils, de ambulance deed er 6 minuten langer over. De jongens, waarvan er één ook nog een gebroken been bleek te hebben, werden overge bracht naar het ziekenhuis. De brommer, die later door de politie werd onderzocht, liep ook flinke schade op. De bejaarden gingen donderdag 9 juni naar Schiphol bij Amster dam. Om zeven uur in de ochtend vertrok in de Voorstraat een bus met 45 ouderen. Via het Helle gatsplein, Rotterdam, Gouda, Alphen aan de Rijn kwam het ge zelschap bij onze nationale lucht haven, waar men zich tijdens de eerste koffiestop de koffie en het gebak goed liet smaken. Het bijna onophoudelijk landen en opstij gen van de vliegtuigen was een mooi gezicht. De reis werd voort gezet via Amsterdam, Muiden, Naarden, Huizen, waarna in het Spakenburgse restaurant De Mandemaaker een uitgebreide koffietafel gereed stond. Natuur lijk werd er ook gewinkeld in het toeristenplaatsje. Van Spaken burg vertrokken de bejaarden om twee uur naar Paleis Soestdijk, waar een autoritje werd gemaakt rond de tuinen van het Paleis: een ongeveer 28 km. lange trip! In de bus weer verder langs Huis ter Heide, De Bilt en Jvtphaas. In restaurant Brughuis werd even gestopt voor een versnapering. Het volgende doel was Hooger- heide, waar men na de terugreis langs Werkendam, Geertruiden- berg, Zevenbergen en de Wouwse Plantage rond vijf uur in restau rant 't Gareel een goed verzorgde maaltijd gebruikte. Om half tien was men na een prachtige dag weer voldaan thuis. Voorzitter dhr.Moerland bedankte de deel nemers voor het samen laten sla gen van de reis, terwijl hij ook nog woorden van lof had voor de se cretaris en de penningmeester, die dankzij hun vele werkzaamheden vooraf de basis hadden gelegd voor het goede verloop van de reis. Onze dorpsgenoot Piet Koopman was vorige week woensdag te zien in het N.O.S. televisieprogramma Van Gewest tot Gewest. Er werd een reportage gemaakt over de trekkertrekwedstrijd in Water landkerkje, waarbij Koopman op een tweede plaats eindigde. In Bergen op Zoom werd hij win naar, ondanks het slechte weer. Zijn specialtractor 'Old Stars' is al 28 jaar oud, maar getuige de re sultaten nog tot alles in staat! Geboorte: Johan Dominicus zv J.A.J.Bals en M.J.Verlaan, Adriaan Abraham zv M.A.Joppe en H.C.Beeke, Linda dv F.Heij- boer en G.M.C. van Hulsel, La- ban Adriaan zv A.C.Geluk en M.C.Bentschap Knook,Cornelis Johannes zv C.M.Janssen en T.Koppelaar, Cornelia dv H.Westerlaken en W.J. van Haaf- ten, Maikel zv M.C.A. van de Ree en S. van Bale. Huwelijk: Joseph C.M.Leemreij- ze 27 jr. met Maatje A.Klaasse 21 jr, Wiebe Westerhuis 25 jr. met Ria J.Aalten 27 jr. Overlijden: Elizabeth Scherpe- nisse 58 jr. dv E.Scherpenisse en S.Priem. St. Maartenshof woensdag 22 juni 19.30 u.Smalstads Mannenkoor o.I.v. Jan Wesdorp Advertentie I.M. B en w hebben schetsplannen binnen gekregen van de heren J.B.HagefDs.De Bresstraat), dhr.C Koopman(Hogeweg) en Wielaard(Wouthoekweg). Dhr.Hage wil zijn schilderwerk plaats vergroten, wat in strijd is met het ter plaatse geldende bes temmingsplan: er is in theorie slechts een erfbebouwing van maximaal 75% mogelijk, terwijl door de uitbreiding een erfbe bouwing wordt bereikt van 100%. De afwijking is gerechtvaarigd, menen b en w, omdat deze de be drijfsvoering ten goede komt en planologisch niet op bezwaren stuit. Dhr.Koopman wil op Ho- geweg 2 een garage en een bes- trijdingsmiddelenloods bouwen. De bouw van de opslagloods vindt plaats in de woondoeleinden- strook, terwijl de garage een erf bebouwing bewerkstelligt van ruim 70%, wat niét strookt met de toegestane 30%. Het betreft echter een kleinere herbouw van een bestaande opslagloods, die in het kader van sanering dient te verd wijnen. Verder heeft men behoef te aan stallingsruimte voor meer dere auto's. Dhr.Wielaard wil aan de Wouthoekweg een opslagloods wegzetten. Het schetsplan is in strijd met het bestemmingsplan Buitengebied, omdat zal worden gebouwd op een perceel, dat ge deeltelijk is bestemd tot veiling bedrijf en gedeeltelijk voor aan de grond gebonden agrarische be- drijvenfzonder gebouwen). De bouw van de loods is bedrijf- stechnisch noodzakelijk. Zie ook Tholenderwijs. Euterpe haalt vrijdag 17 juni 6 uur, rommelmarktspullen op. Advertentie I.M. De zesde bekerwedstrijd van de Oosterscheldevissers werd zater dag aan de Noord een overwin ning voor B.Bogers, die 605 pun ten bij elkaar viste, 2 W.Dane 490 p, 3 R.Vermaas 475 p, 4 mw.J.Hage 455 p, 5 J. van Oude naarde 375 p, 6 G.Morelli 355 p, 7 H.Poot 325 p, 8 A.Hensgtmengel 315 p, 9 A. van de Ree Jhz. 310 p. en 10 mw.Jansen 300 p. Peter Poot zegevierde bij de junioren. Hij verzamelde 450 punten voor 2 Peter Polderman 375 p, 3 Henk Hartog 345 p, 4 Pieter Bazen 325 p. en 5 Linda Neele 325 p. De volgende (beker)wedstrijd staat op het programma voor zaterdag 25 juni, van drie tot zes 's 's mid dags aan de Noord. Na eerdere aanmeldingen uit Scherpenisse, Poortvliet en Sint Philipsland staat nu ook Eddy Denissen uit Bergen op Zoom op de ledenlijst van toerclub Tandje Bij. Deze West Brabander is het 27-ste lid. Daarmee is er een wijd toergezelschap en een bewijs dat de vereniging in de kijker staat bij de trimmers. De 21 fietsers train den met 129 km. voor de zondag te verrijden snelheidstijdrit over 8800 meter vanaf de Oudelandse- weg. Ditmaal zonnig weer en ge zellige ritten door West-Brabant. In de niet zo drukke Tulpstraat plegen jongeren graag te spelen, maar ze klimmen daarbij ook niet zelden op de daken van de tien garages. De huurders spelen de klachten door aan de eigenaar en de laatste dient dan een klacht in bij de politie. Schade is nooit leuk. Een hond ontsnapte ternauwer nood aan de dood na te hebben gegeten van vergiftigde spek korstjes, die op het voetpad van de Bloemenlaan waren te vinden. Er kon nog tijdig worden ingegrepen. Maandagmiddag omstreeks vier uur rukte de vrijwillige brandweer Postbus 52 Tholen 01660-4140 Wij zijn dealers van: uit voor een hooibrandje in de wei van C. Klaasse aan de Oudeland- seweg. Oorzaak was kortsluiting in een tractor. De schade was ge ring. Tien leden van tourclub De Bidon hebben zondagmorgen-70 km ge fietst langs Halsteren, Wouw en de Wouwse plantage. Met name in die mooie omgeving werd een flink tempo gereden. Leen Men- heere was de enige pechvogel met een lekke band. Maandagavond stonden er weer tien trimmers bij clublokaal de Sport. Zonder moeite werd in een goed tempo de traditionele route over het eiland gefietst. De Rieburch ging vrijdag met drie bussen op reis. Twee met de kin deren van klas 1 en 2 naar het Safaripark de Beekse Bergen. Natuurlijk zorgden de apen weer voor veel plezier en de klokhuizen waren zo verdwenen. De leeuwen en de hyena's zagen er gevaarlijk uit, maar gelukkig zat iedereen veilig achter glas. Het was nog wat bewolkt, toen het safaripark ver laten werd, maar eenmaal in de bossen bij Chaam aangekomen, brak de zon door. Na de lunch en limonade gingen de kinderen in acht groepen aan de sprookjesac tiviteiten beginnen. Er was een speurtocht in het kader van het project, een bosspel en spelletjes op de open plek. Hier werd o.a. een verkleedestafette gehouden, een zevenmijls laarzenrace en een waterspel met holle, bolle gijs. Moe gespeeld gingen de kinderen om vier uur de bus weer in. Bij de Raayberg werd nog even gestopt voor een ijsje. Even na zes uur ar riveerden de bussen met de sprookjesklanten weer bij de Rie burch, waar vele ouders hun kin deren stonden-op te wachten. De dag, waar velen weken naar had den uitgekeken, was weer voorbij en dit was echt geen sprookje. De klassen drie en vier gingen niet de natuur in, maar richtten zich op Rotterdam. Daar stond hen een dag vol afwisseling te wachten. Onder een al doorkomend zon netje zong, Vermoedelijk hoor baar voor medeweggebruikers, de gezellig volle bus zich eerst naar museumschip Buffe. Dat gaf een aardige indruk van het vroegere leven op een stoomschip. Veel bekijks trokken de vergulde ver siersels aan de boeg, de gepoetste machinekamer en de deftige offi- ciersverblijven. Maar ook de ten toongestelde details over scheep vaart. handgebouwde maquettes en de strafcellen (je lekker even laten opsluiten) ontvingen be wondering. Weer buiten gekomen diende zeemanseetlust zich aan: algemene klachten over honger, ondanks de al vele genuttigde waren. Toch werd naar de Euro mast gewandeld. Ver boven de vaste grond genoten de altijd nieuwsgierige Rieburchers van een soort wereld-in-miniatuur: verkeer en bossen, huizen en ha vens. In de bus werd de honger gestild, waarna het museum de dubbele Palmboom, ooit pakhuis, maar nu fraai ingericht voor een blik in het 19e eeuwse leven in het Rotter damse havengebied, werd be zocht. Na een diaserie leidde een speurtocht langs oude beroepen, speelgoederen en schoolspullen, 't Was een boeiend uurtje. Ook de diergaarde Blijdorp sloeg aan met de apen en grappen over uiterlijke gelijkenissen. Wat stiller werd de thuisreis aanvaard, waarbij de chauffeur werd bedankt voor zijn goede stuurkunst. De ouders stonden al te wachten, zodat er eerst even onder de banken werd gekropen, 't Was een fijne dag. De Generale Commissie voor de behandeling van bezwaren en ge schillen te Rotterdam heeft de kerkeraad van de Hervormde ge meente opgedragen binnen drie maanden na 3 juni te voorzien in de vacatures Franke, Koopman, Duine en Janssen. Het kerke- raadsbesluit om het aantal ouder lingen en diakenen van 4 naar 3 terug te brengen, werd tegelijk ongedaan gemaakt. De Generale Commissie deed uitspraak naar aanleiding van het beroepschrift van de heren A. Brinkman en P. Kuiper, die tegen een beslissing van de Provinciale Commissie voor de behandeling van bezwaren en geschillen te Middelburg bezwaar hadden aangetekend. De Prov. Commis sie zei niet te kunnen treden in het beleid van de Kerkeraad en vond, dat er geen kerkordelijke bepa lingen waren overtreden. Nu er in hoogste instantie een uitspraak is gedaan, is er geen beroep meer mogelijk. De Regionale Commissie voor het Opzicht te Eindhoven maakte geen gebruik van haar bevoegd heden om kerkelijke tucht uit te oefenen ten opzichte van de ker keraad. De prov. commissie had dat gevraagd omdat de kerkeraad niet uitsluitend Avondmaalsgan gen op een tweetal had geplaatst. De Hervormde Vrouwengroep Bidt en Werkt ging donderdag middag 2 juni naar de handwerk - tentoonstelling van de platte landsvrouwen in de Grote Kerk van Goes. Het bewonderen van de vele kunstige handwerken nam meer tijd in beslag dan gepland. Na de koffie gingen de dames met de boot over naar het Zeeuws- vlaamse Kloosterzande, waar in hotel Ter Linde ontspanning ge vonden werd in de Pierbol: een verzameling van oude en nieuwe spelletjes zoals tritsen, gaaiballen, puiten, boogschieten en nog veel meer. Het dagje uit werd besloten met een heerlijk koud buffet. Om half tien waren de dames weer te rug in het dorp. Geboorte: Bart Maarten Aimé zv W.J.M.Beirnaert en P.M. van Pelt, Richart Jan zv J.Poot en A.J. van Ast. Huwelijk: Wolfgang Breuer 23 jr. met Catharina J.M. van der Harg 28 jr, Marius W.Dane 24 jr. met Janet F.Kok 21 jr. Overlijden: Johannes Dijke 83 jr. wv A.H.Geuze. Op de Westkerkseweg ontstond er materiële schade toen een auto mobilist uit Oudenbosch geen voorrang verleende aan mevr. H. Veertig leerlingen van de Ooster- scheldeschool gingen dinsdag 7 juni op reis naar de Efteling. Bij de voorbereiding was men er vanuit gegaan dat een dergelijk tijdstip niet veel drukte te zien zou geven. Groot was de verbazing toen het gezelschap rond tien uur de terreinen opreed, want er was nauwelijke een parkeerplaats te vinden voor de Thoolse bus. Toen éindelijk de kaartjes waren ge kocht, hadden de kinderen toch alle tijd om zich te vermaken. Talrijke attracties probeerden de jongeren uit. In het spookslot wa ren er voor het merendeel angsti ge momenten maar de begeleiders hadden troostende handen. Men kon even bijkomen in de bossen rondom Halsteren en Bergen op Zoom met spelletjes als verstoppertje en boomklimmen, zodat de oliebollen in de smaak vielen. De oudercommissie nam het bakken en het brengen van deze lekkernij voor haar rekening. Rond kwart over zes kwamen deelnemers, meester Bos de jufs Marjet en Maike en Moeder Mie- neke aan. Kees Jansens heeft een snelheids tijdrit over 6,7 km. winnend afge sloten. Deze door toerclub "Zee- lands welvaren" georganiseerde race in buurtschap Malland is on der ideaal weer afgewerkt en de 18 deelnemers waren tevreden over het sportieve verloop en selectieve parcours. 1. Kees Jansens. 8.58.4 min.. 2. Dick van Splunter 9.31.5 min.. 3. Adrie v.d. Werf 9.32.9 min.. 4. Kees de Graaf 9.34.8 min., 5. Jan Opree 9.41.9 min., 6. Rien Schip per 9.42.0 min. 7. Jos Poot 9.53.3. min. 8. Martin de Haan 9.54.5 min., 9. Wim de Graaf 10.05.5 min. 10. Piet Jansens 10.06.8 11. Jos van Splunter 10.14.0 min. 12. Lené v.d. Werf 10.14.3 min., 13. Rien Vroegop 10.14.4. min.. 14. Daan Opree 10.21.2 15. Piet Goe- degebuure 10.25.8 min.. 16. Jo Moerland 10.38.1 min.. 17. Han Weiier 10.4L6 min.. 18. Karei Langeveld 10.44.9 min. Na deze tijdrit staat Dick van Splunter aan de leiding in het ki lometer klassement want hij heeft 1140 km weggetrapt. Daarachter Adrie v.d. Werf 1135) - Jos Poot (1115)- Piet Jansens 1100) - Kees Jansens (1095) - Jos v. Splunter (1095) - Daan Opree 1070) - Rien Vroegop (1040) - Piet Goedege- buure (1030) - Lené v.d. Werf (1020). In verband met de benoeming van wethouder L.J. Koopman in de Raad van Commissarissen van de N.V. Watermaatschappij Zuid- West Nederland dragen B en W wethouder J. Versluijs voor om hem op te volgen in de raad van aandeelhouders. Hij was al plaatsvervanger en dat wordt nu wethouder P. van Schetsen. In verband met het gereedkomen van veertien stapelwoningen aan de Burg. Bouwensestraat in bes temmingsplan West is het nodig parkeerplaatsen, trottoirs en kol ken aan te leggen. De gemeente raad neemt maandagavond een beslissing. Zie ook Tholenderwijs. Goed weer en een mooie bustocht hadden een prima uitwerking op de vijftig reislustige ouderen die donderdag 9 juni een dagje uit gingen. Men koos voor Oost-Brabant en dat betekent natuurlijk een kof fiestop in Grave en een tweede (eet)pauze in 's-Heerenberg. In de Gouden Handen werd een foto serie van dieren uit het verleden bekeken, waarna rondom dit complex een langdurige boswan deling volgde. Die aktiviteit maakte hongerig en daarom ging het gezelschap naar Meerkerk voor de warme maaltijd en tenslotte volgde in de Raay berg te Bergen op Zoom een "af zakkertje". In augustus wordt een middagreis gehouden. Geboorte: Jacobus Pieter zv H.Jansen en L.J. van Dijke. Nao mi dv B. van Velzen en A.A. van der Giessen, Marinus zv M.C.Quist en C.G.Sakko. Maandagmorgen 6 juni stonden de kinderen van klas 5 en 6 van de Eevliet opgewekt en vrolijk bij de school. Het prima weer droeg ze ker bij tot deze stemming. Naast het onderwijsteam was fam. Bo- lier uit de Julianastraat present. De bagage werd vervoerd door Mw. Hoek en Dhr. 1 Abrams. Klokslag half tien stond de oranje vrachtauto van Bouman-Potter voor de school en de 27 fietsen kregen een plaatsje onder het toe ziend oog van dhr. Jansen. Een uur later bracht Klundert-Tours de kinderen en begeleiders naar Etten-Leur en vandaar met de in middels gearriveerde fietsen naar Maria Hoeve. Toen werd met de bagage een slaapplaats uitgezocht met nadien een prachtige wandeling. Het warme eten bereid door de dames Bolier en Kers smaakte heerlijk. De 2 dagen daarop werden bes teed aan leerzame uitstapjes. In Breda werd o.a. de historische ki lometer gelopen onder leiding van een hostess van de VVV. Deze dames vertelden leerzame aspec ten van het oude Breda met een bezoek aan de K.M.A. en de Grote Kerk. Voorts een Chinees etentje met een portie nasi goreng. Het schoolkamp was zoals elk jaar te snel voorbij. Woensdagmiddag om half vier begon de terugreis met auto's van ouders en rond half vijf kwam men veilig bij de school aan. Het kampgezelschap was te vreden en zij bedankten ook alle medewerkenden. Vlakbij huis vindt u een grote col lectie geboortekaartjes, huwe- lijkskaarten, verlovingskaartjes, jubileumkaarten, enz. Bekijk onze monsterboeken eens, u bent van harte welkom. Voor fa milie-, verenigings- en zakendruk- werk naar drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel. 01666-2639. Advertentie I' Zaterdag is het derde gezellig- heidstoernooi van badmintonclub Shuttlemeppers 80 gehouden. Sporthal Meulvliet in Tholen vormde het decor van deze sei zoenafsluiting die plaatsvond van 13.00 tot 17.00 uur. Er werd dit jaar gekozen voor een andere op zet want voor iedere wedstrijd was er een nieuwe loting en daarmee een verrassing wat betreft "wie tegen wie". Na afloop kreeg iedereen een vaantje voor de geleverde presta ties. Verder volgde de prijsuitrei king van de dit winterseizoen ge houden laddercompetitie. Voor de tweede en derde plaats van de herendubbel moest nog een be slissingsduel worden gespeeld en dat bracht een spannende wed strijd van 3 sets en de winnaars Peeks/de Groen. Eindstand laddercompetitie da mes dubbel: 1. Nella Verkerke - Agnes Rook 46 punten, 2. Coba Bevelander - Wil Leunis 36 p, 3. Nel Slings - Annelies Dekker 30 p, 4. Hanny Kurvers - Leny Visser 20 p, 5. Ina Wilbrink - Frieda Nieu- wenhuyzen 14 p, 6. Riet Pleune - Maatje Dekker 10 p. 7. Joke Jan sens- Mieke v. Tiggele 8 p. Helene Boekhout - Adrie v.d. Slikke 8 p, Tineke Vane - Dien v. As 8 p., Corry Oostdijk - Rika Malenstein 8p. Eindstand laddercompetitie heren dubbel: 1. Bas Rombouts - Ger ard v.d. Kevie 30 p., 2. Wim Peeks - Johan de Groen 24 p., 3. Frank Hofland - Kees Verkerke 24 p., 4. Han Kurvers - Ben van Velzen 20 p.. 5. Dick Rook - Bap Leunis 14 p., 6. Hans v. Nieuwenhuyzen - Leen Poot 8 p., 7. Roel Timmer mans - Arnold v. Kalsbeek 6 p., 8. Piet Overbeeke - Gerbert Boor 2 P- Eindstand laddercompetitie ge mengd dubbel: 1. Agnes Rook - Johan de Groen 40 p., 2. Annelies Dekker - Frank Hofland 36 p., 3. Mieke v. Tiggele - Kees Verkerke 32 p., 4. Nella Verkerke - Gerbert Boor 26 p., 5. Ria Geers - Rene Geers 26 p., 6. Nel Slings - Dick Rook 22 p., 7. Joke Jansens - Leen Poot 22 p., 8. Hanny Kurvers - Hans v. Nieuwenhuyzen 18 p., 9. Arita Deurloo - Jaap Walhout 18 p„ 10. Joyce Rombouts Gerard v.d. Kevie 16 p., 11. Helene Boekhout - Fred Boekhout 16 p., 12. Ellen Stroo - Roel Timmer mans 14 p., 13. Adrie v.d. Slikke - Arnold v. Kalsbeek 12 p., 14. Gien Verhoeven - Ron Pleune 12 p., 15. Leny Overbeeke - Piet Overbeeke 10 p. Bij een controle van 237 fietsen in Poortvliet en Scherpenisse con stateerde de politie bij tien pro cent van de tweewielers manke menten. Een loszittend stuur kwam nog het meest voor. Veilig verkeer, die ook zijn medewerking verleende, spreekt over twintig procent tekortkomingen. De poli tie trad nog op wegens klachten over voetballende jeugd in de Molenstraat. Twee inzittenden van een Bergse personenauto zijn vrijdagavond met verwondingen naar zieken huis Lievensberg gebracht na een frontale botsing ter hoogte van de Koningsweg. Om ongeveer kwart voor zeven wilde automobilist M.A. de B. uit Bergen op zoom linksaf de Koningsweg inrijden, toen V. naderde. Een frontale botsing was het gevolg. Van V. werd een bloedproef afgenomen en proces-verbaal opgemaakt. Beide auto's werden flink bescha digd. Een 17-jarige bestuurder van een tractor kreeg een waarschuwing omdat hij niet over de vereiste papieren beschikte. Krijger en Zn. was met 186.490 gulden exclusief BTW de laagste inschrijver bij de aanbesteding van de uitbreiding van de School met de Bijbel. De kleuter en lage re school worden samengevoegd door de bouw van een gemeen schapsruimte. die ook als vierde lokaal dienst doet. Aangezien de rijksvergoeding tekort schiet, moet de school uit eigen middelen vermoedelijk 10.000 gulden bij passen. Ligtendag uit St. Philips land schreef in voor 189.000 gul den. G.M. v.d. Werf uit St. Maar tensdijk voor 193.500 en Burgers en Zn. uit Tholen voor 197.250 gulden. Op de gemeente begro ting is voor deze uitbreiding 245.000 gulden geraamd. Voorzit ter W.C. van Kempen heeft tij dens de ledenvergadering van de School met de Bijbel de leiding neergelegd. Na negentien jaar bestuurslid te zijn geweest, waar van de laatste zes jaar voorzitter, vond hij 't welletjes, mede gezien zijn andere werkzaamheden. Zijn opvolging bleek een zware opga ve, want twee leden kregen de ve reiste meerderheid, maar ze na men hun benoeming niet aan. Het bestuur zal de voorzitterstaak voorlopig een jaar over verschil lende bestuursleden verdelen. Dhr. J. van Bemden werd als nieuw bestuurslid gekozen. Juf frouw Stroo gaat de School met de Bijbel in verband met haar huwe lijk en een benoeming in Goede rede verlaten. De solliciatieproce- dure voor een opvolgster is nog niet afgerond. Voor de bouw van een berging voor tafels en stoelen bij 't Ouwe Raed'uus is 40.000 gulden ger aamd, maar het plan voldoet niet aan het bestemmingsplan Kom, waar verkeersdoeleinden zijn ge projecteerd. Verkeerstechnisch is het perceel echter niet van bete kenis, zodat B en W de gemeen teraad maandagavond voorstellen het bestemmingsplan te wijzigen. Zie ook Tholenderwijs. Ook dhr. G.J. Nieuwenhuis uit St. Maar tensdijk wil men toestemming ge ven om aan de Schoondorpseweg een tweede bedrijfswoning te bouwen. Op basis van het plan Buitengebied is dat niet mogelijk, maar gezien de omvang van het bedrijf vindt men de bouw nood zakelijk. B en w willen het winkelpand Voorstraat 39 volgens het taxatie rapport van Gropatax voor 40.000 gulden verkopen aan dhr. J. Wal pot, die dit pand al een jaar van de gemeente huurt voor zijn winkel in bloemen en dierenbenodigd heden. I Een 28-tal plattelandsvrouwen ging dinsdag 7 juni een dagje naar België. Het vertreksein klonk 's morgens om 8 uur. Er was een koffiestop in Mechelen, waarna een rondvaart in Dinant op het programma stond. Na een bezoek aan Namen zette de bus weer koers naar Sint Philipsland. In Woensdrecht werd gedineerd. Met name de verse asperges vie len goed in de smaak. Mede door het prachtige weer was het erg geslaagde dag. Om kwart over tien was het gezelschap moe, maar wel voldaan, weer thuis. De Schelphoek aan het veer bij Zijpe is in de zomer een gelief koosd plekje voor de zwemmers uit ons dorp, Anna Jacobapolder en velen van daarbuiten. Twaalf mensen uit Anna Jacobapolder hebben de Schelphoek onlangs op een avond flink schoongemaakt. In de hoorzitting van de gemeente in A.J.P. werd daar op aange drongen. De gemeente voelde er echter niets voor. Men stak de koppen bij elkaar en deed het uit eindelijk zlef. Wanneer het weer meezit kan er weer aan de Schelphoek worden gezwommen. Zonder het risico te lopen dat men met kapotte voeten naar huis moet. W.Hoek heeft de laatste wedstrijd van zeehengelclub de Makreel op zijn naam geschreven. Met 520 had hij het hoogste puntenaantal voor 2 M. den Engelsman 455 p, 3 D.Breeman 350 p. 4 P.M. den Braber 300 p, 5 M.J.Geuze 265 p, 6 J.P.Kaashoek 120 p, 7 T.Geuze en 8 M.Geuze, beiden 25 p. Jeugdwinnaar werd C.Reijngoudt Lzn. Hij viste 660 punten bij el kaar voor 2 Tonny Verwijs 640 p, 3 Leon de Jonge 345 p, 4 Marcel Kosten 175 p, 5 C. den Braber Czn. 160 p. Op zaterdag 25 juni wordt van 13.00 tot 16.00 aan de Zuiddijk een bekerwedstrijd ge vist. De jaarlijkse werkweek van openbare lagere school de Luyster speelde zich vorige week traditie getrouw weer af in de Koebel in Burgh-Haamstede. Dit jaar stond de werkweek in het teken van Radio- en T.V.-piraten. De bege leiding was in handen van de leerkrachten Luysterburg en Plekkenpol, terwijl vijf moeders, mw. De Raat, mw. Van den Hoek, mw.Quist, mw.Walpot en mw.Plekkenpol, meegingen om bij te dragen aan een geslaagde week. Maandagmorgen om kwart over acht vertrokken de leerlingen van de klassen 3, 4, 5 en 6 naar de Koebel, ook wel de locatie S(strand) en B(bos) genoemd. In de middaguren was er een groots opgezet R.T.V.-voetbaltoernooi, terwijl de avond werd doorge bracht met een piratenzeskamp. Dinsdagochtend werden er op lo catie S zendmasten gebouwd, 's Middags probeerden de vrije ra diostations te ontsnappen aan de peilwagen van de P.T.T. Dat ge beurde in de vorm van een speur tocht. Het avondprogramma bes tond uit een live-uitzending gan- zebord. Het leuke daarvan was dat de groep 't Anker(de kinderen waren in groepen ingedeeld en hadden daarvoor zelf de namen verzonnen) de hele avond in een gevangenis had doorgebracht. De piraten besteedden de woensdag ochtend aan het bouwen van een mini-locatie met materialen uit het bos, van het strand en uit de duinen. Handenarbeid dus. De klassen 1 en 2, die 's ochtends om 8.30 uur van Sint Philipsland naar miniatuur Walcheren gingen en daarna naar Schouwen kwamen, deden 's middags aan het R.T.V.- spel mee: in het bos was een aan tal personen verborgen. Er moest door de kinderen worden geraden naar de radio- en t.v.-bekendhe den. waaronder Doe Maar. Van essa. Ome Willem, Pipi Langkous, Bert van Sesamstraat, Matthew Star, Pino, Bassie en André van Duin. Na dit leuke spel gingen de kinderen van klas 1 en 2 moe maar voldaan weer naar huis. De stations verzorgden 's avonds een uitzending vanuit locatie de Koe bel. De donderdagochtenduren werden gevuld met sport. Het slot Haamstede stond 's middags op het programma van de piraten. In de kelder was er een dia-voorstel ling, waarna de ridderzaal met een bezoek werd vereerd. Er werd onder meer een echt harnas aan schouwd. 's Avonds was er de prijsuitreiking van de sport- ochtend. De Vliegende Hollander won voor De Vrije Vogel, Lucht-, vogels en Duinwacht. Na een ge-1 slaagde werkweek - mede door het uitblijven van ongelukken en de aanwezigheid van prachtig weer - gingen de jongens en meisjes met hun begeleiders tevree naar huis. Schutters uit ons dorp en Anna Jacobapolder kwamen zaterdag 11 juni bij elkaar op de boerderij van Han van Strien voor het kampioenschap kleiduiven schie ten. Het voor de vierde maal georganiseerde toernooi, verrijkt met een aantal gasten, was erg pittig en verliep erg goed. Poule A: 1 en kampioen Rien Reyn- goudt, 2 Han Quist, 3 Rob Mul der, 4 Bram van Nieuwenhuizen, 5 Han Verwijs, 6 Cent Quist en 7 Bram Verwijs. Poule B: I Reini Reyngoudt, 2 Peter Verwijs, 3 Pe ter Vogelaar, 4 Rien Quist, 5 Han van Strien, 6 Henk Fonteijne, 7 Bram Kosten, 8 Jan Verwijs en 9 Lou Quist. De gasten( buiten me dedinging) behaalden de volgen de resultaten: 1 Den Hartog, 2 D.v.d.Sluis. 3 K.Dam, 4 G.Naai- kens, 5 C. van de Bol en 6 J.Bos- ters. De eerstvolgende (open) wedstrijd is op 3 september. Moeders, dochteren en zonen, de dag van vader is in 't zicht Wil hem straks loyaal belonen, voor een jaar lang vaderplicht Zijn ontvangen loon na zwoegen, bracht hij thuis - als vast bestek minus af.... voor pret, genoegen, 't kaartje voetbal, 't pakje sjek. Maak alvast, dus moeders, kinde ren: 't Welk hij zonder morren, klagen vaders feestdis maar gereed. - met echt vaderlijk geduld Wat 't kostdat mag niet hin- onder 't motto nooit versagen. deren. voor jouw welzijn heeft vervuld. 't Isaan hem echt welbesteed. Bij gedeputeerde staten van Zee land kunnen aanvragen worden ingediend voor subsidie in eman cipatie-activiteiten, die nog in 1983 hun beslag krijgen. Er is nog een bedrag van ruim 5.000,- te vergeven uit de rijksbijdrage. De activiteiten die voor subsidië ring in aanmerking komen, moe ten roldoorbrekend zijn, de achterstand van vrouwen in de maatschappij opheffen, kortom een emancipatoir karakter heb ben. Bij emancipatie draait het niet allemaal om de vrouw. Ook mannen emanciperen zich. Man- nenpraatgroepen zijn daar een goed voorbeeld van. Dergelijke activiteiten kunnen net zo goed voor subsidie in aanmerking ko men. In 't emancipatiegebeuren neemt de vrouw wel de belang rijkste plaats in. De activiteiten moeten ook een ruimer bereik hebben dan de in woners van één gemeente: is dat namelijk niet het geval dan is het de gemeente die in eerste instantie Troyes 11-6-1983, Trouwe Duif te Tholen. 124 duiven los 6.15 uur z.w. wind, afst. 357 km. Ie pr. 10-52-23 128736 m. Laatste pr. 11-17-47 1179,60 m. A. Korsman 1-2-9-18: C. van Luijk 3- 14-15-22-28: J. Hol. 4-27; P. Laban 5-16-17-21-31; J. Kegge 6-7; J. Toete- nel 8; L.v.d. Klein Jz. 10-13-26; L.v.d. Hoofd 11-19; C. Laban 12-29; J.v. Dijke (Kr.) 23; L.v.d. Klein (S) 20; W. Theunisse Zn. 24-30; L.'Soomers 25. Bourges 11-6-1983, Trouwe-Duif te Tholen. 75 duiven los 630 uur z.w. wind, afst. 516 km. Ie pr. 13-17-45 1266,53 m, laatste pr. 13-57-37 1151,58 m. C.v.d. Berge 1-9-17; P. Laban 2-7; J.v. Dijke (kr) 3-4-8-11-14-18; C. Moeliker 5; J. Noom 6; L. Soomers 10-12; J. Hol. 13; L.v.d. Hoofd 15: J. Deurloo 16: A. Kot 19. in de financiën kan bijdragen. Bij de subsidieaanvragen moet wor den vermeld om welke activi teiten) het gaat en hoeveel men sen er aan meedoen. Ook moet een begroting worden ingediend. De subsidieverzoeken moeten worden gericht aan gedeputeerde staten van Zeeland, Sint Pieter straat 42, 4331 EW Middelburg. Ze moeten voor 1 augustus binnen zijn, opdat de provinciale emanci patiecommissie ze in haar verga dering van september van advies kan voorzien. De mede door het streekmvseum de Meestoof weer in de belang stelling gekomen meekrap, staat ook centraal op een tentoonstel ling in de suikerfabriek van Stampersgat. Meekrap was onge veer 150 geleden het belangrijkste akkerbouwgewas in deze omge ving. Het landbouwonderwijs krijgt ook aandacht bij de exposi tie. die de naam 'Van meekrap tot Suiker Unie' heeft gekregen. De tentoonstelling vormt een on derdeel van de open dagen op agrarische bedrijven in Dinte- loord en omgeving, zaterdag en zondag a.s. Vanaf's morgens tien uur tot 's middags half vier kan er gestart worden vanaf het Raad huisplein in Dinteloord. Daar krijgt men een 34 km lange route door de polders en over schilde rachtige schutsluizen met land weggetjes 't Bovensas( bekend uit de Merijntje Gijzenserie). Het is een ideale fietsroute langs een fruitteelt-, akkerbouw-, scha pen-, glastuinbouw-, melkvee houderij-, mestsieren- en biolo gisch dynamisch bedrijf. De kan tine van de suikerfabriek in Stampersgat vormt het eindpunt. Dankzij het aanboren van nieuwe markten boekte G.E. een behoor lijk bedrijfsresultaat. Belangrijke investeringen staan op stapel, zoals de uitbreiding van de Lexan plaatfabriek. Verder vergt de bouw van een PPO-fabriek tussen Bergen op Zoom en Halsteren 260 miljoen gulden. Een belangrijk deel van de nieuwe omzet werd behaald met toepas singen in de auto-, communicatie- en elektrotechnische industrie. Xenoy, een nieuw produkt, is de basis voor de bumpers van Ford Sierra, Opel Monza en Senator en Mercedes 190. Een hoogglanzen- de Noryl werd toegepast in nieu we koffiezetmachines. Voor een Duitse klant werd Lexan FL 900P-structuurschuim ontwikkeld voor grote telefoon- en kabeltele- visie-verdeelklasten. Momenteel is G.E. bezig met de produktie van Lexan voor com pact discs, de vervanging van de grammofoonplaat. Hoewel- het energieverbruik in 1981 met 20% per eenheid pro dukt afnam en vorig jaar met 9%, stegen de totale energiekosten toch met drie miljoen gulden. Ta riefreducties ten spijt. Een warm tekracht koppelingsproject zal de energiekosten gunstig beïnvloe den. G.E. noemt 1982 een veilig jaar. Er gebeurden geen persoonlijke ongelukken die blijvend letsel tot gevolg hadden. Defosgeenfabriek draaide opnieuw zonder ook maar het kleinste incident. Op diverse plaatsen werden de werkomstan digheden verbeterd. De veilig heidscommissie is zeer actief. Lexan plaat werd toegepast bij de dakbedekking van het grote voet balstadion in Bilbao en het archi tectonisch zeer fraaie Acapulco recreatiecentrum bij Wenen. Vol gens marketing-manager M.Krieg uit Tholen is Lexan ook toegepast in de metro van Athene en in een groot Zweeds hotel. Hij verwacht door een toenemend vandalisme een verdere groei voor de G.E.- produkten, waaronder Margard geluidwanden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 10