THOLENDERWIJS informatierubriek van de gemeente tholen BEROEP TEGEN OVERHEIDSBESCHIKKINGEN OPNIEUW HULPACTIE "THOLEN VOOR POLEN" RECTIFICATIE ARTIKEL OVER GE MEENTEGARANTIE HINDERWET: OPENBARE KENNISGEVING VERZOEKEN OM VERGUNNING OFFICIËLE PUBLIKATIE HINDERWET: KENNISGEVING VAN BEKENDMAKING BESCHIKKINGEN Donderdag 13 januari 1983 EENDRACHTBODE SPREEKUREN B. EN W. 1 TYPIST(E) SPREEKUUR WONINGSTICHTING ZEEUWSE POPGROEP FEED BACK IN VOORPROGRAMMA MARGRIET ESHUYS PROJECTLEIDER WERKLOOSHEIDSPROJECTEN Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel 01666-2955 De eerstvolgende spreekuren van de leden van het kollege van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 1 7 januari 1 983 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester E.Baerends houdt spreekuur van 1 1.00 tot 1 2.00 uur. Eveneens van 11.00 tot 12.00 uur houden de wethouders L.J.Koop man, J. Versluijs en P.van Schetsen hun spreekuur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de kollegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, tel. 01 666-2955, toestel 21 5. Burgemeester E.Baerends luidt de bel voorde voedselinzameling Tholen voor Polen' die zaterdag 15 januari wordt gehouden. Aan de inwoners van Tholen, Met veel sukses werd in onze gemeente in december 1981 de Ad- vêntactie Tholen voor Polen'' gehouden. Massaal heeft de Thoolse bevolking zich toen ingezet ter leniging van de nood in dit Oost-Euro- pese land. Uit de pers en via televisiebeelden hebt u kunnen vernemen dat de situatie in Polen er sinds die tijd niet veel beter op geworden is. Lange rijen mensen, urenlang wachtend voor vrijwel lege winkels, zijn dagelijkse beelden in de Poolse steden en dorpen. Aan zaken die wij hier te kust en te keur kunnen kopen is ginds,in hoge mate gebrek. Ook de dagelijkse voedselvoorziening kampt met grote problemen. Het doet mij buitengewoon veel genoegen dat Thoolse burgers op nieuw het initiatief hebben genomen een actie voor Polen op touw te zetten. Een dergelijk idee verdient ons aller waardering en medewer king. Het Poolse volk is een dapper volk. Een volk dat tijdens de tweede wereldoorlog hard heeft gevochten voor onze vrijheid. Thans worden wij in de gelegenheid gesteld iets terug te doen. Op zaterdag 15 januari wordt in de gehele gemeente een inzame lingsactie gehouden van geld, goederen en voedsel. De ingezamelde goederen zijn bestemd voor de inwoners van een tweetal Poolse dor pen: Gadkowwielke op 37 km. van de grens van Oost-Duitsland en Sulechowop 70 km. Ook nu weer doe ik van harte een beroep op u als Thoolse bevolking massaal op de actie in te spelen. Laat zien waartoe een kleine gemeenschap in staat is. Gaarne op voorhand bedankt De burgemeester van Tholen, E. Baerends. Vorige week publiceerden wij in deze rubriek een artikel over het verkrijgen van gemeentegarantie bij het aangaan van een geldlening voor de bouw of koop van een eigen huis. In dit artikel suggereerden wij dat met ingang 1 januari 1983 een eigen geldelijke inbreng van de bouwer of koper van de woning wordt gevraagd. Deze opmerking was onjuist Reden voor ons om nog even duidelijk op een rijtje te zetten wanneer men in de gemeente Tholen in aanmerking komt voor het verkrijgen van een gemeentegarantie. Voorwaarden bij nieuwe woningen Aan de verwervingskosten is een grens gesteld van 250.000,— Tot de verwervingskosten behoren in ieder geval: de koopsom, de aanneemsom, de kosten van een centrale verwarmingsinstallatie en andere onroerende installaties, de kosten van risicoverrekening en meerwerk, het architectenhonorarium, de kosten van dagelijks toe zicht, een bedrag wegens renfeverlies tijdens de bouw (max 5%), de legeskosten, de overdrachtskosten, de notaris- en makelaarskosten, de eventuele bouwrente en de grondkosten. Voor het verkrijgen van een gemeentegarantie moet de af te sluiten lenirïg eën looptijd hebben van tenminste 5 jaar; de maximale looptijd is 30 jaar. Vanzelfsprekend speelt bij het besluit om iemand al dan niet een gemeentegarantie te verlenen de vraag een belangrijke rol of men kan voldoen aan de financiële verplichtingen die men op zich neemt. Het gemeentebestuur van Tholen kent bij het verlenen van gemeen tegarantie voor nieuwe woningen ook een aantal beperkende maatre gelen: 1men mag geen andere hypothecaire verplichtingen hebben; 2. men moet ingezetene van Tholen zijn of economisch gebonden zijn aan Tholen of de regio (Sint-Philipsland, Nieuw-Vossemeer, Steenbergen, Halsteren of Bergen op Zoom); 3. in geval van aankoop van een premiewoning moet men de ont vangen premie t.b.v. de aflossingsrente aan de bank overmaken; 4. er wordt slechts gemeentegarantie verleend indien de bank bereid is in de hypotheekakte op J» nemen dat wordt afgezien van boete rente bij gedwongen ondershandse of openbare verkoping. Voorwaarden bij bestaande woningen Er wordt slechts gemeentegarantie verleend tot het bedrag waarop de gemeente Tholen de woning taxeert (executiewaarde) met een maxi mum van 200.000,— Ook hier geldt natuurlijk dat men kan vol doen aan de financiële verplichtingen die men op zich neemt. Bij bestaande woningen moeten ook tot de verwervingskosten worden gerekend, de kosten van verbeteringen die de koper aan de woning gaat aanbrengen. Als beperkende maatregelen gelden de voorwaar den zoals genoemd onder 12 en 4 in het vorige hoofdstukje. Nadere informatie Indien u nader informatie wenst over de verkrijging van gemeentega rantie kunt u kontakt opnemen met het gemeentehuis, tel. 01666-2955, tst. 137. Burgemeester en wethouders van Tholen roepen sollicitanten op naar de funktie van ter gemeente-sekretarie, voor alle voorkomende typewerk zaamheden. Bij voorkeur zal de functie worden gesplitst in twee deeltijdbanen van 24 uur per week (duobaan), in welk geval het salaris evenredig wordt verminderd. Aanstelling vindt plaats in tijdelijke dienst. Mavo- en typediploma zijn vereist. Salaris: aanlooprang 1870,— tot ƒ2190,— bruto per maand. Salaris functierang 1 954,— tot 2406,— bruto per maand. Bij aanstelling van personen beneden de 21 -jarige leeftijd vindt jeugdaftrek plaats. Inlichtingen worden desgewenst verstrekt door de chef van de afdeling interne zaken ter gemeente-sekretarie de heer A. Quist, tel 01 666-2955 (gemeentehuis) of 01 666-2898 (privé). Sollicitaties te richten aan burgemeester en wethoudërs van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE te Sint-Maartensdijk, binnen 10 dagen na verschijning van dit blad. Bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State is het mogelijk beroep aan te tekenen tegen een overheidsbeschikking, d.w.z. een besluit van een administratief orgaan van de overheid, waarbij een burger rechtstreeks in zijn belang is getroffen. Die burger kunt u zijn Daarom dit artikel waarbij u nadere informatie krijgt over de regelingen in de Wet Arob (afkorting voor de Wet administratieve rechtspraak overheidsbeschikkingen). Wat u precies moet doen om in beroep te komen bij de Afdeling rechtspraak staat verderop in dit artikel onder; Beroep op de Afdeling rechtspraak" en "Het beroepschrift".Het is raadzaam altijd eerst even na te gaan öf u wel (direkt) in beroep bij de Raad van State kunt komen, dan wel dat u eerst een bezwaarschrift moet indienen bij bijvoorbeeld de gemeente. Welke zijn de administratieve overheidsorganen, die een besluit kun nen nemen waartegen u in beroep kunt komen? Wat voor besluiten zijn dat? Hoe liggen de mogelijkheden van een beroep? Hoe is de gang van zaken als u in beroep gaat? Waar kunt u meer of nadere inlichtingen krijgen? Administratief orgaan van de overheid In de Wet Arob gaat het om: organen van decentrale overheid, zoals het in de wet heet: rijksorganen zoals een minister, een inspecteur of een andere rijksambtenaar die beschikkingen afgeeft. provinciale organen, zoals gedeputeerde staten, de commissaris van de Koningin en soms ambtenaren. gemeentelijke organen, zoals burgemeester en wethouders, de burge meester en soms ambtenaren. organen ingesteld bij zgn. gemeenschappelijke regelingen, Bepaalde organen zijn met zoveel woorden uitgezonderd in de Wet Arob, zoals de Kamers van de Staten-Generaal, de stembureaus, or ganen belast met rechtspraak (rechtbanken, raden van beroep), orga nen van openbare lichamen voor beroep en bedrijf. Tegen beschik kingen van die organen kan dus geen beroep worden ingesteld op grond van de Wet Arob. Beschikkingen, wat zijn dat voor besluiten? Wanneer een administratief orgaan van de overheid een besluit neemt waarbij aan een bepaalde persoon, onderneming of vereniging een recht wordt toegekend of geweigerd, bijvoorbeeld een besluit waarbij een vergunning of toestemming wordt toegekend of geweigerd, dan is dat in veel gevallen een beschikking als in de Wet Arob bedoeld. In de wet zijn met een beschikking gelijkgesteld een weigering om een gevraagde beschikking te geven en het onredelijk lang uitblijven van een beschikking. Een besluit waarbij een algemeen verbindende regeling wordt vast gesteld, zoals een gemeentelijke of provinciale verordening, of een wet, is geen beschikking. Ook zijn bepaalde categorieën van beschik kingen in de Wet Arob uitgezonderd. Bijvoorbeeld: beslissingen die zijn genomen door de Kroon op een ingesteld beroep, benoemingen, belastingzaken, examenuitslagen. Als u twijfelt of u tegen een be paalde beschikking in beroep kunt komen, vraagt u dan eerst inlich tingen. Wanneer is de Wet Arob voor u van betekenis? De Wet Arob opent de mogelijkheid beroep in te stellen tegen een beschikking, wanneer u daardoor rechtstreeks in uw belang getroffen wordt. Dat betekent: Als u kunt aangeven dat de beschikking zodanig tegen (één van) uw belangen ingaat dat van schade zou kunnen worden gesproken, dan kan de Wet Arob voor u misschien van betekenis zijn. Het gaat daarbij niet alleen om financiële schade. Het kan immers ook zijn, dat u schade lijdt die niet in geld is uit te drukken. Voorbeeld: U wilt in uw woonhuis ijs of iets dergelijks (vis of dranken om 'mee te nemen') gaan verkopen. U vraagt daar toestemming voor. Die wordt u geweigerd. Het is duidelijk dat u dan van oordeel zult zijn dat u 'rechtstreeks in uw belang bent getroffen'. Het kan ook zijn dat de toestemming (mogelijk een vergunning) wel is verleend, maar onder voorwaarden die u, naar uw oordeel, teveel op kosten zouden jagen. Ook dan zult u zich 'rechtstreeks in uw belang getroffen' achten. Wanneer de toestemming wel aan u is verleend en u kunt zich ook met de gestelde voorwaarden verenigen, dan zult u geen bezwaar hebben tegen de beschikking waarbij die toestemming is verleend, maar uw buren mogelijk wel. Zij vrezen bijvoorbeeld voor lawaai, voor vervui ling van de omgeving door weggegooide verpakkingen, voor stank. Ook al is dat bezwaar niet zo ernstig dat bijvoorbeeld daling van de waarde van het eigen huis door de buren kan worden aangetoond, dan toch kan er sprake zijn dat zij 'rechtstreeks in hun belang zijn getrof fen'. Let op! Als u zelf van oordeel bent dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen of uw buren hebben bezwaren, dan betekent dat nog niet dat de overheid een andere beschikking had moeten geven. De overheid heeft niet alleen met uw belang te rekenen. Het betekent alleen, dat de Wet Arob misschien voor u of uw buren van betekenis kan zijn. Beroepsmogelijkheden Het kan zijn dat een andere mogelijkheid dan volgens de Wet Arob bestaat om te trachten een beschikking gewijzigd of ingetrokken te krijgen. Vele wetten en verordeningen hebben namelijk een afzonder lijke regeling van beroep. Als er zo'n mogelijkheid bestaat ten aanzien van de beschikking waartegen u bezwaar wilt maken, dan moet u daérvan (eerst) gebruik maken. Zulke andere beroepsmogelijkheden zijn bijvoorbeeld: een beroep op de gemeenteraad of een gemeentelijke commissie tegen bijvoorbeeld een beschikking van het kollege van burgemeester en wethouders; een beroep op burgemeester en wethouders tegen een beschikking van een gemeentelijk of provinciaal orgaan of van een provinciaal ambte naar; beroep op de minister; Krijgt u op een dergelijk beroep een beschikking waardoor u zich nog steeds of weer op een andere wijze rechtstreeks in uw belang getroffen acht, dan kan daarvoor de Wet Arob wellicht voor u van betekenis zijn. Beroepsmogelijkheden via de Wet Arob: Het instellen van een beroep tegen een beschikking waardoor u zich rechtstreeks in uw belang getroffen acht bij de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, óf het indienen van een bezwaarschrift bij het orgaan dat de beschikking, waardoor u zich rechtstreeks in uw belang getroffen acht, heeft gegeven. De regeling is verschillend voor be schikkingen van rijksorganen enerzijds en voor beschikkingen van bijvoorbeeld provinciale organen of gemeentelijke anderzijds. Acht u zich rechtstreeks in uw belang getroffen door een beschikking van een rijksorgaan en wilt u proberen de beschikking vernietigd of veranderd te krijgen, dan kunt u in het algemeen beroep instellen bij de Afdeling rechtspraak van de Raad van State. Maar alleen als er geen andere mogelijkheid is om dat doel te bereiken. Gaat het om een beschikking van bijv. een provinciaal of gemeentelijk orgaan, dan moet in het algemeen begonnen worden met het indienen van een bezwaarschrift bij het orgaan dat de beschikking heeft gege ven. Als u een beschikking krijgt, zal er vaak iets bijstaan over het indienen van een bezwaarschrift tegen de beschikking of het instellen van beroep. Beroep op de Afdeling rechtspraak De procedure begint met het indienen van een beroepsschrift binnen dertig dagen na, algemeen gezegd, de datum van verzending van de beschikking, waartegen u in beroep komt. Het adres van de Afdeling rechtspraak van de Raad van State is Binnenhof 1, 2513 AA 's- Gravenhage. U wordt verder in de procedure 'appellant' genoemd. De appellant kan zich laten bijstaan door een advocaat of iemand anders, maar dat hoeft niet. Wilt u bijstand van een advocaat maar kunt u de kosten daarvan niet dragen, dan kunt u het Bureau voor Rechtshulp vragen om toevoeging van een advocaat. Het beroepschrift In het beroepschrift moet staan: uw naam en adres; een duidelijke omschrijving van het 'bezwaar', dus de reden waarom u zich rechtstreeks in uw belang getroffen acht door de beschikking. Bij het beroepschrift voegt u zo mogelijk de beschikking waar het over gaat of een fotocopy ervan. Kan dat beslist niet, vermeldt dan in het beroepschrift precies de datum en het nummer van de beschikking; verder het onderwerp, en het orgaan dat de beschikking heeft gege ven. U betaalt bij de indiening van een beroepschrift bij de Afdeling rechtspraak 25,— op giro 507590, ten name van de griffie van de Raad van State. Dat geld krijgt u terug als de beroepszaak gunstig voor u afloopt. Bent u in het geheel niet in staat dit bedrag te betalen, dan kunt u bij de gemeentesecretarie een verklaring van de burgemeester daarover vragen en die bij het beroepschrift voegen. U kunt in be paalde gevallen dan vrijstelling van betaling krijgen. Over hetgeen u in deze procedure verder mag of moet doen ontvangt u bericht van de Afdeling. Daarbij kan zich het geval voordoen dat de voorzitter van de Afdeling rechtspraak uw beroepschrift eerst aan de betrokken minister toezendt met het verzoek uw beroep als bezwaarschrift te behandelen. Willigt de minister het verzoek van de voorzitter in, dan wordt u in de gele genheid gesteld te worden gehoord waarna u een beslissing krijgt. Kunt u zich met die beslissing niet verenigen, dan kunt u daartegen alsnog binnen 30 dagen beroep aantekenen bij de Afdeling. Ziet de minister geen aanleiding voor een behandeling als bezwaarschrift, dan neemt de Afdeling rechtspraak uw beroepschrift meteen weer in be handeling. Aan het eind van de procedure volgt als regel de mondelinge behan deling in een openbare zitting van een Kamer van de Afdeling. U als appellant en het orgaan dat de aangevochten beschikking gaf, worden op die zitting in de gelegenheid gesteld het eigen standpunt toe te lichten. Ook kunnen getuigen en/of deskundigen worden gehoord. Het onderzoek en de uitspraak De Afdeling rechtspraak van de Raad van State, de rechter dus, gaat na of de beschikking al dan niet rechtmatig is. Onderzocht wordt: of de beschikking wellicht in strijd is met een algemeen verbindend voorschrift (bijv. een wet of een verordening); of het administratieve orgaan bij het geven van de beschikking zijn bevoegdheid niet voor een ander doel heeft gebruikt dan waarvoor die bevoegdheid aan dat orgaan is gegeven; of het administratieve orgaan bij de afweging van alle belangen in redelijkheid tot de beschikking heeft kunnen komen; of het administratieve orgaan heeft beschikt in overeenstemming met een in het algemeen rechtsbewustzijn levend beginsel van behoorlijk bestuur (bijv. of het in precies gelijke gevallen gelijke beschikkingen heeft gegeven). Dit zijn de vier zogenaamde 'beroepsgronden'. Acht de Afdeling rechtspraak geen van deze beroepsgronden geschonden, dan wordt het beroep verworpen, zoals dat heet. Dit betekent, dat de rechter van oordeel is, dat er geen reden is de aangevochten beslissing te vernie tigen, zodat deze dan in stand blijft. Heeft het administratieve orgaan naar het oordeel van de rechter wél in strijd met één van de hiervoor genoemde beroepsgronden gehandeld bij het geven van de beschikking, dan wordt de beschikking geheel of gedeeltelijk vernietigd. Uit de uitspraak kan voor het orgaan de op dracht voortvloeien om een nieuwe, andersluidende, beschikking te geven. Als u erom vraagt en daar ook aanleiding toe is, kan het zijn dat u in een geval waarin de rechter vernietiging uitspreekt, ook schade vergoeding krijgt. Bezwaarschrift Zoals is gezegd kunt u in het algemeen, als u zich rechtstreeks in uw belang getroffen acht door een beschikking van een niet tot de centrale overheid behorend orgaan, dus bijv. een provinciaal of gemeentelijk orgaan, daartegen niet direct beroep aantekenen bij de Afdeling rechtspraak. Eerst moet een bezwaarschrift worden ingediend bij het orgaan dat de beschikking heeft gegeven. Ook dat bezwaarschrift moet worden ingediend binnen dertig dagen na, algemeen gezegd, de datum van verzending van de beschikking waardoor u zich rechts treeks in uw belang getroffen acht. De indiening is vrij van kosten. U als indiener van het bezwaarschrift moet in de gelegenheid worden gesteld uw bezwaarschrift nader toe te lichten, of - met de woorden van de wet- te worden gehoord door of namens dat orgaan of door een commissie, ingesteld voor de behandeling van bezwaarschriften. Tenslotte geeft het orgaan een beslissing op het bezwaarschrift. Bent u van oordeel, dat u door de beslissing nog steeds of misschien op andere wijze rechtstreeks in uw belang bent getroffen dan kunt u tegen die beschikking vervolgens beroep instellen bij de Afdeling rechts praakvan de Raad van State, op de wijze zoals hiervoor is aangegeven. Schorsing van de beschikking. Voorlopige voorziening Wanneer u tegen een bepaalde beschikking een beroepschrift bij de Afdeling rechtspraak of een bezwaarschrift bij het orgaan heeft inge diend, kunt u tevens aan de voorzitter van de Afdeling rechtspraak vragen, de aangevochten beschikking te schorsen in afwachting van de beslissing op het beroep of op het bezwaarschrift. Wordt het ver zoek om schorsing ingewilligd, dan werkt de beschikking niet zolang nog niet op het beroepschrift of bezwaarschrift is beslist. Ook kunt u een zogenaamde voorlopige voorziening vragen: dit is een speciale regeling voor de tijd die verloopt tot op het beroepschrift of het be zwaarschrift is beslist. De voorzitter gaat alleen tot deze maatregelen over als hij van oordeel is dat u onevenredig in uw belang zou worden getroffen wanneer de beschikking gewoon zou werken. Natuurlijk weegt de voorzitter bet belang van u die schorsing of de voorlopige voorziening vraagt, af tegen het belang dat ermee is ge diend dat de beschikking direct gaat werken. Inlichtingen Als u een beschikking krijgt, zal er zoals reeds is gezegd, veelal iets bijstaan over het indienen van een bezwaarschrift tegen die beschik king of het instellen van beroep daartegen. Als de mededeling voor u niet duidelijk is, of als er geen mededeling bijstaat, kunt u het beste eerst inlichtingen inwinnen. Dat kan natuurlijk bij het orgaan dat de beschikking gaf, maar ook bij een advocaat, uw vakbond, een rechts winkel of bij het Bureau voor rechtshulp. Als u inlichtingen wilt heb ben, moet u dat wel snel doen, anders verloopt uw beroepstermijn (de dertig dagen waarover is gesproken). Het bestuur van de Stichting "Beter Wonen" houdt elke maandag van 10.30 uur tot 12.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer 01 666-3359. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat tussen 3 en 21 december 1982 bij hen aanvragen voor een vergunning inge volge de Hinderwet zijn ingekomen van: 1banketbakkerij De Waal, Edisonweg 4 te Tholen voor het oprichten en in werking hebben van een banketbakkerij op het perceel ka dastraal bekend sektie N, nr. 759 gelegen aan het Slachtveld te Tholen; 2. banketbakkerij De Waal, Edisonweg 4 te Tholen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in verband met het uitbreiden/ wijzigen van een banketbakkerij op het perceel kadas traal bekend sektie N, nr. 297 gelegen aan de Edisonweg 4 te Tholen; 3. vishandel Schot en Zn, Eendrachtsweg 15 te Tholen voor het oprichten en in werking hebben van een vishandel op het perceel kadastraal bekend sektie F, nr. 2491 gelegen aan de Eendrachts weg 1 5 te Tholen. De aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 14 januari 1983 op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint- Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 1 2.00 uur en van 14.00 tot 1 6.00 uur, alsmede elke maandag van 1 7.00 uur tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kun nen door een ieder gedurende een maand na de datum van de ter inzagelegging schriftelijk bij burgemeester en wethouders van Tholen worden ingebracht. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 31 januari 1983 om 9.00 uur voor de aan vraag bedoeld onder 1om 9.30 uur voor de aanvraag bedoeld onder 2., en om 10.00 uur voor de aanvraag bedoeld onder 3. De openbare zitting vindt plaats in het gemeentehuis te Sint-Maar tensdijk, waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Burgemeester en wethouders vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren heb ben ingebracht, op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerpbe schikkingten) in te dienen. Sint-Maartensdijk, 13 januari 1983 Burgemeester en wethouders van Tholen. Zaterdag a.s. verzorgt I he Margriet Eshuysband een optreden in het gemeenschapscentrum "Meulvliet" in Tholen. Dit optreden begint om 21.00 uur. Met Margriet Eshuys heeft de beheerscommissie van "Meulvliet" midden in de roos geschoten. De band staat momenteel midden in de belangstelling. Dat het druk zal worden staat nu al vast. In de voor verkoop zijn inmiddels reeds 1 50 toegangsbewijzen verkocht. Op het programma nog aantrekkelijker te maken treedt vanaf 20.00 uur de Zeeuwse popformatie Feed-Back op. Deze groep heeft in no vember 1 982, tot groot enthousiasme van het publiek, al eens eerder in het voorprogramma van Margriet Eshuys gestaan. Via de manager van The Margriet Eshuysband vernamen wij dat de Avro helaas heeft afgezien van het maken van televisie-opnames. Margriet Eshuys is zondagavond wel te zien op Veronicatelevisie. Voor het concert van zaterdag zijn kaarten te koop vanaf 1 9.30 uur aan de zaal. De entree bedraagt ƒ10,— voor volwassenen en 6,50 voor de jeugd tot 18 jaar. Op de afdeling Sociale Zaken en Welzijn van de gemeente Tholen is vakant de functie van: De gemeente Tholen organiseert, zo mogelijk met andere in stellingen, aktiviteiten voor mensen zonder werk. Taak: het scheppen van voorwaarden waarbinnen de werkprojec ten gestart kunnen worden; het opzetten en eventueel uitvoeren van de financiële en personeelsadministratie in de aanloopfase; - het begeleiden van werkprojecten; - het ondersteunen van een reeds bestaand project belan genbehartiging. Eisen H.B.O.-nivo en/of ervaring in genoemde werkzaamheden. Be langstelling voor bedrijfseconomische aspekten. Sociale vaar digheden. Salaris Afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring maximaal ƒ3375,— per maand. Deze vakature kan ook door middel van deeltijd worden inge vuld. Aanstelling geschiedt voorshands in een tijdelijk dienst verband voor 1 jaar. Nadere informatie over de functie is verkrijgbaar bij de heer A.G. van de Sande, chef van voornoemde afdeling, tel. 01666-2955. Sollicitaties kunt u binnen 1 0 dagen na het verschijnen van dit blad richten aan het kollege van burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Door de Werklozen Belangen Groep, p/a Bebouwdendam 1 9 te Tholen is vergunning gevraagd voor het verbouwen van een woning tot info-centrum op het perceel, kadastraal bekend Tholen, sektie F, nummer 1356, plaatselijk gemerkt Bebouw dendam 1 9. Dit bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn voornemens met toepas sing van artikel 1 9 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het kollege van Gedeputeerde Staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor het onderha vige bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan, stellen wij een ieder in de gelegenheid om van 1 4 januari tot en met 27 januari 1 983 schriftelijk bezwaar in te dienen bij ons kollege. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter ge meentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 13 januari 1983. Burgemeester en wethouders van Tholen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat door hen, onder oplegging van voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen op 6 januari 1983 vergunningen zijn verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van aanvragen van: a. G.M.Geluk, Groeneweg 2 te SintMaartensdijk voor het oprichten en in werking hebben van een landbouw- en veeteeltbedrijf gele gen aan de Groeneweg 2 te Sint-Maartensdijk; b. firma Schot-van Dijke, Parksingel 1 8 te Tholen voor het oprichten en in werking hebben van een visverwerkingsbedrijf gelegen aan de Voltstraat 8 te Tholen. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 14 januari 1983 gedurende een maand ter secretarie van de ge meente Tholen te SintMaartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 1 2.00 uur en van 1 4.00 tot 1 6.00 uur, alsmede elke maandag van 17.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint- Maartensdijk. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne staat gedurende een maand na de-ter visielegging be roep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Konin gin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1,2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlo pige voorziening (ex-artikel 60a Wet op de Raad van State) is beslist. Sint-Maartensdijk, 1 3 januari 1 983 Burgemeester en wethouders van Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 5