THOLENDERWIJS STORMVLOEDWAARSCHUWING wm VAN DER GRAAF HET VERMOLMDE VOETSTUK Verhuizingen in het A.B.G. informatierubriek van de gemeente tholen NIEUWJAARSRECEPTIE 0UDEJAARSC0NCERT OP GEMEENTELIJKE BEIAARDS VOORZICHTIG MET VUURWERK WIJZIGING NADERE REGELEN BOUWVERORDENING DATA RAADSVERGADERINGEN IN 1983 HINDERWET; BEKENDMAKING KENNISGEVING VAN ONTWERP BESCHIKKING SLUITING GEMEENTEHUIS VRIJ DAGMIDDAG WIJZIGING OPHALEN HUISVUIL OP 31 DECEMBER Margriet Eshuijs in Meulvliet Donderdag 30 december 1982 EENDRACHTBODE Laten we zacht zijn voor elkaar SPREEKUUR WONINGSTICHTING SPREEKUREN B. EN W. orgels - piano's Kerkstraat 14 - Bruinisse - tel. 01113-1379 UJ \il f STICHTING "BETER WONEN" SCHILDER Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 -5 Sint-Maartensdijk Tel 01666-2955 Maandag 3 januari 1 983 van 1 7.00-1 8.00 uur. Ter gelegenheid van het nieuwe jaar 1983 houdt het gemeentebestuur een receptie voor de inwoners van Tholen, besturen van verenigingen, instellingen en be drijven, alsook andere relaties. Met nadruk wordt gesteld dat de nieuwjaarsreceptie voor iedereen toegankelijk is, dus ook voor u! De receptie wordt gehouden in het gemeentehuis te Sint Maartensdijk. Op vrijdag 31 december verzorgt de beiaardier Gerard de Waardt van 1 2.00 tot 1 3.00 uur te Sint-Maartensdijk en van 14.00 tot 1 5.00 uur te Tholen een oudejaarsconcert op de beiaards van respektievelijk de toren van de N.H. Kerk en het stadhuis. Uitgevoerd worden de volgende werken: 1. Trumpet Voluntary 2. Oud Nederlandse Volksliederen: a. Het waren twee Koningskinderen; b. Ik zeg adieu, wij twee moeten scheiden; c. Des winters als het regent. 3. Religieuze arrangementen aDu bist bei mir (J.S. Bach) b. Ave Verum Corpus (W.A. Mozart) c. Jesu Joy of man's desiring (J.S. Bach) 4. Psalmen, toepasselijk op deze oudejaarsdag a. Psalm 90; b. Psalm 105; c. Psalm 1 50. I|IJIrf - 5. Largo (G4t\ Wandel) Te Deum (M.A.'tharp'ëritierf Air (G.F. Handel). 6. a. Should auld acquaintance be forgot; b. O God our help in ages past; c. Beveel gerust uw wegen 7. Menuet en Trio (Staf Nees) 8. Uren, dagen, maanden, jaren (improvisatie) Gerard de Waardt maakt van de gelegenheid gebruik om u, maar vooral de beiaardliefhebbers een gelukkig 1 983 toe te wensen. Rond de jaarwisseling zal in ons land weer voor grote bedragen aan vuurwerk worden afgestoken. Elk jaar opnieuw gebeuren daarbij grote ongelukken. Daarom vestigen wij uw aandacht op onderstaande be palingen die in onze gemeente van kracht zijn. Voor het eerst zijn in onze gemeente nieuwe bepalingen van kracht voor wat betreft de verkoop en het afsteken van klein vuurwerk. Het afsteken van klein vuurwerk is alleen toegestaan op: 30 december van acht uur 's morgens tot acht uur 's avonds; 31 december van acht uur 's morgens tot twaalf uur 's avonds; 1 januari van twaalf uur 's avonds tot twee uur 's nachts. De verkoop van vuurwerk loopt parallel aan de afsteekperiode, met dien verstande dat de winkeliers zich hebben te houden aan de vast gestelde winkelsluitingstijden. Voorts mogen alleen personen ouder dan veertien jaar vuurwerk kopen, bij zich dragen of afsteken. Langs deze weg willen wij ook uw aandacht vragen voor de kerkdiensten die op oudejaarsavond in alle plaatsen worden gehouden. Het is bijzonder storend als tijdens een kerkdienst vuurwerk in de omgeving wordt afgestoken. Houdt u hiermee rekening en steek tussen 7 en 9 uur 's avonds geen vuurwerk af: laten we zacht zijn voor elkaar, en denk ook aan uw mede-burger. Enkele vuurwerktips Het afsteken van vuurwerk kan ernstige ongelukken, ja zelfs brand, tot gevolg hebben. Let u er daarom allereerst op dat u alleen vuurwerk koopt dat is voorzien van een duidelijke handleiding in het Nederlands (dit is een wettelijke verplichting;). Bewaart u het vuurwerk in een metalen trommel op een veilige en droge plaats, liefst buitenshuis. Leest u de handleiding niet op het allerlaatste ogenblik maar ruim van te voren. Zorg dan bovendien dat u de nodige hulpmiddelen bij de hand hebt. Plaats flessen voor vuurpijlen b.v. niet los op de grond, maar half in de grond of vul ze met wat zand. Bedenk bovendien wéér u afsteekt, dus niet bij rieten daken en open opslagplaatsen. Het aansteken van de lont met lucifers of aanstekers is gevaarlijk. Neem daarvoor een gloeiende sigaret of sigaar. Bij het gloeien van de lont kunt u beter een paar passen terug doen. Hebt u een "weigeraar" (de lont is opgebrand zonder dat het vuurwerk is afgegaan), doe dan geen pogingen om het vuurwerk toch af te laten gaan, dat is levensgevaar lijk. Ontsteek ook nooit vuurwerk in de hand. Dit zijn een paar tips die u in ieder geval moet weten bij het afsteken van vuurwerk. Wij kunnen u tenslotte wijzen op de dieren die buiten lopen: gooi die rotjes toch niet naar die hond, dat heeft helemaal geen nut. Dieren schrikken toch al genoeg van de herrie van vuurwerk. In het najaar en de winter is stormweer geen uitzondering. De afgelo pen weken hebben we dat weer kunnen merken. Het gemeentebe stuur vindt het erg belangrijk dat u goed geïnformeerd bent over het stormwaarschuwingssysteem zoals dat binnen de gemeente in zijn werk gaat. Dit waarschuwingssysteem dat gebruikt wordt om de be volking zowel in de polders als in de woonkernen te informeren over uitzonderlijk hoge waterstanden of over dreiging van stormvloed, bestaat uit twee fasen: Fase I: deze geldt voor de polders direct achter de zeewering. Fase II: dez egeldt voor de overige polders. Op het hierbij gedrukte kaartje kunt u zien onder welke fase het poldergedeelte waarin u woont valt. Hoe werkt het waarschuwingssysteem? A. De inwoners van de polders. De waarschuwing vindt eenmalig telefonisch plaats, aangezien dit het snelst werkt. De bewoners van het gebied waarvoor Fase I geldt worden telefonisch gewaarschuwd na ontvangst van het bericht dat het telegram "uitgebreide dijkbewa king" is uitgegaan. Verergert de situatie, dan worden de bewoners van het poldergebied waarvoor Fase II geldt eveneens telefonisch ge waarschuwd. Om het telefoongesprek zo kort mogelijk te houden zal de volgende mededeling worden gedaan: "Telegram uitgebreide dijkbewaking ontvangen; u wordt gewaarschuwd voor gevaarlijk hoog water om plm.... uur. Blijf attent". Omdat niet alle polderbewoners een telefoonaansluiting hebben, is aan degenen, die wel een telefoon bezitten, gevraagd hun buren te waarschuwen. B. De inwoners van de woonkernen. De bewoners van de laagste gedeelten van de woonkernen zullen als de omstandigheden dat noodzakelijk maken, worden gewaarschuwd door een geluidswagen. De bewoners van de hogere gedeelten van de woonkernen worden niet gewaarschuwd. Wat moet u doen? U wordt dringend verzocht erop te letten, of ook uw buren de alarme ring hebben opgemerkt. Vervolgens dient u attent te blijven; het gaat om de veiligheid van uzelf en van uw naaste. De hoogst gelegen gebieden waarheen u zo nodig kunt gaan zijn: in Tholen: Hoogstraat, Stoofstraat, Markt, Visstraat, Bosstraat, Cromvliet, Brugstraat, Kaai, Kerkstraat, Botermarkt, Bebouwdendam, Bakstraat, Dalemseweg, Vossemeersepoort, Wal, Kruittoren, Kruittorenstraat, Doelweg, Ver- brandestraat, Bolwerk en Gildenstraat. In Poortvliet: Markt, Langestraat, Smidstraat, Rozemarijnstraat, Wil- helminastraat en een gedeelte van de Noordstraat vanaf de Markt tot het Kerkplein. In Sint-Annaland: Molendijk, Havenplein, Tonhuisstraat en Voor straat. In Scherpenisse: Bakkerstraat, Hoge Markt, Julianastraat, Kaaistraat, Kerkstraat, Klein Loo, Lentestraat, Ooststraat, Spuidamplein, West straat, Schoolstraat, West Zeedijk en Zuidstraat. In Sint-Maartensdijk: Haven, Keethil, Molendijk, gedeelte Kaaistraat, Wal en Westpoort. In Stavenisse: Molendijk, Stoofdijk en gedeelte Voorstraat. In Oud-Vossemeer: Rooseveltstraat, Hofstraat, en Corn. Franken- straat. Wijziging telefoonnummers of adressen. Tenslotte worden de bewoners van de polders dringend verzocht eventuele wijziging van adressen en/of telefoonnummers door te ge ven aan het gemeentehuis. Ook verkrijgers van een nieuwe telefoon aansluiting worden verzocht dit te melden. Een en ander kan dan in het systeem worden verwerkt. Voor verdere informatie kunt u zich wenden tot de heer J. van der Maas op het gemeentehuis, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk (tel. 01 666-2955). STORMVLOEDWAArtSCHUWING G«blod behorende tot FASE 1 Gebied behorendo tot Beiaardier Gerard de Waardt. Burgemeester en wethouders van Tholen brengen ter openbare kennis dat vanaf 3 januari 1 983 voor een ieder gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie. Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage is ne- dergelegd het besluit van burgemeester en wethouders van 20 de cember 1982, nummer 6149/111/23, inhoudende een wijziging van de "nadere regelen" behorende bij de bouwverordening. Sint-Maartensdijk, 30 december 1 982. Burgemeester en wethouders van Tholen. Het bestuur van de stichting "Beter Wonen" houdt dinsdag 27 de cember van 10.30-1 2.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer 01 666-3359. Burgemeester en wethouders van Tholen, maken gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder opleg ging van de nodige voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op de aanvraag voor een vergunning in gevolge de Hinderwet van: Coöperatieve koelhuisvereniging "Sint-Maartensdijk G.A.", p/a Pro- vincialeweg 46 te Sint-Maartensdijk voor het oprichten en in werking hebben van een koelhuis gelegen aan de Provincialeweg 46/Wout- hoekweg te Sint-Maartensdijk. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 31 december 1982 gedurende een termijn van veertien dagen ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00 uur tot 1 2.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 1 7.00 uur tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint-Maar tensdijk; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, elke werkdag van 9.00 uur totl 2.00 uur; de aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn van veertien dagen gemotiveerde schriftelijke be zwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking; degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken; een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons kollege; de ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Sint-Maartensdijk, 30 december 1982 Burgemeester en wethouders van Tholen. Onderstaand geven wij u een overzicht van de geplande data voor de gemeenteraadsvergaderingen in 1 983. De vergaderingen worden af wisselend 's middags (aanvang 14.00 uur) en 's avonds (aanvang 1 9.30 uur) gehouden in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. De vergaderingen zijn altijd openbaar, zodat u van harte welkom bent op de publieke tribune. De verschillende agendapunten die tijdens een raadsvergadering worden behandeld worden op de donderdag, voor afgaande aan de raadsvergadering, in deze rubriek toegelicht. Indien u bijzondere belangstelling heeft voor de gemeenteraad kunt u zich ook abonneren op de raadsstukken. Een jaarabonnement kost 57,— U krijgt de stukken dan maandelijks toegestuurd. Nadere informatie daarover kunt u verkrijgen op het gemeentehuis: tel. 01666-2955, tst. 239 24 januari 21 februari 21 maart 1 8 april 1 6 mei 20 juni 1 5 augustus 's middags 's avonds 's middags 's avonds 's middags 's avonds 's middags 1 2 september 's avonds 10 oktober 's middags 24 oktober 's middags en 's avonds (begroting) 21 november 's avonds 19 december 's middags Op vrijdag 31 december 1982 zal het gemeentehuis 's-middags ge sloten zijn. Het gemeentehuis is telefonisch 's-middags niet te berei ken. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 3 januari 1983 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester E. Baerends en de wethouders J. Versluijs, L.J. Koopman en P. van Schetsen houden hun spreekuur van 11.00 - 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-2955, toestel 21 5. Op vrijdag 31 december 1982 zal het huisvuil in de kernen Sint- Maartensdijk en Scherpenisse uitsluitend in de morgenuren worden opgehaald. De stortplaats is vrijdagmiddag 31 december 1982 en zaterdag 1 januari 1983 gesloten. A VRO-tv maakt opnamen De Margriet Eshuijs Band komt zater dag 15 januari in Meulvliet. Van dit concert maakt de AVRO-televisie opna men, die op een later tijdstip zullen wor den uitgezonden. Tussen het optreden door zendt de AVRO fragmenten uit van eerder op de dag gemaakte beelden van het eiland Tholen. Uit op I holen is er dus op vrij korte termijn in geslaagd de Noordhollandse zangeres met haar begeleiders te strik ken voor een concert. Elke Nederpop- liefhebber kent ze op de eerste plaats van 'House for Sale' uit haar Lucifer periode. Voor haar solo-L.P. 'On the move again' uit 1979 kreeg ze een Edi son en diezelfde eer viel haar ten deel met de L.P. 'Right on time' en de van die langspeler getrokken single 'Black Pearl'. De Margriet Eshuijs Band tim mert flink aan de weg en heeft vooral dankzij live-optredens een uitstekende reputatie. Ook in Tholen zal ze een aantal nummers van haar laatste L.P., 'Eye to eye' ten gehore brengen met de gitaristen Peter Hollestelle en Feter Ti- eis, toetsenman Peter Schön en drum mer Tom op 't Hof. Liefhebbers van een swingende mengeling van rock, jazz, la- tin én funk noteren 15 januari in hun agenda! De Vlaamse zanger Miel Cools komt een week later, zaterdag 22 januari, naar de Vossenkuil in Oud Vossemeer. Hij brengt het programma 'Tot het licht uitgaat In de komende maanden zullen er in het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Advertentie IM Zoom vele verhuizingen plaatsvinden. De verplaatsingen zijn nodig om de nieuwe vleu9el aan het verpleeghuis te verwezenlijken. De doorgang bij de fy siotherapie is al definitief afgesloten. Het ABG verwacht, dat de verplaatsin gen veel emoties en problemen zullen gaan opleveren, maar de verhuizing zal de bewoners ook een aantal voordelen brengen: de contacten tussen de bewo ners onderling en met de familie en het personeel krijgen nieuwe mogelijkhe den. Het ABG-televisieteam organiseert op oudejaarsavond een show met als thema 'op de boerderij'. Een veertigtal mede werkers is al weken in touw om 31 de cember het anderhalf uur durende pro gramma op de buis van de huis t.v. te brengen. Door MAARTJE ZELDENRIJK Ze leert de jongen, voor wie niets teveel is, in deze dagen waarderen. En dan te denken, dat ze er eerst bezwaar tegen had, toen Jan met het voorstel kwam om een jongen uit de stad in huis te nemen. Om te helpen in de tuin. Was dat zo nodig? Ze kon toch zelf meehelpen? Maar toen ze bemerkte dat ze zwanger was, verbood Jan haar kort en bondig het zware werk te doen en zette alsnog zijn plan door: er kwam een jongeman in huis: een Amsterdammer, nog niet eens éénentwintig. Veel verwachting had Tine er niet van. Natuurlijk iemand met twee linkse handen. Die misschien meer opat dan hij kon verdienen. Haar houding tegenover de kostganger was aanvankelijk zeer koel, op een afstand. Geboren en getogen in de Beemster als enig kind van een kleine tuinder, zag ze in de tuin haar wereld, waaruit alles vandaan kwam, dat geld opbracht en datje kon eten. Haar grondgedachte was en bleef: doorgaans zijn alle stedelingen opscheppers die niets kunnen. Na enige weken moest Tine haar standpunt wijzigen. Weliswaar ge beurde de eerste dagen precies wat zij verwachtte: Zijn handen staan overal verkeerd voor: hij valt zowat neer als hij een dag heeft staan bessenplukken en zijn handen zijn stuk en vol blaren. Maar Siem Scheffer verbeet alle pijn, wént hij had een kop. Zijn stelregel was: Watje wilt, dat kun je. Dit bracht hij in de tuin van Jan Oomes in praktijk. En wel op zodanige wijze dat Jan wel eens zei: "Kalm aan joh, je moet jezelf niet forceren. Als je op bed komt te liggen, hebben we niets aan je". Lang kon Jan niet profiteren van zijn hardwerkende knecht, want op een zonnige Augustusdag, werd hij door de Duitsers opgepikt en op transport gesteld naar Duitsland. Tine huilde een halve dag, waarna ze op haar fiets stapte en naar het gemeentehuis reed om te vragen hoe dat nou moest. Wie moest er nu voor de tuin zorgen? In de Middenbeemster beloofden ze contact op te nemen met de Duitse instanties. Tine zou er wel van horen. Maar Tine hoorde niets. Behalve dan, dat er na zes weken een brief van haar man kwam, ergens onder Hannover vandaan, waar hij in een fabriek werkte. Hij zat in een lager met verschillende andere Nederlanders en had het goed van eten en drinken. Binnenkort zou hij geld opsturen. Inderdaad kreeg Tine via het gemeentehuis drie keer een paar honderd gulden, wat goed van pas kwam, want het was een slecht najaar en de vorst viel vroeg in, zodat de late aardappelen voor een deel bevroren en onverkoopbaar werden. Na het vertrek van haar man, was ze de eerste dagen wanhopig maar Siem Scheffer deed alles om haar te helpen. Hij stond met licht worden op en werkte als een paar. In het begin kwam een buurman hem een enkele keer helpen, deze nam zijn producenten mee naar de veiling, zodat Siem de tijd aan de tuin kon besteden. Doordat Tine zichzelf weer wat meester werd, na de brief van haar man, kreeg ze ook weer wat belangstelling voor het werk. Ze begon zich te realiseren, dat haar kostganger zich geheel voor de tuin inzette, van maandagmorgen vroeg tot zaterdagavond laat. Toen wist ze: Siem is een lot uit de loterij. Hij pakt alles aan, ik moet hem wat meer salaris geven. Nu, met Jantine in de wieg en zelf weer op de been, besef ze dat hij alles voor haar wil doen en dat ze het een beetje af moet remmen. "Doe jij het nu maar eens wat kalmer aan, zegt ze op een dag. Als jij nou zorgt voor het vee, het fornuis en de boodschappen, dan neem ik de andere dingen wel weer van je over". Hij begon te glimlachen. "Ik* deed het anders met liefde hoor". Ze knikte hem vriendelijk toe. "Dat weet ik wel, je bent geweldig geweest. In het begin heb ik je verkeerd beoordeeld, daar heb ik nu spijt van. Zoals jij zijn er niet veel". De jongen begon zowaar te blozen. "Zet me niet zo op een voetstuk asjeblieft". Ze stond, met de handen in haar zij hem te bekijken, "Dat zou niet eens zo gek zijn, overigens, ik heb je al op een voetstuk gezet. Later als Jantine groot is, zal ik haar er op wijzen. Uit Vinnhorst, het dorpje onder de rook van Hannover, waar het lager van Jan lag, kreeg ze plotseling geen brieven meer. Tine werd ongerust en schreef in een sneller tempo brieven. Na een paar weken toog ze weer naar het gemeentehuis. Daar luisterde men aandachtig naar haar relaas. Bestonder geen mogelijkheid, dat men een onderzoek instelde? De ambtenaar, die haar tewoord had gestaan, maakte enkele aanteke- Bij elke raadsvergadering ligt voor iedere belangstellende in de raads zaal een agenda en de lijst van ingekomen stukken en mededelingen gereed. Komt u beslist eens een keer luisteren. Het is de moeite waard! Het bestuur van bovenvermelde woningcorporatie roept solli citanten op voor de functie van die hoofdzakelijk zal worden belast met kitwerkzaamheden, zo nodig aangevuld met het repareren van schilderwerk aan het woningbezit. Vereisten: Een voltooide L.T.S. opleiding; praktische werkzaamheid als ZELFSTANDIG kitter/schilder alsmede het bezit van het rijbe wijs BE. Tevens zal de functionaris bereid moeten zijn andere voorkomende werkzaamheden te verrichten. Salariëring: Salariëring vindt plaats op basis van de C A.O. voor woning corporaties in schaal 5 (min. 2392,— max. 2867,— Uitloop tot schaal 6 (min. ƒ2507,— max. 2991,— be hoort tot de mogelijkheden. Genoemde bedragen gelden per 1 juli 1982. Vakantietoelage (7,5&), gereedschap- en kleding- toelage. Voor huisvesting kan zo nodig medewerking worden verleend. Inlichtingen worden desgewenst verstrekt door de afdeling fi nanciën en gemeentelijke ontwikkeling van de gemeente Tho len (telefoon: 01666-3359, toestel 224 en 01666-2955 toe stel 144). Sollicitaties binnen 10 dagen na verschijning van dit blad te richten aan het bestuur van de stichting "Beter Wonen", Markt 1-5 4695 CE Sint-Maartensdijk. V ningen. Hij beloofde alles te doen wat mogelijk was. Zodra men iets wist, zou men het laten weten. En met die schrale troost, ging ze weer naar huis. Siem was, al liet hij het niet merken, pessimistisch gesteld waar het zijn baas betrof.. Had de engelse zender een paar dagen geleden niet meegedeeld dat voor de zoveelste maal bammen waren geworpen op militaire doelen rond Hannover? Het was op een der eerste dagen van April, dat een man de dijk affietste en bij het huisje stopte. Het was tegen etenstijd, Siem stond zijn handen te wassen, terwijl Tine de tafel dekte. De man liep achterom en bleef in de deuropening staan. Tine had de man zien aankomen en kwam ook naar de bijkeuken. "Woont hier Oomes, Jan Oomes? vroeg hij, zonder verder te komen. Siem draaide zich, een beetje verwonderd om. waar na de man zich tot Tine richtte. "Bent u mevrouw Oomes?' Ze knikte. "Is Jan thuis?" "Nee hij.... hij werkt in Duitsland, hij is bij een razzia gegrepen". "Dus hij is nog niet thuisgekomen?" "Nee...." Tine kreeg een bang voorgevoel. "Kent u hem? Is er wat met hem?" De man keek over zijn schouder h^en naar buiten. "Mag ik even binnenkomen? Ja, we kennen elkaar. Ik had gedacht dat hij allang thuis zou zijn". "Komt u maar verder. Wie bent u?" De man veegde zijn voeten af en sloot de deur achter zich dicht. Zacht begon de bezoeker: "Wie ik ben, doet er niet toe, mevrouw. Ik ben ongeveer gelijk met Jan opgepikt We kwamen in hetzelfde lager terecht en werkten in dezelfde fabriek. Het was hard en lang werken en het eten was ontoereikend. Begin decem ber begonnen ze te bombarderen. Een paar dagen later gingen we op tansport naar Maagdenburg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 5