THOLENDERWIJS 1 HET VERMOLMDE VOETSTUK informatierubriek van de gemeente tholen MAANDAGMIDDAG VERGADERT DE GEMEENTERAAD AANSTAANDE DINSDAG KERNBEZOEKSCHERPENISSE Hondenbelasting NIEUWE WINKELS AAN HAVENPLEIN TE SINT-ANNALAND?? HINDER WET: OPENBARE KENNISGEVING VERZOEK OM VERGUNNING HINDER WET: KENNISGEVING VAN BEKENDMAKING ONTWERP-BESCHIKKING BIJEENKOMST ANJERFONDS-KOLLEKTE OP 30 MAART HOBBY-TENTOONSTELLING IN SINT-ANNALAND Vastenactie Donderdag 17 maart 1983 EENDRACHTBODE SPREEKUUR BEN W SPREEKUUR WONINGSTICHTING STEMMEN VAN LEZERS VAM DER GRAAF orgels - piano's Kerkstraat 14 - Bruinisse - tel. 01113-1379 Vis-trip voor gehandicapten Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 -5 Sint-Maartensdijk Tel 01666-2955 Maandag 21 maart komt de Thoolse gemeenteraad om 14.00 uur bijeen voor een vergadering in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Zoals altijd is ook deze raadsvergadering openbaar. U bent dus van harte welkom. Op de agenda staan onder meer de navolgende punten: Voorstel tot extra afschrijvingen op kapitaalsinvesteringen; In de begroting 1 982 is er sprake van een begrotingsoverschot van 1,3 miljoen. Dit overschot is ontstaan door verschillende oorza ken: De lasten (rente en afschrijving) van investeringen waartoe in 1982 werd besloten drukken slechts gedeeltelijk op de dienst 1 982. Deze lasten zijn echter wel voor het gehele jaar geraamd. Een aantal andere werken (b.v. de bibliotheekvoorzieningen Tholen en Sint-Annaland) zijn in het geheel niet uitgevoerd, terwijl de lasten wel worden geraamd. In de rekening 1981 zijn ook een aantal investeringen vervroegd afgeschreven. In de begroting 1 982 waren hiervoor nog kapitaalslasten geraamd. Er is een extra rentevoordeel genoten van 1 60.000,—. Dit alles maakt dat er sprake is van een begrotingsoverschot van ƒ1,3 miljoen. De raad wordt voorgesteld een bedrag van 1.1 79.500,— extra af te schrijven op kapitaalin vesteringen. Te noemen valt de brandweerkazerne Tholen (ƒ321.700,—), parkeerterrein Contr'Escarpe Tholen 122.900,—), sportterrein Oud-Vossemeer (ƒ167.100,—), sportzaal gemeenschapscentrum Sint— Annaland (ƒ210.000,—) en de geldlening van de T.B.I. 1 20.000,—). Naast deze en nog een aantal kleinere vervroegde afschrijvingen kan de post onvoor zien worden verhoogd met 1 29.270,76. - Aankoop grond van I.F.F. te Sint— Maartensdijk; - Ter uitvoering van het rioleringsplan op het industrieterrein te Sint- Maartensdijk dient een perceel grond te worden gekocht van Inter national Flavors Flagrances (I.F.F.) Nederland B.V.. Het gaat om een perceel ter grootte van 830 m2. Met de direktie van het bedrijf is daarover overeenstemming bereikt. - Afkoop recht van opstal door A.J. Schot te Tholen; Door de raad van de voormalige gemeente Tholen zijn in het verle den een aantal percelen grond aan de Wal te Tholen met gebruik making van het recht van opstal uitgegeven. Een van de zakelijk gerechtigden, de heer A.J. Schot, wenst thans een desbetreffend perceel grond van de gemeente aan te kopen. - Overeenkomst van ruiling van landbouwgrond met de fa. de Wilde te Sint-Maartensdijk; Enige tijd geleden is een begin gemaakt met de sanering van de verpachte gronden die eigendom zijn van de gemeente. Het betreft de gronden in de kern Sint-Maartensdijk. De desbetreffende pach ters zijn allen uitgenodigd voor een gesprek. Elke keer weer stond de vraag centraal of de bereidheid bestond afstand te doen van de pachtrechten, dan wel de bereidheid bestond in te stemmen met een andere situering. Op deze wijze is het gemeentebestuur erin geslaagd de beschikking te krijgen over ruim 7 ha. landbouwgrond. Deze grond kan onder meer worden aangewend als compensatie- grond voor pachters die elders moeten of moesten wijken. Als uit vloeisel van de verschillende gesprekken met pachters zijn met de familie de Wilde te Sint-Maartensdijk onderhandelingen gevoerd over een aan te gane overeenkomst van ruiling. Daarover is over eenstemming bereikt. Voorgesteld wordt een perceel ter grootte van 1.60.80 ha. in eigendom aan de fam. de Wilde over te dragen, terwijl een perceel van 1.24.60 ha in eigendom wordt genomen. De familie de Wilde heeft zich verplicht tot het betalen van een toegift. Aan de belanghebbenden wordt ter kennis gebracht, dat de aangiftebiljetten hondenbelasting voor het belastingjaar 1 983 binnenkort worden verzonden. Deze biljetten moeten binnen 14 dagen na de datum van ver zending volledig ingevuld en ondertekend ter gemeentesecre tarie worden terugbezorgd. Houders van honden, die geen aangiftebiljet hebben ontvangen en die hun hond voor 1 983 nog niet hebben aangegeven, zijn verplicht hiervan vóór 15 april 1983 aangifte te doen, door invulling en ondertekening van een ter gemeente-secretarie en op de postkantoren verkrijgbaar aangifteformulier. Zij die in de loop van het jaar één of meer honden gaan houden moeten hiervan binnen 14 dagen aangifte doen. Er wordt nadrukkelijk op gewezen, dat voor honden die niet tijdig op de bovenomschreven wijze zijn aangegeven een boete kan worden opgelegd. Sint-Maartensdijk, 31 maart 1983. Burgemeester en wethouders van Tholen. Op dinsdag 22 maart a s. wordt in de bovenzaal van het gerestaureerde voormalige gemeentehuis van Scherpenisse een zogenaamd kernbe- zoek gehouden. Tijdens een kernbezoek komen burgermeester en wet houders en de raadsleden naar een bepaalde kern (in dit geval Scher penisse) toe. Reden hiervan is dat het gemeentebestuur graag temid den van de bevolking wenst te staan en die bevolking zo veel mogelijk bij het bestyur wenst te betrekken. In het verleden droegen de kernbezoeken het karakter van een open baar spreekuur. Individuele burgers, bestuurders van verenigingen, organisaties en instellingen maakten in het openbaar opmerkingen, stelden vragen, uitten kritiek of gaven (en ook dat komt voor) een pluimpje weg. Het gemeentebestuur heeft het voornemen de nieuwe serie kernbezoeken iets anders op te zetten. Getracht zal worden het openbare gedeelte zo kort mogelijk te houden. Onder het openbare gedeelte wordt verstaan het in het openbaar stellen van vragen en het maken van opmerkingen. Zo spoedig mogelijk wordt overgegaan tot het verdelen van de aanwezigen in kleine groepjes. Bij elk groepje zullen zich dan een of meerdere gemeentebestuurders aansluiten, zo dat er een informele en een gezellige diskussie kan ontstaan. Ook nieuw is het gegeven dat de kernbezoeken niet specifiek bedoeld zijn voor de inwoners van de kern waarin het bezoek wordt gehouden. Ook inwo ners uit andere kernen zijn van harte welkom. Vonden de vroegere kernbezoeken plaats (zeven in totaal) in een periode van twee maanden, de nieuwe serie kernbezoeken strekt zich uit over een periode van twee jaar. Scherpenisse is het tweede kernbezoek in deze reeks. Dinsdag 22 maart Het kernbezoek in Scherpenisse begint om 1 9.30 uur. Het gemeente bestuur hoopt dat er veel belangstelling zal bestaan van individuele inwoners, bestuurders van verenigingen, organisaties, instellingen en wijkcomité's. U weet het: u bent van harte welkom. Te bouwen woningen en winkels In het bestemmingsplan "Kom" Sint-Annaland zijn er woningen voor zien aan het Havenplein. Het gemeentebestuur geeft gaarne voorkeur aan bouwprojekten die gericht zijn op het invullen van lege plekken in de dorpskernen. Zeker als daarmee de leefbaarheid van die kern wordt bevorderd. Het bestuur van de "Wezen-Armen" heeft zich bereid verklaard een bouwplan aan het Havenplein in Sint-Annaland op te starten. Het bouwplan betreft de bouw van woningen in combinatie met een aantal winkels. Voordat de plannen worden uitgewerkt is het echter een goede zaak enig inzicht te krijgen in de belangstelling voor en de behoefte aan deze winkelruimten. Het spreekt voor zich dat in het bouwplan ver- scheidener en veelvormiger van opzet wordt indien daarin een aantal "winkels kunnen worden opgenomen. Aspirant-kandidaten voor deze winkels kunnen hun belangstelling kenbaar maken bij het gemeentebestuur van Tholen. Weliswaar zullen aan de winkelvestiging een aantal voorwaarden zijn verbonden. Zo zal bekeken worden of een nieuwe winkel geen afbreuk doet aan de le vensvatbaarheid van de bestaande winkels. Een en ander is ook neer gelegd in het distributie-planologisch onderzoek. Nadere informatie Voor wat betreft de mogelijke locatie van de woningen en winkels verwijzen wij u naar het bij dit artikel afgedrukte kaartfragment. Ook het buro ruimtelijke ordening van de gemeente-sekretarie is bereid u aan vullende informatie te verstrekken, tel. 01 666-2955, tst. 1 30. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 21 maart 1 983 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester E.Baerends en de wethouders L.J. Koopman en P van Schetsen houden hun spreekuur van 1 1.00 - 1 2.00 uur. Het spreek uurvan wethouder J. Versluijs komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de kollegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01 666-2955, toestel 21 5. Het bestuur van de stichting "Beter Wonen" houdt elke maandag van IÉ0.30 - 1 2.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer 01 666-3359. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 1 2 van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne bekend, dat op 4 februari 1 983 bij hen een aanvraag voor een vergunning ingevolge de Hinder wet is ingekomen van: Garagebedrijf Niemantsverdriet, Molenstraat 1 9 te Poortvliet voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor het uitbreiden/wijzigen van een herstelinrichting van motorvoertuigen op het perceel kadastraal bekend sektie N, nr. 279 gelegen aan de Mo lenstraat te Poortvliet. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 18 maart 1983 op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint- Maartensdijk ter inzage elke werkdag van 9.00 tot 1 2.00 uur en van 14.00 tot 1 6.00 uur, alsmede elke maandag van 1 7.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek. Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na de datum van de ter inzage legging schriftelijk bij ons kollege worden ingebracht. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet kenbaar te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 6 april 1 983 om 9.00 uur. De zitting vindt plaats in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk, waar bij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Burgemeester en wethouders vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaar hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Sint-Maartensdijk, 17 maart 1983 Burgemeester en wethouders van Tholen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen op de aanvraag om een vergunning inge volge de Hinderwet van: het Waterschap Tholen, Onder de Linden 7 te Sint-Maartensdijk voor het uitbreiden/wijzigen van een rioolwaterzuiveringsinstallatie gelegen aan de Provincialeweg te Sint-Maartensdijk. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 1 8 maart 1 983 gedurende een termijn van veertien dagen ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartens dijk van 9.00 tot 1 2.00 uur en van 1 4.00 tot 1 6.00 uur, alsmede elke maandag van 1 7.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Vanaf 1 april 1983 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikkingen liggen bovengenoemde aanvragen en andere ter zake zijnde stukken elke werkdag ter inzage van 09.00 tot 1 2.00 uur. De aanvrager alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvrage en ieder die aantoont dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn van veertien dagen: gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerpbeschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het- kollege van burgemeester en wethouders van Tholen. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Sint-Maartensdijk, 1 7 maart 1 983 Burgemeester en wethouders van Tholen. Jaarlijks wordt er in onze gemeente een kollekte gehouden ten bate van het Anjerfonds. Dit fonds verleent financiële steun aan instellingen die werkzaam zijn op het gebied van o.a. kunst, natuurbehoud en kuituur in het algemeen. In het verleden hebben diverse verenigingen in onze gemeente (muziekverenigingen, jeugdclub, zangkoren) financiële bij dragen uit dit fonds ontvangen. Ten behoeve van het koliekteren maakte men tot nu toe gebruik van de diensten van de Zeeuwse kollekte. Hieraan is echter in de loop van 1 982 een einde gekomen. Daar het Anjerfonds de kollekte in de toekomst toch wil blijven voort zetten, wil men nu komen tot het opzetten van een kollekte-organisatie die de kollekte in Tholen voor zijn rekening gaat nemen. Gedacht wordt hierbij aan mensen uit verenigingen die zich bezighouden met kulturele activiteiten en die direkt of indirekt het meest profijt van de opbrengst van de kollekte kunnen hebben. Het direkte profijt bestaat uit een gedeelte van de opbrengst van de kollekte. Een vereniging die zich hiervoor inzet mag 25% van het opgehaalde geld zelf houden. Het is voor kulturele verenigingen dan ook van erg groot belang dat de kollekte van het Anjerfonds voortgang blijft vinden. Woensdag 30 maart wordt op het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk een bijeen komst gehouden, aanvang 1 9.30 uur, waarbij we willen komen tot een organisatie-opzet voor Tholen. Deze bijeenkomst staat onder voorzit terschap van burgemeester E. Baerends. Uitgenodigd worden de verenigingen die in het verleden al eens een beroep hebben gedaan op het Anjerfonds. Overigens zijn ook andere kulturele verenigingen van harte welkom om de bijeenkomst bij te wonen. Ook zij kunnen in het kollekte-systeem worden ingepast en bijgevolg een bedrag verdienen voor de vereniging. Om u wat meer irizicht te geven over de werkwijze van het Anjerfonds volgt onderaan nog wat aanvullende informatie. Wat doen het Prins Bernhard Fonds en het Anjerfondsen? De statutaire doelstellingen van de stichting luiden: het bevorderen van de zelfwerkzaamheid van het Nederlandse volk op het gebied van wetenschap, volksontwikkeling, kunst, natuurbehoud en andere tot de Nederlandse cultuur te rekenen gebieden, alsmede de Nederlandse cultuur buiten Nederland uit te dragen. Kort samengevat betekent dit dat het Prins Bernhard Fonds en de Anjerfondsen werkzaam zijn op het gebied van de cultuur en het na tuurbehoud. De doelstellingen worden verwezenlijkt door het geven van subsidies aan individuele personen, of aan vereningen, stichtingen, comité s en dergelijke. De omvang van de subsidies en de wijze van financiering van de projecten varieert, al naar gelang de omvang, aard en betekenis van het project. Bij het vaststellen van de subsidies laten de besturen van het Prins Bernhard Fonds en de Anjerfondsen zich leiden door richtlijnen en normen, zoals die in onderling overleg worden vastgesteld. Over deze algemene richtlijnen alsmede over specifieke subsidie-aanvragen vindt regelmatig overleg plaats met andere particuliere fondsen. Gezien het brede werkterrein van de stichting is het immers niet denkbeeldig dat er raakvlakken en overlappingen met andere subsidiegevers ontstaan. Vandaar dat met name een intensief en goed overleg plaats vindt met het Koningin Juliana Fonds dat zich bezig houdt met maatschappelijk werk. Zo worden de subsidies zo goed mogelijk besteed. Andere activiteiten van de Prins Bernhard Fonds Behalve het verstrekken van subsidies heeft het PBF nog enkele eigen activiteiten. Jaarlijks wordt de Zilveren Anjer uitgereikt als onderschei ding van Nederlanders die zich onverplicht en onbetaald hebben inge zet voor cultuur of natuur. De Martinus Nijhoff Prijs voor Vertalingen wordt jaarlijks uitgereikt aan een of meer vertalers die in of uit het Nederlands hebben vertaald. De tweejaarlijkse David Röellprijs wordt als eerbetoon voor een geheel oeuvre toegekend aan een Nederlander die zich op het gebied van de beeldende of toegepaste kunsten heeft onderscheiden. Waar komt het geld vandaan? Nederland staat bepaald niet slecht aangeschreven waar het gaat om de verwezenlijking van zaken die voor het voortbestaan en vernieuwen van onze culturele basis van groot belang zijn. De bronnen waaruit het PBF en de Anjerfondsen putten om jaarlijks meer dan 2000 subsidies te kunnen verstrekken, zijn veelzijdig. In de eerste plaats wordt er elk jaar in honderden gemeenten de welbekende Anjeraktie gehouden. Met kollektes en loterijen in het kader van die aktie wordt een beroep gedaan op de gehele Nederlandse bevolking om geld te geven. Als steun voor culturele arbeid die direkt ten goede wil komen aan de Nederlanders, op een even verscheiden manier als er culturele uitingen zijn. Een tweede, al bijna even traditionele bron voor de fondsen vor men de giften van bedrijven en particulieren. De bereidheid en op rechte vrijgevigheid van de Nederlander komt tot uiting in deze twee vormen van fondsenwerving. Tenslotte komen er grote bedragen uit de Sporttoto en uit de Algemene Loterij Nederland. Het aandeel van deze bronnen is sinds de laatste jaren steeds belangrijker geworden, waar door het mogelijk werd zowel het aantal als het bedrag van de subsidies aanzienlijk uit te breiden. U kunt zich nog aanmelden! Van 24 tot en met 26 maart wordt in het dorpshuis te Sint-Annaland een hobbytentoonstelling gehouden. Aan deze tentoonstelling die wordt georganiseerd door de beheerscommissie van het dorpshuis, kan door elke inwoner van Tholen worden déelgenomen. Voor nadere in formatie en aanmelding kan kontakt worden opgenomen met de heer P.v.d. Klooster, Weststraat 33 te Sint-Annaland, tel. 01 665-2835. Brand St.Maartensdijk Journalistiek en wellevendheid hebben het vaak moeilijk met el kaar als er informatie moet wor den gegeven aan lezer, luisteraar of kijker. Dit geldt vooral wanneer er sprake is van gebeurtenissen waarin menselijk leed het hoofd onderwerp is. De tekst die deel uitmaakte van het verslag over de brand in St.Maartensdijk(E.B. 3 maart) was in grote lijnen niet méér dan wat hij behoorde te zijn: een technische reportage over het goede werk van de hulpverleners. Ik dank u voor die begrenzing. De foto rechtsbovenaan, met bijbe horende toelichting, vond ik stui tend. Als een fotograaf of redac teur heeft geprobeerd zich enigs zins een voorstelling te maken van de intense droefheid onder de na bestaanden, zal hij afzien van het plaatsen van zo'n opname. Moet een kleinkind dat erg veel van haar oma hield dat beeld als laat ste herinnering aan grootmoeder onder ogen krijgen? Gelukkig publiceerde u, een week later, de u naderhand bereikte details op een korte en sobere manier. Het waren tenslotte ook zaken die alleen de betrokken fa milie aangingen? Ik was juist blij, dat ik dit moment niet van dicht bij hoefde mee te maken. Vandaar die schok dit nu juist in de krant toch te moeten zien. Daarom wil ik u vragen voortaan voorzichtiger te werk te gaan. Al is het maar om toekomstig leed niet onnodig gro ter te maken. Verdriet kan ons al- lemaél nog overkomen. Willy van den Hoek-Heijboer Albert Schweitzerstraat 1 St.Maartensdijk Politiek in Flipland Als we de laatste weken onze Eendrachtbode lezen - en ik weet dat ze zeer goed gelezen wordt - zien we dat in Flipland de PVAB probeert spijkers op laag water te zoeken. Men tracht ook de macht in handen te krijgen. Zie de re cente aanval op wethouder A.Kosten en eerdere op wethou der L.Walpot. Wat beoogt de Partij voor Algemene Belangen? Partij van de Arbeid, VVD, D'66 en allen die graag meelopen met deze nieuwlichters kunnen zich PVAB noemen. Ze proberen de gemeenschap, vooral de jeugd, op te doen staan, desnoods met een fakkel als het niet anders kan. De PVAB, verpersoonlijkt door de heer Flip Komaat, valt wethouder Kosten niet zo scherp aan gezien de Wimpel-kwesties, maar omdat hij wethouder is. Vandaar ook de aanvallen op wethouder Walpot. Het gaat de PVAB niet om zoge naamde rekenkundige proble men. Het gaat om machtswellust en het voeren van een overheer sende politiek. Ik kan het niet verdragen dat de wethouders Kosten en Walpot steeds worden aangevallen. Laten we toch zoe ken naar vrede, zeer zeker in de politiek. We leven nog gelukkig in St.Philipsland. Rien Wesdorp Langeweg 10 Anna Jacobapolder Het dekenaat Bergen op Zoom wil ook de Rooms Katholieke ge meenschap op Tholen mobiliseren voor de vastenactie van dit jaar ten bate van het Mamba gezondheids project in Tanzania. In samenwerking met het Tanza- niaanse ministerie, Memisa en de Vastenactie wil bisschop Lebulu een bergachtige streek in het Noorden van het Oostafrikaanse ontwikkelingsland 'onder handen nemen'. Een Nederlands echt paar, dat daar werkzaam is, een Tanzaniaanse missie-arts en en Hollandse bouwkundige zullen hem helpen met het bouwen van woningen, het verbeteren van we gen, het oprichten van kleine ge zondheidscentra en nog veel meer werken, die bijdragen tot de ont wikkeling van het het gebied. In het kader van het opstarten van deze plannen wil het dekenaat Bergen op Zoom 100.000 gulden inzamelen. Advertentie IM Voor het vierde jaar wordt een vis-trip georganiseerd voor ge handicapten. De deelnemers ver trekken voor een heerlijk dagje Oosterschelde vanaf Tholen. Ook dit jaar zal de firma Moerland van de Velde belangeloos Zwer ver 3 en 4 beschikbaar stellen. Een inschrijving is niet opengesteld omdat er zich vorig jaar zoveel meldden, dat een reservelijst moest worden aangelegd. Alleen zij die op die lijst voorkomen, vis sen dit jaar mee. Wel is er het verzoek zich bij de organisatie te melden. Uitnodiging en program ma worden 14 dagen voor de vis dag toegezonden. Organisatie adres Rien van Nunen, tel. 01608-20080. Deelnemers worden bijgestaan door de bekende hen gelsportschrijvers als Kees Ket ting, Anton van der Vet, Willem Dekker en anderen. Er is een arts aan boord, evenals mannelijk en vrouwelijk verplegend personeel. Voor eventuele snelle verbinding naar de wal vaart een speedboot mee. Behalve voor de lunch wordt ook voor aas en zelfs eventueel voor hengels gezorgd. BALLET- EN DANSKLEDING Speciaalzaak In kousen, sokken, panty's, maillots Wouwsestraat 1 5, B.o.Z. Tel: 33666 Advertentie I.M Door MAARTJE ZELDENRIJK Voorzichtig trok hij haar op schoot en toen hij haar kuste, gaf ze gewillig mee en legde haar arm om zijn hals. Een poosje later lag ze dicht tegen hem aan, zijn gezicht in het donker met haar vingers strelend. "Snapt u nu, wat ik indertijd bedoelde toen ik zei dat ik al zo'n beetje wist hoe u bent?" "Had je dit dan van me verwacht?" "Ja, ik heb al op een paar kantoren gewerkt. Op den duur leer je je bazen kennen. De eerste middag al, toen ik hier solliciteerde, wist ik in grote trekken wat ik aan u zou hebben." "En vind je het niet erg?" "Welnee, waarom? U bent jong, en ik ook. U bent vrijgezel, met ge trouwde mannen pap ik niet aan - dus- U bent vlot, leuk om naar te kijken, wat is er op tegen als we een beetje scharrelen met elkaar? We hebben het toch leuk zo?" "Doen we het nog eens?" "U bent mijn baas, hè?" Hij trok haar wild naar zich toe. "Meid, goddelijk kind, ik ben dol op je". De volgende morgen was ze weer gewoon Bep Stellinga. Toen hij haar wilde kussen, weerde ze hem rustig af. "Alles op zijn tijd baas. Nu is het werken geblazen. En dan blijft de verhouding zoals ze hoort te zijn". "En straks met etenstijd?" Hoofdschuddend keek ze hem enige tijd aan. "Mannen zijn soms net kleine kinderen. Tja, in schafttijd gelden natuurlijk andere normen", voegde ze er lachend aan toe. Siem verheugde zich er al op. Maar die middag stond zijn hoofd niet meer naar een kort vrijpartijtje, wént Tanja belde hem op. "Is er wat?", vroeg hij toen Bep hem de telefoon overreikte. Het gebeurde maar zelden dat Tanja naar Purmerend belde. "Ja", klonk haar rustige stem aan de andere kant van de lijn. "Luister maar eens goed. Je kent Bennie? Bennie Meyer? Hij is een neef van me en hij gaf me vanmorgen een tip. Er is een leuke zaak hier in de buurt. De eigenaar kan het hier niet meer bolwerken. Bennie weet nu dat hij hem van de hand wil doen als hij een geschikte koper voor het pand kan vinden. Ik dacht dat het misschien wat voor jou zou zijn". "Vertel eens bijzonderheden. Waar is het precies?" Gedurende enige tijd gaf Tanja inlichtingen voorzover ze die van Bennie gehoord had. Ze voegde er aan toe: "De vraagprijs zal niet hoog liggen. Als je er wat van weet te maken, haal je het er binnen één of twee jaar uit en ga je verdienen. En niet zo'n beetje". "Noem eens een bedrag?" "Halve ton, veel meer zal het vast niet zijn. Kun je dat voor elkaar krijgen". "Als het moet wel, maar ik koop geen kat in de zak". "Dacht je dat ik je belde als ik er niets in zag?" "Oké, tegen twaalven ben ik bij je". Bep was alweer met haar werk bezig, toen hij zei: "Ik moet naar Amsterdam. Spijtig. Ik had me al op vanmiddag verheugd." "Zaken gaan voor het meisje, mijnheer. Er komen nog meer dagen, Moet ik de honneurs waarnemen na uw vertrek". "Als gewoonlijk", antwoordde hij, al met zijn gedachten in Amsterdam. Een kwartier later zag ze hem in zijn wagen stappen en wegrijden. Ze slaakte een zucht. "Hemels ventje", mompelde ze in zichzelf. Maar niet iemand die je meekrijgt naar het stadhuis. Jammer, ik zou hem best willen hebben. Daarna ging ze verwoed aan het tikken. Er was nog genoeg te doen voor ze de kap erover kon gooien. In Amsterdam werd twee dagen later een overeenkomst getekend; Siem Blazer kocht een verlopen zaak en had vast omlijnde plannen hoe hij deze zou opwerken. Dit had hij cadeau. Het was als Tanja zei: binnen twee jaaf ging hij er aan verdienen en als de voortekenen hem niet bedrogen werd het een goudmijntje. Ze had het goed bekeken. Hij moest Tanja in ere houden. Het is jaren later wanneer we Siem Blazer in een grote Chevrolet zien rijden. Over de dijk, naar het huisje van Tine Oomes. Twee mannen zag hij in de tuin aan het werk, maar hij kon niet zien wat ze deden. Tussen hen in ontdekte hij Jantine. Hij legde een doos en een pak op de regenput achter het huis, stak zijn vingers in zijn mond en liet een schel gefluit horen. Onmiddellijk kwam het meisje uit haar gebukte houding omhoog en draaide zich om. Toen ze de man zag staan, verhelderde haar blik en zwaaide ze heftig met haar arm in de lucht. "Hai! Oom Siem.... we dachten dat je geëmigreerd was. Ik zei juist toevallig van morgen tegen moeder: Oom Siem zal het wel erg druk hebben. We zien hem tenminste de laatste tijd nauwelijks." Hij nam doos en pakje in de ene arm, want het meisje had haar arm door de zijne gestoken. In de woonkeuken keek hij verbaasd in het rond. "Moeder is naar de stad, boodschappen doen,", legde het meisje uit. Misschien wipt ze wel bij je kantoor aan". "Ik ben er vandaag nog niet geweest, honey. Ik kom regelrecht uit Mokum. En weetje waarom ik hier ben? Ik had opeens zo'n verlangen naar jullie". Ze kuste hem vluchtig. "Eerlijk? Vind je het fijn om hier te zijn? Nou, wij ook, als je er bent. Moetje thee?" "Graag, ben je niet erg nieuws gierig wat daar inzit?" Hij weest lachend naar de doos en het pakje. "Moeder heeft me geleerd dat ik niet nieuwgierig mag zijn. Dus...." Ze keek verlangend naar de tafel. "Dus brandje van nieuwsgierigheid. Het pakje is voor jou". "Wat zal het nu weer zijn? Eerst mijn plicht als vervangend huisvrouwasje blieft, je thee. Wil je een koekje?" Lachend pakte hij er één. Vrijwel meteen peuterde ze het touwtje los en maakte het pakje open. riep ze uit, toen ze het boek zag, dat het pak bevatte. Ze nam het op en bladerde er in. "Net uitgekomen, hè?" "Ja, is het wat voor jou?" "Mieters, reuze bedankt zeg". Ze boog zich over hem heen en gaf hem een kus. "Zouden er veel meisjes zijn, die zo'n schat van een oom hebben?" "Bosjes", antwoordde hij met een strak gezicht. "Honder den".

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 5