Dik boven de 50 en 80 km. ZEELAND IN DE PEN De Nadere Reformatie IN BEROEP Waterstaat Welzijn Economie Volksgezondheid Werkloosheid Bestuurszaken PAK EVEN UW ZAKBOEKJE VAM DER GRAAF BALLETKLEDING Donderdag 9 december 1982 Statenvergadering Na het houden van enkele inspraakronden, onder andere voor de her ziening van het streekplan Midden-Zeeland en voor de inrichting van de Oosterschelde, is er bij de provincie een inspraaknota gemaakt. Definitie Doeleinden Onderwerpen van inspraak Procedure Alternatieven varianten Reacties op inspraaknota COMMISSIES STEMMEN VAN LEZERS KABEL TV Pastoraat rondom de Heilige Doop Varkens I Varkens II WEDDEN DAT Z">N WEDDE NAAR DE BONDSSPAARBANK GAAT. Vreemd (2) Bij orgels piano': Kerkstraat 14 - Bruinisse - tel. 01113-1379 Vervolg van pag. 1 ABDIJ IEUWS "De doelstellingen en het wezen van de "Nadere Reformatie"' liggen besloten in de dynamiek van de Hervorming die het leven en de wereld wilde terugschenken aan God, die in Zijn radicale soevereini teit erkend en beleden werd, en in de geloofsopvatting van Calvijn en de uit werking daarvan door zijn eerste volge lingen en de vroegste calvinistische theologen Die geloofsopvatting drukt zich ook uit in het taalgebruik. Prof. Dr. Herman Vekeman schrijft hierover in het laatste nummer van Ons Erfdeel, een algemeen, Nederlands, tweemaande lijks, cultureel tijdschrift. Titel van het artikel is De nadere reformatie en de Nederlandse filologie. Als representan ten op schrijversgebied uit die periode worden genoemd Amesius, Teellinck, en Lodenstein. Willem Teellinck is in Zeeland geen onbekende. Zijn werken worden nog steeds herdrukt. Hij werd in 1579 in Zierikzee geboren uit een oud- Zeeuws geslacht; hij groeide op in een oranje-gezind gezin. Teellinck was een vurig voorvechter van de "prack- tijcke der godtsalicheydt". Tijdens een verblijf in Engeland kwam hij in contact met een kring van puri- Vrijdag 10 december, 10.00 uur, ver gaderen provinciale staten in de sta tenzaal, Abdij 11, Middelburg. Op de agenda staan een krediet voor een fietspad tussen Kapelle en Goes, subsidiëring van de Zeeuwse Vrouwen raad, de provinciale bijdrage in de kos ten van een nieuwe schutsluis in het Goese Sas en de garantie van een geld lening voor de Blaauwe Hoeve in Hulst. Ook komen enkele subsidies op natuur gebied ter sprake. De vergadering is openbaar. De commissaris der Koningin, die ook voorzitter is van het college van gede puteerde staten, houdt op dinsdag 14 december een AROB-zitting. Op de rol staat het beroepschrift van een inwoner van Zierikzee tegen de beschikking van de commissaris over algemene bijstand. De zitting is in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg: de aan vangstijd is 11.30 uur. Zoals altijd is ook deze AROB-zitting openbaar. teinse piëtisten, die trachtten leer en leven met elkaar in overeenstemming te brengen. Onder de indruk hiervan ging hij theologie studeren. Hij werd predi kant te Haamstede in 1 606 en vertrok in 1613 naar Middelburg, waar hij in 1 629 overleed. Zij leven kenmerkte zich door hetgeen hij in zijn werken en pre ken verkondigde, zo getrouw mogelijk na te leven. Teellinck stond in Middel burg als oprecht en vroom bekend. Jodocus van Lodenstein is in Zeeland ook geen onbekende. Hij werd in 1650 in Sluis beroepen. Vekeman zegt van een van zijn preken: "Waren de innerlijke ervaringen bij Willem Teellinck wellicht alleen maar een oeverloze intensivering van het ver langen naar de gemeenschap met God, dan gaat de bruidsmystiek hier een beslissende stap verder: de taal van de bruismystiek is niet langer de taal van het verlangen, zij is de taal van de ervaring van het samenzijn met de Bruidegom". Vekeman wil met zijn artikel de aan dacht vestigen op "de enorme opgave om de spiritualiteiten in en om de Re formatie wetenschappelijk te onderzoe ken". De filologie van het Nederlands heeft van dit onderzoek veel te ver wachten. In de nota wordt vermeld hoe in het vervolg bij de provincie te werk moet worden gegaan als er inspraak wordt gegeven over het te voeren beleid. Die "spelregels" zijn gebaseerd op de erva ringen die met de inspraak tot nu toe zijn opgedaan. Het gaat nog om een ambte lijke nota; gedeputeerde staten hebben zich met de strekking er van kunnen verenigen, maar zij bepalen pas hun standpunt als zij de beschikking hebben over de reacties die iedereen kan leve ren In de notitie wordt als definitie van inspraak gegeven: een georganiseerd proces waarbij in een zo vroeg moge lijk stadium een zo groot mogelijk aantal burgers de mogelijkheid wordt geboden met het bestuur te discus siëren over de beleidsvoornemens en daarbij op het te voeren beleid invloed uit te oefenen. Gebleken is, dat er behoefte bestaat aan het meepraten en meedenken over za ken die de provinciale overheid en de burgers ter harte gaan. Vaak moet de provincie immers beslissingen nemen die ingrijpen in het leven van de burger; bovendien wordt op die manier duide lijker hoe een bestuur tot zijn beslissing komt - welke overwegingen daarbij een rol hebben gespeeld. Ook van de kant van het bestuur is er behoefte aan in spraak; bestuurders willen weten hoe er over hun beleidsvoornemens wordt ge dacht alvorens zij die voornemens om zetten in besluiten met gevolgen. Zoals de definitie zegt, heeft inspraak als motief invloed uit te oefenen op plannen van de (provinciale) overheid om zo doende die plannen zo goed mogelijk in concrete zaken om te zetten. Een ander motief is de democratische besluitvor ming te verbeteren. Een afgeleide doel stelling is, dat de burger kan zien hoe zijn bestuurders tot hun plannen ko men, welke wegen tot hun uiteindelijke plannen hebben geleid. Het is ook de bedoeling, dat de inspraak een bijdrage levert in het wederzijdse begrip van de "partijen"; bestuurder-bestuurde. In de notitie wordt een heel rijtje van onderwerpen genoemd waarover in spraak nuttig is. Criterium van het al of niet "inspraakwaardig'' zijn is o.a. het al dan niet van (direct) belang zijn van overheidsplannen voor de burgers. Daarnaast spelen zaken als het beschik ken over voldoende tijd om een in spraakprocedure recht te doen, de vraag of via inspraak reële invloed op de Meepraten over inspraak Ook wegenaanleg kan onderwerp van inspraak zijn besluiten kan worden uitgeoefend en of er bij de bevolking over een aan in spraak te onderwerpen zaak belangstel ling bestaat. In het rijtje zijn vermeld streekplannen, zoetwatervoorziening, de samenvoeging van waterschappen, het milieubeleid enz. Inspraak kenmerkt zich door een pro cedure die uit vijf onderdelen of fasen bestaat: voorlichting, meningsvor ming en -registratie, rapportage aan het bestuur, reactie van het bestuur op de inspraak (het besluit) en ten slotte evaluatie. Afhankelijk van het onderwerp dat ter discussie wordt gesteld, zullen de onderdelen uitge breid dan wel in beperktere vorm worden uitgevoerd, maar de zaak is, dat zij alle de revu passeren. Algemeen kwam uit vorige inspraak ronden naar voren, dat in de voorberei ding van de plannen te weinig rekening wordt gehouden met alternatieven of varianten. Wordt die mogelijkheid wel geboden, dan zal daftfe inspraak sti muleren en de discussie verlevendigen. De varianten hoeven niet grondig te zijn uitgewerkt om als "richtingaan wijzer" dienst te doen. Zij maken het de bestuurders bovendien gemakke lijker de uiteindelijke beslissing te ne men; de voors en tegens van alles zijn dan immers in de inspraak aan de orde geweest. In de nota wordt aanbevolen steeds een lijst met beslispunten aan beleidsplannen te koppelen, die lijst dient dan als leidraad voor insprekers en bestuurders (beslissers). Ook in de eva luatie kan de lijst worden gebruikt en dan vooral door de insprekers, omdat zij kunnen zien op welke punten hun in vloed van beslissende betekenis is ge weest. Zoals gezegd, willen gedeputeerde staten eerst weten hoe de bevolking over de inspraaknota denkt, voordat zij zelf hun mening definitief bepalen. Reacties kunnen tot 1 februari 1983 worden ingediend bij inspraakcoördi nator ir. H.J.M. Benschop, provincie huis, postbus 6001, 4330 LA Mid delburg. Bij hem is ook de inspraak nota - gratis - verkrijgbaar; zijn tele foonnummer is 01180-31393. De statencommissie voor de waterstaat vergadert maandag 1 3 december, 9.30 uur. De commissie wordt geïnformeerd over de stand van zaken bij de aanpas sing van de veerhavens en -pleinen in Breskens en Vlissingen voor de ont vangst van dubbeldekkers en over de bouw van de derde dubbeldekker. Be sproken worden de wijziging van het waterschapsreglement in verband met verkiezingen en twee notities over we genaanleg, voorgesteld wordt af te zien van een fietstunnel in de rondweg Big- gekerke op het kruispunt Valkenisseweg en van de aanleg van een parallelweg langs een deel van de weg Absdale- Hulst. Maandag 13 december vergadert ook de statencommissie welzijn; zij begint om 1 3.30 uur. Op de agenda staan de subsidiëring van het Instituut voor maatschappelijk ge richt onderzoek (IMGO) en van het jeugdservicebureau. Ter sprake komt het intergemeentelijke theaterbureau, dat de plaats gaat innemen van de stichting Cultuurspreiding Zeeland. De commissie wordt om advies gevraagd over de subsidies voor 1 983 voor acti viteiten op het gebied van de emanci patie. De laatste vergadering van de dertiende december begint om 16.00 uur en roept de leden van de commissie eco nomische zaken bij elkaar. De commis sie praat over de agenda's voor verga deringen van de havenschappen Ter- neuzen en Vlissingen, de wijziging van de legesverordening en over een brief van de minister van landbouw- en vis- serij over schelpdiercultures. Dinsdag 14 december is er een verga dering van de commissie lichamelijk zieken. In het gebouw van het zieken fonds, Achter de Houttuinen 8, Middel burg, om 1 4.00 uur bespreekt de com missie de bloedbank voor Zeeland en de gebiedsindeling van de provincie voor wat de gezondheidszorg betreft. Donderdag 16 december, 19.15 ver gadert de adviescommissie ambulance vervoer. Op de agenda is vermeld een regeling voor het functioneren van de centrale po^t ambulancevervoer Mid den- en Noord-Zeeland in Goes. Aansluitend aan die vergadering is er een bijeenkomst van de commissie pre ventieve gezondheidszorg. Hier komen aan de orde een notitie over de wet be: roepsuitoefening individuele gezond heidszorg en over bevolkingsonderzoe ken. Ook de gebiedsindeling voor de gezondheidszorg komt ter sprake. De adviescommissie ambulancevervoer en de commissie preventieve gezond heidszorg vergaderen in het gebouw van de provinciale raad voor de volks gezondheid, Molenwater 69, Middel burg. 16 december, 10.00 uur, vergadert de stuurgroep werkloosheid. Punten van overleg zijn het vrijwilligerswerk in ge- meenschaptaken en concurrentiever valsing bij werkgelegenheidsprojecten. Hekkesluiter in de rij van commissies is die voor bestuurszaken. Zij vergadert vrijdag 1 7 december, 9.30 uur. De wij ziging van het waterschapreglement staat op de agenda, evenals enkele punten over automatisering en ambte narenzaken. Alle vergaderingen zijn openbaar en (met uitzondering van de stuurgroep werkloosheid) beginnen zij met spreek recht voor het publiek. Voor zover het niet uitdrukkelijk anders bij de betref fende commissies is vermeld, zijn de bijeenkomsten in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31391 of 31392 In de Eendrachtbode van 25 november konden we lezen dat maar 15 tot 30% van de mensen op Tholen hebben aan gesloten op het kabelnet. Had men an ders verwacht dan? Dhr. Vos van de CASEMA vertelde dat men uitging van 75%. Waar hij CASE- MA en ook onze burgemeester en wet houders niet naar hebben gekeken dat bijna 60% van de bevolking géén vreemde talen kent, dus ook geen be hoefte hebben aan Franse of Duitse zenders. De twee Nederlandse zenders kan men zelfs met een simpele binne- nantenne ontvangen. Ons kabelnet is nu dus, met het lage percentage aangeslotenen, niet renda bel. Ik vraag me nu af, of de kosten die de CASEMA niet op de abonnees kan verhalen nu door de gemeente gedragen dienen te worden? Op de voorlichtings bijeenkomst van de Stichting Beter Wo nen werd door Dhr. Vermeulen van de CASEMA gezegd dat als het percentage de 50% niet haalde de opdracht terug gegeven zou worden. Geldt dat gezegde nog steeds? Persoonlijk ben ik een voorstander van kabeltelevisie' ik ken vreemde talen en ben dol op films, die vooral op de Duitse zenders te vinden zijn. Ik ben echter al tijd al van mening geweest dat persoon lijke voorkeuren opzijgezet dienen te worden, als dat tegen het algemeen be lang is. Die houding ziet men helaas niet bij iedereen. Het ergste vind ik dat we nu met een onrendabel kabelnet zitten, met beperkte mogelijkheden, en een net dat waarschijnlijk de gemeente veel geld zal gaan kosten, terwijl er al jaren een lan delijk kabelnet ligt dat niet meer ge bruikt wordt, maar wel operationeel is. Het is het landelijk draaggolfkabelnet (PTT-kaart nr. A 6000) dat ook op Tho len een aansluitpunt heeft. De capaciteit van dat net is enorm: 192 televisiekana len of 2880 radiokanalen, of in een an dere verdeling: 96 televisiekanalen én 1440 radiokanalen. Rechtstreeks verbonden met dit net lo pen kabels naar Engeland, België en Duitsland, dus waarom moeilijk doen met straalverbindingen? Ja, zegt de PTT, dat net is een reservenet????? Ik dacht dat men eerst een net aanlegde en dan voor een reservenet zorgt, maar dat gaat dus blijkbaar andersom! Een zaak die ook mijn aandacht trok, was dat ik door velen benaderd ben be treffende huur- en verkoopvoorwaarden van huizen, betrekking hebbende op het plaatsen van een eigen antenne. In de huurcontracten van de Stichting Beter Wonen staat onder artikel 7b: dat men geen eigen antenne mag hebben, als er een kabelnet is. Dit artikel steunt evenals soortgelijke artikelen in ver koopvoorwaarden op de Nederlandse Gemeentenwet. Daar Nederland in 1954 het Verdrag van Rome geratificeerd heeft - aan dit verdrag kan men zelfs de 'onschendba re' Nederlandse Grondwet toetsen - zijn artikelen gebaseerd op de gemeenten- wet in principe onwettig en gerechtelijk aanvechtbaar. In een soortgelijke rechtzaak in Gro ningen in 1978 bepaalde de rechtbank dat mits verhuurder/eigenaar pand (bank etc.) door huurder c.q. koper van een pand een W.A. verzekering heeft ter uitsluiting van risico's voor verhuur der/eigenaar pand, deze laatste toe stemming tot het laten plaatsen van een eigen antenne niet kan weigeren!. Mochten er mensen zijn, die gezien het feit dat vele huurwoningen eigendom zijn van de Stichting Beter Wonen, moeilijkheden hebben met de verhuur der/eigenaar van het pand over het al dan niet aansluiten op de kabel t.v. c.q. het plaatsen van een eigen antenne, dan hoor ik dat graag. Teneinde met hulp van juridische krachten, de 'onwettige' praktijken van verhuurder/eigenaar panden te kunnen stoppen. Dhr. C.W. Boogaart Hofstraat 23 Oud-Vossemeer 01667-2580 (van 17 -18 uur!). In de E.B. van 2 december stond een 'Overweging' getiteld 'Pastoraat rondom de Heilige Doop,, waarin ds.Th.W.H.van der Heijden o.a. schreef: "Pastoraat is Gods herderlijke zorg, die Hij door middel van mensen over ande re mensen uitoefent. Pastoraat is men sen naar Christus leiden." Mijns inziens is het iets zuiverder ges teld, als we zeggen: d.m.v. daartoe ge roepen kinderen Gods over andere kin deren Gods, want een herder zorgt voor schapen, die tot Zijn kudde behoren, niet voor andere dieren(Hebr.l3/20); mensen naar Christus leiden, is het werk van de evangelist(Ef. 4:11). Terecht stelt de schrijver, dat er in het N.T. geen tegenstelling bestaat tussen de Doop van kinderen en de Doop van volwassenen en een doop zonder belij denis nergens in het N.T. te vinden is. Jonge kinderen kunnen nog niets be wust geloven, dus ook niets belijden en »-ook niet zich laten dopen(Mk 16:16). Daarom lees je in de Bijbel niets over de kinderdoop en kan er ook geen tegen stelling bestaan met de Doop van vol wassenen. Al is Jezus dicht bij de Jor- daan, doopt Hij de kinderen niet, maar zegent Hij ze, ongeacht wie hun ouders zijn(Mk 10). Als we ook hierin Zijn na volgers willen zijn, hebben we geen ar moe met Kerkorde, kerkscheuring en pastoraat op dit gebied. H.Rol Pauwhoekstraat 14 Meliskerke Met betrekking tot het artikel in De Stem van 20 november, wat in de E.B. van 2 december in hoofdlijnen werd vermeld over de familie Gabriëls te Sint-Maartensdijk wil ik enkele kantte keningen plaatsen. Over de kwestie op zich zal ik weinig woorden vuilmaken. Zelfs in het eenzijdig Stern-artikel blijkt tussen de regels door hoe de vork in de steel zit: Zit U in financiële moeilijkhe den, pak Uw koffers en reis af naar het eiland Tholen. Daar zitten nog wel wat calvinistische filantropen die U met alle plezier uit de financiële nood helpen. Sputtert men van gemeentewege wat tegen,dan schakelt U De Stem in. Die heeft nog wel een geflopte journalist die connecties heeft met (st) ombudsman Meerman uit Halsteren. Resultaat: Een opgeklopt verhaal van een kinderlijke eenzijdigheid! Maar nu De Stem. De laatste weken voert De Stem op Tholen een reclame-campagne. Per wijk wordt gedurende enkele weken een gra tis nummer bezorgd. Indien ik er van uit ga, dat een reclame-campagne ten doel heeft om nieuwe abonnees te werven, vind ik het plaatsen van een dergelijk artikel op z'n zachtst gezegd onverstan dig! Overigens ben ik De Stem dank baar voor deze stommiteit. Een krant die dergelijke amateuristische sensatie ver halen toelaat, verdient geen nieuwe abonnees. De Stem had er beter aan ge daan, het geld van de reclame-campag ne en het gage van de journalist over te maken aan de familie Gabriëls. Dit was voor hen en voor De Stem beter ge weest! Met vriendelijke groeten, P.C. Geuze S. Lindhoutstraat 32 Tholen. Naar aanleiding van het sensationele verslag van een verpauperde familie in St.Maartensdijk op het eiland Tholen in het dagblad De Stem, zou ik het vol gende willen opmerken: In dit grimmige artikel wordt de eiland bevolking afgeschilderd als een stelletje boemannen, die alleen voor zichzelf (en hun varkens) zorgen en geen naasten liefde kennen. Zij zouden schijnheilig zijn en vreemden niet tolereren, ja zelfs geheel negeren. Dit zijn grove beschul digingen en zeer waarschijnlijk uitingen van jaloezie. Zelf niet-Zeeuw zijnde is me wel bekend dat zij eeuwenlang ges treden hebben voor hun grond en zullen daarom nooit en te nimmer toestaan, dat er ook maar een millimeter door toe doen van buitenstaanders zal "verrot ten". Anders gezegd: Een rotte aardap pel wordt direct weggegooid. De Zeeuwse vrouwen zijn beroemd om hun properheid. De bevolking wordt vaak als koppig en trots gekenmerkt, maar dat is nou juist hun grote kracht.Zij zul len zich nooit iets op laten dringen door anderen, zij zullen zich altijd staande weten te houden, door alle tegenslagen heen, als een rots in de branding. Maar er is nooit tevergeefs aangeklopt voor hulp aan medemensen, hetzij financieel of daadwerkelijk, dat is in de geschie denis vele malen gebleken en het bewijst hun oprechte naastenliefde. Ons land is groot geworden door deze mentaliteit en het is een geluk, dat die nog steeds door de Zeeuwen gehandhaafd wordt. Het eiland Tholen is één van de mooiste en veiligste plekjes op aarde en het wordt door velen als een voorrecht beschouwd, daar te mogen wonen. Degene, die zich bij al deze eigenschappen niet kan aan passen, zal zich nooit thuisvoelen. Er zullen altijd koningen en paupers zijn, er zullen altijd tevreden en ontevreden mensen zijn, maar er zal ook altijd blij moedigheid en vertrouwen zijn. Ik heb dit ook aan "De Stem" gezonden. Met dank Mevr. A. Heyboer van Dalen Veerhoekseweg 4 St.Maartensdijk De heer Joh. Jeroense heeft gelijk dat een vereniging uit leden bestaat. Maar dat leden een activiteit organiseren of haar opdracht toegeven, dan slaat dhr. Jeroense de plank geheel mis. Het bes tuur organiseert één of meerdere activi teiten. die wel eerst aan de leden op een vergadering aanwezig, zijn voorgelegd. Ook werd dhr. Jeroense niet geweerd zoals hij beweerd, maar werd dezelfde procedure gevolgd als bij de meneer uit Krabbendijke. Zo besliste het bestuur dat ook dhr. Jeroense deze tentoonstel ling kon bezichtigen. Ook wist hij best dat de vrijdagavond alléén voor de in zenders toegankelijk was. De officiële opening was niet vrijdagavond maar zaterdagmiddag om 14.00 uur: De heer Jeroense maakte een slip met de naam van de vereniging, maar dat is niet ver wonderlijk, want op een vergadering, die er toch zo'n 6 7 keer per jaar zijn, zie je Jeroense uit Sint-Annaland nooit. Daarom is kritiek geven gemakkelijk als je de gang van zaken van de vereniging niet kent en die toch via de E.B. geeft. Is er bij dhr. Jeroense angst om in het openbaar te praten? Hij is n.l. al eens uitgenodigd om eerdere moeilijkheden op de bestuursvergadering uit te praten, maar dat wilde hij niet. Daarom is het van hem een goed idee het lidmaatschap op te geven. Het bestuur van "Vogelvreugd" 2e voorzitter J. de Graaf. Tholen. THOLEN do. 9 dec: postkantoor, stand Lionsclub kinderpostzegelactie 20 u: stadhuishal Daniël Wayenberg, piano za. 11 dec: 20 u. N.H.Kerk, orgelconcert J. van Westenbrugge zo. 12 dec: boutwedstrijd de Pieterman do. 16 dec: 19.15 u. open avond Gem.Mavo za. 18 dec: MAC-auto-oriëntatierit, 19 u. Zoekweg 20 u. feestavond de Pieterman mmv de Happy Stars SINT MAARTENSDIJK vr. 10 dec: 19.30 u. verzoekplaten, Maartenshof za. 11 dec: viswedstrijd Oosterschelde- vissers, de Noord di. 14 dec: 19.30 u. Film Sneeuwwitje, Maartenshof woe. 15 dec: 15 u. info fietscross Tandje do. 16 dec: 19.30 u. ZLM-alg.ledenverg. P. van Houdt-café woe. 22 dec: Haestinge, volkskerstzang- dienst mmv Euterpe en Smalstads Mannenkoor POORTVLIET di 14 dec. 19.30 u 't Ouwe Raed'uus 'n onverwachte kerst-in woe. 15 dec: 19.30 u. Kerstviering Ee- vlietschool, 't Ouwe Raed'uus di. 21 dec: 19.30 u. Kerstviering NCVB, 't Ouwe Raed'uus do. 23 dec. 14.30 u 't Ouwe Raed'uus kerstfeest bejaarden. OUD VOSSEMEER za. 11 dec: 20 u. kantine v.v.Vosmeer, boutavond SCHERPENISSE vr. 10 dec: 20 u. Zeelands Welvaren, Thoolse rollerkampienschappen 20 u: jeugdver/VVN verkeersavond, clubhuis Schoolstraat za. 18 dec: 15 u. Holland Huis, duiven- tent.stell. Reisduif BERGEN OP ZOOM tm 3 Jan: '50 jaar gemeentemuseum', Markiezenhof, dag. 14-17 u. behalve ma. film-I- +film+ +film+ +film ROXY 1: E.T. speciale voorpremières van deze beste film van de 20e eeuw: za. 11 dec. en zo. 12 dec. 11.00 u. De Boezemvriend - a.l. do. 14 20 u, vr, ma, di woe. 14, 18.45 21.15 u, za. zo. 14, 16.30, 18.45 21.15 u. Vrouwtjes om bij aan te leggen - vr. za. 23.30 u. mm ROXY 2: Blade Runner - 12 jr. do. 14 20 u vr, ma, di woe 14, 19 21.30 u' za. zo. 14, 16.30, 19 21.30 u. CINEMACTUEEL 1: Rocky 3(3) - a.l. do, di woe. 20 u, vr 21.30 u, za. 19 21.30 u, zo. 14, 16.30, 19 21.30 u. Clair de Femme - 16 jr. ma. 20.30 u. CINEMACTUEEL 2: From Russia with Love(James Bond) - 12 jr. do, ma, di woe 20 u, vr. 21.30 u za. 19 21.30 u, zo. 14. 16.30, 19 21.30 u. CINEMACTUEEL 3: Tales of Ordinary Madness - 16 jr. (Gazzara/Ferreri), zelfde aanvangstijden als From Russia with Love. Een snelheidscontrole van de Thoolse politie en de verkeersgroep Middelburg heeft donderdagmorgen aangetoond, dat menig autobestuurder met een te hoge snelheid rijdt. Tussen acht en één uur was er controle aan de Grindweg te Tholen. Er vielen daar negen bekeurin gen wegens overschrijding van de 50 km. zelfs met 37 km. Op de Poortvlietsedijk waren er 10 snelle rijders, waarvan er een 110 km reed, dus 30 km boven de norm. In de Stoofstraat te Poortvliet vielen er twee bekeuringen, waarbij de hoogste snelheid 72 km was. Ook bij: Advertentie IM j Wouwsestraat 15, B.o.Z. Advertentie IM ook een regionaal museum heeft op Tholen. Het is bijna 30 jaar na het rampgebeuren te meer een prachtige herinnering, om dat er in november 1953 niets over dit cadeau-gebeuren (badhuis) is genotu leerd of in krantenverslagen is terug te vinden. Dat is inderdaad het geval, want ook in de E.B. van November 1953Aor men we van deze dames-excursie ner gens wat tegen Dat men dan toch 30 jaar later die he rinnering levendig kan houden is te danken aan het echtpaar Schuller, waarmee dan inderdaad het bewijs wordt geleverd, dat oude liefde niet roest. Wat we de lezers nu zeker ook niet willen onthouden, is het toen treffend gedicht op het kunstwerk. Daarvan luidt de tekst:

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 7