'Burgers zullen merken dat politie menselijk gezicht heeft' Jagers willen wildbeheer eenheid oprichten Beoordeling gebruiksaardewerk Blair v.d.Liniedijk Belgisch en internationaal kampioen ONVOLDOENDE VOOR ECONOMIE EN ALS BELONING NAAR WAL STREET. 100 - dom' t Foto's nabestellen VOORSPEL JE EINDLUST EN WIN EEN REIS. AVO-collecte Problemen met Prinses Irene Bestuursleden kerkvoogdijen Woensdag 11 mei 1983 EENDRACHTBODE 9 Warm welkom voor nieuwe groepscommandant D. Coppoolse Adjudant D.Coppoolse uit Kruiningen is in aanwezigheid van zijn gezin, ouders, veel collega's en gemeentebestuurders, officieel geïnstalleerd als groepscomman dant van de rijkspolitie op Tholen en St.Philipsland. Dit gebeurde vrijdagmiddag in Meulvliet door luitenant-kolonel J. Veenstra, de Zeeuwse districtscommandant. Locomotief Waarborg Alcohol Klein baasje Leeftijdsopbouw onnatuurlijk VAN DER GRAAF orgels piano's Kerkstraat 14 - Bruinisse - tel. 01113-1379 Wie oud gebruiksaardewerk in zijn bezit heeft, kan dat dinsdagavond in het Thoolse stadhuis laten beoordelen door dhr.L.J.Weys, conservator van het Mar kiezenhof in Bergen op Zoom. Dit gebeurt tijdens de algemene ledenvergadering van HuiS en Heem, de vereniging tot behoud van de historische kernen en het landschap van Tholen. Een meer professionele aanpak Een jachtveldring of een wildbeheer-eenheid. Een prima actie van de Bondsspaarbank. Ga naar de Bondsspaarbank bij jou in de buurt. Vul daar in wat jij denkt wat voor cijfers je haalt voor je eindlijst. Daarmee maak je kans op een reis naar New York, Londen, Parijs, Berlijn en op LPs. Wanneer je het deelname formulier komt inleveren ligt het handige boekje, "100 vragen voor schoolverlaters", voor je klaar. BONDSSPAARBANK S Burgemeester E.Baerends sprak van een heugelijke, fijne dag voor de fam .Coppoolse en hij begon ook fleurig met bloemen voor de echtgenote van de nieuwe groeps commandant. "Ook al zal dhr.Coppoolse straks een voor treffelijk politieman zijn, er komt ook veel neer op de schouders van zijn vrouw. Ik hoop dat u zich spoedig thuisvoelt en als u zich in deze gemeenschap wilt geven, krijgt u het dubbel terug." De Thoolse burgemeester zei zelf wel eens de ondeugende neiging te hebben om de commandant bij nacht en ontij te bellen. Om wat goodwill te kweken, bood hij me- vr.Coppoolse bloemen aan in de hoop op een goed samenspel. Overste Veenstra was de gemeen tebesturen van Tholen en St.Phi lipsland bijzonder erkentelijk, zo snel na het afscheid van adjudant Van Zweden op 25 maart al een installatiebijeenkomst te kunnen houden. Wijzend op de wettelijke basis, dat de politie werkt in on dergeschiktheid aan het bevoegd gezag, schetste hij de vele maat schappelijke veranderingen. Na de oorlog was alles overzichtelijk met strak hiërarchische verhou dingen. Wets— en ordehandha ving stond centraal. Dat veran derde snel. De politie verdween als de altijd aanwezige uit het vertrouwde straatbeeld en werd de op afroep verschijnende wets- hanteerder. Een proces-verbaal was het uiterste middel. De crimi-' naliteit nam toe en er kwamen andere opvattingen over waarden en normen. De politie kreeg meer een maatschappelijke functie. Bovendien is de noodzaak om zuiniger te zijn actueel. Regelma tig overleg met het bevoegd gezag is daarbij gewenst om nievwe we gen te zoeken. Voor adjundant Coppoolse, in 1944 geboren, in 1966 naar de op- leidingschool en in 1983 al de kroon op uw loopbaan, betekent dat leiding geven, voorwaarden scheppen en richting geven. U bent de locomotief, die de club moet trekken. U dient te active ren, stimuleren en coördineren, anderen ten voorbeeld te zijn, open, eerlijk en zorgvuldig te werk te gaan. Het is goed, dat er ruimte is om ieder zijn eigen stijl te laten ontwikkelen. U bent gekoppeld aan een rijden de trein, een jonge, enthousiaste groep met goed kader. Aan u is 't om de snelheid en het enthou siasme te bewaren. U komt als commandant meer eenzaam te staan, maar u mag terugvallen op uw eigen kader en de staf in Mid delburg. Bij de uitbouw van uw nieuwe functie, waarmee u 2 mei begonnen bent, wens ik u alle sterkte. Ik hoop, dat u na de schoolvakantie van uw twee kin deren in Tholen ook een goed woonklimaat aantreft, zo besloot overste Veenstra, die met een handdruk dhr.Coppoolse officieel installeerde, wat met applaus werd onderstreept. Mevr.Cop- poolse kreeg bloemen van de overste. Burgemeester T.A.Vogel uit St.Philipsland, net terug van een congres over de politie, heette de nieuwe ct^imandant en zijn gezin namens beide gemeentebesturen welkom 'in ons eilandenrijk'. "U weet welk aandeel de burgemees ters in uw benoeming hebben ge had. Dat is al een goede waarborg voor een vruchtbare samenwer king. U bent Zeeuw en u blijft Zeeuw, dat heeft grote voordelen. Toch is er moed voor nodig om in deze tijd commandant te worden. Alles is volop in beweging. Normloosheid en een gezagscrisis dragen bij tot de complexe zaak, maar u hebt dit ambt zelf gewild, 't Moet ook wel lukken met zo'n goede eenheid, waarin de meesten kersvers zijn en sommigen jong belegen. De politie ontleent zijn gezag niet meer aan het uniform of het charisma, maar aan de kennis van zaken. We wensen u op Tholen en St.Philipsland een goede tijd toe", zei burgemeester Vogel. Burgemeester Baerends gaf op perwachtmeester Th.W. van der Have nog een pluim voor de lei ding tijdens de overgangsperiode en de ziekte van adjundant Van Zweden. Bij had daar veel waar dering voor. Opper van der Have sprak ver volgens de nieuwe commandant toe namens de groep. Hij felici teerde Coppoolse met deze fees telijke dag omdat een wens in vervulling was gegaan. Na eerdere sollicitaties in Sprang-Capelle, Kortgene en Reimerswaal lukte 't in Tholen. Er leek nog een kink in de kabel te komen toen een dis trictsadjudant uit Brabant mee- solliciteerde, die na het gesprek van de kandidaten met de twee burgemeesters en de officier van justitie zelfs een beroepsprocedu re begon omdat Coppoolse de voorkeur kreeg. Van der Have zelf was ook gegadigde. Hij kende zijn nieuwe comman dant al uit 1966, toen Coppoolse al met twee strepen op de fiets dienst deed, terwijl Van der Have nog op de opleidingsschool zat. "Nu ga je leiding geven in een economisch moeilijke tijd met een flinke werkdruk, mede veroor zaakt door de bezuinigingen. Met een beperkt aantal liters benzine moeten we een uitgebreid gebied bestrijken. Het klinkt paradoxaal wanneer de minister zegt, bezorgd te zijn over de handhaving van de openbare orde en veiligheid. Te meer, daar het rijden onder in vloed van alcohol beneden een bepaald promillage afgedaan gaat worden met een accept-girokaart. Daar zet ik wel vraagtekens bij, geconfronteerd met zoveel leed van alcoholgebruik. Gezien die werkdruk, ben ik verbaasd, dat we toch nog zo gemotiveerd zijn", zei opper Van der Have. Hij riep de fam.Coppoolse na mens beroeps- en reserveperso- neel een hartelijk welkom toe en wenste ze Gods zegen toe. Van der Have bood een scriptie van F.Klok van de politie-academie aan, bloemen voor mevr.Cop- poolse en een boekje over en een luchtopname van Tholen voor de twee zoons. "Jammer dat u uw mooie bungalow uit Kruiningen niet kunt meenemen", aldus op per Van der Have. Adjudant J.H.van der Hoef felici teerde de nieuwe Thoolse groeps commandant namens zijn oude eenheid en namens alle collega's in Zeeland. Hij herinnerde aan de plezierige samenwerking gedu rende twintig maanden in Rei merswaal, waar hij Coppoolse had leren kennen als een mens, waarbij je terecht kunt. "Met schade en schande zul je wijs moeten worden, want een brood-i bakker is nog geen banketbak ker", aldus de groepscommandant van Reimerswaal, die ook een at tentie aanbood. Oud-adjudant A.W.van Zweden wees er in zijn felicitatie op, dat Coppoolse met zijn 39 jaar al de oudste politieman van de groep Tholen was. "Ik zou nog niet graag commandant zijn omdat ik het liefst als blauwsoldaat temid den van de mensen dienst deed. Nu ben je gezien de geïsoleerde ligging van Tholen eerder een klein baasje dan een grote knecht", zei Van Zweden. Hij gaf zijn opvolger nog een aantal adviezen: ga recht door zee, kijk uit voor klippen en pas op voor muiterij. Wacht u voor kliekvorming, want u bent er voor alle mensen, aldus de voormalige commandant. Hij vergeleek de rijkspolitie groep Tholen met een fruitboom, die 21 jaar teruggezet wordt. "Gezien de onnatuurlijke leeftijdsopbouw is 't eigenlijk een rotboom om te zien: een hoge kop en lager gelegen takken. Het ontbreken van het middenstuk, waar het beste fruit zit, is een groot gemis", zei dhr.van Zweden. Dhr.Coppoolse vond, dat er door verlaging van de kop, toch een goed middenstuk was. "De tijd gaat snel. Zo ben je nog wacht meester en dan adjudant. Ik ben geen man om stil te zitten. Niet bij de politie(schietinstructie en op leiding reservisten) en niet in bur gerlijke functies. In Reimerswaal heb ik een leerzame tijd gehad bij de gezamenlijke aanpak van een nieuw beleid. Lichamelijk en geestelijk ben ik goed voorbereid en A gezegd hebbend, hoop ik ook B te zeggen. Rekening houdend met de geaardheid van de bevol king, zal ik me als groepscom mandant positief kritisch opstel len. Ook ten aanzien van het per soneel, dat ik vertrouwen geef. Burgerlijke ongehoorzaamheid kwam op het gezagsgetrouwe Tholen al bij de gemeentelijke herindeling voor, maar de burgers zullen merken, dat de politie een menselijk gezicht heeft. Met steun van de gemeentebesturen, de jus titie en de staf in Middelburg zal ik me volledig inzetten", zo be sloot de nieuwe groepscomman dant Coppoolse. T ussen 16 en 22 mei gaan de vrij- willig(st)ers voor de jaarlijkse AVO-collecte weer op pad. AVO-Nederland is sinds 1927 een typische 'doe'-organisatie op het terrein van de gehandicaptenzorg. Het thema rond de komende col lecte luidt: 'een handicap bete kent extra afgekeurd'. Extra in de zin van: minder kansen op werk, op sociale contacten, vervoer, re creatie, vorming, wonen, studie, toegankelijkheid, enz. Woensdag 18 mei wordt om 19.47 uur op t.v. een 5-minutenfilmpje over het werk van AVO uitgezonden. Advertentie IM De op de algemene vergadering van de afdeling Tholen en Sint Philips- land van de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging aanwezige leden hebben vrijdag 6 mei het unanieme besluit genomen een voor deze contreien wildbeheer-eenheid te vormen. Eer de datum van de oprich tingsvergadering wordt vastgelegd krijgen ook de vrijdag niet aanwezige leden nog de noodzakelijke voorlichting over zo'n wildbeheer-eenheid. Daartoe worden binnenkort op Tholen en Sint Philipsland nog een drietal bijeenkomsten gehouden, waarvoor de leden uit de omtrek wor den uitgenodigd. In de praktijk zal er niet zoveel door veranderen, omdat in dit opzicht de jagers al vrijwillige afspraken maakten. Maar het nut van de wildbe heer-eenheid is wel, dat die afspraken ook statutair worden vastgelegd. Het was ook het voornaamste agendapunt van deze in 'Haven zicht' belegde afdelingsvergade ring, waarvoor een dertig tal per sonen naar- Sint Annaland was gekomen. De voorzitter J.C. Kooijman had de vergadering geopend met de aanwezigen te verzoeken op te staan en herin nerde er vervolgens aan hoe eind december van vorig jaar de ere voorzitter en oud-burgemeester W.J. van Doorn in het jachtveld was overleden. Hij was ons in de jacht altijd een voorbeeld en dat had tot gevolg dat hij ook op lan delijk niveau zijn bijdrage kon le veren. De voorzitter wilde voorts niet alles herhalen, wat de zo plotseling overleden erevoorzitter voor de jacht en als vriend had betekend en verzocht ter zijner gedachtenis enige ogenblikken stilte in acht te nemen. Vervolgens kon hij een extra welkomstwoord richten aan de regio-voorzitter, aan gepensioneerd adjudant van Wilt u een in de Eendrachtbo- de gepubliceerde foto graag zelf hebben? Dat kan, als het om foto's van onze eigen re- daktie gaat. Bel of schrijf naar Eendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland, tel. 01665-2752 en u krijgt uw fo to-herinnering thuis. HUIS HEEM - 1i i 'I Voor de Langharen was het voorjaar van 1983, ondanks de vele zieke honden, toch een goed seizoen. Op de 10 wedstrijden in Nederland kwalificeerden zich 13 Langharen in de Kampioensklasse. Daaronder bevonden zich zes fokproducten van W.D. van Doorn uit Poortvliet met op de 2e plaats Brunostos van de Liniedijk, Mirza van de Liniedijk als 3e, Chiquo van de Liniedijk als 4e en op de gedeelde 5e plaats Boy van de Liniedijk en Blair van de Liniedijk, die tevens het Belgisch en internationaal schoonheidskampioenschap behaalde. Van de 11. Langharen die op de tentoonstellingen een kampioensprijs behaalden, waren er naast Blair van de Liniedijk nog 4 - eveneens Liniedijkers - fokproducten van Thoolse afkomst: Brunostos van G.D.M.Hermans uit Ossenisse, Silvas van M.M.Punt, Purdy en Cheetah van W.D. van Doorn. wedstrijden, georganiseerd door de Ned.Ver. Langhaar niet aan wezig als gevolg van de virusziek te k^nnelhoest. Zo ook Purdy van de f iniedijk. Alleen Blair van de Liniedijk werd door Wim van Doorn op het laatste moment nog ingezet. In de Lagune te Sint Annaland kwam men bijeen voor de lunch, het diner en de prijsuitreiking. Voor de Langharen bleef er een Eervolle Vermelding over voor Joris van de Liniedijk van fokker W.D. van Doorn en eigenaar M.C.Maas uit Udenhout. Lang haar-voorzitter Jac.Prins uit Loe- nen aan de Vecht bedankte dhr.A. van Vossen voor het voor de derde achtereenvolgende maal beschik baar stellen van de zeer geschikte en mooie velden voor deze wed strijd. Als blijk van waardering kreeg hij het boek '60 jaar Lang haar', waarin onder meer ook vermeld staat dat Langhaar reeds vanaf 1956 regelmatig gast op de ze velden is geweest. De honden in groep 1 werden onder andere gekeurd door mw.J.N.Kugel uit Hilversum. Jachtopzichter J. van Vossen was daarbij aanwezig als begeleider. Op de Langhaarwedstrijd van 14 april te Fijnaart behaalden Mirza van de Liniedijk van mw.Kugel en Brunostos van de Liniedijk van G.D.M.Hermans in hun groepen de eerste prijs. Beide Langharen werden door de fokker, dhr.W.D. van Doorn, voortgejaagd. Mirza werd tevens als beste Langhaar van de wedstrijd uitgeroepen, ter wijl ook in de jeugdklasse de Langharen met de eer gingen strjjken. De veerboot 'Prinses Irene' van de verbinding Vlissingen-Breskens over de Westerschelde is uit de vaart als gevolg van problemen met de voortstuwingsgeneratoren. Het schip ligt ter reparatie bij de werf Scheldepoort in Vlissingen- Oost. Waarschijnlijk is het schip met Pinksteren weer beschikbaar. Aan de veerboot 'Prinses Juliana' worden reparaties aan de walin- richting uitgevoerd. Een goed al ternatief voor de oversteek over de Westerschelde, zeker voor de genen die Zeeland binnenkomen via Rijksweg A58, is de veerdienst Kruiningen-Perkpolder, waar met dubbeldeksveerboten wordt ge- Internationaal en Belgisch schoonheidskampioen Blair van de Liniedijk, een fokproduct van W.D. van Doorn uit Poortvliet, ziet er inderdaad bijzonder mooi uit. Cheetah van de Liniedijk werd Nederlands kampioen, terwijl Sil vas van de Liniedijk reeds drie van de vier benodigde kampioen- sprijzen in z'n bezit heeft en dus binnenkort waarschijnlijk ook Nederlands kampioen wordt. Naast uitstekende jachthonden hebben we op Tholen dus ook mooie jachthonden Langharen. Het resultaat van de Langharen was tijdens de koppelwedstrijd op 21 april te Sint Annaland wat po ver. Bij de Langharen waren de vijf grootste kanshebbers op de afsluiting van de Voorjaars Veld- Wellicht hebt'u thuis, zonder het te vermoeden, wel waardevolle stukken staan. Breng dat tijdig voor acht uur mee, zodat het nog gerangschikt kan worden. Er is in het Thoolse stadhuis ook een kleine tentoonstelling van aarde werk, afkomstig uit- Reimers- waal(collectie Gerritsen) en Berg en op Zoom. Dhr.Weijs zal ook een lezing houden over gebruiks aardewerk door de eeuwen heen. Huis en Heem, pas ook in de be langstelling met het kanon op de Thoolse wal en vorig jaar met het viskeperk, is in de weer om de oude school in de Dalemsestraat te behouden. Er zijn al plannen gemaakt om de school als biblio theek in te richten. Volgens Huis en Heem hebben berekeningen van specialisten onomstotelijk aangetoond, dat renovatie niet duurder is dan nieuwbouw. Huis en Heem diende bij gedepu teerde staten een bezwaarschrift in tegen bebouwing van een ge deelte van bastion en wallen, die nog een laatste groengordel vor men rond de stadskern van Tho len. Er bestaan plannen om een gezel schapsspel uit te geven om de'ac- tiviteiten van Buis en Heem onder een groter publiek te brengen. Men wil verder een tentoonstel ling organiseren en meedoen bij restauraties. Iedere belangstellende is dins dagavond om acht uur welkom in het Thoolse stadhuis. De heren J.G. Bijl uit St. Maar tensdijk en W. Nieuwenhuize uit Stavenisse zijn gekozen als bes tuurslid van de vereniging van kerkvoogdijen in de Nederlands Hervormde kerk afdeling Zee land. Dat gebeurde maandag avond tijdens de jaarvergadering in de Prins van Oranje te Goes. Bijl en Nieuwenhuize kwamen in de plaats van de niet herkiesbare J.M. Kauffmann uit St. Maar tensdijk en A.P. Douw uit Oud- Vossemeer. De contributie werd verhoogd van zes naar tien gulden per kerkvoogdij in plaats van per predikantsplaats. Ds. W.R. van der Zee uit Den Haag, secretaris van de Raad voor de herderlijke zorg, hield een le zing over de kerkvoogd en de kerk van de toekomst. Hij wees erop, dat de kerk in een situatie van een minderheid komt. "Wij zullen zonder capsones hebben te leven en meer dan ooit als gemeentele den op elkaar zijn aangewezen. Het onderlinge pastoraat is daar bij van de grootste betekenis. Wij moeten vaak wegens economische redenen - samen met andere ker ken werken en leven en ontdek ken dan, hoe weinig er is dat kerkscheidingen rechtvaardigt". Ds. v.d. Zee wees er verder op, dat het vaststellen van de stoffelijke behoeften van de gemeente alles met geloof en visie te maken heeft. "Ook de kerkvoogd moet er op letten, dat de gemeente niet alleen genoeg voor zichzelf heeft, maar werkelijk gemeente kan zijn, ge meente voor anderen. Offeren en inleveren terwille van anderen (2% voor de ontwikkelingssamen werking bijvoorbeeld) is bij uit stek de weg van de gemeente", aldus ds. v.d. Zee. Zweden, aan de heer Romeinse van het ministerie van Landbouw, de jachtopzieners van der Male en de Wit, de vertegenwoordiger van de veldbrigade Zeeland en van het jachthoornkorps. De heer Kooijman meende dat er momenteel van een redelijk goede jachtstand kan worden gesproken, zeker voor wat fasanten en ko- nijtjes betreft, waaronder ook zwarte. De patrijzen hebben toch weer geleden onder het natte voorjaar. Daarentegen was de droge wintertijd goed voor de ha zen, die best koude, maar veel moeilijker natte omstandigheden verdragen. Daarom vond hij de in december voortijdige jachtsluiting door de minister overbodig. In het jachtveld worden ook steeds meer eksters en kraaien aangetroffen. Een te wilde uitbreiding daarvan dient toch te worden voorkomen. Een steeds moeilijker probleem ontstaat door de rotganzen, die zich vooral op Sint Philipsland op voor de boeren schadelijke wijze bezighouden. Er moet voor over last van deze overigens be schermde vogels wel een oplos sing komen. In het algemeen kan de schade wel worden vergoed, maar de ergernis door het verja gen van de ene buurman naar de andere neemt toe. Vanuit Brabant wordt gemeld dat de bunzing en vos oprukken naar deze contreien en met de zwerfkatten komt er ook een toenemende belaging van het jachtgebied. Ook de in de polders loslopende honden kun nen veel broedsel verstoren. De voorzitter wees er vervolgens op, hoe de jachthobby van weleer een veel meer professionele basis kreeg. Daarbij is er voor de jacht hond ook een belangrijk facet weggelegd. In dit verband vond de voorzitter het spijtig, dat er bij een aantal mensen toch het misverstand is, omdat men een jager alleen zou zien als een doder van dieren en niet als de beheerder, maar tege lijkertijd ook als de instandhouder van het jachtveld en dus het wild. Zo werd in dit opzicht betreurd dat er jachtvelden met en zonder toezicht zijn. De jachtopzichters verzochten dan ook meer belang stelling voor hun aktiviteiten en hoopten dat de kale plekken in gevuld kunnen worden. Ieder heeft belang bij een toezicht in de polders. Uit het jaarverslag van secretaris G. Gaakeer bleek, dat de afdeling zich op 112 leden handhaafde. Voor wat de financiën betreft meldde penningmeester J. Akker mans, dat de kaspositie vorig jaar van een beginsaldo ad. 1021,68 daalde tot 536,70. De ontvang sten bedroegen 3438,54. In de aktiviteiten kas was er nu een sla- do van ƒ7986,53. In de kascom- missie maakte de heer Walpot plaats voor de heer Reijngoudt en werd dhr. Geuze reserve. Uit de verslagen van de comissa- rissen bleek o.a. bij monde van de heer M.M. Punt dat de afdeling jachthonden medewerking zal verlenen aan de komende Z.L.M. tentoonstelling, terwijl ook weer met een cursus jachthonden wordt begonnen. Voor de afdeling jachtschieten heeft de heer M.J. Kooijman assistentie nodig, want dit werk groeit boven het hoofd. Commissaris Public Relation is W.D. van Doorn, die er op wees dat het toch vaak een moeilijke materie is. Als voorbeeld noemde hij hoe het A.N.P. het bericht weigerde door te geven, toen Ne derland op alle onderdelen jacht hondenwedstrijd de wereldtitel veroverde. Uiteraard is er wel goed overleg tussen de landbouw en de jagersvereniging, ook voor achadeproblemen. Sommigen in den lande kannen jagers alleen maar omdat men in het najaar met een geweer loopt, maar de heer van Doorn vroeg zich af hoe Nederland er uit zou zien zonder jagers, als men weet dat ons lans de grootste wilddichtheid van de gehele wereld heeft. Veel misver standen dienen nog uit de weg geruimd te worden, zo meende de heer van Doorn, maar evenals een waterschap de sloten moet scho nen, evengoed moeten jagers de wildstand bewakfen. Een schriftelijk verslag was er van commissaris A. van Nieuwenhuij- zen, die voor de vergadering ver hinderd was en de fauna en het wildbeheer onder zijn hoede heeft. Hij benadrukte zuinig te zijn op de patrijzenstand, die zich maar langzaam herstelt, terwijl hij de hazenstand goed achtte. De kwantiteit bejaarbare ganzen kon redelijk worden genoemd en door de rotganzen worden we over spoeld, zo merkte deze commis saris op in zijn overzicht. Voor wat de wilde konijntjes betreft is er een stevige ontwikkeling, die met name op zeeweringen extra aan dacht zal vragen. In het bestuur werden G. Gaakeer, M.M. Punt, M.J. Kooijman en W.D. van Doorn herkozen. Voor de aktivi- teitencommissie waren dat J. Wisse en L. d. Kloet. Voor de commissie opleiding jagers trok de heer G. Gaakeer zich terug en werd drs. Renes benoemd. De voorzitter deelde vervolgens mee, dat er binnen de jagersvere nigingen twee mogelijkheden zijn tot een afspraak-instituut. Dat is een jachtveldring en een wildbe- heers-eenheid. De eerste houdt een wel erg grote gebondenheid in, waarom het bestuur dan ook voorkeur geeft aan een wildbe- heers-eenheid. Daarover werden mededelingen gedaan door de ter vergadering ook aanwezige K.N.J.V. bureau medewerker Pe ter van Schooten. Hij wees er op, hoe alles tijdens een oprichtings vergadering aan de orde kan ko men, al was de leden inmiddels al een concept van de statuten toe gezonden. Daarover werd nog wat in details gediscussieerd, maar uiteindelijk unaniem besloten om in principe toch te besluiten tot een wildbeheer eenheid. Zoals reeds gesteld worden tevoren nog een drietal informatieve bijeen komst in deze regio belegd. De regio voorzitter maakte de af deling nog een compliment voor de vele aktiviteiten, waarschuwde de leden de verzekeringspolissen nog eens goed te lezen (na een ernstig jachtonge'val in het Zeeuwse) en hoopte dat de afde ling Tholen en St. Philipsland zich zou kunnen handhaven als nu het geval is. Bij de rondvraag werd er nog op geattendeerd, dat de natuurvrien den Sint Philipsland op 7 mei een excursie in Rammegors organise ren, wat eigenlijk om deze tijd niet was verwacht. Aangezien vooral in mei veel in de vogelwereld kan worden verstoord. Voor duiven- controle is het beste dat er een vaste avond per week voor wordt vastgesteld. De aanwezig verte genwoordiger van de veldpolitie meldde wat strubbels door te ge ringe sterkte (4 in plaats van de gewenste 8 man). Verder was er de mededeling, dat de Thools-Fli- plandse reeënstand van 12 vorig jaar naar 7 nu was gedaald. Van wege de pensionering van adju dant van Zweden overhandigde de voorzitter hem het boekwerk van Rien Poortvliet 'Braaf onder dank voor de altijd verleende me dewerking aan deze afdeling. Op zijn beurt zei de heer van Zweden steeds met genoegen de jager svergaderingen te hebben bezocht en zowel medewerking als ver standhouding was uitstekend. Hij dankte voor het geschenk en hoopte de verdere jagersaktivitei- ten nog lang te kunnen volgen. Kantoor: Hoogstraat 28, Tholen, tel. (01660) 2338

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 9