THOLENDERWIJS VOORSPEL JE EINDLIJST EN WIN EEN REIS. informatierubriek van de gemeente tholen DE B.B.A. OP KONINGINNEDAG BEVRIJDINGSDAG DINSDAG 3 MEI VERGADERT DE WELZIJNSRAAD NATIONALE HERDENKING OP WOENSDAG 4 mei WIJZIGING OPHAALSCHEMA REINIGINGSDIENST I V.M. SLUITING OPENBARE BIBLIOTHEKEN WINKELSLUITING OP 30 APRIL EN 12 MEI GEMEENTEHUIS GESLOTEN OP 5 MEI AANVRAGEN GEBRUIK SPORT- EN GEMEENSCHAPSCENTRUM SINT- ANNALAND ZWEMMEN BEANTWOORDING VRAGEN KERN- BEZOEK SCHERPENISSE WIJZIGING OPENINGSTIJDEN ZWEMBADEN I.V.M. SCHOOL- WAT LIGT TER INZAGE? OFFICIËLE PUBLIKATIE MORGENAVOND: THEMA-AVOND BAANLOZENPROJEKT Ie Donderdag 28 april 1983 EENDRACHTBODE 5 De 4e mei VAN DER GRAAF orgels piano's Kerkstraat 14 - Bruinisse - tel. 01113-1379 SPREEKUUR B EN W SPREEKUUR WONINGSTICHTING p c0\ Een prima actie van de Bondsspaarbank. Ga naar de Bondsspaarbank bij jou in de buurt. Vul daar in wat jij denkt wat voor cijfers je haalt voor je eindlijst. Daarmee maak je kans op een reis naar New York, Londen, Parijs, Berlijn en op LPs. Wanneer je het deelname formulier komt inleveren ligt het handige boekje, "100 vragen voor schoolverlaters", voor je klaar. BONDSSPAARBANK S Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel 01 666-2955 Het is gebruikelijk dat de B.B.A. op zon-en feestdagen autobusdiensten draait op basis van de zondagsdienst. De direktie van de B.B.A. deelde ons echter mede dat op Koninginne dag uitsluitend op Tholen, een normale zaterdagdinest verzorgt. Op de andere trajekten geldt dus wel degelijk een zondagdienstregeling. Velen, met name zij die na de Tweede Wereldoorlog zijn gebo ren, zullen zich wel eens afvragen: "Waarom nog steeds die 4 mei-herdenkingen, moeten wij niet liever vergeten, het is al zo lang geleden en wie of wat moeten wij herdenken?" De 4 mei-herdenking is meer dan het herdenken van de vele oorlogsslachtoffers. Aan de ene kant heeft de 4e mei betekenis voor de generatie die de oorlog heeft meegemaakt: de herden king roept persoonlijke herinneringen en gevoelens op, die door de na-oorlogse generatie gerespecteerd dienen te worden. Aan de andere kant biedt de 4e mei allen de mogelijkheid zich te bezinnen op verworven vrijheden en mensenrechten. Het Comité Nationale Herdenking roept dan ook iedereen op om 4 mei te maken tot een dag van herdenking en bezinning. Zij die het verzet pleegden keken vooruit. Het is de boodschap van dat verzet om ons te bezinnen op mensenrechten en te blijven strijden tegen alle bestaand onrecht. Vrijheid en democratie lijken nu vanzelfsprekende zaken. Toch is het nog maar ruim 38 jaar geleden dat talloze mensen on derdrukt en vervolgd werden op grond van ras, huidskleur, geslacht, levensbeschouwing of politieke overtuiging. De verworven vrijheden hebben we te danken aan de strijd van militairen en burgers tegen de onderdrukking. We moeten be denken dat de vrijheid waarin we nu leven veel mensenlevens heeft gekost. Deze mensen hebben hun leven gegeven vanuit een overtuiging dat het recht op vrijheid voor alle mensen ge waarborgd dient te zijn. 4 mei is een jaarlijks terugkerende dag, waarop we de slacht offers van de strijd voor de vrijheid herdenken, waarop we de tijd van onderdrukking voor de geest halen en waarop we ons bezinnen op een toekomst waarin de vrijheid voor alle mensen gewaarborgd is. Nog steeds zijn er landen waar mensen onder drukt en vervolgd worden, nog altijd worden de mensenrechten geschonden. Het geweld in de wereld neemt toe en vrijheid en democratie worden voortdurend bedreigd. De geest van het verzet in de Tweede Wereldoorlog moet voortbestaan: we moeten ons verzetten tegen onderdrukking en de schending van mensenrechten. Het Comité Nationale Herdenking vindt 4 mei zinvol, als het een bezinning is op in het verleden verworven vrijheden, opdat we nu en in de toekomst blijven strijden voor de fundamentele vrijheid van alle mensen, ongeacht hun ras, huidskleur, ge slacht, levensbeschouwing of politieke overtuiging. Een derge lijke bezinning zou ons moeten inspireren bij ons denken en handelen. In geheel Nederland, dus ook op Tholen, worden op woensdag 4 mei de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog herdacht. In verband met deze herdenking is een aantal richtlijnen van kracht. Vanaf 's avonds zes uur tot zonsondergang (21.04 uur) zullen van alle openbare ge bouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. Particulieren wordt verzocht dezelfde gedragslijn te volgen. Van 1 9.45 uur af tot 30 se- konden voor 20.00 uur zullen de klokken van alle kerken luiden. Van 20.00 uur tot 2 minuten daarna, zal op de herdenkingsplaatsen vol komen stilte in acht worden genomen. Aan de burgerij wordt verzocht deze plechtige stilte overal en algemeen in acht te nemen. De exploita tie van horekabedrijven dient van 18.00 tot 21 00 uur zodanig te geschieden, dat daaraan elk vermakelijkheidsaspekt ontbreekt. Verder dient gedurende deze periode de buitenverlichting, zoals neon en lichtbakken gedoofd te zijn en mag er geen andere muziek ten gehore worden gebracht dan die van de officiële Nederlandse radio programma's. In verband met de viering van Bevrijdingsdag op donderdag 5 mei a.s. zal het huisvuil in de kernen Sint-Annaland en Scherpenisse worden opgehaald op vrijdag 6 mei. De gemeentelijke stortplaats "Tuttelhoek" is zowel op Koninginnedag (zaterdag 30 april) en Bevrijdingsdag (donderdag 5 mei) de gehele dag gesloten. Ook de openbare bibliotheken in onze gemeente zijn op donderdag 5 mei gesloten. Houdt u er met het terugbrengen en ophalen van boeken rekening mee dat ook 1 2 mei (donderdag) een vrije dag is in verband met Hemelvaart? Voor de goede orde wijzen wij winkeliers en publiek erop dat ingevolge de Winkelsluitingswet het niet is toegestaan op zaterdag 30 april (Ko ninginnedag) en donderdag 1 2 mei (Hemelvaartsdag) winkels geopend te hebben. In verband met de viering van de Bevrijdingsdag is het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk op donderdag 5 mei de gehele dag gesloten. Vanaf vrijdag 6 mei, 9.00 uur zijn wij weer geheel tot uw beschikking. Naar verwachting zal het nieuwe sport- en gemeenschapscentrum aan de Hoenderweg/Langeweg te Sint-Annaland spoedig volledig ge bruiksklaar zijn. Dit betekent dat het gemeentebestuvr zich binnenkort buigt over de verhuring van de verschillende lokaliteiten in het com plex. De huidige gebruikers van het gymnastieklokaal en het dorpshuis hebben inmiddels een aanvraagformulier voor het gebruik van één of meerdere ruimten ontvangen. Natuvrlijk staat het huren van het sport- en gemeenschapscentrum ook open voor verenigingen en organisaties die nog niet eerder van de "oude" ruimtes gebruik hebben gemaakt. Zij kunnen de aanvraagfor mulieren verkrijgen op het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Op verzoek worden de formulieren ook toegezonden. Bel dan even naar 01666-2955, tst. 221 Onder voorzitterschap van wethouder J. Versluijs komt de welzijnsraad op dinsdag 3 mei a.s. voor een openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. De vergadering begint om 1 9.30 uur. ledereen is van harte welkom om de diskussies bij te wonen. Vooraf kan elke belangstellende gebruik maken van het spreekrecht. In de welzijnsraad hebben zitting de raadsleden I C. Moerland, J.M. Deurloo-van Broekhoven, M. Dijke en J. van den Heuvel, alsmede de burgerleden C. van den Berge, J.A. van Nieuwenhuizen, H. Dinge- mans-van Vlaanderen, A.A.J. Hommel, J. de Waal-de Vos, G.J. den Hertog, E. van Maanen-Michielsen, J.E.M. de Kerf, Mevr. P C. de Jong. Op de agenda staan onder meer de navolgende onderwerpen: Evaluatie welzijnsplanning en bespreken nieuwe opzet; Nu de periode van het welzijnsplan 1 981 -1 984 ten einde loopt moeten er voorbereidingen worden getroffen voor de nieuwe planperiode 1 985-1 988. Over de huidige planperiode tot nu toe is een evaluatie rapport verschenen. Daaruit blijkt o.m. dat het betrekken van de Thoolse bevolking bij de welzijnsplanning maar ten dele is geslaagd. Voorts is gebleken dat de welzijnskommissie (thans omgezet in een welzijnsraad) de haar toebedeelde taken niet volledig kon vervullen. De taak van de kommissie is beperkt gebleven tot het inhoud geven aan de inspraak en de advisering over allerlei voorkomende welzijnszaken. In het evaluatierapport komen burgemeester en wethouders tot de konklusie dat de opzet en procedures van de welzijnsplanning vereen voudigd dienen te worden. De welzijnsraad wordt thans gevraagd zich te buigen over de nieuwe planopzet met bijbehorende procedures, alsmede over de taak van de welzijnsraad in deze. Aansluiting bij het Regionaal Edukatief Centrum; In het welzijnsplan 1 981 -1 984 is voorrang verleend aan de ont wikkeling van het vormings- en ontwikkelingswerk voor volwas senen. Die voorrang bleek onder andere uit de aanstelling van een sociaal cultureel werkster. In het kader van het vormings- en ont wikkelingswerk voor volwasse nen zijn sedertdien een aantal kursussen georganiseerd: kursus Nederlands voor Marokkanen, opstapkursus en avond-mavo, al- fabetiseringsprojekt voor Neder landers. Door het uitblijven van het partikulier initiatief heeft de gemeente twee van deze projek- tenzelf ter hand genomen. Alleen de opstapkursus en avond-mavo werden door het Westbrabants Avondkollege georganiseerd. Daarnaast worden op Tholen di verse kursussen (engels, frans, sprake is van een versnippering waarvan de organisatie van met name de kursussen Nederlands voor Marokkanen, alfabetisering en kursussen van "Uit op Tho len" toch wat gebreken vertoont. Om te komen tot een samenwer king tussen en bundeling van de laatstgenoemde kursussen heeft zich in de gemeente een werk groep gevormd die de mogelijk heden van de oprichting van een zogenaamd "educatief centrum" in Tholen heeft onderzocht. De werkgroep is tot de konklusie ge komen dat de totstandkoming van een dergelijk centrum een goede zaak zou zijn, maar heeft daarbij de voorkeur voor een aansluiting bij een bestaand edu catief centrum uitgesproken. Dit zou kunnen bij het Regionaal Educatief Centrum "De Bevelan- den" afgekort het REC. Het REC is bereid een dépendance op Tholen te vestigen en wel per 1 januari 1 984. In vergelijking met de huidige kosten die voor edu- katieve aktiviteiten worden uit gegeven betekent aansluiting bij het REC een meeruitgave van ruim ƒ27.000,— per jaar. De Welzijnsraad wordt gevraagd ad vies uit te brengen. Advertentie IM vroeg donker is komen er dan maar een beperkt aantal mensen aan bod. Met verlichting kan men daar aan tegemoet komen omdat alsdan het gehele seizoen door tot 23.00 uur gespeeld kan worden. Omdat enkele andere Thoolse tennisverenigingen hebben besloten om de trainingsaanpak wat beter te coördineren en Tholen (Eegidima) hier min of meer voor is aangewezen kunnen ook de andere verenigingen van een kunst)ichtinstallatie aldaar profiteren. Burgemeester en wet houders hebben zich in principe bereid verklaard medewerking te ver lenen voor de aanleg van een kunstlichtinstallatie voor 2 banen, mits alle kosten terugkomen via een jaarlijks huurbedrag. Ook voor deze voorziening wordt het advies gevraagd van de Wel zijnsraad. Muziekonderwijs op Tholen; De muzikale vorming in de gemeente Tholen wordt verzorgd door de Stichting Zeeuwse Muziekschool. Deze school wordt door een aantal Zeeuwse gemeenten (via een zogenaamde gemeenschappelijke rege ling) bekostigd. Tot 1984 worden de kosten van de Zeeuwse Muziek school over de deelnemende gemeenten omgeslagen naar rato van het aantal lesduureenheden dat inwoners uit die gemeenten aan muziek lessen genieten. Per 1 januari 1 984 wordt de gemeenschappelijke regeling gewijzigd. Er wordt een splitsing gemaakt in vaste kosten, te betalen naar rato van het aantal inwoners en variabele kosten, naar rato van het aantal lesduureenheden. Daarnaast krijgt elke gemeente de bevoegdheid om een maximale subsidie aan de Zeeuwse Muziekschool te bepalen. In verband met de toegenomen financiële problemen van veel gemeentes heeft het bestuur van de Zeeuwse Muziekschool be sloten om de uitgaven voor het muziekonderwijs met 2% te verlagen. Daarnaast wordt een bezuiniging toegepast van 3%: dit laatste op advies van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, afd. Zeeland. Op de vaste kosten (huisvesting e.d.) kan niet worden bezuinigd. Dit betekent dat de bezuinigingen moeten worden gevonden in de varia bele kosten (personeelskosten). Dit houdt in dat er minder lessen ge geven kunnen worden. Haaks hierop staat de wenselijkheid om het aantal lessen algemene muzikale vorming uit te breiden over in principe alle Thoolse kernen. Deze wenselijkheid is uitgesproken in het wel zijnsplan 1 981 -1 984. De uitbreiding van het aantal a.m.v.-lessen houdt in een uitbreiding van het aantal lesduureenheden waarvan de kosten 10.368,— bedra gen. Uit het bovenstaande hebt u kunnen lezen dat door de toegepaste bezuinigingen minder lessen gegeven kunnen worden. Dit kan inhou den dat er leerlingen afgewezen moeten worden. Indien we het aantal muzieklessen dat thans wordt verzorgd op hetzelfde niveau willen handhaven kan niet anders besloten worden dan de 5% bezuiniging achterwege te laten. Deze 5% staat gelijk aan een extra bijdrage van 10.594,80. De totale kosten van de afdeling Tholen van de Zeeuwse Muziekschool komen dan op 94.470,— In de begroting van de Zeeuwse Muziekschool voor 1984 werd uitgegaan van een Thoolse bijdrage van 73.996,20. De Welzijnsraad wordt gevraagd een advies uit te brengen over even tuele handhaving en uitbreiding van het aantal lesduureenheden boekhouden e.d.) gegeven door de werkgroep "Uit op Tholen", terwijl kursussen kunstzinnige vorming door het Zeeuws Insti tuut voor Kunstzinnige Vorming worden verzorgd. Uit een en ander blijkt dat er Aanleg kunstlichtinstallatie op tenniscomplex Tholen; Tennisvereniging Eegidima uit Tholen heeft reeds meerdere malen bij het kollege aangedrongen op uitbreiding van hun akkommodatie of vergroting van de speelmogeUfkheid. Ging in eerste instantie de voor keur uit naar de aanleg van een vijfde baan, nu komt men tot de konklusie dat het aanbrengen van een kunstlichtinstallatie wellicht een betere oplossing is. De behoefte aan meer speelgelegenheid doet zich met name voor in de avonduren. Omdat het in het voor- en naseizoen al De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 2 mei 1 983 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester E. Baerends en de wethouders J. Versluijs, L.J. Koopman en P. van Schetsen houden hun spreekuur van 11.00-1 2.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01 666-2955, toestel 21 5. Het bestuur van de stichting Beter Wonen" houdt elke maandag van 10 30-12.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer 01 666-3359. Op 22 maart j.l. werd in Scherpenisse een kernbezoek gehouden. Tijdens dit kernbezoek is een aantal vragen gesteld en verzoeken inge diend die een andere bestudering nodig hadden. De resultaten leest u in dit artikel. Verzoek om een aantal fietsblokken aan te brengen bij praathuisje aan de Spuidam; Burgemeester en wethouders hebben besloten enkele fietsblokken of rekken naast het praathuisje te plaatsen. Wateroverlast Westzeedijk; Gewezen werd op het feit dat bij regenval altijd veel en langdurig plassen op de Westzeedijk staan. De aanwezigen hadden er begrip voor dat herbestrating niet direkt plaats vindt in verband met nog uit te voeren werken ter plekke. Gevraagd werd om het plaatsen van een aantal kolkjes. Na kontrole is gebleken, dat met het aanbrengen van een kolk aan de zijde van het dijktalud op het laagste punt direct langs de rijbaan van de Westzeedijk dit euvel verholpen kan worden. Bin nenkort zal tot plaatsing van de kolk worden overgegaan. Controle van de aanvoerroute naar de stortplaats "Tuttelhoek": Het komt voor dat op de aanvoerroute naar de gemeentelijke stortplaats door particulieren huisvuil wordt verloren, aldus een van de aanwezi gen tijdens het kernbezoek. Er liggen soms oude matrassen, fietsen en vuilniszakken in de wegbermen. Ook gemeentelijke wagens blijken wel eens wat snoeihout te verliezen. Landbouwers hebben hinder van deze rommel die vaak in sloten terecht komt die zij moeten schoonhouden. Burgemeester en wethouders hebben besloten de aanvoerroute naar het Tuttelhoekje periodiek (om de 2 3 maanden) te controleren op verloren afvalstoffen en deze zonodig te laten opruimen. Verbreding Gorishoeksedijk Gevraagd werd naar de verbreding van de Gorishoeksedijk. Inmiddels is een technisch plan voor deze wegverbreding vervaardigd dat aan de desbetreffende instanties voor subisidie is voorgedragen. Indien een aanvaardbaar hoge subsidie wordt verkregen zal tot verbreding van deze weg worden overgegaan. Sloop oude gemeenteschuur aan de Dorpsweg Volgens een van de aanwezigen verkeert de oude gemeenteschuur aan de Dorpsweg in een slechte staat. Hij verzocht het kollege over te gaan tot sloop van dit gebouw. Het gemeentebestuur meent echter dat de kwaliteit van deze schuur nog erg redelijk is. De schuur is voor een aantal specifieke funkties (o.a. opslag) nog steeds geschikt. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan E.r is een aanvraag om vergunning ingediend door de heer D. Bruijn- zeel, Zuidstraat 27 te Sint-Annaland voor het bouwen van een woning op het perceel, kadastraal bekend Sint-Annaland, Sektie H, nummer 406, plaatselijk gemerkt Langeweg. Dit bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn voornemens met toepassing van artikel 1 9 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het kollege van Gedeputeerde Staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor het onderhavige bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan, stellen wij een ieder in de gelegenheid om van 29 april tot en met 13 mei 1983 schriftelijk bezwaar in te dienen bij ons kollege. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente-se- kretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 28 april 1983. Burgemeester en wethouders van Tholen. Voorbereiding bestemmingsplannen De burgemeester van de gemeente Tholen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22, tWeede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 29 april 1 983 voor een ieder ter sekretarie van de gemeente, Markt 1 -5 te Sint-Maartensdijk ter inzage liggen de besluiten van de raad van de gemeente Tholen van 1 8 april 1 983, waarbij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voor bereid voor de volgende gebieden: a. Eendrachtsweg te Tholen: b. Kaaij te Tholen; c. bestemmingsplan "Buitenzorg II" te Tholen: d. Kalisbuurt te Oud-Vossemeer; e. Simon Lindhoutstraat te Tholen. De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangegeven op de bij bovengenoemde besluiten behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. Sint-Maartensdijk, 28 april 1983 De burgemeester voornoemd, E. Baerends Verkeersbelasting op grond van de Wet Geluidhinder De burgemeester van Tholen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 74, lid 2a, van de Wet geluidhinder bekend, dat de gemeenteraad van Tholen in zijn vergadering van 1 8 april 1 983 een verklaring heeft vastgesteld dat op alle wegen binnen het gemeentelijk grondgebied met uitzondering van de secundaire weg 6 vanaf de brug te Tholen tot de Molendijk te Sint-Maartensdijk, de secundaire weg 5 vanaf de S6 bij Tholen tot aan de tertiaire weg 14, de Grindweg te Tholen vanaf de S6 tot aan de Ten Ankerweg, de Ten Ankerweg te Tholen vanaf de Grindweg tot aan de Jhr. van Vredenburglaan, de Postweg tussen de Veerweg en de secundaire weg 6, de Veerweg met de verbindingsweg naar de Oesterdam en weg over de Oesterdam (S26) tot 1 993 een verkeersbelasting wordt verwacht die min der bedraagt dan 2450 motorvoertuigen per etmaal. Sint-Maartensdijk, 28 april 1983 De burgemeester voornoemd, E. Baerends. In het kader van het gemeentelijk baanlozenprojekt wordt morgen avond aanvang 1 9.30 uur, door de Werklozen Belangen Groep Tholen een thema-avond georganiseerd. Vorige week hebben wij u in deze rubriek uitvoerig over deze avond geïnformeerd. Het thema dat aan de orde komt is het beleid van het gemeentebestuur van Tholen ten aanzien van haanlozen. In het bij zonder zal worden gezproken over: 1het werken met behoud van uitkering 2. herstrukturering van werkgelegenheid 3. mogelijkheden tot het opzetten van een eigen bedrijf. De thema-avond is toegankelijk voor alle Thoolse baanlozen en Thoolse inwoners die belangstelling hebben voor dit onderwerp. Het gemeentelijk baanlozenprojekt in de W.B.G. Bij een deel van de Thoolse inwoners blijkt een aantal misverstanden te leven ten aanzien van het gemeentelijk baanlozenprojekt. Zo is men in de veronderstelling dat het baanlozenprojekt zoals dit momenteel door het gemeentebestuur wordt ontwikkeld door de Werklozen Belangen groep Tholen (W.B.G.) wordt uitgevoerd. Sterker nog, sommigen me nen dat het baanlozenprojekt de W.B.G. is of omgekeerd. Dit is onjuist. Medio mei 1982 startte de gemeente Tholen met een opzet voor een baanlozenprojekt. In augustus/september 1982 kwam de Werklozen Belangen Groep van de grond. Deze W.B.G. maakt deel uit van het gemeentelijk baanlozenprojekt. De W.B.G. heeft huisvesting gekregen van de gemeente Tholen in het pand Bebouwdendam 1 9 te Tholen. In het pand wordt een aantal projekten, die deel uitmaken van het gemeentelijk baanlozen-projekt, door de W.B.G. uitgevoerd: type- en stencilservice en de baanlozenkrant. In de toekomst kunnen ook andere projekten, waarbij de W.B.G. wellicht niet betrokken is, worden uitge voerd. Alle projekten die worden uitgevoerd, ook die van de W.B.G., staan onder de supervisie van het gemeentebestuur. Die supervisie heeft onder meer gestalte gekregen in de onlangs aangestelde projekt- leider voor het gemeentelijke baanlozenprojekt de heer Toon Jansen. Toon Jansen is werkzaam op de afdeling welzijn van de gemeente Tholen en is telefonisch bereikbaar onder nummer 01666-2955, tst. 222. Gisteren zijn de beide gemeentelijke zwembaden te Tholen en Sint- Maartensdijk weer open gegaan. De openingstijden voor vrijdag 29 april, zaterdag 30 april en zondag 1 mei zijn als volgt: vrijdag: 8.00 tot 9.00 uur trimzwemmen en vrij zwemmen van 14.00 tot 1 7.30 uur en van 18.30 tot 20.00 uur. zaterdag: 8.00 tot 9.00 uur trimzwemmen en vrij zwemmen van 1 3 .30 tot 1 7.30 uur. zondag: vrij zwemmen van 14.00 tot 17.30 uur. Vanaf maandag 2 mei wordt een begin gemaakt met het schoolzwem men, De tijdstippen voor het vrij zwemmen zijn dan van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 9.00 uur, van 1 5.00 tot 1 7.30 uur en van 18.30 tot 20.00 uur, behalve op woensdag. Dan zijn de baden reeds vanaf 13.30 uur geopend voor vrij zwemmen. Ook op de zaterda gochtenden zijn de baden bezet voor de zwemlessen. Abonnementen en zwemleskaarten Tijdens de openingstijden van de zwembaden kunnen aan de kassa's van beide zwembaden abonnementen en zwemleskaarten worden ge kocht. Voor de tarieven verwijzen wij u naar het onderstaande staatje. Tarieven In vergelijking met vorig jaar zijn de tarieven onveranderd gebleven. De dagkaarten voor personen van 1 6 jaar tot 65 jaar kosten 3,05. Voor personen van jonger dan 1 6 jaar en 65 jaar en ouder kost een dagkaart 1.95. Een seizoenabonnement voor een persoon van 1 6 jaar tot 65 jaar kost ƒ51,— Voor een persoon jonger dan 1 6 jaar en 65 jaar en ouder kost een abonnement 31.50. Een zwemleskaart voor personen jonger dan 16 jaar en 65 jaar en ouder kost ƒ31,— Een seizoenabonnement voor een gezin van vier personen kost ƒ108,-. GESTRAALD OPJE FRANS EN ALS BELONING NAAR PARUS. - til ui Hf"f1111 uil— or c C <F. v> Kantoor: Hoogstraat 28, Tholen, tel. (01660) 2338 Advertentie IM •J

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 5