voordeliger, Nü. 70- 70.- 65.- 65.- Kinderen met schoppen in Ipthdder op Boomfeestdag Linnen Look, kombineren, variëren draagbaar, makkelijk, OA. [C&A?s Trend Tip:| Boekhandel Heijboer 8 EENDRACHTBODE Donderdag 31 miart 1983 Nieuwe uitgaven in voorraad bij Voor elk wat wils en dan nog voordeliger dan de boekenclub bij boekhandel HEIJBOER - SINT ANNALAND ^^vlfay of Life is het etiket van de mooiste combineermode. C&ói u tbcA \toobde£lye\! U hebt nu de meest gelezen krant op Tholen en Sint-Philipsland in handen. Burg.Vogel pleit voor jeugdafdeling Natuurvrienden De meeste kinderen in Stavenisse, Oud-Vossemeer en Sint Philipsland waren binnen, toen woensdag 23 maart tijdens de Boomfeestdag de eerste grote maartse buien uit de sombere lucht vielen. Na het planten van vele struiken en een groot aantal bomen smaakten de versnaperingen best. In Sint Philipsland maakte bur gemeester T.A.Vogel van de modderige gelegenheid gebruik om de kinderen te wijzen op de actieve natuurvereniging en liet doorschemeren dat er binnen de Fliplandse gemeenschap ook nog wel plaats is voor een jeugdafdeling van de Natuurvrienden. Voorlichting Droog op Tholen Vosmeer 2 bijna kampioen Vosmeer 3: 3-0 winst tul-— se; origineel erp in streep- n, fraai ver te zakken, fijn nstruktuur. streepdessin nenstruktuur, tnoopmodel, Lzakken, - erd. 38-44 75? SJIEK IN TPAK Blouse: volmaakt in kleur met de blazer en broek. 38-44 I Blazer: klassieke De grote natuurgids voor iedereen 470 plant- en dierensoorten meer dan 500 kleurenfoto's Speciale prijs19.90 l/andenhorst - Bloemmotieven in kloskant34.50 West - Een soldaat keert terug15.90 Schnabel - De opvoeding van onze hond 24.50 John te Carré - De lokvogel29.90 van der Sloot - De Nederlandse sleepvaart 39.50 Oosterhuis - Aandachtig liedboek20.00 da Co sta - Uit het leven gegrepen14.90 Benschop - Zo zag ik Hem8.95 Reader's Digest - Het Beste Vogelboek59.90 Readers Digest - Zelf doen over Hout; gas-water-elektra; Onderhoud; Interieur; Metselen; Gereedschap per deel8.90 v.d. Linde - Het geheim van Vredenhof 19.90 Meyer-Andersen - Aerobic8.90 De nieuwe Kluitman voorjaarsuitgaven met een nieuwe Kameleon, Zuster Britta, De Drieling en Wolf-serie. lijn, prettige coupe,, subliem afgewerkt, linnenstruktuur, gevoerd. 38-44 Broek:goede pas vorm, bandplooien; steekzakken, stof- fen ceintuur, lin nenweefsel. 38 44 LEKKER ONGEDWONGEN Blouse: glad gewe ven linnenstruk tuur, vlot model, charmant boordje, drukkers. 38-44 Rok: losjes ge plooid, makkelijk doorknoopmodel, I zakken in zijnaad, I gestreept, linnen- 1 struktuur. 38-44 FIJN SPORTIEF Blouse: leuk op staand boordje, drukkersluiting, aparte mouw inzet, fijn linnen struktuur. 38-44 Broek: bandplooi- model, komfor- tabele pasvorm, steekzakken, linnenstruktuur, stoffen ceintuur. 38-44 75.- 90.- ■MÉÜMÜiliM In Sint Philipsland verzamelden de 5e en 6e klassers van o.l.s. de Luyster en de ehr.lagere Ko.Ju- lianaschool zich onder leiding van de hoofdonderwijzers Plekkenpol en Geense in de brandweerkazer ne. Popelend van ongeduld, ge wapend met schoppen en laarzen, luisterden de kinderen naar bur gemeester Vogel, die de jeugd vanaf een trapje wees op het be lang van de Boomfeestdag. Hij bond er een historisch praatje aan vast: "Dit is al het 26e jaar dat er bo men door de kinderen worden geplant. Voor Flipland is het slechts voor de zevende keer, dat dit gebeurt, Hoe denken jullie dat dat komt?" hield de burgemeester de kinderen vragend voor. "Een slechte bodem", was het rake ant woord van een jongen. Op fluis tertoon klonk schertsend 'een slechte gemeente' uit de mond van één van de oudere aanwezigen. Dhr.Vogel ging dieper in op de gevolgen van de watersnoodramp, vele bomen eraan moesten gelo ven. De grond werd zilt. Voordat de jeugd in twee groepen in de richting van de Oostdijk en de prinses Marijke kleuterschool verdween, wist ze al alles van de Boomfeestdag af. Sinds het begin van maart bereidden de leerlingen zich voor op het mileuvriendelijke gebeuren. Fir werd aan de hand van lesmappen geplakt, gepuzzeld en geknipt. Gemeentewerken trof intussen de benodigde voorberei dingen, zoals het bewerken van de grond en het maken van plantga- ten. Op vrijdag 18 maart kwam dhr.G.R.Goedegebuure, hovenier bij de gemeente, naar de 5e en 6e klassers van de Kon.Julianaschool en vertelde over alle aspecten van de Boomfeestdag. Op de eerste lentedag, maandag 21 maart, ge beurde datzelfde op de Luyster. Aan de Fliplandse Oostdijk ont fermden de leerlingen van de Luyster zich over een 'gat' in de dijk, wat de beplanting betreft. Er werden met man en macht, zelfs hoofdonderwijzer Plekkenpol en de burgemeester kwamen er nog aan te pas, 14 populieren tegen de Tijdens de boomplantdag kwamen in heel Nederland leerlingen in 't geweer om hun bijdrage te leveren aan een fraaiere stoffering van steden en dorpen, zoals in St.Phi- lipsland aan de Oostdijk. di|k(tcr hoogte van de Emma- straat) ge/et. Een schitterend ge zicht. Vervolgens werden door dezelfde leerlingen 8 elzenbomen bij bejaardencomplex de Rooze- boom geplant, ter vervanging van een gerooide rij De lege galen werden opgevuld met Olijfwil- genstruiken. de zogenaamde on derbeplanting. Bij de Kon.Julia naschool werden door de kinde ren van de klassen 5 en 6 allereerst 2 tamme, rose bloeiende kastanjes overeind gezet. Rond de Prinses Marijke kleuterschool werden de gerooide grote wilgen vervangen door 7 wilde, wit bloeiende en weinig dragende kastanjebomen vervangen. Het bleef er niet alleen bij bomen, de hele tuin werd op nieuw ingericht. De rose en witte rozen, de geelbloernige berberis, de rose vruchtdragende sneeuw- besjes en de vuurdorens staan in het voorjaar borg voor een schit terend aangezicht. Na een blikje limonade, een koek en een laatste speech van burge meester Vogel mochten de leer lingen naar huis. Ze hadden be loofd erop toe te zien, dat kinde ren 'die niet van Flipland komen' zoals de burgemeester het noem de, met hun handen van de bosjes en bomen afblijven. Tijdens het Boomfeestdag-gebeu ren in Sint Philipsland werden de kinderen tijdens het planten ook bijgestaan door Jan Reijngoudt en Thijs Bakker van vrienden. de Natuur- Op het eiland Tholen waren dit jaar Stavenisse en Oud-Vosse meer aan de beurt om opgefleurd te worden door kinderen van la gere scholen. Zo werden vorigjaar Sint Maartensdijk en Poortvliet onder handen genomen. Wethouder van onderwijs, dhr.J.J.Versluijs, opende de Boomfeestdag op Tholen op het schoolplein van o.l.s. de Schalm in Stavenisse. Er werden daar slechts 3 iepen geplant, omdat er niet meer plantobjecten voorhanden waren. In de gemeenschapsruimte van de Schalm keken de 5e en 6e klassers naar de films 'Bomen voorje leven' en 'Delta Fase 1'. De kinderen konden het milieu-be wustwordingsproces laten bezin ken onder het genot van een flesje limonade. De kinderen van de hoogste klassen van de Reho- bothschool werden toegesproken door wethouder L.J.Koopman van openbare werken. Ook zij kregen na het planten van een drietal iepen bij de ingang van de school een flesje limonade. In Oud-Vossemeer, waar de oud ste kinderen van o.l.s. Die Heene- trechtschool, de R.K. Sint Antho- niusschool en de School met de Bijbel zich verzamelden, vielen de eerste regendruppels, maar na de toespraak van burgemeester E.Baerends was het werk nog best te doen. De leerlingen van de Sint Anthoniusschool plantten 3 iepen en een 20-tal heesters. Nadat en kele kinderen van de o.l.s. en de christelijke school 6 linden had den geplant op het voorterrein van beide scholen - onder meer onder toezicht van deskundig ambtenaar dhr.Van Loenhout - wandelde men gezamenlijk naar de Vossenkuil. Eenmaal binnen begon het pas echt te regenen. Voldaan keken de kinderen onder het genot van een flesje limonade naar de films 'Nationale Parken Noodzaak' en 'Nederland Delta land'. De Nationale Boomfeestdag was ook nu weer een groot succes, on danks het sombere weer. Om met de woorden van hovenier Cïoede- gebuure uit Sint Philipsland te spreken: "Operatie geslaagd!" Vosmeer 2 is na een 1-0 overwin ning bij Roosendaal 4 weer een Stapje dichterbij het kampioen schap gekomen. De zege kwam echter zeer moeizaam tot stand, want ondanks een flink veldover- wicht slaagde Vosmeer er voor rust niet in om met succes de Bra bantse verdediging te doorboren. Toch waren er verschillende mooie kansen. In de tweede helft was het eveneens kommer en kwel met de afwerking van de Vos- meer-voorwaartsen tot halverwe- ge de snelle Jos de Wit alleen door de Roosendaalse defensie snelde en in het strafschopgebied onde ruit werd gehaald. De druk om te scoren was voor de geroutineerde Vosmeer 2-aanvoerder Sjaak Ist- ha niet te groot, want op koel bloedige wijze schoot hij de bal in de uiterste linkerhoek. 0-1. Vos meer bleef na deze openingstref fer sterker, maar slaagde er niet meer in om zich wat veiliger te stellen. Omdat de Vosmeerse re serves het achterin ook goed ge sloten hielden, was de kleine overwinning voldoende voor een stapje dichterbij het kampioen schap. Toen zondagmiddag om kwart over vier de balans werd opge maakt van de resultaten van de Vosmeer reserve-elftallen, bleek dat er maar 4 spelers(van de 44) doelpunten hadden gemaakt, wat toch goed was voor 5 wedstrijd- punten. Sjaak Istha nam de enige treffer bij de reserves voor zijn re kening, Ja# Geuze schoot ze er alle vier in bij Vosmeer 4. Tonnie Kruf was alleenscorer bij het vijf de en met een puntgave hattrick had Harrie Havermans de hele productie in handen bij Vosmeer 3. In de eerste'helft van de wed strijd tegen FC Bergen 6 zette Havermans Vosmeer op 1-0. In de tweede helft eiste hij met een af standsschot ook het tweede doel punt voor zich op. Het werd nog even spannend, toen FC Bergen een kwartier voor tijd met een tegendoelpunt terug in de wed strijd kwam. De Vosmeer-verde diging beschikte echter over vol doende routine om uit de proble men te blijven. Kees Timmer mans bracht Harrie Havermans in de 88e min. in schietpositie en met een harde en droge knal maakte Havermans zijn hattrick vol. Vos meer pakte 2 punten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 8