I Dorpsh Atletiek KORF BAL SPART De Kroon heeft beste biljarters Badminton Zaalvoetbal Brabants elftal TEN NIS "De Veste" mag niet lijden onder bezuiniging Donderdag 27 januari 1983 EENDRACHTBODE 15 Weer geen dames in ronde Smerdiek Vosmeer 2 verspeelde pvnt 2-0 winst SPS 2 WHS 3 zwak N0AD 2 niet te stuiten Vosmeer 3 haalde uit Smerdiek 4 verslaat Thol.Boys 5 NOAD 3 pakt Stavenisse 3 Vosmeer 5 winst Gelijkspel Smerdiek 5 Winst Vosmeer-dames W. Rikken b.v. Boerderijproject gehandicapten nog onzeker. Ko van der Griek en Rinus Jeroense hebben zich vorige week woensdag middag goed geweerd tijdens de vier de militaire cross van het district Zuid, die over een afstand van 7 km. in de bossen van Roosendaal werd gehou den. Winnaar werd de in Bergen op Zoom gelegerde Kim Reijnierse uit Middelburg, die pas in de slotfase de finitief afstand kon nemen van een leeggestreden Ko van der Griek en fi nishte in 22.02 min. Ko van der Griek kwam slechts 9 sec. later als 2e over de streep, terwijl Rinus Jeroense op 55 sec. achterstand goede derde werd. Door deze overwinning kon Kim Reijnierse de titel van het district Zuid niet meer ontgaan. Wat de tweede plaats betreft, wordt het nog span nend. Rinus Jeroense bezet die tweede plaats, maar voelt al flink de hete adem in zijn nek van Ko van der Griek. Ko kan nog op de tweede plaats komen, wanneer hij de laatste wed strijd, begin februari, wint. Dan moet hij echter wel Kim Reijnierse voor blijven, die op zijn beurt eerder dan Jeroense moet finishen. Spanning al om tussen de oud Sint Annalander/S- merdiekenaar en oud-Vossemeerder, die er beiden op zijn gebrand om het reserve-kamioenschap naar zich toe te halen. Tijdens de zondag in het Mastbos bij Breda gelopen internationale Nike- cross hebben drie streekgenoten goede resultaten behaald. 400 Atleten gingen op weg voor een afstand van 9100 meter, die het snelst werd afgelegd door Cor Lambrechts van Unitas in een tijd van 27,27 min. Ko van der Griek was met zijn 28e plaats dik te vreden, temeer daar zijn achterstand op de winnaar binnen de twee minu ten bleef met zijn tijd van 29.14 min. Ook Rinus Jeroense finishte nog bin nen het half uur met zijn tijd van 29.58 min. Leo Goudswaard uit Sint Phi- lipsland werd als 91e geklasseerd met bijna 4 minuten achterstand op de winnaar. De wielerkalender voor het wegsei- zoen 1983 is vastgesteld. Voor Tholen staan drie wed strijden op het programma: zaterdag 16 juli Poortvliet met amateurs en nieuwelingen, zaterdag 23 juli Sint Maartensdijk met amateurs, junioren en nieuwelingen. Op die 23e juli zijn er in de smalstad weer geen dames te zien, waarmee de traditie voorgoed van de (wieler)baan lijkt. Oud-Vosse- meer twijfelt nog over de datum. Amateurs, junioren en nieuwelingen komen op 18 juni of op 27 augustus aan het vertrek in de Dorpsweg. In totaal was er weer een toename van het aantal wielerwedstrijden in Zeeland en dat deed de vertrekkende DSL Wim Evertse zichtbaar goed bij zijn afscheidswoord. De problemen binnen het Zeeuwse wielerdistrict zijn echter nog steeds niet tot een oplossing gebracht. Dat bleek zaterdagmiddag 15 januari tij dens een uitermate druk bezochte re giovergadering in De Caisson te Ka- pelle met onder andere KNWU vice- voorzitter Dingenouts. Het districts- bestuur stelde alle functies beschik baar, omdat naar hun zeggen geen vertrouwensbasis meer aanwezig is tussen enkele Zeeuwse wielerclubs. Men kwam in zoverre tot elkaar, dat er weer overleg gaat plaatsvinden tussen de hoofdrolspelers in het conflict, de wielerverenigingen Theo Middel kamp' en 'Zeeland' enerzijds en het KNWU-hoofdbestuur aan de andere kant. Wanneer alle problemen zijn opgelost, wordt er een nieuwe dis trictsvergadering uitgeschreven, waar dan een compleet nieue bestuursploeg wordt aangesteld. Districtsvoorzitter W.Timmermans uit Oud-Vossemeer sprak de hoop uit, dat er een afdoende oplossing wordt gevonden voor dit grote probleem, waarbij de wielersport nu niet is gebaat. De aftredende Tho- lenaar had echter nog wel de nodige kritiek op het landelijke KNWU-bu- reau. Hij liet weten dat reorganisatie een goede zaak zou zijn en adviseerde het hoofdbestuur hieraan aandacht te schenken. Tijdens de rondvraag was er Poortvlietse interesse, want voorzitter M.Quist vroeg toelichting op de aan kondiging van medische controles en berekening van jury-vergoedingen. Zaterdag speelde Batho I in Meulvliet tegen het sterke DOK I uit Oost-Ka- pelle met in hun midden een ervaren speler, die actief was ineen van de ho gere 'regionen van de badminton- competitie. Daarbij moest men nood gedwongen de aanwezigheid van Dien Berrevoets ontberen. Een en ander betekende dus een terechte vrees voor de tegenstander. Het heren-dubbel wisten Rob Peper en Paul-Jan Over- beeke te winnen in 2 sets 15-11 en 15-5. Zowel Carla Snepvangers als Jantine Stroop verdedigden de clubkleuren met verve en wonnen zowel de da mes-dubbel (15-3, 15-2) als hun en kelpartij, resp. met 11-2, 12-10 en 11-2, 11-5. Rob en Ferry Lammers verloren beiden hun enkelspel in 2 sets (3-15, I-15 en 4-15, 5-15). De stand was in tussen 4-2. Resteerden nog de 2 ge mengde dubbels. Zowel voor Carla en Paul-Jan, als voor Jantine en Ferry, betekende dit na bijzonder spannende drie-setters, een nederlaag. Hiermee werd de eindstand 4-4 bereikt. Als laatste wedstrijd staat op 18 januari Netwerk II uit Kapeile op het pro gramma. Op zondag werd de op één na laatste competitie-wedstrijd van Batho 2 gespeeld. Batho 2 bestond uit: M. Nijs, I. Peper, J. van Dijke, F. Drok, E. Markus. Zij namen het op tegen Wings 9: H. Wolf, C. de Gruij- ter, A. Wolf en F. van Noord. De wedstrijd vond plaats in Biggekerke. Na het inspelen werd gestart met een da- mesdubbel, die werd gewonnen met 15-5, 17-14. Daarna kwam de herendubbel die eveneens in het voordeel van Batho eindigde: 15-9 en 15-4. De eerste da mesenkel eindigde met winst: 11-1, II-5 en de tweede damesenkel werd 11-3 en 11 -4. Daarmee had men dus al 4 van de 8 punten binnen. De eerste herenenkel kon ook worden meege nomen: 15-6 en 15-1, de tweede here nenkel wederom winst: 15-8 en 15-12. Daarna kwamen de mix-partijen. De eerste mix werd door Batho gewonnen met 15-3 en 15-9anaar de tweede mix werd met 6-15, 5-15 verloren van Wings. De eindstand was dus 7-1 voor Batho. Ondanks de verliespunten van de tegenstander was het toch een bij zonder sportief gebeuren. Vosmeer 2 heeft in de uitwedstrijd tegen Grenswachters 2 een kost baar punt laten liggen door niet verder te komen dan een 1-1 ge lijkspel, terwijl medekoploper Cluzona 2 punten pakte. De Vos- meerse reserves schiepen in Putte mooie kansen, maar het zat niet mee in de afwerking. Na 10 min. hadden de Vosmeerse uitblinkers Frans Havermans Jzn. en Ronnie Vaders al een keer op de lat ge knald. In de 20e min. kwamen de gasten toch aan de leiding, toen Jos de Wit de ruimte in werd ge stuurd door Kees Timmermans Czn. Op snelheid trok Jos een gat en legde de bal puntgaaf op het hoofd van Ronnie Vaders, doe onhoudbaar inkopte. De Vos meerse reserves bleven voortdu rend aandacht vragen met mooie acties, maar het vizier stond niet doeltreffend gericht. De rust ging met een schamele 1-0 voorsprong in. In de tweede helft lukte het niet om de marge van één doel punt te vergroten. Drie minuten voor tijd ontstond er een scrim mage voor het Vosmeer-doel na een schijnbaar ongevaarlijke Bra bantse aanval, waarbij het leer over de lijn. werd gerrommeld. Het aangeslagen Vosmeer 2 wist deze tegenslag in de slotminuten niet meer om te buigen. Het bleef 1-1. En zo wordt het toch nog spannend voor Vosmeer 2, dat zip kampioenskansen hoog mag aanslaan, maar er wel rekening mee moet houden, dat ieder ver- liespunt in deze fase er één teveel is om aan het eind van de rit vic torie te kraaien. Frank Speijk scoorde na 20 min. de openingstreffer tijdens de ont moeting tussen SPS 2 en DVO 2 in Poortvliet. Hij leek de bal af te spelen, maar schoot de bal zelf in de hoek en zette SPS zo op 1-0. In de tweede helft kwam het Roos- endaalse DVO flink opzetten, maar de ploeg telde slechts een drietal goede spelers, zodat het geen echte vuist kon maken. Hans Elenbaas stelde de voorsprong van SPS veilig met het tweede doelpunt. Kees Uyl kwam nog in de ploeg, maar dat had geen ge volgen meer voor de stand, die dus met 2-0 in het voordeel van een tevreden SPS 2 itviel. Een compleet derde seniorenelftal van WHS zou aan de Fijnaartse reserves ongetwijfeld een flinke dobber hebben gehad, maar dan was er wel de redelijke kans ge weest dat het een gelijkopgaande partij zou zijn geworden. Nu no- tabene de thuisclub het vrijwel de gehele eerste helft met tien man moest doen, viel er voor Ko Geu ze en de zijnen geen eer te beha len. Wonderlijk genoeg kwamen er in de beginfase nog een paar thuisclubkansen, maar dat kwam er niet uit. Daarentegen was de eerste de beste kans van de gasten raak. De Fijnaartse formatie kon zich geleidelijk aan toch beter vinden, terwijl er bij WHS 3 veelal een gat viel vanwege de maar 10 beschikba spelers. Door die ge dunde WHS gelederen ging het gerucht, dat WHS 2 met 14 man naar Dinteloord was vertrokken. In een competitiewedstrijd vallen De Caraco Boys uit Sint Maartensdijk verloren met afgelopen weekend met 9-6 van de Fonzie Boys uit Bergen op Zoom. Van Smerdiekse kant was 't geen beste wedstrijd en men keek al snel tegen een 4-0 achterstand aan. Ruststand 4-1In de tweede helft her stelde het team zich tot 6-5. Enkele grove blunders van doelman Jan Guiljam leidden tot 9-5 voor de bergse ploeg. De Caraco Boys zagen het daarna niet meer zitten, maar scoor den nog wel een treffer. De doelpun ten werden voor de Caraco Boys ge scoord door Wim Vroegop (3), Jaap Moerland, Martin van Houdt en Jan de Viet. Voor zaterdag 29 januari staat het spectaculaire treffen met de Thoolse Dalemboys om 20.00 uur in Meulvliet op het programma. De Ca raco Boys zullen dan wel uit een ander vaatje moeten tappen! er gewoonlijk niet meer in te zet ten dan 13, maar blijkbaar vond Chr. van 't Hof wat overschot geen probleem. Dat probleem lag er wel bij de derde keus, die een be ter FSV 2 zagen uitlopen tot 3-0, terwijl het enige tegenpunt ook nog door de gasten zelf werd ge scoord: 3-1. Na de thee was er met 11 tegen 11 vaak een wat beter evenwicht, maar slechts Abbie Hommel had voorin wat extra energie, om het de FSV defensie lastig te kunnen maken. Aan de andere kant moest Ko Geuze wel herhaaldelijk optreden. Veelal ging hem dat ook goed af. Toen middenvelder Jan den Engelsman moest worden gewisseld, leek het even een druk te worden op het FSV doel. Maar daartegenover waren de gaten achterin vaak le vensgroot. Dat werd door de gas ten uitgebuit en de goed leidende arbiter Maas noteerde 1-5 als eindstand. De Fliplandse reserves bleken za terdagmiddag ook bij Dinteloord 5 niet te stuiten. De ploeg trad aan zonder Cenny Tichem(werk) en Jan van der Kleijn, die nog maar net de huwelijksnacht achter de rug had. NOAD 2 nam het initia tief. Men ging direct in de aanval. In de 10e min. ging Wim van der Ree alleen door op een pass van Jan Kot. Wim schoot keihard op de keeper en de terugspringende bal werd door de meegelopen Jan Kot afgerond, 0-1. Van beide kanten werd er slecht gevoetbald en mede door het goede Dinte- loordse keeperswerk kwam NOAD bij de schaarse kansen niet tot scoren. Zo werd een vrije trap van Wim van der Ree uit de krui sing geplukt. Na de thee kwam A-junior Frank Quist in de ploeg voor Arno Dieleman. In de 5e min. kwam een hoge bal in het strafschopgebied van de Braban ders terecht, het leer kwam voor de voeten van Frank Quist, die van 15 m. keihard uithaalde, 0-2. NOAD speelde beter dan in de eerste helft, maar het is moeilijk voetballen tegen een ploeg met 8 k 9 verdedigers. In de 25e min. kwam de bal via Wim Geense en Andre van Westen terecht bij Jan Kot, die uithaalde en het leer in de uiterste hoek zag verdwijnen, 0-3. Kort na deze treffer gaf de goed draaiende Ko Verkerke een pass op Johan Filius. Die ging door tot in het strafschopgebied en speelde af naar de vrijstaande Jan Kot, die van dichtbij zijn hattrick scoorde, 0-4. Jan Kot werd gewisseld voor voor Foeke Noorthoek, die voor het eerst sinds vier jaar we?r een partijtje meespeelde. Vlak voor het einde was hij zelfs nog dicht bij een doelpunt, maar de bal werd net weggewerkt. NOAD 2 vergaarde weer 2 punten na een slechte wedstrijd, waarin doelman Cenny van Strien niets te doen had. Evenals de twee hoogste elftallen van Vosmeer, trad ook de derde keus aan tegen Grenswachters, zij het dan wel op eigen veld. Door dat de blessuregolf in het eerste elftal tot de verleden tijd lijkt te gaan behoren, hoeven de reserve elftallen wat minder spelers af te staan. Vosmeer 3 kon zodoende zondag voor het eerst sinds de voorbereiding op de competitie weer met een volledige ploeg starten. De thuisclub speelde een bekeken partij voetbal. De routine van Kees Timmermans Szn., Wim Heijboer, André Hommel„Jos de Klerck, Rien Vaders en Jan Duine - spelers waarmee de ploeg een aantal jaren geleden meedraaide in de top van de 3e klasse van het KNVB-voetbal - stonden in com binatie met de viraliteit v?n jeugdspelers garant voor succes. In de eerste helft kreeg dat gestal te in de vorm van een doelpunt van André Hommel en één van Rien Vaders. In de tweede helft scoorden ze nog eenmaal in die volgorde. Een tegendoelpunt leek bij die 4-0 stand bijna zeker, toen het leer op de stip kwam na een handsbal van Jos de Klerck, maar uitblinker doelman Jack den Hol lander stopte stompend de harde inzet. Vijf minuten voor tijd moest hij toch capituleren, toen Peter van der Linden alleen door de Vosmeer-defensie soleerde en be heerst inschoot, 4-1. Een 1-2 com binatie tussen Kees Timmermans en Rien Vaders bracht Vaders al leen voor de Putse doelman, maar hij schoot voorlangs. Drie minu ten voor tijd gaf hij een als voorzet naar zijn broer Jos bedoeld schot, dat via de doelman in het net te recht kwam en een 5-1 eindstand opleverde. In de gelijkwaardige wedstrijd tussen Smerdiek 4 en Tholense Boys 5 kwam de blauwe thuisclub in de 20e min. met 1-0 achter. Na een Thoolse aanval op links werd de bal door een verdediger wég- gekopt en vervolgens van 16 m. mooi ingeschoten. Vijf minuten later legde Smerdiekenaar Leen Steenpoorte aan de andere kant van het veld de bal vanaf de hoekvlag terug op het hoofd van Henk van Houte, die de gelijk maker aantekende. Na de thee kwam Jaap van Houdt in de Smerdiekse ploeg voor Peter Priem. Peter op den Brouw werd voorstopper, maar na een misser in de verdediging bleek die om zetting toch geen succes. In de 10e min. van de tweede helft verliet Jaap Vroegop bij Smerdiek ge blesseerd het veld. Men moest nu met 10 spelers verder, omdat de enige wissel al toegepast was. Henk van Hoite spe= elde'nu als voorstopper en Peter op den Brouw werd naar het middenveld gedirigeerd. Ondanks de Smer diekse handicap bleef de strijd in evenwicht. In de 25e min. loste Smerdiekenaar Marco Bechthold een schot van 20 m., dat via de onderkant van de kruising en de rug van de doelman in het doel belandde, 2-2. Tien min. voor het einde omspeelde Smerdiek-speler T.Alali de Thoolse doelman en scoorde beheerst de winnende treffer, 3-2. Smerdiek werd nog 7 min. onder druk gezet, maar met veel wilskracht werd de voor sprong vastgehouden. Op een mooie zaterdagmiddag startte NOAD 3 goed bij Stave- Het selectie elftal van de K.N.V.B. afd. N. -Brabant (zaterdag voet bal) gaat zijn tweede oefenwed strijd spelen op woensdag 3 fe bruari om 20.00 uur tegen SC Gastel op het terrein van SC Gastel. Voor deze wedstrijd zijn ook 2 spelers uit de streek uitge nodigd: B. Kot en J. Quist van Noad '67. Deze wedstrijd geldt als voorbereiding om te komen tot een vertegenwoordigend elftal dat in april uitkomt tegen de afd. Dordrecht en in mei tegen de afd. Zeeland. nisse 3. In de beginfase waren er met name kansen voor Jaap van der Kleijn, maar een goed kee pende doelman Wielaard voork wam een vroeg doelpunt. In de 20e min. was het echter raak voor de gasten: na goed doorzetten op rechts van Jan Walpot, die een la ge en keiharde voorzet gaf, kwam het leer voor de voeten van Jaap van der Kleijn, die zijn kans niet onbenut liet en de bal in de lin kerhoek tikte, 0-1. Vervolgens ging Jan Walpot tegen de vlakte na een correcte sliding van een Stavenisse-speker. Met een lelijke enkelblessure verliet hij het veld. Foto's in het ziekenhuis wezen zelfs uit dat zijn enkel gebroken is, Dat ie maar weer zo snel mogelijk binnen de lijnen terugkeert! Sta venisse kwam na deze onderbre king enkele keren gevaarlijk door, maar NOAD-doelman Piet Wa- gemaker wist de ballen vakkundig te verwerken. Maar ook de gasten stichtten gevaar voor het Stave- nisse-doel: uit één van deze kan sen ontstond het tweede doelpunt van Jaap van der Kleijn. Een mooi schot, net onder de lat en onhoudbaar voor doelman Wie laard, 0-2. De goed leidende scheidsrechter floot daarop voor de thee. Na rust manifesteerde Stavenisse 3 zich wat feller, wat uitmondde in een serie hoek schoppen. Toch kwamen de geel groene Fliplanders niet echt in gevaar. Jaap Bolier en Marco van Dijke zagen geen kans meer om doelrijpe kansen in treffers om te zetten voor NOAD 3. Stavenisse ging niet meer in het eindoffen- sief, dus ook daar kwamen geen doelpunten meer vandaan. Na deze sportieve wedstrijd met een uitblinkende Peter van de Vel- de(NOAD) op de linksbackplaats, kan NOAD '67 3 zijn goede posi tie op de ranglijst redelijk hand haven. Vosmeer 5 heeft de uitwedstrijd tegen METO 6 omgezet in een 2-3 zege. Het speelde een goede partij voetbal, maar moest het eerste doelpunt halverwege de eerste helft toch aan de thuisclub laten. Vlak voor de thee slaagde Jos Vaders er echter in om de gelijk maker te scoren. In de tweede helft bouwde Vosmeer geleidelijk aan een veldoverwicht wat gestal te kreeg door een doelpunt van Peter van Treyen. De ploeg uit Hoogerheide slaagde er echter tegen de verhouding in om met een gelijkmaker, 2-2, terug in de wedstrijd te komen. In de slotfase kwam de verdiende winst toch nog bij Vosmeer door een prachtig afstandsschot van-Sjaak Hommel Jzn 2-3. 'Net kamikazepiloten', was de uitlating van een Smerdiek 5- speler na de thuisontmoeting tegen Kogelvangers 4. En dat zegt al voldoende over de sfeer die er zaterdagmiddag in Sint Maar tensdijk heerste. Smerdiek was veel sterker dan de gasten, maar kon dat zoals gebruikelijk niet uitdrukken in doelpunten. Rust stand 0-0. Kees Zwagemaker en Johan Cooman kwamen in de ploeg voor Adrie van Splunter en Dave Oostdijk en ook na de thee was Smerdiek heer en meester. Een uitval van de Brabanders bracht de stand tegen de verhou ding in op 0-1. Rechtsback Henk Stoutjesdijk verhuisde naar de voorste linie om daar wat meer druk uit te oefenen. Bij Smerdiek ging alles naar voren en de Ko gelvangers stond het complete team voor de pot. De gasten maakten voortdurend overtredin gen en waren niet vies van spel bederf. Huib Knuist werd uit het veld gestuurd wegens aanmerkin gen op de matige leiding. Een voórzet van Henk Stoutjesdijk werd doeltreffend ingekopt door Leijsner, die ook nog een boeking aan zijn broek kreeg. Smerdiek 5 speelde gelijk, maar had er bij zonder weinig plezier in. De dames van Vosmeer hebben hun aanhang zondagmorgen lan ge tijd in het onzekere gelaten over de afloop van het duel in ei gen huis tegen Sprundel. Tijdens de door scheidsrechter Maarten Raedts goed geleide ontmoeting was het ondanks een voorjaar- saandoende aanwezigheid van een stralend zonnetje en een blauwe hemel moeilijk voetbal len. Zo' drie graden vorst hadden er 's nachts voor gezorgd, dat het veld in de beginfase nogal hard ^as^^Ondank^het^oorzichtige WEDVLUCHTEN Bij de Nationale Marathon, ge vlogen over de vluchten St. Vin cent. Barcelona, Dax en Bergerac, vielen ook 2 duivenliefhebbers uit de streek in de prijzen. Er was een 35e prijs voor G. van Nieuwen- huijzen uit St. Philipsland en een 54e prijs voor A.A. Douw uit Oud-Vossemeer. Laastgenoemde behaalde tevens een 23e prijs bij de Nationale Nederlandse Kam pioenschappen, die worden ge vlogen over 9 nationale fond- vluchten. Hij was de enige Zeeuw die hier in de prijzen viel. spel kwamen verschillende speel sters toch nogal pijnlijk terecht. In de eerste helft vielen er geen doelpunten, maar naarmate het veld meer ontdooide, werd Vos meer wat agressiever en wisselde verdedigster Bea Mosch het kee perstruitje om met Connie de Leeuw-Van der Laak. waardoor Vosmeer meer accent op de aan val kon leggen. Acht minuten voor tijd slaagde Anita Goedege- buure er in om de score te openen, waarbij ze wql wat hulp kreeg van de Sprundelse doelvrouwe, die haar eerste fout bestraft zag met een doelpunt. Vosmeer hield de verdediging goed gesloten en 2 min. voor het eind maakte Connie de Leeuw-Van der Laak op aan geven van Marjan Verhoef aan alle onzekerheid een ind. Met een harde schuiver zette ze Vosmeer op 2-0. Sprundel probeerde de eer in de slotfase nog wel te redden, maar deze poging strandde in de Vosmeer-defensie, die zondag morgen een betrouwbare indruk achterliet. <j*ikken heeft tijdelijk de prijzen van een aantal PFAFF en KAYSER naaimachines fors verlaagd!. Nu een PFAFF kopen is extra voordelig. •n Pfoff turn *r nog tool of NAAIMACHINEHANDEL- REPARATIE- INRICHTING Bergen op Zoom; Zuivelstraet 19 01640-35878 Zuivelttraat 19 lui. 01640-35878 M 6J i 1 O Advertentie I.M. Emergo 2 ten onder In de uitwedstrijd tegen VIOS 1 ging het reserveteam van Emergo zaterdag ten onder, in een regen van doelpun ten. Ondanks een goede inzet van de spelers, kon VIOS niet van de zoveel ste overwinning afgehouden worden. Toch zag men kans om driemaal tot scoren te komen. Er werd gescoord door Irene Roelse en Wilco Bre- vet(2x). Het hele team verdient echter een eervolle vermelding, omdat on danks de te grote overmacht toch re delijk spel werd geleverd. Emergo pupillen gelijk Vooral gedurende de eerste helft had Emergo een goed veldoverwicht, ma»r de ploeg wist de korf niet te vinden. Tijdens de tweede helft gingen beide teams fanatiek in de aanval en het spel golfde over en weer. Zo werden aan weerszijden kansen geschapen. Vooral in de laatste minuten had de wédstrijd zowel in het voordeel van Emergo als van ELKV beslist kunnen worden. Dat gebeurde niet, zodat de punten werden verdeeld. Aanvallend Emergo B won In de thuiswedstrijd tegen Voltreffers B viel Emergo B voortdurend aan. In een redelijk tempo werd de bal rond gespeeld, zodat het overzicht niet ver loren ging in snelheid. Daaf de Rijke onderschepte een bal in de verdedi ging, waarna hij Marco Suurlant vrij zag staan. En die legde de bal keurig in de mand, 1-0. In de tweede helft werd de voorsprong uitgebreid door een treffer van Ariênne van Haaften, 2-0. Voltreffers gaf de krachtsverhouding goed weer door een tegendoelpunt te scoren in de slotfase van>de wedstrijd. Scheldevogels sterker Emergo D delfde zaterdag het onder spit tegen een veel beter spelend Scheldevogels-team. Emergo speelde te gehaast en de verdediging van de Smerdiekse korfballers had vooral moeite met de doorloopballen van Scheldevogels, dat met 4-0 won. Ook Scheldevogels A overklaste een Emergo(A) team. Bij thuisclub Emer go liep het allemaal stroef en de ploeg liet het met name in de tweede helft afweten. Marjo van de Hoek redde de eer met een raak afstandsschot, 1-7. Amigos hl blijft na zege in de top De wedstrijden tussen de Zeeuwse teams staan altijd borg voor een span nende partij, waarbij de heren van Amigos 1 meestal aan het kortste eindje trekken. De eerste set begon inderdaad goed voor VVR, dat niet beter volleybalde, maar per service beurt wel één of twee punten scoorde terwijl Amigos qua aanval wel een voldoende haalde, maar ongeorgani seerd verdedigde. Danzij goed blok werk van de Thoolse ploeg kwam men van 10-3 terug tot 10-7. Jonan Everaers kwam aan de opslag en in één service beurt - daarin bijgestaan door Danny Polderman - maakten de Tholenaren de set uit, 15-10. Amigos kwam in de tweede set eigenlijk niet in gevaar. Meteen werd het initiatief genomen en met knappe aanvalsacties van Bert van Luinen op fraaie set-ups van Paul Timmermans werd de set met 15-8 af gesloten. De derde set leverde tot 11-11 een gelijkopgaande strijd op. Vervolgens kwamen er vijf foute ser vicebeurten op een rijtje en werd deze set onnodig afgestaan, hoewel David Nieuwenhuis enkele malen attent de service terugbracht! 15-11). In de vier de set begon Amigos nerveus. Toen de winst binnen bereik lag, liet het team zich te snel uit de concentratie halen, maar gelukkig lukte het VVR evenmin om de lijn in het spel te krijgen. Ami gos kon zich dus tochg herstellen: Piet Bevelander gaf het voorbeeld met een knappe, korte aanval en toen Frans van Treijen enkele tactische ballen goed uitverdedigde, gleed VVR hele maal weg. Door het weinig overtui gende VVR-spel werd binnen zeer korte tijd de winst weer veilig gesteld, 15-8. Door deze 3-1 overwinning blijft Amigos in de top van het klassement meedraaien. Veronica dames kwamen goed terug Met in het achterhoofd nog de ge dachten aan de goede wedstrijd van vorige week begonnen de Veronica 2- dames aan de eerste set tegen Sic Pug- no 5. Die openingsset liep dan ook gesmeerd: ruime passes, goede set-ups en een harde aanval resulteerden ten slotte in een 15-7 winst. Toen al dach ten de Smerdiekse dames dat ze er waren. De tweede set liep dan ook slecht. Na een strenge toespraak van coach Jan Burggraaf werd de set als nog met 15-9 gewonnen. De derde set liep aanvankelijk eveneens stroef. De Sic Pugno-dames krabelden op een gegeven moment zelfs 5 punten terug, maar een nieuwe mondelinge oppep per van de coach deed weer wonderen, want de laatste set werd met 15-9 beëindigd. Veronica heeft de smaak goed te pakken. Volhouden zo! Promotiekans Veronica H2 Als het tweede herenteam van Vero nica de huidige vorm vasthoudt, maakt men een goede kans op pro motie naar de eerste klas. Maandag avond werd Meilust 3 met 3-0 versla gen. In de eerste set was er al snel een 5-0 voorsprong. Melust spartelde tegen, maar door goede aanvallen bleef Veronica scoren en spoedig was het 15-8. De tweede set was minder van kwaliteit, maar spannender. Mei- lust had vanaf het begin een voor sprong, die opliep tot vier punten. Na een time-out kwam Veronica terug tot 12-13 en bij een tweede onderbreking werd het 14-13. Toen Meilust een der de time-out aanvroeg, won Veronica volgens de spelregels automatisch met 15-13. De laatste set liet het beste spel zien. Veronica was uitstekend in vorm en scoorde gemakkelijk. De verdedi ging zat goed in elkaar, waardoor de Bergenaren moeilijk scoorden: 15-9. Verlies ondanks werklust Amigos 2 werkte maandagavond als een paard, maar na het bereiken van tien punten, kwam men steeds een beetje tekort om te winnen. Daardoor werd het drie keer 15-10 voor Tobec 2. De krachtmeting om de derde plaats werd daarmee in het voordeel van de Bergenaren beslist. Niettemin speelde Amigos een goede partij. De grote in zet gaf gelegenheidsaanvoerder Joharj Vos de eerste set al moed op een set zege, maar 't kwam er niet uit. Karei Dietvorst moest alleen het set-up werk doen en Jan Loof, Andre Pollie, Mar tin Volwerk en Wim Heijboer waren ondanks hun werklust niet altijd goed op slag. Tobec maakte de meeste pun ten door fouten van Amigos. Toch werd er meer over de nederlaag van de vorige week getreurd dan over dit uur echt voll-ybal. ■ÉÉÉHMMaÉÉÉUÉU Met de viering van het 45-jarig huwelijksfeest van de heer en me vrouw A.Dane uit Sint-Maartens dijk is 14 januari het nieuwe dorpshuis in Stavenisse officieus in gebruik genomen. De schoon ouders van beheerder M.A.van Prooijen konden met de kleine zaal volstaan, terwijl de kinderen zich in de foyer uitstekend ver maakten met spelletjes en boeken. Zangvereniging Laudate Dominus heeft als vaste gebruiker voor de wekelijkse repetities op woens dagavond de grote zaal nodig. Ook voor de bejaardengymnastiek, het jazzballet van de plattelandsvrou wen en de E.H.B.O. wordt van de fraaie accommodatie gebruik ge maakt. De officiële opening op 18/19 fe bruari gaat gepaard met een open dag en een muzikaal programma in Zeeuws dialect met o.a. Engel Reinhout en Rien de Jonge. Bij de sectie Buitengewoon On derwijs Zeeland te Middelburg was er zorg door de aangekondig de maatregelen via dtf- minister van Binnenlandse Zaken met be trekking tot, uitkeringen voor het buitengewoon onderwijs aan de gemeenten. In onze regio gaat het dan om de B.L.O. school "De Veste" in Tholen. Het gemeentelijk college stelde maandagmiddag voor dit schrij ven voor kennisgeving aan te ne men en daartoe was de raad ook wel bereid, maar plaatste wel een paar kanttekeningen. De leraar Chr. Mavo, maar in zijn functie van RPF-GPF raadslid zei met dat b. en w. voorstel ook ak koord te willen gaan, maar wilde wel weten of die maatregelen ook voor de Thoolse Veste van toe passing waren. Hij herinnerde er ten overvloede aan, maar dat gaat zo in de politiek, hoe met heel veel moeite bijvoorbeeld vervoerskos tenvergoedingen voor de leerlin gen tot stand waren gekomen. Als het gaat om culturele minderhe den, hebben we hier een voor beeld. Is het college bereid, zo luidde de vraag van de RPF-er om voor wat dit onderwijs betreft en dus ook de vervoerskostentege moetkoming uiterst zorgvuldig te werk te gaan? In de boezem van de PvdA-woordvoerder J. de Bres leefde dezelfde zorg voor dit on derwijs, want zo was zijn politieke verantwoording: het zijn vaak ook nog kinderen uit de meest kwets bare gezinnen. Elke gemeente kan in dit opzicht haar eigen beleid voeren. Bezuinigd moet er wor den, maar het laatste toch wel op deze onderdelen, vond de socia list. C.D.A.-er W.C. van Kempen schaarde zich zorgvuldigheidshal- ve meer aan de zijde van de RPF- college, al kwam het allemaal wel op hetzelfde neer. Trouwens in dit sociale gevoelen was de raad meer dan ooit unaniem. SGP-raadslid M. Dijke wilde ook best nog he rinneren aan het eilandelijk feit, dat al het mogelijke was gedaan om deze school van de grond te krijgen en hij was er zeker van dat de raad dat standpunt zou be stendigen. VVD-er M. van Dam me vatte het samen: we leggen de aangekondigde zorgen niet naast ons neer. Wethouder J. Versluijs (onderwijs) vond het toch wel prettig dat te horen. Een steuntje in de b. en w. rug. Hij wilde graag verzekeren, dat het allemaal zo zorgvuldig mogelijk wordt beke ken. Dat neemt niet weg, dat het om een bezuiniging gaat. B. en w. willen niet dat dit gevolgen heeft voor het onderwijs, dus moet worden bezien, wat er kan (nog meer) worden gedaan aan combi- natie-vervoer. De Bres ging vervolgens filosofe ren, dat er ingekomen stukken zijn, die je inderdaad zonder meer voor kennisgeving kunt aanne men, maar dat er andere zijn, waarvan je de inhoud toch mee neemt in het beleid. Daar was de raadsvoorzitter het gloeiend mee eens. Schrijf daarom maar een briefje terug aan die sectie te Middelburg, vond Van Damme. Doen we toch altijd al, verzekerde burgemeeste Baerends. Terwijl voor het woongedeelte van het boerderijproject voor ge handicapten een erkenning werd verleend als gezinsvervangend te huis, is voor wat het werkgedeelte van de boerderij betreft de zaak nog onzeker vanwege de kosten. Dit heeft b en w van Tholen geantwoord op desbetreffende vragen door de fracties van SGP en PvdA. De financiering van het boerderij werkgedeelte moet plaatsvinden in het kader van de Wet Sociale Werkvoorziening en behoort tot het werkverband van de Betho. 80 procent zou van Rijkswege ge beuren, de overige kosten door de deelnemende gemeente(n) op ba sis van de historische opbrengsten van de boerderij, zouden de kos ten per werknemer in relatie tot de overige werknemers van de Betho te hoog worden om financiering te rechtvaardigen. Van Betho-zijde heeft men zich dan ook om des kundig advies gewend tot de Pro vinciale Directie Bedrijfsontwik keling te Goes. Daarna wordt be zien of realisering van het project toch mogelijk is. Eerste Eilandelijke Recreatie Tennistoernooi. Honderd en twaalf deelnemers, beho rend tot de 4 eilandelijke tennisclubs, meer dan 150 partijen, volop gezellig heid en sfeer, en bij tijd en wijle pittige partijtjes tennis, ziedaar aldus Cees v.d. Berge tijdens de sluitingsspeech, de karakteristiek van het eerste eilan delijke indoor gezelligheidstennistoer nooi. Samenwerking, zo stelde hij ver volgens, met behoud van de eigen clubidentiteit, zal noodzakelijk zijn om het wedstrijdniveau op een hoger peil te brengen, de topspelers in eigen regio te houden en het zal en kan sti mulerende en verfrissende effekten hebben op het recreatie-tennis. Hierna werd de eilandelijke techni sche tommissie, bestaande uit Kees Zuidweg (Tholen), Ad Buermans (St. Maartensdijk) en Leen Goedegebuure (St. Annaland) even in het middelpunt gezet voor de deskundige indelingen en vlotte wedstrijdleiding. Ze kregen elk een flesje met "grote en stille kracht" sinds eeuwen bekend bij het "Russische volk". Vervolgens werden namens het eilandelijk bestuurskon- takt door Cees v.d. Berge en Henny Polderman de prijzen bestaande uit een goede fles wijn en een fraai bloemstukje aan de winnaars in de di verse categorieeën uitgereikt. De win naars uit de hoofdronde kregen daar bij nog een mooie medaille, aangebo den door de Amrobank. Het toernoói werd zaterdag gespeeld in "De Kar- mel" te Bergen op Zoom en duurde van 15.00 uur tot 23.00 uur. Categorie I: Conny Musters en Jan Leeuwen haag; 2e en 3e partij: Julia Zuidweg en Kees Zuidweg; Eef de Jonge en Jaap de Jonge (beide gelijke punten). Cate gorie 2: 1. Nel Nieuwenhuis en Arno van Trigt; 2. Henny Polderman en Cees Pplderman; 3. Loes Padt en Kees van Leeuwen. Categorie 3: 1. Anelia van Tillo en Jacky Vaders; 2. Lonie Hommel en Cees Hommel; Lia Douw en Kees van Loenhout (gelijke pun ten). Na drie wedstrijden voor de Tholencup biljarten ziet de stand er zo uit: 1 De Kroon 135.99, 2 'I Packhuijs 133.90, 3 Smerdiek 132.40, 4 D.O.S. 128.44, 5 De Handel 123.63 en 6 't Centrum 117.87. 't Centrum uit Poortvliet ontving Smerdiek. In vrij snelle partijen wist Smerdiek maar liefst 4 partijen te winnen. Een zeer goed partij gevend 't Centrum kon maar éénmaal een vuist maken in de snelste partij van de avond, die met 21 beurten op naam kwam van A. Steenpoorte. W. Groe- newegen(Smerdiek) pakte de hoogste serie met 12 caramboles, 't Centrum-Smerdiek 42.40-44.17: L.Poot-K.Muller 6.90-10, J.Ligten- dag-D.Vroegop 8.87-10, M. van Eck- G.Gijzen 6.82-10, A.Steenpoorte- J.Lehmacher 10-4.17, F.Le Blanc- W.Groenewegen 9.81-10. De Kroon uit Tholen ontving D.O.S. uit Scherpenisse. Met de zware ont moetingen van het vorige seizoen nog in het achterhoofd begon men aan de strijd. De Kroon wist in lange partijen er 4 van de 5 te winnen, terwijl de laatste slechts met 1 carambole ver schil werd verloren. D.O.S. kwam echter ook steeds enkele caramboles te kort, wat voor het delen van de punten heel leuk was. Want welke vereniging wil er nou niet verliezen met bijna 45 punten. De hoogste serie was voor A.Duine met 15 caramboles, terwijl J. de Bruin in 25 beurten de kortste partij speelde hetzelfde aantal, dat A. van Loon in de daaropvolgende partij no dig had. De Kroon-D.O.S. 49.77-44.52: H.Borst-R.Geuze 10-9.13, J. de Bruin- M.Hage 10-7.86, D. van Zanten-R.A- nemaet 10-8.04, J. van Dijke-A.Slager 9.77-10. In Stavenisse kwam De Handel uit Sint Maartensdijk uit tegen 't Pack huijs. In zeer snelle partijen kwam de thuisclub viermaal tot winst. Ook de eerste remise-partij van dit seizoen kwam tot stand tussen P.Kortlever en M. van Driel, die daarmee beiden 10 punten vergaarden. De snelste partij was voor J.Verwijs in 20 beurten. C.Westdorp pakte met 13 caramboles de hoogste serie. 't Packhuijs-De Handel 49.72-39.34: R.v.d.Jagt-J.Hoek 10-7.25, J.Geensê- J.Verwijs 9.72-10, C.Priem-A. van Hulsel 10-10, C.Westdorp-R.Kooij 10-7.74. In de tweede ronde, waarvan de uit slagen nu pas binnenkwamen, kreeg D.O.S. bezoek van De Handel. Twee aan elkaar gewaagde ploegen.' waar vooral het verschil in lengte opviel, de snelste in 20 beurten, maar ook iwee keer zelfs 40 beurten. De hoogste serie was voor M. van Houdt met 11 ca ramboles. Marco Hage noteerde met 20 beurten de snelste partij. D.O.S.-De Handel 46.26-43.05: M.Hage-P.Kortlever 10-5.56, C.Poot- M.v.Houdt 9.55-10, A.Duine-J.Hoek 6.61-10, W. de Viet-J.Rip 10-9.29, T.Geuze-R.Kooij 10-8.20. 't Centrum ging naar De Kroon. Een leuke biljartavond met spelers die op winst waren. Dat kwam niet helemaal tot uiting in de lengte van de partijen, want er werd zelfs een partij na 44 beurten op slechts één carambole be slist. De doorslag gafde partij tussen L.Poot en A. van Loon. De strijd werd daarbij in 22 beurten beslist, maar Poot had maar êên-derde van het aantal punten. Tevens viel de hoogste serie in deze partij voor A. van Loon met 18 caramboles. De Kroon-'t Centrum 47.59-39.92: A.Hage-F. Le Blanc 9.78-10, J. de Bruin-H.Ligtendag 10-6.96. D. van Zanten-J.Ligtendag 9.86-10, J. van Dijke-A.Steenpoorte 7.95-10, A. van Loon-L.Poot 10-2.96. 't Packhuijs ging naar Smerdiek. dat thuis altijd goed speelt en 3 partijen won, Opvallend was het groot aantal korte partijen. De langste duurde slechts 25 beurten. De kortste was voor G. Gijzen in 13 beurten. Hij wist meer dan het dubbele van zijn gemiddelde te spelen. C.Boom noteerde met 16 caramboles de hoogste serie. Smerdiek 't Packhuijs 44.77-39.47: G.Gijzen-H.Marien 10-5.6, J. van Zetten-R.v.d.Jagt 7.27-10, J.Lehma- cher-J.Geens 7,50-10, K.Muller- B.Marien 10-5.14, C.Boom-J. van Oe- veren 10-8.73.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 15