Olympische dag voor Zeeuwse jeugd Meer huizen in Scherpenisse en minder mensen in Tholen Donderdag 2 juni 1983 Gezondheidsdienst Gedeputeerde staten hebben bij de minister van landbouw en visserij een aantal recreatieprojecten aangedragen die naar hun mening in aanmerking komen voor rijkssubsidie. Subsidie FIOM Windsurf- accommodatie Pad langs Hoogenboomlaan Duinovergang Vrouwenpolder Gehandicapte sportvissers Passantensteiger Zierikzee Strandvoorzieningen Westerschouwen Fiets- en voetpaden Duinovergangen en parkeerterreinen Provincie maakt zich te druk over Thoolse groei De raadsleden van SGP en PvdA hebben er maandagavond in de Thoolse com missie ruimtelijke ordening voor gepleit, meer huizen in Scherpenisse te bouwen en minder in Tholen. De stad is te hard gegroeid, terwijl de kleinste kern door achteruitgang minder leefbaar wordt. De WD wilde de kleine kernen wel activeren, maar de liberalen konden niet om de woningaanvragen in Tholen heen. "Een bepaalde vrijheid van woonkeuze moeten we hoog in ons vaandel houden", zei J.L.van Gorsel. Leeftijdsopbouw Ook de lasten Gelukkig PLAATSELIJK NIEUWS SCHERPENISSE Inspraak ABDIJ IEUWS Aan8taaande zaterdag zullen veel Zeeuwse jongeren actief zijn op de Jeugd Olympische dag, die in Vlissingen wordt georganiseerd. Het programma duurt van vijf voor tien 's mor gens tot vier uur 's middags. Alle wedstrijden zijn gratis voor het publiek toegankelijk. De dag begint met een estafette vanaf het standbeeld van Michiel de Ruyter naar de sporthal Bas- kensburg. Zes ploegen van elke 8 lopers en loopsters zullen fakkels naar de hal dragen. Daar opent mevrouw E. Maris-Koster, lid van gedeputeerde staten voor sport zaken, de manifestatie. De jeugd olympische dagen zijn een activiteit van het Nederlands olympisch comité. In elke provin cie (plus in Flevolandjwordt zo'n dag gehouden. Ze worden ge houden als uitvloeisel van een der doelstellingen van het NOC, nl. het leveren van een bijdrage ter verbeiding van de olympische ge dachte. Een aspect waaraan ook aandacht zal worden gegeven is een discussie onder de jeugd over eerlijk spel. Volgend jaar op 26 mei zullen op Papendal bij Arn hem de landelijke finales worden gehouden. De NCRV zal van alle provinciale sportdagen televi sieopnamen maken. Deze worden op elf avonden, tussen 14 oktober van dit jaar en 10 maart volgend jaar uitgezonden. Er zullen wedstrijden worden ge houden in acht takken van sport: voetbal, wielrennen, hockey, handbal, judo, turnen, zwemmen en atletiek. Het programma (met tijd en plaats) ziet er als volgt uit. Voetbal, van 10.30 tot 15.15 uur, velden Irislaan; Wielrennen, van 10.30 tot 15.15 uur, parcours aan de Irislaan; Hockey, van 11.00 tot 15.15 uur, sportveld Bone- dijke; Handbal, van 11.00 tot 15.30 uur, veld aan Irislaan; Judo, van 11.30 tot 14.30 uur, sporthal VTV; Turnen, van 12.00 tot 14.00 uur, sporthal Baskensburg; Zwemmen, van 12.00 tot 14.00 uur, sportfondsenbad; Atletiek, van 12.00 tot 15.00 uur, atletiekbaan Baskensburg. De verschillende prijzen zullen worden uitgereikt door de Vlis- singse wethouder D.J.P. Bruin- ooge, om 15.30 uur. Tijdens de sportdag zullen enkele demon straties worden gegeven, zoals fietscrossen, trampolinespringen, jazz-gymnastiek en judo. Verder kunnen de handballiefhebbers proberen de bekende keeper Ron de Jonge met penalties te ver schalken. Ook zal er een bekende voetbalkeeper naar Vlissingen ko men om te pogen zijn doel schoon te houden bij strafschoppen. Gedeputeerde staten stellen pro vinciale staten voor toe te treden tot de Stichting Gezamenlijke Be drijfsgezondheidsdienst De Schelde. Sinds 1969 is de be drijfsgezondheidsdienst voor het provinciale personeel, samen met een aantal andere bedrijven, on dergebracht bij de bedrijfsge neeskundige dienst van de B.V. Koninklijke Maatschappij De Schelde. Omdat de werkzaamhe den van deze dienst verder reikten dan het eigen bedrijf is ze omge zet in een gezamenlijke bedrijfs gezondheidsdienst. Hiervoor is de Stichting Gezamenlijke Bedrijfs gezondheidsdienst De Schelde in het leven geroepen. Om de goede bedrijfsgezondheidszorg van het provinciaal personeel voort te zet ten is het nodig tot die stichting toe te treden. De kosten zullen, behoudens de normale prijsstij gingen gelijk blijven. Mochten de kosten in de toekomst stijgen dan zal daarvoor krediet worden ge vraagd. Gedeputeerde staten stellen prov. staten voor de FIOM-Zee- land (organisatie ten behoeve van alleenstaaande ouders) voor 1983 een subsidie te ge ven van maximaal 1/19 van het rijkssubsidie. Dit komt neer op een bedrag van 9.200,—. Ver der is het niet uitgesloten dat de FIOM ook nog zg. knelpunten- geld krijgt voor het wegwerken van het geraamde tekort over dit jaar. In het raam van de welzijnsplan ning is het werk van de FIOM ei genlijk naar het gemeentelijke ni veau verplaatst. Middelburg, als gemeente van vestiging, ont vangt de rijksbijdrage. Het is de bedoeling dat de andere Zeeuwse gemeenten aanvullende subsidies verstrekken. Deze manier van fi nancieren is echter niet van de grond gekomen. Vandaar dat de provincie heeft voorgesteld de fi nanciering van de FIOM weer op provinciaal niveau te brengen. In middels schijnen er ook plannen te zijn om het werk van de FIOM weer landelijk te gaan subsidië ren. Vandaar, dat gs slechts een subsidievoorstel voor dit jaar hebben gedaan. In het sportfondsenbad worden bovendien plaatsingswedstrijden gezwommen door de Zeeuwse zwemtop voor de nationale kam pioenschappen. Subsidie-aanvraag recreatieprojecten In totaal gaat het om 16 projec ten in de openluchtrecreatie, met een gezamenlijk investe ringsbedrag van ruim 3 mil joen. Gs hebben de projecten opgevoerd naar volgorde van belangrijkheid. Op de eerste plaats staat het creëren van windsurf-accom- modatie aan de Schotsman- Ruiterplaat. Met dit projekt is naar raming ƒ160.000,— ge moeid. De voorzieningen moe ten bestaan uit een gebouw na bij de oever (en zo dicht moge lijk bij het recreatiecentrum), accommodatie voor kort verblijf van windsurfers en het inrich ten en ontsluiten van de oever. In het gebouw zullen openbare douches en toiletten worden on dergebracht en voorzieningen die aantrekkingskracht uitoefen op de plankzeilsport. Ook bestaat het idee om de plankzeilschool die al ter plekke opereert in het complex onder te brengen. Men wil de oever ontsluiten door twee éénrichtingswegen met aan weerszijden een parkeerstrook met een diepte van 10 meter. Er ontstaat dan over een lengte van 1 km parkeergelegenheid voor auto's met caravan. Dan is er par- keercapaciteit vlak langs het wa ter die flink wat groter is dan nu. Gs hebben dit project op de eerste plaats gezet gezien de stormach tige ontwikkeling van de plank zeilsport, die het tegelijkertijd no dig maakt maatregelen te treffen deze sport in goede banen te lei den. De tweede plaats op de aan- vraaglijst wordt ingenomen s:s- -< - - -- r' ^T- r door de aanleg van een fiets- en voetpad langs de Hoogenboom laan in Westerschouwen. Deze laan is een belangrijke schakel tussen de campings in het duingebied, het dorp Renesse en het strand. In de zomermaanden bivakkeren er zo'n 15.000 mensen op de campings aan de Hoogenboom laan, die bij lange na niet bere kend is op de stroom vakantie gangers, die zich per auto, per fiets, te paard of te voet plegen te verplaatsen. Oorspronkelijk is de Hoogenboomlaan namelijk aan gelegd als verbinding tussen de duinboerderijen en het dorp Re- nesse. Het is niet mogelijk de weg zonder meer te verbreden gezien het landschappelijke karakter ervan. Wel is het dringend gewenst vol doende veiligheid te bieden aan voetgangers en fietsers. Met de grootste zorg zal het tracé voor een pad moeten worden gekozen. De aanlegkoste'n worden ge raamd op ruim zeven ton. De kos ten van grondaankoop zijn niet bekend. De duinovergang bij de Fort den Haakweg bij Vrouwenpolder wordt vooral gebruikt door mensen die hun auto parkeren op het nabij gelegen parkeer terrein. Het probleem is dat de trap elk jaar moet worden gedemonteerd i.v.m. duinafslag. Dat kost elk jaar behoorlijk veel geld. De gemeente heeft nu een andere plaats ge vonden om een trap te plaatsen die kan blijven staan. De kosten zijn 1 6.000, Het is gebleken dat er behoefte bestaat aan een visplaats voof gehandicapte sportvissers langs het Veerse Meer. Volgens de Ne derlandse vereniging van sport vissersfederaties kan er een goe de stek worden ingericht aan het uiteinde van de geul van "De Piet". De Dienst der Domeinen wil deze speciale visplaats inrich ten. De ZeeuWse stichting voor revalidatie heeft instemming betuigd. De kosten zijn ge raamd op bijna 80.000,—. Op de vijfde plaats staat een pro ject uit Zierikzee: uitbreiding van de passantensteiger voor jachten in de Nieuwe Haven met 50 meter en uitbreiding van de toiletac commodatie voor passanten. Gs zijn van mening dat deze activi teiten passen in het beleidsplan Oosterschelde. Bovendien nood zaakt het omvangrijke bezoek aan Zierikzee tot deze maatregelen. De kosten zijn 327.500,—. Het gemeentebestuur van Wes terschouwen wil op of in de buurt van enkele zeer druk bezochte stranden zeven toilet- en douche- groepen plaatsen. Twee voorzie ningen (het strand "Watergat'en "Luiewegkrijgen een "6" in de volgorde. De andere voorzienin gen staan op de zestiende plaats. De totale kosten bedragen 140.000,-. Op de nummers 7 t/m 10 prijken fiets- en voetpaden, resp. een fietspad tussen Arnemuiden en de Muidenweg, een fiets- en voetpad langs de J.J. Boeijesweg in Haamstede, een fietspad langs de Pluimpot op Tholen en een toe ristisch voetpad tussen de jacht haven Oostwatering en Veere. Het fietspad tussen Arnemuiden en de Muidenweg (kosten ge raamd op 1 88.000,—) betekent voor fietsers een zeer aantrekke lijke toeleidingsroute naar recrea tiegebied "De Piet". Het geeft ook aansluiting op een fietsroute langs het Veerse Meer. De J.J. Boeijesweg in Haamstede is een zeer drukke (recreatieve) verbin ding, die vanuit landschappelijk oogpunt beter niet kan worden verbreed. De oplossing is de aan leg van een vrijliggend fiets- /voetpad. 530.000,—). De gemeente Tholen wil een fietspad 332.000,—) aanleg gen vanaf Sint Maartensdijk, langs de Pluimpot, naar Goris- hoek. Het gemeentebestuur geeft drie functies aan: het is een aantrekkelijke en veilige verbinding voor mensen die het strand bij Gorishoek willen be zoeken; het pad geeft ontslui ting van de verbiijfsrecreatie bij "De Pluimpot" en het pad is van belang voor rondtoerende fietsers. Het recreatieschap "Veerse Meer" wil een voetpad aanleggen tussen de jachthaven Oostwate ring en de kern Veere (ƒ51.000,—). Er ontstaat dan een rustige en recreatief gezien aantrekkelijke verbinding. BB Op de nummers 11 t/m 1 3 staan de reconstructie van de duinover gang bij Biggekerke (ƒ624.400,—), een parkeerter rein voor recreanten aan de Nieuwlandse Binnendijk te Krab- bendijke (ƒ37.000,—), verbete ring en inrichting van het par keerterrein langs de Vroonweg in Vlissingen (ƒ40.500,—) Op nr. 14 staat ook een Vlissings project: het maken van een trap over de Nolledijk 55.000,-). Een nieuw ruiterpad in Nieuw-Haam- stede (ƒ20.00,—) staat op de 1 5e plaats. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31391 of 31392 Aan de orde was een Thoolse ambtelijke notitie over de nota Bewoningspatroon 1983 en de evaluatie van de Provinciale Pla nologische Dienst(PPD) over de bevolkingsgroei van 1978 tot 1982. Tholen/St.Philipsland waren in die periode bijna 600 inwoners meer gegroeid dan de prognose van 1978, terwijl de raming toen al met 400 mensen verhoogd was gezien de feitelijke ontwikkelin gen in 1976 en 1977. De Thoolse groei van 1978 tot 1982 was 1270 inwoners of 6.3%, waarvan ruim de helft vestigingsoverschot en 584 geboorteoverschot. De na tuurlijke aanwas was daarmee 200 mensen groter dan de PPD had voorzien. De groei van Bergen op Zoom/Halsteren was in die pe riode ruim 4%, wat scherp afsteekt tegen de 12% groei van Tholen- stad. De Thoolse groei was te groot door het te grote vestigings overschot van WestBrabanders, aldus de PPD, die op een Kroon- uitspraak wees, dat Tholen alleen de natuurlijke, eilandelijke aan was mocht opvangen. Volgens de evaluatienota is er nu een ander spreidingsbeleid moge lijk, waarbij de groei meer ver deeld wordt. St.Maartensdijk mag ook niet meer extra groeien bij industrievestigingen, zoals in de vorige nota Bewoningspatroon wel was opgenomen. In beginsel gaat de evaluatienota ervan uit, dat alle overloop gericht wordt op Tholen-stad. De natuurlijke groei lag de laatste tien jaar gemiddeld op 120 men sen per jaar, het vestigingsover schot was ruim 150. De evaluta- tienota wil dat laatste getal be langrijk korten tot 25% van de verwachte natuurlijke groei. Volgens de ambtelijke notitie van dié Thoolsé afdeling ruimtelijke brdenlng zijn er drie goede argu menten die pleiten voof een dui delijke grtiei: de leeftijdsop bouw(met uitzondering van Tho len ligt de groep mensen boven de 60 jaar in vrijwel alle kernen boven het landelijk gemiddelde). Ten tweede het voorzieningenni veau: bij een constante en waar schijnlijk teruglopende bevol kingsomvang neemt het verzor- gingspeil af. Het draagvlak wordt te smal en de gemeenschap wordt arm aan basisvoorzieningen. Dat heeft zijn weerslag op het func tioneren van het maatschappelijk leven. Met name de kleine kernen zijn kader-arm en al die facetten versterken het proces van de neergaande beweging. Voor le venskrachtige gemeenschappen is ook in dit opzicht groei noodza kelijk. Ten derde de economische gevol gen. Woningbouw geeft belang rijke impulsen: het bouwrijp ma ken van de grond, het bouwen, schilderen, installeren, herbestra- ten, onderhoud, enz. Dit speelt temeer gezien het Thoolse wer kloosheidscijfer van 21.5% tegen over het landelijk gemiddelde van 15%. Volgens de notitie is de sterke groei van Tholen-stad niet zo ge lukkig geweest. De economische betekenis van die groei was gering omdat men zich bij voorbaat he lemaal op Bergen op Zoom richt te. De Thoolse economie zou meer gebaat zijn bij versteviging van het westelijk deel van de ge meente. P.van Belzen(RPF/GPV) wees erop, dat overloop, van Tholen niet alleen lusten voortbrengt, maar later ook lasten kan opleve ren. Hij zei Veel vraagtekens' te hebben. "We zijn een beetje op weg naar af. Als je de nota Tholen Emergit leest, die voor de herin deling uitkwam, hoe men opgaf over het Reimerswaalplan(een zeéhavenlhdustiiegebied bij Bergeri op Zoom), dan is er veel veranderd. Is die nota Bewo ningspatroon binnen de kortste tijd niet achterhaald? De steden trekken weer inwoners aan. Is de provincie nu werkelijk bang dat Tholen te sterk groeit? Gaat men de huizenbouw beperken, zodat de mensen moeten wegtrekken?", $ldus Van Belzen. "De provincie maakt zich wel erg druk over de Thoolse groei van 6.3%", constateerde SGP-raadslid K.A.Heijboer. "Het geboortecij fer is gunstig en de heel geringe overloop uit West-Brabant kan de provincie ons toch ook moeilijk kwalijk nemen. Tholen is wat erg hard gegroeid met 12%. In Scher penisse is er nog veel bouwgrond. Bij meer woningbouw wordt het daar wat leefbaarder, terwijl er in Tholen dan wellicht wat ruimte overblijft", zei Heijboer. J.L.van Gorsel(VVD) noemde de nieuwe nota Bewoningspatroon een versoepeling. "Voorheen was er sprake van het opleggen van een beleid, wat ons niet aanstond. De vorige nota is ook geloochen- straft door de ontwikkelingen. Ik ben nu optimistischer, maar als je geen huizen krijgt, kan de ge meente zelf weinig verdelen. La ten b en w daarom aantonen, dat er in bepaalde kernen groei nodig is. Qua leeftijdsopbouw is dat ge- wopn noodzakelijk. Met de nieu we nota Bewoningspatroon is echter zeer zeker beter te werken", zei Van Gorsel. Mevr.N.M J.Boissevain-van Riet(PvdA) erkende, dat Tholen- stad te hard gegroeid was. "Dat kan zo niet doorgaan gezien de toenemende werkloosheid en de grotere trek naar de steden. Daar om verwacht ik ook geen specta culaire groei meer in Tholen. In Scherpenisse is het inwonertal af genomen, evenals in St.Maar- tensdijk en Stavenisse. Daar moe ten we vestigingsoverschotten toestaan, want met achteruitgang worden die kernen niet meer leef baar", zei mevr.Boissevain. "De PPD hoeft toch niet kwaad op ons te zijn. Als hun visie niet uitkwam, was die gewoon fout", vond CDA-raadslid W.L.Bijl. Met Van Gorsel was hij 't eens, datje als gemeente niet veel doet, als ze bij een soepeler spreidingsbeleid geen huizen geven. Burgemeester Baerends geloofde niet, dat de PPD kwaad is op Tholen. "Wij zijn in elk geval blij, dat we aan deze kant van de ver gissing zitten. We zijn gelukkig met de groei. Met een planning zit je niet gauw goed en deze nota is ook al weer achterhaald. Ik geloof ook niet in de voorspelde groei voor 2000. Wel voorzie ik op korte termijn grote druk op Tholen ge zien de beperkte bouwgrond in Bergen op Zoom en Halsteren. Men kan 't wel provinciaal willen regelen, maar de praktijk is an ders. Zoals we met alle vezels aan Bergen op Zoom verbonden zijn, zo zijn we ook hiermee aan Berg en verbonden. De nieuwe nota is wel een stuk reëeler dan de vorige benadering. Als we gedaan hadden, wat de provincie wilde, was de groei van Tholen-stad nog veel erger ge weest. De raad wilde echter meer woningbouw in de kleinere ker nen. De laatste maanden gaat Tholen qua inwonertal achteruit. Om ons te handhaven, moeten we wel groeien", zei de burgemeester. Hij liet Van Belzen weten, dat 't nog strenger kan dan de provincie doet, namelijk met meer beper kingen voor bestemmingsplannen en de verkoop van eigen wonin gen. Heijboer vroeg zich af, of het niet gevaarlijk was op de druk vanuit Bergen op Zoom in te spelen om dat die mensen later toch weer weg trekken. De burgemeester zei steeds een terughoudend beleid gevoerd te hebben. "Mensen die van grotere afstanden kwamen, trekken met duurdere benzine eerder weg, maar voor inwoners die in West-Brabant werken, geldt dat niet zo. Personeel van het zie kenhuis Vrederust bijvoorbeeld is ook sneller in Tholen dan in Bergen op Zoom. Consolideren betekent achteruitgang, dus moe ten we een kleine groei toestaan", aldus burgemeester Baerends. "Vooral voor de kleine kernen", vulde mevr.Boissevain aan. Van Gorsel onderstreepte de drie goe de argumenten daarvoor: leef tijdsopbouw, voorzieningenni veau en economisch belang. Volgens de ambtelijke notitie, was het grootste bezwaar tegen de nieuwe nota Bewoningspatroon, dat dezë verschijnt op een mo ment, dat de bouwactiviteiten als PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS J.van Gorsel beste kaarter J.van Gorsel heeft met 105.449 punten de competitie 1982/83 van klaverjasclub de Pendelaars ge wonnen. J.v.d.Werf werd tweede met 102.277 p, W.Groenewegen derde met 102.006 p 4.R.Kwaak 5.J.Knuist ó.C.Boom 7.W.Dane 8.P.van Splunter 9.P.Bazen lO.M.van Bloppoel 1 l.P.Bout 12.Mevr.Franke 13.A.Arts 14.J.van Splunter 15.R.Vermaas 16. L. Kampman 17.L.Guiljam 18.J.van Zetten 19.H.Poot 20.A.v.d.Ree 21.J.Hoogendoorn met 89.445 p. Gymnastiek Gymnastiekvereniging "S.H.F." was tevreden over net verloop van de Turndag die zaterdag in Breda werd bezocht. Bij de moeilijke en gemakkelijke oefenstof konden de meisjes een tweede prijs bin nenhalen en dat is voor een der gelijk kleine club als SHF een op pepper. Leidsters en deelnemers hopen op voortzetten van deze resultaten tijdens de jeugddag in Huybergen op zaterdag 11 juni. gevolg van teruglopende woning toewijzingen, sterk teruglopen. De commissie r.o. ging accoord met een ontwerp-inspraakveror- dening, wat in feite de vastlegging van de bestaande praktijk bete kent. Mevr.Boissevain had de in druk, dat de mensen het meeste behoefte hebben aan voorlichting over bestemmingsplannen e.d. Daarom wilde ze daar de nadruk op leggen. Van Gorsel noemde het ontwerp wat teleurstellend, maar hij gaf toe, zelf ook de woorden niet te kunnen vinden voor een betere inhoud. "Dit is een opsomming, maar de praktijk moet 't maken. De burgers begrijpen soms niet wat er omgaat", aldus het VVD- raadslid. De burgemeester zei in de in spraakverordening geen ballast te willen hebben, maar de burgers moeten er wel op terug kunnen komen. Bedankt voor beroep Ds. H. Penning uit Montfoort heeft bedankt voor het beroep, dat de kerkeraad van de Her vormde gemeente op hem had uitgebracht. Cloveniersgilde Met het inhalen van Peter Bijl, Jos Poot en Jo Bazen blijft het Clove niersgilde op volle sterkte. Traditioneel werd de zittingspe riode op woensdagavond begon nen met het begroeten van de nieuwe broeders die in de gilde- kamer meteen wegwijs werden gemaakt in de reglementen. Toch was er dit jaar minder toe loop dan voorheen want het mirt der goede weer had een slechfe uitwerking op de interesse. Velen kwamen hun contributie betalen en gingen dan weer huiswaarts zodat er weinig werk was voor Deken Gommert Suurland en Knaap Cees Andriesse. Ondanks een niet zo dorstig weer consumeerde het gezelschap toch nog altijd 240 liter bier, 350 eieren (hardgekookt) en 30 worsten. Trommelaar Dirk Opree maakte zijn debuut in deze funktie en de ze kennismaking beviel hem goed. Opree ging tweemaal per dag door het dorp om de inwoners at tent te maken op de gildeaktivi- teiten in de bovenzaal van het voormalig gemeentehuis. Plattelandsvrouwen naar Openlucht Museum Dinsdag 17 mei vertrok een groep plattelandsvrouwen met gasten uit Poortvliet richting Arnhem. In Meerkerk werd een koffiestop ge maakt, waarna men de reis voort zette om rond half twaalf in het Openlucht Museum te arriveren. Eerst werd een kijkje genomen bij de oude boer derijen en huisjes, In het restau rant "De Oude Bijenkorf' werd gezamenlijk het Bijenkorftwaal fuurtje genuttigd. Na de lunch ging het gezelschap naar de kle derdrachten en sieradententoon- stelling, wat voor de meeste dames bijzonder aantrekkelijk was. Na de tentoonstelling werd nog wat rondgekeken om rond half 3 te vertrekken naar Arnhem. In het centrum van de stad was nog een uurtje gelegenheid om öat te win kelen, waarvan door velen ge bruik werd gemaakt. Op de te rugreis werd het diner gebruikt in restaurant "'t Trefpunt" te Made, waarna de thuisreis werd aan vaard. De dames kunnen terug zien op een mooie en zonnige dag. Woensdag 25 mei kwam men met een kleine groep dames bijeen in het Holland Huis. Er werd onder leiding van mej. M. Bulk een veldboeket gemaakt. Na afloop werden de werkstukken geza menlijk bekeken en besproken, waarna mevr. Kok dank bracht aan mej. Bulk voor de begeleiding van deze avond. Op woensdag 15 juni gaan de dames op de fiets naar camping de Pluimpot om midgetgolf te gaan spelen, als laatste onderdeel van dit seizoen. Meer huizen Lentestraat Na de sloop van de boerderij aan de Lentestraat komen er geen twee vrijstaande woningen voor in de plaats, maar vijftien huizen. Met die wijziging van bestem mingsplan Kom ging de raads commissie ruimtelijke ordening maandagavond graag accoord. Anders zou de bouwgrond im mers veel te duur worden. Ook aan de voormalige Polderweg ko men vijf rijenwoningen, aan de Julianastraat vier in plaats van een voormalige schuur. Het bebouwingspercentage is met de wijziging vergroot van 30 naar 40% van het erf. Er is ook een nokhoogteregeling opgenomen. Op basis van de Wet Geluidhin der zijn er 250 m van de procin- ciale weg geen knelpunten aan wezig. Plan Kom werd ook aangepast aan het distributie planologisch onderzoek(DPO) ten aanzien van winkelvestigingen. Het concen tratiegebied omvat een gedeelte Spuidamstraat, Hoge Markt, Kerkstraat en Lage Markt. Burgemeester Baerends conclu deerde dat er met deze planwijzi ging nogal wat bouwgrond be schikbaar kwam. "Het zal niet meevallen om dat vol te krijgen." Voor Epilepsie De collecte voor de Epilepsiebe- strijding heeft in ons dorp 388, opgebracht. Slager is tevreden over dit resultaat en bedankt de schenkers voor hun medeleven. Op kamp Ook dit jaar gingen de leerlingen van klas 5 en 6 van de "Ooster- schelde"-school op kamp. Het ge zelschap ging richting Bosschen- hoofd in West-Brabant en daar werd een leuk programma afge werkt dat ondanks het minder goede weer voor allemaal een mooie periode bleek. Na drie dagen elders te zijn ge weest waren de jongeren toch blij dat zij Scherpenisse binnenreden en werden opgewacht door hun ouders. Ondanks de nattigheid toch een geslaagd schoolkamp 1983. De Zeebaars met 210 vissers Met 210 deelnemers heeft de Zeebaars op Tweede Pinksterdag onder prachtige weersomstandig heden haar internationaal viscon- cours gehouden. De vangst was niet zo bijzonder groot. D.van Splunter was met een zesde prijs het eerste Zeebaars-lid. De over winning ging naar E.Elich van de Edelkarper uit Bergen op Zoom met 475 p 2.C.Luyks,Zeester,Hal steren 455 p 3.M.Verhagen,Een drachtvissers, Nieuw-Vossemeer 370 p 4.F.Reunes,Knorhaan,Ba- vel 320 p 5.P.Schot,Zeester,Hal steren 310 p 6.D.van Splunter, Zeebaars 285 p 7.D.Slabbe- koorn,EGHV,Goes 280 p 8.P.Bosters, Eendrachtvis sers,Nieuw-Vossemeer 260 p 9.Dhr.Petit,Baronie, Breda 255 p 10.A.de Visser,EGHV,Goes 215 P- Eerste dame was mevr.van Hou- welingen,Edelkarper, Bergen op Zoom. Marco Karremans,Een drachtvissers, Nw.Vossemeer was de eerste junior. Bij de korpsen won de Edelkarper voor de Zees ter, de Zeebaars en HSV Middel burg. De Zeebaars hield zelf nog haar vierde bekerwedstrijd. De vangst was weer zeer slecht. Het bestuur zal voor de volgende wedstrijd dan ook uitzien naar beter viswa ter. l.M.Bijl 335 p 2.G.Bogert 310 p 3.A.de Jong 190 p 4.A.Munter 165 p5.S.Quist 160 p ó.P.Ista 150 p 7,K.Ponse 110 p 8.J.Bolier 105 p 9.S.Brooshoofd 110 p 10. me vr. G.v.d.Werff 90 p. Mishandeling De politie kreeg vrijdag bericht, dat er bij de brugafrit onder Tho len een gewonde man in de berm lag. Bij onderzoek werd A. de G. uit St. Maartensdijk met bebloed hoofd aangetroffen en naar de EHBO-afdeling van het zieken huis gebracht. Na behandeling kon hij naar huis. De toedracht was, dat autobes tuurder A. de G. in de Langeweg zijn claxon gebruikte om een - naar later bleek - stil gevallen auto te passeren. Die behoorde toe aan J.D.B. Blijkbaar was B. zo geïrri teerd door de claxon, dat hij een achtervolging inzette, toen de auto weer was gestart. In Poort vliet had hij de G. bijna al klem gereden, maar dat lukte hem uit eindelijk pas bij de Thoolse brug. Daar toonde B. zich zeer agressief, waarbij hij rake klappen uitdeel de. De politie maakte proces-ver- baal op voor mishandeling. Stopteken genegeerd In de nacht van dinsdag op woensdag gaf de politie een stop teken aan autobestuurder A.W.G.. maar die negeerde dat en reed door. De politie zette de achtervolging in. gaf herhaalde lijk stoptekens, maar G. kwam pas Vervolg op pag. 11

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 7