Gritstraal St.Maartensdijk 3 weken na opening failliet Gaastra St.Maartensdijk heeft de wind volop mee Rode Kruiszorg door daling ledenaantal en vermindering donors Pasen BOUMAN POTTER mmmmm Fiasco |8i|jHwormoïigp&né Vm Lommeren if ii Zestig mensen maken zeilen voor surfsport Controle Rijtijdenwet Donderdag 31 maart 1983 39e jaargang no. 20 Zware straffen Voor wie zich de feestelijke opening met het enthousiasme en de grootse toe komstplannen herinnert, is 't onvoorstelbaar dat Gritstraal in St.Maartensdijk na drie weken wegens faillissement al gesloten is. Drie Rotterdamse fraudeurs, die het bedrijf voor vijftig procent hadden gefinancierd, bezorgden het zeyen man tellende personeel en verschillende bedrijven en instanties een grote kater. Diefstal Uitbarsting Kroning in richtïng Molenstraat tel. 01662-2445 Poortvliet Bij veel goeds dat er vorig jaar was voor de afdeling Tholen van het Nederlandse Rode Kruis, was er voor het bestuur toch ook enige zorg overgebleven. De teruggang van het ledental door verhuizing en overlijden, waarvoor een te geringe ledenwinst in de plaats kwam en de weliswaar lichte, maar toch ook enige ver mindering van het aantal bloedgeefsters en bloedgevers. Voor wat het eerste betreft heeft het bestuur het plan om dit jaar een extra ledenwerfaktie op touw te zetten en ten aanzien van> de donors zal de aanbeveling eveneens wordön geac centueerd, terwijl de trouwe bloedgevers wordt gövraagd het goede doel in naaste omgeving uit te dragen en daardoor anderen op te wekken. "Kun je zeilen maken", vroeg dhr.Lammerts van Bueren uit het Noord-Beve- landse Kats in het voorjaar van 1976 aan dhr.P.W.Priem in St.Maartensdijk. "Dat lijkt ons wel wat,', was het antwoord en vanuit die basis ontstond Gaastra Zeeland, dat aan de Nijverheidsweg in St.Maartensdijk momenteel werk biedt aan zestig mensen. De prognoses van het aantal surfplanken wijzen erop, dat Gaastra tot 1990 de wind in de rug heeft. Doorbraak Bedrukking Topprodukt Oefenlokaal uitgebreid Onderscheidingen Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 12 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 1 7,— per halfjaar. Per jaar 33,per post 40,50 per jaar. Losse nummers 0,85 Opgave advertenties voor dinsdag 1 6 00 u. Advertentieprijs f 0,32 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 7,25 contant. Inclusief btw. op rekening 8,25. Hoofdredakteur G. Heijboer De markante punten herhalen zich elk jaar. Zo wordt het weer Pasen en als 'erkend Christelijke feestdag' vraagt dit feest aandacht en dat krijgt het ook. Een geva rieerde aandacht, want het zal niemand ontgaan, dat de polen waartussen de feestelijkheid zich beweegt, de kerkdiensten en de paashazen zijn, al of niet met een gekleurd ei wat onhandig in een van hun hupse pootjes. Innerlijk en uiterlijk verschilt het allemaal weer hemelsbreed. Is het een groeiend of slinkend deel van de mensheid dat onwrikbaar vast houdt aan het bijbels getuigenis van de opstanding. Feit is dat een ander deel aan zo'n geloof niet toekomt. Dat gaat meer in de richting van versiering. Daarbij is er als een middenmoot een lang zamerhand ontluikende natuur. Het nieuwe leyen. het nieuwe be gin en daar kan. iedereen een graantje van meepikken, zolang zij of hij nog in het heden mag vertoeven. Zo was het al in het verleden, zo is het nog, al wisselen getalsmatig wellicht de onderlinge verschillen. Aan beide zijden wordt het 'ge- lijk'bepleit. Men poogt het Chris tendom uit te spitten en dan wordt alles er bij gehaald, tot aan de kruistochten toe. De jodenvervol ging niet te vergeten. Allerlei vor men van wel bedoeld christelijk handelen, maar een on-christe- lijke uitpakken van de plannen. Vanaf inquisitie tot concentratie kamp. Bij elkaar dus niet zo'n verkwik kende zaak, maar de kerken, heel moeizaam en beducht en vol arg waan in het onderling contact, geven ook stof voor kritiek. Als de simpelste dingen nog niet bree duit kunnen om tot de door de vader der kerk gewenste eenheid te komen, dan moet men niet al te verbaasd staan over kritiek van buitenaf. Anderzijds moeten bui tenstaanders natuurlijk de essen tie van het geloof als zodanig se rieus nemen. Men kan altijd on dermijnen. Als je lang genoeg volhoudt, dat de maan een kaas is, gaat men daar zelfs in geloven. Pasen is in z'n diepste wezen een mysterie, maar het opende en opent nog altijd voor miljoen per spectieven, die zo royaal en ver reikend zijn, dat het 'aards ge druis' verstomt. De mens raakt dan verzoent met lot en leven, met heden en toekomst in een stille bevrijding en verwondering. Dan brengt Pasen leven. Niet alleen maar de werkers van het eerste uur bij Gritstraal in St. Maartensdijk zullen zich zwaar genomen voelen. In dat opzicht was er een steen in de vijver. Bij veel franje is er in deze tijd een zodanige onzekerheid, dat men moet gaan twijfelen aan de meest betrouwbaren. Ondertussen zijn er toch in den lande elementen bezig, die wettelijk blijkbaar veel kunnen omzeilen, maar dan tege lijkertijd hetgeen ze een ander aandoen als het ware de elektri sche stoel verdienen. Er moeten toch mogelijkheden zijn te vinden om oplichterij in te perken. Zo dat niet het geval is, zal ook in de na bije toekomst menigeen in de el lende worden gedompeld. Dat gaat dan verder dan de enkeling, die zich in het geval Gritstraal 'min of meer genomen' voelt. Maar daar verder geen schade bij lijdt. De gevolgen zijn echter ern stiger voor anderen. Met name lijkt ons dat banken in elk geval een geheel ander beleid moeten gaan voeren, dan het vieren van de touwtjes, zoals de laatste jaren duidelijk werd. Zekerheden moe ten een veel meer betrouwbare basis worden. Anders blijft Het individu de meest gedupeerde. Uw aandacht voor ZEEUWSE PALING ECHTE LEVENDE THOOLSE BOT in smaak niet te evenaren KREUKELS bij Thoolse Vishandel A.J. Schot en Zn. B.V. P.K. uit St.Maartensdijk heeft een gevangenisstraf van zes maanden waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar gekre gen wegens poging tot doodslag. Hij was met een mes op zijn werkster afgekomen en had enke le steken in de hals aangebracht, die nog goed afliepen. K. was on der invloed van alcohol. De uit spraak van de Middelburgse rechtbank was gelijk aan de eis van de officier van justitie. P.C.de W. uit Oud-Vossemeer kreeg van de economische poli tierechter 2500 gulden boete om dat hij voor de vijfde keer was bekeurd voor het zonder vergun ning uitvoeren van electrotech- nisch werk. De officier van justitie had 3000 gulden geëist, maar de rechter deed er 500 gulden af. Op de dag van de opening, vrijdag 4 maart, werden de drie directie leden van Stuconex B.V. in Rot terdam tijdens een grootscheepse actie van de fiscale-inlichtingen- en opsporingsdienst(FIOD) bij metaalbedrijven, door de politie gearresteerd. Daarmee viel de fi nanciële ondergrond van Grit straal weg. Vrijdagavond, toen de laatste gasten nog op de ope ningsreceptie waren, vernam di recteur G.P.Nieuwenhuijze dat slechte nieuws voor Gritstraal. Na terugkomst van zijn tevoren al geplande vakantie probeerde Nieuwenhuijze van alles om zijn jonge bedrijf staande te houden. Bij banken, gemeente en leveran ciers werd het uiterste gedaan om het broodnodige geld te krijgen. Werk was er volop, zodat er bij Gritstraal zowat dag en nacht werd gewerkt, ook tijdens het weekeinde. Het personeel werd regelmatig op de hoogte gehouden, maar kwam toch uiteindelijk tot de conclusie, dat er wanbeleid gevoerd was, waarbij door de Rotterdamse geldschieters veel was verzwegen en gelogen. Een week na de opening deed zich bij Gritstraal een merkwaardige inbraak voor, waarbij twee com plete straalketels met verfpompen ter waarde van 60 tot 80.000 gul den werden gestolen. De inbre kers waren kennelijk mensen die er verstand van hadden en de po litie werd dan ook op het spoor gezet van Stuconex. Zou perso neel in opdracht van de gearres teerde directie of uit eigen bewe ging omdat ze na de ontdekte fraude geen loon meer kregen, hun gram gehaald hebben? Gritstraal kon zonder die machi nes niet werken terwijl er juist ge produceerd moest worden om aan geld te komen. De apparatuur zou merkwaardig genoeg door Stuco nex verzekerd zijn, maar om een óf andere reden was er geen pre mie afgedragen. Ook hier zat een luchtje aan. Intussen werd het uiterste gedaan om het nieuwe bedrijf op het Smerdiekse industrieterrein op de been te houden, maar er kwamen steeds meer schuldeisers aan de deuE De verffabrikant wilde wel eens geld zien, want bij het grit- stralen was er soms veel meer verf nodig dan bij de offertes was be rekend. Voor de personeelsleden was geen Advertentie I.M. loon meer, noch voor de onde raannemers en leveranciers, rij - dagavond kwam de zaak tot een uitbarsting Gritstraal bleek niet meer te redden. Directeur Nieu wenhuijze was totaal overstuur en dreigde het gebouw in brand te steken. De dokter kwam eraan te pas, de politie eh de burgemees ter. Tot zaterdagochtend twee uur duurde die gespannen situatie, waarna dhr.Nieuwenhuijze door de politie richting Rotterdam werd gebracht voor psychiatrische behandeling in een ziekenhuis. Zaterdagmorgen werd Gritstraal leeggehaald. Leveranciers haal den hun nog niet betaalde mate rialen op en opdrachtgevers hun in uitvoering zijnde staalcon structies. Behalve het personeel zijn ook bedrijven uit St.Maar- tensdijk, Stavenisse en Tholen ge dupeerd. Voor het gemeentebestuur was deze snelle sluiting ook een grote teleurstelling. "Je bent benauwd om weer wat te doen", zei een woordvoerder. Het rapport van de Rijksnijverheidsdienst was juist zo positief ten aanzien van de vak bekwaamheid van directeur Nieuwenhuijze, zodat men er alle vertrouwen in had- De hoop van het gemeentebestuur, bij de ope ning verwoord door wethouder Versluijs, dat 'het kuiken uitgroeit tot een vitale Thoolse kip" is nog voor Pasen vervlogen. Dhr.van Lammeren, die het ge bouw aan Gritstraal verhuurde, heeft er ook weinig plezier aan beleefd, 't Was de tweede keer al dat het misliep omdat het vorige bedrijf - de voortzetting van Staalconstructie Van Lammeren onder een Rotterdamse directie - ook al na fraude failliet ging. Dat deelde vrijdagavond de voor zitter van de afdeling Tholen, burgemeester E. Baerends mee tijdens de jaarlijkse Rode Kruis- avond, ditmaal in het Holland jJuis te Scherpenisse. De opkomst was niet bijzonder groot, mede omdat enkele bestuurders en an dere medewerksters door ziekte of om andere reden verhinderd wa ren. Met name was dat het geval bij trouw bestuurder J. v.d. Maas uit Poortvliet, die in het zieken huis moest worden opgenomen. Het voorstel van de voorzitter om hem als attentie een bloemstuk te doen toekomen, kreeg algemene bijval inclusief de wens van een Dhr.L.M. Niemantsverdriet uit Scherpenisse ontving vrijdag als plaats vervangend colonnecommandant de gesp voor dertig jaar trouwe dienst bij het Thoolse Rode Kruis. "Hoe slechter het met de econo mie gaat, hoe beter de situatie voor de surfsport is, want de mensen hebben meer vrije tijd", zegt dhr.J.O.ten Cate, die als schoonzoon van dhr.Priem mede de dfrectie vormt. "Surfen is nog betaalbaar, want vanaf 1000 tot 5000 gulden heb je een complete uitrusting. Voor 1500 tot 2000 gulden heb je al een hele goede plank. Je kunt 't net zo duur ma ken als je wilt." Het pand aan de Nijverheidsweg was een van de eerste op het Smerdiekse industrieterrein. Mayfair herenkledingfabriek be leefde er succesvolle jaren, maar werd ook verschillende keren ge dupeerd door grote diefstallen. Toen het met de Nederlandse confectie bergafwaarts ging. liep 't ook met Mayfair fout. Voortzet ting onder de naam Belgo Dutch strandde in februari 1976. In mei van dat jaar begonnen twintig mensen met het maken van surf- zeilen - het bedrijf heette toen Primair - en die eerste anderhalf jaar werden er 30.000 gemaakt. "De grootste opdrachtgever was Ten Cate Sport van Nijverdal ten Cate - geen familie van J.O. ten Cate - en Primair raakte in grote problemen, toen men van de ene op de andere dag deze order kwijt raakte aan een nieuw bedrijf in Drachten, dat met overheidshulp begon. Inmiddels bestaat die on derneming niet meer en een deel van de machines staat in St.Maartensdijk. Ondanks die tegenvaller hield Primqir 't op de been en nadat sa menwerking was gezocht met Gaastra in Sneek, liep alles prima. Het Smerdiekse bedrijf kreeg de naam Gaastra Zeeland. In beide vestigingen werken er zestig men sen. terwijl dat in St.Maartensdijk heel lang twintig is geweest. De grootste Gaastra-onderneming staat in Hong Kong met 350 per soneelsleden. Daar worden met name alle accessoires gemaakt. ln Sneek vindt de gezamenlijke in- en verkoop plaats, terwijl Gaastra op de belangrijkste beur zen zoals de Hiswa vertegen woordigd is. Daarnaast heeft men een wereldwijd importeursnet. Ondanks die samenwerking is Gaastra St. Maartensdijk een ge heel zelfstandig bedrijf, ook fi nancieel. Vanaf 1980 groeide de vraag en de grote doorbraak kwam in 1981 /82. "Qua gebouw isUie rek er uit", zegt dhr.ten Cate. De 53 vrouwen en 7 mannen werken hoofdzakelijk veertig uur, maar er zijn ook part-time-krachten. Bij vacatures staan de opvolgers in de rij. Gaastra heeft een waslijst met adspirant-medewerksters, ook voor de vakantiehulpen die vanaf mei aan de slag gaan. Dhr.ten Cate is niet bang, dat Hong Kong de produktie volledig zal overnemen. "Er is al bijna geen prijsverschil meer omdat de lonen in Nederland nu vrij aardig in de hand gehouden worden. Bovendien zijn er nog vervoers kosten en 13% invoerrechten. Wij hebben wel last van de sterke gul den, maar aan de andere kant is dat weer een voordeel omdat we goedkoper materialen uit Enge land en Duitsland kunnen be trekken: geweven polyester is de grondstof voor de zeilen. In het grote magazijn liggen er tientallen rollen in diverse kleuren opgeslagen om verwerkt te wor den: snijden en daarna stikken. Een surfzeil bestaat meestal uit zes stukken, die door nijvere stik- sters op de machine aan elkaar gesmeed worden. Daarnaast is praktisch alles handwerk, zoals het snijden en het plakken van de vensters. Er is nog weinig te auto matiseren, al investeert Gaastra wel in machines. Zo werd o.a. eeq grote zeefdruk machine aangeschaft, waarvoor zelfs een muur uit het gebouw ge broken werd."In 1979 zijn we heel provisorisch zelf met bedrukkin gen begonnen, maar nu gaat er praktisch geen zeil meer weg zon der bedrukking", zegt dhr.Ten Cate. Dat gaat niet alleen om merknamen, maar ook om vig netten of patronen. Een zeil is soms acht keer door de zeefdruk machine geweest voordat 't afge- Mevr. Scherpenisse uit St. Maartensdijk legt bij Gaastra Zeeland de laatste hand aan een zeil voor de windsurfsport, die zich tot plezier van de zestig personeelsleden in een steeds groeiende aanhang mag verheugen. leverd wordt. Dat is er o.a. de oorzaak van, dat de zeilproduktie veel bewerkelijker is geworden. Maakte men vroeger een zeil in een uur, tegenwoordig vergt dat 2 'k uur. Zaterdag kreeg Gaastra films binnen van een Alfa Romeo dea ler uit München en donderdag middag gingen 50 bedrukte zeilen per vrachtauto de deur uit. "Het was wel een zenuwentoestand, maar morgen liggen ze in Mün chen", zegt dhr.ten Cate. De groothandel Topsails in Dor drecht is de grootste klant van het Smerdiekse bedrijf. Daarvoor worden zeilen onder eigen merk gemaakt. Het beleid van Gaastra is gericht op het maken van kwaliteitszei- len. "We proberen met een top produkt te komen, sterk en goed afgewerkt. Naarmate je groeit, heb je de taak om je kwaliteit goed te houden en die eer komt dhr.Priem toe. Hij heeft de tech nische kant volledig in handen", zegt Ten Cate. Vrijwel alle personeelsleden wer ken^ aan de produktie, want de gehele administratie wordt door een Bergs bedrijf via de computer gedaan. Een meisje bij Gaastra vult daarvoor de nodige lijsten in. Een probleem voor Gaastra is, dat de handel in surfsportartikelen toch sterk seizoen gebonden is. "Wij zijn daarom ook een seizoen bedrijf met een grote afname vanaf maart tot en met augustus. Vanaf september tot maart gaan de zeilen dan mondjesmaat weg. dus produceer je het meeste als voorraad. Door de gigantische aanvragen hebben we de afgelo pen winter het risico genomen om met de volledige bezetting - alle maal mensen van het eiland Tho len - door te werken. Voorfinan ciering van die produktie is dan het grote punt." Ondanks deze risico's heeft Gaas tra toch goede toekomstmogelijk heden gezien de uitbreiding van het aantal surfers en de vervan- gingsmarkt. De nieuwste ontwik keling is een mast van vijf meter met een hele korfe giek en verti caal gesneden zeilen. Gaastra maakt 27 verschillende soorten zeilen en sinds kort is er ook in Bergen op Zoom een dealer. "Wij moeten 't van de kwaliteitsmarkt hebben en dat hebben we fantas tisch voor elkaar", zegt dhr.ten Cate van Gaastra St.Maartens dijk. spoedig herstel. Verhinderd wa ren eveneens de bestuurder Van de Hoek, Brinkman en Meertens, terwijl kringsecretaris Martijn on verwacht naar Den Haag was geroepen en anders zeker van de partij zou zijn geweest. In Fli- plander De Greep had men over igens wel een aanwezige Kring vertegenwoordiger. In zijn ope ningswoord herinnerde de voor zitter aan de op 1 februari jl. te Zierikzee gehouden rampherden king 1953. Daar bleek opnieuw hoe snel het Rode Kruis er na 1 februari bij was om hulp te bieden in het rampgebied. Nog overal in de wereld blijft Rode Kruishulp nodig. Daarom heeft dit instituut een goed aanzien en is het ook goed daaraan mee te doen. In dat opzicht was de voorzitter dan ook verheugd, een aantal enthousiaste Rode Kruis medewerksters en medewerkers wel te kunnen ver welkomen op deze avond, waar onder ook colonnecommandant dokter en mevr. Padt. Na een jaar inspanning, mag er ook een bij eenkomst zijn van ontspanning, vond de voorzitter, die iedereen een gezellige avond toewenste. Afgelopen jaar vond de verbou wing plaats van het oefenlokaal te Sint Maartensdijk. Het nu veel ruimer lokaal kan goede diensten bewijzen voor de verschillende Rode Kruistaken. Ook bij deze verbouwing was er vrijwilliger swerk. inzonderheid van de fam. Van der Schaaf, aan wie de voor zitter namens het bestuur een bloemetje en boekenbon over handigde, onderstreept door luid applaus van de aanwezigen. Ver der bestaat het voornemen een nieuwe colonnebus aan te kopen, want met de oude bus wil het niet meer. De bedoeling is de nieuwe bus ook in te richten voor minder validenvervoer. Inmiddels wer den offertjes bij bedrijven in de gemeente opgevraagd. In het kader van de ontwikkelingen ziektevervoer zal er komend na jaar een cursus voor het ambu lance personeel worden georgani seerd, waarvoor goede belang stelling bestaat. Toch is de cursus niet mis. zo vervolgde de heer Baerends, want het zal 40 lesuren vergen, indien men althans eerder een basis-opleiding had. De in ja nuari jl. gehouden oefening van ambulance en colonne samen had een uitstekend verloop. Voor wat de lichte teruggang bij de bloe dafname betreft, kon het bestuur niet direct een reden aanwijzen. We zullen onze medeburgers toch moeten overtuigen, dat het bloedgeven dringend gewenst is om zieken te kunnen helpen, stel de de voorzitter, die hoopte dat er geen verdere teruggang van het aantal zou ontstaan. Aandacht vroeg de voorzitter eveneens voor de op 23 april weer te houden Rode Kruisloop, waar van de baten de afdeling ten goe de komen. Hij hoopte met de or ganisatoren weer op vele honder den deelnemers. Een nieuw administratief leden systeem werd ingevoerd, maar nu de compensatie voor ledenverlies na overlijden of verhuizing on1 voldoende blijkt te zijn, zal bin nenkort met een ledenwerfaktie worden gestart. Al eerder voltrokken er zich wat wijzigingen in het bestuur, maar vorig jaar moest ook de secretaris A. v.d. Hoek een stapje terug doen door omstandigheden. Hij werd voortreffelijk vervangen door het nieuw bestuurslid W. Andriesse, die het secretariaat op zich nam en een zo snelle en goede start had dat er in de voorafgaande 3 jaar door het bestuur niet zo veel ver werkt is als in 1982 gebeurde. Tenslotte was er de taak van de voorzitter op deze avond voorzo ver het een officieel onderdeel betrof om een drietal onderschei dingen uit te reiken en in die drie alle Rode Kruisinzetsters en in- zetters dank te brengen. Het wa ren mevr. C. Oudesluys-Zwage- maker (helpster 2e klas) en haar dochter mevr. C. Geluk-Oude- sluys beiden uit Sint Maartens dijk. die voor 10 jaar trousye Rode Kruisdienst de medaille kregen opgespeld en een oorkonde uitge reikt. De groepscommandant van dc .colonne, de heer L.M. Nie mantsverdriet uit Poortvliet kwam in het rampjaar 1953 bij hel Rode Pasen op twee manieren 0 Bedrijfsfiasco 0 De jeiigd modderde op Boom- plantdag 0 Polen gelukkig met laatste zending Tholen 0 Scheidende politie-adjudant zag blauw licht 0 Rode Kruiszorg om ledenda ling I) OVEM licht Philadelphia in over boerderijproject 0 Het surfzeil koerst nog met de wind mee 0 Gritstraal al na drie weken failliet. 0 Uienprijs beneden minimum 0 'Import' helft klanten Wel- zijnsorgaan 0 Fliplands Gemeentebelang acht eerherstel Kosten van zelfsprekend Schoolvoetbal in Paasvakan tie 0 Hobbytentoonstelling goed voor 500 bezoekers. 0 GOEDE VRIJDAG: TEGEN HAAT BESTAAT GEEN MEDICIJN 0 Dit Paasnummer bestaat uit 16 pagina's. In de vroege morgen van donder dag 24 maart heeft de politie bij het Stenen Kruis gecontroleerd op naleving van de Rijtijdenwet. Er was slechts 1 overtreding, terwijl nog een proces-verbaal werd op gemaakt voor het ontbreken van een kentekenplaat op een aan hangwagen. Bij dhr. L. uit Tholen werd een verkeerde kenteken plaat aangetroffen. Autobestuur der S. uit Poortvliet kreeg een be keuring omdat er op zijn auto een meertonige hoorn zat. Die werd in beslag genomen. Een inwoner van Tholen kreeg na de blaas- en bloedproef eveneens een proces-verbaal, terwijl zondag een inwoner van Halsteren een stopteken van de Thoolse politie negeerde. Na achtervolging werd hij in zijn woonplaats aangehou den en na een 0.5 en 0.8 promil lage blaas- en bloedproef even eens verbaliseerd. Kruis en heeft dat 30 jaar lang weten vol te houden. Voor hem was er de bijzondere onderschei ding van een gesp, die op het al eerder toegekende lint ges peld moest worden, maar dat lint had Niemantsverdriet toch blijk baar niet gekregen. De gesp heeft ie nu in elk geval en het lint komt nog. De oorkonde voor die 30 jaar was er wel. De dames gingen ook nog met een bloemetje naar huis. De uitreiking van de medailles uiteraard vergezeld van een wel gemeend dankwoord voor de Ro de Kruis inzet gaf extra accent aan de bijeenkomst in het Holland Huis. Het ontspanningsgedeelte zou bestaan uit het optreden van de toneelgroep Aios uit Sint Maartensdijk, maar door fami lieomstandigheden en door ziekte moest een avond te voren worden afgezegd. Met de vertoning van een tweetal films en het ook tweemaal optreden van Pieter Dieleman. bekend van het Zeeuws Plat werd in de toneelab sentie voorzien. Het ontspanningsgedeelte van de contactavond bracht de 75 aan wezigen volop afwisseling. De 29- jarige Peter Dieleman uit Wilhel- minadorp. bekend van de lang speelplaten Zeeuws Plat. presen teerde herkenbare situaties in Zeeuws dialect, met name de be levenissen van Kees en Ko deden het goed, evenals een meezinger. De film over de Henri Dunant. waarmee ook dit jaar Thoolse gasten op vaarvakantie zullen gaan. was interessant, ln de film over vakantie-oord de Valkenberg kwam Rode Kruishelper J.Scher penisse uit St.Annaland in beeld. Qok hier werd duidelijk, dat de vrijwillige hulpverlening een be langrijke zaak is in het Rode Kruis. Verkoop van welfarearti kelen en een verloting zorgden voor nog meer afwisseling. Bes tuurslid mevr. M. Bijl-Vermaas besloot de contactavond met een 'tot ziens'.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 1