Garantie krediet Cornelia- stichting Lager waterpeil in de Weihoek omstreden zaak Jeugd onder dak Provinciaal adres voor klachten en verzoeken Waterstaat Welzijns planning Donderdag 10 maart 1983 Speciale commissie Wat te doen? Het is de bedoeling dat in de toekomst een groot deel van het beleid op het gebied van de jeugdhulpverlening over gaat van het rijk naar de provincie. Het provinciaal bestuur is begon nen aan de eerste fase van deze operatie. IX B EHOK V Adviestaak OMM ISSI ES Commissie en beroep Financiering Volgens landbouwer L.A.Geluk is er in de Weihoek een lager waterpeil nodig van 20 tot 25 cm, maar veehouder J.J.v.d.Slikke liet weten, dan in de problemen te komen. Dijkgraaf I.C.Hage hield zich strikt aan zijn taak, om aan het streefpeil te voldoen, maar na het hardnekkig pleidooi van dhr.Geluk sprak hij tenslotte toch over het instellen van een studie. Ruim 1 miljoen voor reconstructies Te nat PLAATSELIJK NIEUWS STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK SCHERPENISSE ABDIJ IEUWS De rechtsbescherming tegen maat regelen en beslissingen van de overheid is in ons land - zo kan men in het algemeen stellen - goed geregeld. Zeer veel wetten hebben voorschriften die aange ven hoe men in beroep kan en welke termijnen daarvoor gelden. Bovendien kennen we de Wet ad ministratieve rechtspraak over heidsbeschikkingen (Arob) die een procesgang bevat voor een grote categorie van besluiten. De wet Arob is bedoeld als een algemene beroepsmogelijkheid voor het geval er geen speciale procedure is om tegen een be paald besluit van een overheidsli chaam beroep aan te tekenen. Ondanks ons stelsel van wette lijke beroepsmogelijkheden zijn er nog tal van gevallen denkbaar waarbij men zijn bezwaren niet officieel kwijt kan. De provincie Zeeland kent al sinds 1977 een speciale com missie voor klachten en verzoe ken waar iedere burger of in stantie die grieven heeft of op heldering of tussenkomst wil vragen, terecht kan. Het moet wel gaan om zaken die tot de provinciale bevoegdheid beho ren. Een verschil met de wet Arob is bijvoorbeeld dat men de provincie kan vragen een be paald besluit te nemen. (Een Arob-procedure moet altijd stoelen op een reeds door de overheid genomen beschik king). De commissie klachten en ver zoeken bestaat uit leden van pro vinciale staten. Zij behandelt een klacht of verzoek binnen zes we ken na ontvangst. Ze krijgt inzage van alle schriftelijke stukken en ze kan ook inlichtingen inwinnen bij de leden van gedeputeerde staten en provinciale ambtenaren. Ook kan men bepaalde deskundigen raadplegen. De behandeling van de zaak gebeurt in het openbaar tenzij degene die de zaak aanhan gig heeft gemaakt dit liever' niet heeft. Vervolgens stelt de commissie een advies op dat wordt aange boden aan provinciale staten, die de uiteindelijke beslissing nemen. Het gebeurt ook dat de commissie wordt geconfronteerd met zaken die niet op haar terrein liggen. In dat geval wordt men doorverwe zen naar de juiste instantie. Ook geeft het secretariaat van de commissie aanwijzingen hoe men het beste een zaak kan aanpak ken. Wie denkt bij de provinciale commissie voor klachten en verzoeken aan het goede adres te zijn kan zich het beste/wen den tot het secretariaat van de commissie, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Ook tele fonische informatie is mogelijk: 01180-31338/31339. Jeugd hulpverlening j Gedeputeerde staten stellen pro vinciale staten voor een garantie subsidie van 25 miljoen te ver lenen aan het bestuur van de Corneliastichting te Zierikzee. De garantie is bestemd voor de financiering van een nieuw te bouwen verpleeghuis, dat een capaciteit zal hebben van 150 bedden (waarvan in eerste in stantie 120 bedden gebruikt mo gen worden); 90 bedden voor so matisch zieken en 60 bedden voor psycho-geriatrische patiën ten. Het is de bedoeling om in het r voorjaar van 1 984 met de bouw van het verpleeghuis te beginnen. Het doel van de Corneliastichting is het verplegen van zieken en het huisvesten en verzorgen van be jaarden. Op dit moment beheert en exploiteert de stichting nog een bejaardentehuis. Hét bestuur wil binnenkort deze taak afstoten en de plaatsen van het bejaar dentehuis onderbrengen in een nieuw te bouwen verzorgingste huis door een aparte stichting. Het bestuur had een bedrag van 28 miljoen gevraagd, maar uit een nadere berekening is geble ken dat 25 miljoen voldoende Gs delen de staten nog mee dat ze het bestuur verzocht hebben een bepaling in de statuten op te nemen over de democratise ring van het bestuur. Het be stuur heeft zich bereid verklaard hieraan te voldoen en heeft op dracht gegeven de statuten te wijzigen. De tweede kamer uit gedeputeer de staten behandelt dinsdag 1 5 maart vijf bijstandskwesties, te beginnen om 10.00 uur, 10.30 uur, 11.00 uur en twee zaken om 11.30 uur. Het gaat om uitspra ken van de gemeenten Oostburg, Valkenisse, Tholen en Domburg. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. De jeugdhulpverlening in Ne derland munt niet uit door dui delijkheid en eenvoud van or ganisatie. Gedeputeerde staten spreken in een notitie aan pro vinciale staten over een "on geordende en verbrokkelde" problematiek. Als men vat op de jeugdhulpver lening wil krijgen moet eerst dui delijk zijn wat hieronder moet wordenverstaan.Eriseenomschrij- ving die zegt dat jeugdhulpverle ning is "het opheffen van ontwik- kelingsremmende afhankelijk heidsrelaties die de ingroei in de samenleving belemmeren". Vrij vertaald betekent dit dat jeugd hulpverlening tot doel heeft jon geren te helpen een plaats te vin den in de maatschappij. Het gaat om een uitgebreid terrein van problemen. Er zijn jongeren die psychische problemen hebben, of die met justitie in aanraking zijn geweest, die moeilijkheden thuis hebben, enzovoorts. Zelfs de voorzieningen voor schipperskin deren worden gerekend tot het terrein van de jeugdhulpverle ning. Op dit moment is de jeugdhulp verlening verspreid over de de partementen van justitie, onder wijs en wetenschappen en welzijn volksgezondheid en cultuur. De jeugdhulpverlening is een taak die voornamelijk wordt verricht door particuliere in stanties, hiertoe financieel ge steund door het rijk. Betaling geschiedt uit speciale fondsen of op grond van wetten zoals de tekosten of de bijdragerege ling. De opvattingen over standswet. De opvattingen over de bestaande vormen van hulp verlening en de financiële ver- Maandag 14 maart, 14.00 uur vergadert de commissie water staat en verkeer. Besproken wordt de mededeling over de overbren ging van de weg Goes - 's-Heer Arendskerke van het secundaire naar het tertiaire wegenplan. Dit in verband met het feit dat het karakter van deze weg zal veran deren als binnenkort de nieuwe verbinding van rijksweg A-58 en de weg Goes - Zeelandbrug tot stand komt. aard. Hier krijgt de provincie ook een adviestaak, maar het is de bedoeling dat in 1986-1987 de provincie ook verantwoordelijk wordt voor de planning. Met an dere woorden: de provincie gaat uitmaken waar en in welke om vang voorzieningen tot stand ko men. Uiteraard zal het rijk dan wel met het nodige geld over de brug moeten komen. houdingen hebben zich de laat ste tientallen jaren echter ge wijzigd. Het rijk wil de zaak meer op elkaar afstemmen en de lagere overheid - in dit geval de provincie - veel meer betrek ken bij de totstandkoming van voorzieningen. Aangezien het om een bijzonder ingewikkelde zaak gaat zou het niet verstandig zijn om van de ene op de andere dag de verantwoor delijkheden naar de provincie door te schuiven. Vandaar dat er in fasen zal worden gewerkt. Hierbij wordt tevens een onderscheid aangebracht in de soort van voorzieningen. Het gaat om twee groepen, namelijk de voorzieningen voor permanent verblijf en verblijf van tijdelijke aard. Wat de permanente voor zieningen betreft krijgt de provin cie een taak als adviseuse van het rijk. De planning zelf blijft een rijkstaak. Anders ligt het bij de voorzienin gen voor verblijf van tijdelijke Om de adviestaak goed uit de verf te laten komen hebben gs een commissie Beleidsvoorbereiding jeugdhulpverlening en een Zeeuwse beraadgroep jeugd hulpverlening in het leven geroe pen. De commissie beleidsvoor bereiding moet een toekomstidee ontwikkelen voor de Zeeuwse si tuatie Het totaal van voorzienin gen voor verblijf van niet tijdelijke aard moet daarbij als één geheel worden benaderd. In de beraadsgroep vindt het overleg plaats tussen de instellin gen die uitvoerend werk doen op het gebied van jeugdhulpverle ning. zal deze groep de bij de in stellingen levende wensen en verlangens inventariseren en sa menvatten. Op het ogenblik hoeft het rijk 250.000,— ter beschikking van de provincie gesteld om het adviseurswerk te kunnen ver richten. Officieel is de "advies structuur" 1 maart j.l. van kracht geworden. De stuurgroep coördinatie wel zijnsplanning vergadert donder dag 1 7 maart, 10.00 uur. Op de agenda staat o.a. de herstructu rering (vereenvoudiging) van de provinciale welzijnsplanning. Vervolgens wordt er gesproken over het deelplan verpleeghuizen. Beide commissies zijn openbaar. De commissie waterstaat en ver keer heeft spreekrecht voor het publiek, en vergadert in het pro vinciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. De stuurgroep coör dinatie welzijnsplanning verga dert in het statencomplex. Abdij 1 1 in Middelburg. Gedeputeerde staten stellen pro vinciale staten voor de Stichting Jeugd onder dak, centrale voor pleeggezinnen Zuid-Hol land/Zeeland voor 1983 een subsidie te verlenen van 58.500,-. In hun voorstel doen gs uit de doeken dat op rijksniveau nog niet precies vaststaat hoe het werk van de Centrales voor pleeggezinnen precies moet wor den geplaatst in de welzijnsplan ning en hoe de toekomstige fi nanciering eruit zal moeten zijn. De provincies zijn gezamenlijk tot de conclusie gekomen dat de niet-justitiële activiteiten van de centrales tot de provinciale ver- antwoordelijkeid horen. Het zou daarom nu niet juist zijn om te stellen dat de gemeenten moeten meebetalen, aldus gs. De waarde van subsidiëring is volgens het college dat jonge ren vroegtijdig, zonder maatre gel van justitiële kinderbe scherming, op de juiste manier kunnen worden opgevangen, zonder dat ze van het ene naar het andere tehuis hoeven te worden geplaatst. Abdijnieuws is de infonnatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau vooriichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 011 80-31 391 of 31392 maar de boer moet 't gelag beta len. Geluk was 't daar duidelijk niet mee eens, maar de dijkgraaf noemde drainage prirtcipieel voor de grondgebruiker. "U geeft me wel gelijk, maar het waterschap betaalt niet", concludeerde Ge luk. Verder kwamen de wegen nog ter sprake. Op vragen van dhr.M.M.Punt zei de dijkgraaf, dat het waterschap al 45 km weg heeft verbreed: gedurende 15 jaar is dat 3 km per jaar. Uitstel van een beslissing over de overdracht van de wegen aan de gemeenten achtte hij niet bevorderlijk voor het ondefhoud. "De geplande in gangstermijn 1985/86 kan wel 1988/89 worden en als er dan geen werk wordt uitgevoerd is dat een slechte zaak. Als de provincie geen geld geeft voor geplande verbeteringen, stagneert 't werk", aldus de dijkgraaf. Dhr.C.Heijboer pleitte tenslotte nog voor verbetering van de Zanddreef, een insteekweg van de Lange Zandweg. De districtsvergadering van het waterschap in 't Ouwe Raed'uus te Poortvliet leverde in elk geval' flink wat discussie op over de grondontwatering. Voor sommi gen duurde dat zelfs te lang, zodat ze het 'bekvechten' voortijdig verlieten. Toch kon men tijdens het 'duel' wel eens lachen, zoals om de uitspraak van Geluk tot de dijkgraaf: "U veronderstelt iets wat ik vermoedelijk aan 't denken ben, u fantaseert een beetje." J.W.Busser, medewerker van de dienst landinrichting te Goes, bleef met beide benen op de grond staan tijdens zijn praatje over de grondontwatering. Hij belichtte de grondwaterstanden en beperking van de opbrengst depressies bij landbouwproduk- De gemeente Tholen kan voor re constructie— en saneringsplan nen in Tholen en St.Annaland op ruim 1 miljoen gulden rijkssubsi die rekenen. Het gaat om 550.800 gulden voor de stadkern Tholen en 520.000 gulden voor fase 1 van plan kom St.Annaland. Het geld is bestemd voor de aankoop van onroerend goed, dat nodig is voor de uitvoering van stads- en dorps vernieuwingsplannen. In Tholen gaat het nog om de gas- en visfa- briek, de oude huishoudschool en de oude O.L.S. in de Dalemse- straat. In St. Annaland betreft het aankopen van panden aan de Tonhuisstraat, Hoenderweg en Molendijk. Alles is al aangekocht, zodat de gemeente al belangrijke renteverliezen heeft geleden. De 80% subsidie op deze aankopen is al in de exploitatie van de bes temmingsplannen verwerkt, zodat _gr dit jaar 7.9 miljoen beschikbaar tegenover 3.4 miljoen in 1982. De gemeente kan voor 1 oktober nog plannen indienen voor subsidie op grond van de regelingen 'ver betering woonomgeving' en "'voorbereidingskosten uitvoe- -ringsplannen stadsvernieuwing'. ten wat belangrijk is voor de winst. Eén procent opbrengstder ving betekent 50 gulden minder per ha per jaar. Busser toonde cij fers van verschillende grondsoor ten, verdrogend en niet-verdro- gend. Ten aanzien van drainage advi seerde hij niet onno. dig diep en niet te dicht bij elkaar buizen te leggen. Drainage kost zo'n 1800 gulden per ha. Het polderpeil moet wel beneden de drainage buizen zitten. Verlaging van het polderpeil is ook mogelijk maar dan ben je er niet alleen met de bouw van een gemaal(kosten 1200 gulden per ha): alle kunstwerken en sloten moeten ook aangepast worden. ZLM-kringsecretaris P.K.M.Stouten stelde voor, in plaats van het waterpeil te verla gen, het waterschap de aanpas singen te laten betalen. "Voor de probleempjes moet er breder ge draineerd worden, wat dan on partijdig bekeken zou kunnen worden", aldus Stouten. "Het klinkt aardig, maar 't is onuit voerbaar", zei de dijkgraaf. "Wat voor de akkerbouw geschikt is, blijkt niet goed voor de veeteelt. Je begeeft je dan op uitermate ge vaarlijk terrein. Dat moet goed wetenschappelijk onderbouwd zijn. Een verfijning kent z'n weer ga qua kosten niet en het water schap zal dan ook geen bijdrage geven", aldus de dijkgraaf. Op een vraag van dhr.E.Hage zei de dijkgraaf, dat de cultuurtech nische dienst bij de herverkave ling het waterpeil voor onbepaal de tijd had vastgesteld. Als de landbouwkundige inzichten wij zigen, zou een verandering even tueel te bekijken zijn. Dhr.Busser verklaarde, nog nooit een reden gezien te hebben om de normen bij te stellen. "Je zou de plaatse lijke omstandigheden moeten be kijken en hoge baten boven water halen voordat verlaging van het waterpeil financieel verantwoord is", zei Busser. De verschillende grondsoorten, hoogteligging, gebruik en wisse ling van gebruik kwamen ter sprake, waarbij Geluk conclu deerde, dat de Weihoek in droge jaren veel betere opbrengsten had. "Er zijn te natte plaatsen, zodat een lager waterpeil van 20-25 cm nodig is. Er zijn boeren die op 1.20 m willen draineren", zei Geluk. "Onze taak is, aan het streefpeil te voldoen", antwoordde de dijk graaf. Het hoofd van de techni sche dienst van het waterschap. M.J.Giljam, vulde aan, dat 30 van de 1120 ha beneden 1.90 m NAP en lager ligt. Het waterpeil van 2.50 tot 2.60 beneden NAP en 2.80-2.90 in de winter ligt duide lijk beneden het peil bij de her verkaveling. In het waterschaps- gebied zit 167 ha op 1.70-1.90 be neden NAP. Dhr.Giljam zei ook bang te zijn om lang het winter- peil te handhaven. De dijkgraaf distancieerde zich van suggesties, dat het waterschap zich niet aan het waterpeil zou houden. Geluk beet zich in de materie vast en ook dhr.J. Akkermans bleek wel voor verlaging te voelen: "Is het technisch uitvoerbaar en zou het schade opleveren voor de hoge gronden?", wilde hij weten. "Het is technisch uitvoerbaar en de schade is onbekend. In de Wei hoek zijn er inderdaad probleem gebieden: een aantal percelen zijn enorm nat. Onze taak is het pol derpeil handhaven", aldus de dijkgraaf. Akkermans bracht naar voren, dat bij de herverkaveling veel grond in de Weihoek als weiland is op geleverd, terwijl er nu veel akker bouw is. "Dat is een duidelijke ombuiging waarvoor we een stu-' die kunnen instellen", zei de dijk graaf, die liet weten, zelden zo'n levendige discussie op een dis trictsvergadering gehoord te heb ben. Geluk botste ook nog met de dijkgraaf over de betuining. Bij die verbetering van de sloten moet ook de drainage 't ontgelden, PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS in deze thuiswedstrijd het eerste competitiepunt binnen bereik lag. Zaterdagmiddag bleek echter dat het Sintannalandse team in een steeds dieper dal verkeert. Met een duidelijk tekort aan zelfver trouwen moesten de drie Smas hers zelfs met ip-0 het onderspit delven. Misschien dat na enkele trainingen de weg naar boven in geslagen kan worden. De junioren moesten hun meerdere erkennen in het ongeslagen Vice Versa. Ook Chr Btian van 't Hof kwam in deze ontmoeting één keer iets tekort om zijn drie partijen winnend af te 'kunnen sluiten. Leo van Vossen zorgde voor het derde en laatste punt. Maar met 7-3 verliezen van zo'n tegenstander is helemaal geen schande. De pupillen speel den voor de tweede keer tegen TCS 7. Ondanks het tweede ver lies, nu met 6-4, bleek dat de 'be loftes' al heel wat hebben bijge leerd in deze competitie. Voor za terdag 12 maart staan de volgende ontmoetingen op het programma: Smash-Deso 4, Roosendaal 6- Smash 2, Deso 1-Smash jun.. Smash pup.-Deso 6. Activiteiten Dorpshuis De beheerscommissie van de Sto ve heeft er weer zin in gekregen. Vorige week woensdagmiddag was er de film Pietje Bell. Vanwe ge de opening genoot de school jeugd eerst van een prachtige na tuurfilm over Nederlandse dieren. En toen was Pietje Bell aan de beurt. Zo'n 100 kinderen konden hun lol niet op tijdens de avontu ren van deze Rotterdamse belha mel. Muziekvereniging Euterpe uit Sint Maartensdijk verzorgt op zaterdag 26 maart een uitvoering, terwijl op zaterdag 16 april de Domburgse toneelspelers van Apollo te gast zijn in de Stove. Stier verwondt boer Dhr. Van Iwaarden uit de Stave- nisseweg is verwond door zijn stier. Hij was de hele nacht druk in touw geweest met het helpen van een varken, dat haar jongen ter wereld bracht. Toen zijn broer hem afloste, zodat hij de koeien kon gaam melken, gqf hij een wat vervelende koe een por. Een stier reageerde daarop ook wat zenuw achtig en gaf dhr. Van Iwaarden een trap en ging vervolgens op zijn hand staan. Hij hield er een kapotte hand en een gebroken been aan over. De verwondingen werden in ziekenhuis Lievensberg behandeld. Konijnen in de prijzen Dhr.J.Quist won tijdens een kam pioenstentoonstelling van het Steenbergse Raskonijn twee prij zen gewonnen. Met één en de zelfde Vlaamse reus was hij de beste bij de 'haaskleur', goed voor de eerste prijs. Over alle kleuren was hij op één na de beste. En daar kreeg hij dus ook een beker voor. Tussen de 500 tentoonges telde dieren bevonden zich ook het Wener konijn en de zwarte ram van mw. De Wilde uit Scher- penisse. Zij sleepte met haar die ren een raskampioenschapsprijs in de wacht. Dhr.Hengstmengel viel niet in de prijzen met de Hol lander zwart. Schalm bewondert dansgroep De kinderen van de Schalm ge noten vrijdagmorgen in Haestinge te Sint Maartensdijk van het fol kloristisch dansensemble. Het le vendige gezelschap vertolkte dan sen uit Bulgarije, Israël en Arabië. Doordat aan iedere dans een kor te uitleg vooraf ging over het ont staan en de achtergrond van de dans, stak men er veel van op. De Israëlische waterstraaldans(de Maïus), werd in de grote zaal met alle kinderen uitgevoerd. Het was een kort, maar leerzaam uitstapje. Baggeren van start Het zichzelf volscheppend schip, dat eerst de haven van Sint An naland heeft uitgebaggerd, zette maandag koers naar Stavenisse om daar de haven wat op diepte te brengen. Het karwei wordt gek laard door schipper Gravendeel uit Puttershoek met zijn 592 ton metende schip. Alle jachteigena- ren werden in een brief op de hoogte gesteld van de werkzaam heden en de mogelijkheid dat hun boot verlegd kon worden. Dit had tot gevolg, dat bootjesbezitters hun scheepje in de loop van de week van het droge land lieten genieten. Beroepen De oud geref.gemeente heeft een beroep uitgebracht op dhr.A.D.Muilwijk uit Sliedrecht. Inbraak Irenehoeve Bij een inbraak in een caravan op camping Irenehoeve zijn artikelen ter waarde van tweehonderd gul den van een Belgische kampeer der gestolen. Het ging om etens waren, drank, sigaren en een bril. Met een schroevendraaier was het raam van de slaapkamer gefor ceerd. De politie stelde een on derzoek in. Joepie de poepie Nederlands grootste kindervriend Edwin Rutten, bij de kleinste jeugd beter bekend als Ome Wil lem, verzorgde zaterdag in Haes tinge een leuk programma voor 300 wild enthousiaste kinderen. "Ze hingen gewoon aan z'n lip pen", zei een van de Uit op Tho- ien-mensen, die de fdm van Ome Willem voor de tweede keer naar het eiland haalde. Edwin Rutten was niet alleen: de voorstelling werd geopend door neef. Toen de kinderen het bekende 'deze vuist op deze vuist' zongen, kwam Ome Willem tevoorschijn en liet 'joepie de poepie' enkele keren massaal door de sportzaal klinken. Hij toonde zich een meesterlijk ver teller: met een geietje. een beer en krokodillen schetste hij adembe nemende avonturen. Neef geloof de niets van die verhaaltjes, maar de kinderen waren op de hand van Ome Willem, die zich nog in een discopak vertoonde. Neef stelde hem gerust en zei, dat ie om be roemd te worden, gewoon moest doen. Zo ging 't de gehele woens dagmiddag door. Ome Willem mag van de kinderen en van Uit op Tholen best nog eens een keer terugkomen. St. Maartenshof Do. 10 mrt. 19.30 u. toneelstukje Bejaardenverzorgsters uit de wijk: Wo. 16 mrt. 18.00 u. mosselmaal tijd (bewoners en donateurs); Do. 24 mrt. middagreisje naar Ne- eltje Jans, voor iedereen die be langstelling heeft (opgave St. Maartenshof) Advertentie I.M. Entertainment in St.Maartenshof Wim de Leeuw uit Oud-Vosse- meer is er vrijdagavond in het be jaardentehuis goed in geslaagd een volle recretatiezaal met oude ren, verzorgers en donateurs te vermaken. Hij had een afwisse lend programma: naast enkele voordrachten organiseerde hij een verloting met kleine prijzen Als klap op de vuurpijl werd er zelfs nog gedanst. L.J. Koopman ouderling Dhr. L.J. Koopman is met alge mene stemmen tot ouderling van de hervormde gemeente gekozen, maar tegen de voorbereiding van deze verkiezing is door de heren Brinkman, Kuiper en Schreuders weer een bezwaarschrift inge diend. Dat is doorgestuurd naar de provinciale commissie voor de behandeling van bezwaren en ge schillen in Middelburg. De com missie stelde de drie in het gelijk ten aanzien van een eerder be zwaarschrift in oktober vorig jaar. De regionale commissie voor het opzicht is verzocht om te overwe gen, eventuele maatregelen tegen de kerkeraad te nemen. A.s. woensdag 16 maart haalt Eu terpe oud papier op. Advertentie LM. Commissaris bij W.W.Z. Wethouder L.J.Koopman is per 1 maart benoemd tot lid van de raad van commissarissen van de N.V. Watermij. Zuid West Neder- land(WMZ), Klaverjassen Na de laatste competitiewedstrijd van klaverjasvereniging de Pen delaars ziet de stand er zo uit: 1 P.Bazen, 65.225 punten, 2 J. van der Werf, 64.647 p, 3 R.Kwaak, 63.865 p, 4 P.Bout 63.724 p, 5 J. van Gorsel 62.960 p. 6 mw.C.J.Franke-Tichem, 60.273 p, 7 J.Knuist, 59.963 p.- 8 J. van Splunter 59.660 p. 9 C.Boom 59.594 p. 10 W.Dane, 56.5S9 p, 11 L.Kampman, 55.698 p, 12 M. van Bloppoel, 52.817 p, 13 P. van Splunter 52.012 p, 14 W.Groen wegen, 51.370 p, 15 R.Vermaas, 44.208 p, 16 A.Arts, 44.070 p, 17 J. van Zetten, 43.708 p, 18 J.Guil jam, 32.647 p, 19 H.Poot, 27.102 p, 20 J.Hogendoorn, 21.445 p. en 21 A.v.d.Ree, 10.424 p. Fietser, laat je zien! De bestuursleden van de afdeling Veilig Verkeer denken tevreden terug aan een actie, vorig jaar, waarna alle Smerdiekse jeugd- fietsen rondreden met sneeuw witte achterspatborden, branden de kop- en staartlampen, glinste rende reflectors en - zo nodig - rinkelende bellen. De veiligheid in het verkeer van onze jonge fietsers was er zichtbaar op voor uitgegaan. Hoe staat het er nu mee? Al weer 't één en ander be schadigd of verroest? Posters op een aantal mvren en ramen, als mede radiospots laten u deze da gen weten dat veiligheid niet een zaak is, waarmee je je eens en dan nooit weer bezighoudt. Let u er nog eens op? Wij willen onze fiet sers blijven zien! Borneo-avond Op zaterdag 19 maart is er in Haestinge een liefdadigheids avond ten bate van ontwikke lingswerkers in Borneo en 'verge ten' Nederlanders in Indonesië Er wordt medewerking verleend door Javaanse en Balinese dans groepen. Naast een rad van avon tuur is er een knallende westerse modeshow. Ter afsluiting is er ge legenheid tot dansen. Geslaagde gymuitvoering Het bestuur van gymnastiekvere niging S.H.F. kijkt tevreden terug op de uitvoering in het gymlokaal van vorige week vrijdagavond. Met ruim 100 kijkers waren alle stoelen en banken bezet en dat betekende eervol werk voor het organisatieteam. De kleuters(va- naf 4 jaar), junioren en senioren gaven een staaltje weg van hun kunnen bij onder meer balk en brug. Voor de kleinsten was er meer aan ontspanning gedacht, want zij waren actief tijdens spel letjes, waarin behendigheid en snelheid worden bijgebracht. SHF-voorzitter Hans Dijke toon de zich vol lof over de uitvoering, maar deed tevens de oproep om meer leden, omdat er in enkele Vervolg op pag. 13

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 7