HL WONEN '83 6% Melkprijsstijging ving 3% productiedaling '82 op SGP Tholen: uiterste waakzaamheid geboden om vijfde zetel te behouden 131 CL VAN 'T HOF ALUMINIUM BARENBRUG SCHILDER TE KOOP B0LIER Een speciale aanbieding van uw vakhandelaar braadpannen ideaal voor bakk en braden I Fa. F.C. de VALK BARVESTRA (Eng. raai) b Wonen in een verzorgingstehuis en persoonlijke vrijheid PvdA vragen verpleeghuis Bij verhuizing Monumenten en inspectie Gelukkig dat we niet te veel grond hebben 01862-2136 VI VICTORIA-VESTA J.C. Wesdorp, 10 EENDRACHTBODE Donderdag 24 februari 1983 a.u.b. tijdig een adreswij ziging sturen aan Een- drachtbode, Postbus 5, St. Annaland of aan uw bezorger. Vuilniszakken Perspulp Kandidaatstelling Diergezondheidszorg Zeebanket voor Rooseveltcomite U hebt nu de meest gelezen krant op Tholen en Sint-Philipsland in handen. UW AUTO VERKOPEN TEGEN CONTANT GELD b.g.g. 01662-2602 J.D. de Graaf AUTOBEDRIJF al UW ELEK Hotel-Café-Restaurant HOF VAN HOLLAND Kaay 1, 4691 EE Tholen Tel. 01660-2590 Wij verzorgen graag uw brui loften, partijen en recepties met of zonder diner, koffieta fel enz. tegen sterk gefëdu- ceerde prijzen en u betaalt geen zaalhuur. Tevens beschikken wij over diverse ruimten voor uw vergaderingen enz. Uitstekende keuken voor diners en zakenlunches. Tot ziens. P.C. Schot 'n Zwitsers kwaliteitsprodukt Verkrijgbaar bij: Kortemeestr. 9-1 3 Bergen op Zoom Voor C.V.- GAW INS1 en L Dago Werzalit Drentherm P.G.V. Siral VOOR KWALITEIT EN SERVICE rolluiken bouwprodukten isolatieglas voorzetramen aluminium ramen en deuren de ideale groenbemester Nog steeds nr. 1 op de rassenlijst Gebr. Dijke Depot Barenbrug VISSER v VRAAG i VRIJBLIJVEND OFFERTE Het adres waar u op kunt bouwen en vertrouwen. Vereniging Veehouderijbelangen: Volgens het bestuur van de Thoolse SGP is uiterste waak zaamheid geboden gezien het ver lies van ongeveer 250 stemmen bij de gemeenteraadsverkiezingen in 1982 ten opzichte van 1978. Men pleitte voor ledenwerving en het verstevigen van de onderlinge contacten. Dat bleek vrijdagavond op de jaarvergadering in de vergader zaal van de Oud Gereformeerde Gemeente te Stavenisse, waarbij onze redactie voor het eerst niet aanwezig was. Een meerderheid van het bestuur wilde de pers geen toegang meer verlenen omdat verschillende plaatselijke kiesve renigingen hier moeite mee had den. Men zou min of meer gehin derd worden bij het stellen van De gemeenteraadsfractie van de Partij van de Arbeid wil op de hoogte worden gesteld van de ont wikkelingen omtrent het verpleeg huis. De drie raadsleden, De Bres, Boissevain en Moerland, zouden graag willen weten op welke wijze de besluitvorming tot stand komt met betrekking tot de plaats van het verpleeghuis. Tevens vraagt men b en w om enkele raadscom missies bij het besluitvormings proces te betrekken. Daarnaast is men benieuwd welke kernen voor het verpleeghuis in aanmerking Een deel van de oudere inwoners van onze gemeente woont in een verzorgingstehuis. Zij wonen daar omdat het zelfstandig wonen, om verschillende redenen, te be zwaarlijk werd. In onze samenle ving kennen we regels, die in de omvang met anderen van belang zijn. Meestal zijn we ons daar niet zo van bewust; we zijn ermee op gegroeid. Het verschil tussen mensen betekent, dat regels op verschillende manieren worden ingevuld. De een vindt dat be langrijk, de ander dat. Zolang we zelfstandig wonen, beredderen we ons boeltje zoals we het zelf goed vinden. De stap naar een verzorgingste huis is vaak gróót. We laten veel van ons eigen huishouden achter en nemen mee wat we mee kun nen nemen, vooral die dingen waaraan we het meest gehecht zijn. We nemen ook onze eigen op'vatting mee over wat goed is en wat niet goed is, over hoe we zelf gewend zijn ons leven in te rich ten. Onze opvattingen kunnen dan ook in strijd zijn met de algemene opvattingen en regels van het ver zorgingstehuis. Een aantal van die huisregels komen niet storend over, omdat ze in het verlengde liggen van wat we zelf gewend zijn. Anders wordt het, wanneer de zin en het doel óf onduidelijk zijn óf tegen ons gevoel van zelf bepaling en eigenwaarde indrui sen. Juist dan wordt het moeilijk. Geen enkele volwassene wil be handeld worden als een klein, on mondig kind. Maar wat te doen met dergelijke ervaringen? We kunnen alles gelaten over ons heen laten komen. We kunnen onze ongenoegens spuien tegen over anderen; dat lucht op maar er verandert verder niets. We kunnen de leiding van het huis aanspreken over die dingen waar we het niet mee eens zijn en ver anderd willen zien. Ook kunnen we samen met andere bewoners die dezelfde of soortgelijke erva ringen hebben, bij de' leiding aan kloppen. Ook kunnen we de be wonerscommissie inschakelen. Allemaal te benutten mogelijkhe den die als resultaat kunnen heb ben, dat er iets.....óf niets veran dert. We kennen echter opmerkingen als; ja, dat kan allemaal wel mo gelijk zijn, maar straks ben- ik de gebeten hond; ja, maar later heb ik misschien meer zorg nodig van het huis en wat zullen ze dan doen; ja, maar ik wil niet het stempel opgedrukt krijgen van: "die klaagt altijd". Allemaal re denen waarom er uiteindelijk niets wordt ondernomen om een en ander veranderd te krijgen. Ook bij de wetgever bestaat het besef, dat niet altijd alles koek en eiis in verzorgingstehuizen. Daarom is bij wet geregeld dat in elke provincie een of meer in specteurs in dienst zijn. Zo ie mand heet inspecteur op de be jaardenoorden en in Zeeland is dat de heer Heystek. Dhr. Heystek controleert ondermeer of het huis voldoet aan wettelijke bepalingen. Wat echter direct de bewoners aangaat is, dat hij er ook op moet toezien, dat de persoonlijke vrij- vragen en waardevolle zaken achterhouden omdat die anders in de krant zouden komen. Alle af gevaardigden van de zeven Thoolse SG P-kiesverenigingen spraken zich uit tegen de aanwe zigheid van de pers. Wel besloot men een verslag te verstrekken. Voorzitter L.J.Koopman was blij met de opkomst van vijftig leden. Na samenzang van ps 42:5 uit de berijming van Datheen werd Mi- cha 6 gelezen en volgde gebed. De voorzitter bracht naar voren, dat de werkeloosheid als een zware roede op ons volkt drukt, maar évenals in de tijd van Micha wordt een bukken voor de Heere haast niet meer gevonden. Ondanks de hoge kosten van de verkiezingen meldde penning meester C.A.Rijnberg een batie komen en wat de redenen zijn om het wel of niet in een bepaalde plaats te bouwen. Tijdens de begrotingsbehandeling )983 is in de gemeeteraad uitvoe rig gesproken over een eventuele nieuwe opzet van het heffingssys teem van de reinigingsrechten. B en w verklaarde destijds het hui dige heffingssysteem nog eens nader te bekijken en er een be knopte studie van te produceren. De PvdA-fractie dringt er in een vraag aan b en w op aan, dat het stuk in de periode mei-juni gereed is, zodat hen voor de volgende begrotingsbehandeling goede stof tot een heffingssysteem-discussie heeft. heid van de bewoners wordt ge respecteerd. Bijvoorbeeld het kloppen aan de deur en wachten op toestemming van de bewoner om binnen te komen. Bijvoor beeld het in acht nemen van het briefgeheim. Ook de geheimhou ding over financiële en persoon lijke omstandigheden van de be woners. Het vrij kunnen ontvan gen van bezoek. De bewegings- Tijdens de algemene jaarvergade ring op maandag 14 februari in het Poortvlietse Tolrust gaf dhr. Van der Slikke aan de hand van enkele cijfers nog eens aan, dat de gemiddelde melkproductie bij de verschillende bedrijven flink kan verschillen: het bedrijf met het hoogste gemiddelde kwam aan 6680 kg. per koe, terwijl het laag ste gemiddelde 3657 kg. melk be droeg. De voorzitter rekende de vergadering voor, dat het per koe een verschil in arbeidsinkomen van ongeveer 1000,- betekende, bij een stalgemiddelde van 3,0 koeien dus 30 mille! Hij noemde tevens enkele hoog tepunten uit 1982, die door secre taris L.Istha middels het jaarver slag nog eens extra belicht wer den: het meest belangrijk was het overgaan van de Fok- en Contrö- levereniging in de V.V.B. Tholen en Sint Philipsland. Ook de secretaris stond stil bij de productiedaling van melk: alhoe wel er 3 dagen meer gemolken werd in '82, daalde de melkop- brengst met 302 kg. In 1980 no teerde men 5651 kg. in 311 dagen, 1981: 5495 kg. in 304 dagen en )982: 5193 kg. in 307 dagen. De rubrieken op de lijst van de beste productiekoeien worden aange voerd door: tm 2.3 jaar: 1 W.F.V.d.Male met Annabel - 5537 kg. melk, 4.52% vet, 286 dagen, 3.64% eiwit en 1580 gram vet/eiwit per dag. 2.4-2.11 jaar: 1 W.P.v.d.Male, Els 2, 7494, 4.67, 297, 3.50 en 2060. 3 tm 3.11 jaar: 1 J.J.v.d.Slikke, Neeltje H6, 7049,463,295,3.45 en 1929. 4 tm 4.11 jaar: 1 P.Fase, Diana 3 - 7162, 4.13,275,3.41 en 1963. 5 tm 5.11 jaar: 1 J.J.v.d.Slikke, Anna 22 - 8697, 4.32, 330, 3.41 en 2039. oudere koeien: 1 J.J.v.d'Slikke, Wvrkam - 10.045, 4.73, 360, 3.42 en 2275. Secretaris Istha concludeerde, dat 1982 wat het weer betreft voor de veehouders een goed jaar was: "De voederwinning in Nederland op bedrijven die enkel op gras producten waren aangeWezen en gelet op de droge zomer om deze te winnen, heeft problemen gege ven met mindere opbrengsten, wat resulteerde in hoge prijzen voor de perspulp. Mocht de prijs voor perspulp in de jaren dalen, dan verwacht men een groter ge bruik van dit product ten koste van het areaal mais. Goede hoop dus, dat deze eigen voederpro ductie, voordroog, hooi en mais, saldo van 197,39. Het bestuur van de gemeentelijke kiesvereni ging moest wel een beroep doen op de plaatselijke afdelingen, ter wijl ook verschillende ruime gifi ten binnenkwamen. De inkom sten waren 4287,26, de uitgaven 4089,87. De penningmeester achtte verhoging vin de contribu tie noodzakelijk, maar enkele le den vonden dat in een neergaande tijd ongewenst. Secretaris A.Aar- noudse wees erop, dat sommige politieke partijen contributies van 50 tot 100 gulden per lid per jaar vragen, terwijl de gemiddelde SGP-bijdrage slechts 15 gulden bedraagt. De landelijke SGP- penningmeester adviseert mini maal 25 gulden. Hieruit zouden alle afdrachten aan het hoofdbes tuur en de lagere organen gedekt kunnen worden. Het Thoolse voorstel om de contributie van 2,50 naar 3,50 te verhogen werd tenslotte door alle afgevaar digden gesteund. Aan de bezwaren van leden die niet alle kandidaten uit andere kernen kennen, werd tegemoet gekomen. Besloten werd bij de kandidaatstelling voor de ge meenteraadsverkiezingen voor taan een advieslijst naar de voor keur van de plaatselijke kiesvere niging door te geven en niet meer alfabetisch. De plaatselijke voor keur is dan duidelijk af te lezen. Enige leden meenden, dat de door het Thoolse SGP-bestuur gebrui kelijke vertrouwensvergadering in strijd met artikel 19 van het par- vrijheid betreffende het in- en uitgaan van he^t verzorgingstehuis. Mocht u van mening zijn dat uw persoonlijke vrijheid onvoldoen de is of niet wordt gerespecteerd, dan kunt u rechtstreeks kontakt opnemen met dhr. Heystek. Hij is te bereiken op het adres Abdij 6 in Middelburg, tel. 01180-27351. U kunt er van op aan dat uw klach ten terdege worden onderzocht. eventueel aangevuld met wat per spulp en voederbieten, de pro ductie ten goede zal komen, want een goed grondrantsoen is van zeer grote waarde en bespaart on getwijfeld in de krachtvoerkos ten." Ter afsluiting van het jaarverslag droeg dhr.Istha nog wat cijfëïma- teriaal aan: via de bedrijfsinspec tie werden in 1982 210 dieren ge keurd, een sterke toename. De vereniging heeft de beschikking over 12 natuurlijk dekkende stie ren, die vorig jaar 311 dekkingen verrichtten. Er werden echter 200 runderen voor dekking via weide- formulieren opgegeven. Het aan tal geschetste kalveren bedroeg tot 31 januari van dit jaar vanaf de vorige algemene vergadering op 28 januari 1982 529 stuks, waar van 94 C-kalveren. Ten aanzien van de Thoolse Da gen deelde de secretaris mee, dat de kalveropfokwedstrijd dit jaar waarschijnlijk ook weer plaats vindt. Dhr.A.Duijnhouwer en J.G. van der Jagt waren aftredend uit het V.V.B.-bestuur en werden op nieuw voor 4 jaar herkozen. Dhr.C.Noom nam plaats in de fi nanciële commissie. Drs.J.H.G. van Wijhe, directeur van de Gezondheidsdienst voor Dieren in West- en Midden-Ne derland hield een inleiding over moderne diergezonsheidszorg. Hij ging onder meer dieper in op de overheidsbemoeienis met het veewezen: men werkt hard aan Als gevolg van de werving door Monumentenwacht Zeeland, zal dit jaar het aantal te inspecteren objecten naar verwachting toene men van 287 tot ongeveer 450. Nu de achterstand in inspecties volledig is weggewerkt, is het mo gelijk om met twee inspectieploe- gen in totaal zo'n 450 inspecties per jaar te verrichten. Hierna zal het werven van abonnementen stilgelegd worden, omdat, mede door de financiële positie van het Rijk, een derde ploeg niet gefi nancierd zal kunnen worden. De uurvergoeding(/ 19,25) en het abonnementsgeld(/ 75,-) worden in 1983 niet verhoogd. In 1982 werden 287 objecten aan gemeld bij de stichting Monu mentenwacht Zeeland. Het abon nementsbestand groeide met 93 objecten tot een totaal van 380. Onder de objecten bevinden zich tijreglement was, maar de secre taris legde uit, dat dit volkomen legaal was. De bestuursleden C.A.Rijnberg en A.Aarnoudse werden met grote meerderheid herkozen. De voor zitter herdacht nog enkele beken de figuren uit de eilandelijke SGP die overleden waren: J.S.van Vossen uit St.Annaland en J.Aar- noudse uit Oud-Vossemeer. De kascommissie. bestaande uit I.Dorst en van der Graaf, keurde de administratie goed. De collecte tijdens de koffiepauze bracht ƒ241,75 op. Afgevaardigden van Poortvliet wilden een soberder verkiezingspropaganda, maar het bestuur achtte verdere bezuini gingen niet verantwoord. Vragen over de combinatie raadslid/bestuurslid werden door secretaris Aarnoudse beantwoord. Zowel wethouder Koopmanfdie zelfs voorzitter is) als raadslid Rijnberg(penningmeester) maken deel uit van het bestuur. Even tueel zou het bestuur bereid zijn te overwegen het aantal tot 1 terug te brengen, maar men gaat beslist niet accoord met een verbod van de combinatie raadslid/bestuurs lid. Het bestuur wil uit de eerste hand informatie uit de SGP- fractie in de gemeenteraad, liefst van de wethouder. Een Zeeuwse afvaardiging ver trekt zaterdag naar Amerika om de afsluiting van het Franklin Delano Roosevelt Centennial jaar mee te maken. Commissaris der koningin dr.C. Boerden, de gede puteerde mr.J.P. Boersma en J.D. de Voogd, bibliothecaris mr.W.D. de Bruine en kabinetchef mr. A.C. de Ru zullen dinsdag met hun echtgenotes een Zeeuwse avond aanbieden. Het diner bestaat uit een speciaal uit Zeeland overge vlogen zeebanket. Er worden ook twee films vertoond: Zeeland waar monumenten leven en Oos- terschelde kerend tij. Op 4 maart wonen ze de uitreiking van vijf Freedom Medals uit aan W. Ave- rell-Marriman, mevrouw Coretta King, Jacob Javits, Robert McNamara en Joseph Rauh. Tij dens de plechtigheid in St. James Church zal dr. Boertien als enige niet-Amerikaan namens prinses Juliana het woord voeren. Vorig jaar werden in Middelburg Free dom Medals uitgereikt, o.a. aan prinses Juliana. Dit zal in de even jaren steeds in Zeeland gebeuren. een diergeneesmiddelenwet, waarin alle eigenschappen van alle geneesmiddelen voor dieren geregistreerd worden. De nieuwe vleeskeuringswet staat eveneens op stapel. Als gevolg daarvan ko men er echter wel zo'n 75 diere nartsen, keurmeesters en admi nistratieve medewerkers op straat. De veewet van 1870 wordt aange past en krijgt een nieuwe naam: gezondheidswet. Daarbij komt ook het milieu-aspect om de hoek kijken. Fouten op grote bedrijven kan volgens dhr. Van Wijhe veel geld gaan kosten. Eveneens acht hij bedrijfsbegeleiding zowel voor rundvee en varkens in samenwer king met de dierenarts in de toe komst noodzakelijk om de kosten op de bedrijven laag te houden. Hij maakte een vergelijking met de veearts van vroeger en de die renarts van nu. Het verschil wordt al duidelijk als je naar de auto van de dierenarts kijkt, zei dhr. Van Wijhe. Als serieus voorbeeld van de snelle ontwikkeling noemde hij de behandeling van uierontste king: vroeger werd dat behandeld met bagger, nadat het een tijd ge rijpt had. Tegenwoordig is er ge woon antibiotica. "Toch blijven er problemen: en een moeilijke betreft de virussen, met name mond- en klauwzeer. Virussen zoals rundergriep en pinkengriep steken regelmatig de kop op." Dhr.Van Wijhe sprak kan Wel Van een snelle Wetenschappelijke ontwikkeling op diergeneeskun dig gebied, alle problemen zijn echter nog lang de (vee)wereld niet uit! nu 113 kerken, 39 torens, 5 kaste len, 16 molens en 207 overi- gen(voornamelijk woonhuizen en kantoorgebouwen). Sinds 1976 worden al inspecties in onze provincie verricht. In eerste instantie werden deze uitgevoerd door de Utrechtse monumenten wachters. De Zeeuwse monu mentenwachters, de heren P.Roelse en sM.A.Verduyn(in dienst sinds 12 september 1976) en J.Huige en J.J.Meerman(in dienst sinds 1 juli 1981), hadden tot 31 december 1981 1137 inspecties verricht. De vrij grote achterstand in inspecties is in 1982, waarin 441 inspecties werden verricht, geheel ingelopen. Het totale aantal in specties sinds 1976 is daarmee op 1578 gekomen, a'dus het jaarver slag 1982 van de regionale stich ting Monumentenwacht Zeeland. Er was een tijd dat ook in de ge meente Tholen uitbreidingsplan nen als paddestoelen uit de grond rezen. De afdeling ruimtelijke or dening en de dienst gemeentelijke ontwikkeling zaten boordevol met werk. Men moest zich haasten om vooral niet in bouwgrondnood te raken. Ook die tijd is voorbij, zoals met vele andere ontwikke lingen. waarvan werd gedacht dat het nooit zou ophouden. De prij zen voor tweedehands woningen klapten in elkaar en vooral de particuliere nieuwbouw is tot een minimum teruggelopen. Als een gemeente dan nog veel bouw grond braak heeft liggen kost dat geld. Rente op rente tikt ook door, zei maandagavond het VVD raadslid J.L. van Gorsel, die de belt en wij komen direkt. Datsun Cherry GL80 Datsun Bluebird81 Datsun Sunny 140Y...79 Datsun Laurel 2400 ...79 Datsun FII 2 drs78 Datsun FII 4 drs78 Mazda 626 80 Fiat Ritmo81 Fiat 13178 Volvo 244 GL79 Volvo 343 Automaat..79 Volvo 244 DL77 Hyundai Pony80 Honda Accord79 Sub-dealer Steunpunt Automobielbedrijf Poortvliet 01662-2433 Kleuren T.V. reparatie aan huis Dag- en avondservice, geen voorrijkosten, prijsopgaaf vooraf. Tel. 01662-2674 Langeweg 16-18 SCHERPENISSE 01666-2629 Uurwerkmaker J. Gerritsma Huygensstraat 37 Sint Annaland Klokken en Horloges binnen een week gerepareerd. Geen voorrijkosten. Tel. 01665-2284 grondprijsberekeningen aan de orde stelde bij het voorstel tot voorlopige vaststelling van de re kening voor grond- en woningbe drijf over 1980. B en w hadden daar ook al op geattendeerd met de stelling, dat indien de verkopen van de niet gesubsidieerde bouw het verloop van de laatste jaren blijven vertonen is de gehanteerde uitgifte-termijn van 5 jaar voor enkele complexen zeker te kort. Het gevolg is dat bij realisering van die plannen op later tijdstip verlies ontstaat, terwijl de kosten van de uitbreidingsplannen ge dekt moeten zijn. De huidige la gere rente heeft daarop geen po sitieve invloed omdat het grond bedrijf uitgaat van een gemiddeld rentepercentage. Daarom moet dan minstens éénmaal per jaar de uitgiftetermijn worden bijgesteld en zonodig ook de uitgifteprijs. Op dit laatste is men als gemeen tebestuur ook lang niet happig meer, want dan wordt het zeker onverkoopbaar. De algemene re serve zal dan moeten worden aangesproken en de heer Van Gorsel informeerde of de daartoe beschikbare 8,5 ton dan wel vol doende zal blijken te zijn. Hoe liggen de verwachtingen voor de gronduitgifte, want rente op rente kan behoorlijk in de papieren lo pen. Wat denkt het college dan wel met die grond te gaan doen?, zo stapelden de vragen van het VVD raadslid zich op. Het PvdA raadslid J. de Bres was er vrij ze ker van dat het niet meer kon zonder aanspreken van die reser ve, want ze zitten in een neer gaande lijn. Wnd voorzitter wet houder J. Versluijs vond dat Van Gorsel nogal breed uitweidde, terwijl het ging om vaststellen van rekeningen. Dat gaf laatstge noemde wel toe, maar het komt nu zo te praat. Het college wilde zich toch beperken tot een beperkt antwoord en adviseerde het raadslid de discussie bij vaststel- len van nieuwe grondprijzen voort te zetten. Wethouder Koopman beklemtoonde nog eens, dat her berekeningen nodig zijn omdat de kostprijs van het uitbreidingsplan er moet komen. Er was 3 miljoen voor en daarvan is nog ruim 8 ton over. Zo moeilijk zit de gemeente dus nog niet. De grond moet ech ter worden betaald door degenen die er bouwen. Het zal overigens voor de gemeente wel een finan ciële aderlating worden, zo rond de wethouder Koopman deze dis cussie af, terwijl de CDA woord voerder Van Kempen verzuchtte: gelukkig dat we nu niet al te veel bouwgrond hebben liggen. - Eeerder had De Bres ook gerea geerd op een paar opmerkingen van gedeputeerde staten voor wat de reserveringen betreft, waarna wethouder Van Schetsen de re serveringen voor groot onderhoud over 1981 en 1984 nader toelicht te, terwijl b en w het voor 1984 opnieuw zullen bekijken. sinds 1694 Uw Prer BR/ (inb Ver Postbus 52 Tholen 01660-4140 Wij zijn dealers van: Verkrijgbaar bij: graan- en kunstmesthandel Molenweg 50 Scherpenisse Oud Vossemeer 01666-2659 01667-2314 eroofngras TECHNISCH BURO -****» 01662-2650 POORTVLIET Uw AUTO verzekeren? Premie kan bij ons per MAAND betaald worden. BRANDverzekeringen? (inboedel/woning) Ook deze premie per MAAND Verder GELDIeningen voor aankoop woning, auto, caravan enz. Voor inlichtingen naar: Postweg 1 4 (Bloemhof) 4691 PG Tholen Tel: (01662)2450. Onze kollektie 1983 biedt U ruime keus uit dessins in de nieuwste wandmodetrends. Uw persoonlijke smaak zult U bij ons aan treffen. U koopt kwaliteit. Daar staat onze naam garant voor. Kerkstraat 5 - Scherpenisse Tel. 01666-2880 "We moeten proberen om door een goede voederwinning, prima verzorging van het vee en gebruik makend van de melkcontrólegegevens en fokken met de best verervende stieren over het dieptepunt heen te komen," zei voorzitter J.J. van der Slikke van de Vereniging voor Veehouderijbelangen met betrekking tot de doorzettende daling van de melkproductie van de Thoolse en Sint Philipslandse koe in 1982.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 10