WILT U 30F5 JAAR ELKE MAAND OP ROZEN ZITTEN? Maquettes in Zeeland Geslaagden Rode Kruis Begrafenis ds. G. Mouw Kerkepad Geslaagden lascursus LTS Mr. de Boe coördinator Nutsacademie Zeeland Ophalen huisvuil ESLAAGD DUS GEFELICITEERD Donderdag 9 juni 1983 ZEELAND IN DE PEN IN BEROEP De Zeeuwse waterrecreatiekrant is uit. Zij vervangt de serie folders die de provincie drie jaar achter elkaar heeft uitgege ven. De waterrecreatiekrant geeft aanwijzingen, tips en wenken over plankzeilen, sportduiken, sportvissen, strandrecreatie, varen en zwemmen. COMMISSI K S Economische zaken Hoger onderwijs Plankzeilen Sportduiken Sportvissen Strandrecreatie Varen Zwemmen Oosterschelde Sociaal-cultureel werk Gem.Mavo Tholen Rijks B.o.Z. Chr.Mavo Tholen Roncalli B.O.Z. Moller Lyceum St.Thomas Mavo Wie nu een Maandrente-rekening (minimale inleg f15.000,-) neemt, kan kiezea 'n Keuze voor een vaste looptijd van 3 of 5 jaar. Kiest u voor 3 jaar dan krijgt u maar liefst 6!/2% rente per jaar (effectief 6,7%) die in maandelijkse termijnen handje contantje wordt uitgekeerd. Zo verzekert u zich van een maandelijks extraatje. Het wordt nog interessanter als u een Maandrente- rekening neemt met een looptijd van 5 jaar. Want dan krijgt u zelfs 8V2% rente (effectief 8,84%) die ook per maand aan u wordt uitbetaald. U ziet, welke Maand rente-rekening ook uw voorkeur heeft, u zit altijd op rozea Aan u de keus of dat 3 of 5 jaar is. V BONDSSPAARBANK S De Bongerd Diversen Directeur A.A. Meloen van de Burg. Bouwenseschool te St.Maartensdijk reikte donderdagavond in de lts aan 30 cursisten het diploma van de geïntegreerde cursus booglassen beginners/gevorderden uit. ABDIJ IEUWS "Of het nu de nèt echte verklei ning van de werkelijkheid in Ma- durodam is, of de gereduceerde realiteit in kinderspeelgoed, pop penhuizen of miniatuurmodel bouw, er zijn maar weinig mensen die zich kunnen onttrekken aan de charme van dit verschijnsel". Dit citaat is de aanhef van het voor woord in de catalogus "Het kleine bouwen, vier eeuwen maquettes in Nederland", gewijd aan een tentoonstelling die tot 26 juni wordt gehouden in het Centraal Museum in Utrecht. Vanuit Zeeland worden bijdra gen aan de tentoonstelling gele verd: vanuit het Zeeuws Museum in Middelburg is dat de kap van de Oostkerk in Middelburg en vanuit het Gemeentemuseum in Zierikzee de stadhuistoren van Zierikzee Om met het laatste te beginnen: het gaat om een kopie uit de tweede helft van de achttiende eeuw van het bovenste gedeelte van de torenromp. De maquette is 3,24 meter hoog en stemt vrijwel geheel overeen met de bestaande stadhuistoren. Omstreeks het midden van de zestiende eeuw werd aan het stadhuis van Zierikzee een fraaie toren toegevoegd. Aan de ma quette is duidelijk te zien hoe in genieus die toren is gebouwd. Het model (dat een zeer juist namaak sel wordt genoemd) is waar schijnlijk gemaakt door Johannes van Es, stadsbouwmeester van Zierikzee. Hij heeft meer maquet tes vervaardigd en na zijn overlij den in 1 782 heeft het gemeente bestuur de modellen overgeno men; in het gemeentemuseum wordt nu de hele verzameling be waard. Bij de beschrijving van het model van de kap van de Oostkerk uit Middelburg wordt vermeld, dat het model in zekere zin de status had die een bestektekening tegenwoordig bezit: "een docu ment waarin contractuele ver plichtingen zijn vastgelegd". Overigens is het tentoongestelde model (van rond 1 656) niet hele maal overeenkomstig het uitge voerde werk. In de lodp van de vrij langdurige bouwgeschiedenis zijn er namelijk nogal wat wijzi gingen in het oorspronkelijke ont werp gekomen. Dit blijkt ook dui delijk uit de afbeelding op de zil veren troffel die gemaakt is ter gelegenheid van de eerste steen legging in 1 648. De derde kamer uit gedeputeerde staten belegt dinsdag 14 juni, 10.00 uur, een zitting ter behan deling van een beroep op grond van de kleuteronderwijswet. Me vrouw G.C. Baan uit Lewedorp heeft tegen de beslissing van de gemeenteraad van Arnemuiden om haar tijdelijke dienstverband als kleuterleidster te beëindigen beroep aangetekend bij gs. De tweede kamer uit gs buigt zich 14 juni over drie beroepschriften die zijn ingediend op basis van de algemene bijstandswet. De zittin gen zijn om half elf, elf uur en half twaalf De AROB-commissie uit gs houdt 1 4 juni om 11.00 uur zitting om de heer en mevrouw W.J.F. van der Leye-Houtman te horen. Het echtpaar uit Lewedorp heeft be zwaar tegen de wijziging van een deel van het bestemmingsplan noord 1975 van de gemeente Borsele. Alle zittingen worden in open baarheid gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De catalogus is waardevol, gezien de uitvoerige beschrijving van de modellen en dé achtergrondgege vens van de gebouwen zelf. De bezoekers aan de tentoonstelling zullen in het algemeen de model len aansprekender vinden dan de daarbij gevoegde tekeningen; zoals gezegd is alles te zien in het Centraal Museum in Utrecht en wel tot 26 juni. Water recreatie in Zeeland De statencommissie voor econo mische zaken vergadert maandag 1 3 juni, 1 6.00 uur. Op de agenda staan de reacties van gs op de hoofdlijnen van het provinciale beleid tussen 1 982 en 1 986, de vergaderstukken van de havenschappen Vlissingen en Terneuzen en het staten voorstel 70.5Q.0,— extra uit te trekken voor onderzoek naar de zoetwa tervoorziening in Zeeland. De to tale provinciale bijdrage komt hiermee op bijna drie ton. Woensdag 15 juni, 14.00 uur, vergadert de afdeling hoger on derwijs van de provinciale onder wijsraad. Centraal staat de taakstelling van de afdeling binnen het onderwijs- gebeuren. Beide vergaderingen zijn open baar en worden gehouden in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De commissie voor economische zaken begint bovendien met een half uur spreekrecht voor het publiek. Verder is een groot deel van de tekst overgenomen van de in 1982 uitgegeven folder 'Ooster- schelde naar een nieuw even wicht". Aan de hand van een kaartje wordt een aantal gebieden aangegeven waar het verboden is te surfen. Het gaat om delen van de Wes- terschelde en wel de vaargeulen zoals de Pas van Borssele, Over loop van Hansweert. Nauw van Bath, en de gebieden Oostgat, Deurioo, Wielingen, Sardijngeul en de rede van Vlissingen. Naast algemene richtlijnen worden voor Veerse Meer, Grevelingen en Oosterschelde nadere bepalingen vermeld. In dit hoofdstukje is nieuw de vermelding van richtlijnen tijdens het duiken. Vervallen zijn de nachtlokaties; daardoor is de meldingsplicht aan de rijkspolitie te water overbodig geworden. Verder is de tekst volledig aange past aan de nieuwe duikersport- verordening die in de provincie van kracht is. Er wordt onderscheid gemaakt tussen zee-, kust- en binnenvis serij. Voor de binnenvisserij gaat het om het Veerse Meer en het Grevelingenmeer en voor de kust visserij om de Ooster- en de Westerschelde. Het zeevissen is geheel vrij terwijl voor de kust- en binnenvisserij beperkingen zijn opgelegd. Belangrijk is, dat reke ning moet worden gehouden met de rust van vogels op de hoogwa- tervluchtplaatsen en in de be langrijke broedgebieden. De loca ties zijn aangegeven op een kaart. Onder dit kopje wordt een aantal ge- en verboden opgesomd die belangrijk zijn voor de veiligheid van de strandbezoekers. Er wordt gewezen op o.a. de risico's bij af gaand water en het zwemmen bij paalhoofden, pieren, golfbrekers of andere obstakels. In de tekst stapt een weergave van vlaggen en borden zoals die op de Zeeuw se stranden zijn neergezet. In de bijdrage over het varen wordt o.a. vermeld wat men aan boord dient te hebben en waar vooral op moet worden gelet. Voor snelle motorboten gelden enkele extra bepalingen en voor schriften. Zij moeten bijvoorbeeld geregistreerd staan bij de rijks dienst voor het wegverkeer. De kwaliteit van het zwemwater is met kleuren aangegeven. Groen staat voor water van een goede kwaliteit, geel is aanvaardbaar en rood betekent niet geschikt als zwemwater. Aan de hand van metingen die op 50 plaatsen zijn verricht en op basis van metingen van voorgaande jaren wordt de waterkwaliteit bepaald. Bij de kwaliteitstypering is uitgegaan Iedere gemeente is verplicht een keer per week huisvuil op te halen. De afvalstoffenwet bepaalt na melijk, dat "tenminste eenmaal per week de huishoudelijke afval stoffen moeten worden ingeza meld bij alle binnen de gemeente gelegen percelen, waar deze af valstoffen geregeld in een parti culiere huishouding kunnen ont staan". Drie gemeenten hebben van ge deputeerde staten voor een deel van hun gebied ontheffing gekre gen van de ophaalplicht. Het zijn de gemeenten Middelburg, Tho- len en Borsele. De ontheffingen hebben steeds betrekking op het buitengebied; voor Middelburg en Tholen gelden zij tot 1 januari 1984 en voor Borsele tot 1 ja nuari 1987. Gs vinden dat Middelburg en Tholen met ingang van volgend jaar ook de boerderijen en wonin gen in het buitengebied moeten "bedienen": de extra kosten die daaraan verbonden zijn, zijn be trekkelijk laag in vergelijking tot de totale kosten van de huisvuil- ophaling. Bovendien vragen gs zich af of bewoners van het bui tengebied, die niet onder de route van de reinigingsdienst vallen, hun huisvuil naar de daarvoor aangewezen terreinen brengen. Voor Middelburg gaat het om het van de normen van de Europese Gemeenschap. De "Oosterschelde-bijdrage" maakt geen onderdeel uit van de waterrecreatie. "Oosterschelde naar een nieuw evenwicht" is ge maakt op initiatief van de stuur groep Oosterschelde. Ook de del tadienst van rijkswaterstaat en de provincie waren daar nauw bij betrokken. Beschreven worden o.a. het wa ter, de slikken, platen en schorren en binnendijkse natuurgebieden zoals inlagen. Ook de "bewo ners" van de Oosterschelde - vo gels en planten - komen aan bod. Er wordt aangegeven hoe mensen volop kunnen genieten van wat de Oosterschelde biedt zonder het planten- en dierenleven te versto ren. De krant is onder meer verspreid via VW's, hotels, campings, wa tersportorganisaties, jacht- en visclubs en rondvaartbedrijven. De krant is ook verkrijgbaar via het bureau voorlichting van de pro vincie, Sint Pieterstraat 42 Middelburg, tel: en 31395. terrein van de reinigingsdienst aan de Oude Veerseweg en voor Tholen om de stortplaats Tuttel- hoek. De gemeente Borsele kreeg "de" ontheffing onder de voorwaarde dat naast de containers, bij de re gionale stortplaats nog enkele verzamelpunten worden aange- Uit het feit, dat niet meer ge meenten een ontheffing van de ophaalplicht hebben gevraagd bij de provincie, kan worden gecon cludeerd, dat verder in heel Zee land wekelijks het huisvuil aan de deur wordt opgehaald. Gs vragen reacties op het voor ontwerp-deelprogramma sociaal- cultureel werk 1 984. Voor dat jaar zijn voor verschei dene onderdelen van het pro gramma speciale nota's in de maak. In afwachting daarvan zijn de bedragen voor die onderdelen alleen trendmatig verhoogd. Zo dra de nota's er zijn kunnen de uitkomsten daarvan in het nieuwe programma worden verwerkt. Nieuw in de planning zijn de stichting Zeeuwse vrouwenraad en een post voor deskundigheids bevordering en ondersteuning volwassenen-educatie. Het programma is verdeeld in de hoofdstukken opbouwwerk, vor- mings- en ontwikkelingswerk, kunstzinnige vorming, amateuris tische kunstbeoefening, jeugd werk, sport, emancipatie en een algemene post. Aan uitgaven wordt geraamd ruim 4,3 mil joen tegen ruim ƒ3,5 miljoen voor het programma van dit jaar. Exemplaren van het deelprogram ma zijn verkrijgbaar bij de provin ciale griffie. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, tel. 01180-31426. Tot 16 juni kunnen reacties op het programma worden ingediend bij gedeputeerde staten aan hetzelf de adres. in 01180-31394 Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie, bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31391 of 31392 Aan de gemeentelijke mavo in Tholen slaagden 50 van de 53 deelnemers aan het eindexamen. Dat is 94.3%, waarvan 93.7% van de cijfers op het hoogste niveau. Er volgen nog 3 herexamens en een kleine 5% is herprofilerings kandidaat, zodat het uiteindelijke resultaat nog gunstiger zal uitval len. Eén leerling kon wegens ziekte niet aan het eindexamen deelnemen en kan ook niet naar het herexamen. Tholen: Piet Bakker, Hanifi Ben- jilali, Leen Beth, Piet den Boef, Krista Boerlage, Ellen van Dijke, Hassan El Jilali, Jan Geilings, Thea Geilings, Gerry Larooy, Ad van Loenhout, Aletta Muller, John Nieuwkoop, Irma van Osch, Miranda Quist, Janet Schot, Ma rianne Schot, Marja v.d.Stel, Lin Timmer, Frenk Wiens. Oud-Vossemeer: Eric Capelle, Anja van Daalen, Diny Hartog, Peter Smits, Frank van Treyen, Huib Uyl, Brigitta Veen. St.Annaland: Karin Elenbaas, Sjaak Hommel, Angelique van Lammeren, Wim Snoep, Leo van Vossen. Stavenisse: Ellen van Haaften, Corrie Stoel, Maja Wesdorp. St.Maartensdijk: Hans Lindhout, Gerard van Oeveren, Jacco Priem, Ineke v.d.Ree, Dick Ver- meulen, Heieen Wielaard. Scherpenisse: Piet v.d.Gouwe, Heieen Moerland, Carola Muller, Anja Poot, Frank Toussaint. Poortvliet: Annet Hoek, Irma Jansen, Petra Stapel. Bergen op Zoom: Arend Arendts. Aan de Rijksscholengemeenschap te Bergen op Zoom slaagden voor het eindexamen Atheneum 6: Willie van den Boogaart uit St.Annaland, Leen de Graaf uit Scherpenisse, Diana Kaashoek, Kees Kloet en Anja Stoutjesdijk uit St.Maartensdijk, Marion Letzer uit Stavenisse, Frans van der Linde en Martin Volwerk uit Tholen. Havo 5: Siem Baaij, Helen van Dalen, Martin van den Doel, Jo- han van Dijke, Ben Kegge, Lieven de Lange. Plonie Schot en Gertie Vinjé uit Tholen, Coby Giljam en Ben Suurland uit Scherpenisse, Caroline van Gurp, Hans de Kor te, Sjaak Kwaak, Mare Hogen- doorn, Ron Poot, Aad Rijnberg, Jeanette Schrier uit St.Maartens dijk, Heieen Scherpenisse uit St.Annaland, Erwin Stapel uit Poortvliet, Kees Steijn uit St.Phi- lipsland. Mavo 4: Wilma Quist uit Anna Jacobapolder. Aan de chr.school voor mavo te Tholen slaagden in het eerste tijdvak voor het eindexamen uit: Tholen: Ria Aarnoudse, Marja Bakker, Chris Beckett, Marian v,d.Berge, Anneke v.d.Boogaard, Ablaziz Boudou, Mirjam v.d.Harst, Jaap de Hond, Ko Kouwijzer, Ineke Quist, Ko Rog geband, Beppie de Rooy, Conny Rijnberg, Anneke Schot en Ma rieke Wesdorp. Oud-Vossemeer: Johan Aarnoud se, Miranda Aarnoudse, Ria Aar noudse en Anneke van Halvm. St.Annaland: Martin van Bende- gom, Henk Gunter, Marianne de Haan, Aart Heijboer, Gert Klein- veld, Anja van de Klooster, San dra Mosselman, Juulke Sturris en Johan van Vossen. Stavenisse: Janita van Beveren, Martie van Dommele, Marianne Knuist, Ria de Ruiter en Annet Smits. St.Maartensdijk: Elna Dorst, Nandy van Gorsel, Frans Ista, Petra Kwaak, Heieen de Korte, Ab Scherpenisse en Gert-Jan van Vossen. Scherpenisse: Adri Hage, Diene- ke Heijboer, Corien Janse, Jaap Vinjé en Marianne Wesdorp. Poortvliet: Lian Bijnagte, Jan van Dijke, Pia Elenbaas en Els Geuze. St.Philipsland: Trudy Guiljam, Henk den Haan, Rianne van Ou denaarde, Petra Reijngoudt, Hans Vaders, Albert v.d.Velde, Teus Walpot en Huib van Westen. Dinteloord: Corry feluk, Liesbeth v.d.Doel en Gert-Jan de Rooy. Aan de Roncalli Scholengemeen schap te Bergen op Zoom slaag den voor: Mavo: Patricia Nie- mantsverdriet uit Oud-Vossemeer en Dominique van Dam uit Tho len. Havo: Diana Fase en Will Fase uit St. Annaland, Leo Over- beeke uit St. Maartensdijk en Anita Blaas uit Tholen. Athe neum: Chris de Bruin uit Tholen. Aan de scholengemeenschap het Moller Lyceum te Bergen op Zoom slaagden voor: Gymnasium B: Steven de Looze en Frank van der Zande uit Oud- Vossemeer. Atheneum A: Marleen Buyck uit St.Philipsland en Aone van Enge lenhoven uit Tholen. Atheneum B: Anja Elenbaas uit Poortvliet. Havo: Piet Goedegebuure uit St.Annaland en Annelies Koop man uit St.Maartensdijk. Aan de St.Thomas mavo te Hal steren slaagden voor het examen mavo-4 uit: Oud-Vossemeer: Jinny Etiënne, Tim van Mierlo, Calista Uytde- willigen, Anita Verhees en Anne ke Verreijen. Tholen: Phylis van Splunter uit Tholen(cum laude). Van de 95 kandidaten slaagden er 89. Kantoor: Hoogstraat 28, Tholen, tel. (01660) 2338 Advertentie I.M. avond aanwezip De Pes Na een voorbereiding van 25 le- savonden slaagden alle zes cur sisten voor de basisopleiding van het Nederlandse Rode Kruis. Het examen werd in St. Maartensdijk afgenomen door dokter R.H. Padt en verpleegkundige H. Brinkman. Laatstgenoemde nam "met zijn collega M. Gerdes de, opleiding voor zijn rekening. Naast veertig uren stage in Ten Anker, moesten de deelnemers in ruime mate leerstof doorwerken: EHBO, ver zorging patiënten en gehandicap ten, tiltechnieken, e.d. De dames M. Kuyper en L. Tanis van het Provinciaal Commando van het Rode Kruis waren bij de examen avond aanwezig. De geslaagden zijn J. van Dijke-v.d. Bor uit St. Maartensdijk, P. Hage uit Stave- niswe, L. Vos en M.J. v.d. Leur uit Oud-Vossemeer, M. Sakko en M.J. v.d. Linde uit Tholen. Een 120 collectanten van het Thoolse Rode Kruis zijn momen teel bezig met de jaarlijkse gel dinzameling. Zaterdag 18 juni wordt de campagne afgesloten. Volgens een uitgekiende planning van bestuurslid J.M. Maas wor den alle huizen op Tholen be zocht. O'p de algemene ledenver gadering van donderdagavond 16 juni in Stavenisse zal het voorlo pige resultaat al gemeld kunnen worden. Aan de school voor lager- en in dividueel huishoud- en nijver heidsonderwijs de Bongerd in Steenbergen slaagden uit: St.Philipsland: Corina Fontijne, Diana Neele, Ria Quak, Erika Verwijs, Rida Verwijs, Rian de Bruyn en Anja Fontijne. A.Wisse uit Anna Jacobapolder is aan de rijkspedagogische acade mie te Middelburg geslaagd voor het examen hoofdleidster. Rian Jansen uit Tholen, werk zaam bij kapsalon Corry d'Or te Scherpenisse, is in Breda geslaagd voor haar bediendendiploma da meskapper. Onder zeer grote belangstelling is vrijdagmiddag ds. G. Mouw in Tholen begraven. In de Reho- bothkerk van de gereformeerde gemeente leidde consulent ds. M.J. van Gelder uit Nieuwerkerk de rouwdienst naar aanleiding van Hebreeën 8:1 en 2. Zijn the ma was 'de blijvende bedienaar van het heiligdom'. Ds. van Gel der wees erop, dat ds. Mouw als een priester heeft gewerkt, maar zijn mond is nu gesloten. De mond van de meerdere priester wordt echter nooit gesloten, aldus de consulent. Op de begraaf plaats, waar in verband met de enorme belangstelling een ge luidsinstallatie was geplaatst, sprak ds. D. Hakkenberg uit Lisse over Openbaringen 20:6a "Zalig en heilig is hij, die deel heeft in de eerste opstanding. Over deze heeft de tweede dood geen macht". Ouderling J. van der Jagt sprak namens Kerkeraad en gemeente, waarna ds. N.W. Schreuder uit Goes namens de familie een dankwoord sprak. Terug in de Rehobothkerk sprak ds. Chr. v.d. Poel namens de par ticuliere Synode Zuid van de ge reformeerde gemeenten. De begrafenis werd bijgewoond door ruim twintig predikanten van de gereformeerde gemeente alsmede door vele afgevaardigden van kerkeraden. Voor het zevende achtereenvol gende jaar organiseert de NCRV deze zomer tochten langs kerken, kloosters, kapellen en andere mo numentale gebouwen. Ruim hon derdduizend mensen namen vorig jaar aan Kerkepad deel, o.a. in Tholen en Oud-Vossemeer. Ook dit jaar is Zeeland in de der tien routes opgenomen, namelijk Vlissingen, Zovtelande, Aagte- kerke, Meliskerke en Biggekerke. Het t.v.-programma is donder dagavond 23 juni 22.10 uur en 16.40 uur het radio-programma. De bezoekzaterdagen zijn 25 juni en 2 juli. In zijn openingswoord stelde de heer Meloen dat er door zowel cursisten als docenten hard was gewerkt en dat de motivatie uit stekend was. Adjunct-directeur De Wit sprak in een algemeen overzicht zijn genoegen uit over het functioneren van de lascursus. Het was voor het eerst dat de geïntegreerde lascursus werd ge houden, zodat het resultaat van 100% geslaagden uitzonderlijk genoemd kan worden, aldus de heer Meloen. Hij onderstreepte tevens het belang van bijscholing in een tijd van minder werkgele genheid. Volgend jaar zal aande Burg. Bouwenseschool wederom een geïntegreerde cursus booglas sen van start gaan, waarvoor men zich nu reeds kan aanmelden. Ook wordt er gestart met een op leiding voor het gronddiploma booglassen. Nadat na de pauze met dia's het afgelopen cursusjaar door de heer C.I. Jasperse in beeld was ge bracht, werd de avond onder het genot van een drankje besloten. De examenwerk-stukken en het theorie-gedeelte werden beoor deeld door de heer B.J. Pastoors, gedelegeerde van het Nederlands Instituut voor Lastechniek. De geslaagden zijn: SINT MAARTENSDIJK: J. Be velander, P.H. o/d Brouw, M.A.M. van Gurp, G.M. v.d. Ree, T. Viergever. W. Koopman, F. P. Ponse, C. Stoutjesdijk en C. Wie laard. SCHERPENISSE: P. Bevelander. THOLEN: R. van Homoet en A L. Molenaar. POORTVLIET: J.C. van Tiggele, A.H. Verburg, A.L. Polderman, J.C. Polderman en A. Slooten. OUD VOSSEMEER: D. de Hond, J.C. Vaders. A. Bevelander en J.N. van Dijk. SINT PHILIPSLAND: W.C. Kempeneers, C.J. Kunst en A.M. Noorthoek. SINT ANNALAND: J. Moer land, W. van Oudenaarde: en I.J. Schouten. STAVENISSE: A.M. Smits, J.C. Smits en J.C. Hage. Tot coördinator van de Zeeuwse opleidingen van de Nutsacademie voor Pedagogische en Maat schappelijke Vorming te Rotter dam en Middelburg is per 1 au gustus aanstaande benoemd mr. J.A. de Boe te Poortvliet. De heer De Boe, die afkomstig is uit het economisch-administratief on derwijs, krijgt onder meer tot taak het cursusaanbod van de Nutsa cademie. dat thans opleidingen tot leraar Nederlands, Duits, En gels en Wiskunde omvat, terwijl de opleiding Pedagogiek MO-A daarvan tevens deel uitmaakt, uit te breiden. Naar verwachting zal hij in eerste instantie streven naar aanvulling met opleidingen tot leraar Frans en Economie. Ook zal hij onder zoeken of er aanleiding is om naast Middelburg andere les plaatsen te kiezen. Te denken valt daarbij bijvoorbeeld aan Goes. Behalve op hel terrein van het onderwijs is mr. De Boe nog actief in de politiek: in de Provinciale Staten van Zeeland is hij statenlid namens het CDA. De Nutsacademie biedt zoge naamde initiële cursussen aan in de vajeken Nederlands, Duits, Engels en Wiskunde (tweede graads: M.O-A). Ook bestaat de mogelijkheid om aan de particuliere cursqs Frans M.O.-A deel te nemen waarmee de Nutsacademie betrekkingen onderhoudt. De opleiding Pedagogiek M.O.-A behoort ook tot het Zeeuwse pak ket van de Nutsacademie. maar begint pas weer in september 1984. Tevens verzorgt de Nutsacademie in Zeeland nascholingscursussen voor onderwijsgevenden en in sa menwerking met de Rotterdamse Volks Universiteit een opstapcur- sus voor 25 jarigen en ouderen die niet in het bezit zijn van het ve reiste toelatingsdiploma (Havo of wat daarmee kan worden gelijk gesteld).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 7