Vanavond WHS-Vosmeer finale Eendrachtcup Modebrillen Tournooien WHS, Smerdiek en Vosmeer Vijf goals Arnemuiden door rood licht WHS Wielrennen Donderdag 26 mei 1983 EENDRACHTBODE 11 VOETBAL PROGRAMMA Om 18.30 uur Smerdiek-Stavenisse en SPS-Thol.Boys Vanavond om acht uur spelen WHS en Vosmeer de finale om de Eendrac|j|cup op het Oud-Vossemeerse sportveld. Tevoren beslissen Smerdiek en Stavenisse wie er derde of vierde wordt, terwijl eveneens om half zeven SPS en Tholense Boys om de vijfde en zesde plaats spelen. Tijdens de door regen en een ernstige overtreding ontluisterde voorronden, was de uitschakeling van de winnaar van vorig jaar zaterdag de grootste verrassing. In een te harde wedstrijd werd Tholense Boys met 0-4 door Stavenisse verslagen. Vos meer toonde zich de beste finalist door twee overwinningen te boeken, terwijl WHS het met een punt minder ook haalde dankzij een onmachtig Smerdiek, dat op 't nippertje nog een gelijkspel haalde tegen SPS. EILANDELIJK JEUGDTENNIS KAA BEE Thol.Boys-Stavenisse Fortuinstraat 8 - Telefoon 34272 BERGEN OP ZOOM Stavenisse-Vosmeer Vosmeer-Thol.Boys SPS-WHS 0-3 In de laatste competitiewedstrijd van het seizoen de grootste nederlaag moeten slikken. Dat overkwam WHS zaterdag in Arnemuiden, ten aanschouwe van een flinke Walcherse supportersschare: 5-0 Smerdiek-SPS 1-1 Het internationaal jeugdtournooi van Smerdiek had zaterdag met natte velden en regen te kampen. Goes werd winaar van het beperkte programma. Op tweede pinksterdag zag 't er heel wat zonniger uit. Veere won een Vosmeer-Damestournooi, Noad een wedstrij denreeks voor derde elftallen in St. Annaland en WHS won het tournooi van de vijftigjarige voetbal vereniging Vrederust. Internationaal jeugdtournooi Smerdiek Vosmeer dames Noad wint WHS 3 tournooi DUIVENRUBRIEK RALLEYCR0SS Donderdag 26 mei SPS-Thol. Boys (Eendrachtcup) 18.30 Smerdiek-Stavenisse (C-cup) 18.30 WHS-Vosmeer (Eendrachtcup) 20.00 uur. V rijdag 27 mei Smerdiek 1-Tartan Rose (eng) 19.00 Zaterdag 28 mei Smerdiek 3 tournooi 11.30 WHS A.J. Soeterstournooi B-junioren Tholencup CD-pupillen 9.00 Tholencup C-junioren 13.30 Zondag 29 mei Vosmeer 3 tournooi 11.30 Maandag 30 mei Tholencup B-junioren 18.15 Dinsdag 31 mei Tholencup B-junioren 18.25 De Eendrachtcup-wedstrijden voor senioren en de Tholencup-Tournooien voor junioren en pupillen worden al lemaal in Oud-Vossemeer gespeeld. Vrijdagavond neemt het eerste elftal van Smerdiek afscheid van Adrie van Hemert, die tot aan het begin van dit seizoen in het standaardteam uitk wam. Door blessures moest hij afha ken, waarna hij in het derde elftal speelde. In verband met zijn verhui zing naar Roosendaal verdedigt hij volgend seizoen de kleuren van BWR. want van Hemert zweert zogenaamd bij blauw. Tegenstander Tartan Rose F.C. doet zaterdag ook mee met het tournooi voor derde elftallen, evenals Stavenisse, SKNWK, Alliance 2. De tweede ronde van de eilande- lijke jeugdcompetitie leverde de nodige spannende partijen op. De wedstrijd tussen Peter Steendijk en Vincent de Kerf werd in een hoog tempo en met goed gesprei de slagen gespeeld en werd ge wonnen door Vincent. Enkele da gen daarvoor had hij eveneens van Mark Venekamp gewonnen. In deze poule haalde René Ver- spuij eveneens de volle winst naar zich toen ten nadele van Hans de Waal. Leon Brevet won de eerste set van Gerard Polderman, de tweede set eindigde in een gelijke stand. Vincent dé Kerf leidt nu voor René Verspuij in poule A. In poule B wist Ronald Egelman te winnen van Kwang-min de Jonge en Danny Boom won van Stefan Mees. Marcel Verspuij speelde zijn eerste wedstrijd en deed dit zonder game verlies tegen Perry van Westen. Poule B wordt aan gevoerd door Ronald Egelman op de hielen gevolgd door Danny B00+ Boom. Poule C wordt ge leid door Michel Glimmerveen voor Bartjan Moerland. Boven aan poule D staat Heidi van Til burg. die zich tot nu toe de sterkste toonde, voor Martine Polderman en Maaike Buermans. Poule E had in de tweede ronde slechts één wedstrijd op het programma staan deze ging tussen Carola Muller en Hilde Moerland. Carola won en voert nu de poule voor Bianca Brevet aan die een wedstrijd min der heeft gespeeld. Uitslagen: Poule A Vincent de Kerf-Mark Venekamp 6-1 6-0; Poule A Peter Steendijk-Vincent de Kerf 1-6 2-6; Poule A Leon Brevet-Gerard Polderman 6-4 3-3; Poule A Hans de Waal-René Verspuij 2-6 2-6; Poule B Kwang- min de Jonge-Ronald Egelman 1-6 2-6; Poule B Danny Boom- Stefan Mees 6-3 7-6; Poule B Per ry van Westen-Marcel Verspuij 0-6 0-6; Poule C Michel Glim- merveen-Jacco Rijstenbil 6-0 64); Poule D Maaike Buermans-Heidi van Tilburg 2-6 2-2; Poule D Martine Polderman-Maaike Buermans 7-6 1-5; Poule E Hilde Moerland-Carola Muller 0-6 0-6. Pinkstertournooi Ecgedima Gesteund door een prachtig zonnetje is maandag het pinkstertournooi voor heren- en damesdubbels van Eegedi- ma Tholen een groot succes geworden. De activiteitencommissie had een vijf tal poules naar sterkte geformeerd, zodat iedereen tegen gelijkwaardige tegenstanders zijn beste racketje kon voorzetten. In een uitstekende sfeer werden enkele prachtige wedstrijden gespeeld. Wedstrijdleider Peter Theu- nisse wil van het pinkstertournooi een traditie maken. Voorzitter C. van den Berge zette hem en zijn mede-organi satoren Ria Rietkerk en Aad Volwerk onder daverend applaus in het zon- rfetje. waarna de prijzen uitgereikt werden. Heren A: I Bart Coldenhoff-Cees Potter, 2. Leen Vas-Johan Geilings 3. Ed Corbeau-Frans v.d. Linde. Heren B: 1. Herman Draaier-Ruud Bothof 2. Jan v.d. Reydt-Paul Schoonen 3. Hans Josen-George Koenders. Heren C: 1. Cees Laban-Jan Fondse2. Emiel van Dongen-Marcel van Tienen 3. Aad en Martin Volwerk. Dames A: 1. Ina Heybroek-Ria Riet kerk 2. Corry Schoonen-Annie de Waal 3. Annelies Zuurdeeg-Maddy Overbeeke. Dames B: 1. Heather Stewart-Paula Josen 2. Margreet v.d. Reydt-Coby Krieg 3. Wilma Egelman-Ria Streng. Nog geen promotie Na manmoedig verzet verloor het eer ste herenteam van Eegedima zaterdag de promotiewedstrijd tegen Bruinisse. Er kunnen echter zondag a.s. twee kampioenschappen gevierd worden omdat het herenteam de titel nog nauwelijks kan ontgaan. Het gemeng de team maakt thuis tegen Zierikzee een goede kans de vierde klas te halen. Aan de supporters zal het niet liggen. Al IT SOOK I KN VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD /uid-Ooslsin^ol 43 'l el. 34368 BHH.TN ORZOOM De twee wedstrijden om half ze ven duren vanavond 2x35 minu ten, de finale om acht uur nor maal 2x45 minuten. Scheidsrech ters zijn R.de Brouwer, P.Clarijs en M.van Ham. Afdelings eerste klasser Vosmeer maakte zijn reputatie als cupfigh- ter opnieuw waar door zich met twee overwinningen voor de fina le te plaatsen: 3-0 tegen de even eens afdelings eerste klasser Sta venisse en 1-0 tegen KNVB derde klasser Tholense Boys. Het is de dertiende keer, dat Vosmeer de finale van de Eendrachtcup be reikt. Gesteund door de suppor ters zal de jonge ploeg zich op ei gen terrein een geducht tegen stander van WHS tonen om te proberen voor de negende keer de Eendrachtcup in ontvangst te kunnen nemen. De KNVB tweede klasser uit St.Annaland imponeerde in de verbrokkelde voorronden van poule A bepaald nog niet met een 1-1 gelijkspel tegen Smerdiek en een 3-0 overwinning op SPS. WHS is nu voor de elfde keer fi nalist. Na de teleurstellende finale van vorig jaar tegen Tholense Boys hebben de St.Annalanders wat goed te maken. Het binnen halen van de zevende Eendracht cup zou de belabberde competitie wat doen vergeten. De resultaten van de voorronden zijn: POULE A: WHS-Smerdiek 1- 1 (strafschoppen 2-3), SPS-WHS 0-3(3-5), Smerdiek-SPS 1-1(4-3) 1.WHS 1-1 3-0 3p 4-1 2. Smerdiek 1-1 1-1 2p 2-2 3. SPS 0-3 1-1 lp 1-4 POULE B: Tholense Boys-Stave- nisse 0-4(3-4 strafschoppen). Sta- venisse-Vosmeer 0-3(4-4), Vos- meer-Tholense Boys l-0(geen strafschoppen meer genomen) 1. Vosmeer 3-0 1-0 4p 4-0 2. Stavenisse 4-0 0-3 2p 4-3. 3. Thol.Boys 0-4 0-1 Op 0-5 De voorronden in poule B werden zaterdagmiddag en -avond volle dig afgewerkt. In de eerste wed strijd Tholense Boys-Stavenisse sloeg de vlam al gauw in de pan. De Thoolse verdediger Piet Jan sen verspeelde de bal aan Nico Nooy, die het strafschopgebied betrad, waarna hij door Jansen van achter werd aangetikt. Scheidsrechter Clarijs gaf een pe nalty. De Thoolse doelman Rien Jonker keerde de inzet van Rien Klippel, maar Nooy reageerde al ert op de hoge bal en werkte deze alsnog onder de lat: 0-1 in de tiende minuut. De grote inzet van Stavenisse was beloond, want de Thoolse verde digers grepen te laat in om de ge keerde strafschop weg te werken. Tholense Boys slaagde er niet in om een opening te forceren en in de 25e minuut werd Jan v.d.Vlies door de scheidsrechter genoteerd. De vrije trap kwam bij Nooy, die ongestoord doorging en met een strak schot een prachtig doelpunt op zijn naam schreef: 0-2. De vreugde kon niet op bij Stavenisse bij zo'n verrassende stand. De Thoolse verdediging had opnieuw niet ingegrepen. Ook de aanvallers konden geen vuist maken. Een vrije trap leek in tweede instantie keeper Rien Smits bijna te verrassen, maar de inzet was te zacht. De kopbal van Daan de Nijs ging net naast. Sta venisse zat niet stil, maar Kees Wesdorp treuzelde toen hij met Nooy alleen voorin was, waardoor de rust met 0-2 begon. Na de hervatting moest Tholense Boys komen en de kopbal van Piet Geuze, die naast ging, duidde op aanvallende bedoelingen. Een in cident in de vijfde minuut bedierf alles. Jan v.d.Vlies liep bij een hoge bal te hard in op doelman Smits, die echter de bal klemvast had. De op de grond liggende Van der Vlies werd door Kees Smits in de liesstreek getrapt, waarna er een korte vechtpartij ontstond. Beide spelers werden uit het veld gestuurd, maar later deden zich nog enkele schermutselingen voor. Irritaties bij Tholense Boys over de achterstand en het maar niet kunnen scoren, de tomeloze inzet van Stavenisse, het te harde spel en de zwakke leiding(Clarijs bleef op te grote afstand en greep on- yoldoende in) vormden de oorza ken van deze uit de hand gelopen voetbalwedstrijd. Tholense Boys probeerde de eer nog te redden, maar het was alle maal te doorzichtig. Keeper Smits stond steeds op de goede plaats en ving alle ballen. Daan de Nijs kreeg de kans van z'n leven bij een weggestompte bal van de Stave- nisse-keeper. maar hij schoot niet. In de 25e minuut werd het 0-3 nadat Wesdorp bij een uitval een hoekschop had geforceerd, die Jan Hoek inkopte. Tholense Boys oefende wel druk uit, maar Sta venisse had ook alle geluk bij de spannende momenten voor het doel. Van Elzakker kwam alleen voor de keeper, maar Smits keer- Opticien Optometrist OV. Kontaktlenzen de uitstekend. Tholense Boys kwam er niet doorheen. Het debacle werd groter bij een counter in de 30e minuut. Rien Klippel rondde de mooie aanval van Bram Smits en Jan Hoek fraai af en het was 0-4. Tevoren had Anton Klippel nog een reuze kans gemist na een voorzet van Wes dorp. De 35 minuten waren echter voorbij en ook met de strafschop pen toonde Stavenisse zich de be ste met 3-4: 1 lat, 1 gekeerd. I paal. Na die grote verrassing, maar te gelijkertijd ook krachtsinspanning moest Stavenisse tegen het jonge, frisse Vosmeer aantreden. Dat liep al gauw fout, toen Rien Vaders een weggestompte kee persbal benutte: 0-1. Na dit vroe ge doelpunt klonk er applaus op voor doelman Smits, die prima ingreep bij een gevaarlijke Vos meer-aanval. Ook de goede inzet van Frans Verhees keerde hij uit stekend. Stavenisse scoorde niet, want Wesdorp liet een goede sco- ringsmogelijkheid verloren gaan en doelman Jack Hommel ver werkte een schot van Jan Hoek tot hoekschop. Door aanhoudende regen werd 't er niet gemakkelijker op, waarbij de conditie van Stavenisse het meest op de proef werd gesteld. Frans Verhees vergrootte de voorsprong van Vosmeer in de tweede helft na een voorzet van Adrie Capelle. De hard werkende Capelle kon zelf scoren, toen heel Stavenisse door een misverstand voor vermeend buitenspel bleef staan, maar hij schoot hoog over. Fred Hommel kreeg een nieuwe kans. maar hij had onvoldoende durf om allleen te schieten. Toch werd 't 0-3 dankzij Capelle, toen hij met een diagonaal schot in de hoek een voorzet van Verhees be nutte. Stavenisse was geslagen, maar gaf zich niet gewonnen. Rien Klippel maakte zich goed vrij en schoot raak, maar opnieuw bewees doel man Hommel zijn goede vorm. Hij keerde na de 0-3 overwinning nog een strafschop, terwijl Vos-i meer een keer over schoot. Op een door voortdurende regen val steeds zwaarder bespeelbaar wordend veld, moest in de derde wedstrijd de beslissing in poule B vallen. Bij Tholense Boys maakte Ben v.d.Aarssen zijn rentree on der de lat na een seizoen-onder breking door politiek en een reis naar Mexico. Hij hield zich kranig en zijn ploeg begon aanvallend, maar de kansen werden niet be nut. Piet Jansen schoot naast en Tholense Boys profiteerde ook Vosmeer bleef met 1-0 ook Tho lense Boys de baas, waarvoor on der meer v.l.n.r. Ron Vaders, Adri Capelle en Jos de Wit(geheel rechts)zorgden. Tussen hen in Rien Jansen en Kees IJzerman van Tholense Boys. niet van de slechte uittrap van Leo Havermans. Jaap Schot zette goed voor, maar Daan de Nijs schoot tegen de lat, terwijl er in tweede instantie opnieuw pech was. Vosmeer, dat zich tot uitvallen moest beperken, was doeltref fend. Jos de Wit scoorde nog niet. maar Ron Vaders benutte de vrije trap van Adrie Capelle: 1-0. De gelijkmaker kwam er niet, want het goede schot van Kees IJzer man werd door keeper Hommel gekeerd. Overigens was dat al over tijd, want door een misver stand wilde scheidsrechter Van Ham 45 in plaats van 35 minuten laten spelen. De Vosmeer-aan voerder schreeuwde 't de arbiter toe. maar de kleine Van Ham bleef onvermurwbaar en blies pas af toen secretaris Havermans hem van zijn ongelijk overtuigde. In de tweede helft was er mede gezien het spekgladde veld weinig voetbal meer te zien. Het moege streden Vosmeer bleef met de 1-0 voorsprong echter overeind. Piet Geuze was nog wel een paar keer dichtbij de Thoolse gelijkmaker, maar beide keren hield doelman Hommel de 0 staande met uitste kende reacties. De hoekschoppen leverden niets op. Ronnie Vaders kwam nog in een kansrijke positie om de score op te voeren, maar de krachten ontbraken in deze slijta geslag. Tholense Boys kon tegen Vosmeer terugzien op een sportieve wed strijd. maar de doelpunten ont braken totaal bij deze voorronde. Vanavond moet die 0 tegen SPS weggewerkt worden. Vosmeer heeft dankzij keeper Hommel juist een positieve 0, die vanavond in de finale verdedigd zal worden. Na de 1-1 tussen WHS en Smer diek. .dinsdagavond, vond don derdagavond de tweede wedstrijd in poule A plaats omdat WHS za terdag de competitie nog moest afmaken in Arnemuiden. 't Was somber, maar in elk geval droog weer. SPS kreeg negentig minuten lang met een veldover- wicht van WHS te maken, want de St.Annalanders legden meer hun wil op dan tegen Smerdiek. 't Was Advertentie I.M. 1 I De Eendrachtcup-besognes waren aan de St. Annalanders niet on gemerkt voorbij gegaan, want Theo Faas en Jan Burgers moes ten wegens de blessures aan de kant blijven, terwijl Nico Hage verre van fit aan de wedstrijd be gon en later ook moest uitvallen. Eerder had Peter Scherpenisse al te kennen gegeven, voorlopig niet meer beschikbaar te zijn, zodat de complete groen-witte voorhoede uit elkaar was gevallen. Trainer Bruys begon dan ook min of meer noodgedwongen met een 4-5-1 formatie, waarbij het ver sterkte middenved de opdracht kreeg, waar mogelijk, de eenmans aanval in de persoon van Nico Hage te assisteren. Arnemuiden trad op volle oor logssterkte aan, in de wetenschap dat winst op WHS een grote kans op promotie naar de eerste klas zou betekenen. Aan motivatie en inzet ontbrak het hen niet, maar bij de gasten waren die d.eugden vrijwel niet te bespeuren. Jaren lang kenmerkten wedstrijden tus sen de beide Zeeuwse ploegen zich door tomeloze inzet van weerszijden en duels op het scherp van de snede. Afgezien van het eerste halfuur, gaf vooral WHS in dit opzicht nu de pijp aan Maar ten. Een in alle linies heersende thuis club behaalde dan ook een regel matige overwinning op een vrij gelaten reagerende tegenstander. De doelpunten, twee voor en drie na rust, kwamen tot stand door persoonlijke fouten (te lang aar zelen om de bal weg te trappen, dekkingsfouten) terwijl onder meer een vrije trap door de muur van richting werd veranderd. Keeper Kees Goedegebuure was kansloos. "Vijf doelpunten tegen. een stevige partij, maar in het al gemeen bleef de hardheidsgraad binnen de perken. Toch moesten twee spelers het veld ruimen: Piet Fase(WHS) en Rien Voshol(SPS), die voortdurend té fel duelleerden en na ongeveer twintig minuten in de tweede helft mochten vertrek ken van de niet erg zelfverzekerd overkomende scheidsrechter Cla rijs. Aanvoerder Rien Schipper speel de voor SPS een degelijke partij, maar ook hij kon niet voorkomen, dat WHS voor rust een 0-2 voor sprong nam. Eert solerende, goed doorzettende Iman van de Repe scoorde de eerste. Via een stuite rend schot van de opkomende Piet Fase, dat door de SPS-doelman Hans Hartog(Bram Hage was in militaire dienst) verkeerd werd beoordeeld op het hobbelige veld, viel het tweede doelpunt. Na rust maakte Nico Hage er via een solo 0-3 van. WBS hielp daarna een regen van kansen om zeep. Jan Burgers on derscheidde zich door steeds vrij vanaf links goede voorzetten los te laten, waarbij prima scoringsmo- gelijkheden ontstonden. Na de teleurstellende score tegen Smer-' diek nam WHS met meer con centratie de strafschoppen, want als enige in het JEendrachtcup- tournooi werden ze alle vijf benut tegenover SPS 3. Zaterdagmiddag volgde de laatste wedstrijd van 2x45 minuten in poule A tussen Smerdiek en SPS. Op papier twee gelijkwaardige ploegen, die elkaar in de 4e klas deze competitie al twee keer trof fen. Smerdiek kwam daarbij steeds als beste uit de bus. maar van die kwaliteit was niet veel meer over. SPS had de overwin ning voor het grijpen, maar ver zuimde de kansen te benutten. Spielmacher Rien Vroegop ont brak wegens een blessure, maar Smerdiek speelde als geheel toch ondanks dat ik toch elke keer het stoplicht op rood had gezet", zei de WHS-doelman na de wed strijd, daarmee aangevend, dat men in het groenwitte kamp niet erg gebukt ging onder de neder laag. Voor WHS- zit de competitie 82- 83 er op. Men handhaafde zich met mj dewerking van het zwakke NEO uit Sprang-Capelle, terwijl ook bleek, dat wedstrijden die vo rig seizoen juist met 1 doelpunt verschil werden gewonnen, dit keer steeds ternauwernoord wer den verloren. Wellicht was dat ook deels te wij ten aan een gebrek aan routine in de ploeg. De St. Annalanders be hoeven niet onder te doen voor het merendeel van de huidige tweede klassers. Met het nu aan wezige spelersmateriaal moet een middenmootpositie mogelijk zijn. Aan trainer de Frel de taak en de uitdaging om dat volgend seizoen te bewerkstelligen. De eindstand is nog niet compleet omdat de wedstrijd SSC-Good Luck nog moet worden gespeeld. WHS deelt de voorlaatste plaats met Good Luck (1 wedstrijd min der) met 16 punten uit 24 wed strijden. Het doelsaldo duidt op bijna 1 goal per wedstrijd (22), maar ook op bijna twee tegen (42). ASWH is kampioen, Arnemuiden en Altena strijden nog om de tweede, directe promotieplaats en de verliezer speelt samen met de nummers drie uit de andere twee de klassen voor de derde promo tieplaats. De uitslagen van zaterdag: Arne- muiden-WHS 5-0, Bruse Boys- NEO 9-0, SHO-Oostkapelle 2-0, Oranje wit-ASWH 1-8, Everstein- AZVV 1-1. erg tam. Alleen Wim Vroegop kreeg nog een open kans, maar die werd niet benut. Dave van Haaf- ten scoorde in de 12e minuut wel met een kopbal naar de grond uit een voorzet van Kees Scheermei- jer- In de tweede helft vuurde Smer- diek-leider Koos v.d. Hoek zijn ploeg tot grotere inzet aan. Addie Stoutjesdijk kreeg tot twee keer toe scoringskansen, maar eerst miste hij en vervolgens schoot hij naast. Wim Vroegop sr. had een nieuwe mogelijkheid, maar de uitgelopen doelman Hage ver werkte zijn schot nog tot ho.ek- schop. Wim Scherpenisse had be slist pech, toen hij tegen de lat schoot en in tweede instantie wierp de SPS-keeper zich op de bal. Zo leverde het Smerdiek-offensief niets op, terwijl SPS de voor sprong leek te vergroten. Rien van Tiggele schoot echter tegen doel man Kees Lindhout op en dat herhaalde zich nog een keer, toen Van Haaften zich uitstekend vrij maakte. Keeper Lindhout keerde de inzet van Rien van Tiggele prima. Het schot van Jan Hage ging na een vrije trap over. Smerdiek bleef doorgaan en na dat doelman Hage een schot van Rien Koopmam tot hoekschop had gestompt, ontstond er een paar minuten voor het einde toch een evenwicht. SPS leek voor buitenspel te blijven staan, maar Rien Koopman ging door en scoorde de gelijkmaker via de handen van keeper Hage. De SPS-doelman moest tenslotte nog in actie komen bij een voorzet van Vroegop, maar Smerdiek was te vreden met 1-1, want nu hoefde men tenminste niet om de laatste plaatsen te spelen. De op drie speeldagen afgewerkte voorronden werden onder minder gunstige weersomstandigheden bijgewoond door 328 betalende bezoekers. Zaterdagmorgen leek 't erop, dat het gehele internationale jeugd- tournooi van Smerdiek in het wa ter zou vallen, 't Was een moei lijke beslissing voor het bestuur, maar na veel overleg werd besló ten het programma in te korten. Vanaf zes uur 's morgens werd met man en macht gewerkt om twee velden bespeelbaar te krij gen. Excelsior uit Essen, ONI 's Gravenmoer, Alliance Roosen daal, Rood wit St. Willebrord, Kloetinge. Meto Hoogerheide en Noad St. Philipsland moesten af vallen. De buitenlandse clubs kon men immers moeilijk terugsturen en naast de winnaar van vorig jaar, Goes, werd Rapid Maas tricht toegelaten omdat de Smer- diekse A-jeugd met die ploeg a.s. zomer een tiendaagse trip naar Spanje maakt. Verder speelden Hammerum uit Herning, Denemarken, VYBO eveneens uit Denemarken, Ivry uit Frankrijk en Smerdiek zelf. Om elf uur opende de jeugdse- cretaris H. Knuist het tournooi en rond half zes reikte Ivan Nielsen van Feijenoord de bekers uit. Goes werd met 8 punten opnieuw winnaar van de deense ploegen, die allebei 7 punten haalden. Smerdiek was vierde met 4 p., Ivry vijfde met 3 p., en Rapid laatste met 1 p. De Maastrichtse ploeg won wel de sportiviteitsbeker. Beste speler van het Tournooi was Ad Verschuur van Goes. Secreta ris Knuist hoopte volgend jaar op beter weer, hoewel 't toch een ge slaagd'tournooi was. Smerdiek- Hammerum 0-2, Rapid-Vybo 0-3, Goes-lvry 0-0, Smerdiek-Rapid 4-0, Vybo-Ivry 4-0, Hammerum- Goes 1-1, lvry-Rapid 2-2, Goes- Smerdiek 2-1, Hammerum-Vybo 0-1, Smerdiek-lvry 1-1, Vybo- Goes 1-2, Rapid-Hammerum 0-2, Ivry-Hammerum 0-7, Vybo- Smerdiek 0-0. Rapid-Goes 0-6. Het damestournooi in Oud-Vos semeer is Tweede Pinksterdag ge wonnen door Veere, die in de fi nale Dioz met 2-0 de baas bleef. Er was enige vertraging omdat Waarde op het laatste moment afbelde, waarna de Moerstraatse meisjes invielen. Dat leverde hen de fair play cup op. Er werd in twee poules gespeeld, wat bijzon der sportief verliep. 1 .Veere 2.Dioz 3.SKNWK 4.We- meldinge 5.Vosmeer 6. DBGC 7.Yerseke 8.Moerstraten 9.NVS lO.Borgvliet Voorzitter P.J.Hommel reikte in de kantine de fraaie beker uit aan Veere en bedankte in 't bijzonder de invalsters uit Moerstraten. Een speelster van het Oud Beijerland- se DBGC liep in haar eerste wed strijd een schouderblessure op, waarvoor dokter De Looze nog moest komen. Scheidsrechters waren A.Jacobs, J.Jacobs en C.Suikerbuyk. Eind stand poule A: l.Dioz 7 p 8-2 d 2.Wemeldinge 4 p 4-3 d 3,Vos- meer4 p 1-1'd 4.Yerseke 3 p 3-6 d 5.Borgvliet 2 p 1-6 d. Eindstand poule B: 1.Veere 6 p 6-1 d 2.SKNWK 5 p 2-1 d 3.DBGC 4 p 2-2 d 4.Moerstraten 3 p 0-3 d 5.NVS 2 p 0-3 d. In de finalepoule won SKNWK met 2-1 van Wemeldinge, Vos meer na de 0-0 stand met straf- schoppen(3-lvan DBGC, Yer- seke eveneens na 0-0 met straf schoppen^-1) van Moerstraten en NVS met 2-0 van Borgvliet. In tegenstelling tot de zonni9e Tweede Pinksterdag konden de B-junioren zaterdagmorgen niet aantreden voor de Tholencup we gens het slechte terrein. Ze spelen nu maandag vanaf 18.15, dinsdag vanaf 18.25 en eventueel woens dag nog. Wedstrijdsecretaris A.Scherpenis se kon na het zonnige en sportieve Vervolg op pag. 13 De Zwaluw Sint Maartensdijk, do. 12 mei 95 duiven met harde Z.O.-wind 11.30 u. los vanuit St.Ghislain. Ie d. 12.28.24 u. en 1281.63 m/min. en l.d. 13.08.54 u. en 1256.36 m/min. D. de Wilde 1, 3. 11, 14, D.Muskee 2, 10, 28. 29, A. van Gorsel 4, 23, A. van de Ree 5, 24. J.Heijboer 6, L. van de Berge 7, 8, 12. 16, 32, L.Lindhout 9, O.V, 1.Kwaak 13, M.Oostdijk 15, 30, 31, J.Stoutjesdijk 17, 21, 22, 26, A.Bijl 18, 19, 20, P. van Beveren 25 en A.Z- wagemaker 27. Vanuit Corheil, ma 16 mei 196 duiven los om 6.50 u. met Z.O.-wind/regen. Ie d. 12.20.18 u. en l.d. 14.2630 u. L. van de Berge 1. 17, 24, 29, 34,43,44, 54,1.Kwaak 2,4, 6, 9, 10, 18, 19,21,28, 38, D.Muskee 3, 5, 14, 20, 53, 55, A.Z- wagemaker 7, 13, 16,31,32,39,47,48, 60, 61, 64, J.Stoutjesdijk 8, 57, L.Lind hout 11, L.Riedijk 12,27,50,52,59,63, 65, A. van Gorsel 15, 25,35,42,45,58, D.Bentschap Knook 22, 26, 30, 49, 56, 62, J.Heijboer 23,36,37, A. van de Ree 33, 51, D. de Wilde 40, 41, 46 en C.Andriesse O.V. Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. "De Reisduif' te St. Philips land op 21-5-'83 vanaf Compiegne. In concours waren 423 duiven. Ze werden met Noordwestenwind en regen gelost om 14.40 uur. De snelheid van de eerste duif 933.81 m/m. Aankomst 19.20.52. De snelheid van de laatste duif was 583.29 m/m. Aankomst 22.09.23. K. de Frel 1, 4. 18, 25, 26 en 30; lz. Vermei) 2, 5 en 34; F. den Braber 3 en 6; K. van Dommelen 7; M. Mol 8; Adr. Verwijs 9; Th. Bakker 10; J.D. Quist 11; M. Meijer Zn 12; A. Faasse 13, 27 en 29; J. Quist 14; S.M. Quist 15 en 33; Jac. Geense 16; J. Verwijs Zn 17 en 22; Joh. Reijn- goudt 19, 38 en 39; Jack Reijngoudt 20; C. Dieleman 21; P. v.d. Made 23; A.S. Hooglander 24; W. Neele 28; S. Vermaas Zn 31J. Walpot Zn 32 en 36; J.C. Verwijs 35; C. Verwijs 37. Wedvlucht Compiegne 21-5-1983, Reisduif te Scherpenisse. In concours 255 duiven los 14.40 uur w. wind met regen slecht verloop. Ie pr. 18-56-45- 98730 m.. laatste pr. Zondag 9-28-42, afst. 254 km. A. Moerland 1 -2-5-9-13-15-56-60-66-67-73-74-75-7- 9; C. Bolier 3-8; Iz. Moerland 4-6-11- 29-63-71-72-85; L. de K. Koolaard 7-20; K. Lisseveld 10-12-23-24-30-31- 33-38-42-43-54-57-80; P. Bevelander 14-16-17-27-28-34-41-50-55-59-61-82: J. op den Brouw 18; A. van Luijk 19- 36-39-65-78; P. Suurland 21; G. La- rooy 22; P. Potappel 25-26-46-47-49- 52-63-64-68-81-83-84; J. Moerland 32-35-37-40-44-48-53-58: R. Moer land 45-51W. Moerland 69-70-76-77. Zaterdag 22 duiven. Wedvlucht Compiegne 21-5-1983. Trouwe Duif te Tholen. In concours 166 duiven los 14.40 uur w. wind met regen, afst. 255 km. Ie pr. 1901-38 974,67 m., laatste pr. zondag 7-38-43 427,32. A. Korsman 1-2-6-11; C. van Luijk 3-5-31-32-37-41; L. v.d. Klein (S) 4-7- 18-23; C. Moeliker 8-14-35; L.v.d. Klein Jz. 9-15; J. Hol 10-19-24-25; C. Laban 12-16-28; L. Hage 13-29-33- 38-40-42; J. v. Dijke (Kr) 1*7-22-34; J. Noom 20; P. Laban 21; J. Kegge 26-27; W. Theunisse Zn. 30-36; L.v.d. Hoofd 39; Zaterdag 28 duiven. Wedvlucht P.V. "de Zwaluw" Sint- Maartensdijk. Vanaf Melun-Optus 352 km, gelost 8.10 uur met zuiden wind. In concours 131 duiven. A. Zwagemaker 1-10-13-20-29; J. Heijboer 2-36: L. v.d. Berge 3-15 en 16; L. Riedijk 4-8-12-21-31; D. Mus- kee 5-9-14-26-27-32-35-42; O.V. J. Kwaak 6-18-24-33-43; J. Stoutjesdijk 17; A. van Gorsel 19-23; D. de Wilde 22-37-39: C. Andriesse 25; D. Bent- schop Knook 28-44; A. v.d. Ree 30; A. Bijl 34-38-40; L. Lindhout 41. In het Pinksterweekend fietsten de Thoolse KNWU-renners in de voorste gelederen maar een zege konden zij niet behalen. Oud-Vossemeerder Thijs Fase reed in Hulst naar een tweede plaats op 17 seconden van winnaar Toon van der Steen die de 100 km. aflegde in 2.24.10. In koepelstad Oudenbosch wederom een aanvallende Fase en dit bracht de bebrilde coureur op een derde plaats in deze pinksteromloop. Nap Hage beperkte zich tot de criteria in Nieuw-Vossemeer en Oudenbosch. Daarin een sterke Smerdiekenaar want Nap mengde zich in de strijd om de ereplaatsen. Met een zesde en vijde plaats kan de Mako-renner terugzien op een goede wedstrijdenreeks en daarom is het jammer dat hij niet kan starten in Olympia's Tour van Neder land. Ook Dirk Uyl deed van zich spreken want maandagmiddag reed hij opval lend attent in Oudenbosch. De W.V.R. coureur kon zijn aanvallende wijze van koersen bekronen met een tiende plaats. Uyl kwam 17 seconden te kort om winnaar v.d. Steen te kunnen be dreigen en daarmee tevens waardering van zijn supporters. Junior Johan van Dijke reed in Kloos- terzande naar de zevende plaats in de derde groep en in Oudenbosch spurtte hij in het peloton mee en de jury zette van Dijke op de vijftiende stek. Nieuweling Hans Lindhout toonde zich strijdlustig door in Kapelle op een elfde plaats beslag te leggen in de groepsspurt. Heieen Hage ging weer naar België en was succesvol in Baasrode (11) en België-Frans (8). Drie Thoolse crossers kwamen in de A. finale van de standaardklasse tot 1300 cc. aan de start en in deze race over 5 rond ai was er een eerste plaats voor Wim Feenstra. Deze Simca-rijder wist vooraf al drie manches winnend te besluiten en te vens bracht hij met 2.16. 00 de snelste tijd op de juryklokken. Sjacco Bliek maakt ook vorderingen in zijn de buutjaar en reed in deze finale naar een tweede plaats. Met zijn blauw/witte Fiat won hij wel 1 man che en noteerde een prima eindtijd. Joop Holstein ging eveneens in de A. finale-van start en eindigde op een zesde plaats met eerder in de middag manchewinst voor deze Fiat-rijder. Deze pinksterraces op het Scheldecir- cuit te Rilland-Bath werden bezocht door 500 toeschouwers en daaronder I talrijke Thoolse supporters. I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 11