De Stove het mooiste dorpshuis van 't eiland Onderzoek naar beschuldiging wanbeheer wethouder Kosten VVD wil drie kleine goedkope schietbanen Voor de bijl Personeels vereniging BOUMAN POTTER BROEKHDÜ Plaats voor lief, leed, educatie en recreatie Uitbreiding gemeentehuis Donderdag 24 februari 1983 39e Jaargang no. 15 De oproep van burgemeester Baerends om niet alleen met het nieuwe dorpshuis in Stavenisse te pronken, is zaterdag volop beantwoord met ruim 600 bezoekers tijdens de open dag en 's avonds 250 belangstellenden voor een ontspannings programma in Zeeuws dialect. Men heeft er 'traenen me tuten' gelachen. Pareltje Geen raadslid Verhuiskosten beheerder dorpshuis als onderhoud geboekt In de gemeenteraad van St.Philipsland is donderdagavond laat grote beroering ontstaan, toen PVAB-fractievoorzitter A.P.Kornaat het aftreden eiste van wet houder A.Kosten(Gemeentebelang) als voorzitter van de stichting Dorpsbelan gen, die dorpshuis de Wimpel exploiteert. Hij werd ervan beschuldigd, onder de vlag van onderhoudskosten 5000 gulden aan beheerder J.G.de Reus betaald te hebben wegens verhuizing van Oud-Vossemeer naar St.Philipsland. CDA-raads- lid J.de Jager haalde de PVAB over om eerst een grondig onderzoek in te stellen, waarmee ook de SGP accoord in. wonïngïwrïchtiimg Molenstraat tel. 01662-2445 Poortvliet Rehabilitatie Vervolg op pag. 7 DÊZC WEEK "Wat op de kernen kan blijven, moeten we daar toch laten. Als drie kleine schietbanen goedkoper zijn dan één centrale accommodatie moeten we toch niet dwingen naar die ene baan", zei M.van Dam- me(VVD) maandagavond in de Thoolse gemeente raad. Lid3fereniging Goud-en Zilversmeden Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752. Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrekening 12 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 1 7,— per halfjaar. Per jaar ƒ33,— per post 40,50 per jaar. Losse nummers 0,85. Opgave advertenties voor dinsdag 1 6 00 u. Advertentieprijs 0,32 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 7,25 contant. Inclusief btw. op rekening 8,25. Hoofdredakteur G Heijboer Uit de nog wat beperkte bericTit- geving over de begrotingsbehan deling 1983 van St. Philipsland in ons vorig nummer, kon in elk ge val duidelijk kritiek worden ge proefd van CDA en PVAB op de tekorten van dorpshuis de Wim pel. Daarbij richtte de speerpunt zich op de voorzitter van de stich ting dorpsbelangen, tegelijkertijd ook wethouder A. Kosten. Maar bij het scheiden van de begro- tingsmarkt kwam daar donder dagavond een zodanige schep bovenop, dat de indruk niet zo ongerijmd was, dat hier iemand voor de bijl moest. In dit geval de wethouder van gemeentebelang. Op de achtergrond speelden de wethoudersverkiezingen nog wel een rol. Kernpunt was de twijfel over 5000 gulden: was dat aan onderhoudswerk, verhuiskosten of aan beide besteed? Misschien, maar dat moet nog worden onderzocht, was het een misslag van het dagelijks en alge meen bestuur, want een vereni ging of stichting bestaat niet al leen uit een voorzitter. Kornaat en de Jager probeerden er in elk ge val alle mogelijke politieke munt uit te slaan. Een motie van wan trouwen tegen de voorzitter van dorpsbelangen, die tegelijkertijd een motie van wantrouwen tegen een wethouder en ook tegen de raadsvertegenwoordiger van ge meentebelang betekende. De voormalige politieke broeder van Kosten, J. de Jager, gunde de wethouder het voordeel van de twijfel door schorsing van de ver gadering te vragen en op een on derzoekscommissie aan te sturen. Tijdens die schorsing belde wet houder Walpot zijn zieke raadslid P. van Hekken, want wanneer de Jager de PVAB bij de motie van wantrouwen had gesteund, was Kosten met 3-2 voor de bijl ge gaan. Van Hekken had dan voor het staken van de stemmen kun nen zorgen, wat een maand uitstel tot de volgende raadsvergadering zou hebben betekend. In derde instantie zou het lot zelfs beslist hebben. Niet vooruitlopend op het onder zoek bleek donderdagavond al uit de antwoorden van de burge meester, dat de statuten van dorpsbelangen mede gezien de fi nanciële situatie van de gemeepte, niet meer van deze tijd zijn. Wet houder Walpot had er ook op ge wezen: de salarissen van de bur gemeester en secretaris liggen op straat, maar de stichting Dorps belangen kan zomaar tien mille voor onderhoud reserveren, wat dan uit de uiterst bescheiden ge meentelijke post onvoorzien moet komen. Dat is een constructie, waarmee niemand in 1983 nog overweg kan. Als er dus na het onderzoek geen mensen voor de bijl zullen gaan, deze stichtings vorm ongetwijfeld. Of het nu zo verstandig genoemd kan worden om in deze tijd met veel meer verdwijnende perso neelsverenigingen (door faillisse menten) dan nieuwkomers van de zijde van gemeente-ambtenaren een verzoek in te dienen om een bijdrage voor een pas opgerichte personeelsvereniging, moet wor den betwijfeld. Uiteraard betaalt men op basis van vrijwillig lid en betaalt men contributie uit eigen zak, maar anderzijds komt er ook geld uit de zak van de onderne ming of gemeente. In een tijd dat men nog om personeel schreeuw de, was de personeelsavond een van de secundaire arbeidsvoor waarden. Bekend was de grote avond van de Timpa in het Bergse Luxor Theater. Nu krijgt de ge meente Tholen bij een vacature 60 sollicitanten. De grote onderne mingen gaven soms kapitalen uit in de gulle tijd. Nu vergde die ge meentelijke personeelsvereniging maandagavond niet zoveel meer dan ze al jaren was toebedeeld in de vorm van een personeelsreisje. Heel leuk als dat financieel mo gelijk is. Het kan contacten en ar beidsvreugde verbeteren. Toch wordt het anders in een tijd, waarin er zovelen en steeds meer werklozen houtje bijten. Een po litieman die moet 'blazen', is in wezen ook maar een mens, maar wie zou dat niet veel erger aanre kenen. Zo staat een ambtenaar, met in deze tijd zoveel voordelen en 'vastigheid' ook in een glazen kooitje, bekeken vanuit een wat armzaliger werklozenoog en van uit het wat pijnlijke oog van de belastingbetaler. Dat is nu een maal niet anders. Daarom - hoe -wel we het niet eens zijn met de SGP-benadering - liggen we toch wel op de lijn van Aarnoudse: moet dat nu perse in deze tijd. Een voorbeeld: in de dertiger jaren zei een gemeentesecretaris tegen een werkloze, die voor zijn groot gezin 7,50 per week beurde: Ik moet het ook maar stellen met 40 gulden Vrijdag was al een hoogtijdag voor Stavenisse, toen 'ons aller Moerland', zoals burgemeester Baerends het uitdrukte, de offi ciële opening van de Stove ver richtte. 't Was prachtig weer en na het onthullen van de naam in de. vrieskou, werd binnen het glas geheven op het mooie gebouw. "Dat het mag voldoen aan de verwachtingen waarvoor het is gebouwd", zei de burgemeester. Oud-wethouder Moerland felici teerde het gemeentebestuur en de inwoners van Stavenisse met de Stove. "Een dorpshuis is gewoon nodig in een gemeenschap. Het is éên van de zaken waarmee de leefbaarheid, is gediend. Gelukkig hebben we na de ramp veel gehad aan het dorpshuis in de Poststraat, een geschenk van de Duitse ker ken. Dat ging echter verouderen, er kwam veel onderhoud aan, zo dat er iets nieuws moest komen. De tijd gaat echter achteruit en dan vraag je je wel eens af: heb ben we niet te hoog gegokt in Stavenisse met zo,n gebouw. Ik heb er. echter geen spijt van, want ik heb gelezen, dat er bij de ge meente best nog een paar cent is", zei de oud-wethouder. De Stove noemde hij een mooie, erg toepasselijke naam voor een dorpshuis aan het begin van de Stoofdijk. Hij hoopte, dat de ac commodatie aan de verwachtin gen zou voldoen. "Dat de bevol king en in het bijzonder de inwo ners van Stavenisse er een druk gebruik van mag maken. Ik heb als gemeentebestuurder nog zelf aan dit project mogen meewerken en het overtreft mijn stoutste ver wachtingen. Waarom zou Stave nisse ook niet zo'n mooi gebouw mogen hebben als het in Tholen en St.Maartensdijk al staat en straks in St.Annaland nog komt. Maak er een goed gebruik van", zei Moerland. Burgemeester Baerends bracht naar voren, dat wethouder Moer land als êén van zijn laatste han delingen de eerste paal sloeg, maar de opening wilden b en w hem ook nog graag laten doen. "We vonden 't gewoon fijn, dat u als Stavenissenaar dat deed. Zel den of nooit hebben we aan Moerland kunnen proeven, dat hij uit Stavenisse kwam. U had een bovengemeentelijke instel ling", zei de burgemeester, die een cadeaubon overhandigde. Vervolgens overhandigde hij de naamgeefster, mevr. de Vos-de Witte, een stoof. "Er waren meer dere inzendingen en de Stove was wel niet erg origineel gezien de Twee Stoven en de 'Stoofdijk, maar 't is toch een leuke naam voor dit gebouw", aldus de bur gemeester. Hij schetste, dat het een project was van vele jaren, waarin diverse plannen en verschillende beden kingen naar voren kwamen. "Alle problemen zijn opgelost en we hebben op deze fijne dag een prachtig gebouw in gebruik geno men. 't Is het mooiste dorpshuis van 't eiland, een pareltje, waar per maand. Misschien wordt het aangevoeld. Het verzoek van de gemeentelijke personeelsvereni ging-heel openhartig gesteld- komt op een tijd waarin elke ge meentelijke bijdrage voor luxe verschrikkelijk moeilijk te verko pen valt tegenover een (werkloze) burger. Daar komt nog bij, dat blijkbaar voorstellen van 'Uit op Tholen' onderdeel uitmaken van het programma van de perso neelsvereniging. Zo'n 'Uit op Tholen' stoel wordt al zwaar ge subsidieerd met gemeenschaps gelden en daar komt dan nog een schepje bij. Hoezeer de personeelsvereniging gegund, wij hadden er nog een nachtje over geslapen. een stuk vakmanschap vanaf straalt. De architect heeft dit kar wei met zijn aannemer, onde raannemers en gemeentewerken bijzonder verantwoord uitge voerd. Toen ik bij de aanbeste ding het bedrag zag waarvoor was ingeschreven, had ik wel zorgen of het degelijk en verantwoord zou zijn. 't Is echter een juweeltje ge worden. Andere dorpshuizen ko men meer uit de bureaula volgens een bekend stramien, maar hier is ter plaatse wat geschapen", zei de burgemeester. Hij merkte verder op, dat 't alle maal nog net op tijd was gezien de financiële situatie. "Vandaag de dag zou er een andere beslissing zijn, maar we hebben er geen spijt van. We gunnen Stavenisse deze parel zeer zeker, maar ik roep de inwoners wel op, er niet alleen mee te pronken, te poetsen of glimmen, maar het dorpshuis werkelijk te gebruiken. Dat de Stove het hart van de gemeen schap wordt. Er is misschien wat op aan te merken, maar het dorpshuis is toch waard om te ge bruiken. Er is plaats voor lief, leed, educatie en recreatie. Voor elke vereniging een apart gebouw kan gewoon niet, je zult het samen moeten doen. Daarvoor richt ik een oproep aan heel Stavenisse", zei de burgemeester, die de sleu tels aan de voorzitter van de be heerscommissie overhandigde. Dhr.C.G.van den Hoek zei ver schrikkelijk blij te zijn vandaag de opening van de Stove te kurinen meemaken. "Het is een genoegen, want op 9 juni 1976 vergaderde de beheerscommissie al over een nieuw dorpshuis. Het bestaande dorpshuis zou verbouwd worden of het laatste gemeentehuis in de Voorstraat. De Schoolstraat tegenover de gymzaal werd als bouwplaats genoemd, de oude school in samenwerking met de N.H-Kerk, het Van der Lek de Clercqplein, het hertenkamp en de achtertuin van de Rabobank aan het Bos. In het voorjaar van 1979 legde burgemeester Bae rends figuurlijk belangrijk ge wicht in de schaal door het oude gemeentehuis bij de haven als vestigingsplaats aan te wijzen. Het lag centraal, het gebouw kreeg een zinvolle bestemming, de grond was eigendom en met de zuid westen wind was er weinig ge luidsoverlast. De beheerscommis sie was eerst niet zo blij gezien problemen met het parkeren en de verkeersveiligheid. We zijn nu echter erg tevreden dat de Stove hier staat. Na bezwaren van om wonenden en verschillende plan nen, kwam het tot een snelle bouw. Wij zijn het gemeentebe stuur erg dankbaar, dat ze deze schitterende accommodatie voor onze gemeenschap hebben laten bouwen, ondanks de benarde economische situatie. Drie burge meesters, twee wethouders, twee directeuren gemeentewerken en een heleboel ambtenaren kwa- De naamgeefster van de Stove, mevr.P.de Vos-de Witte - als bediende in het dorpshuis nauw bij de nieuwe accommodatie betrokken - kreeg van burgemeester E.Baerends een echte stoof cadeau. Oud-wethouder C.J.Moerland onthult de naam van het nieuwe dorpshuis de Stove in Stavenisse, terwijl gemeentebestuurders, leden van beheers commissies en bouwers toekijken. men er aan te pas. De beheers commissie heeft altijd mee mogen praten", aldus dhr.v.d.Hoek. Hij was ingenomen met de aan wezigheid van zoveel raadsleden en wees erop, dat Stavenisse de enige kern op Tholen is zonder vertegenwoordiger in de gemeen teraad. "Dat is erg jammer, want de raadsleden komen niet verder dan St.Maartensdijk. Ik hoop, dat de gemeentebestuurders ook op In de algemene beschouwingen van CDA en PVAB was fikse kri tiek geuit op de stichting Dorps belangen en met name op voor zitter Kosten. Er zofi te gemakke lijk met gemeenschapsgelden om gesprongen worden. Donderdagavond om elf uur diende Kornaat aan het einde van de begrotingsbehandeling 1983 onverwacht een motie van wan trouwen in tegen Kosten. Hij las een stuk voor uit de notulen van een bestmursvergadering van de Wimpel, waarin melding werd gemaakt van 5000 gulden in ver band met witsel vöor muren en plafond en verhuizing. Aanvanke lijk stond er. dat de gemeente die 5000 gulden zou betalen, maar in de notulen van een volgende be stuursvergadering was dat gewij zigd in Dorpsbelangen. Volgens Kornaat stond het dagelijks' be- Advertentie I.M. A. Kosten stuur van de Wimpel niet volledig achter de betaling van de 5000 gulden. Hij vond, dat Kosten geen voorzitter meer kon zijn. Burgemeester T.A.Vogel wees Kornaat erop, dat een motie door tenminste twee raadsleden onder steund moest worden. Het PVAB-raadslid kreeg alleen steun van zijn fractiegenoot C.den Bra- ber. In de met voelbare spanning geladen raadszaal - de publieke tribune was muisstil - vroeg De Jager om schorsing van de verga dering, wat de burgemeester toe stond. CDA en PVAB verdwenen, terwijl de SGP achterbleef. Wethouder Kosten verklaarde in die pauze desgevraagd, dat de notulist bij de wijziging van de notulen vergeten had de woorden 'en verhuizing' te corrigeren. Vol gens hem was er wel degelijk ge verfd en hij had dat persoonlijk gecontroleerd. Na 7 '/2 minuut heropende de burgemeester de vergadering. Kopaat nam het woord: "Om de zaak zorgvuldig te onderzoeken. stel ik voor een commissie van onderzoek te benoemen, bestaan de uit de drie fractievoorzitters, die bekijkt of mijn wel heel sterke vermoeden, inderdaad waar is." De Jager zei gezien z'n twijfels om schorsing gevraagd te hebben en met het nader onderzoek kon hij accoord gaan. Den Engelsman was 't daarmee eens. "De eerste motie van Kornaat was verschrik kelijk onbevredigend. Ik ben blij, dat dit voorstel enigszins afge zwakt is. Wij staan voor 100% achter een gedegen onderzoek", aldus de SG P-fractievoorzitter. De burgemeester, die zich tevoren ook weinig lovend over de stich ting Dorpsbelangen had uitgela ten, erkende dat er ruimte was voor twijfel. Hij hield Kornaat echter voor. dat Kosten recht zou hebben op rehabilitatie als er uit het onderzoek een andere conclu sie zou rollen dan de PVAB nu vermoedde. "Het is zwart of wit. Kosten heeft recht op een uit spraak 'er is niets aan de hand' wanneer dat zo is." Kosten: "Dit heeft zeker conse quenties voor de indiener van de motie want hij beschuldigt de stichting van wanbeleid en wan beheer. Dit is een onverhoedse, onterechte beschuldiging." Kornaat: "Ik heb 't niet over het stichtingsbestuur, maar over de voorzitter die verantwoordelijk is. Ik houdt de mogelijkheid open of mijn sterk vermoeden juist is, maar als het onderzoek een ande re uitslag oplevert, zal ik heel duidelijk zorgen dat Kosten een rehabilitatie krijgt." Wethouder L.Walpot(SGP) voer de aan, dat een voorzitter toch nooit alleen kan beslissen wat er moet gebeuren. De burgemeester deed de sugge stie als voorzitter van de onder zoekscommissie op te treden, wat De Jager ter wille van de objecti viteit een goed idee vond. Kosten, die tegen de instelling van een onderzoekscommissie geen bezwaar bleek te hebben, was on dersteboven van de ontwikkelin gen: "Ik wil er geen woord meer over zeggen, want dat zou teveel zijn." De burgemeester: "Voor de rust is het beter, dat we het onderzoek zo snel mogelijk uitvoeren. Ik hoop, dat u de discussie en meningsvor ming opschort, totdat de commis sie haar werk heeft gedaan." De verkiezing van de onder zoekscommissie gebeurde schrif telijk, waarbij Kosten niet mocht stemmen. Gekozen werden bur gemeester T.A.V'ogel, SGP-frac- tievoorzitter L.den .Engelsman, PVAB-fractievoorzitter A.P.Kor naat en CDA-fractievoorzitter J.de Jager. De burgemeester sprak de hoop uit. dat de Wimpel-kwestie ook opklaart. "We hebben een waar dige begrotingsbehandeling ge had, minder cijfermatig dan be leidsmatig. Dat is een goede zaak. We dienen de gemeenschap en dat kost veel tijd. Meestal oogst het ook weinig dank", aldus de Fliplandse raadsvoorzitter don derdagavond om vijf voor twaalf De onderzoekscommissie heeft zaterdagmiddag en dinsdagavond vergaderd. Bij de laatste bijeen komst was ook het dagelijks be stuur van de Wimpel. De financië le bescheiden kwamen op tafel. andere tijden nog eens acte de presence geven in Stavenisse. Ge lukkig heeft oud-wethouder Moerland de opening willen ver richten. 't Had bepaalde voorde len, dat hij zo dichtbij het vuur zat. Als beheerscommissie hebben we ook gevraagd om een Thoolse ar chitect en dat verzoek is gehono reerd. Ook dank aan de aanne mers. De Stove is een geheel Thools produkt. wat natuurlijk erg goed moet zijn. Er zijn weer al feesten van buiten Stavenisse ge boekt door de beheerder, 't Zal Voor de bijl De Wimpel werd politieke speelbal Raad moet besturen en geen cadeautjes geven Thoolse VVD wil drie goed kope schietbanen De Stove het mooiste dorps huis Benoemingsbeleid gemeente- personeel onder de loep Werklozental passeert de 1000 SGP tegen subsidie perso neelsvereniging Stichting dorpsbelangen nek omdraaien PVAB echte kiesvereniging bij zilveren bestaan Thoolse SGP waakzaam voor vijfde zetel Vragen van PvdA rond ver pleeghuis Betalen voor reiskosten schoolzwemmen Melkprijsstijging ving pro- duktiedaling op Gevolgen bezuinigingen voor de Veste VOOR JE EEN HOND SLAAT, MOET JE EERST ZIJN BAAS EENS AANKIJKEN Dit nummer bestaat uit 14 pa gina's De schietbanen kwamen ter spra ke bij de verkoop van de oude school in Scherpenisse aan de Geref.Gemeente, die een nieuwe kerk wil bouwen. De schietver eniging moet dan wijken, evenals de jeugd- en zangvereniging en de zondagschool. "Dit vraagt actie van het college, want je zet die verenigingen wel op straat. Je moet naar andere accommodaties omzien", zei J.L.van Gorsel. die ook de gevraagde huisvesting voor het schoolmuseum verloren zag gaan. Over dat laatste had wethouder Versluijs al contact met het be stuur van streekmuseum de Meestoof, die dan meer ruimte nodig zou hebben en wisselten toonstellingen over het onderwijs zal organiseren. Aparte huisves ting met het daarbij behorend toezicht is niet op te brengen, zei de wethouder. Voor de zangver eniging en zondagschool zag hij mogelijkheden in de kerk of het Holland Huis. Voor wat de schietvereniging be trof, wees hij op het torpederen van de centrale accommodatie in Scherpenisse door de verenigin gen. "Het gemeentebestuur houdt echter voet bij stuk. St.Annaland en Stavenisse hebben verzoeken ingediend voor subsidiëring van eigen bouwplannen, maar dat hebben we afgewezen. We hopen dat ze alsnog op één lijn komen, zodat we bijvoorbeeld cascobouw met zelfwerkzaamheid kunnen steunen, 't Heeft onze speciale aandacht, want het moet op zeer korte termijn gebeuren. Anders moet er in de gymzaal van Scher penisse een oplossing komen, zoals al in Poortvliet gebeurt, maar dat is minder optimaal" zei Versluijs. Volgens raadslid I.C.koerland kost het St.Annalandse plan 18.000 gulden. "Dan gaat 't wel over enkele banen, terwijl de schietverenigingen eerst om ba nen voor regionale en provinciale wedstrijden vroegen", zei Ver sluijs. "Dat vervalt, want dat kan nu in Tholen", merkte raadslid J.v.d.Heuvel, tevens voorzitter van s.v. Eendracht, op. Wethouder Versluijs vond het voorstel Van Damme voor drie kleine schietbanen in Scherpenis se, Stavenisse en St.Annaland moeilijk te overzien. "We zouden dan een eenmalige subsidie beta len en dan nooit en te nimmer meer nadelige saldi vergoeden. Als men dan toch aanklopt, laten we ze dan in de steek. Verwaarlo zen we de banen dan of springen we weer bij?", vroeg Versluijs zich af. Poortvliefwas dan nog niet mee gerekend. Die kan samen met Scherpenisse. Ze voetballen ook samen, merkte raadslid J.de Bres nog op. Hogelijk zit er een stukje uitbrei ding van het gemeentehuis in St.Maartensdijk in, zij het intern. Wethouder P.van Schetsen deelde dat maandagavond mee op vragen van mevr.Boissevain over de werk ruimte van een nieuwe ambtenaar voor sociale zaken. Gezien o.a. de verdubbeling van het WWV-aanvragen in twee jaar achtte zij dat extra personeelslid zonder meer nodig, maar het ge meentehuis is niet van elastiek. Dijke maakte zich daar geen zor gen over, want bij de nieuwbouw is toch met groei van het perso neelsbestand rekening gehouden? Niet bij sociale zaken, antwoord de Van Schetsen. Er is nu al geen optimale werksfeer en naast de nieuwe medewerkster voor de minderheden komt er nog een coordinator van het baanlozen- project bij en dan deze ambte naar. Er wordt naar huisvestings mogelijkheden gekeken, waaro ver de raad nog wordt ingelicht, zei de wethouder. Hij noemde 't met Van Damme overigens triest, dat in de hoek van sociale zaken personeelsuitbreiding nodig is. Het werk moet ook zorgvuldig gebeuren en we dienen te waken voor roofbouw, zei Van Kempen. Juwelier horloger opticien Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Tel 01670 -63386' Adri C Broekhuis en Zoon, een begrip voor kwaliteit en service Advertentie I.M. f

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 1