Jan Overeenkam... crisis UMTERIflG-KIPmULOER PAK EVEN UW ZAKBOEKJE KAA BEE Bij verhuizing PREDIKBEURTEN 2 EENDRACHTBODE Donderdag 6 januari 1983 w.\ Tholen DEURL00 EN ZOON Na de dure decembermaand voordelig vis eten: EEN GOED BEGIN IS ND DE KUYPER KOPEN! SLIJTERIJ STURRIS Sint— Annaland Sint Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Sint— Philipsland VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD a.u.b. tijdig een adreswij ziging sturen aan Een- drachtbode, Postbus 5, St. Annaland of aan uw bezorger. WEEKENDDIENSTEN Mossel- en Zeevishandel Contr'Escarpe 11 Tholen tel. 01660-2799-2504-3257 LEKKERBEKJES a per 100 gram1 1.— GEBAKKEN SCHOL 1 per stuk1 1.— Advertentie I.M. Nieuwjaarsinstuif Ten Anker. Dinsdagochtend 10 uur was de grote zaal van bejaardenhuis Ten Anker he lemaal bezet met bewoners van de flat, verzorging en ziekenafdeling, en niet te vergeten het immer actieve personeel. Maar tevens waren er naast de verschil lende familieleden, de dames van het Welfarewerk, de hulpdienst "Graag Gedaan", bestuurslid van de ANIB en andere belangstellenden. Directrice mevr. N.G. Koole-de Bour- graaf wenste alle aanwezigen een ge lukkig en gezond 1983, en sprak tevens een gelukwens uit aan het adres van "de kok". Dhr. W. van Loon zwaait namelijk 10 jaar op uitstekende wijze, de scepter, in de keuken van Ten Anker. Hem werd daarvoor een bloemetje overhandigd. Daarna volgde een gezellig samenzijn waarbij men werd voorzien van een drankje en een hapje om op het nieuwe jaar te toosten. Naar BLOEMSIERKUNST "DALEM" Voor bloemen en planten, bruidswerk en ander gelegenheidsbloemwerk. Tel. 01660-2788 Kon. Julianastraat 44 Tholen Advertentie I.M. Bingo bij Paspartoe Paspartoe begint het nieuwe jaar met een nieuwjaarsbingo op zaterdag 8 ja nuari. Vanaf acht uur is de plaats van handeling weer het oude en vertrouwde jeugdhonk van Meulvliet. Er wordt ge hoopt op een goede opkomst, onder het motto: hoe meer zielen.... Rommelpot met een goed doel Op oudejaarsdag en donderdag daar voor, stapten een twintigtal kinderen rond. die de muziek van de traditionele rommelpot hadden aangevuld met een busje "voor het goede doel". Uit het liedje dat ze erbij zongen, wel op de wijze van "Klein zieltje" maar met een andere tekst, bleek dat zij nu eens geld vroegen voor "Woord en Daad" en niet voor zich zelf. Er werd door de meeste mensen spontaan gereageerd en mevr. L. v.d. Have van het plaatselijke comité van de reformatische hulpaktie Woord en Daad (zij maakte ook het liedje) mocht bij elkaar zo'n ƒ831.80 ontvan gen. "Wij staan hier nu niet voor ik en mijn maat maar vragen een kleinigheid voor Woord en Daad. Wij hebben genoeg, ja soms zelfs teveel maar daar is honger en armoe hun deel, 't Oudejaar uit. 't nieuwe jaar in, m'n busje staat open... enz.' De inz_ \eling werd gehouden door leerlingen van de Eben Haezerschool. De Kuyper jonge, een sublieme borrel. De Kuyper vieux brandy, een topkwaliteit De Kuyper citroenbrandewijn, gun uzelf puur natuur14ill5 Hoogstraat 2 01660-2237 Tholen Advertentie I.M. Kapsalon 't Koetshuys geopend Aan de Minneputtestraat vlakbij de nieuwe N.M.B. is woensdagavond kap salon 't Koetshuys geopend. "Het is een hele aanpak, maar ik heb er toch posi tieve verwachtingen van. 't Zal best wej gaan", zegt Diny Simons. Op 19-jarige leeftijd werd ze zelfstandig kapster in Steenbergen, waar ze vijfjaar een zaak exploiteerde. Toen eisten kin deren de grootste aandacht op. Die gaan inmiddels naar school. De fam.Simons verhuisde intussen ook naar Tholen, waar in de Hoogstraat het kapstersbloed sneller ging stromen. Na zes jaar uit ,t vak te zijn geweest, wilde ze weer aan de slag. Eerst zou de eigen woning ver bouwd worden, maar dat bleek geen goede oplossing. Toen werd er twee maanden naar een pand gezocht en tenslotte kon van de fa.Contant een ruimte gehuurd worden in de Minne puttestraat. Voor de Kerst lukte 't niet meer om de inrichting klaar te krijgen. "Ik heb lang getwijfeld, maar de balans is toch naar deze kant doorgeslagen. Er is een mérkt voor een tweede kapster in Tholen. De haren moeten toch geknipt worden en 't is veel kort tegenwoordig. Er wordt meer zorg aan besteed. De tijd van lange, onverzorgde haren is voorbij. Er is vakmanschap nodig om een meer vloeiende, vrouwelijke lijn in de haren te brengen. Ik vind dit werk nog steeds heel leuk en daarom blijf ik bij met bijscho ling en beurzen", aldus mevr.Simons. Ze heeft de zaak heel bescheiden opge zet met drie kaptafels en een droogbank. Er zijn mogelijkheden voor uitbreiding. De kapster werkt met Indola/Ganger produkten, geassisteerd door een erva ren medewerkster uit Bergen op Zoom. "Ik ben blij dat ik nu bezig ben na een lange voorbereiding en vier weken ver bouwen", zegt mevr.Simons, die met haar man en kinderen woensdagavond vele felicitaties in ontvangst nam. Na de sluiting van de kapsalon in de Kerkstraat en de herensalon van J.W.de Rijke in de Dalemsestraat, was alleen Saskia op de Markt nog over. terwijl kapper J.v.d. Reest uit Scherpenisse zit ting houdt in de voormalige kappers zaak van S.de Korte in de Hoogstraat. Voor 5600 inwoners lijkt een nieuwe voorziening als kapsalon 't Koetshuys dus geen overbodige luxe. 32 jaar zorg voor preekvoorziening Na de ochtenddienst van zondag 2 ja nuari heeft de kerkeraad van de Gere formeerde Kerk afscheid genomen van dhr. W. Lindhout, die ruim 32 jaar zorg droeg voor de preekvoorziening. Daarbij zorgde hij eveneens voor de predikbeurten van de Gereformeerde Kerk in Poortvliet gedurende 22 jaar. Dhr.Lindhout werd in de kerk toege sproken door voorzitter C.Jansen, die hem naast woorden van dank, tevens een boekenbon overhandigde en een geschenk. Dit bestond uit een mooie fo to van de preekstoel, leeg, die volgens voorzitter Jansen, "door Uw moeite en inzetting, nooit leeg bleef'. Daarna sprak ook dhr. Uijl, voorzitter in Poort vliet, dankwoorden aan het adres van dhr. Lindhout. "U deed Uw werk zeer tot tevredenheid, ondanks alle moeilijk heden die soms opgelost moesten wor den. Dominee's die wél om 3 uur maar niet om 5 uur willen komen, niet om 10 uur 's ochtends maar wel om 3 uur 's middags, en ga maar door". Vooral wanneer een gemeente vacant is, aldus beide voorzitters eist dit werk veel ge duld, en veel doorzettingsvermogen. Met een handdruk dankten alle aanwe zigen dhr. Lindhout voor zijn werk zaamheden. De preekvoorziening, een werk dat meest achter de schermen ge beurde, is sinds 1 januari in handen van de fam. J.v.d. Merbel overgegaan. Na afloop was er in hét Visnet een korte bijeenkomst ter gelegenheid van het nieuwe jaar, met daarbij een kopje kof fie. verzorgd door koster Quist. Bedankt voor beroep Ds.Visser uit Nieuwland heeft onlangs bedankt voor het beroep, dat door de N.H. gemeente op hem was uitgebracht. Klaverjastoernooi Hof van Holland Dat de lange winteravonden gezellig sa men worden doorgebracht, bewijst het klaverjastoernooi van donderdag 30 de cember in Hof van Holland. Er was een grote belangstelling, want maar liefst 44 dames en heren namen aan het kaart- gebevren deel. De hoofdprijs, een diner voor 2 personen, geschonken door dhr.P.Schot, was voor R.v.d.Brink, die 5759 punten bijeen kaartte, 2 W.Schot 5613 p, 3 P.v.d.Velee 5496 p, terwijl Jo Jansen met 2922 p. de poedelprijs in de wacht sleepte. Voor alle andere deelne mers was er een leuke prijs, terwijl ook bakker Gladdines zich van zijn gulle kant liet zien. De organisatie was in handen van W.Schot en P. van Dijke. Melk en honing voor bejaarden De generale repetitie van Rederijkers kamer De Eendracht in de Oud-Vosse- meerse Vossenkuil werd onder meer bezocht door 42 Thoolse soosleden. De groep vertrok dinsdagmiddag 28 de cember rond half twee met de bus naar Oud-Vossemeer, waar ze samen met ouderen uit dat dorp en uit Poortvliet genoten van het toneelspel 'Van melk en honing'. Na een gezellige middag was men rond zes uur weer thuis. Nieuwjaarswensen Het bestuur van de N.C.V.B.-afdeling organiseerde ter gelegenheid van het nieuwe jaar in de Wingerd een koffie ochtend. Een veertigtal dames gaf dins dagochtend gehoor aan de uitnodiging. Presidente mw.S.W.Tichem-Zacharias- se bood allen namens het bestuur de beste wensen aan. Vervolgens zong men Ps. 27 I en 7, waarop ook de schriftle zing betrekking had. Na het gebed was er een korte meditatie en werd Gez. 424 1 gezongen. Tijdens de koffie werd er geanimeerd gesproken, wenste men el kaar 'veel geluk en gezondheid' en las mw.Tichem nog een gedicht. Na het zingen van Gez. 293 'Wat de toekomst brenge moge' vetrok men weer huiswa arts. Het volgende weerzien staat op het programma voor 19 januari. Ontboezemingen Een verhaal over het doen en laten in haar verkeringstijd rond 1960 leverde onze correspondente mw.J.Meerman- Ottevanger een Tros-radio op. Donder dag 30 december werd op Hilversum 3 een programma uitgezonden met platen uit I960 en ter afwisseling door luiste raars ingezonden verhalen. De Tros- programmaleiding vond het briefje van Jopie de moeite waard en d.j. Hugo van Gelderen las de avonturen voor in het ochtendgedeelte. Aanvaring bij dichte mist. Het scheepvaartverkeer in het Schelde- Rijn kanaal liep donderdagavond 30 december rond 18.00 uur ernstige ver traging op na aanvaringen in dichte mist. Daarbij waren vijf schepen be trokken. De aanvaring deed zich voor boven de Kreekraksluizen. Toen kwam de sleepboot 'Tangrina' met de slepen 'Marina' en 'Felix' in aanvaring met het motorschip 'Lianne'. Het laatste schip liep aan de grond. De sleepbootcombi natie ging voor anker, maar werd op haar beurt weer aangevaren door de Duitse tanker 'Gefo'. Er was hier en daar toch nogal schade. Dinsdagavond omstreeks 18.00 uur werd de bij het groene licht in het Tho- lense Gat tegen stenen glooing omhoog gevaren Stella vlot getrokken door de 'Breesand'. De 'Stella' had bij de aan varing schade opgelopen. In ruste Op 30 december werd omstreeks half twee 's nachts een slapend persoon aan getroffen achter zijn autostuur ter hoogte van de opslagplaats van Rijks waterstaat. Tegenover de politie werd het een wat onsamenhangend verhaal over ruzie met vrienden. De bestuurder bleek M.G. uit Oud-Beijerland te zijn die werd geadviseerd maar naar huis te rijden. Aanrijdingen. Op 25 december was er een aanrijding op de kruising Simon-Lindhout-Julia- nastraat. De heer J.C.J. de B. verleende geen voorrang aan mevr. G. van E-B, beiden alhier. Een kabelteveekastje werd vernield en de auto's liepen ook schade op. De Casema werd van de schade op de hoogte gebracht. De eigenaren van een tweetal in de be bouwde kom geparkeerde vrachtwagens kregen van de politie een kaart toege stuurd, aangezien de afmetingen van de wagens de toegestane limiet overtroffen en dan niet in de bebouwde kom mag worden geparkeerd. Het kostte een be keuring. D. van der S. deed aangifte dat zijn an tenne van de in de Wilhelminastraat geparkeerde auto was vernield. Een aanrijding was er ook in de Mach- teld van Gelre- en Molenvlietsestraat. Toen de bestuurster van een auto, mevr. A.M.K.P. alhier afremde bij het naderen van een auto uit de Machteld, zag de achteroprijdende bromfietser E. van K. uit Poortvliet, die ook op de Molen- vlietsedijk reed, dat te laat. Er volgde een overigens niet zo hevige botsing. Welwas de voorvork van de bromfiets gebroken. Er was geen persoonlijk letsel. Boom op de weg Tijdens de storm van 4 januari bleek een boom voor drie kwart op de Nieuw- landse Kruisweg te liggen. De politie werd op de hoogte gesteld, die op haar beurt het waterschap inlichtte. Toen werd de hindernis opgeruimd. Aan de Molenvlietsestraat werd de top uit een eikenboompje gezaagd. Niet be kend is of er gebrek was aan openhaard brandstof, dan wel dat uitzicht werd be lemmerd of er alleen maar vernielzucht een rol speelde. Actie voor Polen De actie voor Polen op zaterdag 15 ja nuari komt dichtbij. Jeugdverenigingen en andere vrijwilligers hebben zich al bereid verklaard om mee te werken aan de inzameling en het sorteren van de levensmiddelen bij transportbedrijf Schot aan de Postweg. Het ophalen be gint 15 januari vanaf half tien en de sorteerders kunnen vanaf half elf aan het werk. Er worden kant-en-klare pak ketten gemaakt, zodat er meer mensen nodig zijn dan vorige keer. Wie belang stelling heeft, kan zich melden op het contactadres, fam. Rens, Jan van Blois- straat 22, Tel. 3697, waar u nu al kleding kunt brengen. Dat wordt tevoren al na gezien bij de centrale kledingverwerking in Schepenisse Collecte Een collecte voor Kerk en Samenleving heeft in de Sint Willebrorduskerk 169,95 opgebracht. Bejaardenmiddag In de kantine heeft de ontspannings commissie van de v.v.Vosmeer een ge slaagde bejaardenmiddag georgani seerd. Maar liefst 52 bejaarden hadden op de uitnodiging gereageerd en na het gebruikelijk bakje koffie begon men aan een bingo-spel. Men week af van het gebruikelijke doorkrassen van de num mers. Er werd met schuifplankjes ge werkt, wat als positief werd ervaren. Daarbij keek men niet op een paar stui vers, want alle deelnemers werd een prijs aangeboden, terwijl er ook nog een aperitiefje was. Biljarten Krijt op Tijd: M.Ista 20 beurten kortste partij en hoogste serie 10 caramboles. M.Moerland-A.Aarnoudse 0-2, H. van Daalen-F.Hommel Abr.zn. 0-2, W. de Leeuw-A. van Daalen 2-0, A.Haver- mans-M.Ista 0-2. De Treffers: C.Burgers 15 caramboles hoogste serie. B. den Hollander kortste partij 21 beurten en J.Geuze met 2.81 beste gemiddelde. H.Hommel-B. den Hollander 0-2, G.Havermans-J.Burgers '0-2, P. de Leeuw-J.Etiënne 2-0, B. den Hollander-J.Geuze 2-0, J.Gevze-L. van Wezel 2-0. Vogelkweekkampioenschap voor Vogelvriend Dhr.J.Neele, lid van de vogelkwekers- vereniging de Vogelvrienden heeft op de tentoonstelling van het district Zeeland in Clinge het kampioenschap behaald met een mozaïek rood kanarie. Bij el kaar waren er in Clinge 951 vogels ten toongesteld, wat 100 meer was dan vorig jaar, toen de Vogelvrienden succesvol organisator was van de districtstentoon stelling. Voedselinzameling Het draaiboek ligt al klaar voor de voedsel- en kledinginzameling op zater dag 15 januari ten behoeve van de in woners van twee Poolse dorpen. Vanaf 10 uur beginnen leden van de voetbal vereniging met de ophaalactie, waar voor Pipping, Jan van Poortvliet, Bosters van Wezel en Hommel de bestelauto's inzetten. Buiten het dorp nemen de he ren C. de Wit, M. Boonman en P. Rog geband routes voor hun rekening. Het sorteren gebeurt bij de fam. Hommel aan de Hiksedijk, o.a. door meisjes van de gymnastiekvereniging. Wie kleding heeft, kan dat nu al afgeven OPTICIÊN - OPTOMETRIST O.V. - CONTACTLENSSPECIALIST A.N.V.C. Steenbergsestraat 20-22, Bergen op Zoom. Advertentie I.M. bij de fam. Schipper. Dr. Renesstraat 11, tel. 2903. Piratenzender tot zwijgen gebracht. Op oudejaarsdag heeft de politie rond vier uur de piratenzender 'de vrije vogel' uit de lucht gehaald. De zender was nog maar een viertal weken in de ether en had een goed uur eerder de laatste uit zending 1982 afgesloten. De apparatuur werd in beslag genomen en proces ver baal opgemaakt. Volgens de telegraaf- en telefoonwet is illegaal zenden nog steeds een misdrijf. Voorjaarsstemming beste foto De fotoclub was tevreden over de ten toonstelling rond de jaarwisseling, die 190 bezoekers naar het dorpshuis trok, van wie 90 op nieuwjaarsdag. Donder dag en vrijdag was het minder druk. Vorige keer kwamen er maar liefst 323 mensen, maar toen duurde de expositie vier dagen. De bezoekers wezen een zwart-wit foto van Besman den Braber als beste opna me aan. Het was een zogenaamde soft- focus foto van een huis in voorjaars stemming aan de Groeneweg onder St. Maartensdijk. Tweede werd een foto van opspattend water, gemaakt door Piet Stols uit Tholen. Besman den Bra ber tekende voor de derde beste foto: een ei. Er waren verder inzendingen van Bram Goedegebuure, Jan Walhout, Adri Fase en Leo Kortenbout, alsmede Ad den Engelsman uit St. Philipsland. Er waren veel foto's van het eiland, maar ook stillevens als appels, spijker en rol len closetpapier. De paarden van Brooi- jmans waren levendiger. Ook uit verre landen waren er opnamen, zoals de fo to's van Joegoslavië en de dia's van Dri Fase uit Indonesië. Bij de officiële ope ning, woensdagavond 29 december, toonde voorzitter Paul Westerman uit Tholen zich verheugd, voor de vijfde achtereenvolgende keer de fototentoon stelling te kunnen houden. Twee maan den geleden zag hij 't nog niet zitten gezien het beperkte aantal aanmeldin gen. "Deze expositie is een bewijs dat de kleine kern van de grote groep waarmee we begonnen, nog tot iets groots in staat is. De foto's mogen er toch wezen", zei de voorzitter. Het afstoten van het fotohuisje in de Nieuwstraat noemde hij een stevige, maar goede verandering. Een' enorne kostenpost was verdwenen en daardoor kwam er financieel ruimte voor begelei ding door dhr. Broere. Hij maakte van de leden bewustere fotografen, die zich uitleven vanaf de sluiterknop tot aan de tentoonstelling. De voorzitter dankte de beheerster mevr. van Dijke voor het be schikbaar stellen van de beker met in scriptie voor de winnaar van de pu blieksprijs. Samen met de voorzitter van de beheerscommissie, dhr. N. Ph. van der Weele' onthulde hij het nieuwe em bleem van de fotoclub, ontworpen door Piet Fase Wzn. Dhr. v.d. Weele bracht naar voren, dat de beheerscommissie met de fotoclub een band had gesmeed. Voor het vierde achtereenvolgende jaar verleende men financiële steun aan de tentoonstelling. Hij zette echter een vraagteken of dat traditite zou worden, want in het nieuwe dorpshuis staan er meer culturele aciti- viteiten te gebeuren. "Op het moment dat u met de bijdrage stopt, ben ik bang dat er geen fototentoonstelling meer is", merkte voorzitter Westerman op. Dhr. v.d. Weele vond, dat de entreeprijs van 1 gulden wel hoger kon. Aan de waarde van de fotografie twijfelde hij niet, want pas had hij nog met genoegen een foto van zijn schoolklas, vijftig jaar geleden, bekeken. Dat was een mooie herinne ring. A.s. maandag 10 januari haalt Accele rando oud papier op in wijk I. Advertentie I.M. Zaterdag 15 januari De voedsel- en kledinginzameling voor Polen vindt zaterdag 15 januari plaats. Vanaf tien uur nemen vijf ophaalploe- gen elk een aantal straten voor hun re kening. De levensmiddelen worden daarna in het dorpshuis gesorteerd, ook 's middags nog. Er moeten namelijk kant-en-klare pakketten worden ge maakt. Wie wil meehelpen, kan zich opgeven bij W. Heijboer, Ring 66, tel. 2752, waar u nu al kleding kunt brengen. Dat wordt tevoren al nagezien bij de centrale kledingverwerking in Scherpe nisse. Actie voor Polen De EHBO haalt zaterdag 15 januari voedsel en kleding op voor Polen. Vanaf tien uur gaat men op pad en vanaf 11 uur wordt er gesorteerd in het oude dorpshuis in de Poststraat. Wie wil hel pen, is welkom. Meldt u alvast bij de fam. van Rossum, Buurtweg 18, tel. 2575, waar u ook al kleding kunt bren gen. Kleding, schoeisel en speelgoed kunt u ook brengen op de beide lagere scholen, Rehoboth en de Schalm. Bij Bakker de Ruiter, bakker Hendrikse, slager Gunst en de Spar staan dozen waar ook levensmiddelen kunnen wor den meegegeven. Oud-papier zending Vrijwilligers van de oud gereformeerde kerk haalden ten behoeve van de zen ding 4350 kg. oud papier op. Rustige oudejaarsnacht De oudejaarsnacht is evenals vorig jaar rustig verlopen. Er was veel vuurwerk, maar het bijna een traditie geworden verbranden van autobanden bleef ook dit jaar weer achterwege, nadat de fa milie De Rijke op de Stoofdijk enige jaren geleden ernstige overlast van het banden stoken had. Wel verzamelden onbekenden enkele autobanden en wierpen ze op een hoop bovenop de dijk ter hoogte van de zuiveringsinstallatie. Ze wilden echter niet branden. Op nieuwjaarsavond wist men de banden wel tot het vlampunt op te laten lopen, wat wel een late inluiding van het nieu we jaar was. Tevens werd een ruit van het bushokje gebroken. Nieuwe dakpannen Irenestraat Op de huurhuizen in de Prinses Irene straat werden in de afgelopen weken nieuwe dakpannen gelegd. Een aantal pannen waren poreus, zodat vervanging door aannemingsbedrijf Burgers uit Tholen geen overbodige luxe was. Voetbal kwijt Na eerdere waarschuwingen werd van de op de Bloemenlaan voetballende jeugd de bal door de politie afgenomen. Vlakbij huis vindt u een grote collectie geboortekaartjes, huwelijkskaarten, ver lovingskaartjes, jubileumkaarten, enz. Bekijk onze monsterboeken eens, u bent van harte welkom. Voor familie- vereni- gings- en zakendrukwerk naar drukkerij Limovi, Dorpsweg II, Scherpenisse, tel. 01666-2639. Advertentie IM Voedselinzameling Leden van de brandweer en de muziek vereniging halen zaterdag 15 januari vanaf half tien voedsel en kleding op voor Polen met bestelauto's van Van Houte, Verjaal en Hommel. De sorte ring begint om half elf in het pand Ha ven 10, de voormalige supermarkt/wo ninginrichting. Vrijwilligers kunnen zich nog melden bij de fam. Schreuders, Bloemenlaan 122, tel. 2131, waar u nu al kleding kunt brengen. Chinees vuurwerk bij 'de Chinees' Een honderdtal inwoners keek in de oudejaarsnacht op de Spuidamstraat naar het chinees vuurwerk. De beheer ders van het restaurant 'Eiland Tholen' hadden een touw gespannen van de dakgoot naar de begane grond, met daaraan vuurwerk vastgemaakt. Het kijkplezier was echter van korte duur, want de luide knallen waren slechts een kwartier te zien en te horen. Vervolgens was er nog wat siervuurwerk, zodat om half één iedereen weer op weg ging naar het café of de huiskamer. Met de politie op de achtergrond verliep de overgang van oud naar nieuw in ons dorp plezierig en zonder problemen. Zaterdag 15 januari Een aantal dames zijn al een paar weken bezig met het nazien van kleding in de oude school, maar zaterdag 15 januari is de grote ophaaldag vanaf 's morgens tien uur. Dan kunt u levensmiddelen en kleding/schoeisel meegeven voor twee dorpen in Polen, die met grote schaarste te maken hebben. Verschillende artike len zijn op de bon, maar als men bonnen heeft, is er geen zekerheid dat de artike len er zijn. Dhr. Beeke komt met zijn auto binnen de bebouwde kom, dhr. E. Hage buiten de bebouwde kom. De fam. Hage, Weststraat 1, tel. 2493, is het plaatselijk contactadres. 'T J' ikii O. y'-i lw, Zonder trapketting Bij bromfietser E.S. die werd aange houden omdat hij zonder verlichting reed werd tevens geconstateerd, dat hij het zonder trapketting deed. Dat bete kent de mogelijkheid van opgevoerde snelheid. Eten voor Polen Volgende week zaterdag 15 januari staat de inzameling van voedsel en kleding op het programma. Vanaf negen uur kunt u bestelwagens van Bouman-Potter en Hommel verwachten met diverse vrij willigers, die huis-aan-huis langskomen. Vanaf tien uur begint het sorteren in 't Ouwe Raed'uus. Aangezien er kant-en- klare pakketten gemaakt moeten wor den, zijn er meer helpers nodig dan vo rige keer. Wie wil meehelpen, kan in 't Ouwe Raed'uus terecht, ook 's middags. Bij de fam. Donken, Lange Zandweg 2, tel. 2365, kunt u nu al kleding brengen voor de centrale kledingverwerking in Scherpenisse. Burgerlijke stand Geboorte: Abramina Maria dv J.C.Vis- ser en P.J. de Bruijne, Rocky zv H.G.Groos, Jannetje dv J.Reijngoudt en L. van der Est, Marinus Jacob zv H.Ge luk en P.S.Ampt, Lena dv J.C.Filius en L.M.Noorthoek, Pieternella dv J.Kosten en P.A.Wagemaker. Huwelijk: Theodorus Adrianus Anto- nius van Someren met Maria Elizabeth Bolier. Overlijden: Jacobus Anthonie Stols 79 jr, Laurina Kunst 35 jr. ev G.Glasber gen, Abraham Maarten Hooglander 11 mnd. Bloedafname Rode Kruis Vrijdagavond 7 januari kan elke gezon de inwoner van 18 tot 65 jaar weer een halve liter bloed geven in de Druiven tros. Van zeven uur tot half tien staan de medewerkers van de bloedtransfusie dienst uit Amsterdam en verschillende 'schudsters' voor u klaar. Bloed is nog steeds hard nodig bij operatie in zieken huizen, e.d. Daarom rekent het Rode Kruis op alle inwoners. Tijdens de periode van hoogconjunctuur zei mijn goede vriendin Kee, waar ik gewoonlijk de laatste december-feestdagen doorbreng, het maar eens eenvou dig te willen doen. Dat was toen ook wat in de mode, want van alle kanten riepen de zich eveneens in wellust wentelende maatschappij-kritici ons toe, dat de welvaartsbeschaving lichamelijk naar de afgang voerde. De buikjes kregen een te grote omvang. Zo nam ik dat jaar dus ook genoegen met een kerstmaal, bestaante uit groentesoep, boerekool met worst en een mandarijntje toe. Nu echter de crisis ons weer bij de kladden heeft, mocht ik bij m'n vrienden weer ongehinderd schransen zoals gevulde kalfsborst, eend en kalkoen, ossehaas, en garnalen vooraf. Een heldere bouillon tussendoor en tot slot een bord bavarois, het geheel gelardeerd met een krat wijn en geblust met koffie. Lekker boeren toe. Dat was dan crisis '82. Laat ik er verder voorlopig nog maar het zwijgen toe doen. De bladzijde is nog zo schoon in 1983. THOLEN vr. 7 jan: De Tol, 20 u. klaverjas - koppel - wedstrijd ma. 10 jan: Meulvliet, 19.30 u. praat avond aquariumver. za. 15 jan: 20 u. Meulvliet, Margiet Es- huijs Band SCHERPENISSE do. 6 jan: 14.30 u. Hoeksteen, bejaar denmiddag vr. 7 jan: Holland Huis, 20 u. alg.verg.IJsclub za. 8 jan: Holland Huis, 20 u. dansavond POORTVLIET woe. 12 jan: 19.30-20.30 u. trimgroep gymzaal ma. 17 jan: Tolrust 20 u. alg.verg.plat tel.vrouwen di. 18 jan: 't Ouwe Raed'uus, 19.30 u. discussie-avond NCVB vr. 21 jan: Tolrust 19.30 u. alg.verg.VVN bedrijfsquiz SINT MAARTENSDIJK vr. 14 jan: café Smerdiek, 19.30 u. jaar- verg. Oosterscheldevissers do. 10 febr: 18.30 u. bloedafname Rode Kruis Haestinge BERGEN OF ZOOM tm 23 jan: H. de Miranda en J. de Bek- ker, sieraden, tekeningen en pentek. Markiezenhof, dag. 13.30-17 u. ma. ge sloten za. 8 jan-20 febr: 'Hoe wordt een schil derij gemaakt'. Markiezenhof, dagelijks 14-17 u., behalve ma. en 14 en 15 febr. zo. 16 jan: 12 u. Markiezenhof, meisjes koor en Brabants Saxofoonkwartet, hofzaal zo. 30 jan: 12 u. Markiezenhof, koffie concert Smalstads Mannenkoor, hofzaal film film film film ROXY 1: E.T.(4) Spielberg - a l. do 20 u. vr za 18.45 21.15 u, zo 14. 16.30, 18.45 21.15 u. Pornoweekend in Amsterdam - vr za 23.30 u. ROXY 2: So Fine -12 jr. do 20 u, vr za 19 21.30 u, zo 14, 16.30, 19 21.30 u. E.T. - a.l. ma, di woe 20 u. CINEMACTUEEL 1: Young Doctors in Love(3) -12 jr. do, di woe 20 u, vr za 19 21.30 u, zo 14, 18.30, 19 21.30 u. Het Verlangen van Veronica Voss - ma. 20.30 u. CINEMACTUEEL 2: De Boezem- vriend(5) - a.l. do, ma, di, woe 20 u, vr 19 21.30 u, za 14, 19 21.30 u, zo 14, 16.30, 19 21.30 u. CINEMACTUEEL 3: Reds(Warren Beatty/Diane Keaton) - 12 jr. dagelijks 20 u. zo 14 20 u. ALLE SOOR I EN Zuid-Ooslsingel 43 Tel. 34368 BERGEN OP ZOOM Advertentie I.M. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. eerw.hr. De Groen. Herkingen HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds.D.J.Monshouwer, Bergen op Zoom GEREF. KERK 10(HA) en 17 u.(dankz) ds.A.C.Verheul. Sleeuwijk CHR. GEREF. KERK 10 en 19.30 u. ds.J. van Veenendaal. Barendrecht GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND 10.45 u. mw.Thiemen, Gouderak R.K. KERK za. 19 en zo 9 u. H M is OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10(bedHA) en 18.30 u. ds.Th.W.H. v.d. Heijden woe. 12 jan. 14.30 u. huw.bevest. ds. Van Bennekom, Scherpenzeel GEREF. KERK 10 v. ds.J. van Galen, Bergen op Zoom 15 u. dhr.A.Janse. Roosendaal CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst 14.30 u. ds.J.Veenendaal, Barendrecht GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 v. leesdienst R.K. KERK za. 17.30 en zo 10.30 u. H.Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds.M.D.Geuze(bevest.diake nen) GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE lO(voorbHA) en 18 u. ds.B. den Butter OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst di. 11 jan. 19.30 u. ds.M.Pronk. Dor- drecht(bedHD) SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds.J.G. van Loon woe. 12 jan. 19.30 u. ds.J.G. van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds.J.Blonet, Overschie 19 u. ds.D.J.Monshouwer, Bergen op Zoom OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst R.K. KERK zo. 10.30 u. H.Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand.J. van Wijk, Nederhemert 14.30 u. ds.Tj. de Jong GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. dhr.vdHeijden. Dordrecht woe. 12 jan. 19.30 u. ds.Koster, Klaas waal POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds.Tj. de Jong GEREF. KERK 10 en 14.30 u. dhr.T.Walhout. Breda GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds.A.B.Cysouw GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst 15 u. ds.C.Harinck. Oostkapelle OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds.A.v.d.Meer ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds.A.Vos, Bergen op Zoom 15 u. kand.A.W.Mol, Roosendaal za. 8 en zo. 9 januari 1983 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse(pat.Dr.Padt) DrMellema, Tholen, tel. 01660-2377 Sint Maartensdijk, Sint Annaland, Sta- venisse en Scherpenisse(pat.Dr.v.d.Bel) Dr.Noteboom, Sint Annaland, tel. 01665-2400 Sint Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545 WIJKVERPLEEGSTERS Zr.Steketee, Oud-Vossemeer, tel. 01667-2476 TANDHEELKUNDIGE HULP Tel. 01660-3988( Roefs), 01666- 3963(Tas), 01682-4187(Vos) en 01886- 4324(Wouters) DIERENARTS Dr.A.Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 19.30-19.30 u. eji za. 9-9.30 u. NAZORG BORSTAMPUTATIE Iedere le di vd mnd contactochtend z'huis L'berg ma-vr tel. 01640-37980 ANONIEME ALCOHOLISTEN Tel. 01660-3742. Tel. 01640-50395 d/n, groepsavonden elke di-do 20 u. ge- zondh.centr. L.Pourquinstr. 1 BoZ WELZIJNSORGAAN Alg.Maatsch.Wrk, gez.verzorging en in- fowrk.dag. 8.30-10 u. Zws.Inst.Geeste lijke Volksgez.heid elke di-do-vr.mor- gen 9-10 u. na afspr. ADVIESBUR. GEHANDICAPTEN F.Jelderda, 't Keeten 10, Sint Philips land, tel. 01677-2533 TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geest, en soc.nood tel. 01180-15551 BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor mishandelde vrou wen, pb 231, M'burg d/n tel. 01184-14645 OPPASCENTRALE Tel. 01660-3894 en 01667-2178 AMBULANCE RODE KRUIS Tel. 01666-2954 STORINGEN ENERGIE Tel. 01660-3250 gebruikers PZEM, bui ten kantooruren tel. 01184-79191 HOOGWATERSTANDEN do. 6 tm vr. 14 jan. 1983 uur donderdag 6 8.46-21.23 vrijdag 7 9.40 - 22.26 zaterdag 8 10.44 - 23.35 zondag 9 11.55 maandag 10 0.45 - 13.04 dinsdag 11 1.49-14.05 woensdag 12 2.40 - 14.52 donderdag 13 3.17-15.33 vrijdag 14 3.48 - 16.08 do 6 jan. 5.00 u. Laatste Kwartier za. 8 jan. 10.44 u. doodtij

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 2