THOLENDERWIJS WAT LIGT TER INZAGE? ST#H HET VERMOLMDE VOETSTUK informatierubriek van de gemeeiite tholen DINSDAG 22 MAART KERNBEZOEK IN SCHERPENISSE NIEUWE WINKELS AAN HAVENPLEIN TE SINT-ANNALAND?? B r GEWIJZIGDE PREMIEREGELING VOOR A- EN B-WONINGEN MAN VERMIST KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERPBESCHIKKING KENNISGEVING VAN BEKENDMAKING BESCHIKKING HERTAXATIE ONROERENDGOEDBELASTINGEN sprïïëkUUr Tënw spreekuur woningstichting OVERWEGING fft>J VAN DER BRAAF Onder de linden St.Maartensdijk weer afgesloten Uien 11 cent Donderdag 10 maart 1983 EENDRACHTBODE Zaterdag in Poortvliet: Cabaret Nar in: COMMISSIE OPENBARE WERKEN OP DONDERDAG 31 MAART HINDERWET: HINDER WET: Hier volgt een politiebericht Klein maar dapper ÏCTJ orgels - piano's Kerkstraat 14 - Bruinisse - tel. 01113-1379 Speciaalzaak in kousen, sokken, panty's, maillots, Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel 01 666-2955 ii "«venplêin I"" n 1 v.*5't V*:Ttr»> T" 1i i i 1 Te bouwen woningen en winkels In het bestemmingsplan "Kom" 2int-Annaland zijn er woningen voor zien aan het Havenplein. Het gemeentebestuur geeft gaarne voorkeur aan bouwprojekten die gericht zijn op het invullen van lege plekken in de dorpskernen. Zeker als daarmee de leefbaarheid van die kern wordt bevorderd. Het bestuur van de "Wezen-Armen" heeft zich bereid verklaard een bouwplan aan het Havenplein in Sint-Annaland op te starten. Het bouwplan betreft de bouw van woningen in combinatie met een aantal winkels. Voordat de plannen worden uitgewerkt is het echter een goede zaak enig inzicht te krijgen in de belangstelling voor en de behoefte aan deze winkelruimten. Het spreekt voor zich dat in het bouwplan ver- scheidener en veelvormiger van opzet wordt indien daarin een aantal winkels kunnen worden opgenomen. Aspirant-kandidaten voor deze winkels kunnen hun belangstelling kenbaar maken bij het gemeentebestuur van Tholen. Weliswaar zullen aan de winkelvestiging een aantal voorwaarden zijn verbonden. Zo zal bekeken worden of een nieuwe winkel geen afbreuk doet aan de le vensvatbaarheid van de bestaande winkels. Een en ander is ook neer gelegd in het distributie-planologisch onderzoek. Nadere informatie Voor wat betreft de mogelijke locatie van de woningen en winkels verwijzen wij u naar het bij dit artikel afgedrukte kaartfragment. Ook het buro ruimtelijke ordening van de gemeente-sekretarie is bereid u aan vullende informatie te verstrekken, tel. 01 666-2955, tst. 1 30. De stichtingskosten van een A-woning mogen niet hoger zijn dan 142.000, De hoogte van de jaarlijkse bijdrage hangt af van de hoogte van het belastbaar inkomen. De«hoogste bijdrage voor het eerste jaar bedraagt ƒ8.400,— bij een belastbaar inkomen van 27.500, Voor elke 300,— meer inkomen dan 27.500,— kan de jaarlijkse bijdrage met 100,— worden verminderd. Bij een belast baar inkomen van ƒ39.500,— bedraagt de eerste jaarlijkse bijdrage ƒ4.500,-. Jaarlijks wordt de toegekende bijdrage verminderd met 300,—. B-woningen Dit zijn wat duurdere woningen dus met wat hogere stichtingskosten. Van een B-woning mogen de stichtingskosten niet hoger zijn dan 177.000,—. De hoogte van de jaarlijkse bijdrage hangt af van de hoogte van de stichtingskosten. De hoogste jaarlijkse bijdrage bedraagt ƒ4.500,— indien de stichtingskosten niet meer bedragen dan 142.000,—. Indien de stichtingskosten meer dan 142.000,— be dragen wordt de jaarlijkse bijdrage van 4 .500,— verminderd met 8% van het bedrag, waarmede de stichtingskosten het bedrag van 142.000,— te boven gaan. De minimale eerste jaarlijkse bijdrage bedraagt 1.700,— bij stich tingskosten van 177.000,—. Bij een inkomen dat hoger is dan 70.000,— wordt geen jaarlijkse bijdrage toegekend. Jaarlijks wordt de toegekende bijdrage met 300,— verminderd. Hypotheekrentetoets Met de wijzigingen heeft de staatssecretaris de maximale bijdrage voor A-woningen gebracht van 10.900,— naar ƒ8.400,— en van B- woningen van 5.500,— naar 4.500,—. De jaarlijkse vermindering is echter nu 300, Dit was 500, Ook de hypotheekrentetoets is komen te vervallen. Wat betekent dit? In verband met de hoge rentestanden van voor kort werden de jaarlijkse bijdragen voor A- en B-woningen met respektievelijk 2.500,— en 2.000,— verhoogd. In het zesde jaar waarop men een jaarlijkse bijdrage zou ontvangen zou echter die bijdrage worden verminderd met 1.000",— voor elk procent dat de gemiddelde hypotheekrente in het jaar waarin de vijfde bijdrage wordt betaald, lager zou zijn dan 11,5%. Deze zogenaamde hypotheekrentetoets is nu komen te vervallen. Nadere informatie Indien u meer inlichtingen wenst over de Premie A- en B-woningen kunt u kontakt opnemen met het gemeentehuis van Tholen, buro volkshuisvesting: tel. 01666-2955, tst. 255. Op dinsdag 22 maart a s. wordt in de bovenzaal van het gerestaureerde voormalige gemeentehuis van Scherpenisse een zogenaamd kernbe- zoek gehouden. Tijdens een kernbezoek komen burgemeester en wet houders en de raadsleden naar een bepaalde kern (in dit geval Scher penisse) toe. Reden hiervan is dat het gemeentebestuur graag temid den van de bevolking wenst te staan en die bevolking zo veel mogelijk bij het bestuur wenst te betrekken. In het verleden droegen de kernbezoeken het karakter van een open baar spreekuur. Individuele burgers, bestuurders van verenigingen, organisaties en instellingen maakten in het openbaar opmerkingen, stelden vragen, uitten kritiek of gaven (en ook dat komt voor) een pluimpje weg. Het gemeentebestuur heeft het voornemen de nieuwe serie kernbezoeken iets anders op te zetten. Getracht zal worden het openbare gedeelte zo kort mogelijk te houden. Onder het openbare gedeelte wordt verstaan het in het openbaar stellen van vragen en het maken van opmerkingen. Zo spoedig mogelijk wordt overgegaan tot het verdelen van de aanwezigen in kleine groepjes. Bij elk groepje zullen zich dan een of meerdere gemeentebestuurders aansluiten, zo dat er een informele en een gezellige diskussie kan ontstaan. Ook nieuw is het gegeven dat de kernbezoeken niet specifiek bedoeld zijn voor de inwoners van de kern waarin het bezoek wordt gehouden. Ook inwo ners uit andere kernen zijn van harte welkom. Vonden de vroegere kernbezoeken plaats (zeven in totaal) in een periode van twee maanden, de nieuwe serie kernbezoeken strekt zich uit over een periode van twee jaar. Scherpenisse is het tweede kernbezoek in deze reeks. Dinsdag 22 maart Het kernbezoek in Scherpenisse begint om 1 9.30 uur. Het gemeente bestuur hoopt dat er veel belangstelling zal bestaan van individuele inwoners, bestuurders van verenigingen, organisaties, instellingen en wijkcomité's. U weet het: u bent van harte welkom. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Door bouwbedrijf Jos de Rooy B.V., Heilig Hartplein 1 6 te Roosendaal is een plan ingediend voor het bouwen van een woning op het perceel, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sektie M, nummers 83 en 84, plaatselijk gemerkt Molenweg 18. Dit bouwplan is niet in overeen stemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn voornemens met toepassing van artikel 1 9 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, na verkregen toestemming van het kollege van Gede puteerde Staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor het onder havige bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan, stellen wij een ieder in de gelegenheid om van 11 maart tot en met 24 maart 1 983 schriftelijk bezwaar in te dienen bij ons kollege. De bouwtekeningen liggen gedu rende deze termijn ter gemeentesekretarie te Sint-Maartensdijk, afde ling gemeentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 10maart 1983 Burgemeester en wethouders van Tholen. De Staatssecretaris van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer heeft met ingang van 1 2 februari j.l. besloten de bijdra gen voor de zogenaamde Premie A- en B-woningen te verlagen. Als reden geeft hij hiervoor op dat in verband met de thans sterk gedaalde rentestand ook bij lager vastgestelde jaarlijkse bijdragen een voldoende stimulans voor het eigen woningbezit kan worden gehand haafd. A-woningen Dit zijn betrekkelijk goedkope woningen die in principe bestemd zijn voor mensen met een belastbaar inkomen tot 39.500, Op donderdag 31 maart a s. vergadert de commissie openbare werken in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering is open baar. Op dit moment is nog niet precies bekend welke onderwerpen in de commissie aan de orde zullen komen. In ieder geval zal de recon structie van de Langeweg in Sint-Annaland worden besproken, alsme de de aankoop van een nieuwe tractor en een houtversnipperaar. Noteert u deze vergadering alvast in uw agenda. Binnenkort gaan wij in deze rubriek wat uitgebreider op de verschillende agendapunten in. AMSTERDAM, 30 nov. - De zesentwintigjarige Johan van Breu- kelen wordt sinds veertien dagen vermist. De man werd voor het laatst gesignaleerd in een café op het Amsterdamse Leidseplein, dat hij op 15 november rond'sluitingstijd heeft verlaten. Sinds die tijd heeft men niets meer van hem vernomen. Toen de man drie dagen achtereen niet op zijn werk verscheen, alar meerde zijn werkgever zijn familie, die daarna de politie inschakelde. Zijn hospita heet inmiddels verklaard, dat hij sinds de avond van zijn mysterieuze verdwijning niet meer op zijn kamer is geweest. De man is gekleed in een donkerblauwe pantalon, een groene trui en een licht blauw overhemd. Hij droeg die avond een lange, bruine jas. Zijn sig nalement luidt: donkerblond, kort haar, lichtgroene ogen en hij is ca. 1 meter 70 lang. Eenieder die inlichtingen kan verschaffen omtrent de verblijfplaats van de heer Van Breukelen, wordt verzocht contact op te nemen met de politie van Amsterdam of de plaatselijke politie. MAN VERMIST is de titel van het programma dat op zaterdag 1 2 maart a.s. in het dorpshuis 't Oude Raed'uus" in Poortvliet wordt gepresenteerd door YOUP VAN 'T HEK, oprichter van CA BARET NAR. Aanvang 20.00 uur. Het gaat over de 3 jaar geleden spoorloos verdwenen adminis tratief medewerker Johan van Breukelen. Is hij dood? Integen deel, hij leeft, maar waar hij uit hangt en wat hij precies doet blijft geheim tot het begin van de voorstelling, waarin hij het u al lemaal zelf zal vertellen. Het pro gramma is één doorlopend ver haal door Youp van 't Hek zelf geschreven in de van hem be kende cabaretstijl. Dat daarbij veel te lachen valt, weten we in middels. Man vermist is een programma van "Uit op Tholen" Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij H. Nieuwenhuis, tel. 01660-2363. Entreegelden: Volwassenen 10,—, leden 9,— en Jeugd tot 1 8 jaar en 65+ 6,50. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 24, tweede lid onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen op de aanvraag om een vergunning inge volge de Hinderwet van: A.J. van Burgh, Grindweg 47 te Tholen voor het opricljten en in werking hebben van een spuitinrichting en een herstel- en bouwplaats voor de carrosserie van kleine motorvoertuigen gelegen aan de Watt straat 2 te Tholen. De ontwerp-beschikking alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 11 maart 1 983 gedurende een termijn van veertien dagen ter inzage op de sekretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 1 2.00 uur en van 1 4.00 tot 1 6.00 uur, alsmede elke maandag van 1 7.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Vanaf 25 maart 1983 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikkingen liggen bovenge noemde aanvragen en andere ter zake zijnde stukken elke werkdag ter inzage van 09.00 tot 1 2.00 uur. De aanvrager alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvrage en ieder die aantoont dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn van veertien dagen: gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerpbeschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het kollege van burgemeester en wethouders van Tholen. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Sint-Maartensdijk, 10 maart 1983 Burgemeester en wethouders van Tholen Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat door hen, onder oplegging van voorwaarden om gevaar schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op 28 februari 1 983 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: de coöperatieve koelhuisvereniging "Sint-Maartensdijk G.A.", p/a Provincialeweg 46 te Sint-Maartensdijk voor het oprichten en in werking hebben van een koelhuis gelegen aan de Provincialeweg 46/Wouthoekweg te Sint-Maartensdijk. De beschikking en alle ter zijnde stukken liggen met ingang van 1 1 maart 1 983 gedurende een maand op de sekretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 uur tot 1 2.00 uur en van 14.00 uur tot 1 6 .00 uur, alsmede elke maandag van 17.00 uur tot 20 00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne staat gedurende een maand na de datum van de ter visielegging open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben in te brengen De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schor sing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de Ge schillen van Be-stuur, Binnenhof 12513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van Bes tuur van de Raad van State. 'De beschikking wordt niet van kracht voordat op verzoek tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (ex-artikel 60a Wet op de Raad van State) is beslist. Sint-Maartensdijk 10maart 1983 Burgemeester en wethouders van Tholen Via deze publikaties in de Een- drachtbode naar aanleiding van dis- kussies in de gemeenteraad of de commissie Financiën kan het u be kend zijn dat per 1 januari 1 983 alle onroerende goederen in onze ge meente opnieuw dienen te worden getaxeerd. Met deze hertaxatie heeft het gemeentebestuur, evenals in 1978, de Stichting voor kadastrale en financiële administratie K.A.F.I. te Arnhem belast. In de loop van volgende week zal door K.A.F.I. een begin worden gemaakt met deze hertaxaties. Naar het zich thans laat aanzien zullen de taxatiewerkzaamheden ongeveer drie maanden in beslag ne men. De taxateurs zijn in het bezit van een door burgemeester en wethouders afgegeven legitimatiebevyijs, voorzien van pasfoto. Alvo rens u de taxateur toegang tot uw woning verleent kunt u van hem verlangen dat hij of zij zich legitimeert. Wij verzoeken u, mede namens K.A.F.I., om de u bezoekende taxateur bij zijn werkzaamheden de nodige medewerking te verlenen. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 14 maart 1983 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester Baerends en de wethouders L.J. Koopman. J. Versluijs en P. van Schetsen houden hun spreekuur van 1 1.00 tot 1 2.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01 666-2955, toestel 21 5. Het bestuur van de stichting "Beter Wonen" houdt elke maandag van 1 0.30-1 2.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer 01 666-3359. Bij uitgeverijg Stark te Texel is een boek verschenen bestemd voor teeners, maar ook voor hun ouders en opvoeders. De titel is: Hier volgt een politiebericht. De auteur: W.P. Balkenende. Het is een paperback van 175 pag. Voor de prijs van 17,45 is het boek te koop bij de uitgever en de boek handel. Hier volgt een politiebericht is een aangrijpend en spannend boek tegelijk. Het verhaal van het boek speelt zich af op Zuid-Beveland. Een scholengemeenschap wordt geschokt door het verdwijnen van een van haar leerlingen. Debbie Janse. De verdwijning staat niet op zich zelf maar is het gevolg van een aantal problemen. Hierdoor komt aan het licht dat een groep meisjes en jongens op de school, die een christelijke school is, de geest grondig verknoeit. Door de ver dwijning van Debbie, wordt ook de directeur geschokt en erkent zijn tekorten. Hij zet zich tegelijk in om de sfeer op de school te verbeteren. De schrijver voert zijn lezers mee, in het vervolg van het boek, naar het leven in de onder wereld. Het is moeilijk in enkele woorden te beschrijven welke af grond er wordt geopend. Mis daad, ontvoering, zedenmisdrijf, enz. Ook het taalgebruik van de onderwereld wordt niet gemeden (verklaring van de woorden achterin het boek). Ook Debbie is vgn deze wereld een slachtoffer geworden. Het boek is naast spannend en aangrijpend ook schokkend zoals ook op de achterflap is te lezen. Misschien moeten we zeggen voor sommigen te schokkend. In het boek wordt door de schrijver in kort bestek een grote hoeveelheid problemen aan de orde gesteld. Naar ik meen wordt soms te gemakkelijk een oplossing voor de problemen ge vonden. Door het boek worden we aan het denken gezet over vele hedendaagse problemen. Als zo danig is het zeker een uitnodigend boek voor ouders, om te zien waarmee onze jongens en meisjes kunnen worden geconfronteerd. Niet elke jongen en niet elk meisje wordt met al deze dingen in aan raking gebracht, maar wellicht is er bij ieder wel een van de pro blemen aanwezig. Het boek is ge schreven vanuit een positief christelijke achtergrond. Door de grote hoeveelheid van personen en feiten is het boek niet altijd even eenvoudig te lezen. Soms komt het daardoor ook enigszins fantastisch over. Niettemin wil ik het boek ter lezing aanbevelen, ds. B. den Butter Bij dezelfde uitgever verschijnt een serie kinderboekjes onder de titel Klein maar dapper, geschre ven door L. Janse. Vier deeltjes: Bokkie, Kwak, Jumbo en Piep ontvingen wij ter recensie. De boekjes tellen onge veer 50 blz. De prijs is 5,95 per deeltje. Op boeiende wijze vertelt de schrijver wat deze dieren be leven. Kinderen van 5-7 jaar ge nieten van deze boekjes. Op de linkerbladzijde staat het verhaal, terwijl op de rechterpagina een tekening voorkomt. Deze boekjes hebben niet een godsdienstige strekking. Ze zijn keurig verzorgd uitgegeven. Van harte aanbevo len! Ze zijn bij de uitgever en in de boekhandel verkrijgbaar! ds. M.D. Geuze. Advertentie IM De werkzaamheden ter verbete ring van de riolering onder de linden tussen de Parallelweg en de Bloemenlaan in St.Maartensdijk zijn sinds woensdag 2 maart in volle gang. Na het dodelijk onge luk tijdens het schoonspuiten in Sint Annaland: dinsdag 8 maart. Uien maat 40 opwaarts klasse 2 NL 9,10 - 11,80. Aanvoer 165 ton. een van de inspectieputten is er een maatafwijking in het riool stelsel ontdekt. Momenteel wordt ook nog onderzocht hoe de riole ringsbuizen zich tussen twee in spectieputten - met een tussenaf stand van 50 meter - hebben ge dragen. Het karwei kan wel twee tot drie weken in beslag nemen, aldus een woordvoerder van ge meentewerken. Wouwsestraat 15. B.o.Z. Advertentie IM Door MAARTJE ZELDENRIJK Vervolgens reed hij naar Purmerend en ging aan het werk. Maar tegen vijven stapte hij in zijn wagen en reed naar de Beemster. Daar zakte hij voorzichtig de dijk af en zette zijn wagen vlak voor de deur neer. Tine had hem al gezien. De handen aan haar schort afdrogend kwam ze op hem af. "Hallo", begroette hij opgewekt, "Hoe vind je mijn nieuwe aanwinst?" Ze wees ongelovig naar de auto. "Wil je zeggen datdat ie van jou is?" "Ja, het werd me te lastig, altijd met de trein, tram en bus, je bent zo afhankelijk van vertrektijden en zo. Nu kan ik gaan wanneer ik wil". Ze liep om de wagen heen. bekeek hem van binnen en bleef maar kijken. "Zoiets moet toch wel een schep geld kosten, denk ik". "Dat valt wel mee", antwoordde hij een beetje verlegen. "Ik vind hem erg mooi". "Waar is Jantine?" "In de tuin natuurlijk, ze is meer buiten bij Gijs, dan binnen". "Hindert niet, dat is gezond. Even naar m'n oogappeltje kijken". Hij liep om het huis heen. De vrouw volgde hem en hoorde hem roepen: "Jantine". Het kin dkeek op en begon het pad op te rennen. "Ome Siemome Siem.Snoepie?" Tine stond bij hem toe te kijken. "Zo zijn vrouwen nu hè? zei hij naar haar verwijtend kijkend. "Als je wat te snoepen meebrengt, zijn ze tevreden". Ze kleurde. "Zeg niet zulke gekke dingen. Overigens, het is je eigen schuld, je doet nooit anders dan haar verwennen. Nog een paar jaar en ik kan niets meer met haar beginnen". Hij tilde de kleine meid hoog op en liet haar daarna in zijn zakken voelen. Al gauw dook ze juichend een plak chocolade er uit en begon meteen te eten. "En wat krijgt Ome Siem nou?" Ze drukte een zoen op zijn wang. "Ome Siem is lief', constateerde ze voldaan. Met het kind op de arm liep hij naar binnen gevolgd door Tine, "Je zei zoeven: nog een paar jaar-en ik kan niets meer met haar beginnen. Dat geloof je zelf niet. Een dochter van zo'n voortreffelijk echtpaar als Jan en jij, groeit op als een even voortreffelijke jongedame. Maak jij je maar geen zorgen, je zult vast veel plezier van haar beleven". Haar blik werd zachter. "Zij is alles wat ik nog heb, Siem. En jou natuurlijk. Wil je thee?" "Graag Tine, een andere keer kom ik wel wat langer, maar ik moet zo weer weg, ik heb een afspraak in Amsterdam. Ik kom gauw eens terug en dan gaan we samen een ritje maken. Weetje wat? Zaterdagmorgen moet ik toch in Purmerend zijn. Als ik klaar ben, kom ik jullie ophalen. Maak jij dan wat eten klaar voor onderweg dan gaan we picknicken". Er blonk blijdschap in haar ogen. "Meen je dat?" "Wat dacht je? Ik verheug me al op". Even kwam de oude flikkering in haar ogen terug. "Zet dat kind neer", zei ze zacht, "dan gaat ze wel terug naar de tuin. En kan ik je alvast belonen". Op één augustus was Siem Blazer al vroeg in Purmerend. Prompt half negen betrad Bep Stellinga het kantoor. Ze zag hem achter zijn bureau zitten. "Goede morgen meneer", begroette ze hem vrolijk. Hij kwam overeind en stak glimlachend zijn hand uit, die ze drukte. "Ik zou zeggen: welkom, enne dat we maar prettig zullen samenwerken hé?" "Dat zal aan mij niet liggen, meneer". Gedurende een paar uren vertelde Siem over zijn zaken, waarvan de grossierderij de hoofdmoot vormde en wat overdag alzo gedaan moest worden. Vervolgens stuurde hij haar op pad om aan te schaffen wat er al zo in een keuken nodig was om een kopje koffie te kunnen drinken en de boel weer af te wassen. Tegen de middag zaten ze elk met een dampend kop koffie voor zich. "Is ze goed?", vroeg Bep. "Prima, je bent waarschijnlijk van alle markten thuis, hè,?" "Van bijna alle markten meneer. Vraagt u me niet hier de vloer te dweilen, want dat vind ik het erg ste wat maar denkbaar is". "Je brengt me op een idee; ik zal proberen een werkster te vinden. Voor één dag in de week". "Eén ochtend is voldoende hoor, stoffen doe ik zelf wel". Nadat ze gegeten had. gaf hij haar een sigaret. Terwijl ze rookte wees ze naar buiten. "Uw wagen?". Hij knikte. "Als het zo uitkomst, neem ik je wel eens 's avonds mee naar Amsterdam, dat scheelt je gauw een kwartiertje. En misschien ook weieens een keertje ergens anders heen". "Bijvoorbeeld?" Hij begon te lachen. "Het Gooi of de zee." "Ik begin steeds meer te veronderstellen, dat ik hier een baan uit duizenden heb gekregen. Ik ben gek op autorijden". "Ben je niet bang om naast een man in de auto te zitten?" Onwillekeurig kom ik weieens langs stille wegen," voegde hij er ondeugend aan toe. "Nou, wat u betreft ben ik niet bang. Ik denk dat ik al zo'n beetje weet hoe u bent". "Ik betwijfel het, Bep" "We zullen zien", antwoordde ze raadselachtig. Siem Blazer was al gauw zover dat hij het werk grotendeels aan zijn knappe secretaresse kon overlaten. Ze hield van een grapje maar in haar werk was ze bijzonder punctueel. Twee maanden werkte Bep bij hem, toen ze op een middag bezig was, koffie te zetten. Ongemerkt was Siem naar de keuken gelopen en bleef achter haar staan. In een impuls boog hij zich over haar heen en drukte zijn lippen in haar hals. Ze draaide zich niet om, maar ging gewoon door met haar werk. Het verwonderde hem. "Die hals van jou ziet er prima uit. Bep". Ze knikte. "Ik weet het. meneer. En aan de rest mankeert evenmin wat". Terwijl ze even later koffie dronken, zei hij, wijzend naar buiten. Ei genlijk is het veel te mooi weer om te werken. Zullen we de zaak maar de zaak laten en naar zee gaan?" Het werd een leuke middag en avond. Ze aten in de buurt van Alkmaar, waarna ze nog ergens wat dronken en babbelden. Daarna reden ze terug. "Moet je meteen naar Amsterdam, of.....?" vroeg Siem. Ze be greep hem. "Een klein half uurtje kan er nog wel af. Laten we gaan kijken of op kantoor alles in orde", voegde ze op droge toon er aan toe. Hij zette zijn wagen aan d,e waterkant en ontsloot de deur. Ze volgde hem naar binnen, de buitendeur stevig achter zich sluitend, maar toen hij in zijn privékantoor het lichtknopje om wilde draaien, voelde hij haar hand om de zijne.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 5