PERSONEEL GEVRAAGD KRUISWERK W elzijnscommissie Flipland uitgebreid 9i DE KRUIK R. M. TEN B0KKEL BRAM GOEDEGEBUURE Startsubsidie Huis en Heem Vereniging Het Groene Kruis Tholen-St. Philipsland KACHELS 200 MODELLEN 10 EENDRACHTBODE Donderdag 17 februari 1983 DRIE WIJKVERPLEEGKUNDIGEN BRUIDSREPORTAGES FOTOGRAFIE DROGISTERIJ DE STICHTING FEDERATIEVE PROVINCIALE BIBLIOTHEEK ZEELAND vraagt een ADMINISTRATIEVE KRACHT M/V HUISHOUDELIJKE HULP De gemeenteraad van St.Philipsland heeft dinsdag avond de welzijnscommissie uitgebreid van vijf naar zeven leden, maar over de bemanning waren de poli tici verdeeld. Kritiek van CDA-raadslid J. de Jager (maar 1 man uit Anna Jacobapolder) en PVAB- raadslid A.P. Kornaat kwam tot uiting in twee blanco stemmen, terwijl 1 raadslid zich kennelijk vergist had en teveel namen op zijn stembriefje schreef, waardoor die stem ongeldig was. Industrieterrein Vuilnis Pzem Hout - Kolen - allesbranders, gas - ge vel - olie en de bekende driegaatska- chel795.— P otkachels425.— Ook diverse zeer goede oude platte- buiskachels en de nieuwste Toyoset al- lesvergasser op olie vanaf650.,750.en 795. stookt u v*oor 20 cent per uur. Ook diverse inruilkachels. Belt u even naar Antwerpsestraat 206 Putte 01645-2507 Open van 9 tot 12 en van 1 tot 6 uur. DUJARDIN ★★★VIEUX —i MARTINI VERMOUTH bianco I rosso MACGREGOR'&U, SCOTCH WHISKY (|LPHUS J| (35% ale.) SUIT HUW®®II TEL.01641-2537 SINT- PHILIPSLAND rekeningen rjMü, De vereniging Het Groene Kruis Tholen-St. Philipsland is een regionale Kruisvereniging met als werkgebied de gemeenten Tholen en St. Phi lipsland. In dit gebied zijn werkzaam 1 hoofdwijkverpleegkundige, 7 verpleeg kundigen en 2 wijkziekenverzorgenden. Voor haar projekt "24-uurs zorgverlening" vraagt het Bestuur van voor noemde vereniging per 1 april 1 983 die in deeltijd verpleegkundige hulp willen verlenen aan patiënten in de thuissituatie van 1 8.00 tot 08.00 uur. Het betreft hier een experimenteel projekt met een looptijd van 2 jaar. Aanstelling geschiedt voor de duur van het projekt. De CAO-Kruiswerk en Tuberculosebestrijding is van toepassing. Met dit projekt wordt een verbetering van de zorg nagestreefd, door in de avond- en nachturen aan zieken en/of gehandicapten hulp te verle nen. Kandidaten dienen te beschikken over een opleiding MGZ of HBO-V met werkervaring. Een positieve instelling t.o.v. het experimentele ka rakter is een voorwaarde. Aan de selectieprocedure zal naast vertegenwoordigers uit de projekt- beleidsgroep en het Bestuur van de regionale Kruisvereniging ook per soneel uit de basiseenheid deelnemen. Nadere informatie wordt u gaarne verstrekt door mevrouw P.C. de Jong, hoofdwijkverpleegkundige, telefoon 01 666-2318 of 3402. Schriftelijke sollicitaties moeten binnen 10 dagen worden gericht aan het Bestuur van de vereniging, p/a Dhr. C. Meertens, sekretaris, Bur- gemeet 214693 CJ Poortvliet. in vertrouwde handen VOORSTRAAT 46, ST. ANNALAND 01665-2402 voor 20 uur per week (vak.nr. 83/02/1) ten behoeve van de Openbare Bibliotheek Sint- Annaland. Funktie-omschrijving Het verrichten van voornamelijk uitleenwerk zaamheden. Funktie-cisen MAVO-diploma, type-diploma, akkuratesse en goede kontaktuele eigenschappen. Werktijden Maandag, woensdag, donderdag en vrijdag lx per week avonddienst. Salaris Salaris afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring van minimaal 539,95 (schaal 1) bruto per maand tot maximaal ƒ1.181,31 (schaal 3) bruto per maand. Uitloopmogelijkheid aanwezig tot 1.300,05. Inlichtingen Mevrouw A. Wondergem, telefoon 01665- 2836. Schriftelijke sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad richten aan de di- rektie, Abdij 9, 4331 BK Middelburg, onder vermelding van vakaturenummer 83/02/1. De Eendrachtbode «ml ptezM krant if TMm «n S-ntPh.llptl.mi. Gevraagd in Tholen-stad: zelfstandige, betrouwbare bij bejaarde. Werktijden en loon n.o.t.k. Brieven onder nr. 4297 aan Eendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG Sint Annaland. U hebt nu de meest gelezen Tholen en Sint-Philipsland n krant op I in handen. V Mevr. Duine en de heren A.Kot en L.H.M. Quist werden met vier stemmen als nieuwe leden be noemd. Ook de plaatsvervangers F. Jelderda, J.J. Noorthoek en D. Dupon kregen vier stemmen. De zittende leden zijn voorzitter bur gemeester Vogel, mevr. K. Ver hees-Bakker en de heren A. Ver wijs en Joh van Strien. CDA- raadslid J. de Jager noemde de verhouding scheef met maar 1 om de 7 leden uit Anna Jacobapolder. Hij wilde het voorstel laten terug nemen en de als plaatsvervanger voorgestelde M. Quist naar voren schuiven. De burgemeester zei ten eerste zelf voor de gehele gemeente te zitten en ten tweede vond hij de verhouding Flipland/de Polder getalsmatig goed gezien de 2000 en 300 inwoners. "Getalsmatig wel, maar gevoelsmatig geeft 't toch een ander idee", zei de Jager. Hij legde zich er tenslotte bij neer, maar in de toekomst zou er bij mutaties toch rekening mee moe ten worden gehouden. Raadslid A.P. Kornaat (PVAB) was het opgevallen, dat kandida ten die zich later aangemeld had- den(12en 14januari) vooreerder ingediende gegadigden gingen. Verder had hij moeite met het feit dat er drie familieleden bij waren: de leden A. Verwijs en L.H.M. Quist en plaatsvervanger J.J. Noorthoek zijn zwagers van el kaar. "Iedere schijn van familie vertakkingen moet je vermijden Dat hadden de wethouders toch moeten weten", zei Kornaat. De burgemeester noemde wie 't eerst komt, 't eerst pompt, voor deze benoemingen geen crite rium. Hij was ook al aardig inge burgerd in Flipland, maar die fa milieverhoudingen had hij nog niet ontdekt. Hem interesseerde he dat minder en hij zag ook de bezwaren niet. "De democratie draait en dit is er in b en w uit gerold. Misschien zijn er wel bu ren van elkaar bij en de politiek kan er ook nog bijkomen. Laten de fracties hun kruit droog hou den voor de begrotingsbehande ling",zei de burgemeester. Wet houder A.Kosten zei niets gevon den te hebben waardoor de kan didaten niet goed zouden kunnen functioneren en wethouder L. Walpot hield Kornaat voor, dat zijn kritiek altijd al gegolden had, voor elk raadslid, alle 12 Vi jaren dat Walpot van het gemeentebes tuur deel uitmaakte. Grondruil met Cebeco, de aanleg van een persleiding en verbetering van de toegang naar het indus trieterrein, kwamen niet zonder slag of stoot tot stand, 't Ging om het aantrekkelijker maken van het industrieterrein in combinatie met een reconstructie van de rijksweg voor aansluiting op de Philips- dam. Kornaat meende blindelings in de grondruil met Cebeco te stappen zonder kostenopgave van de overdracht, teeltaarde en een inrit van 10 m.. Ook van Hekken had daar vragen over. De burgemees ter antwoordde, dat de grondruil op verzoek van de gemeente plaatsvond, zodat ook de over drachtskosten (notaris, kadaster) voor rekening van de gemeente kwamen. De gemeente maakt werk met werk van de provincie en dat zal voordelig zijn omdat de provincie 40% subsidieert.De burgemeester deelde nog mee, dat een pachter van de domeinen ook afstand van zijn grond had ge daan, zodat de grondverwerving voor de weg veilig was gesteld. Ook ten aanzien van de perslei ding, waardoor de verbetering van het industrieterrein op drie ton komt in plaats van 208.730 gul den, sprak Kornaat over een sprong in het duister. "De voor stellen moeten meer onderbouwd zijn met cijfers", zei het PVAB- raadslid. De burgemeester zegde een ex ploitatie-omzet toe (binnen een maand) als Kornaat het voorstel te wankel vond. Voor de bouw vakvakantie vindt de aanbeste ding plaats en dan wordt pas een krediet van de raad gevraagd. Ten aanzien van 27 mille voor een electriciteitskabel zei de burge meester dat pottenbakkerij Pros man daarvan de helft had betaald, terwijl de provinciale subsidie in de andere helft al ontvangen was. De raad ging grif accoord met een regeling voor het storten van huis- en bedrijfsvuil op de Thoolse ge meentelijke stortplaats Tuttel- hoek bij Scherpenisse. Er wordt 15 gulden per ton voor betaald, par ticulieren de helft. Het Middel burgse reinigingsbedrijf Boon, dat in Elipland het huisvuil ophaalt, stortte voorheen in het Brabantse Bavel. De burgemeester deelde mee, dat het stortrecht daar recent is verhoogd van 15 naar 30 gul den, zodat St.Philipsland met het Tuttelhoekje een meevaller van 15 gulden incasseerde omdat Tholen dat bedrag geodkoper is dan Ba- val. Het contract met Boon loopt 1 april af en dan zal er voor dei op haaldienst wel meer betaald moe ten worden. De regeling met Tholen noemde raadslid de Jager een erg goede zaak gezien problemen met het storten van grof vuil in het verle den. De burgemeester hield hem voor, dat 't maar tijdelijk is omdat er voor heel Noord-Zeeland een afvalstoffenplan komt. Het over schot van de rekening 1980 (50 mille) ging voor 30.000 gulden naar de reserve herbestratingen, maar op voorstel van Kornaat werd daar ook rioleringen aan toegevoegd, zodat b. en w. meer armslag hebben. De overige 20 mille zijn voor eventuele nadelige gevolgen van gemeentegaranties voor woningbouwleningen. "Het is prachtig dat we weer over heb ben. Dat is toch een teken dat er steeds ruimte in de begroting is", merkte Kornaat nog op. De raad nam een voorbereidingsbesluit voor de verbouw van de school in Anna Jacobapolder tot bejaar denwoningen. Ook werd mede werking verleend aan de uitbrei ding van de School met de Bijbel A.J.P. voor huisvesting van de kleuters uit ons dorpshuis. "Dit is de eerste, echte basisschool in Nederland", zei de burgemeester, die aangaf dat de minister hier voor wel een grot grote uitzonde ring gemaakt had. Het presentiegeld voor commis sieleden werd verlaagd van 68 tot 50 gulden en tegelijk werd een maximum per jaar ingebouwd. De raad gaf 3200 gulden uit aan nieuwe beplanting bij de Chr. Kleuterschool, Deensestraat en Oostdijk. Naar aanleiding van een brief van de Kamer van Koophandel over de Pzem-begroting zei raadslid Kornaat, dat het energiebedrijf duidelijker in zijn jaarverslagge- ving moet zijn. De rente die aan de reserve toegevoegd werd, zou een winst van 9.8 in plaats van een verlies van 3.8 miljoen gulden be tekenen. Kornaat bond wethou der Walpot op 't hart daarvoor aandacht te vragen en in samen werking met andere gemeenten te pleiten voor verlaging van de ta rieven voor kleinverbruikers. Walpot liet weten, dat dit op ver schillende vergaderingen al uit- puttend gebeurd was, maar de provincie (die de meerderheid van de aandelen heeft) was steeds tegen. "Als de raad mij opdracht geeft om er op te wijzen, doe ik 't maar liever niet. Het herhalen van de standpunten is daar niet op z'n plaats. De Pzem zegt de reserves nodig te hebben gezien de kwets- baarheid van de kerncentrale in Borssele. Die draait nu goed. maar als dat omslaat, is er zo ver lies", zei Walpot. Hij concludeer de, dat Kornaat de Pzem van on juiste of beperkte berichtgeving in de jaarverslagen betichtte. PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS beslissing op de eerste herziening van het bestemmingsplan 'Kom' met een termijn van zes maanden is verdaagd. Teelt- en groeiperiode Ongeveer 25 leden van de vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting luisterden vrijdag 11 februari in "Tolrust" naar een lezing van J. Mulders, specialist plantenziekten en onkruidbestrijding. Met name gericht op de komende teelt- en groeiperiode werden de actuele zaken keurig op een rijtje gezet. Er was aandacht voor de nieuwste middelen en de toepassing in de praktijk, die dikwijls tamelijk moeilijk is. Voor alle aanwezigen weer een leerzame avond. Voetbal kwijt In de Rozemarijnstraat waren een aantal jongeren aan het voetbal len, wat op de openbare weg niet is toegestaan. Ze werden door de politie betrapt, die de bal heeft meegenomen. Riolering Strijenham Het gemeentebestuur wil een plan maken voor een drukriolerings- systeem voor Strijenham. Het mi nisterie van Volkshuisvesting stelt 1000 gulden subsidie beschikbaar voor 38 aansluitingen, waardoor het project financieel uitvoerbaar is. Er wordt nu nog ongezuiverd afvalwater op open water geloosd, waaraan het waterschap steeds strengere eisen stelt. Bij Strijen ham gaat het om 20 huizen en in de zomer 2 campings, die voor een grote hoeveelheid afvalwater zor gen. Een nieuwe rioleringstech niek - druk - e vacuumriolering - maakt het mogelijk omverspreide bebouwing tegen aanzienlijk la gere kosten op een centraal riole ringsstelsel aan te sluiten. Met duizend gulden rijkssubsidie is het project haalbaar als de kosten per aansluiting niet meer bedra gen dan 10.200 gulden. De ge meenteraad-beslist er maandag avond over. U hebt nu de meest gelezen krant op Tholen en Sint-Philipsland in handen. sis r^^^^RWllNBOKItrVy Aanbiedingen geldig van 18 februari t/m 25 februari 1983 Ds. Van Donkersgoed overleden Ds.B.A. van Donkersgoed, predi kant van de Hervormde Gemeen te in ons dorp van maart 1962 tot maart '69, is op 53-jarige leeftijd in Peru aan een hartaanval over leden. Hij kwam als kandidaat naar Sint Philipsland, van waaruit hij naar zijn tweede standplaats Wierden vertrok. In 1970 ging hij als hervormd predikant voor de gereformeerde zendingsbond naar Kenia. In 1977 zette hij het zendingswerk voort in het Pe ruaanse Moyobamba. Hij was daarmee de eerste zendingspredi kant uit Nederland in Peru. Ds. Van Donkersgoed deed onze ge meente vorig jaar nog samen met zijn vrouw tijdens zijn vakantie aan. Op een zendingsavond gaven zij een beeld van het zendings werk. Kerkbestuurders herkozen Ouderling M.C.van Dijke eri dia ken L.den Engelsman zijn herko zen tijdens de ledenvergadering van de Oud Gereformeerde Ge meente. Zondagmorgen a.s. wor den ze opnieuw bevestigd. Beiden oefenen hun functie uit sinds 1975. Geen politie in A.J.P. Bij de verhuur (tijdelijk) van de woning Gladiolenstraat 31 aan politieman P. van der Kooi, pleit te raadslid J. de Jager dinsdag avond voor huisvesting van de derde politieman in Anna Jaco bapolder. Binnenkort komt daar ook een huis in Steintjeskreek vrij. "Alleen de aanwezigheid zou ai een stukje preventie zijn", aldus de Jager. De burgemeester voelde er niets voor omdat het bureau en de politiewagen in St. Philipsland staan. Dan zou het langer duren voordat men daar zou zijn. Bovendien zei de de burgemeester de betrokken politie geen plezier te doen met huisvesting in A.J.P. Zodra de politieman de woning Deensestraat 20 verlaten heeft, gaat dhr. v.d. Kooi naar dat huis. Hij huurt daar al de garage nu de politiewagen dichterbij het bu reau komt te staan. De tijdelijke verhuizing levert de gemeente geen extra kosten op en ook bij de garage, die per 1 januari al leeg kwam, was er geen huurderving, omdat die tijdelijk in gebruik was gegeven, zo deelde de burge meester mee op vragen van de raadsleden P. van Hekken en A.P. Kornaat. CNV actueel De CNV-afdeling heeft in het af gelopen jaar een gezonde groei doorgemaakt. Op de laatste dag van 1982 was er een ledenbestand van 70. Dat zei afdelingsvoorzitter K.Quist vrijdagavond 4 februari in de kleine zaal van de Wimpel voor een talrijk opgekomen pu bliek. Daar werd ook oud-pen ningmeester A.M.Steijn in de bloemetjes gezet, omdat hij meer dan 25 jaar deel uitmaakte van het bestuur. Dhr.L.Reijgersberg be dankte hem daarvoor met een wandbord. Hij had waardering voor het werk van Steijn, die 35 jaar penningmeester en plaatselijk vertegenwoordiger was voor het sociaal fonds bouwnijverheid, maar ook voor de moed er mee te stoppen en voor goede opvolgers te zorgen. Dhr.Reijgersberg bes prak de actuele problemen rond de werkloosheid. Volgens hem geldt nog altijd 'uitkijken en da gen tellen. Wanneer men net niet aan het vereiste aantal dagen komt voor een w.w.-uitkering, kan men het best contact opnemen met de werkgever en overleggen of het ontslag nog enkele dagen uitgesteld kan worden. Vragen over onder meer de prijscompen satie, de invoering van de nieuwe belastingmaatregel per 1 juli voor de gehuwde werkende man eri vrouw en het opeten van het eigen huis werden door de spreker uit voerig en duidelijk beantwoord. Rond de klok van elf bedankte voorzitter Quist dhr.Reijgersberg voor zijn inleiding en de overige aanwezigen voor het bijdragen tot een goede opkomst, die, naar hij hoopte, van blijvende aard is. ZLM/CBTB over waterhuishouding Op de jaarlijkse algemene verga dering van de ZLM en de CBTB in De Druiventros sprak dhr.ing.M.J.Giljam, hoofd tech nische dienst van het waterschap Tholen, over de waterhuishou ding van Sint Philipsland in het kader van de aanpassingswerken. Na een inleidend woord van voorzitter Ph.v.d.Hoek(ZLM) over schade rotganzen en ratten bestrijding en een korte nabe schouwing van de oogst 1982(in geld en in kilo's) ging dhr.Giljam dieper in op het te bouwen gemaal bij St.Phiiipsland, wanneer 'de Oosterschelde is afgesloten. De natuurlijke lozingen door de drie bestaande sluizen komen daar mee te vervallen. Tijdens de di- cussie kwam ook nog het zoetwa- terpunt aan de orde. De vergade ring werd bezocht door 17 leden, terwijl de heren Hage(dijkgraaf) en Begtel van het waterschap Tholen dhr.Giljam vergezelden. De commissie financiën blijft vraagtekens zetten bij de door Huis en Heem aangevraagde startsubsidie van 2000 gulden. Na een lange discussie werd vorige week woensdagavond besloten, om met de vereniging rond te tafel te gaan zitten om de financiële toe stand en de bedoelingen van Huis en Heem te bespreken. Het leeuwendeel van de startsub sidie zou bestemd zijn voor voor lichting. Raadslid J. de Bres op perde de mogelijkheid van het onderbrengen van eenmalige Huis en Heem-voorlichting in de gemeentelijke voorlichtingsru briek Tholenderwijs. om dubbele kosten voor de gemeente te voor komen. Dat zou volgens hem mo gelijk zijn, omdat Huis en Heem en de gemeente gelijk denken over onder meer monumenten herstel op het eiland Tholen. Dhr.Bijl stelde dat Huis en Heem 'met de billen bloot moet'. Hij wilde een beter inzicht in de be zittingen van de vereniging. Commissielid Van Damme was een andere mening toegedaan: "Het is een eenmalige subsidie om aan de weg te timmeren in de richting die ons aanspreekt en die bij die vereniging in goede han den is." Wegens de ondoorzichti ge informatie, die Huis en Heem nog eens op verzoek aan de com missie verstrekte, voelde dhr.Dij- ke niets voor subsidie-verstrek king. De commissieleden gingen echter eenstemmig accoord met het voorstel tot het geven van een nieuwe mondelinge toelichting door Huis en Heem. De commissie financiën heeft on langs de rekeningen van het grondbedrijf, het woningbedrijf en de gemeenterekening van het jaar 1980 onderzocht en adviseert de gemeenteraad deze voorlopig vast te stellen. grondbedrijf: 196.446,80 aan baten en lasten, ƒ2.185.202,99 aan kapitaalinkomsten en -uitga- ven eindbedrag 3.628.094,44. woningbedrijf: 89.860,52 baten en lgsten, 158.055,11 aan kapi taalinkomsten en -uitgaven eindbedrag 298.929,04. gemeenterekening: de ontvang sten van de gewone dienst be droegen ƒ67.856.709,91 tegen over 67.650.285,48 aan uitgaven. Het batig saldo bedraagt 206.424,43. Bij de kapitaaidienst kwam er fl 16.270.460,79 binnen tegenover een uitgavenpost van ƒ115.813.736,49. Dat levert een batig saldo op van 456.724,30. B en w stellen de gemeenteraad maandagavond voor om accoord te gaan met een toevoeging aan de post voor onvoorziene uitgaven van 393.750,52. Dat bedrag kwam vrij. nadat een groot aantal posten van de gewone dienst)be groting 1982) zijn aangepast aan de werkelijke en/of de te ver wachten inkomsten en uitgaven.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 10