Zaterdag inzameling Polen NIEUW BEDRIJF IN SINT MAARTENSDIJK Peter Lindhoud schreef in Zambia eindeloze verhalen op het schoolbord Vliegtuigbom bij Flipland Horeca nog boos over kantines en dorpshuizen BROEKIBI ABG bezwaar tegen Thools verpleeghuis ingetrokken Nieuw il li' BOUMAN POTTER Thoolse gloed voor Poolse kou Nieuwe kerk Geref.Gem. Scherpenisse Donderdag 13 januari 1983 39e jaargang no. 9 "Als je het idee hebt om in de ontwikkelingslanden grote veranderingen teweeg te brengen, val je zo op je gezicht. Je kunt als idealist wel in de wolken willen lopen, maar ho maar. Je moet veel geduld hebben, een grote dosis humor, incasserings- en doorzettings vermogen". Peter Lindhoud is na 2 Vi jaar ontwikkelingswerk in het Afrikaanse land Zambia met zijn vrouw Teuni Riedijk, eveneens uit Tholen afkomstig, naar Neder land teruggekeerd. De familie keek voor de Kerstdagen echter nog meer uit naar de kleine, blonde krullebol Saskia, die in april in het ziekenhuis van het plattelandsdorpje Lundazi, 800 km van de hoofdstad Lusaka, werd geboren. 49 leerlingen Zaterdag wordt van tien tot een uur in alle zeven kernen op het eiland Tholen een inzameling van voedsel, kleding en schoeisel,gehouden voor twee dorpen in Polen. Ook buiten de bebouwde kommen komen vrijwilligers langs. Wie om half twee nog niet bezocht is, wordt verzocht zijn of haar bijdrage zelf op de sorteeradressen te brengen. Het is mogelijk om een kaart met naam en adres bij te voegen, zodat er uit Polen een bericht van de goede ontvangst kan volgen. Lid "Vereniging Goud-en Zilversmeden In het voormalige gebouw van Staalconstructie Van Lammeren aan de Nijverheidsweg in St. Maartens dijk komt een staalstraalbedrijf met spuitinrichting. In gebouw Van Lammeren met 8-10 mensen Gritstraal B.V. zal aan 8 tot 10 mensen werk bieden, die van elders worden meegebracht. Het bedrijf gaat werken voor de Scheeps- en Machinebouw, Metaal- constructie-bedrijven en de Petro-chemische indus trie. Mogelijk kan M.C.I. aan de Schakelweg in St. Maartensdijk ook van het nieuwe bedrijf profiteren. Veel werk Failliet Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland. waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 17,— per halfjaar Per jaar 33,— per post 40,50 per jaar. Losse nummers 0,85. Opgave advertenties voor dinsdag 1 6 00 u Advertentieprijs 0,32 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 7,25 contant. Inclusief btw. op rekening 8,25. Hoofdredakteur G Heijboer Tholen helpt Polen. Tholen helpt Polen de winter door. Het zijn slagzinnen die goed liggen, maar dat alleen maakt mensen niet warm om tot grote activiteiten te komen. Wat het dan wel is, doet niet zoveel terzake, maar de ani mo is er volop. Menigmaal wordt ook bij de redactie verondersteld, dat een bericht, een verslag, een artikel slecht wordt gelezen. An deren horen wel eens, dat een op roep helemaal niet is oorgedron gen. Als dat het geval is bij 1 pro cent van de lezers, lijkt het al een heleboel te zijn. Er is een gezegde, dat als men een tientje vraagt, weinigen daarvan op de hoogte zijn, terwijl een aanbood van een tientje een honderd procent res pons krijgt. Reclamemensen en adverterende ondernemers kun nen daarover uit ervaring mee praten. Zeker is dat bij een oproep om hulpverlening een willig oor wordt gevonden, met name als men van de nood overtuigd is. Dat heeft het eilandelijk comité Tho len voor Polen' dezer dagen hart verwarmend ervaren. Niet alleen omdat er al tientallen zakken met kleding zijn bezorgd bij de con tactadressen, maar ook gezien de vele aanmeldingen voor de inza meling van zaterdag. Het lijkt in vele opzichten een tijd van op pervlakkigheid en met name jon geren wordt dit nogal eens verwe ten. Wie echter reacties van jon geren voor de actie Tholen voor Pólen' kon noteren, zal grif uit een ander vaatje moeten tappen. Vrouwenverenigingen en sport clubs alsmede individuele vrijwil ligers doen mee. Er zijn deze week al groepen aan het werk geweest om kleding te sorteren. Het zou best kunnen zijn, dat komend voorjaar het Leger des Heils in dat opzicht een veertje moet laten, maar wat er aan zeer bruikbare, soms zelfs kostbare kleding werd aangevoerd voor Polen, moet men gezien hebben in de oude school te Schefpenisse om met verwon dering te constateren, dat men heus nog wel iets over heeft voor de medemens. Inderdaad, mag het nog worden gegeven uit 'weelde'. De te klein geworden of niet meer in de mode zijnde win termantel met bont of de zware jekker. Het ragfijne costuum van de overleden vader, dat toch maar in de kast blijft hangen. Wie het mag zien, wordt er stil van, terwijl de voedselactie nog op gang moet komen. Daartoe trekken komen de zaterdag velen op Tholen de huizen langs. De organisatoren handelen zorgvuldig. Daarom is er al een 'verstelploeg' aan het werk geweest om waar nodig te herstellen. Kortom, er waart een Thoolse gloed rond, die Poolse kou zal verwarmen. Zelfs al zullen we het met zijn allen, het comité, de ver voerder, ,de kerken met hun col lecte komende zondag, niet zover kunnen brengen, dat Tholen alle Polen de winter z^l kunnen door helpen. Maar dat er veel spontane hulp is. zal volgende week de ba lans ongetwijfeld uitmaken. Hul de voor dit medeleven. Zelfs uit overvloed wordt toch de liefde tot de naaste onderstreept. Een gloed, die het komende weekeind'e ook de Thoolse burgers zal verwar men. De leden van de Gereformeerde Gemeente in Scherpenisse heb ben maandagavond de bouw commissie gemachtigd plannen te maken voor een nieuw kerk. Een definitief besluit is nog niet ge vallen, maar de leden stonden er wel positief tegenover on de huis vesting te verbeteren. Juni vorig jaar benaderde de Ge- ref. Gem. het gemeentebestuur al voor aankoop van de oude school (geheel of gedeeltelijk, die naast het bestaande kerkgebouw in de Schoolstraat staat. Het is nu wachten op een voorstel van b en w aan de gemeenteraad om de oude school te slopen en de grond te verkopen. De Geref. Gem. zou daar dan een geheel nieuwe kerk met 430 zit plaatsen kunnen bouwen. Het huidige gebouw met 340 zitplaat sen zou dan verenigingsgebouw kunnen worden. Het huidige kerkgebouw is sa mengesteld uit verschillende on derdelen en een vernieuwing van de banken zou een verlies aan zit plaatsen van twintig procent op leveren. Daarom liet men eerdere verbouwingsplannep varen voor volledige nieuwbouw. Dit jaar komt dat er waarschijnlijk niet meer van, want zo'n project vergt wel een voorbereiding van een jaar. Thoolse ontwikkelingswerkers na 2 1/2 jaar terug uit Afrika Burgemeester T.A.Vogel moest snel het autoraampje dicht doen wegens de regen modder en stenen en de splinternieuwe politiewagen van twee dagen oud liep een grote deuk op nadat hij door een steen was getroffen. Dat was op oudejaarsmorgen rond tien uur het gevolg van het ontploffen van en vlieg tuigbom bij het veer Anna Ja- cobapolder. Dhr.C.Moerland had de aangespoelde bom bij het strandje gevonden, waar na de mijnopruimingsdienst werd ingelicht. Er werd een lijn uitgelegd en trotyl aange bracht om de bom te laten ontploffen. Daarvoor werd eerst nog wat hoger water af gewacht. De veerboot bleef bij Zijpe liggen en bij Anna Ja- cobapolder werd het verkeer tegengehouden. Café 't Veer huis zette alle ramen open. De bom was blijkbaar zwaar der dan verwacht, want be halve een enorme knal, kwam er ook nogal wat modder en steen naar boven. Burge meester Vogel, die vanuit de auto van de mijnopruimings dienst de ontploffing filmde, moest zijn camera gauw laten zakken. De daarachter gepar keerde politie-auto werd door een grote steen geraakt en in 't Veerhuis sneuvelde een ruit. Op die manier had St.Philips- land op 31 december al vroeg vuurwerk. Of de Fliplandse evenementencommissie de spannende film zal vertonen, is nog onzeker. Thoolse horeca-ondernemers zijn nog steeds des duivels gezien de oneerlijke concurrentie van sport kantines en gemeentelijke vereni gingsgebouwen. Dat zegt NCOV- medewerker A.Korstanje naar aanleiding van contacten met dertien ondernemers. Volgens hem loopt ,t de spuigaten uit en is de nood hoog. Donderdag 20 ja nuari overlegt hij in café Smer- diek met de betrokkenen, waarbij NCOV-planoloog ir. J.Donkelaar adviezen zal geven op het gebied van de Wet ruimtelijke ordening om zich te wapenen tegen de oneerlijke concurrentie. Dhr.Kor- stanje heeft begrepen, dat de Thoolse horecabond er in ge sprekken met b en w niet in ge slaagd is om voor een goede op lossing te zorgen. De voorzitter van de Thoolse ho recabond, dhr. A.J.Slager uit Scherpenisse, is niets over de on lustgevoelens bekend. Hij voegt er echter aan toe, dat de activiteiten op een zeer laag pitje staan. Er is al heel lang niet vergaderd, mede door onderlinge verdeeldheid. De contacten met b en w kwamen bij dhr.Slager altijd positief over, al beaamt hij dat er in de dorpshui sexploitatie nogal wat verschil zit en de sluitingsuren van kantines nauwelijks gecontroleerd worden. "Ik was de eerste en waarschijnlijk ook de laatste blanke vrouw die in dat ziekenhuisje is bevallen", zegt mevr. Teuni Lindhoud-Riedijk, gediplomeerd huishoudlerares (akte N 19) en voor haar vertrek naar Zambia maatschappelijk werkster in Den Bosch. Peter Lindhoud slaagde in januari 1980 voor zijn doctoraal examen ge schiedenis. In november 1978 hadden ze zich al aangemeld voor ontwikkelingswerk bij de Dienst Over Grenzen(D.O.G.), een klei ne, particuliere organisatie op oe cumenische basis. De selectiepro cedure duurde lang. Ze namen o.a. deel aan motivatie-weekein den. "We wilden zelf ondervinden hoe 't in ontwikkelingslanden was. 't Is een combinatie van idealisme, avontuurzin en betrokkenheid bij de derde wereld", zegt dhr.Lind- houd. Medisch, agrarisch en technisch personeel verwacht men wel in de ontwikkelingslanden, maar geen geschiedenisleraar. "Er zijn er in derdaad niet zo gek veel. Op 't ogenblik zelfs geen enkele meer. Het aantal Zambiaanse leraren groeit en het onderwijssysteem is erg theoretisch, op z'n Engels ge schoeid. De leerlingen liepen in uniform en de directeur mocht met z'n stokje slaan, dat grif werd gehanteerd." Lindhoud gaf aan de soort havo met 1100 leerlingen Afrikaanse en wereldgeschiedenis. Dat gebeurde in het Engels, want er zijn zeven officiële landstalen. Er waren maar liefst 900 leerlingen intern als uitvloeisel van het regerings beleid om de bevolkingsgroepen uit de verschillende regio's te laten samenwerken. Ze kwamen dan ook uit het gehele land, maar ge zien de hoge reis- en voedings kosten, moet de Zambiaanse re gering dit beleid nu laten varen. De leerlingen worden in 't vervolg meer in de eigen regio gezocht. Lindhoud was klasseleraar van 49 leerlingen, variërend van 13 tot 21 jaar. Ze gaan veertig uur per week naar school van 's morgens half zeven tot 's middags half een. Toezicht houden bij het eten en het huiswerk valt ook onder de taak van de leraren. En of je nu 10 of 35 lesuren hebt, je krijgt het- Peter en Teuni Lindhoud-Riedijk uit Tholen, na 2 jaar ontwikkelingswerk terug uit Zambia, een ervaring en een dochter rijker, 't Kostte vader Lindhoud wel een week om zijn kind aan te geven, want dan was het goede formulier er niet en dan ontbrak de ambtenaar weer op z'n post. Je moet veel geduld hebben in Afrika. zelfde loon. Peter Lindhoud had zelf 27-30 uur. Strafregels maken alleen indruk omdat 't papier kost. "Dat vindt men heel erg en het is helemaal verschrikkelijk, wanneer je iets voor hun ogen kapot scheurt. Ook schoolboeken waren heel schaars: 3 a 4 voor 100 leerlingen. Ik heb dan ook eindeloze verhalen op het bord geschreven. Soms kon ik in de provincie-hoofdplaats, 180 km van ons dorp, stencils maken, maar in Zambia heb ik wel voor m'n hele leven op ,t bord geschre ven." De leerlingen zingen veel, draaien platen en kijken naar films. Peter Lindhoud knoopte een les over de Tweede Wereldoorlog vast aan de vertoning van 'Een brug te ver". Het ging er dan zeer luidruchtig aan toe. Televisie was er in het afgelegen dorp niet. Via Radio Nederland Wereldomroep, de Belgische ra dio en de BBC bleven de Thole- naren toch goed op de hoogte van het werelden nationaal nieuws. vervolg op pag. 13 Tal van vrijwilligers werken zaterdag mee aan het ophalen, sorteren en inpakken van voedsel voor Polen. In de oude school te Scherpenisse, waar in december 1981 vele vaardige handen licht werk maakten(zie foto) is al heel veel kleding en schoeisel gesorteerd. In de oude school te Scherpenisse ligt al een lokaal vol met kleding en schoeisel, dat is gesorteerd en nagezien. Een aantal dames heeft sommige kledingsstukken zelfs gewassen en zonodig hersteld. Afgaande op dit voorraadaanbod, zal de medewerking van de Thoolse bevolking zaterdag even groot zijn als in december 1981. Het gaat met name ook om le vensmiddelen: koffie/thee/cacao, peulvruchten, suiker, vet/boter, pakjes soep, vlees-/visconserven, zeep(poeder)/tandpasta, chocola de/hagelslag, meelproducten, rijst/macaroni. Alles houdbaar verpakt, niet in glas. Dat alles wordt huis-aanhuis door vrijwilli gers opgehaald, waarna de pro ducten worden gesorteerd en worden verpakt in standaarddo zen. Dit vergemakkelijkt de ver deling in Polen. Iedere ontvanger van zo'n kant-en-klaar pakket krijgt dan een evenwichtig aan bod in levensmiddelen, van alles wat. Zeep, wasmiddel, tandpasta Juwelier horloger opticien Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Tel 01670-63385 Adri C Broekhuis en Zoon, een begrip voor kwaliteit en serviceI Advertentie I.M. en kaarsen worden apart verpakt in sinaasappelkistjes. Banketfa- briek de Waal en verpakkingsin dustrie Budelpack zorgen voor de standaarddozen, ook voor de kle ding. De sorteeradressen en de begintijden zijn per plaats: Tholen: 9.30 uur, hallen Schot Transport, sorteren vanaf 10.30 uur. Poortvliet: 9.00 uur, 't Ouwe Read'uus, sorteren vanaf 10.00 uur. Scherpenisse: TO.00 uur, oude schooi, sorteren vanaf 11.00 uur. St.Maartensdijk: 9.30 uur, pand Haven 10, sorteren vanaf 10.30 uur. Stavenisse: 10.00 uur, oude dorpshuis, sorteren vanaf 11.00 uur. St.Annaland: 10.00 uur, dorps huis, sorteren vanaf 11.00 uur. Oud-Vossemeer: 10.00 uur, fruit handel Hommel, sorteren vanaf 11.00 uur. Twee plaatsen Oorspronkelijk zou de inzameling voor drie plaatsen bestemd zijn, maar bij nader inzien heeft het comité 'Tholen voor Polen' met twee volstaan: Gadkowwielki op 37 km. van de Oost-Duitse grens met 1700 inwoners (480 gezinnen) en Sulechow op 70 km. van de grens met 10.000 inwoners (2800gezinnen). Het comité be schikt dankzij de bemiddeling van Karei Vreijsen, chauffeur bij Schot Transport, over brieven van de betrokken twee R.K. parochies waaruit de genoemde gegevens afkomstig zijn. Zij rekenen al op de zending, die maandagavond 24 januari in Polen zou moeten aan komen. Na de inzameling van zaterdag is er een week tijd voor sorteren, in pakken en laden. De motorwagen van Schot Transport met zo'n 8 a 9 ton lading wordt in Gadkowwielki gelost, de aanhangwagen met 14 a 15 ton in Sulechow. Zie ook nog de oproep van bur gemeester Baerends in Tholen- derwijs. Zondag a.s. wordt in de hervormde kerken op Tholen en St.Philipsland nog een collecte voor Polen gehouden. Het diaco naal beraad besloot namelijk de jaarlijkse gezamenlijke inzame ling collecte voor Polen te be stemmen. Het gaat om materiële hulp voor de protestantse min derheden. Het diaconaal beraad verwacht van de ruim 10.000 her vormden op Tholen en St.Philips land elk tenminste vijf gulden. Het Algemeen Burger Gasthuis in Bergen op Zoom heeft het be zwaarschrift tegen een verpleeg huis op Tholen ingetrokken. Dit onder de voorwaarde, dat de bouw van een verpleeghuis in Steenber gen geen nadelige gevolgen onder vindt. De intrekking gebeurde op uit drukkelijk verzoek van de ge meente Tholen, die er de voorkeur aan gaf, bij de oprichting van een verpleeghuis op het eiland aange wezen te zijn op de stichting Ver- pleeg- en Rusthuizen Zee- land(SVRZ). die o.a. Ten Anker, Sint Muartenshof en de Roze- boom exploiteert. Het College van Regenten van het ABG nam dc beslissing in haar vergadering van 6 januari. Het ABG had bij het ministerie van volksgezondheid een aan vraag ingediend voor een ver pleeghuis in westelijk Noord-Bra bant. Het ministerie gaf echter op 6 september 1982 een verklaring aan de SVRZ voor een verpleeg huis van 90 bedden op het eiland Tholen. Hiertegen tekende het ABG bij de Raad van State be zwaar aan. Volgens het ABG was de verklaring in strijd met de mi nimum omvang volgens de wet Ziekenhuisvoorzieningen. Ten tweede had de aanvraag betrek king op het totale verzorgingsge bied westelijk Noord-Brabant, waar het berekend tekort 290 be- draagt.(Op Tholen is het tekort 88 bedden). Als derde bezwaar noemde het ABG. dat geen over leg op gang was gebracht voor sa menwerking met een groter ver pleeghuis. Dit was één van de voorwaarden voor goedkeuring van de bouw van het Thoolse verpleeghuis. Op 23 november 1982 gaf het in middels van een andere naam voorziene ministerie van welzijn, volksgezondheid en cul- tuur(WVC) een verklaring aan het ABG voor oprichting van een gecombineerd verpleeghuis van 90 bedden- in Steenbergen. De splitsing van de ABG-aanvraag was daarmee een feit. Thoolse hulpverleningsgloed naar Poolse kilte 0 Zaterdag grote actie: 'Tholen voor Polen' Zondag collecte in kerken om de Polen de winter door te helpen 0 Vliegtuigbom bij Anna Jaco- bapolder bracht ontploffings gevaar 0 Thoolse ontwikkelingswer kers terug uit Zambia I) Horeca boos over concurren tievervalsing kantines en dorpshuizen 0 Zaadtelers willen rechtvaar digheid 0 E.E.G.-aardappelregeling valt niet overal in goede aarde 0 A.B.G-bezwaar tegen Thools verpleeghuis ingetrokken 0 Gastvrije Thoolse industrie op nieuwjaarsreceptie Staalspuitbedrijf in gebouw van Lammeren St.Maartens- dijk 0 Ook de balansopruiming be gint vandaag 0 4 W.H.S. bakte het niet bruin ■0 DE MENS IN NIET VOOR ZICH ALLEEN GESCHA PEN, MAAR OOK VOOR ZIJN VADERLAND EN ZIJN MEDEMENSEN. 0 Dit nummer bestaat ui 16 pa gina's U ontvargt deze week een wat andere Eendrachtbode. De redactiepagina's zijn ver nieuwd. De kolommen zijn smaller dan anders: acht in plaats van zeven kolommen per tekstpagina. Ook de kop jes van het. plaatselijk nieuws zijn in een fris jasje gestoken. Hopelijk draagt dit nieuwe beeld bij aan een prettig lees baar nieuwsblad, dat wij ook in 1983 elke week bij u thuis willen brengen. Redactie Eendrachtbode i j "We kunnen gelukkig nog iets nieuws verwelkomen", liet wet houder J. Versluijs weten. "Het zou wonderlijk zijn, als er bij het Thoolse bedrijfsleven geen pro blemen zouden zijn, maar toch mogen we hier weer een stuk werkgelegenheid begroeten. We zijn ook blij dat een leeg gebouw opnieuw een functie krijgt. Als gemeentebestuur steken we onze voelhorens uit en ook hier hebben we op bescheiden schaal kunnen bemiddelen, o.a. ten aanzien van de medewerking van de Nutsbe drijven", aldus Versluijs, die dinsdag net een rondgang had ge maakt langs verschillende bedrij ven. Na de kwalijke praktijken van een malafide b.v. die van Lammeren Staalconstructie over nam. verdween de werkgelegen heid voor dertien mensen en kwam het gebouw na een faillis sement leeg te staan. De malafide b.v. had het pand gehuurd van dhr. van Lammeren. Alleen de inventaris viel onder het faillisse ment. Aanvankelijk gaf dat nog VVONINGIIM RICHTÏNG Molenstraat tel. 01662-2445 Poortvliet Advertentie LM. problemen met de curator, maar dhr. van Lammeren slaagde er toch in een nieuwe huurder te vinden: Gritstraal b.v. hij ging daarbij niet over 1 nacht ijs na de nare ervaringen met de malafide b.v. die extra waakzaamheid ga ven hem na ingewonnen infor maties toch het nodige vertrou wen om het gebouw aan Grit straal te verhuren. Het gemeentebestuur overtuigde zich ervan, dat het nieuwe bedrijf milieu-hygiënisch en arbeidstech- nisch aanvaardbaar is. Zaterdag waren er al volop activi teiten waar te nemen en maandag en dinsdag werd er ook gewerkt om zo snel mogelijk aan de slag te kunnen. Gritstraal zou namelijk een grote opdracht hebben gekre gen, waarmee deze maand nog moet worden' begonnen. Het gaat om het stralen, spuiten en coaten van staalconstructies, balken, lei dingen en buizen. De nog aanwe zige inventaris van het gesloten bedrijf van Lammeren werd in overleg met de curator opzij gezet. Het personeel bestaat uit een vas te kern. bekenden van de twee di rectieleden. die de vakmensen hebben meegebracht. Er zouden ook vestigingen zijn in Rotter dam. Amsterdam en Zevenbergen waarbij de twee directieleden be trokken zijn. In eerste instantie lijken er geen werkkansen te zijn vopr het voormalige personeel van Van Lammeren. Over verdere achtergronden van het nieuwe bedrijf konden nog geen mededelingen gedaan wor den. Woensdag was men weer volop met voorbereidend werk bezig, waarbij een busje van Romeijn Staalconstructiebedrijf uit Roos endaal op het terrein stond. Volgens de P.Z.C. van woensdag zou een in september vorig jaar failliet verklaard West-Brabants Zandstraal- en Coatingbedrijf zich in St. Maartensdijk vestigen. De gemeente Tholen ontkent dat, maar kon op verzoek van de di rectie van Gritstraal geen ophel dering verschaffen. Wel failliet ging de H.R.C. Bene lux van dhr. E.A.R. van Schoone- veld te Scherpenisse, waardoor vier timmerlieden zonder werk kwamen. Dit bedrijf maakte be timmering voor horeca-inrichtin- gen. zoals bars in België en Bra bant. Hiervoor huurde men op de spuidam een loods van aardap- pelhandel Joh. van Houdt en zn. in verband met geluidsoverlast tijdens avondwerk had men ook ruimte gehuurd bij bouwbedrijf G.M. van der Werf op het Smer- diekse Industrieterrein. Er zou volop werk zijn. maar het bedrijf kwam in de problemen door grote achterstallige vorderingen die niet binnen kwamen. De vier perso neelsleden waren afkomstig van het voormalig bouwbedrijf Suur- land. zodat ze nu voor de tweede keer door sluiting zonder baan zijn. Het uit de Veilingweg in St. An- naland met de noorderzon ver trokken Constructie-, Machinere- paratieen Pijpleidingbedrijf G. Schilten b.v. is ook failliet ver klaard. Statutair was de onderne ming in Schiedam gevestigd. In het voormalige Cebeco-gebouw had men grootse plannen voor containerreparatie, die via de St. Annalandse haven zouden wor den aangevoerd. Daarvan is niet veel terecht gekomen. Evenals bij de overname van Van Lammeren, leek het geen zuivere koffie te zijn met deze B.V.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 1