Sleutelspel voor iedereen! ATTENTIE! Directeur Huijbregts: ondernemer BALONNENWEDSTRIJ D OM TE BEWAREN GELDWIJSHEDEN VAN OVERAL wwJm NMB BANK SPECIALE NMB-PAGINA THOLEN - Op woensdag 11 mei 1983 betrekken directeur C.M.A. Huijbregts en zijn medewerkers het nieuwe pand aan de Molenvlietsestraat 12. Vanaf 1 7 de cember 1969 hebben zij gewerkt in het kantoor aan de Eendrachtsweg 8, dat door de groeiende activiteiten in de loop der jaren te klein werd en tevens niet meer representatief genoeg was. De verhuizing werd mede ingegeven door de plannen tot reorganisatie van de binnenstad, die onder meer het afsluiten van de Een drachtsweg voor verkeer inhield. Hierdoor zou het NMB-kantoor buiten 'de route' komen te liggen. Aangepast aan Molen vlietsestraat -THOLEN Automatische nachtkluis Ruime publiekshal Diverse spreekkamers Vakwerk In verband met de feestelijkheden is de NMB in Tholen op woensdag 11 mei 1 983 vanaf 1 2.00 uur gesloten. Voor dringende gevallen kunt u zich wenden tot de NMB in Bergen op Zoom, Zuivelplein 5. Te lefoon 01 640 42900. I THOLEN - De gemeente Tholen; een deel van de pro vincie Zeeland waar het leven goed is. De Thoolse bot is wereldberoemd en volgens kenners is de paling uit de Thoolse wateren lekkerder dan die uit het IJssel- meer. Tholen is echter niet alleen vis, maar ook het gebied van fruitteelt en tuinbouw en waar de bollen- cultuur, voornamelijk gladiolen, een grote vlucht heeft genomen. Geen pretenties NMB volkomen op haar plaats De financiële kant Inzicht hebben in de gang van zaken NMB VERHUIST NAAR MOLENVUETSESTRAAT 12 Nu... De verhuizing is echt geen luxe, want zoals de heer Huijbregts het uitdrukt: "Het was de laatste ja ren echt behelpen. Wij hadden geen spreekkamer, de parkeer problemen waren groot en wij hadden een enorme geluidsover last door het drukke doorgaande verkeer". Met de officiële ope ning, die zal worden verricht door de burgemeester, komt daaraan een einde en begint voor de NMB op Tholen een nieuw tijdperk. Op de plaats aan de Molenvliet sestraat waar de NMB zich nu voor haar relaties gaat inzetten, stond vroeger een pakhuis, dat geheel met de grond gelijk is ge maakt; er verrees een geheel nieuw pand waarbij alles gedaan is om het aan te passen aan de bouwstijl van de Molenvlietse straat en zijn directe omgeving. De riante behuizing, die voor zo wel cliënten als medewerkers het einde betekent van de ruimtepro blemen, heeft ook als resultaat dat de dienstverlening op een peil kan worden gebracht zoals van Op vrijdagavond 13 mei om 7 uur gaat voor het nieuwe NMB-kantoor een feestelijke balonnenwedstrijd van start. Alle kinderen tot zo n twaalf jaar kunnen hier aan meedoen. Het gaat heel simpel in z'n werk. Met de NMB-ballon krijg je een kaartje waarop je naam en adres moet worden ingevuld. Vader of moeder zullen je, als het moet, daar wel bij helpen. Als dat gebeurt is, laat je de ballon los... en kan het wel een tijdje duren voor je te horen krijgt waar hij terecht is gekomen. Voor de kinderen van wie de ballon het verst is gekomen, heeft de bank leuke prijsjes in petto. Dus, vooral wel even meedoen! bregts en zijn medewerkers, maar iedereen ook zijn of haar geluk een keer kan beproeven. Hoe gaat dat in zijn werk? Heel eenvoudig! In de hal van de bank staat een grote 'nepkluis' met tien safelo ketten. In ieder van die loketten ligt een fraaie prijs, zoals een fo totoestel, een spaarboekje met een inleg van resp. ƒ100,—, 50,— en 25,— elektroni sche aansteker en een Parker Ballpen. Er is een grote doos met een massa sleutels, waarvan maar een paar op de loketten passen. Heeft u één van de goede te pakken, dan is wat in het loket zit voor u! De kinderen krijgen een leuke su- prise. Het gebeurt niet iedere dag, maar op vrijdag 13 mei staat bij de NMB in Tholen de kluis voor u open! De ingebruikneming van het nieuwe kantoor van de NMB aan de Molenvlietsestraat 12 wordt op vrijdag 1 3 mei ook gevierd met een uniek sleutelspel, waar jong en oud aan kan meedoen. Ons kantoor houdt dan van 1 7.00 tot 20.00 uur 'Open Huis' waar u niet alleen kennis kunt maken (of hernieuwen) met directeur Huij- Molenvlietsestraat 1 2 Directeur Telefoon Kantooruren Kasuren Avondopenstelling -4691 BV - C. M. A. Huijbregts -01660-2152 -8.30-1 7.00 uur - 9.00-1 6.00 uur - Vrijdag 1 7.00-1 8.30 uur een bank in de huidige tijd mag worden verwacht. Door haar ligging, vlakbij de mo numentale Grote Kerk van de Hervormde Gemeente, is tevens het parkeerprobleem opgelost. In de omgeving en op de markt is voldoende ruimte om uw auto te parkeren. Afgezien van de moderne en ruim opgezette inrichting van het ge bouw zijn er tal van nieuwe tech nische ontwikkelingen te bespeu ren. Een voorbeeld hiervan be vindt zich in de muur aan de Min- neputtestraat; de automatische nachtkluis. Deze moderne klui- sinstallatie is voorzien van een zgn. teruggave-automaat. De cliënt die van deze service gebruik maakt kan door het inwerpen van zijn volle cassette onmiddellijk een lege terugontvangen. Het is dus niet meer noodzakelijk een nieuwe cassette in de bank op te halen. Meerdere geldstortingen per dag zijn dus zonder tijdverlies - ook na sluitingstijd van de bank - mogelijk. Bij binnenkomst in de Molenvliet sestraat valt onmiddellijk de met plantenbakken (geleverd door de firma C. v.d. Berge en Zn.) opge fleurde ruime publiekshal op. Hier is ook een zitje, waar de cliënten in voorkomende gevallen op hun gemak kunnen wachten, indien de spreekbalies zijn bezet. De NMB heeft in Tholen gekozen voor een 'open' kantoorruimte waar Chef de Bureau Mevrouw A. Vinjé-Beeke en Commercieel-Ad- ministratief medewerker A. Nol ten hun werkzaamheden zullen verrichten. Hun werkruimten zijn dus niet afgescheiden door muren of wanden. Dit heeft grote voor delen ten aanzien van het snel te woord staan of behulpzaam zijn van de cliënt. Uiteraard wil de NMB hiermee haar persoonlijke benadering van de cliënt tot uit drukking brengen. Meedenken met de cliënt kan het best in alle rust gebeuren. Van daar dat gezorgd is voor een en kele spreekkamer op de begane grond en de eerste verdieping, waar de cliënt ongestoord zijn wensen of problemen met de NMB-medewerkers kan bespre ken. Voor dit doel wordt ook de directiekamer van de heer Huij bregts gebruikt. Het gedeelte van het kantoor waar het geld echt 'rinkelt' bevindt zich in de met kogelwerend glas be veiligde kasbox, het domein van Monique Zalm. De kiuis van de NMB kan vanzelf sprekend als zeer solide worden omschreven en is beveiligd met de modernste technieken. De kluiskamer heeft 150 safeloket ten, die voor een klein bedrag per jaar kunnen worden gehuurd. De cliënten kunnen er op een veilige wijze hun waardevolle artikelen en waardepapieren in opbergen. Al met al heeft de NMB in Tholen nu letterlijk en figuurlijk de ruimte gekregen, want qua oppervlakte is het gebouw driemaal zo groot als aan de Eendrachtsweg. Te recht is de heer Huijbregts dan ook trots op 'zijn' kantoor. "Wij zitten nu in het centrum van Tho len, met voldoende parkeergele genheid in de omgeving en in een gebouw waarvan ik zeg: vak werk". Voor dit vakwerk tekenden o m.: Hoofdaannemer - Aannemings- ...en toen bedrijf S.M.W. de Korte B.V. - Tholen Loodgieter/dakbedek king/staalconstructie - Smederij C.M. v.d. Hoven Tholen Tegelwerk - Luykx Tegels B.V. - Bergen op Zoom Grondwerk - Hommel aanne mingsbedrijf B.V. - Oud-Vosse- meer Riolering /bestrating - Aanne mingsbedrijf A.C. v.d. Werf - Scherpenisse Tuinarchitectuur - Bloemen- en Plantenkwekerij 'Dalem' (P. Jan sen) - Tholen. Graag wil ik voldoen aan het ver zoek van de Nederlandsche Mid- denstandsbank om ter gelegen heid van de ingebruikneming van haar nieuwe kantoor aan de Mo lenvlietsestraat te Tholen een stukje te schrijven. Allereerst vind ik een welge meende felicitatie aan het adres van de direktie en medewerkers op zijn plaats. Onnodig te zeggen dat deze eigentijdse accommoda tie het mogelijk maakt om een nog betere service aan haar clien tele te verstrekken. Indirekt meen ik ook de gemeen schap van Tholen met dit nieuwe kantoor te mogen complimente ren. Jarenlang heeft deze bouw locatie in Tholen te boek gestaan als "het gat aan de Molenvlietse straat", Dat woord "gat" roept geen positieve associaties op, maar het feit dat uiteindelijk de Nederlandsche Middenstands- bank bereid werd gevonden het op passende wijze te bebouwen, stemde tot voldoening, Temeer, omdat het estetisch concept zoals dat thans gerealiseerd is, ge slaagd mag worden genoemd. De Nederlandsche Midden- standsbank -al lang niet meer uit sluitend het bolwerk van de mid denstand- is in zijn bouwkundige opzet daarom zo geslaagd, omdat de band met het verleden her kenbaar is gebleven. Dat is een uiting van respect tegenover de historische struktuur en een révé rence ten opzichte van het eer biedwaardige verleden van deze stad, die tot voorbeeld strekt. Het is niet alleen een aantrekkelijk en hoogst efficiënt bankgebouw, maar een even geslaagde en wel kome bijdrage aan het langdurige proces van herstel van het stadje Tholen. Het gemeentebestuur kan het no dige doen om voorwaarden te scheppen voor stads- en dorps- PHOVIMCI» MSLANB herstel, maar -ik zeg dit ten over vloede nog maar eens- de invul ling van de getrokken kaders zal voor een belangrijk deel moeten plaats vinden door particulier ini tiatief I Inmiddels worden op •meerdere plaatsen in het stadje verheugende aktiviteiten onder nomen omdat ook daadwerkelijk te doen. Duidelijk breekt het besef door dat dit stadje de periode van onttakeling de rug heeft toege keerd en de steven gewend heeft op weg naar herstel en vernieu wing, al moet eerlijkheidshalve gesteld worden dat wij hierbij de economische situatie niet mee hebben. Juist daarom is onze waardering aan het adres van de Nederlandsche Middenstands- bank des te groter, want ook een bankinstelling wordt geconfron teerd met de algemene neergang van de economie. In wens de direktie en medewer kers tenslotte toe, dat in dit nieu we kantoor met vreugde en vol doening zal worden gewerkt, vooral ook ten bate van een in geluk en voorspoed groeiende bevolking van Tholen. E. Baerends, Burgemeester van Tholen. :-:y x:x;-» Tholen heeft echter meer. Naast de hierboven genoemde activitei- Leen geld uit aan iemand, die het niet terug zal betalen en hij zal u dat zeer kwalijk nemen (CHI NEES) Het is niet alles geld wat er stinkt (BUDDINGH) De meeste vrouwen maken beter geld op dan bedden (BUDDINGH) Een arme die geld wil verdienen hoeft er niet aan te denken dat hij daarin zal slagen: geld vangt men met geld, zoals olifanten met oli fanten (MAHABHARATA) Als men zegt dat men het geld minacht, bedoelt men natuurF altijd het geld van anderen (FLIt- GENDE BLATER) Geld, met zweet vergaard, wordt met smaad verkwist, of met vrees bewaard, of met smart gemist (SPAANSE COPLA) Geld is als zesde zintuig, zonder het welk men geen volledig ge bruik kan maken van de andere vijf (SOMERSET MAUGHAM) De veiligste manier om je geld te verdubbelen, is het een keer dub bel te vouwep en in je zak te ste ken (HUBBARD) Als ge een lastige bezoeker wil kwijtraken, leen hem dan geld (BENJ. FRANKLIN) Jongelui denken altijd dat geld slles is in 't leven; als ze ouder orden weten ze het zeker (OS- ïFI WILDE) een edelmetaal BLATER) (FLIEGENDE Wie het geld veracht zal tenslotte leven op kosten van zijn vrienden (CHANG CHAO) Niemand wil raad aannemen, wel geld; daarom is geld beter dan raad (JON. SWIFT) Wanneer ge de waarde van het geld te weten wil komen, probeer dan maar eens iets te lenen (FRANKLIN) Wie een beurs om z'n hals draagt wordt nooit opgehangen (RUS SISCH SPR.) Spaar bank je onden, leen bij de Alleen in de mens wordt hand van een edel goud werkelijk tot Geld maakt niet gelukkig, geluk kig maken ze geld ten heeft het een goede midden stand, veel ambachtelijke bedrij ven en enkele kleinere indus trieën. Dit alles is er heden ten dage op en in Tholen, ondanks het feit dat het in bijna tien jaar tweemaal onder water heeft gestaan en de mossel- en oestercultuur door de strenge winter van 1 964 verdwe nen is. Tholen; een fenomeen? "Nee, zo zou ik het niet willen stellen", zegt de heer C.M.A. Huijbregts, directeur van de Ne derlandsche Middenstandsbank in Tholen. "Zeeuwen zijn niet al leen gemoedelijke mensen, maar ook keiharde werkers. Die menta liteit vindt men ook terug in de wapenspreuk "Luctoret Emergo" van de provincie Zeeland". In 1966 trad de heer Huijbregts in dienst van de NMB in Bergen op Zoom. Drie jaar later, om pre cies te zijn op 17 december 1969, wordt hij belast met de lei ding over het nieuwe kantoor van de NMB in Tholen, die het spaar- agentschap van de NMS van de heer C A. Heijboer had overgeno men. "Je kunt wel zeggen", al dus de heer Huijbregts, "dat ik hiér aardig ben ingevoerd. Dat merk je trouwens als één van mijn relaties om advies komt. Na een half woord weet ik vaak al wat er aan de hand is. Bij het bankieren in dit deel van Zeeland moet je enkele dingen goed in de gafen houden. Jezelf niet opdringen, belangstelling tonen voor het geen de cliënten doen en hun ge loofsovertuiging respecteren. Heb je eenmaal het vertrouwen van een Zeeuw gewonnen dan zal hij dat nooit beschamen. Uit er varing weet ik dat hij dan zeer 'banktrouw' is. Het allerbelang rijkste is echter, dat je - zeker als bankier - geen pretenties moet hebben". De NMB werd in 1927 speciaal opgericht voor de middenstand, tegenwoordig het midden- en kleinbedrijf geheten. Een bank voor de ondernemer dus? Dat klopt'zegt Huijbregts, die er echter onmiddellijk aan toevoegt: "En bij die ondernemer reken ik zeer nadrukkelijk de agrariër. Want als er één man is, die als ondernemer moet worden be schouwd, dan is het wel de agriër. Hij heeft van kleine agrariër van vroeger, door herverkaveling, ra zendsnelle technologische ont wikkelingen, intensievere pro- duktiemethoden, mechanisatie en ontwikkelingen in wetenschap en onderwijs steeds weer moeten omschakelen. Door al deze facto ren heeft de agrariër zich ontwik keld tot een echte ondernemer, die niet alleen agrarisch deskun dig moet zijn, maar als zovele on dernemers in technisch en orga nisatorisch opzicht capaciteiten moet bezitten. Daarnaast wordt zijn taak nog verzwaard door het gezamenlijk landbouwbeleid van de Europese Gemeenschap. Dit beleid vraagt veel inzicht vah de agrariër", aldus de heer Huij bregts. "Voortszo vervolgt hij, "moet hij ook de financiële kant van de zaak goed kunnen overzien. Ge lukkig gaat een Zeeuwse agrariër voorzichtig met zijn geld om. Hij overweegt de zaak goed alvorens hij een besluit neemt of tot een investering overgaat. Mede hier door is de agrarische sector in Nederland in het algemeen, en die van Tholen in het bijzonder, een gezonde bedrijfstak. Gezond in die zin dat er nooit teveel vreemd vermogen op de balans voorkomtzo zegt de heer Huij bregts, die eer aan toevoegt dat NMB hierin een grote rol kan spelen. Kijk, het zit zo. Vroeger werd het agrarische bedrijf praktisch ge heel met eigen kapitaal of fami lieleningen gefinancierd. Was er even een tekort, dan werd de bank benaderd. Kwam daarna bijvoorbeeld het oogstgeld bin nen, dan bracht men dit weer naar de bank. Daar bleef het wel zo n beetje bij. De tijden zijn echter drastisch veranderd en de NMB heeft haar dienstenpakket daar aan aangepast. De NMB heeft in de afgelopen jaren een groot aan tal diensten geïntroduceerd, die nu in het agrarisch bedrijf vrijwel onmisbaar zijn. Bovendien heeft de vergaande mechanisatie en ra tionalisatie van het agrarisch be drijf een onderneming gemaakt met forse investeringsbehoef ten". Is er verschil in het bankieren tus sen vroeger en nu? 'Zeer zeker. Laten wij even bij de agrarische sector blijven. Vroeger leende de bank geld voor, laten wij zeggen, een schuur. Het geld werd gege ven op borgstelling van familiele den of met een zgn. hypothecaire dekking. Hoe het bedrijf reilde en zeilde vond de bank niet belang rijk. Wel tegen dat soort financie ringen hebben wij als NMB grote bezwaren. Je bewijst je cliënt nauwelijks een dienst als je een object financiert dat volkomen geïsoleerd is van de totale be drijfssituatie. Je kunt je cliënt pas een goed en uitgebalanceerd fi nancieringsadvies geven als je in zicht hebt in de gang van zaken van zijn bedrijf. Daarom is een vertrouwensrelatie zo van belang tussen een cliënt en de bankier", Tijdens het gesprek blijkt dat de heer Huijbregts deze vertrou wensrelatie opbouwt door zoveel mogelijk persoonlijk contact met de cliënt te onderhouden. Daar voor zoekt hij de ondernemer het liefst op in zijn eigen bedrijf. "Daar komt de ondernemer, de middenstander, de agrariër, het best tot zijn recht", zo zegt hij. De heer Huijbregts en zijn mede werkers zijn wat gelukkig met hun nieuwe behuizing. "Door de ver keersdrukte, de geluidsoverlast en de te kleine ruimte was het echt behelpen' de laatste paar jaar. Het meest verheugd ben ik over de spreekkamer. Ik kan nu eindelijk mijn cliënten op een re presentatieve manier ontvan gen",

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 17