HOLLANDSE NIEUWE PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS 2.95 1.75 wsavwü?8" J Verantwoordelijk zijn voor werkgelegenheid, stop dan vandaag nog alle boycotakties tegen Zuid-Afrika! Geen orders uit Zuid-Afrika kostte Nederland 12.000 banen! EENDRACHTBODE THOLEN J. VAN OOST DEURL00 EN ZOON 0UD- V0SSEMEER SINT-ANNALAND STAVENISSE SINT- MAARTENSDIJK Wilt u feiten?Vraag dan nu ons speciale nummer van "Zuid-Afrika Nü" aan. Tegen overmaking van 3.— op postgiro 272102 t.n.v. Stichting NZAW, postbus 371, 6700 AJ Wageningen, wordt het blad u toegezonden. Maak er werk van!Met uw gift kunnen we er nog meer werk van maken! Ons giro nummer is 2721 02 t.n.v. Stichting NZAW te Wageningen. PREDIKBEURTEN Donderdag 2 juni 1983 SINT PHILIPSLAND SINT MAARTENSDIJK OLDER NIEUW VOSSEMFFR THOLEN STAVENISSE SCHF :>SE SCHFRPFNISSE SINT PHILIPSLAND OUD VO OUD VOSSEMEER SINT PHILIPS1AND OUD VOSSEMEER SINT-MAARTENSDIJK NIEUW VOSSEMEER BPj?1 Wat u vers haalt is pas lekker Weekendreclame TOMPOUCEN 4 voor SUIKERBROOD van 2.50 voor Reclames ook in de rijdende broodboetiek. Al meer dan 50 jaar uw warme bakker Advertentie IM Zaterdag klusjesdag Zaterdagochtend gaat scouting de Heenetrecht tot 's middags drie uur op stap voor de jaarlijkse klusjesdag. Allerhande werkjes worden uitgevoerd, waarvoor elk zo'n kwartier is uitgetrokken. De ze richtlijn vindt scouting redelijk omdat vele mensen toch nog het idee van een heitje(kwartje) voor een karweitje hebben. Scouting denkt, gezien de inflatie, meer aan een gulden. De kinderen lopen met z'n tweëen en de opbrengst is bestemd voor de aanschaf van kasten in het clubhuis, kampee- rartikelen en de boten van de zeeverkenners. Zaterdag komische film Wie een komische film wil zien, kan zaterdagavond om acht uur naar het jeugdhonk in Meulvliet. Paspartoe vertoont dan 'Who is killing the greatest chef of Euro pe'. Tobbedansen op t.v. Elly Burgers en Nico van Gerven zijn dinsdagavond via Nederland I op de televisie te zien in de Tros-zomerserie 'te land, ter zee en in de lucht'. Zij doen mee aan het onderdeel tobbedansen, waarvoor vanmiddag vanaf half vier de opnamen worden gemaakt in Heusden. Wedstrijdleider is Lou van Rees, presentatoren Tom Mulder en Tom Blom. Onder invloed 1 n de nacht van 24 op 25 mei kreeg een inwoner van Delft een rijver- pftCMSKERMMR XT HHMF7T tUMBt.. Mossel- en Zeevishandel Contr'Escarpe 11 Tholen tel. 01660-2799-2504-3257 Gratis haringkrant boordevol heerlijke recepten met bovendien aantrekkelijke wedstrijd. Iedere dag rechtstreekse aanvoer!!! Advertentie I.M. Bloemenrit M.A.C. Voorzien van een mooie corsage hebben 35 automobilisten meege daan aan de bloemenrit van de M.A.C. Jaap de Rijke en Adrie Geuze hadden bij het uitzetten van de route voor leuke verras singen gezorgd. In de Molenvliet- sestraat moesten de deelnemers na een overstekende fietser(Sjaak Lindenberg stak heel wat keertjes over, want sommigen kwamen twee keer langs) de derde weg rechts gaan. Op het Slachtveld was er een tijdcontrole met een kwartier pauze om bij sponsor J.van Dijke aan de prijsvraag mee te doen, waarbij de namen van achttien planten moesten worden geraden. H.Roggeband bleek ze allemaal goed te hebben voor S.Hoven en W.de Hond met elk 15 en R.Tichem met 9. In de Lan- geweg doemde een volgend pro bleem op: een tekst achter glas(een fotolijst). De goede con trole 'K' werd maar door twee deelnemers opgehaald. Op de Peuksedijk was een grasdriehoek moeilijk te vinden, evenals een fout in de routenummering. Op het Oudeland was er een volgende afieidingsmanoevre, terwijl men voor de finish in Hof van Holland nog een lastige bordenreeks tegenkwam. De bloemen en taar ten stonden daar al gereed, o.a. voor winnaar M.Tazelaar, die er met 219 strafpunten het beste af kwam. 2.1.de Graaf Sliedrecht 223 p 3.W.Anthonisse Poortvliet 233 p 4.J.Overbeeke 239 p 5.A.van Lop Kapelle 283 p óJ.Goorden 289 p 7.C.Jansen 296 p 8.J.van Weele 316 p 9.J.van Vossen St.Annaland 330 p 10.W.de Hond 335 p ll.K.Vroegop St.Annaland 342 p 12.S.Hoven 357 p 13.H. Jansen Poortvliet 360 p 14.J.Aalbrechtse 367 p 15.M.v.d.Klooster St.Anna land 377 p Poedelprijs Mario van Dijke. De volgende Mac-rit is 17 september. bod, toen hij onder invloed achter het stuur van zijn auto werd aan getroffen. Hij legde de blaas- en bloedproef af. Bij een staande controle aan het Stenen Kruis werden zondag vijf auto's nader onderzocht. Drie vertoonden er technische gebreken en 1 bes tuurder kreeg een rijverbod we gens de slechte toestand van zijn voertuig. Boswandeling Plattelandsvrouwen Een boswandeling door de bossen van Bergen op Zoom sloot het seizoen van de Bond van Platte landsvrouwen woensdagavond af. Twintig dames namen de moeite per eigen vervoer naar het bos te komen, waar men een lange, of een korte wandelroute kon vol gen. Daarna dronk men rond het open haard-vuur in de Kloof een kopje koffie. Daarbij keek men terug op het seizoen '82-'83, dit werd in dichtvorm gedaan door voorzitster mevr. L. Coorden- Herfnus, terwijl tevens suggesties gegeven werden voor het komen de jaar. Er wordt gedacht in de creatieve, recreatieve en educatie ve sfeer. Verder zal men voor de eiland-avond. Majoor Bosschardt vragen, en er wordt zeker reke ning gehouden met het feit dat de Plattelandsvrouwen gezien de leeftijdsopbo w voor elk wat wils zullen bieden. Nadat men nog een glas wijn gedronken had als toast op de komende zomer, waarin men zeker present zal zijn als pannekoekenbaksters op de bra derie, verliet het gezelschap na een gezellige avond De Kloof. Slagerij FLIP VAN DAMME Dalemsestraat 33 Tholen Tel. 01660-2438 Vrijdag en zaterdag: RIBLAPPEN 500 gromO,™" RUNDERROOKVLEES 100 gram3>1 0 GEKOOKTE ACHTERHAM 100 gram2>30 Maandag tlm donderdag: ROLLADE SCHIJVEN 4 holen3 BETALEN BLOEDWORST 100 gramU.80 CORNED BEEF 100 grami,-~ Advertentie IM Twee kampioenschappen Eegedima Het was zondag een grote dag voor Eegedima. Liefst twee kam pioenschappen konden gevierd worden. Het gemengde team bes taande uit de dames Ria Rietkerk, Julia Zuidweg en de heren Nico Egelman, Bart Coldenhoff en Cees Zuidweg, won op de laatste dag met liefst 8-0 van Zierikzee. Vooral in de damespartijen moest daar heel hard voor gewerkt wor den. Maar zolang de hele compe titie al het geval was geweest, door een "knokkersmentaliteit" en een uitstekende teamgeest werden alle punten binnengehaald. Toen moest men afwachten wat de concurrenten gedaan hadden. Nadat gebleken was dat die in derdaad punten hadden ver speeld, konden de champagne flessen worden ontkurkt. Het kampioenschap was gehaald en dit team gaat volgend seizoen in de vierde klasse spelen. Het he renteam bestaande uit Leen van As, Emiel Streng, Frans van der Linde en Arno van Trigt, behaal de ongeslagen het kampioen schap. Het laatste nodige puntje werd in, en tegen Hoeven be haald. De eindstand werd tenslot te bepaald op 5-1. Er moet nog één promotiewedstrijd gespeeld worden, waarschijnlijk tegen Et- ten-Leur. En ook dat moet voor dit ijzersterke team haalbaar zijn! Zambia-avond, Ger. jeugd. Peter en Theuni Lindhout waren door alle jeugdclubs van de Ge reformeerde kerk uitgenodigd om op vrijdagavond in Het Visnet over hun werk in Zambia te ver tellen. Ze zijn daar drie jaar ge weest. Peter was er leraar en Theuni organiseerde onder ande re een vrouwenclub: de vrouwen werd geleerd hoe ze zelf kleren moesten maken. Vóór de pauze zette het echtpaar Lindhout-Riedijk aan de belang stellende luisterende jeugd en an dere aanwezigen uiteen wat het land Zambia in de wereld voor stelt op economisch, sociaal en politiek gebied. In de pauze wer den koffie en thee uit Zambia of uit het buurland Tanzania ver- kocht. Er kon worden gesjoeld en er werd een verloting gehouden. Tevens werd de winnaar bekend gemaakt van het geborduurde schilderij waarvoor men kon inte kenen dankzij de bezigheden van mevr. E. van Huizen. Na de pauze werden dia's vertoond waarbij Peter en Theuni enthousiast ver telden. Met veel mooie indrukken kan men terugkijken op een ge slaagde avond, waarbij de gasten Peter en Theuni zelfs weer heim wee naar Zambia kregen. Om elf uur werd de avond afgesloten. Door het uitlopen van het pro gramma kon de geplande quiz niet meer doorgaan. De opbrengst van de avond komt ten goede aan een schoolverlatersprogramma, met de bedoeling om mensen aan een goede opleiding te helpen. Andere naam Vrouwentrefcentrum De bijeenkomst op woensdag ochtend 25 mei van het Vrou wentrefcentrum bij van Zanten is goed bezocht. Vooral vrouwen uit de wijk Buitenrorg toonden be langstelling. Zij maakten meteen j kennis met de nu voltallige werk groep. Er bestaan plannen om de naam Vrouwentrefcentrum te la ten vallen en een passende naam te kiezen bij de nieuwe opzet. Na de schoolvakanties zijn er thema avonden en koffie-ochtenden. Reisje Ten Anker De bewoners van de Ten Anker fiat en enkele gasten maakten donderdagmiddag en avond een busreis onder de goede leiding van chauffeur van Driel. Men koos richting Wouwse plantage, waar normaliter de rododendrons hun kleurenpracht tonen, maar helaas is hierin door de weersom standigheden vertraging geko men. Daarna reed men naar Nis pen en Rijsbergen, waar een kopje koffie klaarstond. Via Baarle- Nassau ging men de grens over naar Antwerpen en binnendoor kwam het gezelschap op wegen waar de toch wel bereisde chauf feur zelf nog nooit was geweest. Langs de prachtige aangelegde tuinen en mooie huizen van voor stad Kapelle bij Antwerpen, be reikten de 30 reizigers Woens- drecht. Daar genoot men van een uitstekend verzorgde koffietafel in "Non Plus Ultra". Rond half negen arriveerde men weer tevre den bij de Flat terug. Foto-fietspuzzeltocht De 27 MC organiseert zaterdag een foto-puzzeltocht om 13.30 uur bij café De Kroon in de Visstraat. Inschrijving, men gaat per fiets, kan behalve bij de fam. van Bavel in de Kotterstraat 7 tel. 2221, ook aan de zaal. De tocht duurt enkele uren en na afloop is er prijsuitrei king. Iedere fietser mag meedoen op 11 juni is er een kampeerwee- kend in Familyland te Hooger- heide. Olympia viel weer in de prijzen Temidden van. ruim 100 deelne mende groepen heeft gymnas tiekvereniging Olympia zich za terdag tijdens de kringvereni- gingswedstrijden van de Zeeuws- Brabantse turnkring weer goed staande weten te houden. In Bre da namen bij elkaar 11 teams, elk bestaande uit 6 deelneemsters aan de wedstrijden deel. De teams waren als volgt verdeeld: 7 C. groepen "gemakkelijke oefen stof', 2 B. groepen dames boven de 16 jaar en 2 E. groepen 3 moeilijke en 3 gemakkelijke oefe ningen. Men moest brug onge- lijk-oefeningen doen, lange mat, en jazz-oefeningen. De KNGV- jury had veel waardering voor de Thoolse gymnasten, die bij de C. oefenstof 4 x een 2e prijs behaal den en 3x een le prijs. Verder waren er in de E. oefenstof 2x een le prijs en lx een le prijs en voor de B. oefenstof lx een 2e prijs. Verder behaalde men bij de C. oefenstof een 3e ereprijs en een le ereprijs. Men liet dus bijna 100 groepen achter zich! Voor de E. oefenstof werd een 3e ereprijs verdiend, voor de B. oefenstof een 2e ereprijs. De vier prachtige pla quettes zijn een waardevolle aan vulling voor Olympia's prijzen- kast. Vanaf het komende seizoen wordt een nieuw systeem van wedstrijden ingevoerd, waarbij men eerst regionaal uitgekozen moet worden, wil men voor grote wedstrijden in aanmerking ko men. Dit betekent dat er profes sioneler getraind zal moeten wor den. Het eist niet alleen een nog groter inzet van de gymnasten, maar ook meer ruimte en tijd van de leidinggevenden. Olympia or ganiseert voor de kleuters en eer ste klassers op woensdag 8 juni een spelmiddag van 13.00 uur tot 16.00 uur op de gemeentelijke sportvelden, of bij slecht wee# in de gymnastiekzaal. Tevens heeft Olympia op 11 juni de organisatie in handen van de jeugddag voor kinderen vanf de 2e tot en met de 6e klas in de bossen bij Huijber- gen. Figuurzagen Jong Vosmaer Twintig jongeren van Jong Vos maer hebben zich in het N.H.ve- renigingsgebouw vrijdagavond vermaakt met plakken, verven, V.O.WATERinG-KIPfllULOER rui En oog mi Tin e conTAcumzin Steenbergsestraat 20-22, Tel 01640-34228. BERGEN OP ZOOM lid OV »n ANVC. Advertentie I.M. kleuren, figuurzagen en kaarten, 't Was al gauw laat bij deze ge slaagde avond. Autotocht de Zonnebloem Een groep van 31 gasten en hel pers van de Zonnebloem heeft dinsdag de jaarlijkse autotocht gemaakt. In Dinteloord was de koffiestop. waarna het wegens zijn eeuwfeesten feestelijk versierde Willemstad werd binnengereden. Vervolgens ging het richting Gre- velingen, waar werd gegeten. Geruime tijd profiteerde men buiten van een der schaarse mooie meidagen. Via de veerpont Zijpe reed men na een zonnige en geslaagde reis naar huis. Wat bezieit je? Er was ruime belangstelling voor de jeugddienst, zondagavond in de N.H. Kerk, Kandidaat P.A. Stam uit Etten Leur ging in zijn prediking dieper in op het thema 'Wat bezielt je'. Het Jongerenkoor Polyhymnia o.l.v. mevr. J. Droog- ers-Vogel verleende weer mede werking met meerstemmige lie deren. De dirigente droeg verder het gedicht 'Pinksteren' van Nel Benschop voor. Solozang was er van Linda Bevelander. De bijbel lezingen van Carla Douw en Ma rianne Roggeband uit Handelin gen 1:1-11 en Johannes 15:26-27 waren jammer genoeg slecht ver staanbaar, daarentegen zouden de trompetten van P. Ridderhof en M. Vos best wat meer pianissimo kunnen. Heieen Bout, die ook op de fluit speelde, deed samen met kandidaat Stam de geloofsbelij denis uit Kameroen. A.H. Rid derhof verzorgde als vanouds de orgelbegeleiding. De volgende jeugddienst is 9 oktober. Hebt u een karweitje? Scouting organiseert zaterdag voor het eerst een klusjesdag in ons dorp. De jongens en meisjes doen boodschappen, vegen de straat aan, laten de hond uit, was sen de auto, maken de fiets schoon, wassen af, enz. men re kent ongeveer op een gulden per kwartier. De opbrengst is bestemd voor de afbetaling van de boten van de zeeverkenners en voor de aanschaf van kampeermateriaal. Heeft u zaterdag iets voor Scou ting te doen? Demonstratie bromfietsen Maandagavond van zeven uur tot kwart voor acht geeft Veilig Ver keer op het veilingterrein een de monstratie met bromfietsen. Dit gebeurt als feestelijke afsluiting van één van de eerste bromfiets- cursussen in ons land en in elk geval de allereerste in Zeeland. Veilig Verkeer werkte hierbij sa men met autorijschool Van Pope- ring. De adjunct-directeur van VVN, mr.A.de Jong, reikt in Havenzicht de certificaten uit. Autobotsing Op de kruising Kloosterstraat/S choolstraat ontstond maandag morgen omstreeks kwart over acht een botsing tussen de automobi listen W.C. van B. en J. van M. De eerste zag door de beplanting bij de kleuterschool de auto van dhr. van M. niet aankomen en ver leende geen voorrang. De van rechts komende auto boorde zich in de flank van de andere wagen, waarvan niet zoveel goeds meer overbleef. De andere auto werd aan de voorkant beschadigd. De bestuurders kwamen er goed af. De politie maakte proces-verbaal op. Geluidsoverlast Na klachten over geluidsoverlast in café de Handel heeft de politie zaterdagnacht de exploitant een waarschuwing gegeven. Een ille gale kampeerder uit het Lim burgse Heerlen kreeg aan de Moggershilseweg ook een waar schuwing van de politie. Vijf za- gerspitters kregen een bekeuring, terwijl van drie spitters ook het materiaal in beslag werd geno men. Bowling de Hoop Biljartvereniging de Hoop heeft vrijdagavond een uitstapje naar Leysdream in Roosendaal ge maakt voor gourmetten en bow len. Mevr.Ketting-Hartog. tijdens de biljartcompetitie schrijfster, werd bekwaam gevonden om de bus te besturen. Gedurende twee uur werd er driftig gebakken en gegeten, waarna het bowlingge- weld losbrak. Er was hilariteit als de bal in de gleuf of midden op de baan terecht kwam, maar er werd ook prima gespeeld, zoals door Theo van Poortvliet, die met 143 punten de beste was. 2.Corrie Scherpenisse 126p 3.Frank Ket ting 125p 4.San Burgers 93p 5.Gerard Fase 86p 6.Els Rijnberg en Cockie v.d.Weele 84p 8.Wim Fase 82p 9.Wim Vroegop 81 p 10.Dien Ketting-Hartog 76p 1 l.Wim Snoep 74p 12. Rien Kaat 61 p 13.Gerard Rijnberg 60p 14,Han Ridderhof 56p 15.Henk Dijkema 33p. Na een uur bowlen verbleef men nog gezellig in het Belgische Es sen. Rond de klok van twee uur was iedereen na een geslaagde avond terug in de Hoop. Eerste bus verdwenen Met ingang van de nieuwe dien stregeling bleek maandag de eer ste bus van vijf minuten voor zes 's ochtends niet meer te rijden. St. Maartensdijk is beginpunt gewor den. Voor vroegere reizigers bete kent dat een achteruitgang, maar volgens de cijfers was dat aantal niet zo groot, zo deelde dhr. W.J.M. Leideritz van de B.B.A. ons mee. Volgens landelijke nor men moet het reizigersaantal ge middeld acht zijn, wil een buslijn gehandhaafd blijven en hier wa ren er gemiddeld maar twee pas sagiers om vijf voor zes. Bloedproef Een inwoner die achter het autos tuur zat onder invloed van alco hol. heeft op verzoek van de poli tie een blaas- en bloedproef afge legd. Maandag 6 juni a.s. wordt voor de Zending oud papier opgehaald Advertentie I.M. Fietser in het ziekenhuis De uit Tholen afkomstige wiel renner S. is maandagavond om streeks half zeven lelijk gevallen, toen hij voorover gebogen over zijn stuur, tegen een geparkeerde boerenwagen reed. Dokter Veld man verleende eerste hulp, waar na de ambulance de fietser naar het ziekenhuis bracht. 'Een andere fiets werd gestolen, hoewel die aan de zeedijk op slot was gezet. Eigenaar was de fam. Wesdorp, terwijl de Vader van mevr. Wesdorp erop had gereden. Hij moest te voet terug. Epilepsiebestrijding Voor de circa 90.000 aan epilepsie lijdende mensen is een landelijke collecte gehouden, waarbij in ons dorp J" 228,45 binnenkwam. Daar er ieder jaar leden afvallen en fi nanciële steun voor dit goede doel van levensbelang is, kunnen nieuwe leden zich opgeven bij mevr. van Gorsel-Dorst, Kerk straat 2, tel. 2528. Meubel- en keukenshowroom Haven 10 geopend Met het doorknippen van een lint hebben dhr.P.Potter sr. en zijn kleinzoon Patrick vrijdagmiddag de meubelen keukenshowroom Haven 10 officieel geopend. De 400 m2 worden broederlijk ge deeld door P.Potter jr.(keukens) en M.J. van Houte(meubelen). Beiden hebben ook op de Markt al een afzonderlijk bedrijf, maar de behoefte aan meer etalage- ruimte was duidelijk aanwezig. Het plan kon gerealiseerd worden toen de voormalige VéGé super markt en latere woninginrichting Van de Sande werd gekocht door twaalf Smerdiekse ondernemers, die daarvoor de BV Haven 10 in het leven riepen. Met vereende krachten werd het pand opge knapt om het te kunnen verhuren aan Potter en Van Houte, beiden Ingeschreven K.v.K. te Rotterdam S 126856 Advertentie LM'. ook aandeelhouder in de BV en de laatste zelfs directeur. Dhr.L.Guyt, hoofd gemeentelijke ontwikkeling, toonde zich ver heugd, dat dit gebouw in de dorpskom weer een bestemming gekregen had. Dhr.van Houte noemt de nieuwe samenwerking 'een leuke combinatie'. "Wie voor een keuken komt, is aan 't ver bouwen en heeft meerdere be hoeften als vloerbedekking en dergelijke. Dat 'geldt ook omge keerd. Bovendien handel ik in onroerend goed, wat verschillen de contacten voor beiden ople vert. We hebben een groot marktaandeel op het eiland. Ook vanuit Brabant is er wel belang stelling, zo bleek tijdens de Pink stershow. Ons pluspunt is, dat we meubels inruilen", aldus dhr.van Houte. In de showruimte zijn veel bank stellen en kasten te zien maar in de uitgestrekte winkel aan de Markt staat ook nog een grote va riatie. De belangstelling voor ei ken blijft groot met zo'n 75%, naast het leer, balibruin en blankgrenen, aldus dhr.van Hou te, die kwaliteit op de eerste plaats zet met Woonvisie-meubelen. Dat geldt ook voor dhr.Potter, die het dealerschap van Mielefer is geen betere')-keukens voor heel Zeeland heeft gekregen. "Wie 't perfect wil hebben, moet bij ons zijn, want we houden van stipt werken en het nakomen van af spraken", zegt dhr.Potter. Door zijn streven naar perfectie kwam hij ook in de keukens terecht. "Als loodgieter zag ik bij het aansluiten van kranen op hoeveel plaatsen er slecht keukens geinstalleerd zijn. Dat kan beter, dacht ik en het is een hobby van me geworden. Sinds januari heb ik er een man bij en dat in deze economisch moeilijke tijd. Drie jaar geleden begonnen we op bescheiden schaal met keukens en 't is steeds uitgebreid. Naast Miele met in- bouwapparatuur als afwas- en wasmachine, droger en oven/kookgelegenheid hebben we goedkopere modellen als Vo- gica (Frans) en Elite(Duits)!, al dus dhr.Potter. Totaal zijn er der tien prachtige keukens ingericht, die beslist een kijkje waard zijn. Het plaatselijke voorzieningen pakket is met de opening van de showroom Haven 10 zeker verbe terd. De klaverjaskampioen A. Struik heeft de competitie van klaverjasclub "Smalstad" op zijn naam geschreven want in 14 wed strijden wist hij 68672 punten te vergaren. De eerste tien in het eindklassement hebben het maxi mum van veertien ontmoetingen afgewerkt en de resterende negen waren duidelijk minder aktief in een toch wel prettige wintercom petitie. Eindstand: 1. A. Struik 68672 pnt. marsen: 22; 2. S. Meijer 67794 pnt. marsen: 26; 3. C. v. Gasteren 67090 pnt. marsen: 28; 4. A.v. Hulsel 66992 pnt. marsen: 27; 5. A. Jeroense 66442 pnt. marsen: 20; 6. J. Kroezen 65995 pnt. mar sen: 12; 7. F. Meijer 65910 pnt. marsen: 24; 8. Mevr. J.v.d. Berge 64179 pnt. marsen: 18; 9. K. Vos hol 63870 pnt. marsen: 17; 10. L. Neele 63113 pnt. marsen: 11. 11. K. Steketee 12. J. Bogers; 13. W. Dam; 14. P. Hengstmengel; 15. Mevr. S.v. Gasteren; 16. K. Lan- da; 17. P. Nettebreier; 18. M. Bechthold; 19. M. Houweling 17892. Tandje Bij Toerclub "Tandje Bij" noteerde met 12 lekke banden veel opont houd tijdens de regionale toer tochten door West-Brabant en Tholen met wederom overvloedi ge regenval op de zondagroute. De koplopers in het klassement, Giel v.f. Est en Henk Kwaak, zijn de 1000 km. grens voorbij want dit duo heeft in 17 clubritten 1116 km. weggetrapt. Viswedstrijd 5e Bekerwedstrijd van de H.S.V. "De Oosterscheldevissers" op 28 mei. Senioren: 1. G. Morelli 690 pnt.; 2. J. Hartog Hz. 610 pnt.; 3. Hans Poot 530 pnt.; 4. L. Bos 525 pnt.; 5. J. de Graaf 500 pnt.; 6. C. Raaymaker 405 pnt.; 7. R. Ver maas 400 pnt.; 8. A. Hengstmen gel 380 pnt.; 9. Fr. Jansen 350 pnt.; 10. Henk Poot 350; ll.B.v.d. Male 350 pnt.; - Junioren: 1. E. v. Prooien 540 pnt.; 2. P. Poot 470 pnt.; 3. H. Hartog 390 pnt.; 4. Herman Kloet 375 pnt. De Pluimpot Zaterdagochtend kwamen op de Gedempte Haven 20 leden van de Natuurvereniging Tholen bijeen om onder leiding van Gerard Westerweel, en Louis Sauter een kijkje te nemen in De Pluimpot. De weersomstandigheden waren waarschijnlijk de oorzaak van de minder goede deelname aan deze excursie, die zeker de moeite waard was. Wel bleek dat deze zelfde klimatoligische situatie de oorzaak was van de late ontwik keling in de natuur. Vele plantjes moest men herkennen aan het blad, omdat de bloeiwijze nog ontbrak. Ook namen de natuur vrienden een voorzichtig kijkje in de broedkolonie terwijl er naast de kokmeeuwen ook visdieljes en bijzonder veel kuifeenden te zien waren. Het is wel triest op te mer ken dat ondanks het feit dat er een verbod tot betreden van dit gebied geldt, er toch zoveel vernield blijkt te zijn. Er blijkt weer eens dat er toch nog niet genoeg natuurlief hebbers op het eiland wonen. De volgende excursie is 25 juni naar de Grote Melanen te Halsteren, met als thema: Wat er groeit in sloot en plas". Collecte De collecte voor de epilepsiebes trijding heeft 445,75 opgebracht. Gevers en collectanten hartelijk dank. zondag 5 juni 1983 THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. dhr. J. Kot HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. dhr. Terborg, Rotterdam GEREF. KERK 10 u. ds.Tissink, Amersfoort 17 u. drs.Burger, Zevenbergen Lian Gebraad 1e prijs Lian Gebraad heeft op orgel za terdag een eerste prijs behaald op het 13e groot nationaal zang-, muziekeri solistenconcours van de chr. Gem. Zangverenigingen te Harmeien. Er waren 54 solisten, duo's en koren. Lian haalde in de afdeling uitmuntendheid met de KLM-mars van W'. Schootemeyer 174 punten: vijf negens, twee achten en een halfs en veertien achten. De jury bestond uit de heren L. Smeets uit Den Haag, J. Vermuts uit Helmond en W. Schroder uit Utrecht. Lian krijgt nog wekelijks les van Han Janssen uit Scherpenisse. G. van Ham biljartkampioen G. van Ham is met 207.68 club kampioen biljarten van de sport geworden. 2. Bert Koopman 198.63 p.; 3. P. Bazen 198.40 p.; 4. M. Bogers 193.03 p.; 5. Sjaak Mijnsbergen 188.94 p.; 6. F. Jan- sens 187.74 p.; 7. J. Franke 184.70p.; 8. J. Bogers 183.98 p.; 9. A. Alders 180.69 p.; 10. B. Zwa- gemaker 180.43 p.; 11. Chr. Hoek 176.83 p.; 12. C. Bazen 173.90 p.; 13. J. Moertand 14. A. Bogers; 15. A.v.d. Ree; 16. C. Geluk J. Bogers poedelkoning met 357 Informatie spraakles Logopediste mevr.Huybrechts uit Bergen op Zoom, die spraakles geeft aan een school voqr moeilijk lerende kinderen, heeft voor de Bond van Plattelandsvrouwen een voorlichtingsavond gegeven. Zij bracht naar voren, hoe belangrijk het voor het kind is, de eerste vier jaar goed begeleid te worden door ouders en omgeving, o.a. veel le zen, praten en de kindertaal leren begrijpen. Juist in die periode wordt immers de spraak gevormd. Uit de praktijk is gebleken, dat spraakstoornissen dikwijls het ge volg zijn van te weinig begeleiding tijdens de kleuterperiode. Huybrechts pleitte ervoor, wat meer begrip te tonen voor mensen die stotteren, hees zijn, angst heb ben om te spreken, enz. Door zelf rustig en geinteresseerd te blijven, krijgen de sprekers meer zelfver trouwen. De logopediste werd dank gebracht voor de boeiende, opvoedkundige voorlichting. Eerste zonnige rit Elf leden van tourclub de Bidon hebben maandagavond hun eer ste zonnige rit van dit seizoen ge fietst. Daarom werd over 48 km naar Nieuw-Vossemeer en Hal steren een behoorlijk tempo aan gehouden. Zondagmorgen werd de rit wegens de slechte weersom standigheden bekort tot 26 km. Er waren negen deelnemers. Jacob Franke en Piet Weijers gaan aan de leiding. Zondagmorgen om acht uur begint de eerste grote rit over Schouwen-Duiveland, maandagavond half zeven is er een tijdrit. Bromfiets onderricht Voor de tweede keer gaf de politie verkeersles voor bromfietsers op de L.T.S. Ook meer algemene za ken kwamen wel aan de orde, maar de hoofdzaak vormden de richtlijnen voor de brommende tweewielers. Hopelijk wordt de verkeersveiligheid in de praktijk daarmee verhoogd. Autobotsing Op het kruispunt Haven/West- vest reed dinsdagmiddag om streeks kwart over drie een auto tegen een stilstaand voertuig, de bestuurder meende dat er nog ruimte was om te passeren. Maar de doorgang bleek te nauw. Er was alleen materiele schade. Rijbewijs ingenomen Om kwart over twee 's nachts is maandag automobilist M. onder Tholen aangehouden omdat de politie constateerde, dat hij onge veer de gehele breedte van de weg nodig had. Wegens alcoholge bruik werd de blaas- en bloed proef afgenomen, al ging dat aanvankelijk niet van een leien dakje. Nader onderzoek leerde, dat J.M. daarvoor ook in Bergen op Zoom al was aangehouden, zodat de po litie zijn rijbewijs innam. Dezelfde inwoner werd dinsdagochtend om vijf uur opnieuw aangehouden, toen de politie berichten over vernieling ontving. M. bleek een fiets te hebben meegenomen en werd ingesloten. Zender in beslag genomen Nadat de politie al vele keren klachten uit de omgeving ontving over storingen op radio en televi sie, is maandagmorgen de illegale zender van A.P. aan de Oostvest in beslag genomen. De piraat, die opereerde onder de naam Pain- terman, had een zender met een sterkte van ongeveer 16 watt. Het materiaal dat in beslag genomen werd, vertegenwoordigde een waarde van ongeveer 1300 gul den. Alleen het voorhanden heb ben van de illegale zender is al strafbaar. Volgens de telegraaf- en telefoonwet gaat het om een mis drijf, dat door de rechtbank en niet door het kantongerecht wordt behandeld. Vervolg op pag. 7 CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds.Kok, Damwoude GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds.Mouleesdienst 14.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND 10.45 u. dhr.Hulsbos, Sassenheim R.K. KERK za 17.30 en zo 10.30 u. H.Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Th.W.H. v.d'. Heijden GEREF. KERK 10 en 15 u. ds. A. Walhout, Breda CHR. GEREF. KERK 10, en 18 u. leesdienst 14.30 u. ds. R. Kok, Damwoude GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 19 en zo 9 u. H.Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. M.D. Geuze 18 u. ds. B. den Butter, Stavenisse GEREF. GEM. do. 2/6 19.30 u. ds. Moerkerken 9.30 14 en 18 u. leesdienst do. 16 19.30 u. ds. Venema GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. G.C. Klok, Stad a.h. Ha ringvliet 18 u. ds. M.D. Geuze, St.Anna land OUD GEREF. GEM. 9.30 14 en 18 u. leesdienst do. 16 19.30 u. ds. A.P. v.d. Meer SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. J.G. van Loon (bed.HA) 14.30 u. ds. J.G. van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. drs.Steegman, R'kerk 19 u. ds.Barnhoorn, ütrijen OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst R.K. KERK za 19 u. H.Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (bed.HA) en 14.30 u. ds. Tj. de Jong,Poortvl. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdiensdhr. Burggraaf,R'dam POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Vlietstra, Doornspijk 19 u. ds. Tj. de Jong GEREF. KERK 10 u. ds.Torenbeek, Oosterhout 14.30 u. ds.Tissink, Amersfoort GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst di 14 juni 19.30 u ds J. Koster, Klaaswaal (h.d.) SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (bed.HD) en 14.30 u. ds. A.B. Cysouw GEREF. GEM. do. 2 juni: 19.30 u. ds.Reinders, H-G'dant zo. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds.VdMeer ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 15 u. ds. F.A. Bohlmeyer, Den Den Haag (voorb.HA) WEEKENDDIENSTEN za 4 en zo 5 juni 1983 Tholen, Poortvliet, Oud Vosse- meer en Scherpenis se! pat.Dr.Padt) Dr.Kale, Tholen, tel. 01660-2542 Sint Maartensdijk, Stavenisse, Sint Annaland en Scherpenis se! pat.Dr.v.d.Bel) Dr.Veldman, Stavenisse,- tel. 01663-2400 St.Philipsland en Nw.Vossemeer Dr.De Groot, Nw.Vossemeer, tel. 01676-2545 WIJKVERPLEEGSTERS Zr. v.Broekhoven, tel. 01666-2318 avond- en nachtdienst: t/m 8 juni mr. Kuzee, tel. 01665-2756 TANDHEELKUNDIGE HULP Tel. 01660-3988(Roefs), 01666- 3963(Tas) en 01660- 2699(Wouters/Vos) DIERENARTS Dr.A.Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 u. en za. 9-9.30 u. NAZORG BORSTAMPUTATIE di. 7 juni: contactochtend z'huis L'berg 10-11 u. tel. 01640-37980 ANONIEME ALCOHOLISTEN Tel. 01660-3742. Tel. 01640-50395 d/n groepsavonden elke di/do gez.heidscentr. Pourquinstr. BoZ WELZIJNSORGAAN Alg.Maatsch.Wrk, gez.verzorg. en info: dag. 8.30-10 u. Geestelijke Volksgez.heid di-do-vr.morgen 9-10 u. di. 7 juni Zws.Con- sult.bur.Alc&Drugs 19-20.30 u. afspr. vr. 10 juni RaadvdKinder- bescherming 14.30-15.30 u. afspr. ADVIESB.GEHANDICAPTEN Jelderda. 't Keeten 10, St.Philips land, tel. 01677-2533 TELEFON.HULPDIENST Voor geest, en soc.nood tel. 01180-15551 d/n BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor mishandelde vrouwen pb 231, M'burg. tel. 01184-14645 OPPASCENTRALE Tel. 01660-3894 of 01667-2178 AMBULANCEVERVOER Tel. 01650-40000 STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM tel. 01660-3250, buiten kantooruren tel. 01184-79191 HOOGWATERSTANDEN do. 2 tm vr 10 juni donderdag 2 uur 8.42-21.00 vrijdag 3 9.36 -21.56 zaterdag 4 10.36 - 22.59 zondag 5 11.42 - 0.04 maandag 6 12.46 dinsdag 7 1.07-13.44 woensdag 8 2.04 - 14.38 donderdag 9 2.55 - 15.27 vrijdag 10 3.41 - 16.12 vr. 3 juni: 23.07 u. Laatste Kwar tier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 2