SP&filifa ST#W Energiebesparing en verkeersveiligheid Thol^ncup biljarten voor Smerdiek Donderdag 28 april 1983 EENDRACHTBODE 15 KAA BEE bkr(;kn op /oom Modderballet Eendrachtruiters Shirtreclame N0AD 2 Vosmeer 2 voldeed aan verwachtingen WHS 4 won finale van Thol.Boys 4 Smerdiek 4 hopeloos SPS 3 verslaat NOAD Vosmeer 3 leerde RBC lesje WBG voetbalt goed SCS 3 10 wedstrijden ongeslagen Mooie zege Vosmeer Smerdiek 5 op dreef WHS 1 verloor Oefenvoetbal Smerdiek - Noad 4-1 Noad 2 - Smerdiek 3: 6-2 Smerdiek even zonder trainer Vosmeer 2 - Stavenisse 2 4-0 Zege Smerdiek-dames Succes Vosmeer-dames Karakter Vosmeer 5 DUIVENRUBRIEK BALLET- EN DANSKLEDING Vervolg van pag. 11 Oesterdam Erfenissen Krachtige aanpak Geluidshinder. Biljartvereniging Smerdiek uit Sint Maartensdijk heeft de Tholencup 1982-'83 op zijn naam geschreven. De laatste ontmoeting tegen plaatsgenoot de Handel werd echter verloren. Er was vorige week eigenlijk alleen nog maar een spannende strijd om de 2e en de 4e plaats. Smerdiek werd kampioen met 449.81 punten, 2 De Kroon 442.14 p, 3 't Packhuijs 427.44 p, 4 't Centrum 412.03 p, 5 De Handel 411.83 p. en 6 D.O.S. 409.27 p. C.Boom hoogste serie 26 caramboles en hoogste moyenne in êên partij 6.13, J.Verwijs snelste partij 10 beurten, langste partij tussen F. Le- blanc en A.Hage in 44 beurten. Er wa ren drie remisepartijen: P.Kortlever- M.v.Driel, S. de Wit-G.Gijzen en M.v.Tienen-A.Poot. Vijftig punten- wedstrijden werden gespeeld door Smerdiek, 't Centrum en De Kroon(2x). De prijsuitreiking is op 29 april in Sint Maartensdijk. De gedoodverfde kampioen was in de derby tegen De Handel zo zeker van de eerste plaats, dat de interesse ver te zoeken was. De thuisclub won dan ook zonder moeite drie wedstrijden. Smerdiek schrok wakker en speelde toch nog twee aardig snelle partijen. Ze waren verder erg lang, tot 40 beur ten toe. De snelste was voor J.Knuist in 24 beurten. C.Boom noteerde met 24 caramboles de hoogste serie. De De Handel-Smerdiek 45.87-42.34: J.Knulst-C.Boom 10-9.78, P.Kortle- ver-G.Gijzen 10-5.79, M.v.Houdt- J.v.Zetten 10-6.77, J.Rip-J.Lehmacher 8.57-10, J.Verwijs-D.Vroegop 7.30-10. De Kroon streed fel om de 2e plaats tegen 't Packhuijs uit Stavenisse. De Tholenaren waren zeer duidelijk beter gemotiveerd en beslisten de strijd in snelle partijen. Als enige club van dit seizoen kwam men voor de tweede maal aan de maximale 50 punten. H. Borst snelste partij 17 beurten, hoogste serie 19 caramboles voor A.v.Loon en K.Wesdorp. De Kroon-'t Packhuijs 50-36.13: A.v.Loon-J.v.Oeveren 10-8.57, D.v.Zanten-K.Wesdorp 10-9.47, J.v.Dijke-R.v.d.Jagt 10-7.22, J. de Bruin-A.Marien 10-7.43, H.Borst- C.Priem 10-3.44. Bij 't Centrum in Poortvliet was er de strijd tegen D.O.S. uit Scherpenisse met als inzet de 4e plaats. Het verschil was bij de aanvang 1.65 punt in het voordeel van D.O.S. Nadat de gasten drie partijen hadden gewonnen, sloeg 't Centrum keihard terug,in twee blik- sempartijen, die hun tegenstander duidelijk punten kostten Ondanks slechts twee winstpartijen ging de volle buit naar 't Centrum, 't Centrum-D.O.S 45.68-41.27: L.Poot-A.Slager 8.87-10, R. de Viet- R.Geuze 9.67-10, S. de Wit-C.Poot 7.14-10, F.Leblanc-T.Geuze 10-6.35 en H.Suurland-A.Duine 10-4.92. H.Suurland scoorde de hoogste serie met 17 caramboles, terwijl F.Leblanc in 19 beurten de snelste partij speelde. Al I I NOOR I KN VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD /.uid-()oslsinRcl 43 l el. 34368 Advertentie I.M. Op het kringconcours in Zevenbergen georganiseerd door de .L.R. en P.C. Prinses Irene, was de modder er de oorzaak van dat over het algemeen de dressuur resultaten niet hoog waren. Uitzonderingen natuurlijk daargela ten. Zo trok Richard v.d. Werf met zijn pony Quickly zich niets van de zeer slechte omstandiéheden aan en reed 136 punten bijelkaar. Deze prestatie leverde hem 2 winstpunten op en een eerste prijs in zijn ring. Ook Kees van Dalen voelde zich in de modder wel op zijn gemak. Met Ugoletto in B- dressuur en met Faust in de L2 dres suur reed hij resp. 128 en 125 pnt. bij een. Dit leverde hem behalve de winstpunten ook nog twee eerste prij zen op. De springring was op een zo droog mogelijk stuk terrein neergelegd en mede daardoor waren de resultaten bij deze discipline wat beter. Ook de le den van de Eendrachtruiters bliezen hier een wat betreft het aantal deelne mers een bescheiden partijtje mee. Heieen Zuidweg reed met Jonker haar eerste foutloze B-parkoers. Haar stijl vond echter geen genade in de ogen van de jury. Onvoldoende. Met Ugo letto kwam Kees van Dalen bij het B- springen voor paarden op de eerste plaats terecht. Met Faust was hij bij het M-sprêngen minder gelukkig. Veel pech had Ton v.d. Werf met Ceasar bij het L-springen voor ponies. Hij had 0 ft en voldoende voor de wijze van rijden en kreeg door de jury de eerste prijs toegekend. Nog maar net buiten de ring werd Ton echter terug geroepen om zijn prijs weer in te leve ren. Men had over het hoofd gezien dat er nog een deelneemster met 0 ft. was. Men moest een barrage rijden. Helaas gooide Ceasar een balk af en was hij ook 4 sec. langzamer. Doordat er slechts twee deelnemers waren werd er maar één prijs uitgereikt en greep Ton er naast. De jury kende hem ech ter als pleister op de wonde de pech- prijs van de dag toe. Bij de behendigheidsspelen was Co- lette Petra de Boer met haar pony Pol iedereen de baas. Trots kon zij de eer ste prijs in ontvangst nemen. De overige uitslagen waren: Ponies B-dressuur: Heieen Zuidweg met Jonker 103 pnt, Kees Fase met Beauty 102 pnt., Johan Fase met Pas cal 92 pnt, Richard v.d. Werf met Quickly 136 pnt. L-dressuur: Ton v.d. Werf met Ceasar 107 pnt. (2e prijs), Monique de Jonge met Fabiola 103 pnt (3e prijs), Colette Petra de Boer met Pol 102 pnt (4e prijs), Jeroen Vroege met Wesly 97 pnt. Paarden B-Dressuur: Helen van Dalen met Paulin 117 pnt (3e prijs), Connie Slager met Siko 109 pnt, Corine Jan sen met Olivier 97 pnt. Kees van Dalen met Ugoletto 128 pnt (le prijs). L-dressuur: Connie Rijnberg met Fa biola 117 pnt, Jan van Dalen met Vic tor 110 pnt. L2-dressuur: Kees van Dalen met Faust 125 pnt(le prijs). Ml-dressuur: Elles Punt met Eros 97 pnt. Als de terreinomstandigheden het toelaten wordt het volgende concours een thuiswedstrijd. Op 7 mei is er een kringconcours op de Pluimpot. Het weer zal dan wel extra mee moeten helpen, want op dit moment ziet het terrein er erbarmelijk uil. Tijdens de eerste wedstrijd in shirtreclame van garage Verwijs heeft NO AD 2 zich zaterdag op een regenachtig sportveld in Sint Philipsland definitief verzekerd van de tweede plaats in de 3e klasse resèrve A. Voor de wed strijd tegen Chrislandia 3 reikte Cees Verwijs de shirtjes persoon lijk uit aan de NOAD-spelers. Leider G.Noorthoek hield een korte toespraak in het bijzijn van sponsor en spelers, waarin hij Verwijs bedankte voor het gebaar aan de reserves van NOAD. Hij hield de spelers voor de shirts correct te dragen en deelde nog een pluim uit aan speler W.Geense, die op het idee was gekomen. Onder het toeziend oog van sponsor Verwijs ging NOAD 2 direct al fel uit de startblokken. Jan Kot kreeg een voorzet op maat van Arno Dieleman en de Chrislandia-doelman was kans loos, 1-0. Aanvoerder Dré van Westen zorgde al snel voor 2-0. Het was aangeslagen Chrislandia kreeg in de loop van de eerste helft wat meer vat op het spel. Dat resulteerde onder meer in een schot op de lat. Ruststand 2-0. Na de theepauze kwam Jan van der Kleijn in het veld voor Pim Du- pon. Er werd attractief gevoetbald met kansen aan beide zijden. Vlak na rust kwam Wilko van Herk in het veld. In de 68e min. tekende hij 3-0 aan. NOAD kwam weer in zijn ritme en na hands in het strafschopgebied legde scheids rechter Batenburg de bal op de stip. Wim Geense, die vanwege een weddenschap graag wilde scoren, kreeg nu een ideale gele genheid. Hij verzuimde niet, 4-0. Vlak voor het einde scoorde André van Westen zijn tweede treffer. In een zwèefduik kopte hij de stand naar 5-0, zodat NOAD 2 nog afgetekend won. Een mooi competitie-afscheid voor Van Westen, die binnenkort naar Roosendaal verhuist. NOAD 2 moet dus voor volgend seizoen op zoek naar een nieuwe aanvoerder. Op 20 mei krijgt hij samen met Willem Plomp, de aanvoerder van het 3e, die naar Hillegom vertrekt, een afscheidswedstrijd aangebo den tussen een gemixed tweede en derde elftal. NOAD neemt dan afscheid van twee markante voet ballers, die beiden aanvoerder waren en een duidelijke stempel op de afgelopen NOAD-periode hebben gedrukt. De tweede keus van Vosmeer be sloot de competitie zoals een kampioen dat behoort te doen: met een overwinning. In de uit wedstrijd tegen de reserves van HSC in Heerle werd het een ruime zege, 1-5. In een goede wedstrijd van Vosmeer-kant opende Ron nie Vaders de score. Hij nam een voorzet van Peter de Jager meteen op de slof en een knaller beteken de 0-1. In de 15e min. rondde Jos de Wit een voorzet van Ronnie Vaders af. Nummer twee was identiek aan het eerste doelpunt. Op de slof en hangen! Nog voor rust werd 0-3 bereikt. Tijdens een doelworsteling voor het HSC-doel gaf Jack Mosch het leer het be slissende tikje. In de tweede helft behield Vosmeer 2 het initiatief en toen Rien Tholenaar met een be keken lob de doelman kansloos liet, was de zaak helemaal beke ken. Ronnie Vaders nam met een hard schot nummer vijf voor z'n rekening. Vosmeer was binnen en liet de teugels vieren. Het gaf de thuisclub de gelegenheid om wat terug te doen. HSC redde de eer en gezien hun sportieve tegen stand wat die ene Brabantse tref fer verdiend. Neergutsende regen, een spekg ladde bovenlaag van het terrein, doorschietende ballen, een nu en dan ook in deze weerdepressie meegenomen arbiter maakte de competitie-finale tussen WHS 4 en Tholense Boys 4 er noch als spel noch als kijkgenot aantrek kelijker op. De eerste helft werd op het tweede, maar de tweede helft op het eerste wedstrijdveld gespeeld, met aller instemming. Daardoor leek men na de thee wat meer beschut te zijn. De thuisclub had toen al een voorsprong geno men met 2 doelpunten, maar de gasten versaagden onder de toch stuwende kracht van Houmes niet. Een fraai doelpunt ontstond onmiddellijk na de thee toen een na blessure weer oefenende eerste elftalspeler Theo Fase opkwam, de medewerking kreeg van Han van Vossen, die keurig terugpasste op een inkomende Johan Gunst. Hij rondde af met een strak schot en daarmee was één van de mooiste aanvallen bekroond, 3-1. Tholense Boys, dat een combina tie op de been had gebracht van 4e en 5 elftalspelers(Tholense Boys 5 kwam niet naar Sint Annaland door spelersgebrek) bleef vinnig partij geven en nadat Ab West dorp na een te ver oprukken van Theo Fase voor de tweede keer had moeten vissen, bleek de thuisclub nog helemaal niet veilig. Integendeel, een paar keer onts napte men op het nippertje aan de gelijkmaker. Het leek opnieuw bekeken, toen Jaap Verhoef uit een goede aanval beheerst de Thoolse doelman omspeelde en 4-2 aantekende, maar even voor het einde werd een uitstekende Thoolse inzet de WHS-doelman te machtig, mede ook door de gladheid van het leer, en stootte de bal onder de eigen lat, 4-3. Leider Henk van Houte van Smerdiek 4 betitelde de uitwed strijd van zaterdagmiddag tegen FC Bergen als de slechtste van het seizoen. Twee fouten in de eerste helft brachten de thuisclub op een 2-0 voorsprong. In de tweede helft ging het mis met de Smerdiekse buitenspelval. FC Bergen profi teerde en bepaalde de eindstand op 3-0. Smerdiekse kansen waren er in deze wedstrijd onder meer voor Leen Steenpoorte. De derde keus van NOAD ver slikte zich zaterdag in SPS 3, dat voor eigen publiek met 5-1 won. De Fliplanders waren naar Poort vliet gereisd om de derde plaats te handhaven. Daarvoor moest op z'n minst een gelijkspel veroverd worden. Het pakte echter anders uit. Bij de rust was SPS al naar een 4-0 voorsprong uitgelopen. NOAD bracht twee wisselspelers in de ploeg en daarna ging het heel wat beter. Desondanks ver grootte SPS de voorsprong tot 5-0. In de laatste minuut redde Han Quist na een voorzet van Piet Ge luk de eer, 5-1. SPS had de zege verdiend. Een week eerder behaalde NOAD 3 een gelijkspel bij Tholense Boys 3. Al na 2 min. scoorde Adrie Fonteijne de openingstreffer na fraai aangeven door de Joegoslaaf Puleski, die sinds lange tijd weer van de partij was. NOAD kreeg vervolgens een serie mooie kan sen, maar ze bleven onbenut. In de 20e min. was er weer een voor zet van Puleski en opnieuw scoor de Adrie Fonteijne, waarmee hij de stand op 0-1 bracht. Tot aan de thee een beter NOAD met Jaap Bolier en Giel Verschoor als uit blinkers. Na rust kwam bij de Fli planders Kees Verstrate in het veld voor Verschoor. Meteen na de aftrap was er op de rand van het Fliplandse 16 m.-gebied een Thoolse vrije trap, die doeltref fend werd genomen, 1-2. NOAD was aangeslagen en het werd steeds meer op eigen helft terug gedrongen. In de laatste minuut kreeg Tholense Boys nog een vrije trap, die eveneens werd benut, 2-2. Het gelijkspel gaf de verhou dingen in deze derby goed weer. Vosmeer 3 begon aan de thuis wedstrijd tegen RBC 5 met de wetenschap dat alle andere reser ve-elftallen de volle winst hadden behaald. Men wilde daar zeker niet bij achterblijven. Vanaf de eerste minuut was het dan ook aanvallen geblazen. In de 4e min. nam Vosmeer de leiding, toen Jan Duine van afstand met een lob de Roosendaalse doelman passeerde. In de 13e min. reageerde Jan Lambrechts goed, toen de Bra bantse doelman een schot van André Hommel losliet. De eer van dat doelpunt werd toch door An ton de Koning opgeëist. Hij ver lengde het leer tussen enkele RBC-verdedigers en scoorde 2-0. Vosmeer behield het initiatief en kreeg vele kansen om de voos- prong te vergroten. Voor rust slaagde Vosmeer daar niet meer in. Schoten van Anton de Koning en André Hommel werden ge stopt en een harde uithaal van André Hommel scheerde vlak voor rust over het RBC-doel. Aan de andere kant was doelman Jack den Hollander echter ook attent, toen het leer verkeerd werd te ruggespeeld en hij de bal van voor de voeten van een RBC'er moest wegschieten. Nu knalde een Roosendaler echter van afstand raak. Zijn collega stond buiten spel en het feest ging niet door. In de tweede helft zag het er voor Vosmeer een stuk gunstiger uit, toen Anton de Koning met een strak schot 3-0 aantekende. Uit een hoekschop van Jan Lam brechts maakte André Hommel er met een prachtige kopbal 4-0 van. De zaak was bekeken. Jan de Klerck was 10 min. voor het einde dicht bij 5-0, maar hij miste een voorzet van Harry Havermans op een haar na voor een vrij doel. Zijn afstandsschot spatte uiteen op de lat. De attent reagerende Anton de Koning maakte het karwei af, 5-0. Even later had De Koning pech, toen hij binnen het strafschopgebied werd neerge legd. Hij kreeg geen penalty toe gekend. Dat de midweekcompetitie niet helemaal serieus genomen wordt, blijkt uit het feit dat de heer met de grasmaaimachlne, die ijverig aan het werk was, geen reden zag hiermee op te houden voor de wedstrijd WBG Tholen-Bergen op Zoom. Op hoger bevel werd het werkterrein naar elders ver legd. De wedstrijd was volledig voorTholen: de WBG'ers schoten zevenmaal raak, terwijl de Berge- naren tot twee doelpunten kwa men. Tholen speelde na de thee zelfs met 10 man, aangezien de vrouw in het gezelschap het voor gezien hield. Ondanks het feit dat het Thoolse team van samenstel ling verandert(enkele geluksvo gels kregen ondertussen werk, maar helaas heeft men iedere keer nog nieuwe spelers) speelt men zo goed, dat de derde plaats in de rangschikking bezet wordt. Steenbergen leidt voor Lepel straat. Evenals de reserves gingen ook de mannen van Stavenisse 3 naar het Bergse BVVB (3). In deze laatste competitiewedstrijd scoorde de thuisclub al snel de openingstref fer. Stavenisse ging vervolgens in de aanval en kreeg verschillende kansen op de gelijkmaker. Uit één van die aanvallen scoorde Jaap van Beveren nog voor de thee de gelijkmaker. Na rust was SCS sterker, maar er vielen geen doel punten meer. SCS 3 was tevreden met dat gelijkspel, temeer omdat men na 10 achtereenvolgende wedstrijden ongeslagen bleef. Het derde van Stavenisse speelde dinsdag 19 april tegen kampioen WC in Halsteren. Een wedstrijd met voor beide teams mooie kan sen, die echter niet benvt werden. Een treffer van SCS werd wegens praten afgekeurd. De thuisclub ging fel van start, maar doelman Wim van Houdt was zeer goed op dreef. Toen een SCS'er zijn eigen doelman passeerde na een VVC- voorzet, kwam de Halsterse ploeg op 1-0. Stavenisse liet het hoofd echter niet hangen en ging in de aanval, wat de gelijkmaker van Gijs Vermaas opleverde. Na de thee ging SCS weer in de aanval, wat opnieuw een (2-1voorsprong opleverde. Stavenisse nam het spel weer in handen en ging op jacht naar de gelijkmaker. Nu scoorde een VVC'er een eigen doelpunt. Sportief. Stavenisse 3 hield zo toch nog een punt aan het tréffen met de kampioen over! Het lichte veldoverwicht van Vosmeer 4 in de thuiswedstrijd tegen HSC 3 werd zondag uitge drukt in een 2-0 overwinning. Het was een ontmoeting vol Vosmeer- se kansen, waarin de score na een kwartier werd geopend, toen Jan Geuze een voorzet van Toine van Meer meteen op de slof nam en hard inschoot, 1-0. Voor de thee kwam de thuisclub niet verder dan een schot op de dwarsligger van Jan Geuze. In de tweede helft vergrootte Vosmeer na 10 min. de voorsprong door een fraaie treffer van Kees Potappel, die handig gebruik maakte van een aarzeling in de HSC-defensie, 2-0. Vooral in de slotfase van de wedstrijd was Vosmeer 4 dicht bij een derde doelpunt. Een kopbal van Toine van Meer werd van de doellijn gehaald, terwijl de Brabantse doelman bij een doelworsteling tot driemaal toe schoten van Jan Geuze, Toine van Meer en Kees Potappel uit zijn doel ranselde. Een uitval van de gasten leverde vlak voor het einde een mooie kans op een tegendoelpunt op, maar doelman Rein Hendrikse, die zondag een .goede indruk maakte, ranselde het leer uit de bovenhoek en bracht de handen van de toeschouwers op elkaar met die mooie safe. Het bleef na een sportieve ontmoeting bij een 2-0 winst. Het ging in tegenstelling tot vele voorgaande wedstrijden weer als vanouds bij Smerdiek 5. In deze laatste competitiewedstrijd werd een nieuwe tactiek gevolgd, die vruchten afwierp: de nadruk werd ditmaal op de jeugd gelegd. Zo werden zaterdagmiddag onder meer de vier ingevallen jeugdspe lers Adrie Quist, Huib Uyl, Addie Stoutjesdijk en Peter Polderman in de uitwedstrijd tegen FSV 3 in Fijnaart meerdere malen de diep te ingestuurd. Smerdiek 5 legde oogstrelend voetbal op de mat, waarbij het accent op de combi naties lag. De gasten bepaalden het spelbeeld en scoorden voor rust de openingstreffer. Adrie van Splunter nam die voor zijn reke ning. Na de thee volgde het mooiste doelpunt van de wed strijd. Niet zozeer de treffer op zich, maar de acties die er aan vooraf gingen, waren schitterend om te zien: drie combinaties vanaf 40 m. van het Brabantse doel volgden elkaar op, zelfs de keeper werd uitgespeeld en Jaap op den Brouw scoorde 0-2. Toen Kees Zwagemaker op de rechtervleugel doorbrak en het leer ter hoogte van de tweede paal voor het doel bracht, kopte Jaap op den Broyw nummer drie in. Huib Uyl nam het laatste Smerdiek-doelpunt voor zijn rekening, in een wed strijd, waarin het bij de Smerdie- kenaars van een leien dakje liep. Volgend seizoen zal het met Smerdiek 5 anders gaan dan in het afgelopen seizoen. De omschake ling van Smerdiek 3 en Smerdiek 5(het derde, dat practisch nooit trainde, werd het vijfde en het vijfde werd het derde) heeft niet het beoogde effect gehad. Smer diek 3 is namelijk gedegradeerd naar de 3e klasse reserve, terwijl het enkele jaren geleden bijna op het punt stond om naar de KNVB over te gaan. Die ploeg met onder meer Kees van den Hoek, Cees Bijl, Jaap op den Brouw en Jaap de Rijke mocht echter van het be stuur niet naar de KNVB, omdat de Smerdiekse reserves daar toen (matig) opereerden. In het afge lopen seizoen speelden deze rou tiniers voor hun plezier in Smer diek 5, dat ook bijna iedere week met andere voetballers aan de start verscheen. Verschillende spelers zetten een punt achter hun voetbalcarrière, wanneer het vol gend seizoen niet anders gaat dan in de afgelopen periode. De met rust bereikte 2-1 voor sprong was voor WHS 1 met een aantal reserves niet voldoende om de vinnige derde klasser uit Lage Zwaluwe op de knieën te krijgen. Er kon die eerste helft nog wel genoten worden van een paar vlotte groen witte combinaties, waarbij vooral Peter Scherpenisse de gevaarlijke linkervleugel was. Hij bracht ook een schitterend doelpunt op zijn naam, toen hij uit een aanval het leer goed onder controle bracht en hard inknalde. Maar geleidelijk aan verzandde het Sint Annalands voetbal in te eenzijdige- en vooral te doorzich tige combinaties. Toch ontbrak het daarbij niet aan kansen om de voorsprong met een paar doel punten te vergroten. De beheerste afronding ontbrak. Zo zag het schaarse publiek onder paraplu of onder kantine-afdak een kwartier aan een stuk de spelverdeling uit sluitend op rechts doorschuiven, waar het een gedrang was van je welste van groen witten en Zwa luwen, terwijl op links midden velder Willem Jan de Voogd van der Straaten en Peter Scherpenis se geheel vrijgelaten eenzaam en teleurgesteld bleven wachten op de gewenste openingspasses. Dom voetbal was in die fase de indruk van kijkers. Door uitvallen kwa men de Zwaluwen tenslotte op 2-3. ASWH Altena Arnemuiden SHO Oostkapelle SSC'55 AZVV Bruse Boys SC Everstein Good Luck WHS Oranje Wit NEO'25 22 14 7 22 12 5 21 11 4 21 89 20 10 4 21 87 22 7 8 77 77 55 46 29 1 2 1 35 40- 12 5 29 32- 27 6 26 39- 20 4 25 25- 16 6 24 50- 37 6 23 35- 26 7 22 27- 23 7 21 35-38 7 21 29-35 10 15 22- 27 10 14 17-31 9 13 19- 32 18 4 12-58 Af en toe was er in St. Maartens dijk geen sprake van vriend schappelijk voetbal tussen Smer diek en Noad. Met name de Fli planders gingen er dinsdagavond nogal eens hard in. In de ope ningsfase was er sprake van gelij- kopgaand voetbal. Noad was creatief, vooral Joop Quist onder scheidde zich met snelle acties, maar de eerste doelkans was voor de thuisclub toen Chris Koopman een voorzet van Rien Vroegop net over kopte. Doelman Jos van Splunter, die na zijn Smerdiek-periode nooit meer tussen de palen stond maar keeper Ligtendag verving, had bijna het nakijken. Noad probeerde met een ijzersterke inzet aan een doel punt te komen, maar Smerdiek bekeek de zaak en liet de gasten vaak niet verder dan het midden veld komen. In de 20e minuut opende Wim Vroegop sr. voor Smerdiek de score. Aan de basis stond Rien Vroegop' die twee maal achter elkaar schitterend combineerde met Wim Vroegop. Tien minuten later kwam de oog strelende gelijkmaker van Dim Verwijs, die vanaf 25 m. een hard schot gaf. Via de binnenkant van de rechterpaal verdween het leer in het doel, ongrijpbaar voor Jan Guiljam. In de 40e minuut legde verdediger Filius aanvaller Rien Vroegop in het strafschopgebied neer en met een penalty was het 2-1. Een minuut later liet Rien Vroegop bij een vrije trap, 20 m van het doel, de muur voor paal staan: 3-1. Scheidsrechter Stout jesdijk, die resoluut optrad, floot het rustsignaal. In de tweede helft verzuimde Noad om terug te komen. Een schot van Bram Kot werd van de doellijn getrapt, terwijl een mooie kopbal van Quist door Guiljam uit de hoek werd gehaald. Rien Vroegop bewees in de laatste mi nuten zijn grote klasse. Hij pin gelde in het Fliplandse straf schopgebied, versnelde plotseling en schoot he leer in de touwen, waarmee hij zijn derde doelpunt maakte. Daar bleef het bij: 4-1. De Fliplandse reserves hadden dinsdagavond tijdens een oefen duel op eigen veld weinig moeite met Smerdiek 3. Toch kwam Noad 2 door een eigen doelpunt van keeper Cenny van Strien met 1-0 achter. Tony v.d. Ree zorgde voor de gelijkmaker, waarna de thuisclub via Jan Kot uitliep naar 2-1. Noad speelde beter en drukte dat uit in het derde doelpunt^ waarna Smerdiek toch tot 3-2 te rugkwam dankzij Piet Bazen. Jan v.d. Kleijn zette Noad op 4-2, Cenny Tichem maakte er 5-2 van en Jan Kot bepaalde de eindstand op 6-2. Wilco van Herk, Noad-A- junior, miste in de tweede helft nog een strafschop. Wanneer Noad 2 niet meer naar de 2e klas reserve promoveert, speelt men volgend seizoen in competitiever band tegen Smerdiek 3, dat vanuit deze klas degradeerde. Smerdiek-trainer Jan Meesters uit Breda nam zaterdagavond met zijn vrouw afscheid in de kantine van ongeveer 80 bij de voetbal betrokken mannen en vrouwen. Meesters z^tte een punt achter zijn bijna tweejarige Smerdiek- periode wegens verhuizing naar de Sinaï-woestijn, waar hij als be roepsmilitair voor de Verenigde Naties als waarnemer optreedt om Israël en Egypte voor vijandelijk heden te behoeden. De sympathieke Meesters, die voor Smerdiek, Rillandia, Zee land Sport en de Nac-jeugd train de, werd geprezen door voorzitter l.C. Moerland, bestuurslid H. Knuist, de spelers Jos Leemreijze (reserves), Henk van Houte (4e) en het dameselftal. De trainer kreeg elftalfoto's van het le en 2e elftal en geschenkbonnen, terwijl zijn echtgenote heel wat bloemen in ontvangst kon nemen. De voorzitter herinnerde eraan, dat Meesters altijd bijzonder vroeg voor wedstrijden en trai ningen aanwezig was. Uit eigen beweging nam hij ook de keeper straining van Jan Guiljam en Kees Lindhout op zich. Op zijn beurt sprak Meesters, die Smer diek mede naar de top van de 4e klas leidde en ook een goed öe- serveteam achterlaat, de hoop uit, dat het standaardteam alsnog naar de 3e klas promoveert. Na op de schouders te zijn rondgedra gen, vertrok het echtpaar Mees ters. De rest van de feestvierders bleef achter met hapjes en drank jes en een dansje bij muziek van Leo Overbeeke. Bestuurslid C. Stoutjesdijk neemt de training waar totdat de nieuwe trainer v.d. Meeberg uit Dinte- loord bij Smerdiek in functie komt. De reserves van Vosmeer lieten er dinsdagavond in een sportief oe fenduel tegen Stavenisse 2 geen gras over groeien, al na drie mi nuten namen de kampioenen een 2-0 voorsprong. Stavenisse kreeg wat meer vat op het spel, maar drukte dat niet in doelpunten uit. Voor rust maakte Vosmeer er 3-0 van. Na de thee kwam de vierde treffer. De dames van Smerdiek hebben de voorlaatste (thuis)wedstrijd tegen Waarde gewonnen met 4-0. Het team moest zich vroegtijdig in de kleedkamer melden, omdat het geen gemakkelijke wedstrijd zou worden. En dat overleg wierp ook zijn vruchten af. Smerdiek kwam gespannen op het veld. Waarde werd met de rug tegen de muur gezet. In de eerste helft bleef het bij een Smerdiekse openingstref fer. Na de thee ging het beter met onder meer twee verse krachten. Eén van de dames was gebles seerd uitgevallen. Trudie Stout jesdijk maakte aan alle Waarde- illusies een eind. Ze dribbelde door de verdediging en scoorde 2-0. Trudie schreef tevens num mer drie op haar naam. Hennie van Dijke rondde een solo met het vierde Smerdiek-doelpunt af. Smerdiek behaalde tegen dit Waarde - de uitwedstrijd was destijds met 5-2 gewonnen - een goed resultaat, waarmee leider C.Lindhout zich na afloop uiterst tevreden toonde. Het damesteam van Vosmeer trad zondagmorgen onder een fraai lentezonnetje aan tegen MOC uit Bergen op Zoom. Thuisclub Vos meer ging voortvarend van start. Beide ploegen waren amper warmgedraaid, of Helma Goede- gebuure had Vosmeer al op 1-0 gezet. MOC vond dat echter geen aanleiding om bij de pakken neer te gaan zitten. Met mooie aanval len van beide kanten werd het een aantrekkelijke ontmoeting. De verdedigingen van beide teams waren in een goede vorm, waar door er voor de thee niet meer gescoord werd. In de tweede helft bleef dit spelbeeld aanvankelijk gehandhaafd. Naarmate de wed strijd vorderde, bleek de thuisclub over een betere conditie te be schikken. Anita Gc^edegebuure ging 10 min. voor het einde op weg naar 2-0, maar de Bergse verdediging stond die treffer in de weg. De wegspringende bal kwam voor de voeten van Marion Ca- pelle, die niet aarzelde en de stand wel op 2-0 bracht. Enkele minuten voor het eindsignaal werd een schot van Anita Goedegebuure weer geblokkeerd, ditmaal door het been van de keepster. Marion Capelle stond opnieuw op de juiste plaats en na een bekeken schuiver trilde het netvoor de derde maal. Vosmeer zegevierde met 3-0. Vosmeer 5 heeft in de uitwedstrijd tegen Moerstraten 4 karakter ge toond door een 3-1 achterstand om te buigen tot een 3-5 overwin ning. De thuisclub nam al snel de leiding, maar kort voor rust slaagde Tonnie Kruf er in om de gelijkmaker te scoren. In de twee de helft zag het er aanvankelijk slecht uit voor de gasten. Binnen 10 min. troffen de Brabanders tweemaal doel, 3-1. En dat leek hopeloos. Via een solo van Johan Verbiest kwam Vosmeer terug in de wedstrijd, 3-2. Halverwege de tweede helft scoorde Tonnie Kruf de gelijkmaker. Nu trok Vosmeer het initiatief naar zich toe. Dirk van Driel zette de gasten met een schot zelfs op voorsprong. Toen Tonnie Kruf zijn hattrick scoorde en Vosmeer zodoende naar 3-5 schoot, was Vosmeer veilig. In de slotfase had men er geen moeite mee om die voorsprong vast te houden. Een wedstrijd is pas bij het laatste fluitsignaal afgelopen. Beaumets 23-4-1983, Reisduif te Scherpenisse 316 duiven los 9.00 uur z.wind. afst. 176 tot 182 km. le pr 10-56-48 1511,60 laatste pr. 12.-02-20 967.90. J. Moerland 1-13-20-29-42-46-58-60- 61-91-98-101.; A. Gebraad 2-23-85; A. Moerland 3-17-33-34-40-59-70-90; P. Potappel 4-8-15-18-22-35-80-87-93A. van Luijk 5-28-67; P. Bevelander 6-32-39-51-76-77; A. Riedijk 7-9-27- 57-69-84; C. Bolier 10-43-47-50-51-64-92-95; R. Moer land 11-19; Iz. Moerland 12-19-41-63-104; C. van Gorsel 14-24-55; G. Lindhout 16-30-31-37-44-72-74; A. Hage 21-38- 78; K. Lisseveld 25-26-68-81-94-99; L. de K. Koolaard 45-48-71 -75-82-96; W. Moerland 52-86-100; M. Goudzwaard 54-65; P. Suurland 56-73-79- 88-103-105; H. Smits 62; G. Larooy 66-83-89; W. Potappel 97; G. van Leeuwen 102. Beaumets 23-4-1983, Trouwe-Duif Tholen 260 duiven los 9.00 z.wind lepr. 11-13-29 1354,26 m. laatste pr. 11-38-56 1134,63 m. C. van Luijk 1-14-18-21-63; C. Laban 2-23-52; L. v.d. Klein Jz. 3-31-41-43-49; P. Laban 4- 8-16-17-20-36-44; L. v.d. Klein (S) 5-29-51-57-59; C. v.d. Berge 6-7-16- 28-33-48; L. Soomers 9-11; W. Theu- nisse Zn. 12-40-60; L. v.d. Hoofd 13; M. Moeliker 15-27; J.M. van Dijke 19-47; L. Hage 22-26,42-45-56; J. Noom 24-25-30-34-46-58-61; J. Hol 32-38-64; J. van Dijke (Kr) 35-53-54-55; A. Korsman 37-39; J. Baay 50; J. Toetenel 62; J Kegge 65. De Reisduif St. Philipsland vanaf Beaumets op 23-4-'83, 471 duiven ge lost met Zuidenwind 9.00 uur, snelheid eerste duif 1459.51 m/m aankomsttijd 11.07.01, laatste duif 1112.98 m/m, aankomst 11.46.51. A. Faasse 13,25,37,45,56 ,59,74.78, 92 en 98; J. Walpot Zn 2, 13, 29 en 75; A.S. Hooglander 4, 21, 23 en 44; Jac. Geense 5, 16, 35, 77 en 94; M. Meijer Zn 6 en 42; Iz. Vermeij 7, 15, 55 en 99; S.M. Quist 8, 17, 18, 27, 32, 36, 52, 60, 63, 85, 95 en 101; Abr. Geense 9, 86, 107 en 115; K.A. Reijn- goudt 10, 61 en 108; W. Beurkens 11, 49, 84 en 109; L. Reijngoudt 12, 26 en 73; C. Verwijs 14; C. Dieleman 19; K. v. Dommelen 20, 24 en 96; J. v. Oeve- ren Zn. 22 en 97; J. Smits 28, 46, 68, 70 en 112; M. Laban 30,34,38 en 41; J. Quist 31 en 72; K. de Frel 33, 39, 58, 64, 65, 66, 67, 6976, 83, 88 en 118; M. Mol 40, 50, 51, 80, 103 en 106; J. Ver wijs Zn. 43 en 81; Jack Reijngoudt 47 en 90; Adr. Verwijs 48, 100 en 116; S. Vermaas Zn. 53, 82 en 105; A. Verhage 54, 79 en 91; P. v.d. Made 57, 102 en 114; J.C. Verwijs 62, 110 en 113; Sj. Vermeij 71 en 111; Joh. Reijngoudt 87, 89. 104 en 117; Gl. Walpot Zn. 93. PV de Zwaluw Sint Maartensdijk zo. 24 april vanuit St.Quentin, 235 duiven los, windstil, led. 9.48.55 u. en 1532.29 m/min, l.d. 10.54.24 u. en 1019.09 m/min. D.Muskee 1, 6, 7, 11, 19, 28, 29, 34,44, 56, 57, 69, 74, C.Andriesse 2, 55, 75, J.Stoutjesdijk 3,3140,52,73,1. Kwaak 4, 10, 46, 53, 63, 64, D. de Wilde 5, 16, 45, 49, 60, 70, A. van Gorsel 8, 35, 36, 54,66, 76, 78, A.Zwagemaker9, 14, 15, 33, 48, L'Riedijk 12, 23', 25, 27, 32, 41, 47, 65, 66, 77, P.Bijl 13, 37, A.D.v.d.Ree 17, 22, 42, L. van de Berge 16, 30, 43, J.Heijboer 20, 50, D.Bentschap Knook 21, 26, 39, 58, 59, 62, 67, 71, 72, O.V, L.Lindhout 24, 38, 61, A. van de Ree.51. Speciaalzaak in kousen, sokken, panty's, maillots Wouwsestraat 15, B.o.Z. Tel: 33666 Advertentie I.1V Wat het ontbreken van een streekplan betreft, sprak de gede puteerde van een unieke situatie. In heel Nederland geldt er alleen voor Tholen/St.Philipsland en Flevoland geen streekplan. 'U gaat er echter niet onder gebukt, geloof ik', zei mevr. Maris. 'Nee, er zijn al regeltjes genoeg. Een streekplan hoeft voor mij niet, want ik ben bang dat Tho len/St. Philipsland daarin geman geld worden', aldus Van Gorsel. Hij had liever een goede verbin ding via de Oesterdam. 'Dat is van groot belang voor Tholen om ons nader bij Zeeland te halen. Ik be treur 't dat Middelburg ons nog al eens achter in de wagen ziet', zei het VVD-raadslid. Ook voorzitter Ph.van den Hoek had in zijn ope ningwoord aangedrongen op een goede weg via de Oesterdam. Daar was mevr. Maris het mee eens en uitstel van de Oesterdam- aanleg noemde ze onaanvaard baar voor het provinciaal bestuur. Ze bestreed, dat Tholen/St.Phi lipsland in voorstellen van g.s. te weinig aandacht zou krijgen. 'Als u zich echter tekort gedaan voelt - meestal gevoelsmatig, zoals ik dat ook in Zeeuws-Vlaanderen en Goes wel hoor - zie ik graag voor beelden.' Van Gorsel noemde het struc tuurplan Tholen, waarop het pro vinciaal bestuur nimmer een re actie had gegeven. Vervolgens de PZEM-lening van 50 miljoen gul den voor de Schelde in Vlissin- gen(KMS). Tholen/St.Philips land hebben daar niet veel aan omdat de inwoners gericht zijn op bedrijven rond Rotterdam en in West-Brabant. De werkloosheid neemt in Zeeland echter het snelst toe op Tholen/St.Philipsland, al dus Van Gorsel. De gedeputeerde bracht naar vo ren, dat de KMS als grootste werkgever in Zeeland toch wel een bijzondere plaats inneemt. 'Een groot deel van de midden stand en aanverwante bedrijven is daarvan afhankelijk. Als de 50 miljoen niet beschikbaar was ges teld, had het KMS-plaatje er nu heel anders uitgezien. Dankzij een zuinig beleid met de PZEM in het verleden, kunnen we iets doen wat nu nodig is. De omstandigheden rechtvaardigen 't. De vijftig mil joen worden ook heel zorgvuldig besteed. Daarvoor hebben we een adviesbureau aangetrokken. Het geld gaat niet in een bodemloze RSV-put, daar kijken we goed naar voordat we die 50 miljoen doorsluizen. Daarnaast hebben we een werkgelegenheidsfonds, dat ook voor Tholen en St.Phi lipsland beschikbaar is', aldus mevr. Maris. De gedeputeerde ging verder nog even in op het bestrijdingsplan bacterievuur van staatssecretaris Ploeg. Ze noemde dat teleurstel lend gézien het accent op de boomkwekerijen. 'Ik ben bang dat het weinig of geen soelaas biedt voor de fruitkwekers. We zijn ook niet in het plan gekend en boven dien is het erg laat voor het ko mende seizoen', zei mevr. Maris. 'Van de beplantingsverordening die de provincie voorstelt, deugt ook geen snars', vond Van Gorsel. Daar was de gedeputeerde 't wel mee eens. G.S. waren er zelf wei nig gelukkig mee. Elenbaas voor spelde, dat dit voorstel zo niet zou worden aangenomen. Nu heeft de gedeputeerde ten aanzien van de ruimtelijke orde ning wel over een andere politieke wind verteld, maar zijn de ambte naren daar al aan gewend, infor meerde dhr.Zwikker. 'Een koerswijziging van 180 gra den is onmogelijk', antwoordde de gede puteerde. 'Je zit met erfe nissen en het afmaken van ingezet beleid. We hebben echter hard werkende ambtenaren - diezelfde man met z'n mapje op de gang zie je overal wel - die loyaal uitvoeren wat het provinciaal bestuur wil. Koerswijzigingen vergen tijd. Het heerlijke van een dagelijks bes tuurder is, dat je door een ambte naar kunt laten vertellen wat er in een dikke pil als het structuurplan Tholen staat' zei mevr. Maris, die over meis- in plaats van man kracht sprak. Voorzitter Van den Hoek dankte haar voor de bijzonder plezierige, erg open manier van discussie. Mevr. Maris reed met een bloe metje naar de veerboot bij Krui- ningen. De voorzitter had in zijn ope ningswoord nog herinnerd aan de goede verkiezingsresultaten in 1982. 'Die politieke winst moeten we via onze vertegenwoordigers omzetten in daden. Ook de leden kunnen daarbij actief zijn. Het huidige kabinet met een sterke li berale inbreng, zorgt voor een krachtige aanpak. Men heeft geen leuke boodschap, maar naast be zuinigingen is er ook een stuk las tenverlichting voor het bedrijfs leven. De P.v.d.A. voert hiertegen een gefrvstreerde oppositie. De mogelijkheden die de parlemen taire democratie biedt, acht men onvoldoende, zodat tot burger lijke ongehoorzaamheid is opger oepen. Dat is echter verwerpelijk', zei VVD-voorzitter Van den Hoek woensdagavond in Poortvliet. Gedeputeerde mevr. Maris hoorde tijdens haar spreekbeurt in Tolrust het etablissement regelmatig den deren door voorbij rijdende vrachtwagens en personenauto's. Mogelijk heeft ze donderdag ochtend al tegen haar collega De Voogd gezegd: 'Die nieuwe rond weg in Poortvliet is hard nodig Jan.' Zoals in Tholenderwijs werd ver meld kan de gemeente de tegen geluidshinder te treffen maatre gelen onderbrengen in het afwe gingsproces van het bestem mingsplan. Als de verkeersinten siteit niet hoger wordt binnen een periode van 10 jaar tot 2450 mo torvoertuigen per dag zijn geen extra maatregelen nodig. Er vond op de Thoolse wegen een onder zoek plaats naar die verkeersin tensiteit. Op een verkeersbelasting van 2450 motorvoertuigen per et maal komt maar een enkele Thoolse verbinding, zoals de pro vinciale wegen van Tholen naar Sint Maartensdijk, van Tholen naar Oud-Vossemeer en de Ten Anker- en Grindweg te Tholen. B en w deden dan ook het voorstel dat onderzoek naar de verkeers belastingen van de Thoolse wegen en straten in een verzamelverkla- ring op te nemen. Dit geldt dan tot 1993. Het P.v.d.A. raadslid mevr. N.M.J. Boissevain-van Riet' plaatste nog wel een vraagteken bij die conclusie. Er zijn toch wel wegen waar de belasting boven die limiet ligt of zal komen. Is er een prognose bij opgenomen? Het RPF/GPV raadslid van Belzen informeerde of bij de opname toch ook de campingdrukte is in begrepen. Het V.V.D. raadslid J.L. van Gorsel meende dat de huidige vastlegging niet betekent, dat er in de toekomst al niet snel maatregelen nodig kunnen zijn. Bij het voorstel een voorberei- dingsbesluit te nemen voor de bouw van energie-zuinige wonin gen in het bestemmingsplan 'Bui tenzorg' te Tholen informeèrde Bijl wat de minimum oppervlakte is van een woonkamer. De voor zitter meende dal het 18 m2 is. De heer Bijl had echter op de teke ning niet meèr gezien, dan 15 Vi meter. De voorzitter wees er op. dat er van volkshuisvesting goed keuring moet komen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 15