Muziek en jeugdwerk krijgen voorrang Bel bij brand 0011 De Zeeusche Nachtegae ZEELAND IN DE PEN Z E E U S E STAT EN 25 maart Welzijn Vier proeven bloemzaadteelt Uien 9-14cent Donderdag 17 maart 1983 IN HE POEP Provinciale staten vergaderen vrijdag 25 maart, 10.00 uur, in de statenzaal, Abdij 11, Middelburg. De vergadering is voor iedereen toegankelijk, want zij is openbaar. De Schelde Jeugdhulp verlening Natuurgebieden Personeelsbeleid Reddingsvesten veerboten Automatisering Corneliastichting Financiële meevallers COMMISSIES OVERDENKING OP DE JUISTE PLAATS! Welzijnscommissie Sint-Philipsland Subsidiëring van de muziekvereniging Concordia en stimulering van jeugdwerk krijgen voorrang van de welzijnscommissie in St.Philipsland. Saaie boel Stierlijk vervelen PAK EVEN U\N ZAKBOEKJE ABDIJ "Het verschijnen van de Zeeu sche Nachtegael in 1623 was in de Zeeuwse literaire wereld een gebeurtenis. Eindelijk was er een daad gesteld, een antwoord ge geven op de Hollandse suprema tie, zij het dat enkele Hollanders daarbij een handje hadden gehol pen... De initiatiefnemer van de hele onderneming is zeer waar schijnlijk Jacob Cats geweest. In de Middelburgse uitgever Jan Pietersz. van de Venne vond hij een enthousiaste medewerker"' Dit citaat is opgenomen in de fac simile-uitgave van de Zeeusche Nachtegael - een verzameling van werk van Zeeuwse dichters. Als voorbeeld voor de uitgave is het exemplaar van de provinciale bi bliotheek van Zeeland gebruikt. De titel heeft een demonstratief karakter: men zette zich af tegen de Hollanders die vonden dat Zeeland in de literatuur geen an dere nachtegalen kent dan kikkers ("vuyle water-gedrochte ofte modderwroetersDe ervaring, zegt het voorwoord in de uitgave van 1623, heeft wel degelijk ge leerd dat in dit gewest ook nach tegalen te vinden zijn. Niet min der dan twintig dichters hebben aan de bundel meegewerkt; hun namen komen, naar volgorde van rang en stand, voor onder een vignet van Middelburg, voorstel lende de stad op weg naar het toppunt van bloei. De uitgever Van de Venne was geen Zeeuw van geboorte, maar hij woonde al geruime tijd in Middelburg; de uitgave kon de vergelijking met wat elders van de pers kwam met glans doorstaan. Het is jammer, aldus Zeeland kenner en Zeeuw Meertens, dat we niet weten hoe men buiten Zeeland deze dichtbundel heeft beoordeeld. De Zeeuwen kunnen een verge lijking met de Hollandse dich ters Bredero, Hooft, Huygens en Vondel niet doorstaan. Ge zien vanuit de maatschappelijke rangorde staan Apollonius en Jacob Schotte bovenaan, de IEÜWS Arob-commissie behandelt beroep tegen aanleg sportpark eerste is rentmeester van de heren Staten van Zeeland, de tweede burgemeester van Mid delburg en door de koning van Engeland tot ridder geslagen. Meertens voegt daaraan toe: "Hun grootvader was nog een boer onder Soeburg en Rittem; we leven in een tijd waarin men snel carrière maakt". Als aartsvader van de Zeeuwse poëten geldt Cats; hem bracht men om strijd hulde toe. Van de twee dichteressen die aan de bundel hebben meegewerkt ver toont het werk van Johanna Coomans een grote afhankelijk heid van Cats. De andere dichte res was Anna Roemers Visscher, die tijdens de voorbereiding van het boek in de zomer van 1662 naa rMiddelburg kwam. De Zeeu wen waren erg ingenomen met haar bezoek: zij kreeg een ere plaats in de bundel. De facsimile-uitgave is, zeker voor wat de illustraties betreft, aan merkelijk minder dan het origi neel. De AROB-commissie uit gedepu teerde staten houdt dinsdag 22 maart drie hoorzittingen. De eerste begint om 10.30 uur. Het gaat om het bezwaarschrift van Horeca Nederland, afdeling Hulst. B. en w. van Hulst hebben verklaringen van geen bezwaar gevraagd voor de verbouw van het pand Gr. Bagijnestraat 25 tot vegetarisch eethuis, annex cur susruimte. Gs hebben die verkla ringen verleend en daar is Horeca Nederland het niet giee eens. De tweede hoorzitting is om 11.00 uur. De heer N. Flikweert te Zierikzee maakt bezwaar tegen de aanleg van een sportvelden complex aan de Lange Blokweg. Gs hebben voor dit complex ver klaringen van geen bezwaar aan de gemeente Zierikzee gegeven. De laatste AROB-zitting wordt ge houden om 11.30 uur. Het gaat om het bezwaarschrift van de redactie van de Provinciale Zeeuwse Courant te Vlissingen. Gs willen de namen niet geven van de bedrijven die een bijdrage uit het provinciale werkgelegen- heidsfonds hebben ontvangen. De krant had hierom gevraagd op basis van de wet openbaarheid van bestuur. De redactie vecht nu het gs-besluit aan. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. Staten vergadering Bij de ingekomen stukken zijn adhesiebetuigingen van diverse gemeenten in Zeeland aan de motie van de gemeenteraad van Arnemuiden over de werkgele genheid bij de Koninklijke maatschappij De Schelde in Vlissingen. Gs stellen voor die blijken van ondersteuning voorlopig voof kennisgeving aan te nemen. Gs doen mededeling aan de sta ten over de jeugdhulpverlening. De verantwoordelijkheid voor dit beleidsterrein komt van het rijk naar de provincie. Voorlopig gaat het alleen om de adviestaak; later komt de planning er bij. Aan de staten wordt uit de doeken ge daan hoe gs die adviestaak willen gaan uitvoeren. De centrale voor pleeggezinnen Zuid-Holland/Zeeland, werkend onder de naam Jeugd onder dak, krijgt voor 1983 een provinciale bijdrage van ten hoogste ƒ58.500, Gs vinden, dat zo lang het rijk niet duidelijk maakt welke plaats de centrales in de welzijnsplanning innemen, de ge Staten bespreken subsidie aankoop natuurgebied in Heerenpolder meenten niet om een bijdrage kan worden gevraagd. Provinciale staten behandelen twee verzoeken om subsidie in de aankoop van natuurgebieden. Beide aanvragen zijn van de stichting Het Zeeuwse Land schap. Het eerste verzoek gaat om bijna 5 hectare in het reservaatsge deelte van de Yerseke Moer; de totale aankoopsom is ruim ƒ97.000,-. De tweede subsidiëring is voor ruim 4 hectare van de Weel in de Heerenpolder in de buurt van Wolphaartsdijk. De aankoop som is hier bijna 96.000,in de statencommissie bestuurs zaken vond een aantal leden de prijs per hectare (ƒ23.419,—) te hoog. Gs stellen voor in beide geval len 50 procent subsidie te ge ven in de aankoopsom. Gs bieden de staten een nota aan over het emancipatiebeleid van de provincie. Het gaat hier om de provincie als werkgeefster. Uit gangspunt is, dat die emancipatie onlosmakelijk vast zit in het totale personeelsbeleid met een in alle opzichten gelijke behandeling van mannen en vrouwen. De staten wordt aangeraden de nota voor kennisgeving aan te nemen. Een andere zaak op personeels gebied is de regeling van deeltijd arbeid voor provinciale ambtena ren. Sinds 1980 is er een proef gehouden met deeltijdwerk: de ervaringen die daarmee zijn op gedaan zijn verwerkt in een nieu we regeling. De staten wordt geadviseerd die regeling vast te stellen. Gs vragen de staten een krediet van 270.000,— voor de aan schaf van reddingsvesten voor de veerboten op de Westerschelde. Ter beveiliging wer"d tot nu toe gebruik gemaakt van reddings- blokken, maar die worden niet langer door de scheepvaartin spectie geaccepteerd. Voor de automatisering van de fi nanciële administratie van de provincie, de provinciale stoom bootdiensten, de nv Provinciale Zeeuwse brugmaatschappij en de Zeeuwse bibliotheek is een mini- computer nodig. De kosten be dragen ƒ316.500,—. De staten wordt gevraagd dit krediet te ver strekken en jaarlijks ƒ40.000,— toe te voegen aan de reservepost "vervanging materieel De staten wordt gevraagd ga rantie te verlenen op een lening voor het bestuur van de Corne liastichting in Zierikzee. Het geld is nodig voor de bouw van een verpleeghuis in Zierikzee met 150 bedden; de voorlopige bezetting zal 120 bedden zijn. Gevraagd was om garantiever lening tot 28 miljoen, maar met de geneeskundige inspec tie voor de volksgezondheid in Zeeland zijn gs van mening, dat met 25 miljoen kan worden volstaan. De provincie heeft over 1 982 en kele financiële meevallers met een totale waarde van ruim 4 miljoen. Gs stellen voor een deel van het geld te boeken op de al gemene reserve en een deel van de bedragen bij te boeken op de begrotingsonderdelen waar het voordeel werd behaald. Maandag 21 maart, 13.45 uur, vergadert de commissie welzijn. Voorgesteld wordt de verorde ning duiksport in de provincie Zeeland in te trekken en een nieuwe vast te stellen. Aanleiding daartoe zijn de bevindingen van de begeleidingscommissie duik sport. In de commissie hebben zitting afgevaardigden van de rijkspolitie, rijkswaterstaat, het Delta-instituut-Yerseke, de Ne derlandse Onderwatersportbond en de Belgische Federatie voor Onderwatersport. Gs hebben de adviezen van de commissie, die sinds 1 980 werkt, overgenomen. .De belangrijkste zijn, dat de geldigheidsduur van de duik- vergunning wordt veranderd van twee naar vijf jaar. Behalve dat dit een aanzienlijke admi nistratieve verlichting bete kent, is het ook van invloed op het legesbedrag. Het bedrag gaat van ƒ34,10 naar ƒ45, Om in het bezit te komen van een duikvergunning wordt voorgesteld de leeftijdsgrens te verlagen van 15 naar 14 jaar. Voor een medische verklaring komt een eigen verklaring in de plaats. Voor mensen die maar af en toe in Zeeland komen dui ken, is er de mogelijkheid ont heffing van de vergunnings plicht te vragen. Die ontheffing wordt per jaar verleend, geldt voor ten hoogste vier dagen en kost 9,—. In de nieuwe veror dening vervalt de meldings plicht bij het nachtduiken; de praktijk heeft geleerd dat nie mand zich aan dit punt hield. De vergadering is openbaar en heeft spreekrecht voor het pu bliek. Plaats van samenkomst: provinciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 011 80 31 391 of 31392 En met Hem twee anderen, aan el ke zijde één, en Jezus in het midden. Joh. 19:18b. Het tafereel, dat ons voor ogen wordt geschilderd door de evan gelist in de tekst van onze medi tatie is angstaanjagend en moed gevend tegelijk. Of vindt u dat niet angstaanjagend, wat daar op Golgotha gebeurt? Ja inderdaad, u ziet het goed: Jezus hangt aan het kruis! Niets minder dan dat. Na een leven vol lijden; na een moeizaam proces voor het Joodse Sanhedrin en een afmattend ver hoor voor de Romeinse land voogd, Pontius Pilatus, is Hij daar terecht-gekomen. Ze hebben alles aan Hem gedaan, wat ze hebben gewild. En ze heb ben letterlijk van alles gewild. Maar Hem-zelf wilden ze niet! Daarom hebben ze Hem uit der weg geruimd; uitgestoten uit de samenleving. Er was op aarde voor Hem geen plaats! En de hemel, waar Hij vólgens Zijn eigen zeggen thuishoorde; de hemel wilde Hem ook niet opne men. En daarom hangt Hij daar nu, van mensen en van God ver laten; tussen hemel en aarde - aan het kruis. Angstaanjagend is dat, vindt u niet? Maar, let goed op, Jezus hangt daar niet alleen. Ze hebben Hem gekruisigd, dat wel. Maar volgens onze tekst met Hem ook nog twee anderen. Als we goed toekijken, dan worden we hen gewaar. Wat een triest gezicht; wat een huive ringwekkend schouwspel. Drie levende mensen aan het kruis. Je zus in het midden en aan elke zij de één! Als we het zien, komt er een vraag bij ons op: Wie mogen die "twee anderen" wel zijn? We zoeken uit het evangelie wat ge gevens bij elkaar. Maar we wor- Jen er schijnbaar niet veel wijzer van. Hun namen zijn in ieder ge val niet bekend. Nergens in de bijbel worden ze vermeld. Het zijn alleen maar "twee anderen". Als we wat vluchtig en opper vlakkig zijn in ons denken, dan zouden we kunnen veronderstel len dat het twee van Zijn discipe len waren. Als een oproermaker gegrepen en gevonnist wordt, dan ligt het wel min of meer voor de hand dat zijn aanhangers hetzelf de lot ondergaan. Trouwens: ge zien de beweringen van Petrus, mogen we hem hier zeker ver wachten. Hij heeft immers ge zegd; Al moest ik ook met U ster ven! Hij was bereid zijn leven voor Jezus te geven! Welnu dan. Dan is het toch, zeker niet over dreven om aan te nemen dat hij behoort bij degenen, die met Je zus sterven? En de zonen van Zebedeüs dan? Wat denkt u daarvan? Die beiden lieten er zich op voorstaan dat ze in staat waren de drinkbeker te drinken, die Jezus dronk. Zijn zij dan misschien die "twee ande ren"? Och. lieve mensen, het mocht wat! Er is geen Petrus of Johannes; en al evenmin een Jacobus of één van de andere discipelen, die met Je zus de dood ingaat. Neen, die "twee anderen" dat zijn mensen, beladen met de zonde en de schuld van hun leven. Dat zijn misdadigers, die de dood en het oordeel hebben verdiend. Het zijn terroristen, die zich vergrepen hebben aan het leven van hun medemens; en die zich daarin hebben schuldig gemaakt aan overtreding van het Goddelijk gebod; Gij zult niet doodslaan! Ze hebben de liefde niet betracht, maar zich overgegeven aan de driften van de haat en aan de hartstochten van het vergrijp. Dat zijn die "twee anderen", die met Jezus zijn gekruisigd. Zij ma ken Golgotha feitelijk kompleet. Zonder deze twee zou het Gol gotha niet zijn. Als Jezus daar al leen had gehangen, dan zouden de Schriften niet zijn vervuld, die zeggen dat Hij met de misdadigen is gerekend. Zij horen er bij. Hun aanwezigheid maakt deze plaats van gericht tot een openbaring van Gods genade. Ja, inderdaad, het tafereel dat ons hier wordt ge tekend, is angstaanjagend! Maar dat toch niet alleen. Want het is moedgevend tegelijk! Immers, in deze tekst worden de omtrekken van het heil duidelijk en scherp getekend. De bedoeling van het kruis wordt voor ons zichtbaar. Jezus hangt aan het kruis. Jawel! Maar Hij niet alleen. Neen, met Hem twee anderen, aan elke zijde één! Hebt u daar wel eens erg in gehad, wat dat betekent? Het wil zeggen dat ze allebei het volle zicht heb ben op het kruis. De verkrampte handen van Jezus strekken zich naar beide kanten uit. Hij hangt niet aan de buitenkant, zodat die ene misdadiger Hem beter kan zien dan de andere. Neen, ze zien Hem allebei. De afstand is voor beiden even groot. Jezus hangt in het midden. Midden tussen de overtreders. Midden in het oor deel van God is Hij afgedaald. De grootste der zondaren kan bij Hem terecht. Want Hij is niet ge komen voor mensen, die nog wel willen erkennen dat ze fouten en gebreken hebben, maar die intus sen op een afstand gaan staan van de grote zondaren, omdat ze me nen dat ze zó slecht toch nog niet zijn. Neen, Jezus hangt in het midden. Dat wil zeggen: midden tussen de grootste en de slechtste zondaars; om het gericht te on dergaan, dat zij hebben verdiend. Zo wordt Hij ons in deze medita tie voor ogen geschilderd. Zo laat Hij Zich zien aan mensen, die al les hebbe verknoeid. De grote vraag mag daarom niet zijn of Hij dit offer ook voor ons heeft gebracht. Neen, de grote en allesbeslissende vraag is, hoe wij op Zijn offer reageren. Want we kunnen met Jezus twee kanten op. Kijkt u maar naar die "twee an deren", die met Hem gekruisigd waren. Ze zagen Hem allebei. De afstand tot Jezus was voor beiden even ver. Maar hun reaktie was totaal verschillend. De éne wilde zijn schuld niet zien en erkennen. Hij wilde alleen maar verlost worden. In een ander evangelie lezen we dat Hij tegen Jezus zegt: Verlos Uzelf en ons! Aan Jezus Zelf had hij blijkbaar geen be hoefte. Maar die ander viel in zijn eigen zwaard. En daarmee viel hij in Gods genadehanden. Wij toch rechtvaardig; want wij ontvangen straf, waardig hetgeen wij gedaan hebben. Maar Deze heeft niets onbehoorlijks gedaan. Als een rechteloos mens smeekt hij om ontferming. Here, gedenk mijner, als Gij in Uw Koninkrijk zult ge komen zijn! En Jezus zegt hem de ingang in het hemelse Paradijs toe. Niet later; niet in de toe komst. Niet op de jongste dag of bij het einde van de wereldge schiedenis. Maar op hetzelfde ogenblik dat hij smeekt om gena de, valt de volle erfenis hem in de schoot. Heden zult gij met Mij in het Paradijs zijn! Dat is louter ontferming. Hij er vaart de barmhartigheid van God en ontvangt volledige kwijtschel ding van zijn straf. Want de be lofte is: Wie Hem aanroept in de nood; vindt Zijn gunst oneindig groot! Jezus in het midden! Dat was toen op Golgotha. En dat is nu, vandaag, voor ieder, die in Hem gelooft! Mijn lezer, wat zult U met Hem doen, als Hij u nodigt: Komt tot Mij, allen, die vermoeid en belast zijt, en Ik zal u rust geven! Voor de één is Hij niets. En voor de ander is Hij alles! IM.A. Jansens Tholen gen, de Sonmo-normen, op zich uitstekend, maar hij meende dat de raad 't financieel niet haalbaar zou vinden. "Toch geef ik Con cordia veel punten, evenals het vormings- en ontwikkelingswerk. Een muziekvereniging hoort op een dorp, evenals een zangvereni ging. Maar of er vier zangvereni gingen moeten zijn, is vers twee. Dat is meer een prestigezaak", al dus Kot. "Alleen dankzij de ge meentelijke subsidie kan een zangvereniging met 20 leden bes taan", zei de burgemeester. Hij was 't met Kot en Dupon eens, dat 't zonder muziekvereniging maar een saaie boel zou zijn. "Zelf hoor ik de muziek ook graag. Voor mijn part gaan ze elke za terdagmorgen door 't dorp, als 't maar niet te vroeg is", zei de bur gemeester. Besloten werd, dat de gevolgen van de Sowmo-normen voor Flipland eens uitgerekend wor den. Daarop zou men dan een kortingspercentage kunnen toe passen. Dat bleek donderdagavond tij dens de eerste vergadering van de uitgebreide welzijnscommissie met de heren Kot, Neele, Noort- hoek, van Strien en Dupon en de dames Duine, v.d.Dussen en Ver hees. Burgemeester T.A.Vogel deelde mee, dat dhr.F.Jelderda had be dankt voor zijn benoeming tot plaatsvervangend lid. "Ook hier spreekt de politiek. Ik vind 't wel jammer, want zijn inbreng was van goed niveau", zei de burge meester. Onderzocht wordt op welke manier nieuwe kandidaten kunnen worden benaderd. Overigens werd wat gefilosofeerd, 'uit het niets gepraat,, zoals de burgemeester het zei. Nieuweling Kot nam druk aan de discussie deel met vragen over subsidie normen, knelpunten, e.d.. De commissie krijgt meer gegevens en cijfers. Dat de huidige subsidieregeling van 30% van de contributie, do natie en huisvestingskosten als mede een bedrag per lid, niet het ideaal van de commissie is, bleek bij herhaling. Hoe 't wel moet, is nog onbekend. Volgens de burgemeester hoeft een vereniging die weinig naar buiten treedt, niet gesubsidieerd te worden. "Dan moeten de leden eerst maar meer contributie op brengen. Je bent tenslotte met ge meenschapsgeld bezig en de vere nigingen zijn er voor de Fliplan- ders. Een zangvereniging die 2000 gulden krijgt en nooit naar buiten treedt, wordt niet terecht gesubsi dieerd", zei de voorzitter. Dupon vond toch, dat de eigen, interne activiteiten voor de leden ook niet weggecijferd mochten worden. Kot wees erop, dat de gemeenteraad ,t ook allemaal po litiek bekijkt. "Niet alles wordt gelukkig verpolitiekt in dit leven. De commissie bestaat uit mensen uit ,t veld en geeft advies aan b en w", aldus de burgemeester. Kot vond de landelijke subsidie regeling voor muziekverenigin- Het jeugdwerk kwam ook nog ter sprake, mede naar aanleiding van een bezoek van enkele jongeren aan burgemeester Vogel om de kelder van dorpshuis de Wimpel te gaan benutten. De peuterspeel zaal verhuist immers naar de te verbouwen oude chr.school. "Er kunnen best activiteiten opgezet worden, die voor een groot deel van St.Philipsland aanvaardbaar zijn. Als je niets doet, krijg je pro blemen. Het gaat niet om verve lendejongeren, maar om gewone, gezonde Hollandse jongens die zich nu stierlijk vervelen bij de muziektent. We moeten deze ini tiatieven zo breed en open moge lijk oppikken en ze met verstand begeleiden", aldus de burgemees ter. Kot was er ook voorstander van om de 'loslopende jeugd bij te schaven'. Dupon bleek er ook hard voor te zijn. Hij dacht aan de inschakeling van werklozen voor de begeleiding. Er wordt twee maanden 'ge broed', waarna de welzijnscou- missie zal kijken of in mei het 'ei' uitkomt. Welzijnsambtenaar G.Groenleer concludeerde, dat er een nauwkeuriger subsidiesys teem ontwikkeld gaat worden. Hij noemde de Fliplandse welzijns commissie uniek omdat er - in tegenstelling tot alle commissies op Schouwen-Duiveland- geen raadsleden deel van uituaken. POORTVLIET za. 19 mrt; 14-23 u. bazar SPS, 't Ouwe Raed'uus di. 22 mrt: dhr.Seegers over Den nenheuvel, 't Ouwe Raed'uus, 19.30 u. OUD VOSSEMEER za. 19 mrt: 't Scharretje, westzijde dam, 14.30 u. vissen za. 19 mrt: Zonnebloem-afd. ont spanningsmiddag, Vossenkuil, 14 u. di. 22 mrt: vrouwenbond AVB, kaarten/sjoelen, Vossenkuil, 20 u. woe. 23 mrt: bingo-middag be jaarden, 14.30 u. Vossenkuil do. 24 mrt: toneeluitv. wVosmeer voor bejaarden 19.30 u. vr. 25 mrt: feestavond Vosmeer, 19.30 u. Vossenkuil za. 25 mrt: open huis W.Bevelan der, Voorstr. Youth for Christ SINT PHILIPSLAND vr. 18 mrt: SGP-tijdrede ds.Avd- Meer, oud geref.gem, De studieclub bloemzaadteelt Tholen/St.Philipsland is met 45 leden goed van de grond geko men. Tijdens een voorlichtingsbi jeenkomst in de Gouden Leeuw te St.Annaland kwamen 9 maart 35 landbouwers van het gehele ei land tot de conclusie, dat er sprake was van een goede ontwikkeling. De eerste zaadteeltvoorlichter in Nederland, dhr. K.E.Schik, deel de mee, dat er vorig jaar op het eiland Tholen door 146 telers 245 ha groente- en bloemzaden wer den bewerkt. Voor onze nationale Voor een goede alarmering moet U daarbfy het volgende melden UW NAAM HET TELEFOONNUMMER VANWAAR U OPBELT WAT ER AAN DE HAND IS WAAR (HET JUISTE ADRES) DE HULP NOODZAKELIJK IS. Spreek duidelijk en niet te snel. Advertentie fM export is deze teelt pok van bij zondere betekenis gezien de uit voer van 278 miljoen gulden. Besloten werd om vier proeven voor chemische onkruidbestrij- ding in de zaadteelt aan te leggen: een bij Royal Sluis in Stavenisse, die in het voormalige veilingge bouw een vestiging heeft, en drie proeven bij telers. De acht zaad firma's zegden hun volledige me dewerking toe. In de zomer zal er een excursie naar de percelen ge houden worden. Over de ziekte en onkruidbestrijding ontstond een levendige discussie. Verder werd nog gesproken over de belending in de groentezaad- teelt. Voor winterbloemkool werd een oplossing gevonden met het selectiebedrijf Van den Berg in St.Annaland. Het ene jaar teelt men in gebied A en de telers in gebied B, het andere jaar omge keerd. Voor spinazie was dat on mogelijk gezien de noodzakelijke afstand van 1000 tot 1500 m. Daarom werd 't als een goede op lossing gezien, dat Van den Berg op heel Tholen spinazie mag te len, waarbij de telers dan bij het desbetreffende selectiebedrijf contracten kunnen afsluiten. Sint Annaland: Uien maat 40 op waarts klasse 2 NL 9,- - 14,40. Aanvoer 106 ton. vr. 25 mrt: Gerard de Waardt, hammondorgel, de Wimpel 20 u. THOLEN vr. 18 mrt: ledenverg. De Kogge, Van Zanten, 20 u. ma. 21 mrt: Labeo, aquariumwa ter- en verlichting, 19.30 u. Meul- vliet woe. 23 mrt: jaarvergad. Soos, 14 u. do. 24 mrt: gen.rep. grote avond TerTolne, Meulvliet, 13.30, voor bejaarden za. 26 mrt: auto-oriëntatierit MAC, Zoekweg 19 u. di. 29 mrt: Ver.Thoolse Stadsacti- viteiten. Van Zanten, 20 u. SINT MAARTENSDIJK za. 19 mrt: Borneo-avond, Haes- tinge ma. 21 mrt: Alg.ledenverg. Tand je Bij, Smalstadt, 19.30 u. do. 24 mrt: dagreis Neeltje Jans, St.M'hof do. 24 mrt: modeshow modehuis Wielaard, Haestinge, 20 u. SCHERPENISSE vr. 25 mrt: Rode Kruis contact avond, Holl.Huis, 20 u. za. 26 mrt: le bekerwedstr. Zee baars, Oud-V'meer, 11-14 u. vr. 1 apr: Harry Sacksioni, Holl.Huis, 20 u. BERGEN OP ZOOM tm 17 apr: George Minne(B), avant-garde beeldhouwwerken, Markiezenhof, dagelijks 14-17 u. behalve ma. tm 17 apr: Fred Carasso, beelden, tek. en penningen, Etcetera, da gelijks 13.30-17 u. behalve ma. zo. 20 mrt: koffieconcert Came- rata Trajectina, 12 u. Markiezen hof film film film ROXY 1: Big Bomber - a.l. do, ma, di woe gesl., vr za 18.45 21.15 u, zo 14, 16.15, 18.45 21.15 u. Jonge Meisjes Zonden -18 jr. vr za 23.30 u. ROXY 2: Firefox(2) - a.l. do, ma, di woe gesl. vr za 19 21.30 u, zo lo, 16.30, 19 21.30 u. CINEMACTUEEL 1: Hot Bub- blegum 2 -12 jr. do 20.30 u, vr 19 21.30 u, za zo 14, 16.30, 19 21.30 u. Big Bomber - a.l. ma di 20.30 u, woe 14 20.30 u. CINEMACTUEEL 2: Poltergeist - a.l. do, ma, di woe 20.30 u., vr, za zo 19 21.30 u. Als je begrijpt wat ik bedoel - a.l. za zo 14 16.30 u., woe 14 u. CINEMACTUEEL 3: Ademloos - 16 jr. do, di woe 20.30 u, vr 19 21.30 u, za zo 14. 16.30, 19 21.30 u. Chinatown - 16 jr. ma. 20.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 7