WHS 2 met klinkende zege in Tholen toch geen kampioen Eendrachtcup in Oud-Vossemeer Sr Zaalvoetbal Amazones in de prijzen rÖ KORF BAL Kringconcours op Pluimpot afgelast Prestatieloop NAKS 11 juni Hemelvaartsdag vanaf 13.30 uur Marathon Amsterdam Autosport Woensdag 11 mei 1983 EENDRACHTBODE 13 VOETBAL UIT SLAGEN "Kampioen worden ze in elk geval niet. Dat is een hele geruststelling", zei Tho lense Boys-supporter J.J.van Dijke zaterdagmiddag na de 1-4 overwinning van WHS 2 in Tholen. Het tekende de rivaliteit, die ook in deze laatste derby in de reserve 3e klas KNVB weer voortdurend aanwezig was. Een prima openend Tholense Boys knakte na rust door de succesvolle WHS-aanvallen. Toch ging de titel aan de St.Annalanders voorbij, want Kapelle 2 maakte bij Serooskerke 2 de 2-0 achterstand goed en won met 2-5. De Zuid-Bevelanders veroverden de titel met 1 punt voorsprong op WHS 2. Smerdjek 2 eindigde op een uitstekende gedeelde derde plaats, terwijl Tholense Boys 2 met nog een wedstrijd te spelen op de voorlaatste plaats staat. Volgend seizoen dus opnieuw zes derbies. Kopbal Stroop KNVB vod bal Vrije trap fataal Vier in boekje Smerdiek 2 na winst op 3e plaats Thol.Boys miste kracht Na twintig jaar in het eerste elftal van SPS te hebben gespeeld, heeft Serien Noordijke(37) uit Scherpenisse zaterdag in zijn 750ste wedstrijd afscheid genomen van het standaardteam. Met bloemen en een hengeluitrusting werd de iiaardering voor deze steunpilaar tot uitdrukking gebracht. Als bestuurslid(sinds augustus vorig jaar) en als speler in een lager elftal, blijft Noordijke zijn club trouw. Morgenmiddag vanaf half twee worden in Oud-Vos semeer de voorronden van de achttiende Eendracht cup gespeeld. "Het voetbal neemt op Tholen een zeer grote plaats in bij de bevolking. Als u in ogenschouw neemt, dat circa 1500 leden, verdeeld over zes vere nigingen, deze sport beoefenen, dan gooien we echt hoge ogen", schrijft Vosmeer-voorzitter P.J. Hommel in het maar liefst 132 pagina's tellende programma boekwerk. Vierde ronde Topscorers WHS redelijk Smerdiek verloor onverdiend VOL LEY BAL KAA BEE donderdag 14 mei 1983 uur Eendrachtcup-voorrondes O-V'meer 13.30 zaterdag 14 mei 1983 WHS-Everstein(Eikenhout) Thol.Boys-NTVV(Bogaert) Smerdiek-MEVO(vHemert) uur 14.30 14.30 15.00 14.30 Wolph.dk-SPS(vVught) Thol.B 2-Meeuwen 2(vBelzenII) 14.30 Vosmeer A-jun.-toernooi 9.00 Vosmeer E-pup.-toernooi 9.00 Vosmeer F pup.-toernooi 13.00 Smerdiek 2e elftallen-toernooi 11.00 SPS-toernooi 11.00 2e klasse A: Oranje Wit-WHS 3-0, Arnemuiden-Bruse Boys 7-0, SSC- Oostkapelle 3-0, Good Luck-Altena 1-1, SHO-ASWH 0-2, Everstein-NEO 3-0. 3e klasse B: Terneuzense Boys- Thol.Boys 2-1, Kloetinge-Kapelie 1-0, Krabbendijke-Zaamslag 1-2, NTVV- Dinteloord 1-2, Wemeldinge-Hoek 1-0, BWR-Serooskerke 0-4. 4e klasse A: Veere-Smerdiek 1-0, SPS-Meeuwen 0-4, Nieuwland- Nieuwdorp 1-0, SNS-SKNWK 1-1, Klundert-Yerseke 1-4, MEVO-Wolp- haartsdijk 2-2. Res. 3e klasse A: Thol.Boys 2-WHS 2 1-4, Serooskerke 2-Kapelle 2 2- 5(Kapelle kampioen), Smerdiek 2- Kloetinge 2 2-1, De Meeuwen 2- Wemeldinge 2 1-1, Zaamslag 2- Dinteloord 2 2-1. Jeugd: WHS 3-WHS Al 3-5, WHS Bl-WHS Cl 4-1, Smerdiek Dl-WHS Dl 2-1, NOAD El-WHS El 0-7. Crystal Boys nog steeds ongeslagen De Crystal Boys uit Poortvliet wonnen onlangs met 6-4 van Night Life en zijn daarmee nog steeds ongeslagen. In de beginfase werden de Boys veelvuldig in de verdediging gedrongen door een sterk en aanvallend Night Life. Door goed werk van doelman IJzerman bleef het in de eerste helft 0-0. Naar mate de wedstrijd vorderde! kwamen de Crystal Boys beter in hun spel, wat 5 min. voor rust resulteerde in een doelpunt van Jan Hage. In de tweede helft was het binnen 10 min. 5-0 door treffers van Bram Hage(3x) en een strafschop van Frans Pot. Night Life kwam terug tot 5-4, waarna de pas af gezwaaide ex-sergeant Kees Scheer- meijer 6-4 aantekende. Voor 16 mei staat de belangrijke wedstrijd tegen de Eendrachtboys op het programma. Ook die ploeg is nog ongeslagen. Bidon versloeg de Kwastjes Toercluh de Bidon uit Sint Maartens dijk heeft plaatsgenoot de Kwastjes onlangs met 11-8 verslagen. In Meul- vliet legden beide ploegen een goede partij voetbal op de mat. De eerste helft eindigde met 6-5 in het voordeel van de fietsers. Ook in de tweede helft ging de strijd bijna gelijk op. Er waren schitterende acties te zien. Zo was Wim Vroegop prima op dreef. De Bi don won met 11-8 na doelpunten van Wim Vroegop(6x), Peter Franke(2x), Addy Stoutjesdijk(2x) en Perry Opree, die eenmaal scoorde. Kasteleins beter achter de tap Een aantal kasteleins van het eiland vatte onlangs het aardige idee op om een zaalvoetbalclubje te vormen. Maandagavond trad de ploeg voor het eerst in het veld en moest met 10-3 het onderspit delven tegen een selectie team van Tholen. 's Ochtends waren de kasteleins in trainingskamp gegaan, gevolgd door een gezamenlijke maal tijd. Tijdens de wedstrijd had men daar nog een beetje last van. Roel van Timmeren werd door scheidsrechter Gommert van As op de boek geslin gerd. Jan Copier van de Thoolse se lectie en Hans Borst van de kasteleins werden beiden 2 minuten naar de kant gestuurd. Tholen-selectie doelman Abel Potappel keepte een uitstekende wedstrijd. De ontmoeting, die in het teken van gezelligheid stond, kende 13 doelpunten, waarvan Kees Schot, Piet van Dijke en Piet Schot er als kaste leins drie voor hun rekening namen. Het treffen is voor herhaling vatbaar! Twee amazones van manege Vosmaer onder leiding van Wilna van Engelen werden zaterdag 2e en 4e op een kringwedstrijd te Noordgouwe. Het was hun eerste wedstrijd van dit jaar. Annelies Wisse op Rapide verza melde 124 punten(l winstpunt) en won daarmee de le prijs. Jantne Wisse op Joy pakte 119 punten, goed voor de 4e prijs. Annelies Wisse kwam bij het B-springen rond met 16 strafpunten. Niet alleen de landbouwers kijken uit naar een droge periode. Ook de Een- drachtruiters doen dit. Als gevolg van de vele regenval n het kringconcours, gepland voor zaterdag 7 mei op de Pluimpot, niet doorgaan. Aan het begin van de maand mei was het water nog niet van de ijsbaan verdwenen. Op sommige plaatsen stond het water ongeveer 10 cm. hoog. Het bestuur van de Eendrachtruiters ging op zoek naar een ander terrein, maar aat bleek in deze tijd van het jaar een te moeilijke opgaaf. De deelne mende verenigingen werden in kennis gesteld van de afgelasting. Men wil nu proberen om de wedstrijd in juni te houden, maar ook dat zal weer moei lijk te bewerkstelligen zijn. Er is na melijk een overvolle wedstrijdkalen der en de meeste juryleden zijn in die periode bezet. Hopelijk zijn de weer goden de Eendrachtruiters beter ge zind op het concours hippique op 6 augustus. Trimclub Naks uit Sint Maar tensdijk organiseert op zaterdag 11 juni weer de traditionele pres tatieloop. Sportievelingen kunnen een keus maken tussen de 1,2,4.5 en 10 km. Voor de WHS'ers was 't toch wel een teleurstelling dat het kam pioenschap aan hun neus voorbij ging. Ze beseften echter ook ter dege, dat ze de mogelijkheden in vorige wedstrijden hadden laten liggen. Toch had WHS-leider G.C.Goedegebuure een auto vol bloemen, want de titelkans zat er bij verlies van Kapelle immers in. Geen enkele ploeg domineerde echt in de reserve 3e klas, zodat het kampioenschap pas in de laatste competitieronde werd be slist. Tholense Boys deed er alles aan om een St.Annalandse overwin ning te voorkomen. Voor de al lang geblesseerde Jan de Bruin en Peter van Dongen waren routi niers als Marius en Nico van Houdt en Toon Baaij opgesteld. In de eerste helft gaven ze het volle pond en WHS stond onder druk. De thuisclub won veel per soonlijke duels. Tinus Suurland had de grootste moeite met de snelle rechter spits Andries Lin- denberg, Jan Burgers werd goed in toom gehouden door een uit blinkende rechtsback Johan Kwist en René Stroop bleef in de lucht sterk, ondanks de zware mandekking van Thijs Fase. In de 15e minuut was Lindenberg op snelheid en zijn voorzet werd bij de tweede paal prima ingekopt door Stroop: 0-1. WHS-doelman Theo den Engelsman kwam nog wel uit zijn doel, maar tastte mis. De Thoolse aanhang juichtte. Deze mooie treffer uit een goede aanvalsactie was niet incidenteel in deze aantrekkelijke wedstrijd, 't Spel bleef boeien in deze voetbal derby. De gelijkmaker hing in de lucht, toen Jo Ridderhof een voorzet van Jan Burgers direct op de slof nam, maar de bal ging naast. Stroop leek de Thoolse voorsprong te vergroten, toen hij bij een misluk te buitenspelval van WHS alleen voor de uitgelopen doelman kwam, maar zijn schot ging naast. Aan de andere kant schoot Theo Moerland hoog over, terwijl ook de hard werkende Willem Jan de Voogd van der Straaten een voor zet van Burgers niet benutte. Het schot van Sjaak Suykerbuyk was wel goed gericht, maar keeper Den Engelsman kon de bal nog net onschadelijk maken. Zo golf de het spel op en neer, maar de thuisclub was meer in de aanval. Stroop kreeg opnieuw een sco ringskans, maar de uitlopende WHS-keeper keerde goed. Vlak voor rust misten twee St.Anna landers een voorzet van Burgers, zodat de Tholenaren met een 1-0 voorsprong aan de tweede helft begonnetl. Jan Mosselman verving Theo van 't Hof bij WHS, dat het initiatief moest nemen in deze stevige partij voetbal. Voor rust hadden de St.Annalandse verdedigers nogal wat overtredingen begaan om de Thoolse aanvallers af te stoppen, 't Was dan ook niet verwonderlijk, dat Suurland werd genoteerd door de goed leidende scheidsrechter Veenvliet, toen Lindenberg op nieuw het slachtoffer werd van een overtreding. Jan Mosselman was de tweede WHS'er die geno teerd werd, toen hij hevig bij de scheidsrechter protesteerde en een strafschop wilde hebben. Het gaf aan, dat de St.Annalanders ge prikkeld raakten door het lang uitblijven van de gelijkmaker. Toch nam WBS het heft langza merhand in handen en Piet Jansen verdween in het boekje van de scheidsrechter na een herhaalde overtreding tegen Thijs Fase. De 15e minuut in de tweede helft was voor Stroop minder plezierig dan de eerste. Theo Moerland gaf een uitgekiende vrije trap rechts naast het doel, waar de toelopen de Mosselman de ingestudeerde omhaal voortreffelijk uitvoerde. Stroop probeerde met een omhaal voor redding te zorgen, maar werkte de bal daarbij ongelukki gerwijze in het net: 1-1. "Er knakte toen iets" constateerde Stroop en Tholense Boys kwam er niet meer aan te pas. Vijf minuten later was het 1-2 voor WHS met eenzelfde doel punt als de eerste Thoolse treffer: een voorzet van Ridderhof werd bij de tweede paal ingekopt door Bvrgers. Een minuut later was het 1-3. Leen Ottevanger leed balver lies in de voorhoede omdat hij niet kon afspelen. Bram Rijnberg rondde de pass van Moerland af met een laag schot, precies in de hoek. De Thoolse doelman Leen Cornelisse ging in de goede rich ting, maar hij was kansloos. Tholense Boys bracht verse krachten in het veld: Piet Quist voor Ottevanger en Willem Geluk voor Suykerbuyk. Het lukte ech ter niet meer bij de thuisclub. Bij de routiniers brak de conditie op en uiteindelijk stond er niets meer op het spel voor de Tholenaren. De eer was met de goede eerste helft al gered. Quist werd nog genoteerd na een overtreding tegen Sander Goede- gebuure, die verzorgd moest wor den. WBS liep nog uit naar 1-4 met een tweede doelpunt van Rijnberg. De Voogd had eveneens een goed schot in de benen, maar keeper Cornelisse verwerkte die inzet tot hoekschop. Beide ploegen hadden voor aan trekkelijk kijkspel gezorgd in deze laatste Thoolse derby van dit competitieseizoen. Mosselman speelde zijn laatste wedstrijd voor de WHS-reserves omdat hij zonder training in lage re elftallen gaat uitkomen. De an dere spelers blijven, al haalt de nieuwe trainer De Frel misschien nog krachten weg voor het stan daardteam. Er komen echter ook A-junioren bij. Tholense Boys verliest Stroop, die Smerdiek 2 wilde ook de laatste competitiewedstrijd tot een goed einde brengen en deed dat op ei gen veld tegen Kloetinge ook. Het werd een 2-1 zege. Na de slechte start van de competitie met drie nederlagen en drie gelijke spelen werd in Smerdiekse voetbalkrin gen het ergste gevreesd, maar dankzij een goede inzet van de spelers en een goede samenwer king tussen trainer, bestuur en leider werd de competitie zater dag afgesloten met een eervolle 3e plaats achter WHS 2. Tegen Kloetinge ging het echter niet van een leien dakje. Het miste de ba sisspelers Chris Koopman en Jan de Viet, die beiden met het eerste meegingen en de door werk ver hinderde Hans Lindhout.Ze wer den vervangen door Smerdiek 3- voetballers Piet Bazen, Hans de fcorte en Ad Jeroense. Alle drie goed voor een uitstekende wed strijd. Omdat er voor beide ploe gen niets meer op het spel stond werd er ontspannen gevoetbald. Aan twee kanten van het veld werd slecht met de vele kansen omgesprongen. Aan Smerdiekse zijde werd het beste spel gespeeld door Hans de Korte, die de gaten opvulde van de voortdurend naar voren stormende verdedigers. Doelman Kees Lindhout zag tel kens eenzame Kloetinge-aanval- lers op zich afkomen en kreeg tweemaal assistentie van de doel paal. De Smerdiekse aanvalslinie was in de eerste helft het spoor een beetje bijster. De ballen kwamen overal, behalve in het net achter de Kloetingse doelman. De voor hoede van de gasten was niet veel beter op dat punt. In de 38e min. was het toch 1-0 voor de gasten. Dat was tevens de ruststand. De tweede helft gaf een ander Smer diek 2 te zien. Het speelde agres siever en vooral de combinaties liepen gesmeerder. Leo Stultiëns verhuisde naar de spitspositie, terwijl Ad Jeroense zijn plaats van voorstopper innam. De moeges treden Hans de Korte werd ver vangen door Piet Bazen. In de eerste 10 min. kwamen de gasten niet op de Smerdiek-helft, maar een doelpunt bleef voorlopig uit. Sjaak Moerland kon het niet meer aanzien en versterkte met succes de aanval. In de 57e min. tekende hij de gelijkmaker aan. Smerdiek kreeg nog meer kansen, maar Addy Stoutjesdijk schoot van dichtbij over en een prachtige vrije trap van Adrie van de Ree stuitte via beide palen uit het doel. Het pubHek kwam in dit schouw spel weinig tekort. In de 72e min. viel de beslissing: Adrie van de Ree stuurde met een prachtige pass door de Kloetingse verdedi ging de snelle Piet Bazen de vrije ruimte in. Piet passeerde de uit gelopen doelman met een fraai afstandsschot van zo'n 25 meter, 2-1. Kloetinge kwam nog wel te rug, maar de Smerdiekse verdedi ging liet zich niet meer verrassen. De aanvallers vonden het ook welletjes en zo bleef het 2-1. Met uitzondering van de eerste zes wedstrijden speelde Smerdiek 2 een goede competitie. Wanneer er in die eerste zes wat meer punten waren behaald, dan had er mis schien....? Tholense Boys stak zaterdagmid dag de Westerschelde over met twee geblesseerden, vier jeugd spelers, good-old Piet van der Vlies en vijf basis-spelers. Deson danks werd tegen Terneuzense Boys één van de betere wedstrij den op de mat gelegd. Na onge veer 20 minuten werd een Thoolse dekkingsfout goed afgestraft, 1-0. Tholen bleef echter, de bal rond spelend, de aanval zoeken, hoewel dit nauwelijks uitgespeelde kan- naar Cluzona gaat. Voor de doel- puntenproduktie betekent dat een gevoelige aderlating. Tholense Boys: L.Cornelisse, M.van Houdt, J.Kwist, N.van Houdt, A. Baaij, Suyker buyk W.Geluk), D.de Nijs, P.Jansen, L.Ottevanger(P.Quist), A.Lindenberg en M.Stroop. WHS: M.den Engelsman, M.Moerland, T.Suurland, S. Goedegebuure, A.Rijnberg, W.J.de Voogd van der Straaten, M.Fase, M.van 't Hof(J.Mossel man), J.Vroegop, J.Ridderhof en J.Burgers. Kapelle 2 20 WHS 2 20 Smerdiek 2 20 JPS 2 20 Wemeldinge 2 20 De Meeuwen 2 19 Kloetinge 2 20 Serooskerke 2 20 Dinteloord 2 20 Thol.Boys 2 19 Zaamslag 2 10 6 11 3 87 95 68 75 83 83 66 64 426 51-21 6 25 45-34 5 23 31-27 6 23 22-19 6 20 21-29 7 19 37-23 9 19 32-29 9 19 30-32 8 18 29-25 9 16 25-37 3 4 13 10 14-61 Serien Noordijke (links) met Leen Poot (midden) in november 1977 in actie tegen Oud Feijnoord. Beide trouwe SPS'ers maakten toen deel uit van een Thools elftal. Ook wethouder van Sportzaken P. van Sqhetsen draagt de voetbal sport een goed hart toe. "Als de ook op Tholen zo populaire voet balsport een jaarlijks terugkerend evenement als de Eendrachtcup alzo lang in stand en springlevend houdt, bewijst dat zowel de be hoefte aan, als het belang van goede samenwerking", schrijft wethouder van Schetsen in het Eendrachtcup-Overzicht vanaf 1964. Ook de voorzitter van de Thoolse voetbalfederatie, dhr, A. van den Hoek, is blij met de Eendrachtcup als onderdeel van de onderlinge samenwerking van de Thoolse voetbalverenigingen. Op Hemelvaartsdag spelen in Poula A: 13.30 Smerdiek-SPS, 15.30 uur WHS-Smerdiek, 17.30 uur SPS-WHS, In Poule B: 14.00 Tholense Boys- Stavenisse, 16,00 uur Stavenisse- Vossemeer en 18.00 uur Vos- meer-Tholense Boys. Zaterdag 21 jiei vinden in Oud-Vossemeer de finalewedstrijden plaats. Alleen WHS is dan wegens competitie verplichtingen verhinderd, zodat de St. Annalanders donderdag avond 26 mei spelen. Dit keer zijn er geen Thoolse scheidsrechters meer na de pro blemen die vorig jaar ontstonden. R. de Brouwer, P. Clarijs en M. van Ham hebben morgen de lei ding. in de afgelopen zeventien jaar, na drie volledige ronden, heeft de Eendrachtcup zijn ups en downs gekend en overleefd, zegt de red actie van Vpsmeer Treffers, het clubblad van de Oud-Vossemeer- se voetbalvereniging. De acht tiende Eendrachtcup is. het begin van een nieuwe ronde van zes jaar. Vosmeer heeft al twee Een- drachtcups definitief in de prij- zenkast staan door het Thoolse kampioenschap acht keer te win nen waarvan twee periodes van drie jaar achter elkaar. WHS, dat zes eilandelijke tournooien won, verzuimde vorig jaar tegen Tho lense Boys definitief de eerste Eendrachtcup in de prijzenkast te halen. Voor de Tholenaren was dat de eerste zege bij het Thoolse kampioenschap. Smerdiek won twee keer, zodat het nog wachten is op SPS en Stavenisse. Vosmeer, al twaalf keer finalist, zal zich op eigen terrein ook een geducht tegenstander tonen. Theo Moerland van WHS is met 26 doelpunten topscorer van de zeventien Eendrachtcuptournooi- en. Hij maakte in 1967 het eerste doelpunt voor de St, Annalanders en was vijftien jaar later nog pre sent bij de finale 1982 in St. Maartensdijk. In de verlenging tegen Tholense Boys benutte hij toen een strafschop. Tweede met 1 doelpunt minder is Nico Hage van WHS, die waarschijnlijk als enige Moerland kan passeren. 3e Hans Vaders (Vosmeer) 20 doelpunten, 4e Adrie de Witte (WHS) 16 d., 5e Jan Verreijen (Vosmeer) en Ko Stoutjesdijk (Smerdiek) 16 d. 7e Jan v.d. Vlies (Tholense Boys) en Kees v.d. Hoek (Smerdiek) 14 d. 9. Kees Smits (Stavenisse) 12 d. 10e Frank Kousemaker (Tholense Boys) 9 doelpunten. Vosmeer heeft naast de Een drachtcup ook nog de organisatie van de Tholencup voor junioren en pupillen. Zaterdag a.s. komen de A-junioren en E-pupillen van af negen uur aan de beurt en de F-pupillen vanaf 1 uur. Nu het competitie-einde in de 2e klasse A nadert en er voor WHS niets meer te winnen of te verlie zen valt, lijkt het heilige vuur bij de Sintannalanders gedoofd. Enerzijds uit zich dat bij vlagen in beter en doordacht combinaties pel, zoals zaterdagmiddag vooral in de eerste helft in de uitwedstrijd tegen Oranje Wit werd getoond, anderzijds in een wat berustende houding bij een eenmaal opgelo pen achterstand, zoals de tweede speelperiode duidelijk liet zien. De Sintannalanders waren in Dordrecht de betere ploeg, al doet de uitslag anders vermoeden. Vooral voor rust werd de Oranje Wit-keeper voortdurend bestookt door groen-witte spelers, maar vrouwe Fortuna was hem en zijn medeverdedigers gunstig gezind. Wat WHS ook probeerde - en soms na prachtige aanvallen - steeds was één of ander Dor- drechts lichaamsdeel paraat om het schot te blokkeren. Vooral aanvoerder Rien Fase haalde di verse malen goed uit. maar de bal vond, soms op miraculeuze wijze, altijd een been of een voet op zijn weg. Ook Nico Hage zag een schot door de paal gekeerd. Een lob van Sjaak Gunter verdween rakelings over het doel. Oranje Wit kwam in het stuk niet meer voor. WHS nuttigde de - overigens slecht smakende - thee in de gedachte dat het in de tweede helft toch niet zó kon blijven tegenzitten. Zoals zo vaak in voetbal pakte het ech ter anders uit. Een kwartier lang was er nog hetzelfde spelbeeld te zien, maar bij de eerste redelijke scoringsmogelijkheid van de Dordtenaren was het ook meteen raak. Een korte, droge 16 meterk nal betekende een 1-0 voorsprong voor Oranje Wit en ook meteen een geweldige stimulans voor de verdere partij. Bij WHS werd na een langdurige blessureperiode Theo Fase in de ploeg gebracht voor Ewout Fase. Johan van de Repe viel ook nog geblesseerd uit, waarvoor A-junior A-junior Leo Mosselman zijn entree maakte. WHS probeerde wat aan die achterstand te doen, maar het leek of de bal er niet in mocht. De volle overtuiging leek daarvoor ook te ontbreken bij de Sintannalanders. De organisatie in het elftal was na die onverwachte achterstand verdwenen en daardoor kon de thuisclub nog tweemaal doelpun ten. WHS speelde een redelijke partij voetbal, maar liet verstek gaan waar het 't maken van doel punten betreft, En daar gaat het spelletje toch om. Als verzachten de omstandigheid kan worden aangevoerd dat Oranje Wit zater dagmiddag bedolven werd onder een groot portie mazzel. ASWH 23 157 1 37 42- 12 Altena 23 126 5 30 33-28 Arnemuiden 22 124 6 28 46- 20 SSC'55 22 97 6 25 38-26 SHO 22 89 5 25 25- 18 Oostkapelle 22 10 4 8 24 51-42 SC Everstein' 22 87 7 23 32-35 AZVV 22 78 7 22 27- 23 Bruse Boys 22 77 821 35-45 Oranje Wit Good Luck 22 49 9 17 24- 33 22 56 11 16 23-31 WHS 22 56 11 16 20- 34 NEO'25 22 1 2 19 4 12-61 Smerdiek verspeelde zaterdag in Veere de kansen op de tweede plaats en daarmee ook de kans op een eventueel 3e klasserschap in het seizoen 1983-'84. De gasten moesten winnen, zelfs met flinke cijfers, maar na tweemaal 45 mi nuten" voetbal trok Veere, de ge lukkigste ploeg, aan het langste eind. Een gelijkspel was op z'n plaats geweest. Op een glibberig sen opleverde. Tien minuten voor tijd werd de bal onnodig ver speeld, het leer werd tegen de lat geschoten, maar in de rebound was het als nog een doelpunt. Na rust werd Jaap Schot onderuit ge haald en Piet Geuze verzilverde een toegekende vrije trap, 2-1. In die tweede helft miste Tholense Boys de kracht om Terneuzense Bpys onder druk te zetten. De kansen die er waren bleven onbe nut, zodat de thuisploeg een nipte overwinning behaalde. Een leuke wedstrijd, die aantoonde dat wanneer de motivatie er is, Tho lense Boys nog altijd een goede partij op de mat kan leggen. Hoek 21 118 2 30 44- 25 Serooskerke 21 134 4 30 40- 25 NTVV 21 105 6 25 34- 25 Krabbendijke 21 95 7 23 30- 30 Tem. Boys 21 95 7 23 29- 29 Kapelle 21 86 7 22 36- 29 Tholense Boys 21 76 8 20 32- 33 Kloetinge 21 66 9 18 25- 30 Wemeldinge 21 57 9 17 26-37 Dinteloord 21 39 9 15 24-34 Zaamslag 21 6 3 12 15 19-32 BWR 21 46 11 14 29-39 Voor" de wedstrijd tegen de Meeuwen werd Noordijke rond de middenstip toegesproken door voorzitter C.G.Visser, die hem een voorbeeld voor de jeugd noemde gezien zijn karakter, inzet en kunde. Hij onderstreepte dat met bloemen. Vanaf de oprichting van SPS in 1963 kwam Noordijke vrijwel onafgebroken voor het eerste elf tal uit. Met Leen Poot en Hans van Dijke nam hij eerder afscheid, maar na vier wedstrijden bij de reserves te hebben gespeeld, deed trainer F.Pollemans een beroep op de routinier. Hij bedankte hem nu met bloemen, De spelers kwamen met een werphengel en een riek voor de dag, wat een grote verrassing was voor Noordijke. Hij was er stil van, zo bleek tijdens het dank woord van de ontroerde voetbal ler. De huldiging was een hoogte punt in zijn carrière. De wedstrijd tegen de Meeuwen verliep voor SPS minder glansrijk. De eerste helft viel nog mee met zelfs iets meer kansen voor SPS. Met name Dave van Haaften ver zuimde echter prachtige schiet kansen te benutten. Meeuwen profiteerde in de 25e minuut van een misverstand tus sen Jan en Bram Hage: 0-1, Er werd goed gevoetbald in deze ge lijkwaardige eerste helft, maar na rust ging 't helemaal mis. In de tweede minuut werd het al 0-2, waarna het bergafwaarts ging met de SPS-kwaliteiten. De fut was eruit: 0-3 in de 70e minuut en 0-4 in de 72e minuut. SPS heeft in de laatste competitiewedstrijd tegen Wolphaartsdijk nog wat goed te maken. Nieuwdorp 21 117 3 29 31- 19 Yerseke 21 13 3 5 29 39-28 Veere 21 114 6 26 36- 22 Smerdiek 21 105 6 25 33-26 Nieuwland 21 96 6 24 34-32 Mevo 21 79 5 23 32- 30 Meeuwen 21 85 8 21 43-33 Wolfaartsdijk 21 76 8 20 39-41 Klundert 21 75 9 19 23-28 SPS 21 54 12 14 17-32 SNS 21 36 12 12 21-42 SKNWK 21 26 13 10 22-37 Rinus Jeroense van Olympia uit Hal steren liep zaterdag in Amsterdan, onder goede weersomstandigheden de eerste marathon in zijn carrière. Hij sloot die af met een 99e plaats. Er wa ren maar liefst 1365 deelnemers. Hij ging in 2.40.00 uur over de streep en is na Ko van der Griek en Wim van Dij ke de derde Tholenaar die de ruim 42 km. onder de drie uur heeft afgelegd. Winnaar van de Amsterdamse marat hon werd Cor Vriend, die 2.13.45 uur nodig had. Terugblikkend op zijn eer ste marathon-avontuur verzekerde veld liet Smerdiek aanvankelijk leuke en soms veelbelovende aanvalsacties zien, maar de glad heid - vooral Rien Vroegop had daar in kansrijke posities veel last van - voorkwam een Smerdiekse voorsprong. In de 15e min. was het wel bijna raak. Met een lange trap bracht laatste man Rien Jop- pe het leer in het Walcherse straf schopgebied, de bal stuitte en Wim Vroegop jr. gaf het nog een klein tikje mee. Het leek een doeltreffende boogbal te worden, maar de 40-jarige Veere-keeper tikte het leer net tegen de lat. Na de hoekschop schoot een inlopen de Rien Koopman naast. Nu was het de beurt aan een steeds op rukkend Veere. De opbouw zat goed in elkaar, maar in de afwer king faalde men 100%, Voor open doel werd talloze malen over- en naastgeknald. Na een half uur nam Veere-speler Luijks de bal met de hand mee uit het eigen strafschopgebied. Scheidsrechter Hooykaas, die zaterdagmiddag van fluiten geen kaas gegeten leek te hebben, zag niks en de grens rechter van Veere, die er met z'n neus bovenop stond zag het wel. Hij deed natuurlijk of zijn neus bloedde. Geen strafschop dus. Veere kwam goed weg en Smer- dieks kans op 0-1 was verkeken, Ruststand 0-0. Na de thee kwam Jan de Viet in de ploeg voor Cor van den Hoek. De wedstrijd ging op dezelfde wijze verder. Veere nam weer het initiatief. Smerdiek bleef keihard werken, maar miste in de achterhoede duidelijk het opruimwerk van Koos van den Boek. In de 65e min. kroop Smer diek door het oog van de naald: op het middenveld claimden de gasten terecht een vrije trap, die echter niet werd toegekend. De aandacht was -even verslapt bij Smerdiek, Veere ging door en crack Goedbloed schoot net naast. Even later was de thuisclub weer dicht bij de openingstreffer, maar nu stond de lat een doelpuht in de weg, Nadat Perry Opree na een overtreding werd opgeschreven en na daaropvolgend commentaar naar de kleedkamer mocht, kreeg Smerdiek de beslissende klap in de -vorm van een geslaagde zelf moordpoging. Rien Joppe tackel de in het strafschopgebied een doorgebroken Veere-speler, die Winst Emergo E Op een drassig veld zagen Emergo E en Keep Fit E toch nog kans om tot een aardige wedstrijd te komen. Vooral Emergo was zeer gemotiveerd. Misschien kwam dat doordat de wed strijd op de video werd vastgelegd. Jan Duine schoot Emergo naar 2-0 na een doorloopbal en een afstandsschot. Hoewel Keep Fit kwa veldspel ook aardig uit de bus kwam, konden ze Emergo toch niet afstoppen. Daaf de Rijke vond de korf door een uitwijk- bal. Mare Schreuders bepaalde de eindstand met een onderhandsschot op 4-U. Emergo Q van slag Emergo Q was in het treffen met ELKV Q niet in het normale doen. Het verloor de wedstrijd dan ook verdiend. De ELKV-ploeg was sterker, doordat Emergo er deze keer weinig zin in had. Amigos dames promoveert De te verwachten promotie van Ami gos dames 1 is maandagavond in Steenbergen een feit geworden, In een goede wedstrijd wezen de Thoolse da mes binnen het uur Olympus terug met 3-0. Amigos begon vlot en bouwde een 12-3 voorsprong op. Op gerouti neerde wijze werd met 15-5 gewonnen. De tweede set gaf een gelijk opgaande strijd te zien, maar bij de stand 9-8 nam Amigos opnieuw het heft in han den met narde aanvallen van Jeanet Pollie, Trudy Hage en Carla van Un- nik na set ups van Anja de Wit en MarriSt Boonman. De set en tevens de promotie werd veilig gesteld met een 15-9 overwinning. Als gevolg van enig concentratieverlies gaf de derde set een constante achter stand te zien voor Amigos. Dankzij tactische ballen van ina de Kunder en Wilna v.d.Werf werd de achterstand van 10-13 omgezet in een 15-13 set winst en meteen ook een totale 3-0 overwinning. Amigos heren II derde Het tweede herenteam van Amigos heeft definitief de derde plaats vero verd. In de laatste competitiewedstrijd werd maandagavond in Steenbergen met 0-3 gewonnen van Diomedon 2. Met 38 punten uit 21 wedstrijden le verden de Thoolse 'veteranen' hun beste competitieprestatie tot nu toe. In de eerste wedstrijdenreeks zat het wat tegen, mede omdat er vaak mef inval lers moest worden gewerkt. De complete ploeg had met Diomedon weinig moeite. Gedurende 43 minuten werd de thuisclub verslagen met 10-15, 8-15 en 4-15. De tegenstand was gering en Jan Loof scoorde veel punten met serveren. Johan Vos blonk uit met smashes en de immer actieve Karei Dietvorst blesseerde zich zelfs nog. Aanvoerder Johan Melse beschikte met André Pollie, Ad van Tilborg en Wim Heijboer over voldoende spelers om het scorebord en later ook de gla zen, vol te krijgen. De tweede crosswedstrijd óp het Scheldecircult bij Rilland heeft voor de Thoolse deelnemers aardige klasserin gen opgebracht. SJacco Bliek uit Scherpenisse kwam door zijn prima mancheresultaten in de A-finale en reed naar een eerste plaats in het dagklassement. Joop Holstein uit Sint Annaland streed in de B-finale en stuurde naar een zevende plaats in het totaalover zicht. Beiden verschenen aan de start in de standaardklasse 1000/1300 cc en reden in een blauw-witte Fiat 128. Tholenaar Hans Tempelaars -startte met zijn Simca ook in deze afdeling en eindigde in de A-finale op een toch wel goede vierde plaats met vooraf drie maal manchewin|t. Pierre Besters uil Scherpenisse komt nog wat techniek tekort in de klasse boven 1600 cc, maar motorisch is zijn Fiat 131 in prima conditie. Voor Tweede Pinksterdag, maandag 23 mei, staat de volgende crosswedstrijd in het kader van het nationaal kampioen schap op het programma. Rinus Jeroense ons duidelijk tevreden te zijn over de afloop en dat er voor de toekomst zeker een scherpere tijd in zit. Zonder inzinking kwam hij over de finish. Een voorzichtig begin lag daar aan ten grondslag. De eerste 5 km. liep hij in 18.20 min., de tweede in 20.10. de derde in 20,20 en bij de vierde 5 km. ging de zweep er over: die liep hij in 16.40. gevolgd door 17.10 min. Hij liep daarmee ruim onder zijn schema, Vervolgens werd 10 km. afgelegd in 40 min., waarna het in de slotfase bijzon der snel ging. Het resulteerde in 2.40 rond. Met deze prestatie heeft Jeroen se een mooie basis gelegd om het ma rathonrecord van Ko van der Griek(2.34 uur) aan te vallen. Al t I SOOItll N VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD /.ui«l Oosfsiiigcl 4 Vl t'l 14 Wi lil K(.l N Ol» /OOM Advertentie l.M. de bal toch al tever voor zich had uitgespeeld. Joppe hoefde dus helemaal niet aan de noodrem te trekken, want het leer was toch achter gegaan. Grensrechter Van Zetten vlagde voor buitenspel, maar daar wilde scheids Hooy kaas niets van weten. De bal kwam op de stip en werd ironisch genoeg verzilverd door Luijks, die in de eerste helft zelf ongestraft hands had gemaakt. Jan Guiljam had de goede hoek en raakte de bal zelfs nog. Ondanks dat was het 1-0. In de eindfase waren er nog kansen voor onder meer Rien Vroegop, maar de strijd was ges treden em Veere klom een plaats op de ranglijst. Ten koste van Smerdiek. Bij de blauwen werd Addy de Jonge in de tweede helft in de ploeg gebracht voor Mare Bout.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 13