THOLENDERWIJS 1 Den Haag kan alleen naar u als u iets zegt. Kom dus praten! 5 2 3 6 WAAROM IS EEN KELLER DR00MKEUKEN BU DE BONDSSPAARBANK ZO GOEDKOOP? 149,79 Kerk als vaste burcht en tent in de woestijn informatierubriek van de gemeente tholen HET IS NU TIJD OM HUURSUBSIDIE AAN TE VRAGEN NIEUWE INFORMATIE VIA DE INFOTELEFOON ENERGIE 4 MAANDAG 6 JUNI KOMMISSIE FINANCIËN AAN ALLE JONGELUI VAN STAVENISSE HINDERWET: KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERPBESCHIKKING Handwerken op expositie Velen te snel 5 030-312824 SPREEKUUR B EN W SPREEKUUR WONINGSTICHTING OVERDENKING DE DINGEN DES VADERS PER MAAND Wie 'n lening bij de Bondsspaarbank afsluit is altijd erg voordelig uit. Ten eerste, omdat wij 'n zeer lage rente berekenen. En ten tweede, omdat wij bij 'n lening ook wel eens nee verkopen. Niet omdat we u geen keuken gunnen, maar wel omdat u voor een keuken niet in de financiële problemen moet komen. Kom eens praten. Ook als uw voorkeur niet naar een Keiler droomkeuken uitgaat. U zult dan één ding merken: bij ons is 'n lening nog te betalen. BONDSSPAARBANK S De Provinciale raad van kerken in Zeeland heeft be sloten op de in het voorjaar van 1984 op het oecume nisch vormingscentrum Hedenesse te Cadzand te houden tweede Zeeuwse kerkendag het omgaan met tegenstellingen in de christelijke gemeente aan de or de te stellen. Uit de discussies in de voorjaarsverga dering kwam naar voren, dat in zeer vele plaatsen de tegenstellingen in omvang en intensiteit toenemen. Spanningen Niet om de inhoud Pastores. PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Radactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel 01 666-2955 Algemeen Individuele huursubsidie is een bijdrage van de overheid om in be paalde gevallen de huurlasten te verlichten. Of u huursubsidie krijgt, hangt af van wat u verdient of aan uitkering ontvangt en de huur die u betaalt. Vuistregel is. dat elke huurder zelf een redelijk deel van zijn inkomsten aan huur betaalt De regering heeft bepaald wat een rede lijke, dus passende huur bij een bepaald inkomen is. Onder inkomen wordt vanaf 1 juli 1983 niet alleen verstaan wat u zelf verdient, maar hier wordt ook bijgeteld het inko men van uw echtgenote/echt genoot/partner en het inko men van inwonende kinderen. Hierbij gaat het om het (totale) "belastbare'' inkomen van uw huishouden. Dat is het inkomen, waarover belasting wordt be taald. Voor de huursubsidie blijft hierbij echter buiten beschou wing het inkomen van een inwo nende) kind (of kinderen) als voor dat kind (of kinderen) nog kinderbijslag wordt verkregen. Ook een RWW-uitkering van een kind van 20 jaar of jonger wordt niet meegerekend. Betaalt u nu een huurprijs die "past" bij uw inkomen, dan krijgt u geen huursubsidie. Heeft u een laag inkomen en een hoge huur, dan kunt u een huursubsidie krijgen die hoger is naarmate de huur hoger is. Naarmate u meer verdient, kunt u volgens de overheid ook een groter deel aan huur besteden. Boven een bepaald inkomen wordt geen huursubsidie meer gegeven. Ook uw huurprijs mag niet boven een bepaalde grens uitgaan. Het is niet zo, dat huurders met gelijke inko mens na ontvangst van hun subsidie dezelfde huur betalen. Vooral bij woningen met hoge huren blijft een groter deel van de huurprijs namelijk voor uw eigen rekening. Dit is ook billijk, omdat u voor die hoge huur meestal een beter huis heeft. U heeft geen recht op huur subsidie als u of een van uw huisgenoten over 1 982 vermogensbe lasting heeft betaald of moet betalen. kaart moet u ingevuld terugsturen naar de afdeling van het ministerie die zich met de huursubsidie bezighoudt (Hoofdafdeling Individuele Subsidiëring, postbus 3001, 2700 KA Zoetermeer). De verklaring dient om na te gaan of u nog steeds in hetzelfde huis woont. Klopt dat, dan betaalt het ministerie de subsidie uit. Het kan zijn dat de behan deling van uw aanvraag voor huursubsidie langer duurt. In zo n geval krijgt u voor de verstreken kwartalen geen bewoningsverklaring, maër wordt de subsidie automatisch betaald. 2. Uw verhuurder schiet de huursubsidie voor (huurmatiging) Steeds meer verhuurders zijn bereid de huursubsidie voor te schieten. Ze doen dat in de vorm van een korting op de huurprijs. U betaalt dus een lagere huur. Zo heeft u direct voordeel van de huursubsidie en hoeft u niet telkens drie maanden op uw geld te wachten. Als uw verhuurder meedoet aan dit systeem van "huurmatigingdient hij ook de aanvraag in. Het ministerie betaalt de huursubsidie aan de verhuurder uit. Uw voordeel is dat uw verhuurder de subsidie alvast van uw huurprijs aftrekt. Blijkt achteraf dat u meer of minder huur subsidie had moeten hebben, dan wordt dat uiteraard verrekend Informeer dus bij uw huisbaas of hij ook meedoet aan de huurmati ging. 3. De gemeente schiet de huursubsidie voor Als uw verhuurder niet wil of kan meedoen aan de huurmatiging, is de gemeente misschien bereid uw huursubsidie voor te schieten. Voor inlichtingen hierover kunt u bij de gemeente terecht. Extra uitkering voor echte minima Ontvangers van huursubsidie, die tot de echte minima behoren (met andere woorden: huishoudens, die over niet meer dan één minimum inkomen beschikken) kunnen in aanmerking komen voor een extra bedrag van 55,—. Dit bedrag zal eind dit jaar worden uitbetaald, samen met de zogenaamde eenmalige uitkering voorde echte minima. Te zijner tijd zullen hierover nadere mededelingen in de pers worden gedaan. Meepraten over energievoorziening in de toekomst heeft zin. Uw mening is belangrijk. Tuist omdat ér in 1984 knopen doorgenikt moeten worden. Wal valt er eigenlijk ie kiezen? Waar halen onze elektriciteitscentrales straks hun energie vandaan: gav kolen, olie, water, wind, kernenergie:' Hoeveel elektriciteit en energie hebben wc eigenlijk nodig: minder dan nu, evenveel, meer' Gaan we kernenergie gebruiken, of niet.' Hoe zwaar wegen: Goedkope energie:' een schoner milieu?' veiligheid?' werkgelegenheid?' Die bijeenkomsten zijn er niet voor niets. Al was het maar omdat u dóér Uw vragenformulier kunt krijgen en inleveren. U zou daar natuurlijk mee kunnen volstaan. Maar we nodigen U uitdrukkelijk uit, méé te discussiëren. Zulke bijeenkomsten zijn interessanter dan Dallas en Dynasty samen. Ze worden tot in juni georga niseerd door de Stuurgroep. En ook door tal van maatschappelijke organisaties, zoals kerken, boeren- en tuindersbonden, vrouwenorganisaties, milieubewegingen, vakverenigingen, werkgeversbonden, enzovoort. Ook in Uw directe omgeving. Lever in elk geval Uw vragenformulier in. Zo'n formulier ligt dus voor U klaar op de bijeenkomsten, die overal in het Tand worden georganiseerd. Op het formu lier is alle ruimte voor Uw persoonlijke mening. Die wordt verwerkt in het Eindrapport, dat naar Den Haag gaat. Regering en Parlement kunnen daar onmogelijk omheen. Kunt U niet naar een bijeenkomst komen? Vraag 't vragen formulier dan aan bij de Stuurgroep Maatschappelijke Discussie Energiebeleid, Antwoordnummer 10542, 2500 WB Den Haag of bel 070-624562 U bent welkom in: THOLEN OP rj en 30 .juni IN GEMEENSCHAPSCENTRUM MEULVLIET Zoekweg 8 Contactpersoon: R. Overbeeke, tel.: 01640 - 6 60 66 Alle bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. Te belangrijk om alleen aan de deskundigen over te laten. Het subsidiejaar begint 1 juli Een aanvraag om huursubsidie moet u voor 1 januari 1 984 bij de gemeente indienen. Vaak kunt u dat doen via uw huisbaas. In dat geval heeft die ook een aanvraagformulier voor u. Anders kunt u zo'n formulier bij de gemeente krijgen. Aan de hand van de huur die u op 1 juli 1983 betaalt, van uw gezinssituatie op die datum en van wat u in 1982 verdiende, wordt bekeken of u huursubsidie kunt krijgen. Is dat zo, dan krijgt u subsidie voor de periode van 1 juli 1983 tot 1 juli 1984. Tussentijdse wijzi gingen leiden doorgaans niet tot verandering van de bijdrage, behalve als de huur met 50,— of meer per maand stijgt of wanneer u ver huist. Is dat het geval, dan moet u opnieuw huursubsidie aanvragen en wel binnen 6 maanden nadat uw nieuwe huur is ingegaan. Deze aanvraagtermijn geldt ook als u voor het eerst een woning huurt. Gemeente geeft advies Uw ingevulde aanvraagformulier moet u, zoals gezegd, inleveren bij de gemeente. Als u via uw huisbaas huursubsidie aanvraagt, zorgt hij daarvoor. De gemeente kijkt het formulier na en let vooral op gegevens over de huur en uw inkomen. Bij twijfel aan bepaalde gegevens over huurprijs of inkomen kan de huurcommissie of de belastingdienst worden ingeschakeld. Door deze strenge controle vyil de overheid voorkomen dat men misbruik maakt van de mogelijkheid om huur subsidie te krijgen. Nadat de gemeente een advies op de Ingediende aanvraag heeft gezet, wordt deze doorgestuurd naar het Ministerie van Volkshuisvesting. Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, Daar wordt beslist of u wel of geen huursubsidie krijgt. U krijgt van die beslissing bericht. Door de grote hoeveelheid aanvragen kan het even duren voordat u iets hoort. Maakt u zich dan niet ongerust: de beslissing komt in ieder geval. Uitbetaling op drie manieren De huursubsidie kan op drie manieren aan u worden uitbetaald. 1Rechtstreeks aan uzelf 2. Via uw verhuurder als korting op de huurprijs (huurmatiging) 3. Misschien via een vQorschot van de gemeente. 1Rechtstreekse uitbetaling aan uzelf. De huursubsidie wordt iedere 3 maanden overgemaakt op uw giro- of bankrekening. Aan het eind van elk kwartaal (behalve het eerste) ontvangt u van het ministerie een bewoningsverklaring. Deze pons- Hoofdpunten van de regeling De regeling voor huursubsidie kent twee groepen huurders: A. de groep van gezinnen, duurzaam samenwonenden en alleen staanden van 30 jaar en ouder; B. de groep van alleenstaanden tot 30 jaar. Voor deze groepen gelden verschillende voorwaarden. De regels voor gezinnen gelden ook voor iemand die getrouwd is geweest, of die een kind heeft of kinderaftrek geniet. Als duurzaam samenwonenden worden beschouwd huurders, die een jaar of meer samenwonen of langer dan een jaar als woningzoekende staan inge schreven. Een combinatie van beide mogelijkheden (bijvoorbeeld 7 maanden ingeschreven en 5 maanden samenwonend) mag ook. On der de groep alleenstaanden tot 30 jaar valt elke alleenstaande van 1 8 tot 30 jaar, die niet getrouwd is geweest en geen kinderen heeft. A. Voor de groep gezinnen (en daarmee gelijkgestelden) gelden de volgende regels voor inkomen en huurprijs: U komt voor huursubsidie in aanmerking als uw totale belastbare inkomen in 1982, verhoogd met 3% niet hoger is dan ƒ39.000,—. Bovendien moet u tenminste 232,90 huur per maand 2.795,— per jaar) betalen en mag uw huurprijs niet hoger zijn dan 735,— per maand 8.820, per jaar). De hoogste bijdrage die u kunt krijgen is ƒ440,— per maand 5.280,— per jaar), de laagste 1 5,— per maand 180,— per jaar). B. Als alleenstaande jongere komt u voor huursubsidie in aanmer king, als uw belastbaar inkomen in 1 982, verhoogd met 3% niet hoger is dan 26.500, Bovendien moet u tenminste 1 74,80 huur per maand 2.095,— per jaar) betalen en mag uw huurprijs niet hoger zijn dan 495,— per maand 5.940,— per jaar). De hoogste bijdrage die u kunt krijgen is 270,— per maand 3.240,— pér jaar), de laagste 1 5,— per maand 180,— per jaar). Van de onder A en B genoemde hoogste huurgrenzen mag onder bepaalde voorwaarden worden afgeweken voor 65-plussers en voor gezinnen van 8 of meer personen. Voor meer informatie kunt u bij de gemeente terecht. Om huursubsidie te kunnen krijgen moet uw huis een zelfstandige woning zijn of een zogenaamde wooneenheid. Op maandag 6 juni komt onder voorzitterschap van wethouder Van Schetsen de kommissie financiën voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint Maartensdijk. Deze vergadering begint om 1 9.30 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. In deze vergadering zal behandeld worden de raming van de subsidies die in de begroting 1984 zullen worden opgenomen. Voorafgaande aan de eigenlijke vergadering kan elke toehoorder gebruik maken van het spreekrecht. De infotelefoon geeft informatie voor buitenlanders die in Neder land wonen, Deze informatie is in hun eigen taal, elke maand over een ander onderwerp. In de maanden juni en juli komen er dit keer twee onderwerpen aan de orde en wel de huurverhoging per 1 juli en vakantie en hygiëne. In de maand augustus is het on derwerp individuele huursubsi die. Onderstaand worden de Spaanse, Turkse en Marokkaan se bevolkingsgroepen op Tholen in hun eigen taal van een en an der in kennis gesteld. Informacitfn sobre el aumento del alquiler en julio y sobre vacaciones e higiene. Del 1 dejunio al 31 de julio podri usted obtener infor- macidn por teléfono en su propio idioma sobre: subida del alquiler en julio y vaca ciones e higiene. Para ello, llame al nüm. 030-31 30 24. Temmuz ayinda olacak kira arti^lan ile izin ve temizlik konulanyla ilgili bilgiler 1 haziran ile 31 temmuz tarihleri arasinda, telefon yoluyla ve Türkge dilinde, iki konu ile ilgili bilgi alabilir- siniz: temmuz ayinda olan kira arti^lari ile izin ve temizlik. Bunun i?in $u numarayi aramalisiniz: 030-31-52 12. (1 jfll tji ejbjJl J_j» OUjJA* ailwJI lyïyi y ttUUlj 31 UJ y9 y Li kIjUJI J j..^i«l I (-J£»j j yd y_ OUjiw (jJx- ij j» 111 Jy*- j jy^ y. J J j.in» II j "ij UaJ 1 j <UuJ I 1 #^4*1 jj5*JLd1 oLa^Lj^fcjt |Ji ji I j+J J j9..It,I Al»_t y Vanuit kontakten met de Rijkspolitie is verschillende keren naar voren gekomen dat de jongeren uit Stavenisse eigenlijk vinden dat er voor hen niet zoveel te doen is. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 6 juni 1 982, in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester E. Baerends en de wethouders J. Versluijs L.J. Koopman en P. van Schetsen houden hun spreekuur van 1 1.00 tot 12.00 uur Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeente huis, telefoon 01 666-2955, toestel 215. Het bestuur van de stichting "Beter Wonen" houdt elke maandag van 10.30 tot 12.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer 01666-3359. - We hebben daarom in samenwerking met de Rijkspolitie besloten om de jongens en meisjes van ong. 1 2 t/m 18 jaar gelegenheid te geven om hun wensen kenbaar te maken op een inspraakavond. Deze avond wordt gehouden op donderdag 9 juni 1 983 's avonds om 1 9.30 uur in "de Stove" te Stavenisse. Op deze avond zal wethouder Versluijs, de plaatselijke politie en Ina Wilbrink (jeugd- en jongerenwerkster bij de gemeente), aanwezig zijn om met de jeugd van gedachten te wisselen. Wat gaan we doen? Op de inspraakavond willen we samen met jullie praten over de vraag: moeten er in Stavenisse meer voorzieningen voor de jeugd zijn? en' zo ja, welke? Het is dus belangrijk om goed na te denken over: - wat is er allemaal op dit moment? - wat missen we nog/wat willen we graag? - hoe kunnen we dat doen? Jullie krijgen nu de kans om te vertellen wat de wensen zijn van de jeugd uit Stavenisse. Tot ziens in "de Stove" op donderdag 9 juni. NADERE INFORMATIE Aanvullende inlichtingen over de huursubsidieregeling kan worden verstrekt door het buro volkshuisvesting van de gemeente Tholen, tel. 01666-2955, tst. 1 34 of zijn te verkrijgen bij het Bureau Persoonlijke Voorlichting van het ministerie: 070-264201, tst. 2676, 2677, of 2678, Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen op de aanvraag om een vergunning inge volge de Hinderwet van:. Vishandel Schot en Zn., Eendrachtsweg 15 te Tholen voor het op richten en in werking hebben van een vishandel gelegen aan de Een drachtsweg 1 5 te Tholen. De ontwerp-beschikking alsmede de aan vraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 3 juni 1983 gedurende een termijn van veertien dagen ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint Maartensdijk van 09.00 tot 12.00 uur en van 14,00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint- Maartensdijk. Vanaf 1 7 juni 1 983 tot het einde van de termijn waar binnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikkingen liggen bovengenoemde aanvragen en andere ter zake zijnde stukken elke werkdag ter inzage van 09.00 tot 12.00 uur. De aanvrager alsmede degenen die bezwaren hebben'ingebracht naar aanleiding van de aanvrage en ieder die aantoont dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn van veertien dagen, gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerpbeschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het kollege van burgemeester en wethouders van Tholen. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Sint Maartensdijk, 2 juni 1983. Burgemeester en wethouders van Tholen. Wist Gij niet, dat Ik moet zijn in de dingen mijns Vaders? Lucas 2:49 Een licht verwijt klinkt door in de woorden van de twaalf-jarige Je zus in de tempel. Op z'n minst hadden Zijn ouders toch kunnen bedenken wat Zijn roeping was: bezig zijn in de dingen van Zijn Vader. Met die woorden wordt het levensprogramma getekend van de Christus. De dingen van de Vader zullen Hem rusteloos be zighouden. Zijn eigen werk zal Hij niet doen, maar het werk dat Hem gegeven is. Als de tweede Adam gaat Christus schuil achter Zijn werk en gaat Hij op in Zijn werk. De dingen Zijns Vaders.... het zijn de goddelijke realiteiten, de we zenlijke dingen, die aan de orde komen wanneer het Heil des Heeren verwerkelijkt wordt. Het zijn de goddelijke gedachten, die vorm en gestalte zullen krijgen in de weg der verlossing. Zo komt heel het werk van Christus te staan tegen de achtergrond van vaderlijke ontferming, vaderlijk meedogen. Christus treedt daar in. Het gaat Hem om de Vader, om Zijn eer, Zijn Naam en Zijn zaak. De dingen des Vaders... Christus vindt ze in het huis des Vaders. Daar in de tempel weidt Zijn ziel met een verwonderend oog. Het geheim der verzoening wordt daar afgebeeld en zo ook verkondigd. Daar moet Christus wezen. Straks zal dat wondere geheim van de verzoening werkelijkheid worden in Zijn eigen lijden en sterven. De dingen des Vaders... zij gaan voor Christus leven in het vraag- en antwoordgesprek te midden der leeraren. Wat zou daar anders onderwerp van gesprek hebben kunnen zijn dan het woord der belofte? Daarin leeft Christus zich uit. Maria en Jozef begrepen het woord niet, dat Hij tot hen sprak. Zij hebben op dat moment niet verstaan wat Christus bedoelde met het ontvouwen van Zijn le vensprogramma. Verstaan wij het wel? Het Woord, de beloften van de Vader zijn ze ons lief? Het huis van de Vader, de gemeente des Heeren, hebben zij ons hart? De ontferming en de liefde van de Vader, kennen wij haar persoon lijk? En leven wij daarin en daar uit? Uit: "Bevrijdingsnieuws" sterdam 1972, p. 174 Am- Op de landelijke handwerkten- toonstelling van de Ned.Bond van Plattelandsvrouwen in Goes zijn ook acht Thoolse werkstukken te zien. Totaal veertien Thoolse en twee Fliplandse dames hadden meegedaan aan de voorselectie, die beoordeeld werd door juryle den uit Zuid-Holland, Friesland en Noord-Brabant; De le en 2e prijswinnaars mochten naar Goes: uit Tholen de dames Van Veenendaal, Hoogedeure en Baars, uit St.Annaland Van Iwaarden-Rijnberg en uit St. Maartensdijk Pot, Groenewege, Hoek en De Kam. De laatsten hebben werkstukken van oud materiaal, als uitvloeisel van de cursus 'maak er iets van'. De an dere technieken zijn guilten, kruissteek en open naaien. Vandaag is de tentoonstelling in de Grote of Maria Magdalena Kerk te Goes nog te zien tot 21.00 uur en vrijdag 3 juni van 10.00 tot 17.00 uur. Keiler model Romano f6 elemen ten). Winkelprijs f 7.693,—. Betaald met een Beter Wonen Lening. Looptijd 72 mnd. U betaalt bij een lening van f 7.700,-: Kantoor: Hoogstraat 28, Tholen, tel. (01660) 2338 Het blijkt, zo werd gezegd, ook in de kerken steeds moeilijker te worden om te gaan met eikaars emoties zoals angst en woede die het gevolg zijn van het verschil lend denken over zaken die allen van levensbelang voor individu, kerk en samenleving vinden. Ge constateerd werd dat mensen af haken omdat zij niet kunnen ver dragen dat mede-kerkleden vol strekt andere opvattingen huldi gen dan zij zelf doen, terwijl ook zij zich erop beroepen het bijbelse gelijk aan hun kant te hebben. Dat geldt voor de politiek, maat schappelijke vraagstukken als werkloosheid, de levensstijl, de veelzijdige samenleving, de kern bewapening enz. Er is, zo had een voorbereidings groep voor de kerkendag vastges teld, een spanning tussen "behou-. denheid" en "veranderingsge zindheid" op verschillende ni veaus. Het is de spanning tussen de theologische opvatting dat in Jezus Christus de verlossing is volbracht, hetgeen in de kerken gestalte krijgt en behoed moet worden èn de opvatting dat het messiaanse rijk nog moet komen en de kerk is een "volk onderweg" naar die toekomst. Er is die span ning tussen de zorg voor de tradi tie en de drang tot vernieuwing, de spanning ook tussen de "kerk als vaste burcht" en als de "tent in de woestijn" die elke dag moet worden opgebroken, de spanning tussen kerkelijk-maatschappelijk establishement en vernieuwing van kerk en samenleving. Op de kerkendag, zo is de bedoe ling, zal het niet gaan om discus sies over de inhoud van de ge noemde begrippen, maar om ges prekken over de vraag op welke wijze "zusters en broeders van hetzelfde huis" vanuit verschil lende geloofstradities, de span ningen herkennend omgaan met en aankijken tegen allerlei vragen die rijzen bij de ontmoeting van kerk en samenleving. Ter voorbereiding van de kerken dag wordt gedacht aan de samen stelling van een korte, goed lees bare brochure met een aantal stellingen. Aan de kerken in West Zeeuwsch-Vlaanderen zal mede werking worden gevraagd bij de organisatie en het uitvoeren van de voornemens voor de kerken dag. De raad besloot verder op 31 au gustus a.s., kort voor de vredes- week, een bijeenkomst te beleg gen met de pastores uit de Zeeuwse kerken. Ook daar zal, in het bijzonder met het oog op de discussies in de kerken over zaken van oorlog en vrede, worden ges proken over het omgaan met tegenstelling in de gemeente. Als inleider zal optreden de heer J. Breunese, consulent maatschap pelijk activeringswerk in Gelder land. die het boekje "Omgaan met conflicten" heeft geschreven. Speciaalzaak in kousen, sokken, panty's, maillots. Wouwiestraat 15. B.o.Z. Advertentie IM THOLEN za. 4 juni: Die Heenetrechtgroep, klusjesdag zo. 5 juni: bootwedstr. hsv De Pieterman za. 11 juni: Meulvliet, badmin- tontoern. Shuttlemeppers, 13 u. za zo. 11/12 juni: Eegedima, clubkamp. dames- en herendub- bel ma. 13 juni: Meulvliet, 19.30 u. thema-avond Aquariumver. La- beo OUD VOSSEMEER vr. 3 juni: 19.30 u. Voorstr. 12, Youth for Christ za. 4 juni: 21 u. d'Ouwe Vos, AVRO's Toppop vr+za 10/11 juni: kermis za. 18 juni: wielerronde v.a. 12 u. SINT ANNALAND za. 11 juni: Dorpshuis, dansavond di. t/m za. 15 - 17 u. Streekmu seum 'Uit de oude doos' STAVENISSE do. 16 juni: 19.30 u. de Stove, alg.verg. Rode Kruis SINT MAARTENSDIJK za. 4 juni: 10.30 u. jeugdkamp. hsV O.S.V. za. 11 juni: 15 u. vissen hsv O.S.V. za. 11 juni: 14 u. prestatieloop NAKS Een snelheidscontrole leverde donderdagmorgen tussen acht uur en half twaalf negentien overtre dingen op. Op de Oud-Vosse- meersedijk kregen veertien auto mobilisten een bekeuring voor snelheden tussen de 96 en 121 km. In de Poortvlietse Stoofstraat re den vijf auto's tussen de 66 en 72 km, terwijl het maximum 50 km is. zo. 12 juni: 14.30 u„ Oudelandse- weg, snelheidstijdrit Tandje Bij SCHERPENISSE do. 2 juni: 14.30 u. Hoeksteen, bejaardenmiddag za. 11 juni: 20 u. Holland Huis, dansavond POORTVLIET ma t/m wo. 6-8 juni: Schoolkamp Eevliet vr za 10/11 juni: jubileumfeest V.V.N. SINT PHILIPSLAND t/m 17 juni: ma-vr. kant.uren, za. 14-17 u. gemeentehuis, expositie Joop Mijsbergen vr. 17 juni: Druiventros, bloedaf name Rode Kruis BERGEN OP ZOOM t/m 6 juni: 'B.K.R. bedreigd': schilderijen, grafieken en beelden van o.a. Ben van Rooij, dag. 14-17 u. behalve ma. Markiezenhof do. 2 juni: 19.30 u. Wijkcentrum Lourdesplein, ruilavond filatelis tenver. Delta-Oost t/m 12 juni: 'Frits Haans 1920- 1981': schilderijen, gouaches, aquarellen en etsen, di-zo. 13.30-17 u. Markiezenhof za. 4 juni t/m 11 juli: 'Tokaido' prenten van Hiroshige, Markie zenhof di-zo 14-17 u. 11 juni - 15 aug: 'Hedendaagse kunst in N.-Brabant' Markiezen hof di-zo 14-17 u. zo. 12 juni: 14-22 u. Zwijnshoofd: literair-muzikaal festival film film film ROXY 1: De Lift - 16 jr. met o.m. Willeke van Ammelrooy en Huub v. Stapel, do ma t/m wo 20 u, vr 21.15 u, za 18.45 21.15 u, zo 14. 16.15, 18.45 21.15 u. ROXY 2: Heli's Angels U.S.A. -16 jr. do 20 u, vr. 21.30 u. za 19 21.30 u. zo 14, 16.30, 19 21.30 u. Pornolekkerland in Zweden - 18 jr. vr za 23.30 u., ma. di wo 20 u. CINEM'ACTUEEL 1: Fame - a l. do, ma-wo 20 u, vr 21.30 u, za 19 21.30 u, zo 14 16.30 u. CINEM'ACTUEEL 2: 10 to mid night - 12 jr. do. ma-wo 20 u, vr 21.30 u, za&zo 19 21.30 u. CINEM'ACTUEEL 3: De wereld volgens Garp - a.l. do. ma-wo 20 u. vr 21.30 u. za 19 21.30 u, zo 14. 16.30. 19 21.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 5