SPtRTL PLAATSELIJK NIEUWS ::=PLAATSELIJK NIEUWS Donderdag 31 maart 1983 EENDRACHTBODE 15 SINT MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET SINT- PHILIPSLAND Gelijkspel Vosmeer 4 Verlies Vosmeer 5 Vosmeer dames op schot THOIEN STAVENISSE SCHERPENISSE SINT PHILIPSLAND OUD VOSSEMFFR POORTVLIET SINT ANNALAND SINT MAARTENSDIJK ANNA JACOBAPOIDER JACOBAPOLDER NIEUW VOSSEMEER THOlEN STAVENISSE SCHERPENISSE STAVENISSE SCHERPENISSE SINT PHILIPSLAND OUDVOSSEMEFR POORTVLIET P| flATQPI II If NIFIIIA/Q NA JACOBAPOLDER NIEUW VOSSEM I LHH I OLLIUIV II I t U V t SINT PHIMPSLAND OUDVOSSEMEER POORTVLIET SINT ANNALAND SINT MAARTENSDIJK ANNA JACOBAPOLDER NIEUW VOSSEMEER THOLEN STAVENISSE SCHERPENISSE dagen van hel bezoek waren min der leuk omdat toen net de rege ring omver geworpen werd. De sfeer was verre van aangenaam, zoals in de film te zien was. In de pauze werden prachtig bewerkte roeispanen, batikstempels, kan nen, enz. bekeken, 't Was een heel geslaagde avond. Verpleegkundige de Schutse Gezien het toenemend aantal be woners dat extra verzorging nodig heeft, is mevr.van Vliet-v.d.Mey- den uit Steenbergen aangetrok ken als verpleegkundige in de Schutse. Het bestuur besloot vrijdagavond een nieuwe, hogere krediethypot heek af te sluiten, mede in ver band met het buitenschilderwerk en de vernieuwing van het dak a.s. zomer. Dit' vergt totaal 75.000 gulden. De dakverbetering van de personeelsvleugel wordt uitge voerd door aannemingsbedrijf Ligtendag uit St.Philipsland en installatiebedrijf Tamse uit Goes, die het bejaardentehuis in 1968 bouwden. Voor het schilderwerk wordt nog aan drie bedrijven prijs gevraagd. Het pestuur hoopt volgende maand in de vacature van wijlen P.A.Hage te voorzien, die tweede voorzitter was. De Gereformeerde Gemeenten St.Annaland, Poort vliet en Scherpenisse moeten daarvoor nog een opvolger aan wijzen. Voorzitter P.J.Drooger, die dit jaar 80 jaar hoopt te wor den, zou de hamer ook graag aan een jongere president overdragen, maar het valt niet mee om voor dit pro deo werk een geschikte kan didaat te vinden die ook overdag zijn functie kan uitoefenen. Derde leidster weg Bij de chr.kleuterschool raakt de derde leidster, José de Wilde uit Oud-Vossemeer, in juli overcom pleet. Tijdens de ledenvergade ring, woensdagavond, werden daarover nog geen mededelingen gedaan, maar gezien het vertrek kend aantal kleuters naar de la gere school is haar ontslag onont koombaar. Gemiddeld moeten er 61 leerlingen zijn per schooljaar voor een derde leidster. Bij de eerste telling, 16 oktober vorig jaar waren er 51 kleuters, bij de tweede op 16 januari 60. Bij de derde telling op 16 april, zouden er dik 70 leerlingen moeten zijn om de derde leidster te kunnen handhaven. Er komt door deze ontwikkeling ook een lokaal vrij. Financieel staat de kleuterschool er nog goed voor, zo bleek woensdagavond uit de stukken van administrateur P.Droogers: over 1982 wordt een batig saldo verwacht van 46005,16. In de begroting 1983 is 7280 gulden geraamd om o.a. herstellingen aan het dak uit te voeren wegens doorregenen. Voor de lagere school is het batig saldo 6244,88, terwijl op de begroting 1983 de geraamde post voor verlichting, verwarming en schoonhouden van 38.117 gulden eruit springt. De verenigingsrekening tenslotte had 941,11 over. Door de fusie-vergaderingen kwam secretaris J.P. van Dijke uitgebreid aan 't woord met notu len en het jaarverslag, waaruit bleek, dat het ledental dankzij toeloop via de kleuterschool steeg van 287 naar 311. H et aantal do nateurs nam toe van 8 tot 10. De secretaris stipte ook nog aan, hoe het schoolhoofd heel wat tijd had gestoken in een zaak van school verzuim wegens bijzondere om standigheden. Hij rekende erop, dat dit na de uitspraak van de kantonrechter op 18 maart ge makkelijker zal worden. Voorzitter Den Engelsman be treurde 't, dat er maar 33 le- den( inclusief bestuur) naast de 8 personeelsleden aanwezög waren. Hij kondigde aan, dat er naar mogelijkheden gezocht wordt om de belangstelling te stimuleren. Goede contacten met de ker- ken(er waren bestuurders van de Hervormde en Gereformeerde Gemeente) achtte hij noodzake lijk. "Wie weet hoe hard we elkaar nodig hebben in de toekomst ge zien de aanvallen in het parlement op het bijzonder onderwijs", aldus de voorzitter. Hij was deze eerste ledenvergadering na de fusie be gonnen met samenzang van ps 25:2, het lezen van een gedeelte uit Spreuken 3 en gebed. De bestuursleden J.B.Moer- land(32 stemmen), D.Bruijn- zeel(30) en C.v.d.Klooster(30) werden herkozen. W.D.Heijboer had 2 stemmen, P.de Lit en M.Gunterelk 1, blanco 3. In tegenstelling tot de ledenver gadering, was de animo voor de Kerst-, ouder- en kijkavonden bijzonder groot. De voorzitter dankte het personeel voor hun in zet. De kijkavond bracht netto 2272,68 op, de ouderavond 353,52. Daarnaast kwam er nog ruim 9500 gulden binnen, o.a. van de kerken voor de Begeleidings dienst Gereformeerd Schoolon- derwijs(BGS), die de eerste drie jaar nog niet door het rijk wordt gesubsidieerd. Na samenzang van ps 73:14 be sloot vice-voorzitter Moerland de ledenvergadering met dankgebed. Afscheid 3 schoolbestuurders De heren J.Leune, P.Ketting en C.Slager hebben woensdagavond afscheid genomen als bestuurslid van de School met de Bijbel. Voorzitter M.C.den Engelsman maakte hun verrassend aftreden - het stond niet op de agenda - be kend bij het punt mededelingen. Hij dankte ze voor hun inbreng en hoopte dat ze nog lang het werk van de school zouden mogen vol gen. De voorzitter bood Leune en Slager een attentie aan. Ketting - die niet aanwezig was - krijgt het thuis gestuurd. Alle drie waren het voormalige bestuurders van de chr.kleuter school, die vorig jaar samenging met de chr.lagere school. Het nieuwe bestuur bestond uit twaalf man en dat vonden de drie teveel. Ze achtten het ook niet nodig om twee jaar na de fusie te blijven zitten, zoals eerst was besproken. Met negen of zeven bestuursleden zou kunnen worden volstaan. Voor Leune gold nog, dat hij als chef algemene zaken(waaronder onderwijs valt) wordt gezien als verlengstuk van de gemeente, zo liet hij weten. Zeven jaar was hij voorzitter van de chr.lagere school, waarbij hij als administra teur was begonnen. Later droeg hij dat over aan P.Droogers. Dat herhaalde zich opnieuw, want na 26 jaar administrateur van de chr.kleuterschool te zijn geweest, droeg Leune ook deze adminis tratie over. In 't belang van de school achtte hij 't beter zich terug te trekken, hoewel hij het school werk met alle liefde in z'n hart had gedaan, zo vertelde Leune. Hij was vijf jaar bestuurslid van de kleuterschool geweest, waaronder .het voorzitterschap. Slager was acht jaar bestuurslid en Ketting was penningmeester. Leune hoopte, dat het goed mag gaan met de school. Hij verzekerde, ,t allemaal met belangstelling te zullen volgen. Gymnastiekvereniging WIK Voorzitter P.Goedegebuure van gymnastiekvereniging WIK ver welkomde tijdens de jaarvergade ring op 22 maart het bestuur en 4 leden. In zijn openingswoord zei hij dat WIK het afgelopen jaar weer bij alle activiteiten op gym- gebied behoorlijk voor de dag ge komen is. Hij sprak van een sportief jaar en keek alvast vooruit naar de nieuwe accommodatie, waarvan ook de gym gebruik gaat maken. Het voorlezen van de no tulen door mw.H.Theunisse en het financieel verslag van mw.Goedegebuure-Baarda gaf de kascommissie, bestaande uit de dames Dijkema-Schot en Van Vossen-Van Beveren, haar goed keuring aan het gevoerde beleid. Ër was een nadelig saldo van 1.184, maar met de gemeente subsidie erbij opgeteld, redt WIK het best. De buskosten zijn flink gestegen en straks moet er ook meer worden uitgetrokken voor de zaalhuur. Dit leidde tot een contributieverhoging. In het jaar verslag van mw.R. Mosselman- Den Haan kwamen met name de Jeugddag en de Kleuterdag naar voren. Twee heel gezellige dagen! Hoogtepunt vormde natuurlijk de reis naar de Gymnastrade in het Zwitserse Zürich. Er was voor de reis hard gespaard en geoefend. Niet voor niets, want het was een geweldige ervaring. Tijdens de bestuursverkiezing werd mw.Da- ke-Boogert herkozen, terwijl no- tuliste mw.H.Theunisse aftrad en voor haar wérk werd bedankt. Ze werd opgevolgd door mw. De Wilde-Groenewege en kreeg een boeket bloemen overhandigd. Na de pauze werden de dames Hage en Keur in de kascommissie be noemd. Tijdens de bespreking van het werkprogramma 1983/84 werd meegedeeld, dat er in de nieuwe gymzaal met huisvrou- wengym begonnen wordt. Daar is nu al veel belangstelling voor. Ook dit jaar gaan er weer meisjes naar het zomerkamp van de KNGV in Beekbergen. Biljarten Binnen drie weken is de nieuwe kampioen van biljartvereniging de Hoop bekend. De eerste drie spelers komen nog tegen elkaar uit, zodat in die partijen de be slissing valt. De rest van het klas sement, waaronder kampioen W.Fase, die dit seizoen te wissel vallig speelt om zijn titel te pro longeren, lijkt uitgeschakeld. Misschien komt dat door de in vloed van het Brabantse land. In de middenmoot is er echter nog van alles mogelijk. W.Rijnberg blijft de achtervolgers aanvoeren na zijn overwinning op H.Dijke- ma. die zijn avond niet had. Hij werd ook nog eens verslagen door F.Ketting. J.Burgers was eveneens uit vorm. In twee partijen kwam hij telkens net iets tekort en ver loor daardoor op 't nippertje. R.Kaat vond aansluiting bij de middenmoot, terwijl H.Ridderhof de voorlaatste plaats aan H.Dij- kema overliet. W.Rijnberg hoog ste serie 14 caramboles en beste gemiddelde 2,9. R.Kaat kortste partij 21 beurten. J.Burgers- W.Fase 0-2, H.Dijkema-W.Rijn berg 0-2, R.Kaat-J.Burgers 2-0, F.Ketting-H.Dijkema 2-0, W.Fa- se-H.Ridderhof 0-2. 1 G.Fase 17- 28, 2 W.Vroegop 18-26, 3 T. van Poortvliet 17-25, 4 W.Rijnberg 19-21, 5 G.Rijnberg 17-19, 6 J.Burgers 17-18, 7 F.Ketting 19- 18. 8 W.Fase 17-16, 9 R.Kaat 19-15, 10 H.Ridderhof 18-11, 11 H.Dijkema 17-10 en 12 W.Snoep 17-5. Smash pakt 2 punten Het standaardteam van Smash heeft vrijdagavond in Ouden bosch weer twee punten aan het totaal toegevoegd na een 7-3 overwinning op Vice Versa 8. De zege kwam tegen dit team wat minder vlot tot stand, dan in de thuiswedstrijd. Vooral Martin van de Klooster heeft er moeite mee om in uitwedstrijden hetzelfde ni veau te bereiken als thuis. Slechts één overwinning betekende voor hem een magere score. De grie perige Johan Snoep speelde ook minder sterk. Wel wist hij in deze ontmoeting zijn 100% score te handhaven. De vanwege zijn werk afwezige bakker Wim Slager werd vervangen door Rien Goedege- buure, die zich met twee zeges een waardig invaller toonde. Hij maakte daarmee de 7-3 overwin ning compleet. Voor de wedstrijd stond al vast, dat het reserveteam tegen leider Tanaka 5 weinig kans had. Tijdens de eerste partijen was duidelijk te zien, dat de drie Smash-spelers er niet in geloof den, zodat de gasten een beslis sende voorsprong konden nemen. Dankzij een in het verloop van de wedstrijd steeds beter spelende Kees Rietveld werd Smash 2 voor een 10-0 nederlaag gespaard. Hij zorgde met twee overwinningen na een spannende strijd tot een beperkt verlies van 8-2. Het ju niorenteam gaat steeds beter draaien nu het einde van de com petitie in zicht is. In de voorlaatste wedstrijd stelde het de tweede plaats zo goed als zeker na een zege op concurrent Roosendaal 1 Ad van 't Hof zorgde in de eerste partij meteen voor een voor sprong, die in het vervolg van de wedstrijd niet meer werd prijsge geven. Dat dit met veel strijd ge paard ging, bewijst het feit dat maar liefst 7 partijen pas in de derde game beslist werden. De zes punten werden binnengehaald door eenmaal winst van Ad van 't Hof en Leo van Vossen, drie zeges van Christian van 't Hof en winst in het dubbelspel. In het paas weekend spelen Smash 1 en de junioren thuis tegen Markiezaat. Het tweede seniorenteam treedt in Steenbergen aan tegen TCS 4, terwijl de pupillen naar Hooger- heide trekken. Viswedstrijd Leden van visclub de Kruisweel uit Kruisland visten zondag aan de Scheldsedijk voor het onder ling kampioenschap op het bui tenwater. Na de voltooide klasse binnenwater ging men nu van start in de buitenwater-klasse. Er zullen vier wedstrijden worden gevist. Het eerste uur werd er Weinig gevangen. De moed zakte bijna in de vissersschoenen, maar tegen de klok van vier uur con cludeerde men dat er redelijk ge vangen was. Onder de 57 deelne mers waren niet alleen heren, maar ook dames en junioren, die in een aparte klasse vissen. Oud papier Leden van S.C.S. haalden 4700 kilo oud papier op. De opbrengst komt ten goede aan het voetbal- gebeuren. Ballenvanger Op het sportveld aan de Pilootweg is een nieuwe ballenvanger ge plaatst. Het net, dat bedoeld is om de ballen op te vangen, is achter het dichtstbijzijnde doel aan de Pilootweg neergezet. Achter het andere doel staat al een dergelijk net sinds de aanleg van het voet balveld. Euterpe in de Stove Muziekvereniging Euterpe uit Sint Maartensdijk gaf zaterdag avond een uitvoering in de Stove. Het wachten op de muzikanten - in tegenstelling tot de aankondi ging begon de avond om acht uur en niet om half acht - werd ruim schoots goedgemaakt door het bijzonder stijlvol repertoire, dat was gekozen door dirigent Van Os. Voorzitter C.G. van den Hoek opende de avond en heette ieder een welkom. Voor de pauze brachten de muzikanten koralen en klankstudies ten gehore, die elk apart door een ladyspeaker wer den aangekondigd. Na de pauze ging men w«t meer op de moder ne toer. Na afloop van het concert, tegen de klok van tien uur, gingen de stoelen aan de kant en de beentjes van de vloer op dansmu ziek van d.j. Bram van Prooijen. Het was gezellig tot twee uur. De volgende activiteit is op zaterdag 16 april, wanneer het Domburgse toneelgezelschap Apollo naar de Stove komt. Jongensverenigingen De jaarvergadering van de jon gensverenigingen Samuel en Benjamin vond dinsdagavond 22 maart plaats in de Stove. De avond werd geopend door ds. Den Butter. In het bijzonder heette hij dhr. en mw. Van Tiggele welkom. Het echtpaar, waar de jongensve reniging in de vakantie altijd kampeert. Na schriftlezing en ge bed werd het programma voort gezet. Er werd geluisterd naar een declamatorium, dat in het teken stond van ontmoetingen. Het was verzorgd door vele jongens. Na het jaarverslag, zang en gedichten werd er gepauzeerd. Vervolgens kwam men al snel op het punt...kamperen. Herinneringen werden opgefrist met een diaserie over het vakantiekamp van vorig jaar in Ellemeet. Af en toe werd er ook flink gelachen. Tijdens het tweede gedeelte van de avond werd afscheid genomen van 9 jongens. Ze zijn te oud voor de vereniging en moeten er om die reden af. Uit handen van ds. Den Butter kregen ze een afscheidsca deau. Er werd ook afscheid geno men van leider Pim Potappel. Tijdens het jaarverslag werd hem een tegel van de kerk aangeboden. De avond werd afgesloten door leider Jan Potappel. Na een ge dicht en samenzang uit ps. 73 ging iedereen huiswaarts. Er was tot slot nog een collecte voor de jon gensverenigingen. Woonhuis verkocht De beleggings- en financierings maatschappij Fiacre uit Amster dam was met 29.000 gulden dins dagavond de hoogste bieder bij de Openbare Verkoping van het woonhuis met erf, groot 56 cen tiaren, Kaaistraat 15. Notaris Mr. W. Loof leidde de verkoping in café Du Commerce. Honden afgemaakt Twee honden zijn afgemaakt na dat vrijdag een schaap van mevr. W.K. Pot-Beeke in de Oudeland- polder was dood gebeten. Tegen de eigenaar werd door de politie proces-verbaal opgemaakt omdat het al de derde keer was dat er klachten over de honden kwamen. Woensdag nog werd een schaap bij de keel gepakt en raakten er twee in de sloot. Het gewonde dier kon nog worden opgelapt, maar vrijdag vond het schaap bij een tweede aanval van de honden de dood. Lichte brandschade Bij de familie C.J. Poot aan de Molendijk ontstond er zondag avond een schoorsteenbrandje. Veel blussingswerk viel er voor de wel opgekomen brandweer niet te doen, terwijl ook de schade be perkt bleef. Kerkeraad N.H. gemeente De heren Schreuders, Brinkman en Kuiper hebben bij de kerke raad van de N.H. gemeente een bezwaarschrift ingediend tegen de belijdenis en wandel van de aan de gemeente voorgestelde ouder ling L.J.Koopman. Het bezwaar schrift is doorgezonden naar de Regionale Commissie voor het Opzicht te Den Bosch. Het drietal is van mening, dat het voorstellen van dhr.Koopman als ouderling in strijd is met de kerkorde. Tandje Bij Met 20 deelnemers is "Tandje bij" het seizoen op een goede manier begonnen. Zondagmorgen en maandagavond reed de karavaan over de Thoolse wegen en dat be tekende 84 km. in een winderig en dus zwaar eerste weekend met Christ Veraart als volger. Alle deelnemers fietsten moeite loos mee en daarom kunnen kan didaat leden zich eerste paasdag om 9.30 uur melden bij het club huis voor een rit naar West-Bra bant. Bidon startte met frisse moed De eerste rit van toerclub de Bi don zit er inmiddels weer op. De opkomst was zondagochtend met 17 leden zeer goe. De strakke wind maakte die eerste 35 km.- lange rit over het eiland Tholen meteen al moeilijk. De renners bleven gespaard voor lekke ban den. Terug in het clublokaal had Jennie alweer voor de warme koffie gezorgd. Maandagavond gingen er 16 leden van start voor dezelfde rit. Het tempo lag on danks de harde wind niet hoog. Nu waren er drie lekke banden. De Bidon staat nog steeds open voor nieuwe leden, die altijd wel een gratis proefrit mogen maken. Op Tweede Paasdag heeft de Bi don een vrije dag. Ouderen op Neeltje Jans Een volle bus ouderen vertrok donderdagmiddag 22 maart vanaf het bejaardentehuis in de richting van het werkeiland in de Ooster- schelde, Neeltje Jans. In vergelij king met de overige dagen van die week zat het weer bijzonder mee, want tijdens de hele reis viel er bijzonder weinig regen. Via Goe- ree-Overflakkee en Schouwen ging men over een noodbrug naar het indrukwekkende werkeiland Neeltje Jans, waar de ouderen irr- formatie kregen over het giganti sche karwei. Ze werden met bui tensporig hoge kosten en nog gro tere maten en gewichten om de oren geslingerd en het geheel liet een fantastische indruk na. De te rugreis voerde over de Zeeland- brug en over de oude Zeeuwse weg. In de Raaijberg te Bergen op Zoom nam men nog een afzak kertje. Om acht uur was de bus weer op de basis. Het was niet al leen een mooie, maar ook een bijzonder gezellige reis! Klaverjassen Klaverjasvereniging de Pende laars hield vrijdagavond een in haalwedstrijd, die werd gewonnen door P. van Splunter met 5211 punten, 2 R.Kwaak 4903 p, 3 A.Arts 4765 p, 4 J.Knuist 4705 p, 5 W.Dane 4601 p, 6 P.Bazen 4563 p, 7 M. van Bloppoel 4499 p, 8 C.Boom 4461 p, 9 J.v.d.Werf 4458 p, 10 R.Vermaas 4425 p, 11 P.Bout 4127 p, 12 J. van Splunter 3717 p. De stand is daarmee weer een beetje rechtgetrokken: I P.Bazen 74.911 p, 2 J.v.d.Werf 74.399 p, 3 J.Knuist 73.725 p, 4 R.Kwaak 73.266 p. 5 P.Bout 72.550 p, 6 J. van Gorsel 71.667 p, 7 C.Boom 71.623 p, 8 mw.C.J.Franke-Ti- chem 69.793 p, 9 J. van Splunter 67.651 p, 10 M. van Bloppoel 66.629 p, 11 W.Dane. 12 L.Kampman, 13 P. van Splunter, 14 R.Vermaas, 15 W.Groenewe- gen, 16 A.Arts, 17 J. van Zetten, 18 J.Guiljam, 19 H.P.oot, 20 J.Ho- gendoorn en 21 A. van de Ree( 10.424 p.). Goeie vangst aan de Noord De Oosterscheldevissers hebben zaterdagmiddag aan de Noord tijdens de eerste competitiewed strijd heel wat vis gevangen. Op een hagelbuitje na viel het weer ook nog mee. Van de 40 deelne mers kwam R.Vermaas met 1870 punten als winnaar uit de bus, 2 J.Hartog 1750 p, 3 T.Hengstmen- gel 1515 p, 4 B.Bogers 1270 p, 5 A. van de Ree 1240 p, 6 H.Poot 1220 p, 7 mw.Bos 1200 p, 8 J. de Graaf 1195 p, 9 L.Bos 1080 p. en 10 C.Rademaker 1020 p. Peter Poot werd le bij de jeugd. Hij viste 1660 punten bij elkaar, 2 Ad Pol derman 980 p, 3 Henk Hartog 620 p, 4 Linda Neele 465 p, 5 Johan van Hemert 415 p. Voor zaterdag 9 april staat aan de Noord een Deltawedstrijd op het program ma. Fiets vernield Van achter het bushokje op het Spuidamplein werd een fiets meegenomen, die later op het Pluimpot-terrein werd terugge vonden. Toen was het rijwiel ech ter ontdaan van de ventielen. Oliebollen Woord en Daad De vrouwenvereniging "Tryfena" van de Gereformeerde Gemeente houdt woensdag een oliebollen actie ten bate van de Stichting Reformatorische hulpactie Woord en Daad voor werk in de ontwikkelingslanden. Paaszangdienst In de N.H. kerk wordt er zater dagavond 2 april om 19.30 uur een paaszangdienst gehouden, waar aan medewerking wordt verleend door het gemengd zaag- en jeugdkoor, beiden onder leiding van dirigent- J.Wesdorp. De me ditatie wordt verzorgd door ds.Tj. de Jong uit Poortvliet. De Zeebaars Zaterdag 26 maart heeft de "zee baars" haar eerste Bekerwedstrijd vervist van dit seizoen na dat het zulk slecht weer was, viel de deel name mee, maar de vangst was zeer slecht. De uitslag is als volgt. 1. G. Franken 820 punten; 2. C. Zwagemaker 740 punten: 3. J.K. de Graaf 590 punten; 4. S. Schot 590 punten; 5. L. Hage 520 pun ten; 6. S. Brooshoofd 500 punten; 7. mevr. J. Munter 455 punten; 8. C. Bolier 400 punten; 9. R. Ane- maet 360 punten; 10. A. Hage 350 punten. De Reisduif: geen paniek De voorjaars-ledenverg'adering van de Reisduif stond in het teken van het onlangs gevonden virus, dat dusdanige gevolgen heeft, dat de duiven die eraan ten prooi val len, ten dode zijn opgeschreven. De Reisduif nam evenals andere verenigingen op het eiland vroeg tijdig maatregelen en alle duiven zijn nu ingespoten tegen deze veel besproken ziekte. De 28 aanwezi ge leden waren van mening, dat reacties in het land nogal panie kerig zijn. Ze spraken van een overdreven situatie, omdat slechts 30 gevallen zijn waargenomen bij jonge dieren. De eerste vlucht staat op het programma voor 15 april. Tot slot van de vergadering werden commissies samengesteld, die de vluchten en uitslagen in goede banen moeten leiden. Gymnastiek In het bestuur van sportvereniging S.H.F zijn H. v. Poortvliet en J. O. D. Brouw-Koopman afgetreden. Nieuwkomers zijn Jo Bazen en Marja Schipper en daarmee is het leidinggevende team toch com pleet gebleven. Voorzitter H. Dij ke verwelkomde 18 personen in het "Holland Huis" alwaar het huishoudelijke gedeelte van de jaarvergadering vlot werd afge werkt. S.H.F. heeft in 1982 succesnote ringen gehad met goede prestaties tijdens ontmoetingen in West Brabant en Zeeland. Biljarten Z.L.M. en P.J.Z. De jaarlijkse biljartontmoeting tussen Z.L.M.-Oud-Vossemeer en P.J.Z. afd. Tholen/St. Philipsland is de vorige week met minimaal verschil gewonnen door de Z.L.M. Het strijdtoneel was De Gouden Leeuw waar gestreden werd in 2 partijen: een partij van 20 beur ten, en één van 15 beurten. De beker van de Rabobank Tho len/St. Philipsland werd door Koos Deurloo overhandigd aan M. Punt. Uiteraard laat de P.J.Z. het er niet bij zitten en zij zien dan ook met spanning uit naar cle re vanche partij op 11 mei, eveneens in De Gouden Leeuw. Z.L.M. totaal 312: M. Stoutjesdijk totaal 45 punten (25 20) A. Friderichs. 32 punten (14+ 18), Th. van Tilbeurgh. 56 p. (24 32), W. Timmermans, 57 p. (42+15), R. Veraart 46 p. (24 22), M. Punt 76 p. (35 41). PJZ totaal 308: K. Deurloo totaal 37 punten (25+12), W. van Engelen 35 punten (12 23), K. Brooijmans 37 p. (23 14), M. Suurland 61 p. (33 28), M. van Tilbeurgh 35 p. (14 21), B. Rijnberg 103 (73 30). Gepromoveerd aan de V.U. Onze vroegere dorpsgenoot R.H.Geuze is op 25 maart gepro moveerd tot Doctor in de Ge neeskunde aan de Vrije Universi teit te Amsterdam op het proef schrift in de Engelse taal, getiteld 'Effects of Countershock'. Het handfeit over onderzoekingen be treffende electrische defibrillatie van het hart en hartmassage. Geuze is sinds 1978 werkzaam aan de afdeling Medische Physica van de Vrije Universiteit en hoopt binnenkort in dienst te treden van de afdeling Experimentele Klini sche Psychologie van de Rijksu niversiteit te Groningen. Elke eerste dinsdag van de maand, dus nu 5 april a.s., haalt de voet balvereniging S.P.S. oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie LM. SPS financieel gezond Tijdens de algemene ledenverga dering van voetbalvereniging SPS werd duidelijk, dat de financiële positie er beter uitziet dan in au gustus 1982. Men besloot toen om bezuinigingsmaatregelen te tref fen, waar de leden geen nadeel van zouden ondervinden. Tot nu toe is men in die opzet geslaagd en dat geeft vertrouwen voor de toe komst. Voorzitter J. van Nieu- wenhuijzen toonde zich blij met deze ontwikkeling en de 30 aan wezige leden en de kascommissie gaven hun goedkeuring aan het financiële beleid van penning meester W.Bazen. Daarnaast werd meegedeeld, dat men mo menteel druk doende is met de bouw van een kaartverkoophokje. Het huishoudelijk gedeelte was van korte duur, zodat men snel begon met een kaartprogramma met prijzen in de paassfeer. De activiteitencommissie organiseer de een week eerder een bazar in 't Ouwe Raed'uus. Dat leverde een aardig centje op voor de clubkas, want 1.500,— betekent een goed resultaat. De vooral jeugdige be zoekers hadden interesse voor dit eerste SPS-binnengebeuren en in een gezellige omgeving konden ze zich uitleven in behendigheid en snelheid. Zo was er een schiettent en kon men t.v.-spelletjes doen. Organisator C.G.Visser was wel wat teleurgesteld over de matige toeloop van volwassenen, 'maar een dergelijk festijn wordt zeker weer een keer gehouden', aldus het SPS-bestuurslid. Paasdienst Kleine Kracht Op zondag Eerste Paasdag om 14.30 uur houdt zondagsschool de Kleine Kracht een paasdienst in 't Ouwe Raed'uus. Iedereen is er welkom. Bezuinigingen de Eevlliet De voorgenomen bezuinigingen in de onderwijssector zullen toch wel gevolgen hebben voor de openbare lagere school De Eevliet en kleuterschool Het Wantenwe- vertje. Dat kwam naar voren op de ouderavond van beide scholen. Met name op lange termijn voor ziet de schoolleiding zaken, die nu vanzelfsprekend zijn, in gevaar komen en dat zal het onderwijs- peil zeker niet ten goede komen. Wat het leerlingenaantal betreft, kent de openbare school ook on zekerheid, want als de dalende lijn zich blijft doorzetten, zal een leerkracht moeten verdwijnen. Voor het komende schooljaar wordt de norm nog wel bereikt, maar daarna moeten alle zeilen worden bijgezet. Naast deze min der opwekkende mededelingen verwelkomde voorzitster mw.Geers een groot aantal ouders in de speelhal van de kleuter school. Het huishoudelijk gedeel te werd grotendeels in beslag ge nomen door mededelingen. Er werd onder meer een overzicht gegeven van schoolreisjes: op 31 mei gaan de klassen 1 tot en met 4 op schoolreis naar Duinrel in Wassenaar, terwijl de leerlingen van 5 en 6 van 6 tot 8 juni in Rijs- bergen hun schoolkamp-tenten opslaan. De rommelmarkt op het schoolplein aan de Julianastraat is gepland op zaterdag 4 juni. Er werd tevens meegedeeld, dat de, kinderen het gehele schooljaar door tussen de middag kunnen overblijven in het schoolgebouw. Na het officiële gedeelte was er een lezing van de werkgroep 'Ou ders, kind en ziekenhuis' uit Bergen op Zoom. De leerzame opmerkingen werden verduide lijkt aan de hand van dia's. De lezing handelde over de proble men van kinderen in het zieken huis en hoe ze opgevangen kun nen worden. NCVB en Dennenheuvel In 't Ouwe Raed'uus waren on langs 23 NCVB-leden bijeen om te luisteren naar een vertelling van dhr.Seegers over herstellingsoord Dennenheuvel. Een dergelijk complex staat ook tussen Hooger- heide en Ossendrecht. Hij gaf een duidelijke uiteenzetting over het dagelijks leven in zo'n instelling met aandacht voor de revalidatie. Aan de hand van een folder kon den de dames dit onderwerp ook thuis nog eens op hun gemakje doornemen. Vervolgens was er een pi asmeditatie met gedichten van Nel Benschop, waarna de avond met een dankwoord van presidente mw.A.Quist-Boer werd besloten. Ze herinnerde aan de bijeenkomst van 19 april met in formatie over bont(jassen) door mw.Huisman uit Roosendaal. Nieuwe correspondent De familie V. van der Kleijn. Volkerakstraat 13, telefoon 2763. treedt vanaf heden op als corres pondent van de Eendrachtbode. Verenigingen en particulieren kunnen daar terecht voor berich ten onder het plaatselijk nieuws. De redactie verzoekt om trouwe medewerking van bestuursleden en anderen om een goede nieuwsvoorziening mogelijk te maken. Brandje werkeiland In een gebouw op het werkeiland van de Philipsdam is woensdag ochtend schade aan vloer en wand ontstaan na een brandje. Een uit voerder ontdekte het vuur om streeks tien voor zeven, waarna de brandweer werd gealarmeerd. Er hoefde maar even geblust te wor den. Pierensteker aangehouden De politie heeft dinsdag op het kleine Schor bij de werkhaven dhr. van G. uit Standaardbuiten bekeurd. Hij was bezig op 40 m uit de teen van de dijk met pieren steken, terwijl dat op 500 m moet gebeuren in het belang van de zeewering. Twee botsingen Op de splitsing Eendracht- straat/Wilhelminastraat zijn dinsdag 22 en woensdag 23 maart auto's tegen elkaar gebotst door onvoldoende rechts houden bij het nemen van de bocht. Mevr. M.A.K. wilde uit de Wil- helminastraat linksaf de Een- drachtstraat inslaan, toen dhr. S.M.N. uit de tegenovergestelde kant hetzelfde wilde doen. Er ontstond flinke schade. Een dag later overkwam dat de dochter van mevr. I.K.K., die in botsing kwam met dhr. J.R. Hier bleef de schade beperkt tot een spiegel en richtingaanwijzer. Geslaagd orgelconcert Vijftig bezoekers genoten vrijdag avond in de Wimpel van het hammondorgel-concert van beiaardier Gerard de Waardt. De' evenementencommissie had de zaal gezellig ingericht en er had den best nog meer mensen bij ge kund. Gerard de Waardt speelde o.a. Zomer in Zeeland, bekende melodiën uit de musicals My fair lady en The sound of music, het klassieke Summertime en Rhap- sodie in Blue van Gershwin her- kenningsmelodiën van t.v.series als Dallas, Latijns Amerikaanse •muziek en klassieke orgelmuziek van Bach, 's Was een geslaagde avond. De evenementencommis sie organiseert in mei een schilde rij ententoonstelling in het ge meentehuis. J.Joppe sneldamkampioen 1983 D.S.V.F. hield dinsdag 15 maart het sneldamkampioenschap, dat werd gewonnen door J.Joppe. Elf van de dertien leden speelden ieder 10 partijen. Na een vijf uur lange strijd waren er 4 spelers met 14 punten: J.Joppe. J.Noorthoek. J.v.d.Velde en J. den Braber. Na een vierkamp kwam J.Joppe als winnaar uit de bus: 1 J.Joppe, 2 J. den Braber. 3 J.Noorthoek, 4 J.v.d.Velde, allen 14 punten,5 L.v.d.Velde en A.Verwijs beiden 13 p, 7 L. ten Hove en 8 J.Suur land beiden 9 p, 9 C. van 't Hof 6 p, 10 R.Tichem 3 p. en 11 J. de Boer I p. De uitslagen voor de huishoudelijke competitie zien er als volgt uit: L. ten Hove-R.Ver maas 2-0, A.Verwijs-J.Noorthoek 1-1, J.Joppe-R.Tiehem 2-0, L. ten Hove-J. de Boer 2-0, P.Reijn- goudt-J.Suurland 1-1, J. de Boer- J.v.d.Velde 0-2, C. van 't Hof- R.Vermaas 2-0, P.Reijngoudt- A.Verwijs 0-2, J.v.d.Velde-J. de Boer 2-0, L. ten Hove-J. den Bra ber 0-2, J. de Boer-J.Noorthoek 0-2. R.Vermaas-J.v.d.Velde 0-2, J.v.d.Velde-J.Suurland 0-2. Kapster wint prijs Clara van Kuik van de gelijkna mige kapsalon heeft tijdens de clubkampioenschappen dames haarmodegroep Rotterdam de 3e prijs behaald. In het Rotterdamse Zuiderparkhotel waren deelne mers uit Zuid-Holland, Noord- Brabant en Zeeland. De Wimpel bomvol tijdens Kreukeltjesavond De Kreukeltjesavond van o.l.s. de Luyster, het grootste gebeuren in de Wimpel op de zangavonden na, was vrijdagavond 11 maart goed voor een belangstelling van 325 ouders, kennissen, familiele den en een aantal genodigden, waaronder burgemeester T.A.Vo gel. Tot elf uur werden er drie musicals/toneelstukken op de planken gezet door een stel en thousiaste leerlingen. De spits werd afgebeten door de klassen 1 en 2, die met de musical 'Teun de Speelman' in het voetlicht traden. Het stuk speelt zich af aan de rand van het bos. De kinderen zijn blij, dat de speelman(heel goed neer gezet door Mireille Drenth) er is. Nog meer, als hij vertelt dat er feest wordt gevidrd. Wanneer de speelman even uitrust, wordt zijn viool gestolen, door de dief(mooie creatie weggezet door Mario Po tappel). die berouw krijgt en de viool teruggeeft, zodat er toch ge feest kan worden. Dat is mede te danken aan Liesje, gespeeld door Diana Verkerke. Het publiek was bijzonder enthousiast en beloon de de jonge acteurs met een ap plaus. Het toneelstuk 'De Bom' van de klassen 3 en 4 was bijzon der actueel, waarvan met name - en hoé kan het na de bomvond- sten van de laatste tijd rond Flip- land ook anders - burgemeester Vogel bijzonder genoot. Tijdens deze klucht is het hele dorp in opschudding na het vinden van een bom. Na intensief speurwerk en talrijke komische toestanden komt de'verrassende ontknoping. De bom was een gewone kruik.' Wie eraan meededen? Berry Timmers als boer Driessen. Marja Dieleman als zijn vrouw, Alexan der Malis als de knecht, Olga Reijngoudt als Mientje de Bree, Nicolien van de Hoek als Jaantje Bos, postbode Marnik Fontijne, veldwachter Brons: Leonard Walpot, veldwachter Koper: Menno Fontijne, Mireille Quist als de vrouw van de veldwachter, Hannie Breeman als Trijn, Na- tasja Wagemaker als Sien, Moni que Reijngoudt als Kee, Peter Wagemaker als burgemeester, Joyce de Reus als zijn vrouw, Denny Reijngoudt als Jansen, de oude man, Mariola Reijngoudt als de dame en Karina Moerland zette de creatie van de dienstbode neer. Marco Raaphorst nam licht, doek, decor en kleding voor zijn rekening. 'Sjoep en Sjap en de Toverfluit' werd gespeeld door de leerlingen van de twee hoogste klassen. Twee zwervers, Sjoep en Sjap, vinden een toverfluit en mogen drie wensen doen. Eerst wensen ze 100.000 gulden, ver volgens wensen ze dat ze mode ontwerpers zijn en tenslotte ont dekkingsreizigers in het tropisch regenwoud. Sjoep werd neergezet door Jeroen Breeman, Sjap door Janine Oskam. Toverfee: Maryt- ha Raaphorst, Avereest: Kees Verkerke, zijn vrouw: Bianca Fontijne, José: Angelique De Greef. Karei: Antoine Quist, ober: Ronald Fontijne. chef-ober: Frank Sebbregts, agenten: Wil liam Duine en Arjan Plekkenpol, boer: Pedro van der Gouwe, bak ker: Johan van Moort, Minon: Martin Breeman, Dubaar: udy Groeneveld, Brueel: Lianne Ver wijs, Brasal: Yme Quist, Johan: Ronnie van der Ree, Crusoer: Harm Smit, Theobald: Aschwin Quist, Carolien: Angelique Reijngoudt, Mirette: Chantal de Greef, mannequins: Wilma van de Merbel. Lianne Walpot, Anja Voshol, Anneke Fledderus en Sandy van der Made, neders: Perry Piasmans en Annette de Raat. indianen: Bob van der Kleijn en Aschwin Quist. Daar naast deden er nog wat oerwoud bewoners mee. Iedereen kan te rugzien op een hele leuke Kreu keltjesavond! Volgens schoolhoofd dhr.J.Plek kenpol gaat het bijzonder goed met de openbare kleuterschool van de Luyster. Er zijn momenteel 43 kleuters, die er over waar schijnlijk niet al te lange tijd weer een lokaal bijkrijgen. De bouwte keningen zitten in de molen. Wanneer de plannen gerealiseerd zijn, is de Luyster compleet en bestaat dan uit een drieklassige lagere school en een tweeklassige kleuterschool. Vosmeer 4 behaalde in een doel puntrijke wedstrijd tegen ODIO 5 een 4-4 gelijkspel. Op eigen veld zette aanvoerder Jan Geuze de Vosmeerders op 1-0. Hij prikte een strafschop in de uiterste hoek na een handsbal, maar de Bra banders stelden daar twee treffers tegenover. Een kort, maar krachtig antwoord. Jan Geuze nam de gelijkmaker voor zijn re kening, maar een verdedigings- fout kort voor rust gaf de gasten de gelegenheid om met een 3-2 voorsprong aan de thee te begin nen. In de tweede helft won Vos meer aan kracht en opnieuw was Jan Geuze de maker van een doelpunt. Zijn derde en weer een gelijkmaker. Tegen de verhou ding in pakte ODIO 10 min. voor het einde een 4-3 voorsprong. Jan Geuze kopte niet alleen rakelings naast uit een vrije trap van Jan de Klerck, maar zorgde er enkele minuten voor tijd ook nog eens voor, dat Vosmeer een punt in ei gen huis hield. Het werd 4-4. De vijfde keus van Vosmeer is tegen nummer 2 Vivoo 2 in Huij- bergen tegen een 3-2 nederlaag opgelopen. Het speelde echter een goede wedstrijd. Vosmeer 5 werd beslist niet weggespeeld. Het nam door een doelpunt van Tonnie Kruf zelfs de leiding, maar nog voor de thee slaagden de Braban ders er in om op gelijke hoogte te komen. In de tweede helft nam Vosmeer opnieuw het initiatief en weer was het Tonnie Kruf die Vosmeer voor de tweede keer aan een voorsprong hielp. In het laat ste kwartier van de wedstrijd werd de thuisclub echter sterker en met twee doelpunten wist Vivoo als nog de volle winst naar zich toe te halen. De omschakeling van de gewone tijd naar de zomertijd heeft de Vosmeer dames er niet van weer houden flink uit te halen tegen het bezoekende RSV uit Rucphen. De wat mindere verrichtingen van de laatste weken werden daardoor weer wat uitgewist. Vosmeer won met 7-0. De score werd geopend door Marion Capelle en nog voor de thee schoten de zusjes Helma en Anita Goedegebuure Vosmeer naar 4-0. Helma haalde tweemaal uit. Anita eenmaal. In de tweede helft liep het ook vlot bij de thuisclub. Marion Capelle teken de weer de eerste treffer aan. 5-0. Anita Goedegebuure maakte er 6-0 van en kort voor tijd maakte Helma Goedegebuure haar hat trick. 7-0.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 15