c RENAULT 9 DIESEL Fa Verjaal Het was gezicht. STAVENISSE DOOR DE EEUWEN HEEN (IV) Sint Maartensdijk; Bijl, Molenstraat 8, Tel. 01666-2370. Tholen; Bal, Eendrachtsweg 13, Tel. 01660-2440. GROTE VOORJAARS OCCASIONSHOW J. MELSE - THOLEN J. NIEMANTSVERDRIET 14 EENDRACHTBODE Woensdag 11 mei 1983 4OTIKELÉN Waar vindt u een Diesel met: *4deuren*een 5-bak standaard*zo geruisloos ★zo sterk *zo komfortabel en zo zuinig* voor slechts f 21.400,-. Hij staat bij ons voor u klaar in onze showroom. De nieuwe Renault 9 Diesel. Kom langs en maak nu een proefrit. Subdealer voor Tholen. Adverteren is bekend blijven Defecte wasmachine K.T.V. of HiFi apparatuur dan naar Verjaal. Wij repareren ze allemaal. Molendijk 3-4 ST. MAARTENSDIJK 01666.-2315 Goed verzorgd uw vakantie tegemoet Logisch ook, we kollektie modie specialist in brillen en kontaktlenzen door mevr. N.W. Potappel-Lemson Vi_iV IJZERWAREN GEREEDSCHAPPEN Markt 26 - Tel. 01660-2480 Met 45 meter waslijn, compleet met bodem- I huls. 1 jaar garantie. 1 Van 69,00 voor 45,00 Tuinhaspel Nu overal stroom in de tuin met deze ste vige tuinhaspel met 33 meter vinyl snoer. tVan 83,75 voor 69,00 Mesto Verstuiver Voorzien van een ma nometer, vultrechter en 130 cm lange druk- slang. Geschikt voor gewasbe scherming, onkruid- bestrijding^ S en bloemverzorging Van 93,25 voor 69,00 Eenvou dige maar zéér com plete slangenwagen met waterdoorvoer. i Van 69,00 voor 49,00 De meest verkochte grasschaar sinds jaren. De messen zijn hol geslepen en verzinkt. I Van 32,50 voor I 24,75 Strooiwagen Speciale aanbieding van Wolf meststoffen l compleet met handige I strooiwagen. ■Van 142,95 voor 109,00 Ophang- hakenset Met 5 haken om uw tuingereedschap over zichtelijk op te hangen Slechts 10,95 Ophanghaken 5-delige hakenset Slechts 5,35 L Hegge- schaar GC-300 Populaire electrische heggeschaar. Met veiligheidsschakelaar, I snijlengte 30 cm. ■Van 149,00 voor 119,00 Gazontrimmer Een gazontrimmer met optimaal bedienings gemak. Werk- breedte 30 cm. Hoog gras of onkruid, op de Wolf Rotomat Vario kunt u altijd rekenen. 1 rekenei L Va vo< Van 289,00 voor 249,00 RENAULT 21.400 Renault adviseert oliën. Volgens ECE-norm bij 90 km/u konstant 1 op 22,7, bij 120 km/u konstant 1 op 15,9 en in het stadsverkeer 1 op 14,5. De Renault 9 Diesel is er vanaf f 21.400,- incl. B.T.W. Afleveringskosten 383,-. Afgebeeld de Renault 9 GTD. Ook kunnen wij u uitgebreid informeren over een snelle en soepele financiering via Renault Qijédit Nöderland en leasing via Renault Leasing Nederland Wijzigingen voorbehouden. KM HU K SHOWMIM IN ÏÏSI HET DBELHUn: Vrijdag 13 en zaterdag 74 mei 08.00-2100 uur Keuze uit 60 auto's, auto's voor grote en kleine beurzen van 1.000 tot 45.000 zowel benzine, diesel als Ipg auto's automaten. O.a. Opel, Renault, Peugeot, Fiat, Citroen, Datsun, V.W., Mercedes, enz. KOM en bekijk vrijblijvend ons aanbod. Tijdens de show serveren wij een kopje koffie, een hapje en een drankje. Gratis verloting onder de bezoekers met als hoofdprijs een radio-cassetterecorder. Inruil-garantie - financiering Nieuw levering alle merken - Bovag-garage Molenstraat 1 7-1 9 - Poortvliet 01662-2680- 2572 minneputtestraat2 (naast oe nmbi tholen tel.01660-3098 NIEUW!! Exclusieve zomerpermanent op kruidenbasis Ruime parkeergelegenheid. 10 Korting. U hebt nu de meest gelezen krant op Tholen en Sint-Philipsland in handen. Stationsstraat 12 (t.o. V&D) - B. op Zoom - 01640-36121 Nieuwe Markt 42 - Roosendaal - 01650-35500 Jaren was er al de vrees Haven open? haven dicht? Na veel praten en veel schrijven, mocht de haven er toch blijven Intussen zijn wij ver van huis en lopen we maar vlug over de Veerdijk trug. Het is een hele route voor we arriveren bij de "retoete" wat is dat nu voor een woord 'k Had er ook nooit van gehoord. 't Was een vrachthuis voor militairen Eens een torenachtig gebouw In 1 860 werd het gemeentehuis Zoals het postkantoor nog klein Twee klanten ging nog net Vol was dan al het loket Daar achter was de Kristelijn Het oude gemeentehuis, dat moet u weten, werd eertijds dorpsrechthuis geheten. Waar eens de vroede vaad'ren als schout en schepenen vergaad'ren Nu is daar zoals de behoefte bleek een ruimte voor de bibliotheek, 't Oude gemeentehuis dus goed benut In de bovenzaal zitten goed beschut. De "oud-strijders", die gezellig bomen Over de goeie ouwe tied Al was die toch zo best nog niet. 't Was wel bedrievig op de koaje Vooral mee aerepels en bieten Daar lag ook 't schuutje van Plandsoen Hij voer wekelijks naar Zierikzee Bracht voor de winkeliers de spullen mee Van IJsseldijk voer naar Rotterdam en woonde lang nog op de koaje waar hij niet van scheiden kon. De klapbank op het nieuwe diekje, zou, als ze ook verteilen kon ....en op het eind van het "nieuwe diekje" de molen heel wat over vroeger weten, want daar zat men in de zon. Het heet nog steeds het nieuwe diekje, maar het is misschien wel even oud even oud wel als de haven ook huisjes werden er gebouwd. Ze staan achter de dijk verscholen En op het eind van 't dijkje staat De al zo lang vertrouwde molen. Hij heeft zijn 160-jarig bestaan, maar stilletjes voorbij laten gaan. We zullen nu de hoek omslaan komen dan op de Molendijk aan. waar links de dijk gelijk met de daken ligt, voor een vreemdeling een vreemd gezicht, waar de schoorsteenveger niet bang tioeft te zijn. want hij staat met de schoorsteen op eenzelfde lijn. Wanneer men nu naar beneden loopt, komt men in de Wilhelminastraat. Ze is achter de Voorstraat gelegen, daarom zei men er vroeger "achterweg" tegen. Met wat huisjes, veel schuren, een paar boerderijen een pad van grond, maar later ging men de weg plaveien, al was het dan nog met hobbelige keien Men zag er daag'lijks een koeiewachter en de koeien lieten op de keien vaak wat achter. De huisjes stonden niet naast elkander, vyant een slop was er tussen het een en het ander na de ramp gingen de donkere slopjes verdwijnen en in de huizen kon toen het zonnetje heerlijk schijnen. Toen kwam er ook de Marijkelaan. Wilde men voorheen de hoek omslaan dan kwam men 'achter de kerke' aan. Daar langs liep toen een diepe sloot die 't zintuig weinig lieflijks bood. Krijger, een ondernemend man maakte er een garage van, die echter nooit in gebruik werd genomen, want toen is de watersnood gekomen nu ziet men er een heel groot plein, met een gazon en een echte fontein, die bij feestelijkheden wordt verlicht Een kleuterschool kwam er ook nog bij en een mooi gebouw van 't Groene Kruis, daar zijn alle baby's als kind in huis. 't Plein werd genoemd: Van der Lek de Clercq men heeft daar een prachtig gezicht op de kerk en met die kerk zijn we dit verhaal begonnen, een echt verhaal en niet zo maar verzonnen. We kijken nog eens naar de oude toren, die uit 1672 dateert, de stenen zijn dan ook grauw en verweerd. De klok liet eeuwen haar klanken horen, maar in de oorlog liet men die klanken smoren De vijanden hebben haar meegenomen toen is er een nieuwe klok gekomen. Om acht, om twaalf en 's avonds weer ging het klokketouw al op en neer soms op ongewone tijden vertelde de klok in somber klagen, dat iemand grafwaarts werd gedragen Het leek of die klok op die dagen Het zijt gij bereid aan ons bleef vragen. Ze riep bij storm en brandgevaar, een ieder op: wil hulpe geven. Of 't water komt: vlug, redt uw leven. Schoon men de klok moderniseerde en nu elektrisch wordt geluid, zendt ze vanuit de hoge toren nog steeds dezelfde roepstem uit. Des zondags als men rust van 't werk roept zij de mensen naar de kerk. Bim-bam, bim-bam, zo klinkt haar stem Komt luistert naar het woord van Hem Reeds tweemaal heeft mijn stem gezwegen In d'oorlog en na watersnood. Eens zwijgt de kerkklok overal wanneer geen tijd meer wezen zal. einde 1;®® Vroeger, dus nog voor dil plaatje werd genomen, lag de haven soms vol met schepen. Inmiddels zijn er weer veel in de sportvissershaven.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 14