PLAATSELIJK NIEUWS J. VAN OOST 1.- PLAATSELIJK NIEUWS .PLAATSELIJK NIEUWS V.O.UIflTERinG-KIPmULOER EENDRACHTBODE Donderdag 27 januari 1983 THOLEN DEURLOO EN ZOON WARM GEBAKKEN LEKKERBEKJES a WARM GEBAKKEN SCHOL OF SCHAR BOTERKOEK SUIKERBROOD 1 Q(; HEEL VOLKORENBROOD j gg OUD- VOSSEMEER SINT-ANNALAND STAVENISSE PREDIKBEURTEN SINT MAAHTI NSDI.IK OUMH Nil UW VOSSI Ml l R 1 HOI I N S1AVINISM S( III H >SI SOU Rl'l NISSI SIN I l'HIl II".I ANI> Olll» VU' OUD VOSSI Ml I R Nil UW' VOSSI Mi l R Mossel- en Zeevishandel Contr'Escarpe 11 Tholen tel. 01660-2799-2504-3257 Deze week: per 100 gramI per stuk Advertentie I.M Schutting herstellen. Nu de gemeente provinciale goedkeuring kreeg op aankoop grond van O.M.A.'s b.v. infor meerde raadslid W.L. Bijl (C.D.A.) of er ook al iets bekend is omtrent bebouwing van die grond. De raadsvoorzitter ant woordde hierop maandagmiddag ontkennend. De heer Bijl vond, dat nu men eigenaar was, de schutting daar wel moet worden hersteld. Nog niet de laatste stuiver voor 'de Laatste stuiver" Na eerst een gemeentelijke subsi die van 62.600,— voor hoeve 'De Laatste Stuiver' werd maan dagmiddag een extraatje ge vraagd van 3700,— voor de ho gere restauratiekosten. Het SGP raadslid verzuchtte dat de raad de eerste keer al vreesde dat er nog bij zou moeten. Zij collega M. Dijke constateerde dat met de restauratievordering ook de kos ten gestaag vorderen en infor meerde of er nog meer zal komen. C.D.A. woordvoerder W.C. van Kempen constateerde dat Dijke wat kritisch naar de boerderij kijkt, maar hij vindt het fijn, dat het gezicht op Tholen daardoor zo is verbeterd. V.V.D.-er J.L. van Gorsel geloofde ook niet dat men er al was met deze boerderij, maar we moeten het zien te voltooien. Monumenten-zorg kan tegen woordig ook niet erg uit de voe ten. We moeten incalculeren, dat zo'n restauratie voor de onderne mer zelf ook niet de meest practi- sche en economische is. De raadsvoorzitter stelde, dat in deze monumentenzorg toch snel inspeelde, waarvoor men dank baar kan zijn. Het college kan nog niet precies nagaan, wat er nog komt, maar het grootste is achter de rug. Enkele staldeuren moeten in elk geval nog worden ver nieuwd. De laatste stuiver is dus nog niet voor de Laatste Stuiver. Wat u vers haalt is pas lekker Vrijdag en zaterdag: 100% roomboter n qj- van 3.95 voorZiUD van 2.50 voor-... I i!)j Al meer dan 50 jaar uw warme bakker Advertentie IM Pot Meyerfonds doet weer oan hulpverlening Bij het Pot-Meijer-Fonds hebben twee veteranen ontslag genomen uit het bestuur, namelijk de heren H. Laban (oud-wethouder van de gemeente Tholen) en V. Laban (gepensioneerd gemeentesecreta ris). In die vakature moest maan dagmiddag in de gemeenteraads vergadering worden voorzien. Het oude bestuur had daartoe voorge steld mevr. N.J. Bijl-Vermaas uit de Hofstraat 30 en de huidige ge meentesecretaris T.C. Benou te Sint Maartensdijk. Niet zozeer die vakatures, maar het Pot-Meijer- Fonds op zich riepen nogal wat vragen op bij de raad. De nog zit tende bestuurders zijn burge meester Baerends, notaris mr W. Loof en het hoofd van de afdeling sociale zaken, de heer A.G. v.d. Sande. In de statuten van het Fonds is er het voorschrift, dat en de burgemeester en de plaatselijk notaris zitting in het bestuur heb ben (mits ze daartoe zijn genegen) P.v.d.A. raadslid J. de Bres infor meerde wat de aktiviteiten van dat Pot Meijer fonds zijn en of je in het bestuur naast de burgemeester ook een gemeentesecretaris moest benoemen, zonder dat het om de persoon in kwestie ging. VVD raadslid J.L. van Gorsel meende dat zoiets van bestuursbenoeming in de statuten of het reglement staat, zoals hierboven ook is be vestigd en de heer C.A. Rijnberg (SGP) meende dat het een speci fiek fonds was van het stadje Tholen. Daar had laatstgenoemde gelijk in tot voor de herindeling, maar daarna, verwoordde de raadsvoorzitter,ging het Fonds over, ook volgens de statuten, naar de nieuwe gemeente. Hij kon verder geruststellen, dat er geen honorarium aan vast zat en dat het eerste bestuur besloot om de gemeentesecretaris eveneens in het bestuur op te nemen en dat is zo van vader op zoon gegaan (La ban). Eertijds had het Pot-Mei- jer-Fonds tot doel om mensen in moeilijkheden te helpen met stof felijke gaven (eieren of ander voedsel en kleding), maar niet in geld. Dat fundament was niet meer van deze tijd, zodat een sta tutenwijziging is aangebracht. De hulpverlening werd breder ge steld. Dat kan dan overigens al leen van rente-opbrengst, zo'n 6000,— Na enige tijd sluime ring rond de herindeling zijn er thans weer wel uitkeringen ge pleegd aan gezinnen, waar niet op andere wijze hulp kon worden geboden. In dat opzicht is het ook gemakkelijk, dat de gemeente (sociale dienst) dicht bij het vuur zit. Het Fonds heeft dus weer zijn functie. De heer De Bres verze kerde dat er voor hem na deze toelichting geen probleem meer over was. Mevr. Bijl-Vermaas en de heer Benou kregen dan ook volop de meerderheid, terwijl er nog 2 stemmen voor raadslid P. van Belzen waren. Proef (verkeerscirculatieplan) zonder alle ingrediënten was fout. Het VVD raadslid J.L. van Gorsel was niet content met de beant woording door b en w op door zijn fractie gestelde vragen over de uitwerking van het verkeerscircu latieplan. Het college schrijft, dat een verwarrende situatie moest worden voorkomen, maar ik vind dit ook maar een verwarrend ant woord, aldus Van Gorsel. Onze fractie vroeg destijds al of het niet beter was te wachten met die af sluiting Kerkstraat tot het gehele plan klaar was. Het college wilde dat niet. Nu blijkt toch wel dat het jammer is een proef te nemen, zonder dat alle ingrediënten er zijn. Is het zout niet in de pap, dan smaakt het ook niet. De VVD fractie betreurt dat haar suggestie niet is overgenomen, want het kan pas duidelijk worden als het ge hele plan klaar is. Gelukkig dat fietsers nu wel zijn toegestaan in de Kerkstraat. C.D.A. woordvoerder W.C. van Kempen bleek een andere mening te zijn toegedaan dan zijn VVD college. Er was nu eenmaal een lijn uitgestippeld en dan moet die ook worden nageleefd. We wisten dat het een kwestie van fasen zou worden, eer het geheel klaar was. Komen er fouten te voorschijn, dan moeten we die oplossen. De voorzitter vond dat men achteraf altijd weet wat het beste zou zijn geweest. Destijds drong de werkgroep aan op de proefne ming, evenals middenstand. Gaan we draaien dan komt er nog meer verwarring. We hopen nu snel ook de andere knelpunten op te lossen en daartoe zijn inmiddels werken aanbesteed. Jongerencentrum "Paspartoe" Het jongerencentrum Paspartoe houdt aanstaande zaterdag 29 ja nuari weer eens een filmavond. Deze keer zal er een film vertoond worden van het legendarische duo Bud Spencer en Terrence Hill. Zoals gewoonlijk zal er bij dit soort films volop te lachen zijn om de doldwaze situaties. De aanvang is om acht uur en de plaats van handeling is de "Meulvliet". Iedereen is van harte welkom. Exploitatiecijfers jachthaven in de knoei B en w kwamen er niet goed uit, toen het maandagmiddag ging om de exploitatiecijfers jachthaven "De Kogge", de gemeentelijke vervroegde afschrijving in 1981 en de reservering voor groot onder houd. Het was raadslid M. Dijke die het college met vragen min of meer schaakmat zette, In 1981 was er een voordelig saldo van ruim 21 mille. Dat zou een tariefsverlaging voor dat jaar betekenen, maar in 1982 zou er dan weer een kans zijn op sterke tariefsverhoging. B en w zorgden daarom voor een ver vroegde afschrijving, wat ook las- tenverminderend werkt. SGP raadslid M. Dijke vroeg of de huur nu gelijk is aan de exploita tiekosten en of de reserveringen voor groot onderhoud toch een schokeffe& (sterke tariefsverho ging) kan voorkomen. De voor zitter antwoordde dat in de tien mille al een stuk reservering voor groot onderhoud zit. VVD raads lid van de Heuvel vond dat het antwoord van de wethouder van financiën moest komen, maar die had de portefeuille in 1981 nog niet. Wel wist de heer van Schet sen, dat er over 1983 tien mille voor het groot onderhoud is gere serveerd. Na wat heen en weer gepraat, zei de voorzitter dat het juiste b en w antwoord volgt. De raad gaf al vast haar fiat mits vol gens contract is gewerkt. Ouder worden besproken door N.C.V.B. De geestelijk verzorger van 'Bea- trixoord' te Appelscha, ds. A. van der Pel sprak over het ouder wor den' voor ieder is dat weer anders en daardoor uniek. Het vraagt voortdurende aanpassing in so ciaal, psychisch en somatisch op zicht. Te grote en te plotselinge ingrepen kunnen het evenwicht verstoren. Dementering is een ge volg van versnelde veroudering en daardoor falende aanpassing. Het verpleeghuis moet een plaatsver vangend tehuis kunnen zijn met allerlei therapieëen. Vroegtijdig onderkenning van verstoring be tekent ook eerder en doeltreffen der hulp. Ds. van Pel liet ook nog wat dia's zien van het verpleeghuis 'Bea- trixoord'. De presidente mevr. S.W. Ti- chem-Zacharisse had de bijeen komst geopend en na zang en ge bed pred. 12:1-7 gelezen. Na het dankwoord tot de inleider sloot ds. van Pel met dankzegging. 16 februari wordt het jaarfeest gehouden. Verkeersbord. In de Grindweg werd een ver keersbord omver gereden en hoe wel wat sporen werden ontdekt, is niet bekend wie het deed. De ge meente werd ingelicht. Dammen Uitslagen onderlinge kompetitie 18e ronde: L. Beth-P.C. v.d. Velde 0-2; P. Luten-J. Moerland jr. 0-2; W. Boogaard-P,. Nieuwenhuijzen 0-2; S. Schot-Th. v.d. Male 1-1; A. Schot-A. Slager 1-1; J. Geluk-J. de Rijke jr. 2-0; C. Droogers-H. Bomgaars 1-1; C. v. Slunter-J.A. v. Akkeren 0-2; A. Kousemaker-J. de Rijke Sr. 1-1; De tussenstand na 18 ronden is: l.P. Nieuwen huijzen 12 gespeeld, 22 p.; 2. F.A. v. Akkeren 12 gespeeld, 19 p.; 4. A. Kousemaker 12 gespeeld, 18 p.; 3. P.C. v.d. Velde 10 gespeeld, 18 p.; 5. L. Beth 14 gespeeld, 17 p.; 6. C. Droogers 9 gespeeld,15 p.; 7. H. Geluk 11 gespeeld, 15 p.; 8. S. Schot, 14 gespeeld, 13 p.; 9. A. v. Akkeren 11 gespeeld 12 p.; 10. W.A. Boogaard 12 gespeeld, 12 p.; 11. H. Boomgaars 9 gespeeld, 10 p.; 12. J. Moerland jr. 11 gespeeld, 10 p.; 13.Th. v.d. Male 12 ge speeld, 10 p.; 14. J. de Rijke sr. 13 gespeeld, 10 p.; 15. J. de Rijke jr. 10 gespeeld, 9 p.; 16. A. Schot, 12 gespeeld 9 p.; 17. A. Slager 8 ge speeld, 8 p.; 18. J. v.d. Velde 9 gespeeld, 8 p.; 19. J. Nieuwkoop 10 gespeeld, 7 p.; 20. P. Luten 13 gespeeld, 3 p.; 21. A. Beth 8 ge speeld, 2 p.; 22. R. Nagtegaal 8 gespeeld, 2 p.; 23. C. van Splunter 10 gespeeld, 1 p.. Voor de Zeeuwse kompetitie speelde Tholen op 14 januari een uitwedstrijd tegen het derde tien tal van 's Gravenpolder. Tholen won deze ontmoeting met 13-7. De uitslag luidt: I. J. v.d. Moere-P. Nieuwenhuy- zen 1-1; 2. J. Ridderhof-P.C. v.d. Velde 0-2; 3. P. Geelhoed-C. Droogers 0-2; 4. D. Boogers-H. Bomgaars 1-1; 5. A. Kaat-J.A. v. Akkeren 1-1; 6. C. de Rooy-A. Slager 0-2; 7. C. Korstanje-A. van Akkeren 1-1; 8. K. de Koeyer-A. Kousemaker 2-0; 9. J. Zegers-J. Moerland jr. 0-2; 10. D. Wisker- ke-H. Geluk 1-1; .- 7-13. Oversteken op autoweg Het was uiterst gevaarlijk toen jongeren de politieauto zagen na deren en doende waren een 'fik kie' te stichten langs de autoweg naar Bergen op Zoom, maar toen ijlings de weg oversteken om een goed heenkomen te zoeken. Dat goed heenkomen kan een drama worden als auto's met gewoonlijk hoge snelheid op die weg te dicht bij zijn. Januari-rit M.A.C. Tholen Zaterdagavond 22 januari organi seerde M.A.C. Tholen weer een oriëntatierit. Deze rit werd geheel gesponsord door Bakkerij De Toekomst (eigenaar P. Gladdi- nes). Voor deze eerste rit, die tevens de start is voor het clubkampioen schap 1983, kwamen 32 equipes aan de start. Bij de start werd een bord met een pijl getoond, dat was een waarschuwing voor de deel nemers dat er pijlen in de route konden zijn opgenomen. Kort na de start van de 37 km. lange rit kwam dit al tot uiting op het Burg. Waghtoplein. Van hieruit ging de rit verder door de polder richting Oud-Vossemeer, hier werden veel strafpunten behaald, er werden foutieve opdrachten toch uitge voerd. Na 16 km. vanaf de start kwam de eerste tijdcontrole. De meesten hadden toen nog weinig of geen strafpunten. In Poortvliet had men een opvangcontrole, die gevonden moest worden nadat de opdracht juist was uitgevoerd, ontvreemd. Het zoeken er naar kostte veel deelnemers nogal wat tijd, men reed opnieuw de polder in om na vergeefs zoeken terug te keren. Na het foutief uitvoeren van diezelfde opdracht vond men een fout-controle op het parkeer terrein bij het sportveld te Poort vliet. In Poortvliet moesten nog een aantal opdrachten worden uitgevoerd, en via de Tichelaars- weg kwam men bij de 2e tijdcon- trole-32 km na de start. Op het laatste deel werden nogal wat strafpunten behaald, op het par keerterrein aan de Doelweg te Tholen, juist voor de finish bij Hof van Holland. Bij het bekendma ken van de uitslag van deze ge zellige rit was er voor elke geklas seerde een prijs. Tevens werden zoals altijd na een rit, een aantal taarten verloot van De Toekomst. De opbrengst was weer voor "De Maccertjes' Uitslag: 1. A. van Loo Kapelle, 165 straf punten 2. F. Simons, Tholen, 172; 3. W. Anthonisse, Poortvliet, 204; 4, J. van Holstein, St. Annaland, 226; 5. A. Geuze, Tholen, 255; 6. M. Tazelaar, Tholen, 270; 7. C. Jan sen, Tholen, 289; 8. J. van Vossen, St. Annaland, 310; 9. H. Rogge band, Tholen, 366; 10.J. de Rijke, Tholen 380; 11. W. van 't Slot, Tholen, 382; 12. W. de Hond, Tholen, 388; 13. W. van Dijke, Tholen, 389; 14. J. Overbeeke, Tholen, 399; 15. P. Heijboer, Tholen, 412.; 16. H. Jansen OPTICIÊN - OPTOMETRIST O.V. - CONTACTLENSSPECIALIST A.N.V.C. Steenbergsestraat 20-22, Bergen op Zoom. Advertentie I.M. Poortvliet 423; 17. Mej. L. Deur- loo, Tholen, 427; 18. S. Hoven 428; 19. J. Aalbrechtse 448; 20. J. HageStavenisse, 467. De poedelprijs was deze rit voor L. Tichem. De volgende rit is op zaterdag 19 februari. Ook niet-le- den zijn van harte welkom. Ledenvergadering Tennisvereniging Eegedima. Er was woensdagavond 19 januari een grote belangstelling voor de algemene ledenvergadering van t.v. Eegedima. Begrijpelijk, im mers niet alleen de plannen om verlichting op enkele banen aan te brengen, stonden ter discussie, maar ook een geheel nieuwe aan pak van de tennistraining stond in het middelpunt. Voorzitter Cees van den Berge wees er in zijn openingstoes praakje op, dat bij de huidige minder gunstige economische ontwikkeling velen de clubkontri- butie (hoe acceptabel laag die ook mag zijn en bovendien niet ver hoogd zal worden) kritisch bekij ken. Vooral gelegenheidsleden zullen in de nabije toekomst bij de clubs in het algemeen gaan afval len. Gelukkig is het ledental bij tennisvereniging Eegedima (om streeks 300) nog steeds constant. Na vlotte afhandeling van de fi nanciële stukken en verkiezing van de bestuursleden Maddy Overbeeke en Peter Theunisse, kwam het belangrijke agendapunt nieuwe trainingsaanpak aan de orde. Dit punt werd ingeleid door de bekende tennisleraar Hans Fe- lius. Hij schetste op uiterst des kundige wijze de plannen voor de eerstvolgende jaren: niet alleen normale gangbare trainingen zul len worden gegeven, maar ook zullen alle competitiespelers ge durende het hele jaar vooral op taktisch gebied worden opgeleid en begeleid. Daarbij zal veel en intensieve aandacht worden ge schonken aan de opbouw van de jeugd via het zogenaamde pyra- midale systeem, waarbij groepjes van gelijke sterkte en/of aanleg zullen worden gevormd om trai ningsintensiteit en begeleiding hiermee in overeenstemming te brengen. In de nabije toekomst zal een dergelijke training eilandelijk moeten worden bezien om talent volle jongeren ook bij de kleinere clubs een kans te geven. Door de ze eventuele toekomstige samen werking zullen niet zoals nu het geval is, sterke jeugdspelers bij andere grotere clubs buiten ons eiland competitie gaan spelen om hun spelpeil te handhaven. Na deze interessante lezing werden tal van vragen gesteld. Ook kon de eveneens aanwezige tennisleraar Dick Waasdorps kennis maken met tal van Eegedimaleden. Dick zal aan het begin van de zomer zijn werk bij deze tennisvereni ging beginnen. Pas laat in de avond kon deze boeiende en leer zame vergadering worden beslo ten. Judoka's in de prijzen. Zaterdag 22 januari organiseerde Judoclub "Garami" uit Heerle in dorpshuis de Schalm aldaar de Nederlandse kampioenschappen van de Inependent Budo Federa tion, sektie Nederland, waarbij ook Za. Zen uit Bergen op Zoom is aangesloten. Daarbij behoort tevens de Eerste Judo Club Tho len. Bijna 300 judoka's waren vanaf 10 uur 's morgens druk doende met wedstrijden, die rond 18.00 uur eindigden. De catego- riën waren vanaf 25 kg. tot boven 86 kg. De voorzitter van "Gara mi" reikte aan het einde de pla quettes aan de winnaars uit. Daarbij waren onder meer drie Thoolse judoka's. Bij de jongens tot 35 kg. eindigde Richard Withagen op de le plaats. Bij de jongens tot 45 kg. bezette Wilco Bakker de 3e plaats en in de categorie jongens tot 65 kg. was Erwin Bezemer nummer 1. Trai ner Koos van Wezel, en dhr. W. Wuijts zijn met recht trots op hun thoolse pupillen. Film Rheumafonds Door het Rheumafonds zal er op donderdag 3 februari in de grote zaal van Huize Ten Anker een film worden gedraaid. Deze film die de speciale problematiek ron dom de rheuma belicht, is niet al leen toegankelijk voor bewoners van het tehuis, maar ook voor be langstellenden van buiten het be jaardenhuis, in het bijzonder allen die jaarlijks meewerken aan de collecte. De film begint om half 3. Druk bezochte jeugddienst Er was een zeer goede belangstel ling voor de jeugddienst die zon dagavond in de N.H. Kerk onder het thema Beter Samen dan alleen werd gehouden. Deze werd voor gegaan door Ds.Th.H.W. van der Heyden die in zijn preek dieper op dit onderwerp inging door onder meer de vraag te stellen of wij Je zus wel vragen of we het liever alleen doen. Tijdens de dienst verzorgde Wim Bevelander de geloofsbelijdenis en las Ina Wil brink voor uit Johannes 2 de ver zen 1 tot 11. Het interkerkelijke jeugdkoor Polyhymnia zong on der leiding van mevrouw M. van Dijke-Douw en werd daarbij be- ;elei( iut,op van Poortvliet drumsWfm Beve lander gitaar Kees Droogers C.zn., orgel,en Piet Ridderhof en geleid door Pieter Roggeband en Heieen Bout,op trompet,Peter Rien de Vos op trompet. De sa menzang tijdens de dienst werd op het orgel begeleid door Andre Ridderhof. Na afioop van de dienst werd een deurcollecte ge houden voor het jeugdwerk, wat een goed resultaat had. Nog rotjes Het werd een wat uitdagend ge beuren door jongeren van 14 jaar, toen ze lang na oudejaarsavond deze week nog in de buurt van de politiewoning met rotjes doende waren. Het vuurwerk werd in be slag genomen. Onder invloed Voor rijden onder invloed werd een inwoner in de Langeweg te Sint Annaland aangehouden en proces verbaal opgemaakt. Hoger bedrag school voor gemeenterekening Het door het ministerie ingewil ligde verzoek van de St.Antho- niusschool waardoor een hoger bedrag per leerling door de staatssecretaris is vastgesteld, komt wel geheel voor gemeente rekening. Dit bleek uit het ant woord van wethouder J.Versluijs op een maandagmiddag in de raad gestelde vraag door het SGP-raadslid M.Dijke. Biljarten Nooitgedacht: W.Heijboer kort ste partij 26 beurten en hoogste serie 23 caramboles en beste ge middelde 3.62. W.Heijboer- J.Mosch 2-0, T.v.d.Logt-J.v.Meer 2-0, M. van Hees-P.Steyns 2-0, T.v.d.Logt-D.v.Driel 2 0. Te vens werd de halve finale om de clubbeker gespeeld. W.Heijboer won van W.Hoekstra en J.v.Meer van J.Verhees Pzn, zodat W.Heij boer en J.v.Meer uitmaken wie de beker dit jaar in de wacht zal sle pen. De Poedelaars: R.v.Poortvliet kortste partij 29 beurten, beste gemiddelde 1.656, J.Smit hoogste serie 10 caramboles. A..v.Poort- vliet-L.Klippel 0-2, J.Smit- J.Plandsoen 2-0, J.Konings- P.v.Gastel 2-0, R.v.Poortvliet- A.v.d.Houten 2-0. De Treffers: halve finale clubbe ker: J.Geuze versloeg B. den Hol lander en P.Hommel won van C.Burgers, zodat beide winnaars elkaar in de finale ontmoeten op 19 februari in café Schetters. Competitie: C.Burgers hoogste serie 18 caramboles, P.Hommel Jzn. kortste partij 20 beurten en beste gemiddelde 3.82. C.Bur- gers-J.Burgers 0-2, J.Etienne- C.Burgers 0-2, B. den Hollander- P. de Leeuw 0-2, L.v.Wezel- G.Havermans 0-2, P.Hommel- J.Geuze 0-2. Krijt op Tijd: ging vorige week van start met een bandstootcom- petitie met een A en een B-poule. F.Hommel Abrzn.-J.Schetters 0-2, A.Goudzwaard-J.Schetters 2-0, M.Voormeulen-D. Polder man 2-0, A.Goudzwaard- H.v.Daalen 2-0, A.Aarnoudse- M.Ista 0-2. B-poule - M.Moer- land-A.v.Daalen 0-2, M.Goud- zwaard-P.Moerland 0-2, A.Brus selaars-W. de Leeuw 2-0. Dropping Jeugdcentrum Jong Vosmaer hield vrijdagavond een succesvol le dropping met 20 jonge deelne mers. Ze werden gedropt aan de Tweede Dijk tussen Sint Maar tensdijk en Stavenisse. De eerste groep meldde zich na 3 xh uur lo pen aan de finish van het vereni gingsgebouw. De tweede groep volgde even later, maar de derde en vierde groep moesten op het donkere Tholen worden opge spoord, omdat ze verdwaald wa ren. Onderweg werden opdrach ten uitgevoerd, waarbij men een dier, een vogelnestje, bladeren en een zelfgemaakte vlieger moest meebrengen. Aan drie van de vier opdrachten was door de eerste groep voldaan. Een gezellig, maar niet te langdurig samenzijn be sloot deze geslaagde avond. Jaarvergadering 't Scharretje Hengelsportvereniging 't Schar retje hield in het clublokaal Hof van Holland aan de Ring een drukbezochte jaarvergadering. Voorzitter dhr.C.Plompen toonde zich in zijn openingswoord uiterst tevreden over het afgelopen vis- seizoen, waarin de vereniging in het eerste jaar van zijn bestaan een prachtige clubcompetitie had afgewerkt, die tot aan de laatste wedstrijd toe vol spanning was. Op het laatste moment werden daarvan ook pas de winnaars be kend. Uit het jaarverslag van se cretaris C.Steenpaal bleek dat het ledental in 1982 van 62 naar 90 was gestegen. Naast de visactivi- teiten was er een geslaagde mos selmaaltijd en een klinkende feestavond. Het financiële jaar verslag van penningmeester H. ten Hoven werd gelezen door mw.T.Rijnberg-Plandsoen. Ondal nks een flinke uitgavenpost hield de vereniging toch een klein batig saldo over. Met het oog op het komende visseizoen werd beslo ten om 12 clubwedstrijden te or ganiseren, waarbij de puntentel ling van '82 gehandhaafd blijft. Zeven wedstrijden dienen er daarvan in het klassement voor te komen. In het voorjaar zal uit sluitend worden gevist bij de brug over het Schelde-Rijnkanaal, om dat de vangstmogelijkheden daar gvnstiger zijn dan op het parcours ter hoogte van boerderij Gaakeer in de Hollaerepolder, waar de vier laatste wedstrijden gehouden worden. Voor de kascommissie werd A.Vriema herkozen, terwijl F.v.Treijen plaatsmaakte voor C.Burgers. De portemonnee van de vereniging ging bij de verkie zing van een nieuwe penning meester van dhr. Ten Hove naar mw.Rijnberg-Plandsoen, De feestavond werd vastgesteld voor 19 november, terwijl naast een mosselmaaltijd ook een vrienden wedstrijd met de Zeebaars uit Scherpenisse tot de mogelijkhe den behoort. Voorzitter Plompen wenste iedereen een goed en sportief visseizoen toe. Diefstal schapen. Twee schapen van de heer Q. zijn aan de Mareweg-Hiksedijk spoorloos. Wie weet iets? Degelijk onderweg naar Stavenisse te duur. Met het dichten van de scheuren en het aanbrengen van een slijt laag op de weg naar Stavenisse zal volstaan moeten worden. Van SGP zijde was gevraagd een diepgaand onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden tot verla ging Binnendijk en daardoor ver breding van het wegdek. Nu ech ter de kosten van zo'n onderzoek bekend zijn en het zeer de vraag is ofhet provinciaal bestuur daar aan goedkeuring zal hechten, is dat onderzoek wel van de baan. De heer Th. Aarnoudse stelde dat de SGP het aanvankelijk wel een onderzoek waard vond, maar was nu toch ook geschrokken van de kosten. Een volledig nieuwe ver binding Stavenisse-Sint-Anna- land moeten we voorlopig dan ook maar vergeten, aldus dhr. Aarnoudse. Takken beschadigden auto's Op woensdag 19 januari werden enkele auto's op de Oude Zeedijk beschadigd door op de weg ge waaide takken. Er werd toen nog druk bomen gekapt, waarbij de takken netjes aan de kant werden gebracht. Door de harde wind kwamen de takken echter weer op de rijbaan terecht, zodat het ver keer daarvan hinder ondervond. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het bleef bij blikschade. Twee personen werden vorige week donderdag bekeurd voor het spitten op de drooggevallen slik ken ter hoogte van de Suzanna- polder. Men was te dicht bij de dijk aan het graven. Winkelsluitingswet In ons dorp werden de midden standers onlangs door de politie bezocht om de naleving van de Winkelsluitingswet te controle ren. Op één enkele uitzondering na was alles prima in orde. Brendje in speeltuin In de speeltuin aan de School straat ontstond vrijdagmiddag rond vijf uur een brandje in het houten huisje, dat de gemeente daar heeft geplaatst. Het vuur in het huisje werd door omstanders met een paar emmers water ge doofd. De brand is vermoedelijk ontstaan door het stoken van een vuurtje in het speeltuinhuisje. Geen spinezietelers bij ZLM Voor de discussie over de Teelt verordening was het tijdens de al gemene ledenvergadering van de ZLM-afdeling in café Smits op woensdagavond 19 januari jam mer, dat er geen spinazietelers onder de 25 aanwezigen waren. Secretaris P.K.M.Stouten voegde aan die discussie toe, dat de pro blemen door bepaalde mensen worden veroorzaakt, die hun spi nazie pas opruimen, wanneer er een Teeltverordening is. Alge meen ZLM-voorzitter A.J.G.Doeleman kreeg door die bewering sterk behoefte aan die Teeltverordening. Er werd afge sproken, dat dhr.Doeleman con tact op zou nemen met de afdeling Sint Annaland en de zaak daarna nog eens een jaar zou bekijken. De belangrijkste gast van de avond was uiteraard ZLM-voor zitter Doeleman, die het fijn vond om voor een afdeling te spreken. Een ervaring, die hij ook al eens meemaakte in zijn woonplaats Nieuwerkerk. Zijn inleiding over Algemene Landbouwactualitei- ten opende hij met te wijzen op de afhankelijkheid van de land- en tuinbouw van de prijsvoortsllen van de Europese Commissie. De visie vanuit andere sectoren tegenover de land- en tuinbouw achtte dhr.Doeleman erg positief, omdat deze beroepsgroep de eni ge in ons land is met een positieve exportbalans en die de laatste ja ren nog steeds groeit. Hij was er dan ook trots op, dat de land- en tuinbouw in Nederland goed is georganiseerd met een eigen mi nisterie, onderwijs, voorlichting en onderzoek. Verder had hij een optimistisch beeld over de afgelo pen driejaar: met name 1981/82 was voor het zuidwesten een uit schieter, mede doordat men de IJsselmeerpolders in financieel opzicht overtrof. Dat was moge lijk door de gunstige aardappel prijzen tegenover de lagere poot- goedprijzen. Dhr.Doeleman ontkwam niet aan een duidelijke waarschuwing voor de toekomst, al vormen de lagere kunstmest- prijzen en de nog dalende rente voor vele bedrijven een lastenver lichting. Ten aanzien van de da lende graanprijs adviseerde hij de aanwezigen hun graan zo snel en zo duur mogelijk te verkopen. De bedrijfsopvolging kwam eveneens ter sprake. Een onderzoek had uitgewezen dat dat van de be- drijfshoofden boven de 50 jaar nog maar 37% een opvolger heeft. De vraag is dan of er voldoende aansluiting is tussen praktijk en onderzoek. Of de jeugd bereid is van het traditionele bouwplan af te stappen, nadat na de ramp voor een bewust akkerbouwplan is ge kozen in plaats van voor de vee houderij. Voor veel bedrijven was dit vaak een minder gunstige be slissing. De vraag rees of men be reid is om meer samen te werken met loonwerkers, zoals bijvoor beeld op ons eiland met de bie- tenrooicombinaties gebeurt. Hij stelde vast dat de geschiedenis zich herhaalt en vergeleek de hui dige situatie met die van 1930. Zijn eindconclusie was dat de land- en tuinbouw zich altijd staande heeft weten te houden, ondanks het werken onder steeds wisselende situaties. Naar aanlei ding van zijn betoog beantwoord de dhr.Doeleman nog een aantal vragen vanuit het publiek. Aan het begin van de vergadering deelde voorzitter Potappel mee, dat de afdeling 31 leden telt en dat in 1982 één lid overleed. Hij blikte terug op het afgelopen jaar en haalde onder meer de recordop brengst van bieten aan. Mede door de gunstige regenval aan 'deze kant' van het eiland was ook de aardappelopbrengst goed. De veeteelt had eerst wat last van de droogte, maar de regenperiode maakte dat weer goed. Door de grote voorraden wordt kunstmest steeds goedkoper. De voorzitter wees er ook op, dat de excursie weer binnenkort voor de deur staat en advisseerde de aanwezi gen overlast van distels bij het Landbouwschap te melden. Wan neer er namelijk geen klachten binnenkomen, neemt het schap aan, dat er geen overlast is en zo zal op den duur de Distelverorde ning verdwijnen. Secretaris-pen ningmeester Stouten had evenals de vergadering geen moeite met de notulen van de vorige verga dering. Zijn rekening en verant woording van financieel 1982 werden gecontroleerd en, goedge keurd door de heren J.Gaakeer en M. de Rooij, die meenden dat er bij een dergelijke goede boek houding op den duur wel wat meer consumpties zouden afkun nen. Dhr.Gaakeer trad af als kas- commissielid en voor de komende 2 jaar wees voorzitter Potappel dhr.Geluk aan, die zijn nieuwe functie aanvaardde. Bij de be stuursverkiezing was dhr.N.Knuist aftredend en niet herkiesbaar en na stemming - de voorzitter adviseerde om weer een veehouder te kiezen - kwam dhr.J. van Putten met 15 van de 19 uit gebrachte stemmen als nieuw be stuurslid uit de bus. Na het huis houdelijk- en sprekersgedeelte was het woord aan ZLM-voor- lichter Bax, die tips voor goede opbrengsten gaf. Alle aanwezigen werden voorzien van een stencil met gegevens over allerlei land- bouwaspecten: "Een goede op brengst is afhankelijk van het weer, de structuur van de grond, maar ook van de bandenspanning van de tractor, waarmee men over het land rijdt," aldus dhr.Bax, die tevens dieper inging op het sproeien, bemesten en andere omstandigheden tijdens het zaai en en oogsten. Na zijn inleiding werden vragen gesteld, waarna de vergadering werd afgerond met de film 'Het KNMI in de weer'. Nu ook Smash-pupillen van start De voorjaarscompetitie tafelten nis in de afdeling Noord-Brabant is zaterdag weer van start gegaan. Smash '76 is daarin vertegen woordigd met 2 seniorenteams, 1 juniorenteam en voor het eerst met een pupillenteam. Het stan daardteam speelde in Roosendaal tegen Deso 4. De eerste keus van Smash bestaat vit Johan Snoep, Martin van de Klooster en Wim Slager, die Henk van de Steen vervangt, omdat deze Smasher nog steeds last ondervindt van een armblessure en daarom als reser ve fungeert. Zij troffen in het Roosendaalse team meteen al een moeilijke tegenstander. Alleen Johan Snoep kon alle drie tegen spelers de baas en haalde daarmee drie punten voor zijn team bin nen. Het dubbel van Johan Snoep en Martin van de Klooster was eveneens succesvol. Martin kwam ook bij het enkelspel uitstekend voor de dag. Zijn partijen werden alle drie pas in de derde game met minimaal verschil beslist. Het was jammer, dat de rust in zijn spel op de beslissende momenten ont brak, waardoor hij slechts één keer de winst naar zich toe wist te trekken. Wim Slager had zater dagmiddag geen antwoord op de 'effectballen' van Roosendaal. Mede door een gemis aan wed strijdritme kon hij geen punt ver garen, zodat een 5-5 gelijkspel op het bord kwam. Het juniorenteam moest al in de eerste wedstrijd tegen Vice Versa 2 in Oudenbosch een 6-4 nederlaag slikken. Een flinke teleurstelling voot de beste jeugd van Smash, omdat ze deze competitie nogal wat van plan zijn. Er staan echter nog negen wedstrijden op het programma om dat goed te maken. De pupil len debuteerden tegen TCS 7 uit Steenbergen. Het werd voor Hans van Dijke, Johan Gunter en Jacco Bruijnzeel een leuke tafeltennis middag, die eindigde in een kleine 6-4 nederlaag. Smash 1 is zaterdag vrij, Smash 2-Roosendaal 6, Smash jun.-Deso 1 en Deso 6- Smash pup. LaudatDe ominus hield ledenvergadering. Met 34 aanwezige leden werd de algemene vergadering voor de laatste keer in de oude school ge houden onder leiding van voor zitter P. Priem. De kascontrole commissie kon een positief finan- Vervolg op peg. 8 THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds.M.D.Geuze HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds.Hoekstra, Hoogerheide GEREF. KERK 10 u. prof.I.Diepenhorst. Zeist 17 u. kand.C.Daleboudt, Zeven bergen CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdiensL R.K.KERK za 19(met koor) en zo 9 u. H.Mis OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18(HA) u. ds.Th.W.H. v.d.Heijden GEREF. KERK 10 en 15 u. ds.A.Vos. Bergen op Zoom CHR. GEREF. KERK 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 en zo 10.30(koor) H.Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds.M.Jansens 18 u. ds.H.Jongebreur, Sommels- dijk GEREF. GEM. do. 27 jan. 19.30 u. ds.Weststrate, 's Gravenpolder GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds.B. den Butter OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds.J.G. van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10(HD) en 19 u. ds.A.Oliemans, R'dam OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst R.K. KERK 10.30 u. H.Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds.A.B.Cysouw GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMÖE GEMEENTE 9.30 en 18 u. ds.Tj. de Jong di. 1 febr. 19 u. herd.dienst ramp GEREF. KERK 10 u. kand.P.A.Stam, Etten-Leur 14.30 u. dhr.T.Walhout, Breda GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 v. leesdienst do. 3 febr. 19.30 u. ds.v.Gelder, Nieuwerkerk SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds.M.v.d.Linden, Dirks- land 14.30 u. ds.Th.W.H.v.d.Heijden GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 ds.A.v.d. Meer ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 15 u. ds.J.Schaap, H.I.Am bacht WEEKENDDIENSTEN za. 29 en zo. 30 jan. 1983 Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenis- se(pat.Dr.Padt) Dr.Mellema, Tholen, tel. 01660-2377 Sint Maartensdijk, Stavenisse, Sint Annaland en Scherpenis- se(pat.Dr.v.d.Bel) Dr.Noteboom. St.Annaland, tel. 01665-2400 Sint Philipsland en Nieuw-Vosse- meer Dr. De Groot, Nw.Vossemeer, tel. 01676-2545 WIJKVERPLEEGSTERS Zr. Van Broekhoven, tel. 01666- 2318 TANDHEELKUNDIGE HULP Tel. 01660-3988(Roefs), 01666- 3963(Tas), 01662-4187(Vos) en 01666-4324(Wouters) DIERENARTS Dr.A.Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596. spr.u.vr. 18.30-19.30 u. en za. 9-9.30 u. NAZORG BORSTAMPUTATIE Iedere le di vd mnd contact ochtend z'huis L'berg ma-vr tel. 01640-37980 ANONIEME ALCOHOLISTEN Tel. 01660-3742. Tel. 01640-50395 d/n groepsav. gez.heidscentr. L.Pourquinstr. di/do 20 u. BoZ WELZIJNSORGAAN Alg.Maatsch.Wrk, gez.verzorging en info dag. 8.30-10 u, Geestelijke Volksgez.heid di-do-vr.morgen 9-10 u. na afspr., di 2 febr. 19-20.30 u. consult.bur alc. drugs(afspr). ADVIESB.GEHANDICAPTEN Jelderda, 't Keeten 10, St.Philips land, tel. 01677-2533 TELEFON. HULPDIENST Voor geest, en soc.nood tel. 01180-15551 d/n BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor mishandelde vrouwen, pb 231, M'burg, tel. 01184-14645 OPPASCENTRALE Tel. 01660-3894 of 01667-2178 AMBULANCE RODE KRUIS Tel. 01666-2954 STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM tel. 01660-3250, buiten kantooruren tel. 01184-79191 HOOGWATERSTANDEN do. 27 jan tm vr. 4 febr. '83 uur donderdag 27 1.56-14.24 vrijdag 28 2.59- 15.24 zaterdag 29 3.51 - 16.13 zondag 30 4.41 - 17.00 maandag 31 5.28-T7.44 dinsdag 1 6.09-18.29 woensdag 2 6.54 - 19.10 donderdag 3 7.31-19.49 vrijdag 4 8.09 - 20.36 ma. 31 jan. 17.44 u. springtij vr. 28 jan. 23.26 u. V.M. vr. 4 febr. 20.17 u. L.K.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 2