Voetbaltournooien OP IS OP. HELP! ST^||I Wielrennen A tletiek Zwemwater bij Gorishoek minder, Kleine Nol beter Eendrachtcup definitief WHS Donderdag 9 juni 1983 9 Zonnige voetbaltournooien dit keer voor jong en oud. Voor de sluiting van de sportvelden op 20 juni (in Tholen en St. Maartensdijk het tweede hoofdveld een week later) rolt de bal nog in Stavenisse, waar zater dag vanaf half elf tot kwart over vier een tournooi voor tweede elftallen plaatsvindt, 's Avonds om half zeven spelen Oud-Smerdiek spelers tegen Smerdiek 35 Smerdiek dames 3e WHS 5 wint WHS twee keer 2e Vossenberg: BSC KAA BEE Eendrachtruiters Vosmeer II 2e Vosmeer dames 1e Finale Soeterstournooi Stavenisse Vosmeer A De kwaliteit van het zwemwater is ten opzichte van vorig jaar op twee plaatsen gewijzigd: bij de Kleine Nol in de Krabbenkreek tussen St.Annaland en St.Philipsland is de situatie verbeterd, bij Gorishoek aan de zuidkant van Tholen is de kwaliteit achteruit gegaan. Beide plaatsen worden echter als 'aanvaard baar' aangemerkt. Het slechtste zwemwater is nog steeds het oostelijk deel van de Krabbenkreek tussen St.Annaland en St.Philipsland. Wegens de lozing van al dan niet gezuiverd afvalwater is dit water 'niet geschikt' om te zwemmen. In buitengebied ook vuil ophalen PLAATSELIJK NIEUWS POORTVLIET SINT- PHILIPSLAND BALLET- EN DANSKLEDING DUIVENRUBRIEK De dames van Smerdiek hebben een mooie derde plaats behaald tijdens een tournooi in het Schouwse Dreischor. Zaterdag begon men met mooi weer tegen het sterke Oostkapelle, een nieu we tegenstander, 't Liep voortref felijk: 1-1. Ondanks dat er maar twee keer tien minuten werd ges peeld, speelde het warme weer de dames toch parten. Van Dauwen- daele werd met 1.-0 gewonnen, zodat men met 3 punten uit 2 wedstrijden een mooie positie bekleedde. De belangrijke wed strijd tegen Serooskerke werd echter met 1-0 verloren. Tegen het uit de competitie bekende Drei schor bleef het 0-0, want de ver moeidheid ging een rol spelen. De derde plaats was echter veilig ges teld. WHS 5 heeft het tournooi van Smerdiek 5 gewonnen. De orga niserende vereniging werd zelf tweede voor Smerdiek 4. Lievens- berg werd vierde, Ouwerkerk vijfde. De ziekenhuisploeg en het vierde elftal van Smerdiek vielen in voor Alliance 3 en SKNWK. Smerdiek I werd vijfde in een Vosmeer-tournooi en het reserve team behaalde een zesde plaats op een voetbaldag in Krabbendijke. WHS 1 is tweede geworden in een tournooi te Nieuwdorp, dat werd gewonnen door Goes. De voet ballers uit de Ganzestad passeer den de St. Annalanders met 3-1. Lewedorp, Wik, Nieuwdorp, Borssele, GPC en Kogelvangers bezetten de 3e t/m 8e plaats. WHS II kwam in Krabbendijke in de finale tegen Middelburg 2. De wedstrijd eindigde onbeslist in 0-0, waarna strafschoppen in het voordeel van de Zeeuwse hoofd stad uitpakten. Voor WHS was het toch een goed tournooi, want in de poule behaalde men 7 pun ten tegenover Middelburg in de andere 6, o.a. dankzij een 0-0 ge lijkspel van Smerdiek II, dat zesde werd. Gastel werd 2e, Meeuwen 4e, Kruiningen 5e, Krabbendijke 7e, Waarde 8e, Kapelle 9e en Wolphaartsdijk 10e. BSC is zaterdag ongeslagen win naar geworden van de vierde Vossenberg-bokaal in Oud-Vos- semeer. Hiermee werd voorko- Al I I SOOR I KN VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Zuid-Ooslsingel -I t l i l VlWt BKRGKN ()i; ZOOM Advertentie I.M. 1 Door omstandigheden konden er slechts twee combinaties van de pony club de Eendrachtruiters naar het con- cours-hippique van de Merwederuiters in Sleeuwijk. Ook hier speelde de langdurige regenval de organisatie part ut, want men moest uitwijken naar een ander terrein. Ook hier leken ech ter enkele dressuurringen meer op een zwembad. Toch werd er in het algemeen vrij goed gereden. Ton v.d.Werf op Ceasar reed bij de L dressuur 104 p en Jeroen Vroege 116 p. Ton nam ook nog deel aan het L-springen, maar dat ging niet zo best. Hindernis vijf was fataal. Cea sar weigerde zeer onverwachts. Dat le verde samen met een extra volte, teveel fouten op om in de prijzenUe kunnen komen. Met het naderen van de eerste Thoolse wielerwedstrijd op 18 juni in Oud- Vossemeer komt Dirk Uijl in vorm. In Vogelwaarde werd hij zaterdagavond achtste in een kopgroep van twaalf renners. In de finale kwam Uijl kracht tekort, maar toch een mooie uitslag na 90 km. Ab Verplancke won. Nap Hage werd tweede in het Belgi sche Leest. Op het einde van de 120 km ging hij met Verstreepen aan de haal. Deze thuisrijder bleek de sterkste en versloeg Hage in een rechtstreeks duel. Nap miste in Etten Leur de slag, waardoor hij 16e werd in de tweede grote groep. Voor Heieen Hage was er succes met een 1 le prijs in Breukelen. Nieuweling Johan van Dijke reed in Standdaarbuiten naar een zestiende prijs in een verbrokkelde groep. In Et- ten viel hij. Ondanks schaafwonden is van Dijke present in Oud Gastel en Lepelstraat Het Poortvlietse wieier- comité kreeg in vier dagen legio start kaarten Voor 16 juli. Voorzitter M. Quist aanvaardde 70 amateurs en 60 nieuwelingen. Naast Zeeuws Kam pioen Nap Hage, o.a. Henny Roovers, Rob Bijvank, Tim Harris en natuurlijk de overige Thoolse renners. Patricia Niemantsverdriet uit Oud- Vossemeer is bij baanwedstrijden van Thor Roosendaal vierde geworden op 3e 800 m met een tijd van 2.26.8 min. Winnares werd haar Spado-clubgeno- e Carla Hertogh in 2.15.1 min. men, dat Hekelingen na twee voorafgaande overwinningen, de beker definitief kreeg. Smerdiek had de eerste keer gewonnen. BSC won de eerste wedstrijd met 1-0 van Vosmeer, terwijl Smer diek met doelpunten van Jan de Viet en Wim Scberpenisse Ad- vendo Breda met 2-0 bedwong. Vervolgens won Hekelingen met 4-2 van Vosmeer, dat via Leo Ha- vermans Czn. en Adri Capelle tegenscoorde. Smerdiek verloor kansloos met 4-0 van BSC en He kelingen moest met 1-0 in Adven- do zijn meerdere erkennen. Vosmeer won met 2-0 van Smer diek dankzij Leo Havermans en Fred Hommel, wat BSC herhaal de bij Hekelingen, waardoor de Roosendalers zeker waren van de eindzege. Vosmeer speelde 0-0 tegen Advendo en Smerdiek ver loor met 2-1 van Hekelingen. Ad vendo slaagde erin, winnaar BSC op 0-0 te houden. BSC 7 punten met de doelcijfers 7-0, 2e Heke lingen 4 p 6-6 d, 3e Advendo 4 p 1-2 d, 4e Vosmeer 3 p 4-5 d, 5e Smerdiek 2 p en 3-8 d. Voorzitter P.J.Hommel sprak een dankwoord, o.a. tot de scheids rechters P.Castemiller, M.van Herel en G.Mathijsen. Wedstrijd leider M.Goedegebuure reikte de prijzen uit van dit sportieve tour nooi, dat volgend jaar aan zijn eerste lustrum toe is. Begunstigd door fraai zomerweer en op een ideale grasmat('s nachts had het een buitje geregend) heeft Vosmeer 2 zondag zijn jaarlijkse tournooi gespeeld. Divo 2 won voor de organiserende vereniging. Onder de goede leiding van C.Bolier, C.Oorrts en C.Suyker- buyk werd twee keer twintig min- nuten gespeeld. In poule A won Vosmeer met 2-1 van Dioz Zegge en met 1-0 van Borgvliet, dat zelf met 2-0 van Dioz won. In poule B won het Dinteloordse Divo met 3-1 van Oudemolen, dat met 1-0 door Meto Hoogerheide werd verslagen. Divo won met 2-0 van Meto. In de finale leek 't op een verlen ging uit te lopen, maar 1 minuut voor het einde capituleerde Vos meer-doelman Henk van Daalen na een serie mooie reddingen: 1-0 voor Divo. Borgvliet won met 3-0 van Meto en Oudemolen versloeg Dioz met 2-0. Voorzitter P.J.Hommel reikte de prijzen uit met wedstrijdleider M.Goedege buure. De Vosmeer-dames hebben za terdag een tournooi in Waarde gewonnen met 8 punten uit 4 wedstrijden en 14 doelpunten voor en geen enkele tegen. In de halve competitie met wedstrijden van twee keer een kwartier was Vosmeer oppermachtig. Van Waarde werd met 4-0 gewonnen, waarbij Helma en Anita Goede- gebuure elk twee treffers voor hun rekening namen. Tegen het sterke Yerseke gaf men ook geen krimp: 2-0 winst dankzij Marion Capelle. Hansweert werd met 5-0 van de mat geveegd. Anita Goedege- buure maakte een hattrick, Helma twee goals. Vosmeer passeerde tenslotte Krabbendijke met 3-0 met doelpunten van Marian Ver- Na de overwinning van de zeven de Eendrachtcup door WHS in Oud-Vossemeer bestond ondui delijkheid of de St. Annalanders de wisselbeker definitief in de prijzenkast mochten plaatsen. WHS-wedstrijdsecretaris A.C. Scherpenisse was daar bijzonder op gebrand en gezien de inscrip ties op de beker meende hij er ook zeker recht op te hebben. Vosmeer won in 1968 voor de derde keer de 1 e wisselbeker en in 1972 voor de derde keer de 2e wisselbeker. Daarmee kwamen er twee eendrachtcups definitief in de prijzenkast. Uit een onderzoek van Vosmeer- penningmeester C.P.G. de Ko ning bleek, dat er in 1977 een nieuwe Eendrachtcup werd ge kocht. Vosmeer organiseerde het tournooi toen, waarbij voor het eerst na vier jaar ook SPS en Tholense Boys weer waren uitge nodigd. SPS nam deel, maar Tholense Boys niet. Wegens het ontbreken van die twee ploegen van 1973 t/m 1976 is er mogelijk om een aparte beker gespeeld, die werd gewonnen door Vosmeer (1973 en 1974), WHS (1975) en Smerdiek (1976). De nieuwe Eendrachtcup uit 1977 werd in dat jaar gewonnen door WHS, evenals in 1978. In 1979 voorkwam Smerdiek, dat de St. Annalanders de wisselbeker defi nitief kregen. In 1980 en 1981 lukte WHS dat weer wel, maar in 1982 zorgde Tholense Boys er voor, dat het feest opnieuw niet doorging. Drie keer achter elkaar lukte niet, maar vijf keer totaal is ook goed ert dat lukte WHS dan eind mei. Volgend jaar moet er in Stavenisse om een nieuwe Een drachtcup worden gespeeld. hoef en Anita Goedegebuure(2), die met zeven goals topscoorder werd. Het begeleidende echtpaar HaVermans-Oerlemans was zeer tevreden. Een mooie bokaal was het bewijs van deze goede presta tie. Met wedstrijden voor C-junioren kwam een einde aan een reeks zeer geslaagde A.J.Soeterstour- nooien voor de jeugd. NSW won zaterdag in St.Annaland pas na strafschoppen van Smerdiek. On der zonnige omstandigheden werd er in twee poules van vier ploegen sportief gespeeld. NSW en WHS Cl domineerden in pou le A, maar in de beslissende wed strijd verloren de St.Annalanders met 2-0. Drie goede spelers ont braken wegens verplichtingen bij de C-selectie van de Kring Bergen op Zoom. NSV Nispen was derde met 2 p en WIK Kerkwerve vierde met 0 p. In poule B ging WHS C2 voort varend van start met een 3-1 zege tegen OFB Ooltgensplaat. Tegen Smerdiek moesten ze met 1-0 het onderspit delven, terwijl Mevo Zierikzee (de winnaar van vorig jaar) op 1-1 werd gehouden. Tegenover de drie punten van WHS C2, stonden alle zes punten voor Smerdiek. Mevo werd twee de dankzij een beter doelgemid- delde dan WHS, hoewel dezelfde 3 p werden behaald. OFB 0 pun ten. OFB won de strijd om de 7e/8e plaats met 1-2 van WIK, NSV liep met 4-0 over het moegestreden WHS C2 heen, dat zesde werd. WHS Cl had zich als derde kun nen klasseren, als de kansen niet verprutst waren.Mevo kwam slechts enkele keren op de WHS- helft. Tien seconden voor het einde kregen de Zierikzese voet ballers een vrije trap vanaf 20 m. Bij de hoog geplaatste bal was de kleine Leon de Witte kansloos, zodat Mevo won en derde werd. In de finale overheerste NSW, maar Smerdiek gaf weinig kansen weg. Strafschoppen moesten de beslissing brengen, waarbij de Numansdorpers zich het meest kundig toonden. WHS-ere-voorzitter A.J.Soeters overhandigde de scheidsrechters Bolier, Brocatus en Stoutjesdijk een bloemetje en reikte de prijzen uit. De organisatoren werden evenmin vergeten. Het tournooi van Stavenisse I is zaterdag gewonnen door Den Bommel. SPS had ook 7 punten, maar het doelsaldo was minder gunstig. Derde Vrederust 4 p, vierde Stavenisse 2 p en vijfde Colijnsplaat met 0 punten. De A-junioren van Vosmeer be haalden zondag een derde plaats in een tournooi voor A-top elftal len in Halsteren. Na langdurige regenval en lage temperaturen brak het weekeinde de zon goed door. Onder die zomerse omstandigheden was 't weer fijn om te zwemmen, zoals maandagmiddag in Haestinge te St. Maartensdijk, waar de jeugd zich prima vermaakte. In zwembad de Spetter zijn on danks het korte, en tot vorige week bijzonder slechte zwemsei- zoen, toch al Tcandidaten voor de eerste zwemdiploma's beoor deeld. Zaterdagochtend konden 12 A. diploma's, 16 B. diploma's en 5 C. diploma's worden uitge reikt. In het systeem van examen- zwemmen heeft de KNZB een wijziging gebracht. Nu bestaat de beoordelingscommissie uit het badpersoneel, terwijl er in plaats van een official, nu een (officieel KNZB) rapporteur aan de kant somstandigheden van de laatste dagen van een beter kaliber. Re den wellicht dat dhr. C. de Weerd, tot de volgende dichterlijke ont boezeming kwam: Als een visje in de sloot zwemt héél Holland, klein en op de buik, óf op de rug, vol stijl en vol gratie. Zwemmen, dat is ons element, zorg dus dat iedereen het kent, ZWEMMEN, het is de sport van onze natie! staat. Gelukkig waren de weer- groot, Dat blijkt uit de waterrecreatie- krant van de provincie Zeeland, die vorig jaar op vijftig plaatsen watermonsters heeft genomen. Bij de beoordeling zijn de uitkomsten van voorafgaande jaren betrok ken, de normen van de Europese Gemeenschap en de kennis van de plaatselijke situatie. Het on derzoek richt zich op de aanwe zigheid van E-colibacteriën, de organismen die wijzen op faecaal verontreinigd water. Na de be monstering wordt bepaald, hoe veel van deze bacteriën zich waarschijnlijk in een kubieke me ter water bevinden. Water, waarin meer dan 80% van het aantal me tingen minder dan 1 bacterie per kubieke centimeter voorkomt, wordt getypeerd als 'goed'. Waar in 95% van de gevallen minder dan 20 bacteriën per cm3 worden gemeten, is de typering 'aan vaardbaar' van toepassing. In de werkgroep o.l.v. gedepu teerde mr.J.P.Boersma zitten me dewerkers van provinciale water staat, rijkswaterstaat, milieu-in spectie en de technologische dienst van de Zeeuwse water schappen. De resultaten van het kwaliteit sonderzoek zwemwater zijn in de kleuren groen, geel en rood ver werkt in een kaartje in de water- recreatiekrant. In een oplage van 75.000 exemplaren vervangt die de afzonderlijke waterrecreatie- folders zwemmen, varen, plank- zeilen, sportduiken, sportvissen, strandrecreatie en milieu. Alles is nu overzichtelijk bij elkaar ver meld met allerlei tips. De water- recreatiekrant Zeeland is ver krijgbaar bij banken, gemeenten, campings, jachthavens, e.d. Met ingang van 1 januari 1984 moet de gemeente Tholen ook bij de boerderijen en huizen in het buitengebied elke week huisvuil ophalen. Dat geldt ook voor Mid delburg en per 1 januari 1987 ook voor Borsele. In St. Philipsland en de andere Zeeuwse gemeenten wordt nu al wekelijks huisvuil buiten de bebouwde kom opge haald. Volgens de afvalstoffenwet is dat verplicht, maar drie ge meenten hadden nog ontheffing. Gedeputeerde staten vinden, dat de kosten van die buitenroute be trekkelijk laag zijn in vergelijking tot de totale kosten van het vuil nisophaaldienst. Bovendien vra-i gen g.s. zich af, of de bewoners van het buitengebied die niet on der de route van de reinigings dienst vallen, hun huisvuil naar het Tuttelhoekje brengen. PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS jeugdvereniging Scarpenesse, de Plattelandsvrouwen (A. Vroegop- de Jonge) en Tourclub Zeelands Welvaren. Middenstand-voorzitter Slager wacht af hoeveel verenigingen er maandag toch naar de braderie bespreking komen om mee te doen. De bond van Plattelands vrouwen doet in elk geval mee aan de zo kreeg hij te horen. Woensdag 29 juni is het eerst nog toeristenmarkt, waarbij winkeliers van het eigen dorp en daarbuiten op de Hoge Markt terecht kun nen. "We proberen twintig tenten te krijgen, maar we weten niet of dat lukt", aldus middenstands voorzitter Slager. Fietsers slaags Op het fietspad langs de Poort- vlietsedijk gaat het er 's morgens niet altijd vredig toe wanneer scholieren naar hun eerste les gaan. Omwonenden maakten de politie erop attent om meer toe zicht te houden. Een inwoner van Halsteren kreeg een bekeuring omdat hij geen geldig kentekenbewijs deel III had. Een andere automobilist kreeg een bon voor het rijden met een gladde band. Rommelmarkt o.l.s. 1600 gulden De twee uur durende rommel markt van de Eevliet en het Wan- tenwevertje heeft zaterdag netto 1600 gulden opgebracht, wat ten goede komt aan het onderwijs. Dit evenement bracht enorm veel mensen op de been, waarmee ons dorp een voorproefje beleefde van de viering van het VVN-jubileum a.s. zaterdag. Ieder van de vele kijkers en kopers vond wel wat van zijn gading. Men kon sjoelen, ballen gooien, aan raadspelletjes meedoen, enz. Wim Elenbaas werd winnaar bij het dropjes raden en mevr.Jansen uit de Wilhelminastraat bediende de snoepers met kokkienen. Meu bels, kasten en boeken vonden hun weg naar nieuwe eigenaars. Oudercommissie, onderwijzers en leerlingen beleefden een genoe- gelijke dag en bovendien werden hun inspanningen gewaardeerd. Eerder die week gingen 40 kinde ren op schoolreis naar Duinrell in wassenaar. Deze camping met pretpark viel bijzonder in de smaak, want er waren 44 attrac ties. Jammer dat ze niet allemaal afgewerkt konden worden, maar misschien komt dat volgend jaar wel. 't Was een geslaagd uitstapje met chauffeur Vroegop van Klundert Tours. Een culturele schoolreis Met een reis naar Gent en Brugge maakte de bovenbouw van de School met de Bijbel vorige week vrijdag een bij uitstek culturele trip. Een week eerder waren de lagere klassen onder gunstige weersomstandigheden naar de Efteling gereisd en hadden daar volop genoten van de sprookjes en de noviteiten, die er in Kaatsheu vel weer zijn bijgekomen. De bovenbouw vertrok vrijdag om 8 uur en de reis naar Gent is niet zo ver, dat het niet in één ruk kan worden gedaan. Daar werd eerst de St. Baafs kathedraal bezocht, waarin de bekende Rubens kapel en het schilderij van Van Eijk, dat de titel kreeg. Het Lam Gods.' Daarna werd in de Lakenhal in het Belford het klank en lichtspel gevolgd met een toelichting op het Gent van vroeger, de geboorte plaats van Keizer Karei V. Ver volgens kwam het oude kasteel Gravensteen aan bod met het museum van oude werktuigen, ook oude folterwerktuigen. 's Middags kwam Brugge aan de beurt, waar een boottocht werd gemaakt door de grachten en dan is er heel wat fraais aan culturele waarde te zien. Het programma werd afgesloten met een bezoek aan het Boudewijn park, waar vooral de waterfietsen bijzonder attraktief waren voor de jeugd. De terugreis ging via Bresicens-Vlis- singen, maar tevoren was men bij de Zuiderbuur nog onthaald op een echte Belgische zak frites. Toen de ouders rond 9 uuur de jeugd stond op te wachten, keken ze even wat vreemd op, toen daar bij de school een lege bus arri veerde. Op hetzelfde moment echter stormden de kinderen via de Parallelweg het schoolplein op. Ze waren al bij de bushalte Zuid plantsoen uitgestapt om de wach tenden te verrassen. Dat lukte uitstekend, zoals dat ook het geval was met deze fijne schoolreis. 4 wwwmwpt»— -i ii.mu. n. ïïmz' De zomerse temperaturen nodigen uit om buiten te spelen, waarbij de draaimolen in de speeltuin te St. Annaland altijd een gewilde attractie is voor de jeugd. Burgerlijke stand Getrouwd: Adriaan van Duuren en Janna Verwijs Overleden: Jan van Oeveren 86 j, Cornelis Verkerke 59 j, Lena Westbroek weduwe van Faasse 92 j, Cornelis Geuze 83 j. Nieuw kantoor De intergemeentelijke sociale dienst Schouwen-Duiveland en St.Philipsland neemt vrijdagmid dag aan de Oude Haven in Zie rikzee een nieuw kantoorpand of ficieel in gebruik. De opening wordt verricht door voorzitter J.Groen en zijn voorganger C.bij de Vaate. Kleuters bij de bakker Een 43 klonters van de Luyster hebben dinsdagmorgen een be zoek aan bakker v.d. Est gebracht Al een week hadden de kinderen op school aan het project 'de Bakker' gewerkt. Zelf doen was natuurlijk prachtig en op een leu ke manier leerde bakker v.d. Est en zijn personeel de kinderen bo lussen, kadetjes en krentenbollen bakken. Na de limonade opnieuw aan de slag voor het bakken van eierkoeken. Alles ging in de oven, waarna de kleuters liedjes zongen over de bakker, die een collage voor de winkel werd aangeboden, 't Was een fantastische morgen en alle kinderen gingen glunderend met hun baksels naar huis. Excursie dijken De vereniging van natuurvrien den gaat zaterdagmiddag vanaf half twee vanaf de molen de bloemenpracht op de dijken be kijken. Deskundige begeleiders zorgen voor een toelichting bij de flora. Iedere belangstellende is welkom. GIRO 6868. RODE KRUIS DEN HAAG. Gratis jeugdtraining Op 11, 18 en 25 juni is er zaterdag morgen gratis training voor jeugdige volleyballers in Meulvliet. Van tien tftir tot half twaalf kan men op uitno diging van Amigos in de Thoolse sporthal terecht om voor het eerst met deze sport kennis te maken of de techniek te verbeteren. Morgenavond organiseert Amigos in Meulvliet van acht uur tot half tien een scholentournooi, waaraan zeven scho len in twee poules meedoen: openbare mavo, r.k.school Oud-Vossemeer met twee teams, School met de Bijbel Oud-Vossemeer, Amigos met twee ploegen en de l.t.s. te St.Maartensdijk. LTS-leraren falen tegen oud-leerlingen Na lang niet gespeeld te hebben, no digden de LTS-leraren oud-leerlingen uit voor een volleybalwedstrijd: Kees Lindhout, Addy Stoutjesdijk, Arno Lindhout, Perry Opree, Ab Poot, Wij- nant Bals en Martin van Houdt, 't Werd een goede wedstrijd met span nende sets. De eerste was met 16-14 voor de leerlingen. De leraren kregen geen greep meer op het spel, maar waren goede verliezers. De fanatieke Meeuwsen was afwezig en werd ver vangen door Ab Poot. Desondanks een 5-0 verlies voor de heren de Wit, Te Kulve, Uijl, Gebroers en Viergever. De oud-leerlingen waren dankzij hun volleyballes op de L.T.S. een klasse beter. Speciaalzaak in kousen, sokken, panty's, maillots Wouwsestraat 15, B o.Z. ^^^^Tel: 33666 Advertentie I.M "De Reisduif' St. Philipsland 6-6-'83 vanaf Orleans, 384 duiven, met Zuid zuidoostenwind gelost om 7.00 uur. snelheid eerste duif 1242.26 m/m, aan komst 12.55.26, laatste 1099.61 m/m, aankomst 13.41.40. F. den Braber 1; S.M. Quist 2, 31, 37, 41,58,60,65 en 79; K. de Frel3,6, 15, 19,23, 24, 77 en 93; M. Meijer& Zn. 4, 8 en 75r'J. Walpot Zn. 5,9,13,29,54. 63, 67 en 82; A. Faasse 7 en 45; Jac. Geense 10, 30, 38, 39, 52 en 94; Abr. Geense 11, 35, 42, 73, 74 en 96; J.C. Verwijs 12, 18, 22,61, 62, 80 en 85; M. Laban 14, 34, 83 en 84; Jack Reijn- goudt 16,25,59 en 88; W. Neele 17,26, 33, 47 48 en 51J.D. Quist 20; J. Quist 21; Joh. Reijngoudt 27, 50, 66, 76, 81, 90 en 91Sj. Vermeij 28; S. Vermaas Zn. 32 en 69; Iz. Vermeij 36, 43 en 49; A.S. Hooglander 40,46 en 56; M. Mol 44 en 92; A. Verhage 53; J. Zuidweg 55C. Dieleman 57Th. Bakker 64,68, 70, 87 en 95; C. Verwijs 71; L. Reijn goudt 72; P.v.d. Made 78 en 86; A.P. v.d. Reest 89. De Zwaluwen Oud-Vossemeer, Or leans 438 km, 13.4038 met 950 n/min, 163 duiven van 24 inz. J. Buitenhuis 1, 40; M.K. Speijer 2, 3, 4, 6, 18. 42, 46; J. Potappel 5, 8, 24; D. Vaders 7, 23; R. Vaders 9, 10, 12, 31, 38, 51; Gerwin Hoek 11, 49; D. Istha 13; F. Hommel 14, 47; J. van Balle- gooy 15, 43, 50; M. de Graaff 16, 37; M. Moerland 17, 19, 41, 55; C. Hom mel adr. zn. 20, 54; C. Aarden 21, 35; Jac. Vaders 22, 32, 33, 36; RVMuskee 25; A. Havermans 26, 30, 39,44, 53; J. Egberts 27, 28. 34, 45, 48; J. Schetters 29; A. Hommel Jac. zn. 52. De Reisduif Scherpenisse, Oreleans 4- 6-'83, 188 d los 7.00, veranderlijke wind, le pr. 12-36.28 1284.86 m, laatste 13.47.00 1067.70, afst. 433- 438 km. A. van Luijk 1L. de Koolaard 2, 20, 28, 52; A. Riedijk 3, 5, 14, 21, 25, 35, 36, 63; C. Bolier 4, 17, 19,44, 50,62; A. Moerland 6, 10, 11,12,24,43,54.58; J. Moerland 7, 15, 16, 23, 38, 47; W. Po tappel 8; A. Hage 9, 31, 53; G. Lind hout 13, 18,39.41, 55,57; K.Lisseveld 22, 49; H. Smits 26, 40, 51; Iz. Moer land 27, 33; P. Bevelander 29, 56; G. Larooy 30; C. van Gorsel 32, 37; J. Op den Brouw 34; W. Moerland 42; D. Uijl 45; P. Potappel 46, 48, 59, 60; G. van Leeuwen 61 Trouwe Duif Tholen, Orleans 4-6-'83, 132 d los 7.00, veranderlijke wind, afst. 434 km, le pr. 12.4330 1264.96 m, laatste 1336.11 1097.90 m. J. Kegge 1, 24, 27; A. Korsman 2, 11, 12, 14,21, 32; L. v.d. Kleijn jzn., 3, 17; J. Deurloo 4,29; C. Laban 5,20; J. van Dijke kr. 6, 33; L.v.d. Hoofd 7, 25, 26; J.M. van Dijke 8; A. Laban zn. 9; P. Laban 10, 16, 19, 23,30; J. Hol 13, 18; J. Noom 15, 22; M. Moeliker 28; M. van Haaften 31. De Zwaluw St. Maartensdijk, 5-6-'83 Corbeil, 149 d gelost 10.10 u met n.o. wind, le d 16.04.28 met 997.85 m/min, laatste 17.1533 met 831.93 m/min. J. Stoutjesdijk 1, 4, 21, 29, 37, 46, 48; L.v.d. Berge 2, 3, 23, 28, 30, 35, 49; A. van Gorsel 5, 7, 13, 16, 17, 18, 25, 33, 39, 44; I. Kwaak 6, 8, 24, 32,34, 36, 45; D. de Wilde 9, 11D. Muskee 10, 14, 20, 26, 41; A. Zwagemaker 12, 15, 19, 40, 42, ov L. Riedijk 22, 27, 38, 50; D. Bentschap Knook 31; A. van de Ree 43,47. De Zwaluw St. Maartensdijk 28-5-'83, Moulins 557 km, 44 d los zondag 8.20 u z.w. wind, le d 17.02.58, laatste 18.3334 u. L.v.d. Berge 1, 3, 13; I. Kwaak 2,7, 15; A. Bijl 4, 14; D. de Wilde 5, M, 12; L. Riedijk 6, ov D. Muskee 8,9, 10. De Zwaluw St. Maartensdijk 29-5-'83 Noyon, 174 d los 8 u z.w. wind, le d 14.10.45 met 1153.54 m/min, laatste 1533.27 u met 817.12 m/min. L.v.d. Berge 1, 2, 4, 6, 8, 9, 11, 22, 27, 28, 34. 40, 43, 57; I. Kwaak 3, 17, 20, 25, 32; D. de Wilde 5,26, 30, 33, 39,42, 48, 53, 58; ov J. Stoutjesdijk 7, 18, 31, 38,46,49; A. van Gorsel 10, 29. 34,41, 45. 52; L. Riedijk 12, 13, 24, 50; D. Muskee 14, 23,37,54,56; L. Lindhout 15; A.v.d. Ree 16, 21. 55; C. Andriesse 19. 44; A. Bijl 36, 47; D. Bentschap Knook 51. f

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 9