Jeugd hield 't droog, rest Rode Kruisloop verregend Thoolse scholen krijgen klappen Oesterschelp hecht aan FORT-voordelen w Hartstichting BOUMAN POTTER De boer op t.v. Gedenkdagen Scherpenisse toch eerste _.l li D. Coppoolse commandant rijkspolitie Donderdag 28 april 198. 39e jaargang no. 24 Uien 11-18 cent Met 912 deelnemers en een opbrengst van 1500 gulden voor de Thoolse Rode Kruiscolonne is de zesde Rode Kruisloop zaterdag ondanks de regen toch een succes geworden. Burgemeester E.Baerends loste om twee uur in zomercostuum nog het startschot voor de 1 340 deelnemers aan de 1 km, maar drie kwartier later vielen de eerste druppels. De regen hield tot aan de huldiging van Ko v.d. Griek, winnaar van de 15 km, niet meer op. St.Annaland Ie Frites Afloop FORT, dalend leerlingental en bezuinigingen Het voortijdig afbreken van het experiment funderend onderwijs(FORT), een dalend leerlingental en bezuinigingen van het rijk, hebben grote gevolgén voor het Thoolse onderwijs. Op de lagere scholen worden vier onderwijzers ontslagen en worden er twee boventallig, op de kleuterscholen moeten er twee leidsters weg en wordt er eenzelfde aantal boventallig. Bij het voorgezet onderwijs moeten de chr. en gem.mavo respectievelijk 77 en 68 uren inleveren. De l.t.s. en de Oesterschelp komen er met het kwijtraken van respectievelijk 29 en 23 FORT-uren beter van af dankzij een stabiel of zelfs groeiend aantal aanmeldingen voor het nieuwe schooljaar. Een tiental leraren worden geheel of gedeeltelijk werkloos. Bij het lager en kleuterpnderwijs komen er bovendien lokalen leeg te staart. De Thoolse onderwijsambtenaar B.van Olffen spreekt van een mineurstemming. VOOR KEUKENS EN SANITAIR WESTDAM 6-8 STEENBERGEN TEL: 01670-64884 De lhno-school de Oesterschelp in Tholen bekijkt welke verworvenheden van het experiment funde rend onderwijs behouden dienen te worden nu het FORT beëindigd wordt. Als een goede zaak worden gezien: contacten met leerkrachten van andere scho len, de continue leerlingenbegeleiding en leerstofver gelijking en -afspraken. Molenstraat tel. 01662-2445 Poortvliet PZEM geeft 100 gulden terug Afscheid voorzitter Onbegrijpelijk Erg blij Natuurlijk verloop St.Philipsland DKZC WEEK ADRIC. BROEKHUIS EN ZN Een begrip voor kwaliteit en service! - Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752. Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 1 7,— per halfjaar. Per jaar 33,— per post 40,50 per jaar. Losse hummers 0,85. Opgave advertenties voor dinsdag 16 00 u. Advertentieprijs 0,32 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden ƒ7,25 contant. Inclusief btw. op rekening 8,25. Hoofdredakteur G. Heijboer Als de lente zich ondanks welke weersomstandigheden ook, toch tooit, zit Nederland rondom in de gedenkdagen. Weliswaar is. onze Koningin Beatrix op 31 januari jarig, maar ze wenste zelf Konin ginnedag op 30 april, de verjaar dag van haar moeder, te handha ven. De natuurlijke versiering leent zich er ongetwijfeld meer toe dan in de mid-wintermaand. Over onze Koningin gesproken, ieder weet dat het niet bepaald het ge makkelijkste jaar is geweest. Veel minder moeilijk misschien als re gerend vorstin maar wel als echt genote. Zakelijke problemen kunnen moeilijkheden veroorza ken, maar ze zijn onvergelijkbaar met problemen die de gezondheid aangaan. Dat geldt voor iedereen. Zelfs als zou men het Oranjege- zind-zijn relativeren, dan nog zou iedereen kunnen meeleven met gezondheidszorgen van de naaste. Dat gebeurt dan ook van harte. Een herstel van lichamelijke dan wel geestelijke gezondheid wordt iedereen toegewenst. Vanuit die achtergrond zijn er voor 30 april de beste wensen voor onze Ko ningin en haar gezin. Tegelijkertijd staan we dan me teen aan de vooravond van andere gedenkdagen'. 4 en 5 mei. Van de ene dag op de andere dag rouwen en feestvieren ligt de Nederlander niet. Dit zal ziéh trouwens ook niet tot Nederland beperken. Toch is dat 4 en 5 mei weer zo en het is al 38 jaar een probleem, maar het is onontkoombaar dat die data elkaar opvolgen. Vlag gen, die niet worden opgeborgen voor een nacht en die halfstok worden binnengehaald om de volgende ochtend voluit feestelijk te wapperen. Data, waarmee zelfs vindingrijke omroepen niet best overweg kunnen omdat ze van de ene uitzending op de andere tegenstelling vormen. Toch is dat het beeld van de wer kelijkheid. Duizenden Nederlan ders die de ene dag - 4 mei 1945 - nog zo in levensgevaar verkeer den. waren 5 mei de koning te rijk. Alsof men onder het mes van de chirurg weer was opgestaan. In onze regio spreken we daar nu al bijna 39 jaar oVer. Hier was im mers de bevrijding op 31 oktober 1944, maar een groot deel van ons land moest toen nog het ergste (de hongerwinter) doorstaan. Het zal voor een jongere generatie onge loofwaardig zijn, dat menigeen na vijf jaar oorlog en bezetting niet wenste te geloven dat er ergens in de westerse wereld zo maar le vende mensen werden verbrand. Ja, iedereen weet nu ook wel van Afghanisten en El Salvador. In gevechten vallen er doden, ook in 1983. Maar weerlozen verbran den? Laten we deze generatie troosten met de gedachte dat het evenmin in 1945 nog door menigeen voor de waarheid werd geaccepteerd. Daarom te meer moeten we ons niet laten verblinden door eenzij digheid, maar het zoveel jaar na die bijna totale slachting objectief bekijken. Grote mogendheden moeten ons dan ook door hun doelstellingen overtuigen van hun streven. Dat kan niet anders dan ontwapening naar beide kanten zijn. Wie er mee begint, is vrede lievender dan wie er mee eindigt. Willen we dat op deze gedenkda gen 1983 bedenken. De collecte voor de Hartstichting heeft in Tholen 3870 gulden op gebracht, 160 gulden meer dan vorig jaar. Dit resultaat stemt het comité dan ook tot dankbaarheid, Er is veel aandacht besteed aan risicofactoren en wie daarover nog nadere informatie wil, kan terecht op Oudelandsepoort 19, Tholen, tel. 01660-3278. In Scherpenisse werd 1220,50 ingezameld en ook in Poortvliet was men actief voor de Hartstich ting. Met een opbrengst van 1.124,95 voor de Hartstichting is de familie Bolier uit de Burg.v.Oeverenstraat tevreden over het resultaat van de collecte. Dat betekent aanzienlijk meer dan in 1982, toen nog met bussen werd rondgegaan. Voor de eerste maal werd nu het systeem van collectezakjes uitgeprobeerd. De familie Bolier fungeerde voor het eerst als contactpersoon voor de Hartstichting en dat was me teen al een succes. Sint Annaland: Uien maat 40 op waarts klasse 2NL ƒ11,30 - 17,70. Aanvoer 107 ton. 't Was nog droog toen deze moe ders en vaders zich zaterdagmid dag met de kinderwagen in het nish begaven Thoolse Bosje op weg naar de fï- Kruisloop. zesde Rode De kleinsten hielden 't in elk geval droog en dat was ook voor de be geleidende ouders en onderwij zers heel plezierig. Met een nat pak terug naar Scherpenisse en St.Annaland is immers ook niet het meest ideale. Burgemeester Baerends zei heel veel waardering te hebben voor de organisatoren(o.a. J.F.Baarends uit Tholen, W.van Dijke uit Onderwijzer A.P.Kasse nam zaterdagmiddag trots de groepsprijs voor de School met de Bijbel in St.Annaland in ontvangst van burgemees ter Baerends, maar dat blijkt op een vergissing te berusten. De Oosterscheldeschool in Scherpenisse had procentsge- wijs het grootste aantal deel nemers bij de zesde Rode Kruisloop met 47 van de 54 leerlingen. Vorig jaar werd de Eendrachtbode-wisseltrofee al definitief eigendom van de Oosterscheldeschool na drie achtereenvolgende jaren de groepsprijs gewonnen te heb ben. Nu wordt de inzet en trouwe medewerking van leerlingen, ouders en perso neel dus opnieuw beloond. De chr.school St.Annaland zakte naar de vierde plaats. Abusievelijk was het aantal van 72 deelnemers ook voor het totaal aantal leerlingen aangezien, maar dat is 133. De Casembrootschool St.Anna land en Olympia Halsteren stegen naar een gezamenlijke tweede plaats, de Veste in Tholen naar de derde plaats. St.Maartensdijk en J.Konings uit Halsteren) die nu al voor de zesde keer een Rode Kruisloop rond wisten te krijgen. Met medewer king van deskundige helpers van de Bergse atletiekvereniging Spa- do had het sportieve evenement een vlot verloop. Voor de start reikte de burge meester de groepsprijzen uit. De nieuwe Eendrachtbode-wisseltro fee was voor de School met de Bijbel te St.Annaland, die met 72 leerlingen meedeed. De Ooster scheldeschool uit Scherpenisse, die vorig jaar Tie wisselbeker na drie jaar definitief in bezit kreeg, werd tweede met 47 lopers. 3. Ca sembrootschool St.Annaland en atletiekvereniging Olympia Hal steren, 4. de Veste Tholen 5. CNS de Regenboog Tholen 6. Ter Tol- ne Tholen 7. atletiekvereniging Spado Bergen op Zoom. De Veste kreeg nog een speciale herinne ring. Hoewel speaker W.Mol van Spa- do herhaaldelijk benadrukte om het kalm aan te doen - het mee doen is het belangrijkste, niet 't winnen - streefden ook de klein sten al naar de hoogste eer. De rapste op de 1 km was Serge Lie- vens in 3.11.00 minuut 2. André Otten uit St. Annaland in 3.29.00 min 3.Marnix Kousemaker uit Tholen in 3.30.00 min. Op de 2 km was de snelste tijd voor Mark Jansen uit Halsteren met 7.13.00 2.Sjaak Smeets uit Tholen 7.30 min. 3. René Bevers uit Tholen in 7.32 min. In de tweede ronde van de 2 km vielen de eerste druppels op het hoofd van de 198 deelnemers. Ook de muziekvereniging Con cordia kreeg een nat pak. maar de majorettes en de muzikanten gin gen stug door. Alleen hadden ze weinig waardering van hun in^ spanningen omdat het aantal toe schouwers steeds kleiner werd. Onder de paraplu of van onder een afdak zoals de travaille op de Markt werden de vrolijke klanken beluisterd. Dirigent P.Steijns kortte zijn programma maar wat in. Had organisator J.Konings het startschot op de 2 km gelost. Rode Kruishelper L.M.Niemantsver- driet deed dat op de 3-6 km, die niet minder dan 230 deelnemers trok. 't Was een kleurig lint door de Molenvlietsestraat, het Bosje en de Oudelandsepoort en' -straat. De 3 km werd gewonnen door Kees Franken in 10.40 min. 2. Jan Sips 11.31 min. 3. Hans van Dijke 12.04 min. De 6 km was voor Adrie Franken uit Halsteren in 21.21 min. 2. Piet Korstanje uit Tholen 21.39 min. 3. David Joppe 21.45 min. Via een verloting kwa men de deelnemers nog in aan merking voor prijzen in natura, o.a. patates frites van Fri d'Or uit Bergen op Zoom en giften van Thoolse winkeliers. Iedereen ont ving nog een zelfklever als herin nering aan deze zesde Rode Kruisloop Tholen. Dat het moeilijker werken wordt, geven ook verschillende onder wijskrachten aan. De zwaarst ge dupeerde is de chr.mavo, die slechts 32 aanmeldingen heeft voor de eerste klas tegenover 73 vorig jaar. "Toen hadden we nog drie brugklassen en in augustus a.s. nog net twee. Als er maar 30 leerlingen komen, hebben we zelfs maar één eerste klas", zegt directeur Flikweert. Een klas betekent 33 lerarenuren, terwijl een volledige baan 29 uren omvat. Daarnaast gaan er door de algemene bezuinigingen 16-20 uren verloren en ten derde door het FORT 25 uren. Dhr.Flikweert schrijft de drasti sche teruggang van het aantal aanmeldingen toe aan een andere schookeuze. "Havo en v.w.o. zijn Advertentie I.M. Directrice mevr.J.Provoost zei dat donderdag tijdens de ouderavond. Met begrip voor de toestand van 's lands financiën vond ze het zeer spijtig, dat het laatste FORT-jaar geen doorgang kan vinden. Positiever waren haar berichten over de uitbreidingsplannen, die voor de bouwvakvakantie verwe zenlijkt worden. Dat is een rede lijke verwachting nu de planolo gische procedure min of meer is afgerond. Voor vrijdag 1 juli de zomerva kantie begint, moet er nog een drukke periode afgehandeld wor den, die een optimale inzet van alle betrokkenen vraagt: voor lichtingsavonden voor klas 2 in verband met de keuze van de af studeerrichting en voor klas 3 in _XVON INGIN R ICHTTNG" Advertentie I.M. De Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM) zorgt voor een meevaller. Niet minder dan 33 miljoen gulden wordt beschik baar gesteld voor reducties op de prijzen van elektriciteit en aard gas. De reductie komt neer op 1 cent per kilowattuur op de in het afgelopen verbruiksjaar afgeno men elektriciteit en voor het aardgas is de reductie 2 cent per kubieke meter. Bij een normaal gemiddeld gezinsverbruik van 2500 kWh elektriciteit en 3000 m3 gas levert dat 85 gulden op. Met de omzetbelasting is het voordeel voor de kleinverbruiker gemid deld 100 gulden. De PZEM wil bovendien eenmalig 50 miljoen gulden beschikbaarstellen om het Zeeuwse bedrijfsleven op bijzon dere wijze te steunen, met name de Schelde in Vlissingen. De PZEM houdt na aftrek van de terugbetaling nog een winst over 1982 over van 14 miljoen gulden. De kernenergiecentrale Borssele heeft vorig jaar de gunstige be drijfstijd van 83.37% behaald tijgen 77.63% in 1981. verband met de niveaukeuze. Verder schoolonderzoeken en landelijke examens C-niveau voor Nederlands, wiskunde en Engels met tenslotte de diploma-uitrei king aan de vierde jaars. De schoolreizen en de sportieve af sluiting van het schooljaar zijn meer ontspannende onderdelen. De voorzitter van de oudercom missie, dhr.P.W.Jansen, was voor het laatst in functie. Hij stelde het zeer op prijs, dat zovelen blijk ga ven van hun belangstelling voor de school van hun kinderen. Zelf was hij niet meer herkiesbaar, evenals dhr.J.J.van Houdt(Scher- penisse), dhr.J.H.Vaders(St.Phi- lipsland) en mevr.J.Capelle-Be- velander(Oud-Vossemeer). In hun plaats werden in de ouder commissie gekozen: me- vr.A. Goudzwaard-van Tigge- le(Poortvliet), mevr.Vaders(Oud- Vossemeer), mevr.L.C.van Wes- ten-Geers(Tholen) en dhr.G.J. van Steenis(Scherpenisse). De voorzitter van de beheerscom missie van de Oesterschelp, me- vr.M.van Gorsel-den Ouden uit Oud-Vossemeer, bedankte de scheidende oudercommissieleden voor hun inzet. Na de koffie en de informatie van mevr.Provoost, begaven de ou ders zich volgens een speciaal rooster naar de lessen. Deze wer den zo waarheidsgetrouw moge lijk gegeven en gelet op de reac ties, stelden de gasten dat bijzon der op prijs. Men was duidelijker op de hoogte van l.h.n.o. Schooldecaan Hettema voorzag in de behoefte om inlichtingen over verdere studiemogelijkheden. De lijn die de Oesterschelp aangeeft, vooral verder studeren, vindt na volging. Na de laatste bel om kwart voor tien, keerden leerlin gen, ouders en medewerkers huiswaarts, terugziend op een zinvolle ouderavond. veel in trek en het beroepsonder wijs. Mavo zit landelijk met een minder imago. Voor ons telt ook nog de slechte huisvesting. We zitten in een kippenhok en het heen en weer lopen van het ene naar het andere gebouw is niet erg gezond voor optimaal onderwijs. Toch hebben we een prima leer lingenbegeleiding en vooruitstre vend onderwijs", aldus directeur Flikweert. Er gloort echter wat aan ,de hori zon, want de plannen voor de bouw van vijftien nieuwe lokalen nemen steeds vastere vormen aan. Er komt ook een gymnastieklo kaal bij. Directeur J.v.d.Donker van de gem.mavo spreekt van een 'onbe grijpelijke teruggang die niet te recht is'. "In deze tijd moetje de kinderen juist zoveel mogelijk la ten leren om zo weerbaar moge lijk in de maatschappij te staan. De afname van de belangstelling voor mavo is wel landelijk omdat men meer voor beroepsonderwijs kiest. Het werkloosheidspercenta ge van mavo-scholieren is in Zee land echter lager dan bij anderen. Ook de doorstromingsmogelijk heden zijn groter". Dhr.v.d.Donker is over het aantal^ aanmeldingen niet helemaal on tevreden gezien de groei van 4: 27 tegenover 23 vorig jaar en ver moedelijk komen er 29 eerste klassers. "Het dieptepunt is - hoop ik - achter de rug, maar we wor den wel kleiner omdat er 54 vierde klassers weggaan. In augustus zullen we 130 leerlingen hebben, terwijl dat vier jaar geleden nog 210 was. We hebben geen noe menswaardige concurrentie van de mavo op de rijksscholenge meenschap Bergen op Zoom ge zien elf Thoolse leerlingen over vier jaar, hoewel ik die elf na tuurlijk graag op mijn school had gezien." De Thoolse mavo-directeur krijgt namelijk met trieste gevolgen voor vijf personeelsleden te ma ken, die geheel of gedeeltelijk werkloos worden. Wegens bezui nigingen zijn er 11 uren minder, door het FORT 23 en wegens het dalende leerlingental 30 uren. Hoewel er ook bij de l.t.s. en de Oesterschelp leraren moeten af vloeien wegens het FORT en de bezuinigingen, is de stemming bij het beroepsonderwijs stukken be ter door het grote aantal aanmel dingen. "We beschouwen dit wel als een incidentele groei, maar met 84 eerste klassers tegenover vorig jaar 74 zijn we toch erg blij. Dat is 6-8 jongens boven onze prognose. Zonder arrogant te zijn, kunnen we toch stellen, dat de mensen op Tholen en St.Philips- land geloven in onze l.t.s. en we proberen dat waar te maken", zegt directeur A.Meloen. Hij wil de leerlingenbegeleiding, dankzij het FORT-ontstaan, graag handhaven, ook als er min der faciliteiten van het rijk komen. De l.t.s. verliest door het FORT 29 taakeenheden, wat gelijk staat aan een volle lerarenbaan. "De bezuinigingen van de minis ter zijn echter minstens zo erg. Stijging van de gemiddelde klas segrootte met 3 Vi% betekent voor de l.t.s., dat we 30 lerarenuren kwijt raken. Dat gaat ten koste van het optimaal les geven", aldus dhr.Meloen. De Oesterschelp blijft stabiel met 68 aanmeldingen tegenover vorig jaar 70. Er gaan 23 FORT-uren verloren. "Het klassegemiddelde wordt door de bezuinigingen wat opgeschroefd en dat is een punt van bezorgdheid omdat het min der werkuren geeft", zegt dhr.C.L.Hoek van Dijke van de l.h.n.o. Bij het lager onderwijs vallen er ontslagen bij de CNS de Regen boog in Tholen(van 7 naar 6 leer krachten), de School met de Bijbel in Oud-Vossemeer(van 3 naar 2), de openbare Casembrootschool in St.Annaland(van 4 naar 3) en de o.l.s. de Schalm in Stavenisse(van 4 naar 3). Het gaat hier om drie vrouwen en één man. Daarnaast worden er twee scholen met een boventallige leerkracht geconfronteerd: de openbare Oosterscheldeschool in Scherpe nisse en de o.l.s. ter Tolne in Tho len, die respectievelijk van 3 naar 2 en van 10 naar 9 leerkrachten teruggaan. Een belangrijk verschil met de vier eerste scholen is ech ter, dat deze boventallige leer krachten geen gedwongen ontslag krijgen, maar via natuurlijk ver loop vertrekken. Ze vervangen collega's bij ziekte, maar ze mo gen niet voor hun eigen, oude klas staan. De boventallige leerkrach ten op een openbare school kun nen op het gehele eiland ingezet worden, wat een extra handicap is. De boventallige onderwijzer van een bijzondere school valt alleen op die school in. Het begrip boventallig ontstaat door de oude en nieuwe klasse grootte. In de oude situatie had men bij 23-50 leerlingen twee on derwijzers, in de nieuwe regeling bij 24-64. Drie leerkrachten: oud 61-84, nieuw 55-88, vier leer krachten oud 85-120, nieuw 89-124, vijf leerkrachten oud 121-150, nieuw 125-158, zes leer krachten oud 151-180, nieuw 159-193.' Bij het kleuteronderwijs zijn er boventallige leidsters in St.Maar- tensdijk(de Kubus van 3 naar 2) en in Tholen(de Bijenkorf van 3 naar 2). Definitieve ontslagen vallen er in St.Annaland(chr.k- leuterschool van 3 naar 2) en in St.Maartensdijk) chr.kleuter- school Benjamin van 2 naar 1). De vergoeding voor de lokalen valt ook weg. Door het ontslag en het vrijkomen van een lokaal op de openbare Casembrootschool in St.Annaland kan de huisvesting van de openbare kleuterschool verbeteren. De kleuters zitten nu in een houten gebouw, dat ver dwijnt en in de gemeenschaps ruimte. Het gemeentebestuur van Tholen hoopt ten aanzien van het FORT nog op een paar lichtpuntjes uit Den Haag, zodat niet alle facili teiten en de tijdens de raadsver gadering genoemde elf onder wijskrachten verdwijnen. In St.Philipsland ondervindt het onderwijs wat personeelssterkte betreft geen problemen. Zowel de chr. als openbare kleuterschool houden elk twee leidsters, de chr. lagere Koningin Julianaschool vier onderwijzers en de o.l.s. de Luijster drie. Op de School met de Bijbel in Anna Jacobapolder wordt de kleuterleidster boven tallig, maar hier is sprake van een bijzondere situatie omdat het mi nisterie deze school erkend heeft als de enige basisschool in Neder land. Naast de kleuterleidster is er een onderwijzer en een onderwij zeres. Overigens heeft staatssecre taris Van Leijenhorst zaterdag in Heinkenszand gezegd, dat het aantal kleine scholen drastisch moet verminderen. Hij sprak over opheffen of fuseren. Gezien de uitzondering die voor Anna Jaco bapolder gemaakt werd na de zo genaamde lange broekenaffaire, lijkt het ministerie deze recente ontwikkeling! men zit bovendien pas in een nieuw gebouw) niet meer te kunnen terugdraaien. Gedenkdagen Een Thoolse nota Sociaal Economisch Beleid q Onderzoek naar glastuin bouwcentrum Een cadeautje van de PZEM Nieuwe commandant Rijkspo litie WBG wil betere behandeling van sociale zaken Tholen Verkeersexamen op de fiets Oranjefeesten 30 april en 5 mei Zestig jaar huwelijkstrouw in Ten Anker Alcoholproblemen niet gering Verpleeghuis dichter bij de bevolking Schutters naar de gymlokalen 0 SGP tegen kantine op sport veld Flipland Gedeputeerde Maris verwacht druk vakantieseizoen in Zee land Thoolse scholen krijgen klap pen Prima resultaten zangcon cours Kanon bij Thoolse haven t Ko v.d. Griek kreeg natte rode kruisloop beker INZELFBEPERKING LIGT KRACHT Dit nummer bestaat uitpa gina's D! Coppoolse (39) uit Kruiningen wordt per 1 mei de nieuwe groepscommandant van de rijks politie op Tholen en St. Philips- land. Tegelijkertijd wordt hij be vorderd tot adjudant. Dhr. Cop poolse werd in Grijpskerke op Walcheren geboren en begon zijn politieloopbaan in 1966 te Brui- nisse. Hij kwam toen ook in St. Philipsland, dat destijds onder de groep Bruinisse viel. In 1975 werd hij opperwachtmeester en rayon commandant te- Vrouwenpolder. In 1978 verhuisde Coppoolse naar Kruiningen, waar hij nu vijf jaar plaatsvervangend groepscom mandant is. Met de vervulling van de vacature A.W. van Zweden op Tholen blijft hij Zeeland dus trouw. Mevr. Coppoolse, afkom stig uit Vrouwenpolder, en de twee kinderen, die naar het voortgezet onderwijs gaan, hopen zich na de zomervakantie op Tholen te kunnen vestigen. 'Oogst in beeld' van de NOS-T.V. besteedt 1 mei om half zeven aandacht aan het ZLM-RPCZ- Project nu wordt gestopt, hebben ook vele scholen van Tholen en St. Philipsland meegewerkt. Onge veer 10.000 schoolkinderen zijn de boer op geweest. Het idee is in verschillende delen van ons land overgenomen. Juwelier-horloger-opticien GROTE KERKSTRAAT 5-7 STEENBERGEN TEL. (01670)6 33 85. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 1