PLAATSELIJK NIEUWS Margriet Eshuijs Band 'n harmonieus geheel Bejaardengym Flipland kan al voor 670 gulden PLAATSELIJK NIEUWS r ..PLAATSELIJK NIEUWS v Het vuil van Sint Philipsland Volle bak voor Miel Cools EENDRACHTBODE Donderdag 27 januari 1983 SINT MAARTENSDIJK POORTVLIET SCHERPENISSE 20% KORTING TEXTIELHUIS VAN HOUTE SINT- PHILIPSLAND Bijna 400 bezoekers in Meulvliet: House for Sale Vorig jaar kreeg men 3100 gulden De bejaardengymnastiek in St.Philipsland blijkt ook met 670 gulden uit de voeten te kunnen in plaats van de 3100 gulden die er tot nu toe voor tien ouderen werd neergeteld. Dat bleek donderdagavond tijdens een vergadering van de welzijnscommissie in het ge meentehuis te St.Philipsland. Voor 1 april THOIEN STAVENISSE SCHEHPENISSE_ SINT PHillPSLAND OUD VOSSEMEER POORTVLIET SINT ANNALAND SINT MAARTENSDIJK ANNA JACOBAPOLDER JACOBAPOLDER NIEUW VOSSEMEE R THOLEN STAVENISSE SCHERPENISSE 5E SCHERPENISSE SINT PHll IPSLAND OUD VO NIEUW VOSSEM I OUD VOSSEMEER OUD VOSSEMEER E SINT PHILIPSIAND SINT MAARTENSDIJK NIEUW VOSSEMEER cieel verslag uitbrengen. De twee nieuwe controle leden zijn mevr. Smits- Smits en de heer M. Wie laard. In het bestuur werden mevr. Potappel-de Graaf en de heren J. Moerland en C. van Haaften herbenoemd. Boete voor bedreiging A.H. kreeg 250 gulden boete na een eis van 500 en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar voor mishandeling en bedreiging. De Middelburgse politierechter achtte bewezen dat hij de bejaar de M.C. had toegetakeld nadat ze ruzie hadden gekregen over uit geleend schoenmakersgereed schap. Toen de jonge L.M. met een bezem wilde helpen, werd hij door H. met een mes bedreigd. Gezinsavond ZLM en Platte landsvrouwen op 4 februari a.s. om 19.30 uur in Haestinge. ledereen van harte welkom. Advertentie l.M. Haven 10 B.V. voor Polen Het pand van de Haven 10 B.V. was zaterdag 15 januari het sor- teeradres van de voedselinzame- kng voor Polen. Vele handen maakten er licht werk. Helaas bleken er na afloop een boortol en een houtschaaf van dhr.Morelli kwijt te zijn. Wanneer kinderen dat gereedschap spelenderwijs meegenomen zouden hebben, worden de betrokken ouders ver zocht contact op te nemen met de gedupeerde.'' 1982 was druk voor Smalstads mannenkoor Het "Smalstads Mannenkoor" kan terugzien op een druk en ge slaagd 1982. Voorzitter l om van Gurp liet za terdagavond op de algemene le-j denvergadering weten dat het succesvolle jaar toch wel een be lasting op de koorleden legt, om dat de top bereiken gemakkelijker is dan aan de top te blijven. "Streven naar beter" blijft een noodzaak voor de 11 zangers en dirigent Jan Wesdorp, zo meldde van Gurp in zijn jaaroverzicht. In 1982 trad het koor maar liefst 25 maal naar buiten en had daar 88 repetitieperiodes voor nodig. Hoogtepunten wareö de uitwisse ling met het jeugdkoor "Cantate" uit Venlo, een combinatieoptre den met pianist Louis van Dijk in Scherpenisse en het succes op het Nederlands Koorfestival in de "Doelen" te Rotterdam. De ver schillende kerstuitvoeringen in de regio werden bezocht door 2200 mensen, zodat het koor een steentje heeft bijgedragen om de kerstboodschap uit te dragen. Het zou te ver voeren om alle aktivi- teiten hier aan te geven want se- kretaris Siem 8chot had de leden een compleet boekwerk doen toe komen met alle details. v Naast deze voorspoed kent het gezelschap toch wel wat financiële zorgen, want de jaarrekening en begroting vertonen een negatief saldo. Vooral de huurkosten en aankoop muziekstukken zijn hoog uitgevallen en drukken op het fi nancieel beleid van penning meester Jaap Wesdorp. Laatstgenoemde werd door kas- commissie bedankt voor het toch wel goede werk dat overzichtelijk op papier stond. In dit controle rende gezelschap zal Kees van Dis de plaats innemen van Arie van de Ree. Voorzitter van Gurp ver zocht om in de toekomst uiterst waakzaam te blijven want het subsidiekoord wordt slapper. Dit jaar wacht het koor opnieuw een omvangrijk programma. Te vens gaat een wens in vervulling want in juni worden opnames ge maakt voor de eerste grammo foonplaat. In het draaiboek staat dat er 500 L.P.'s van de persen gaan komen. Binnenkort gaat een werkploeg meedenken en advise ren omtrent deze primeur, want Jan Fonse en Kees van Dis zijn bereid om de plannen met diri gent Wesdorp te bespreken. R. v.d. Klugt zal als adviseur/sup porter aktief zijn bij de voorbe reidingen. Gezien de eerste reak- ties kan er zeker succes ontstaan al blijft er met name op financieel gebied wat onzekerheid. Verder op 30 januari een koffie concert in de Hofzaal van Mar kiezenhof in Bergen op Zoom vanaf 12.00 uur. Voorts op 23 april het Zeeuws Zangermanifest in Middelburg. Het jaarconcert is op zaterdag 7 mei in "Meulvliet". Hieraan wordt meegewerkt door het gemengd koor "Vagantes Morborum" uit Brugge (België), dat'via goede resultaten in onder meer de Verenigde Staten zijn sporen reeds verdiende. Zaterdag 29 oktober is er deelname aan het Nederlands Koorfestival van de AVRO in Hilversum. Naast deze toppers zijn er talrijke optredens in Zeeland en West-Brabant. Na een bestuurlijke herverkiezing van voorzitter van Gurp behan delde men in de rondvraag veelal interne onderwerpen. Er was dis cussie over beheer en inlevering van muziekstukken en of vergoe dingssom vindt u bij uitvoeringen. Afsluitend een verzoek van diri gent Jan Wesdorp om dit jaar de repetities te bezoeken want er staat moeilijke muziek op het programma dat veel oefening vergt. Voorzitter van Gurp schaarde zich achter deze woorden en hoopt dat de 63 donateurs ook in 1983 meeleven middels de wens: "Smalstads Mannenkoor" is my only joy. Bus-onderkomen voor Thoolse aannemers. Het S.G.P. raadslid K.A. Heijboer zei maandagavond in de Thoolse raad dat zijn fractie volop kon in stemmen met de aanbeveling van b en w om de door de B.B.A. voorgenomen bussenhal te doen bouwen op het industrieterrein. De heer Heijboer verzocht aan b en w de B.B.A. de aanbeveling te doen de hal door Thoolse bouwers te laten vervaardigen. Het PvdA raadslid I.C. Moerland infor meerde of tegelijkertijd de Geul- weg wordt verbeterd en daarop kon de voorzitter bevestigend antwoorden. Inbraak Tussen 1 en 17 januari moet er ingebroken zijn in de tweede wo ning op de Eerste Dijk, waarvan A.J. de V. uit Breda eigenaar is. Er werd een verrekijker en een fles wijn meegenomen. DE BOER OP Het is nu al weer voor het derde jaar dat de 5e klas van de O.L.S. "De Rieburch" meedoet aan hét projekt; "De Boer Op". Dit pro- jekt voor de hoogste klassen van de basisschool is opgezet en wordt gestimuleerd door de Zuidelijke Landbouw Maatschappij, de ZLM. De bedoeling is om kinde ren in aanraking met alle soorten boerenbedrijven te brengen. Hierdoor wordt de belangstelling en de waardering van de kinderen voor hun directe omgeving ver groot. Ook dit jaar is boer D. Vermaas bereid gevonden de kin deren rond te leiden in de agrari sche wereld van Tholen. De eerste dinsdagmiddag hebben de kinde ren de boerderij van boer Ver maas en zijn vrouw bezocht en meegemaakt hoe het bij het aard- appelrooien toeging. De tweede keer zagen de leerlingen hoe het allemaal in de bietencampagne in zijn werk gaat. In de klas is dan ook een uitgebreide tentoonstel ling geweest over het onderwerp "Suiker". De derde middag heb ben de kinderen de boomgaard van de fam. v. Rossum te Stave- nisse bezocht en de nodige uitleg gekregen. Op het bedrijf van de fam. Noom hebben de leerlingen een en ander ervaren en geleerd over de veeteelt. De kinderen verwerken na elk bezoek hun in drukken en de kennis die ze heb ben opgedaan in een werkstuk. Gedeelten van die verslagen wor den gepubliceerd in de jeugdkrant van de Z.L.M. Kort samengevat; het zijn tot dusver fijne en leerza me belevenissen geweest voor klas 5. De ouders stonden iedere keer klaar met hun auto om het ver voer naar en van de verschillende agrarische punten te regelen. Brandje in carosseriefabriek Op 20 januari ontstond waar schijnlijk door oververhitting een brandje het plafond en het dak van de carosseriefabriek Elen- baas. Het personeel ontdekte rookontwikkeling en terwijl de brandweer werd gealarmeerd ging men zelf direct over tot eerste blussingswerkzaamheden. De brandweerkorpsen uit Tholen en Sint Maartensdijk zorgden daarna voor de rest en om 2 uur, drie kwartier na het eerste signaal, was het allemaal bekeken met be perkte schade. Elke eerste dinsdag van ,de maand, dus nu 1 februari a.s. haalt de voetbalvereniging S.P.S. oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie l.M. Bestuurswisselingen Shuttlemeppers Badmintonvereniging 'Shuttle meppers '80" heeft op bestuurlijk vlak enkele wijzigingen onder gaan. Omdat J. Kurvers (secretaris) en C.G. v.d. Kevie (voorzitter) hun. funkties ter beschikking stelden, was het nodig enkele nieuwe krachten te zoeken. Mej. A. Dek ker en C. Verkerke waren bereid de werkzaamheden te gaan uit voeren. Dat bleek tijdens de Al gemene Ledenvergadering in "Tolrust". Voor de "vertrekkers" was er een presentje. Nieuwkomer Annelies Dekker werd meteen als leidster aangewezen, zodat zij de komende periode als voorzitster aktief wordt. Naast deze bestuursmutaties be handelde men het financiëel overzicht en de begroting. De nieuwe kascommissie voor 1983/84 bestaat uit Hans van Nieuwenhuijzen en Ina Wilbrink. Uit het jaarverslag kwam naar voren dat er veel aktiviteiten en sportieve evenementen waren met als hoogtepunt het eerste eilande- lijke toernooi in Tholen. Ook waren er resultaten waar te nemen bij de jeugdleden, waarvan de opleiding in handen is van C.G. v.d. Kevie en H. de Groen. Daarnaast speelde men rekreatie- ve wedstrijden en vriendschappe lijke duels. Wat het verenigings shirt betreft, besloot men dat de leden zelf hun kleding uitzoeken en daarop een vignet aanbrengen. De 63 leden gaan dit jaar weer talrijke ontmoetingen afwerken met als opvallende wedstrijden het tweede eilandelijke toernooi op 7 mei en een gezelligheids- toernooi op 11 juni beide in "Meulvliet" te Tholen. Vlakbij huis vindt u een grote col lectie geboortekaartjes, huwe- lijkskaarten, verlovingskaartjes, jubileumkaarten, enz. Bekijk onze monsterboeken eens, u bent van harte welkom. Voor fa milie-, verenigings- en zakendruk- werk naar drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel. 01666-2639. Advertentie IM Bedankt voor beroep Ds.J.Karens uit Opheusden heeft bedankt voor het beroep, dat de Ger.Gemeente op hem had uitge bracht. Opnieuw jeugdvereniging Er is een grote kans dat er weer een jeugdvereniging komt in ons dorp. Na verschillende gesprek ken met jongeren heeft Mart Kampstra het initiatief genomen direct aan het werk te gaan. Mo menteel wordt een inventarisatie gemaakt van de ontspanningsmo gelijkheden voor de Poortvlietse jeugd met daarbij een verdeling in leeftijdsgroepen. Sociaal Cultu reel Werkster Ina Wilbrink geeft adviezen bij deze werkzaamheden en zal de eerstvolgende periode begeleiden. Volgens Kampstra blijkt er wel degelijk behoefte te bestaan aan een dergelijke ver eniging. Bij de gesprekken met de jongeren kreeg Kampstra dikwijls te horen dat in het dorp "nooit wat te doen is". Voor diegenen zal een nieuwe jeugdvereniging uitkomst bieden want altijd op hoeken en straten vertoeven is geen aangename tijdsbesteding. Indien de aan- vangswerkzaamheden positief worden afgedaan gaat men met de gemeente praten over behuizing met 't Ouwe Raed'uus" op het verlanglijstje. Als er interesse is bij jongeren dan kunnen zij kontakt zoeken met Mart Kampstra, Achterstraat 12 - telefoon: 01662- 2870. NCVB over geweld Dertig leden van de N.C.V.B. spraken onlangs in 't Ouwe Raed'uus over geweld in onze sa menleving. In de vorm van een groepsdiscussie werden de pro blemen besproken en zo werden er opvattingen en mogelijke op lossingen naar voren gebracht. Men kwam tot de slotconclusie, dat er in onze regio (nog) niet zo veel geweld voorkomt, maar dat oplettendheid geboden blijft. Centrum wil meer actie M. van Eek is de nieuwe secretaris van biljartvereniging Centrum en wordt daarmee de opvolger van C.Lisseveld. Tijdens de algemene ledenvergadering in het clubhuis waren er weinig aanmerkingen op het beleid van de vereniging. De biljartclub heeft echter wel te kampen met een verminderde in teresse voor de wekelijkse cluba vonden. Om wat leven in de brouwerij te blazen organiseert men binnenkort een open klaver- jasavond. Vergadering WN-Poortvliet Het zilveren jubileumfeest van Veilig Verkeer Nederland, afde ling Poortvliet/Scherpenisse wordt gehouden op zaterdag 11 juni 1983. Evenals bij de afdeling Sint Annaland is er een dagvul- lend programma maar hoe dat precies zal zijn wil het bestuur nog niet kwijt. In het verloop van de Ledenver gadering, vrijdagavond 21 januari in "Tolrust", werd wel duidelijk dat een verkiezing "Mooiste Truck van Tholen" wordt gehou den op de jubileumdag. Voorzitter C. Jansen had de ver gadering van een welkom voor zien met een welgemeende groet aan 30 personen. Bij dat gezel schap was de heer de Kroon van het hoofdburo uit Hilversum. Re gionaal Consulent F. Bal kon niet aanwezig zijn vanwege droevige familieomstandigheden. Jansen noemde als opvallende aktiviteiten de zomermarkten in Scherpenisse en Poortvliet die echter wisselend succes oplever den op financieel gebied. De no- tulenvoordracht van secretaris M.H. Murre was voor iedereen duidelijk zodat werd overgegaan tot de mededelingen en ingeko men stukken. Daarbij behande ling der briefwisseling tussen ge meente "Tholen" en de Ouderen- commissie waarin het parkeerver bod in de Langestraat aan de orde komt. De betreffende maatregel is kenbaar gemaakt met een gele streep ter hoogte van "'t Ouwe Raed'uus". Duidelijk werd dat er dikwijls overtredingen plaatsvin den in de Langestraat en dat geeft aanleiding tot overlast, inonder- heid bij begrafenissen. Een direc ter politieoptreden kan mogelijk een juiste uitwerking hebben. Financieel expert de Kroon gaf toelichting op de uitzonderingssi tuatie die de afdeling Poortvliet heeft omdat slechts 3 plaatsen in Nederland middels contanten de gelden innen. Hoofdburo, afde ling en leden zijn duidelijk over eengekomen dat met ingang van 1983 deze zaak via acceptgiro kaarten wordt afgedaan. Daarom een verzoek aan diegenen met schuldgevoelens om de kaart voor dit jaar te laten verwerken via bank- of giroinstelling. Uit het jaarverslag werd duidelijk dat een veelheid aan evenemen ten zijn afgewerkt met als hoogte punten de verlichtingscontroles met 129 deelnemers. Op finan cieel gebied zijn er wat problemen omdat er een gevig verlies werd geboekt in 1982. Na toelichtende woorden van penningmeester W. Andriesse kon iedereen zich ac- coord verklaren met het beleid. In de kascommissie zal Jaap van As (Scherpenisse) de plaats innemen van M. v. Gorsel. Bestuurlijk noteerde men een herverkiezing van M.H. Murre, M. Quist en W. Andriesse zodat een voltallig bestuur aan de slag kan in dit jubileumjaar. Nadien behandelde men enkele verkeersproblemen in onze kern. Eerstens het verbodsbord dat werd neergezet aan het eind van de Parallelweg ter hoogte van de familie Vermaas. Daar is niet toe gestaan om de Provincialeweg op te rijden vanuit de Parallelweg maar hierover zijn enkele misver standen bij toch wel ervaren au- torhobilisten. Wederom kwam het parkeren in de Molenstraat aan de orde waar dikwijls veel opontho d ntstaat omdat de bedrijven hun aktivitei ten ontwikkelen. Deze locatie blijft een probleem omdat via de ze weg veel verkeer de kern bin nenkomst. Conclusie kan zijn dat de middenstand geen al te grote tegenwerk ing mag krijgen bij hun werk zaamheden zodat van beide zij den soms geduld nodig is. Voorts werd het VVN-bestuur opmerkzaam gemaakt omtrent de belemmerde doorgang in de Ro zemarijnstraat. Daar vond een wegaanpassing plaats ten gerieve van een gehandicapte. De direct betrokkenen dienen echter zelf deze zaak aan te kaarten bij de verantwoordelijke instellingen waarbij VVN mogelijk via het hoofdburo een advies kan geven. Na een bijzonder goede verlo tingsopbrengst het slotonderdeel middels een quizprogramma o.l.v. M.H. Murre die 20 situaties aan de orde stelde via diabeelden. Een achttal bedrijven bond de strijd aan met in deze categorie Aardappelhandel Meyer BV uit Scherpenisse als winnaar met 114 punten. Teamleider Jaap de Graaf nam de wisselbokaal in ontvangst van voorzitter Jansen. De tweede plaats was voor Aard appelhandel Bijl uit Poortvliet (110 pnt.) en daarachter Tech nisch Buro JC. van As (Scherpe nisse) die 104 punten noteerden. Individueel, met 13 deelnemers, ging de zege naar J.W. Hage en H.P. Maas met beiden 36 punten met verder P.Lisseveld (35 pnt.) - A.Scherpenisse, C. Bolier en K. Elenbaas (33 pnt.) en S. de Wit pnt.). Voorzitter C. Jansen sprak een dankwoord en hoopt dat de leden aanwezig zullen zijn op de jubi leumdag. Aanrijding Toen op de Spuidamstraat de B.B.A. bus richting Poortvliet rechtsaf draaide ter hoogte van het Chinees restaurant werd een wat te korte draai genomen en de daar geparkeerde personenauto van J.J. de J. uit Rotterdam be schadigd. K.L.M. AMERIKAANSE OVERALL -I A maten 38 t/m 48I w«"~ K.L.M. WERKJASSEN blauw en kaki 1 A maten 48 t/m 52I li*™" K L M WERKVESTEN AA blauw beaverteen Op alle andere K.L.M. artikelen uit voorraad BREIWOL normaal 4.95-4.35-4.25 A nu per bol slechtsmm Ongebleekt tricot HERENBORSTROKKEN EN PANTALONS gQ HERENSINGLETS A rA alleen maat 5fcivv TERLENKA HERENPANTALONSF A van 89.90 voor KINDER KNIEKOUSEN IA per 2 paarI U BEHA'S n CA met maagbandf iww BEHA'S zonder maagband 4 A 2 voorI Ui- Kaaistraat 1 Tel. 2442 Advertentie 1M Noordijkebokaal de Reisduif Postduivenvereniging "De Reis duif' heeft tijdens de Algemene Ledenvergadering in café "Zee- lands Welvaren" voor de tweede achtereenvolgende maal de Noordijke-wisselbokaal uitgereikt aan Jo Moerland uit Stavenisse. Evenals in 1981 werd Moerland generaal kampioen door met groot verschil prima noteringen te behalen in de concoursen. Piet Noordijke (rekenaar) overhan digde "zijn" bokaal en sprak de hoop uit dat Moerland het ko mend seizoen evenveel succes zal behalen. Voorzitter K. Lisseveld verwelkomde 26 leden. Zij ont vingen waarderende woorden, omdat zij in het voorbije jaar ak tief waren voor de club. Opmer kelijk was dat de expositie in het "Holland Huis" prima financiële resultaten te zien gaf. Daarom besloot men de vrachtprijzen van duivenvervoer merendeels uit de clubkas te gaan betalen, waardoor de leden voorde'liger uit zijn. De afdelingsvergadering in Kruinin- gen bracht geen voldoening om dat het verzoek om méér vluchten uit het oosten te organiseren werd afgewezen. Het "Reisduif'-sei- zoen begint op 9 april met een (opleer)vlucht. Onroerend goed. De vereniging tot bevordering van de verkrijging van onroerend goed heeft C.Kloet, op voordracht van het bestuur, tot nieuwe voor zitter gekozen. Daarmee neemt Kloet de plaats in van de overleden J. de Wit. Tijdens de Ledenvergadering in "Zeelands Welvaren" werden J. Geluk en M. Bolier als bestuur sleden aangewezen. Naast J. de Wit is namelijk ook J. Lindhout (emigratie) uit het bestuursregis- ter geschrapt. Verder spraken de aanwezigen over het huishoudelijk reglement waarin grondoverdracht van ou ders aan kinderen voornaam is voor het voortbestaan der vereni ging- De 2 ha. tuintjes aan de Randpad brengen goede opbrengsten voor de uit 33 leden bestaande club die in 1920 werd opgericht. Een ander nuttig punt betreft de aangename tijdbesteding die met deze inzet werd bereikt. Waakt en Bidt was gul De vrouwenvereniging van de ge reformeerde gemeente, 'Waakt en Bidt', hield 19 januari haar jaar vergadering. Het verenigingslo kaal aan de Kerkstraat was met zo'n 90 toehoorders goed bezet toen presidente J.C. Guiljam- Quaak de vergadering opende. Na psalmzang en psalmlezing ging ouderling Rijstenbil voor in gebed. De agendapunten, notulen en jaarverslag door mevr. Noom en een financiëel overzicht van Mevr. Duynhouwer, werden vlot afgewerkt. Na het huishoudelijk gedeelte sprak T. Schultink over zijn evangelisatiewerk onder de bootvluchtelingen. Tot slot liet hij zingen psalm 22 vers 14 en 16 met aansluitend een collecte. De pre sidente overhandigde de heer Schultink een bedrag 478.— en een aanvullende gift van de ver eniging van 500,— Deze gelden krijgen een bestemming in het evangelisatiewerk. Aan onder scheiden contaktpersünen werd door dé presidente giften 1.800,— overgedragen voor zending, gehandicaptenzorg, noodklok, dovenzorg en mensen in nood. De bijbellezing over Abraham van Os van Gilst voor de kerk werd overhandigd aan ouderling Rijstenbil. De vergade ring werd besloten met samen zang en dankgebed. Scarpenesse rond de tafel. Het bestuur van Jeugdvereniging "Scarpenesse" is uitgebreid met Kees Geuze en Henny Geluk. Beiden werden gekozen tijdens de algemene ledenvergadering die vrijdagavond 21 januari in het clubhuis aan de Schoolstraat op het programma stond. Momenteel zijn er 9 bestuursleden, zodat deze ploeg een betere taakverdeling kan maken onder voorzitterschap van Arie Bevelander. Bevelander verwelkomde een redelijk aantal opgekomen leden. Enkele leden vroegen toelichting op de aan kondiging van evenementen. De afspraak is nu dat daaraan aan dacht wordt gegeven via enkele dag- en weekbladen. Het finan ciëel jaarverslag van Jaap Hage was in orde. Omdat Kees Geuze in bestuur aktief wordt, zal zijn plaats in de kascommissie worden ingenomen door Rianne Bevelan der. Tevens was er aandacht voor de toekomst: Voorzitter Bevelan der hoopt dat de leden met nieu we plannen aankomen bij het be stuur. Vanuit de vergadering was er een verzoek aan de leden om meer initiatief en bereidwilligheid te tonen bij clubevenementen. Een belangrijk discussiepunt was het barbeleid. Omdat het huidige plan niet goed uit de verf komt, werd gezocht naar altenartieven. Besloten werd om Rinus Geuze en Kees v.d. Werff als barkeepers aan te stellen en beiden gaan bin nenkort met het bestuur praten over een nieuw bonnensysteem: De 47 "Scarpenesse"-leden heb ben tal van avondjes op de agenda staan want zo is er vrijdag 28 ja nuari een filmavond vanaf 20.00 uur: "De linkshandige uitzend kracht: met Jerry Lewis. Insluiping door zigeuners De gedragslijn van zigeuners, is o.m. om gewoon overdag aan te bellen aan woningen en dan bij voorbeeld maar om wat water te vragen, als blijkt dat de bewoners thuis zijn. Maar niet altijd zijn verlaten woningen ook op slot ge daan en dat komt ook voor in Sint Philipsland. Toen zondag 23 ja nuari de fam. Verwijs van de Em- mastraat 19 thuis kwam, zag me vrouw Verwijs dat iemand door de voordeur naar buiten kwam terwijl ze zelf achterom liep naar de achterdeur. Ze waarschuwde haar man, die snel naar de voor kant liep en twee personen zag weglopen naar de half in de straat staande blauwe Peugeot. Hij kreeg de dame nog wel te pakken, maar die wist zich los te rukken en verdween met een manspersoon in de auto. Er werd geen vermis sing in de woning ontdekt, maar het leert opnieuw, dat de woning Organisator "Uit op Tholen" wreef zich na het succesvolle optreden van de Margriet Eshuijs Band in de handen. Bijna 400 poplief hebbers, naast Tholenaars een flinke afvaardiging uit West-Brabant, genoten in het Thoolse Meulvliet met volle teugen van de Noordhol landse zes'mans'formatie, waarin een karaktervolle hoofdrol was weg gelegd voor zangeres Margriet Eshuijs. Een artieste, die heel wat noten op haar zang heeft en in veel opzichten overeenkomsten vertoont met de Amerikaanse entertainster Bette Middler. Niet voor niets kreeg ze in 1982 een Edison voor de beste buiten landse zang en de beste single van dat jaar, 'Black Pearl'. "Met mijn stem zou ik best meer kunnen," zei Margriet Eshuijs onlangs in een interview. "Mijn ambities lig gen daar echter niet. Het is beter om je bereik iets beperkter te houden en dat goed te doen." Het zal een aantal luisteraars zaterdag ook zijn opgevallen, dat ze haar vocale capaciteiten maar zelden voor de volle 100% aanspreekt. Af en toe haalde ze met haar rauwe bluesstem het onderste uit de kan, begeleid door basgitarist Jan Hol- lestelle, die in z'n rode overall ontspannen de vier dikke snaren bespeelde, toetsenman Peter Schön, die de muziek voor de We moeten^ bint Philipsland hel pen, vond maandagmiddag in de Thoolse raad een welwillend CDA-woordvoerder W.C. van Kempen. Die gemeente moet toch ook af van het eigen afval. En de provincie heeft daartoe Noord Zeeland gecombineerd. De prijs zal toch zeker wel worden geïn dexeerd? De vraag is of Tholen er zo mee uitkomt. Daartoe is er waarschijnlijk pas in later stadium zekerheid, veronderstelde Van Kempen. Zijn PvdA-collega I.C. Moerland wist dat Tholen bezwaar maakte om in dit kader tot Noord-Zee land, inclusief Schouwen te beho ren. Is er nu eigenlijk al gestart met dat afval uit Sint Philipsland op het Tuttelhoekje? Later zou de heer Moerland vaststellen het maar vreemd te vinden, dat zoiets dan nog wordt gevraagd aan de raad, terwijl het al vanaf nieuw jaar praktisch tot stand kwam. VVD-er M. van Damme herin nerde er aan, dat het uit en te na in de commissie o.w. was behandeld. Opgeworpen werd toen ook dat Tholen daar het huisafval moge lijk zou ophalen. Is daar nog over gesproken met de gemeente Sint Philipsland? De VVD-er toonde zich voorstander van groter sa menwerking met Sint Philipsland. Tevoren stond het op een te laag pitje, vond Van Damme. Wet houder L.J. Koopman verzeker de, dat jaarlijks de kostenfactor zal worden bekeken. Het college was tegen aansluiting bij Schou wen (het ligt buitendijks), maar de provincie hield voet bij stuk. Tot 1990 zouden we zo moeten "boe ren". Daarna zal wel worden be keken welke regeling tot stand komt. Inderdaad wordt er door Flipland al vanaf 1 januari 1983 gestort. Maar het door Tholen ophalen van huisvuil Sint Philips land is van de baan. We waren er zelf ook niet zo happig op, terwijl Flipland nog verplichtingen had. De raadsvoorzitter wees er op, dat Tholen zelfs tot de minister was gekomen met haar bezwaar aan sluiting Schouwen. Het baatte niet. Als Flipland zou vragen haar afval op te halen, denk ik niet dat Tholen zou weigeren, maar we staan anderzijds niet te dringen. wel op slot gedaan moet worden, als men van huis gaat. Lampion-optocht. De Oranjevereniging heeft het voornemen om ter gelegenheid van de 44ste verjaardag van ko ningin Beatrix een lampion-op tocht te houden, als de weersom standigheden dat toelaten. Dan wordt om half zeven vanaf de Wimpel vertrokken, waarbij de muziekvereniging 'Concordia' haar medewerking zal verlenen. Vanaf 18.00 uur worden in de Wimpel de lampions uitgereikt. Best een leuk idee. Gezamenlijke koren Zaterdag 29 januari gaan voor het eerst alle gezamenlijke koren uit de gemeente gezamenlijk optre den in 'De Wimpel'. Het lijkt ons dat het dan best vanaf half acht een volle Wimpel kan zijn. meeste nummers schrijft, snelle drummer Ton op 't Hof, Ed Co- nard, percussie (onlangs aange trokken om het geluid wat (sfeer)voller te maken) en solo-gi tarist Eef Aalbers, die halverwege het concert de show stal met een zelf geschreven instrumentaal rocknummer. Met name zijn in breng gaf het optreden een flinke roek-tint. Neem bijvoorbeeld 'On the Move Again', een voltreffer van enkele jaren terug. Aanvan kelijk werd de Noordhollandse sound overgoten met een tropisch sausje. Goede voorbeelden zijn het Latijnse sfeertje in 'Rose's Cantina' en 'Go on back to Bar bados'. En dat komt doordat tekstschrijver Gregory Elias op het warme Curacao woont. Ge durende het hele concert bleek de band een harmonieus geheel en zonder moeite schakelden de zes van de ene versnelling en de ene stijl over naar de andere. Slechts éénmaal nam de in zwarte laarzen, een rode leren broek en een zwart t-shirt gehulde artieste zelf een instrument 'ter hand'. Tijdens 'House for Sale', het nummer waarmee ze in het mid den van de jaren '70 de eerste roem verwierf als zangeres van Lucifer, begeleidde ze zichzelf op het toetsenbord. Andere hoogte punten waren 'Read between the Lines', 'Go on back to Barba- De Zaanse zangeres Margriet Es huijs was 15 januari in Meul vliet het stralende middelpunt van een prima klinkende Margriet Es huijs Band. dos'(na anderhalf uur tevens het toegift) en 'Black Pearl'. Van haar laatste L.P. 'Eye to Eye' zong ze onder meer 'Joe and Jerry', waar mee ze zondagavond nog bij Ve ronica op t.v. was te zien. Als er na het Thoolse optreden één conclu sie kan worden getrokken, dan is het wel dat de Margriet Eshuijs Band tot de meest volwassen groepen van ons land behoort. Het voorprogramma werd ver zorgd door de Vlissingse vijf mansformatie Feedback. Een- veelbelovende groep, waarop saxofonist Cor de Jonge het mu zikale stempel drukte. Aan her kenningsmomenten niet Madness ontkwam de band soms niet. De kleine muzikale centrumspits bleek zelfs alleen al met het mondstuk goed uit de voeten te kunnen. Deze snelle Walcherse jongens hebben talent! De Vossenkuil in Oud-Vossemeer was meer dan vol toen Miel Cools, de Vlaamse troubadour, zijn pro gramma "Tot het licht uitgaat" bracht. Zijn ernstige liedjes over de huidige problematiek, de ker nenergie, vertolkten zijn geëngageerdheid, maar niettemin bracht hij voor zijn aandachtige, waaronder veel jeugdige toehoor ders, toch nog liedjes van hoop en liefde. Een liedje in het dialect uit zijn geboortestad Hasselt, kwam bijzonder leuk over, maar ook de ode aan de stad Hasselt bij nacht, liet goede indrukken na. Reden voor vele aanwezigen om hun platenbestand eens te corrigeren en aan te vullen met "Miel Cools". Aan een verzoek om een toegift voldeed de zanger graag. De consulent van Meer Bewegen voor Ouderen in Zeeland, dhr.J.Eversdijk van het Zeeuwse Kruis, was naar aanleiding van de bezuinigingsplannen van Fli- plandse gemeentebestuurders in de pen geklommen. Hij stelde voor de eigen bijdrage te verho gen van 1 naar 2 gulden per les, hoewel hij dan wel bang was voor een te grote drempel. Les in de recreatieruimte van de Roze- boom, zoals nu gebeurt, zou ook kosten besparen in vergelijking met de gymzaal in dorpshuis de Wimpel. De vergoeding voor de leidster uit Halsteren zou terug gebracht worden tot 25 gulden per les, de helft van de huidige ver goeding. De deelnemers zouden dat zelf kunnen bekostigen en burgemeester T.A.Vogel vond een rijksdaalder per les niet te veel. Zeker als er wat deelnemers bij gezocht worden, moet dat haal baar zijn. De meesten komen uit Anna Jacobapolder en die regelen in eerste instantie zelf hun ver voer. Er waren eerst 14 deelne mers, maar dat liep terug tot 10. De commissie vond de gymzaal toch de aangewezen plaats voor de bejaardengymnastiek en de V* uur kon er ook gemakkelijk bij. Wanneer de gemeente alleen de 670 gulden gymzaalhuur per jaar zou betalen(40 weken van V* uur) vond commissielid A.Verwijs dat broekzak-vestzak, want het tekort van de Wimpel daalt, zodat de gemeente minder hoeft bij te pas sen. De burgemeester zag 't toch wat anders, maar niemand in de commissie had bezwaar tegen het doorgaan van de bejaardengym nastiek voor 670 in plaats van 3100 gulden. Voor 1 april moeten Fliplandse verenigingen hun subsidie-aan vraag bij het gemeentebestuur in dienen. De commissieleden Ver wijs en Quist zullen met ambte naar R.J.v.d.Have de gegevens eerst op volledigheid toetsen voordat de verzoeken in de com missie behandeld worden. Al ge subsidieerde verenigingen krijgen automatisch een formulier, nieu we verzoekers moeten zelf bij de gemeente aan de bel trekken, 't Wordt wel lastiger voor de ver enigingen, want er komt controle op de besteding van de subsidie en de rekeningen moeten overlegd worden. Bovendien zal men meer zelf moeten opbrengen door de contributie te verhogen. De be staande subsidienormen van 30% van de contributie, de zaalhuur, dirigent, enz. vond men niet zo geslaagd. "Wat zijn de activitei ten, zegt het de gemeenschap wat", vond dhr.Quist een beter uitgangspunt. De burgemeester wilde sociaal-culturele activiteiten zwaarder subsidiëren. "We heb ben toch een verantwoordelijk heid voor de opvoeding als men a-cultureel is", zei hij. Verwijs noemde het inkomen van de leden van een vereniging als uitgangspunt voor subsidiever strekking. Hij pleitte er ook voor, tegelijk met de subsidie-aanvraag 1984 de rekening 1982 te laten in dienen. De commissie zal op an dere subsidiecriteria studeren, waarbij men - indien mogelijk - veel rompslomp van allerlei cijfers wil vermijden. Op de Bevelanden zal naar voorbeelden geïnfor meerd worden!. De subsidie 1982 voor de van Maranatha afgesplitste zangver eniging Soli Deo Gloria kwam ook nog ter sprake. "Het blijft een verschrikkelijk moeilijk geval", zei de burgemeester. Hij had zelf ook al bemiddeld en de teruggave van uniformen zou de basis voor subsidie kunnen zijn. "Maranatha zou met de broeders van Soli Deo Gloria moeten overleggen over het afstaan van een deel van de subsidie 1982. De laatste vereni ging zou bij b en w nog een subsi dieverzoek kunnen indienen", al dus de burgemeester. Soli Deo Gloria heeft nu 24 leden, vanwie er 11 afkomstig zijn van Mara natha.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 8