flritstraafStt Maartensdijk r streeft naar volcontmu Goudzwaard oudste man van Zeeland Fusie van Rabobanken Poortvliet/St. Annaland BROEKH Touwtrekkerij over onderzoek de Wimpel BOUMAN POTTER Lichtpuntje Proefproject verpleeghuis? LENA MOELIKER Donderdag 10 maart 1983 39e Jaargang no. 17 Bedrijfsverzamel gebouw 'n succes Directeur voorspelt groei van 7 naar 20 arbeidsplaatsen "Ik kan geen koffiedik kijken, maar wat er van Tholen aan opdrachten komt is zo overweldigend, dat we toch vermoedelijk volcontinu gaan werken met twintig mensen. We beginnen nu al met tweeploegendienst en leiden mensen op om semi-continu aan de slag te kunnen." Directeur G.P. Nieuwenhuijze - "niet pie pen, eieren leggen", had hij op de uitnodiging gezet - was vrijdagmiddag een en al zelfvertrouwen en optimisme bij de opening van Gritstraal B.V. aan de Nijver- heidsweg te St.Maartensdijk. Doortastend Kleinschalig Perspectieven Kleine opening boerderijproject Vitale kip De Rabobank Poortvliet wil volledig samengaan, met de Rabobank St. Annaland. De werkgelegenheid voor de vijftien personeelsleden wordt gewaarborgd. De leden van de beide verenigingen zullen dit voor jaar een beslissing over het fusievoorstel van hun bestuur nemen. De drie Fliplandse fractievoorzitters zijn al ruim een week aan het touwtrekken over de formulering van de conclusies, die uit het onderzoek naar de beschuldi gingen tegen wethouder A. Kosten ten aanzien van dorpshuis de Wimpel naar voren kwamen. Dhr. M.M. Goudzwaard uit Poortvliet heeft dinsdag in zijn huisje aan de Rozemarijnstraat zijn 102e ver jaardag gevierd. Met deze geweldige leeftijd is hij de oudste man van Zeeland. Dhr. Goudzwaard geniet nog een goede gezondheid, alleen zijn benen willen niet meer zoals vroeger. Drie eeuwlingen Uitbreiding iDEZ£ WEEK Weer vliegtuigbom bij A.J. Polder Gedipt. STtVAS Schoonheidsspecialiste Kon. Julianastr. 47 - tel. 01660-4219 - Tholen yVONINGINRICHfÏNG Molenstraat tel. 01662-2445 Poortvliet - tfST Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 12 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 1 7,— per halfjaar. Per jaar 33,per post 40,50 per jaar. Losse nummers 0,85. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 u. Advertentieprijs 0,32 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 7,25 contant. Inclusief btw. op rekening 8,25. Hoofdredakteur G. Heijboer. Volgens prof. dr. van Muiswinkel is er in de verte een lichtpuntje zichtbaar aan de nog zo bewolkte economische horizon, .Een licht puntje door het feit dat de lonen zijn gestabiliseerd, de overheid metterdaad de bezuinigingskoers insloeg en dalende rente en olie prijzen. Dat er evenwel aan ar beidstijdverkorting en daarmee gepaard gaande welvaartsinleve ring niet valt te ontkomen, stond bij deze deskundige eveneens als een paal boven water. Hij kwam donderdag naar Haestinge om het Thoolse midden- en kleinbedrijf op verzoek van de Rabobank een riem onder het hart te steken. Laten we nu maar niet blijven zoeken naar schuldigen of die aanwijzen omdat het misging, was zijn overweging. Het is op den duur naar alle kanten verkeerd gegaan. De industriële top met zijn dure mensen op allerlei ter reinen. De werknemers met hun steeds toenemende en ook inge willigde looneisen. De minimum jeugdlonen die honderden ar beidsplaatsen hebben gekost in het midden- en kleinbedrijf De overheid, die detailleerde en spe cialiseerde. Of de wetenschap niet tijdig de noodzaak tot verande ring heeft onderkend, dan wel of het politiek niet haalbaar was, doet er weinig toe. Het welvaarts schip kwam op de zandbank te recht. Er zal ballast overboord moeten, wil het weer vlot raken. De ballast om het een aan het an der te blijven koppelen. De ballast van een toenemend voorzienin- genpeil' dat moet worden onder houden en betaald. De ballast van sociale voorzieningen, die in de wereld zijn weerga niet kent. Met volle zeilen liep het schip vast. Dat maak je niet een-twee-drie los. Dat vergt pijnlijke ingrepen. Met een onderwijs dat .1.78% moet in leveren, terwijl het midden- en kleinbedrijf zo'n 11% duikelde. De ene kan zich daardoor nog net boven water houden, maar voor een ander komt het boven de lip pen. Nu vrijwel iedereen gaat in zien, dat het zo niet langer kon, is er toch de kans op behoud. Stabi liteit van de lonen versterkt on middellijk de exportsubsidie. Te rugbrengen van onverheidsschul- den kan eveneens impulsen op ander gebied veroorzaken. De weg kan nog vrij lang zijn, voor sommigen ook inderdaad te lang, maar ergens ver weg aan de hori zon gloort het lichtpuntje van het vlot komen van het Nederlands economisch schip van staat. Zon der dat elke reddingspoging even gelukkig en vol resultaat genoemd kan worden. De constatering dat het vast liep is al het lichtpuntje, dat er danwel wat aan gedaan moet worden. Het bedrijfsverzamelgebouw dat aannemer Uijtdewilligen in Tho len heeft opgezet, is een succes, want het is vol. Wethouder Ver- sluijs deelde dat mee bij de ope ning van Gritstraal, waarbij hij de hoop uitsprak, dat de provincie de bouw van een bedrijfsverzamel gebouw in St.Maartensdijk wil subsidiëren. Bestaande en begin nende ondernemingen kunnen daar onderdak vinden door een ruimte te huren. De wethouder achtte zo'n gebouw nodig om het vestigingsklimaat voor bedrijven op Tholen gunstig te houden. Uitstel van aanleg van de Oester- dam, waarvoor de minister van verkeer en waterstaat onlangs ad vies heeft gevraagd, noemde dhr.Versluijs een enorme tegen valler. "Naast de milieu- en land-, bouwbelangen zou het kosten voordeel van een kortere verbin ding met overig Zeeland langer op zich laten wachten. Het gaat om een economisch belang van 5 a 6 miljoen gulden per jaar. Voor het Thoolse bedrijfsleven voor zoet water ten behoeve van de, land bouw, is uitstel van aanleg van de Oesterdam voor Tholen niet aan vaardbaar", aldus wethouder Versluijs. Ook de D,66-afdeling Tho- len/St.Philipsland laat 't er niet bij zitten. Op de regiovergadering is een motie aangenomen waarin de D'66-kamerfractie voor ogen wordt gehouden, dat uitstel van de sluiting van Philips- en Oester- dam onverantwoord is. Dit we gens grote nadelen voor milieu, landbouw, visserij, tuinbouw en vervoer, alsmede de aanzienlijke gevolgen voor de werkgelegen heid. Wethouder J.Versluijs opende vrijdagmiddag Gritstraal B.V. aan de Nijverheids weg in St.Maartensdijk, waar voorheen Van Lammeren Staalconstructie gevestigd was. De nieuwe onderneming werkt in het voormalige gebouw van staal constructie Van Lammeren, dat ten prooi viel aan oplichters. Van de dertien ontslagen werknemers is kraanmachinist H.Knuist de enige gelukkige die bij Gritstraal werk heeft gevonden. Directeur Nieuwenhijze verwacht binnen twee weken een tweede te kunnen aannemen om hem op te leiden voor het gritstraal- en spuitwerk. Hij hoopt dat er nog meer volgen. "'t Is echter specialistenwerk. Vroeger kon een kind dit classifi ceren, zoals 't gritstraalwerk in de volksmond werd genoemd. Het gaat nu om een bijzonder beroep. Honderd procent kwaliteit staat bij mij voorop. Een tevreden klant is bij mij pas iemand die terug komt", aldus directeur Nieuwen huijze. Een verfleverancier noemt hem een expert op straal, schilder- en coatinggebied. Dat verklaart me de het grote aantal opdrachten in deze economisch moeilijke perio de, met name ook in de bouw, waarvan Gritstraal toch ook af hankelijk is. "Dit jaar zitten we helemaal vol en voor 1984 zijn er zelfs al opdrachten. Bij de ope ning zijn we eigenlijk al te klein. Ik onderhandel momenteel over 105 km pijp, maar als die order komt, moeten we uitbreiden. Op het buitenterrein zijn daar nog mogelijkheden voor,', zegt dhr.Nieuwenhuijze. "Al bij de eerste oriënterende besprekingen werden wij getrof fen door uw doortastend optre den", zei wethouder J.Versluijs, die de officiële opening verrichtte, door aan de Nijverheidsweg een lint door te knippen. Tevens ont hulde hij een deur, waarop het personeel 's nachts de naam van het bedrijf in glas had aange bracht. Dhr: Nieuwenhuijze was er verguld mee. "Ik word door m'n zeven mensen op handen ge dragen, hoewel ik toch niet ge makkelijk ben", constateerde de directeur met vreugde. Wethouder Versluijs had bewon dering voor zijn initiatief om van uit een redelijk comfortabele po sitie als mededirecteur van Conli- ne in Bergen op Zoom een eigen bedrijf te'beginnen met alle risi co's van dien. "Mijn man had steeds de drang om zelf te begin nen", vertelt mevr. Nieuwenhuij ze, die voorlopig in Maassluis blijft wonen. Ze was toch al ge wend om veel alleen te zijn. Wethouder Versluijs accentueer de de rol van kleine bedrijven, die de voornaamste bron van nieuwe werkgelegenheid vormen. ,'Door hun beweeglijkheid, hun eenvou dige organisatievorm en de sterke markt-gerichtheid zijn kleine be drijven in staat om adequaat op allerlei nieuwe ontwikkelingen in te spelen. Zij vormen waarschijn lijk de aangewezen groei- en ver nieuwingskansen voor de Neder landse industrie. Overigens is er duidelijk een ken tering in het denken over het be grip 'ondernemen' te bespeuren. In tegenstelling tot enkele jaren geleden is de belangstelling sterk toegenomen om eigen werkgever te worden en een zelfstandige on derneming te beginnen. Behalve het economisch perspectief, spe len daarbij een rol, de wens eigen baas te zijn en te werken in een kleinschalig, op de persoon afges temd verband. Daarnaast ziet men in een eigen bedrijf meer mogelijkheden voor inventiviteit en creativiteit. Daar waar het gaat om mogelijke levensvatbare inin- itiatieven staat het gemeentebes tuur klaar deze te ondersteunen. Daadwerkelijk probeert de ge meente via een ook met financiële middelen een steentje bij te dra gen aan de werkgelegenheid op basis aanwezig is voor een plezie rige arbeidssfeer en prettige wer komstandigheden. Dhr.Versluijs noemde de slogan 'niet piepen, maar eieren leggen' op de uitnodiging tekenend voor het enthousiasme van Gritstraal. "De eieren zijn gelégd, er is ge broed en het ei komt uit door de start van dit bedrijf. Het gepiep kondigt nieuw leven aan van Gritstraal Sint-Maartensdijk. Het gemeentebestuur hoopt dat 't kuiken groeit tot een gezonde, vi tale Thoolse kip", zo besloot wet houder Versluijs. Directeur Nieuwenhuijze prees de buitengewone medewerking van het gemeentebestuur, ja van 't he le eiland. Na de officiële opening gaf me- Lid Vereniging Goud-en Zilveremeden Juwelier horloger opticiën Grote Kerkstraat 5 Tel. 01670- Steenbergen 63385 Adri C Broekhuis en Zoon, een begrip voor kwaliteit en service! Advertentie I.M. Tholen. Doel is, in moeilijke si tuaties zowel bij beginnende als bestaande ondernemingen met voldoende perspectieven op lan gere termijn financiële steun of garanties te verlenen. Het ge meentebestuur ziet de zorg voor de werkgelegenheid als één van de belangrijkste taken. We willen ons tot het uiterste inspannen om de structuur te verbeteren", zei wet houder Versluijs. Hij vond, dat er met Gritstraal een volwassen element aan het be- Burgemeester Baerends heeft vrijdag in Den Haag met de staatssecretarissen de Graaf (so ciale zaken) en van der Reijden (volksgezondheid) gesproken over het boerderijproject voor ge handicapten aan de Veerhoekse- weg in Scherpenisse. Hij was in gezelschap van gedeputeerde Don en plaatsvervangend griffier Lan der. "We zijn er niet erg verheugd van teruggekomen", zei burgemeester Baerends, die wel een toezegging over de knelpunten had verwacht. Hij constateerde wel een 'kleine opening', waarover op ambtelijk niveau verder wordt gepraat tus sen Den Haag en Middelburg. Men stemde wel in met een aantal zogenaamde formatieplaatsen bij de Betho, evenals met een werk- begeleider, maar de financiële ge volgen van het volledig aanhaken van het boerderijproject bij de Betho (sociale werkplaats) kwa men toch nog niet rond. drijfsgebeuren op Tholen werd toegevoegd. "Een activiteit, waar wij ook als gemeentebestuur een beetje trots op zijn. Het stemt ons namelijk tot voldoening, dat u een industriële activiteit verricht, die aansluit bij de marktsituatie, zo leid ik af uit de orderportefeuille. Daarmee lijkt ook voor de lange termijn een basis te zijn gelegd voor een niet-onbelangrijk stuk werkgelegenheid. Opvallend is, hoeveel contacten Gritstraal in die korte tijd al heeft gehad met op Tholen gevestigde^ bedrijven. Er is al werk door Gritstraal geleverd, waar anders buiten onze gemeente een bedrijf voor gezocht moest worden. Grit straal voorziet in een behoefte bij het Thoolse bedrijfsleven, wat je je doet afvragen, of er niet meer perspectieven liggen, wat binnen onze gemeentegrenzen net zo goed gedaan kan worden. Een in ventarisatie bij de gevestigde be drijven zou op zich best de moeite waard zijn en wellicht aanleiding zijn tot een meer gericht wer vingsbeleid", aldus de wethouder. "Er zijn bedrijven die op ons hebben zitten wachten", zei ook dhr.Nieuwenhuijze. "Tholen valt me honderd procent mee. Buurr man Goedhart is al met werk ge weest, Elenbaas komt maandag met twee trailers. Verder hebben we al schippers gehad en boeren met uienwagens. Elk leegloopuur wordt daarmee opgevuld", zegt de directeur. Wethouder Versluijs complimen teerde in zijn toespraak, die dankzij het voorjaarszonnetje buiten kon worden gehouden, ook het personeel. Hij meende, dat de dewerker Cor ten Bloemendal uit St.Maartensdijk in een speciaal veiligheidspak een demonstratie gritstralen. Onder de belangstel lenden waren vertegenwoordigers van gemeentebestuur en water schap, het Thoolse bedrijfsleven, leveranciers en opdrachtgevers. 15 personeelsleden blijven in dienst Tijdens de jaarvergadering in ok tober 1982 constateerde directeur M.J. Hoek van de Rabobank Poortvliet al dat zijn bank het verzadigingspunt had bereikt. "De groei is eruit", zei hij toen. Volgens voorzitter J.N. van der Slikke is 't onder die omstandig heden voor een kleine bank in de toekomst niet meer vol te houden. "We kunnen de tijd niet dwingen, maar proberen er het beste van te maken. De automatisering vergt nogal wat kosten en de mensen moeten steeds meer gespeciali seerd zijn. Dat is voor ons niet meer te doen, want groei zit er in een kleine gemeenschap als Poortvliet niet veel meer in. Op een breder vlak kun je elkaar aanvullen en zijn er meer moge lijkheden. De mentaliteit van de inwoners van Poortvliet en St. Annaland is hetzelfde en ook de besturen en het personeel zitten op dezelfde lijn. Ik geloof niet, dat de mensen al rijp waren voor een nog groter verband zoals een ei- landelijke Rabobank-fusie. Mis schien in de verdere toekomst. De bedoeling is, dat de klant niets van deze fusie merkt. Een directe bes paring vormen de accountants- kosten, die voor de ene grote bank niet veel meer zijn dan nu voor de twee afzonderlijk", aldus voorzit ter v.d. Slikke, die de indruk heeft, dat 1982 bij de Poortvlietse Ra bobank nog met een behoorlijk overschot kan worden afgesloten. Fractievoorzitters twisten over formulering In de laatste raadsvergadering werden L. den Engelsman (SGP), A.P. Kornaat (PVAB) en J. de Ja ger (CDA) onder voorzitterschap van burgemeester T.A. Vogel in een commissie benoemd, die o.a. onderzocht of er onder de vlag van onderhoudskosten 5000 gul den voor de verhuizing van be heerder J.G. de Reus was betaald. Kornaat eiste eerst het aftreden van wethouder Kosten als voor zitter van Stichting Dorpsbelan gen, die de Wimpel exploiteert. De Jager boog dat om in een on derzoekscommissie, maar steeds meer gaat opbreken, dat de drie allemaal belanghebbend, dat wil zeggen politiek betrokken zijn bij deze dorpshuisaffaire. Dat nadeel wreekt zich nu al meer dan een week omdat het trekken van de conclusies moeilijkheden ople vert. Er is een aantal keren verga derd, waarna er veel telefonisch overleg is gepleegd. Het onder zoek op zich was niet zo diep gaand omdat dorpsbelangen een autonome stichting is. Blijkbaar is er ook geen duidelijke onrecht matigheid boven tafel gekomen. Er kan geen wit, noch een zwart stempel op de Wimpelkwestie worden gezet, 't Zal geen uit slaande brand worden, maar dis cussie zal 't weer wel opleveren. Wethouder Kosten zal op z'n vin gers getikt worden, doch Kornaat zou ook water in de wijn moeten doen. Door de vertraging in de formulering is er van een snelle opklaring van de bewolkte Wim pel-hemel, waarop de burge meester vorige maand sterk aan drong, niet veel terecht gekomen. 't Was dinsdag een hele drukte in de kleine woning met bezoek van familideden, burgemeester en mevrouw Baerends en dominee de Jong. De Commissaris der Ko ningin in Zeeland, dr. C. Boertien, had een felicitatietelegram ges tuurd. Van het gemeentebestuur was er een fruitmand en naarmate de dag vorderde, groeide de stapel met dozen sigaren. Dhr. Goud zwaard hecht nog aan z'n pijp en twee sigaren per dag. Eten, drin ken en slapen gaat allemaal nog goed. Hoewel hij de krant nog kan lezen, wordt dat toch moeilijker. Dhr. Goudzwaard dacht zelf nog aan een nieuwe bril toe te zijn, zoals hij er ook ter gelegenheid van zijn honderdste verjaardag een ontving. Zijn dochter liet we ten, dat 'een nieuwe bril niet meer zou helpen, maar dat zijn ogen achteruit gingen. Een groot voorrecht is, dat dhr. Goudzwaard nog goed kan horen, zodat een gesprek nog zeer wel mogelijk is. Dat was ook de erva ring van burgemeester Bearends, die de jarige helder Van geest en monter aantrof. De oudste Thole- naar ging zelfs nog op de humo ristische toer. Hij was bijzonder blij telefonisch felicitaties van fa milieleden uit het buitenland te kunnen ontvangen. 'Dinsdag was 't een staande receptie gezien de grote belangstelling. Behalve dhr. Goudzwaard heeft Tholen nog twee inwoners die meer dan een eeuw oud zijn: dhr. M.J. Moerland uit St. Annaland en mevr. S. Scherpenisse-Priem uit St. Maartensdijk. Zeeland tel de per 1 januari zeventien ingeze tenen van honderd jaar of ouder: acht mannen en negen vrouwen. De oudste is mevr. C. Roelse-van de Bosse in 'Der Boede' te Kou- dekerke: 105 jaar. Zij werd 16 september 1877 te Gapinge gebo ren. Mevr. M.E. de Muijnk-Ver- planke, die in het bejaardentehuis Coensdike te Aardenburg ver blijft is 104 jaar. Directeur W.C. van Breda van de Rabobank St. Annaland is ver heugd over de nieuwe ontwikke ling. "Wij vinden het prettig, dat Poortvliet uit vrije wil naar ons kwam. Op langere termijn zal de ze fusie z'n vruchten afwerpen na het realiseren van de voortschrij dende automatisering. De klant zal meer gespecialiseerde perso neelsleden aantreffen, zodat we de inwoners beter van dienst kunnen zijn". Volgens dhr. van Breda wordt de werkgelegenheid voor de zes per soneelsleden in Poortvliet en de negen in St. Annaland gewaar borgd. "Vervulling van een toe komstige vacature is afhankelijk van de situatie, eventuele uitbrei ding van het dienstenpakket en de ontwikkeling van de samenwer king. Een paar mensen uit Poort vliet zullen op het hoofdkantoor in St. Annaland gaan werken, waar de administratie gecentrali seerd wordt. Het kantoor Poort vliet blijft echter een volledig dienstenpakket bieden", zegt dhr. van Breda. Voor de gesprekken met Poort vliet had St. Annaland al uitge werkte bouwplannen naar aanlei ding van een marktonderzoek on der de leden in 1980. Wensen van de klanten en geconstateerd ruimtegebrek werden vertaald in een bouwplar dat in april uitge voerd wordt. Achter het kantoor in de Raiffeisenstraat wordt 1000 m3 bijgebouwd: 200 m2 boven- en ondergronds. In november moet dat klaar zijn. Volgens de direkteur brengt de fusie geen ve randering in de bouwplannen. De Rabobank St. Annaland had in 1981 een balanstotaal van bijna 53 miljoen gulden en een winst na belasting van 155 mille. Voor Poortvliet waren die cijfers ruim 30 miljoen en 117 mille. Sectie in het gerechtelijk labora torium te Rijswijk heeft uitgewe zen, dat de 53- jarige H.B.J. Heij- boer-Steketee uit St. Maartensdijk door messteken om het leven is gebracht. Dr. Zeldenrust trof die pe wonden aan. De vrouw werd na de brand in de woning aan Keethil woensdag ochtend 2 maart levenloos in de slaapkamer aangetroffen. Toen haar 61-jarige echtgenoot in over spannen toestand op de fiets aan de rand van het dorp aangetroffen werd, ontstond er argwaan. In de loop van de dag werd duidelijk, dat er meer aan de hand was dan alleen een brand. De politie ver moedt, dat A.H.H. na zijn daad het huis in brand gestoken heeft. Wegens zijn toestand, kon H. nog steeds niet verhoord worden. Hij wordt nog psychiatrisch ver pleegd. Zijn kleding is in beslag genomen voor laboratoriumon derzoek. Daar probeert men de oorzaak van de brand op te spo ren.. sporen. Economisch lichtpuntje St. Philipslandse commissie rapporteert vertraagd over Wimpel-kwestie Poortvliets Goudzwaard oud ste Zeeuw (102 j.) Rabobankfusie Annaland Poortvliet/St Niet klaverjassen in voetbal kantines Een miljoen voor reconstruc tieplannen op Tholen Gritstraal streeft continu bedrijf naar vol Prof. van Muiswinkel optimis tisch voor Thoolse onderne- Lager waterpeil Weihoek om streden Bedrijfsverzamelgebouw suc ces Onderwijzers protesteren Remise tegen Ton Sijbrands St. Annaland pioen EHBO-kam- Smerdiek 2 bezorgde WHS 2 kater ONTWIKKELING LEIDT NOG NIET ONVOOR WAARDELIJK TOT WIJS HEID Dit nummer telt 14 pagina's Aan de oever van het Zijpe bij het Veer Anna Jacobapolder is zater dag door een Roosendaalse sportvisser opnieuw een vlieg tuigbom gevonden. Enkele maanden geleden overkwam dat ook dhr. Quist uit Anna Jacoba polder. De Roosendaler vondt 't maar een vreemd voorwerp en achtte het goed de politie in te lichten. Dat bleek inderdaad de beste weg te zijn, want de 250 ponder uit de tweede wereldoor log stond nog op scherp. De poli tie waarschuwde de opruimings dienst van de Koninklijke Marine, die het ontstekingsmechanisme zondag met een kleine ontploffing onschadelijk maakte. De omwo nenden waren tevoren gewaar schuwd om de ramen open te zet ten. Daarna werd de bom onder grote belangstelling op transport gesteld naar Vlissingen. Twee po litiewagens met zwaailicht zorg den voor de begeleiding, waarbij Tholen werd afgewisseld door Bergen op Zoom en bij Korteven door Middelburg. Ondanks de aangekondigde stop bij de bouw van ziekenhuizen, is burgemeester Baerends niet som ber gestemd over de plannen voor het Thoolse verpleeghuis met ne gentig bedden. Hij hoopt dat Tholen in aanmer king komt voor een proefproject, zoals in Denemarken veel toege past wordt. Het verpleeghuis komt ér dan in een heel andere opzet met kleinere (wooneenhe den, in samenhang met een yer- zorgingstehuis en bejaardenwo ningen. "Dit betekent zonder meer dat het verpleeghuis naast een bejaardenhuis moet komen", aldus de burgemeester. Hoewel er daarvoor bij Ten Anker weinig plaats lijkt, speelt die vestigings plaats volgens dhr. Baerends nog volop mee omdat aan hoogbouw gedacht wordt. Advertentie I.M. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 1