Plaatselijk nieuws M J. VAN OOST V.O.UIRTERinG-KIPmULDER tif PREDIKBEURTEN EENDRACHTBODE Donderdag 9 december 1982 poo*m/£r\^>$\tf-**H* ^V MflART£NS°w Tholen DEURLOO EN ZOON VERSGEBAKKEN SCHOL Sinterklaas in Oesterschelp ARNHEMSE JONGENS 5 ZACHTE MELKBOLLETJES Weg voor C.N.C. Machinist en rattenvanger Slijterij Sturris PROEVERIJ KOPKEPORT STURRIS 0,o, wat had Sint het druk! BLOEMSIERKUNST "DALEM' Pienter De Tol wint Bejaarden in Hotel Zeeland Actieve middenstanders Oud- Vossemeer Weer ongeluk op Slaakweg BL OEM EN HA NDEL ELRI Zonnebloem en Sinterklaas Winkelactie evenaarde omzet Biljarten Sinterklaasvieringen Studeerkamer Sint— Annaland Fietspad nodig KERSTBOMEN, BLAUWSPARREN EN DIVERSE KERSTARTIKELEN BLOEMHANDEL B. M. KEUR Grond voor persleiding Mooi Sinterklaascadeau voor W.I.K. Bestuur Wezen-Armen Sint op Casembrootschool Biljarten Twee nieuwe notabelen Duizend gulden prijs Stavenisse Grond voor persleiding Dorpshuis De Stove Vergroening van Spar-supërmarkt Sint in de Schalm Nog meer werk op de haven Brievenbus de dupe Sint Maartensdijk Actie in Sint Maartenshof Sint kwam te paard Vervolg op pag. 12 WEEKENDDIENSTEN j&frr rjk 1 S'NT- Vi^- MCOBAFOLDER Mossel- en Zeevishandel Contr'Escarpe 11 Tholen, tel. 01660-2799-2504-3257 Deze week: per stuk1 Advertentie I.M. Traditioneel was de Sint ook dit jaar weer te gast op "De Oesterschelp". Hij weet tenslotte ook waar het goed toeven is. Was het gezelschap vorig jaar nog met de boot aangekomen in de nieuwe haven, dit keer gebeurde dat in het licht van de bezuinigingen per BBA lijnbus. Tevoren hadden de leerlingen aan de hand van dia's ontdekt, dat het vervoer middel inderdaad een bus zou zijn. Daarop werd het welkomstlied gecom poneerd. Zoals tevoren stond het sinter- klaasgebeuren onder leiding van de he ren Beusekom en Van Dittum. Elke klas had op het de thema 'de broekriem aanhalen' een bijdrage geleverd. Mid dels poëzie en proza werd aangegeven hoe men dacht te kunnen bezuinigen. En dat werd door de aanwezigen op de juiste waarde geschat. Na het vertrek van de Sint ging men in kleiner kring verder met de surprises. Naar ieders oordeel een plezierig festijn. wat u vers haalt is pas lekker gevuld met slagroom 5 halen4 betalen 5 TARWEBOLLETJES en van 4.20 nu voor2.50 Al meer dan 50 jaar uw warme bakker Advertentie 1M Het Waterschap heeft dinsdagmiddag het beheer en onderhoud van 875 m. Slabbecoornweg vanaf de splitsing met de Deltaweg, overgedragen aan de ge meente. Dit in verband met de verbre ding voor de voorgenomen vestiging van het com postbedrijf C.N.C. het Water schap blijft wel eigenaar omdat de Slabbecoornweg onderdeel is van de Zeedijk. De overdracht vindt zonder fi nanciële verrekening plaats. De weg van 3.40 m. wordt verbreed naar 6.00 m. Hiervoor wordt aan de dijkkant een strook van 0.80 m. benut en aan de slootkant 1.80 m. Het talud van de ber- msloot moet worden aangestort eq de slootbodem moet worden versmald van 2.00 naar 1.30 m. Dhr. J.A. den Engelsman is benoemd tot Werktuigkundige bij het Waterschap. Hij volgt dhr. P.A. Jeroense op, die ver trok naar het Zuiveringsschap Holland se Eilanden en waarden. Den Engels man is machinist van het gemaal De Eendracht en de zuiveringsinstallatie. Dhr. J. Schot is benoemd tot rattenvan ger. Het Waterschap kan de kosten vol ledig bij de dienst faunabeheer declare ren. Dijkgraaf I.C. Hage vindt intensie^ ve bestrijding van Bisamratten belang rijk omdat dit dier een boosdoener voor de slotentaluds is en blijft. houdt vrijdag en zaterdag weer een met de bekende Fijne, geurige, elegante, zachte port, met een lichte notenhoutsmaak. Tot ziens! SLIJTERIJ Hoogstraat 2 THOLEN 01660-2237 Advertentie IM Zoals overal in het land maakte de Sint ook in Tholen een drukke week mee. Gelukkig dat zoiets, op zijn leeftijd, niet het hele jaar duurt. De Sint werd don derdagmiddag met 2 knechten gesigna leerd in huize Ten Anker. Daar waren bewoners van verzorging en ziekenaf deling bijeen voor de Sinterklaasviering van de Zonnebloem. Sinterklaas arri veerde in een wat wonderlijke boot: een personenauto, die voor deze gelegen heid prachtig was omgebouwd. Door diverse inwoners en ook door het perso neel waren voor alle 31 aanwezigen persoonlijke cadeautjes gemaakt' terwijl er voor iedereen een vrolijk woord was van de Sint. De oude Spanjaard was vrijdagmiddag te gast bij de bewoners van de Ten Ankerflat. Helaas was er in dat korte tijdsbestek iets gebeurd, wat de Sint een gipsbeen opleverde. Met een alternatieve ambulance en een nog al ternatiever broeder Van Loon moest hij de zaal worden ingebracht. De Pieten, die zich vorige week ook flink uit moes ten sloven, was niets te gek. Voor alle aanwezigen was er een lekke fles wijn. In de Soos vierde men eveneens het feest van de goedheiligman, zij het dan slechts met een mini-Sinterklaasje, die even zijn neus om de hoek van de soos- deur stak. De dames hadden voor een lekkere tractatie bij de thee of koffie ge zorgd en er werd bingo met leuke prijzen gespeeld. Voor het amusement zorgden de dames Hermans, Bvijs en Bakx uit Bergen op Zoom. die een leuke opvoe ring ten beste gaven. De Sint ontbrak natuurlijk niet op de diverse kleuter- en lagere scholen, waar hij vriendelijk werd ontvangen, toneel stukjes aan mocht zien en vele liedjes aan moest horen, wat hij uiteraard alle maal graag deed. De Sint sloot zijn programma zaterdag middag af met een bezoek aan de stad huishal. Daar werd door hem een echte notaris, mr.W.Loof, de trekking van de winkelweekloterij verricht. In de bom volle hal wachtte iedereen gespannen af of zijn of haar naam door de Sint werd afgeroepen. Het was 46 keer raak. Niet alleen inwoners van Tholen waren de gelukkigen, ook Sint Philipsland en Oud-Vossemeer kwamen aan bod. Een teken dat er gespreid verkocht werd, al dus de winkeliersvereniging, die niet ontevreden was over het resultaat van deze winkelweek. De eerste prijs, een video-recorder, ging naar de familie Van Driel, Weelhoekstraat, Oud-Vossemeer. De tweede prijs, een dames- of heren rijwiel, was voor de fam.P. de Korte in de Dalemsestraat, terwijl de fam.C.Moeliker uit de Hoogaarsstraat vast wel raad weet met de derde prijs, een electrische trein. 4. C. Smit (Touwslagersdreef) mand met boodschappen 5. Van Bergen (Oude- landsestraat) Plantenbak, 6. J. Kleppe (Oudelandsestraat) drie flessen wijn, 7. A.P. Baay (Kon. Julianastraat) baby pop, 8. L. Lamrhari (Regentessestraat) airpot 9. L. ten Hove, St. Philipsland, pluche hond. 10. H. Borst (Markt) Roly Kit, ll. W.J. Gunst (Wilhelminastraat) luchtfoto van centrum, 12. P. Deurloo (Kon. Julianastraat) droogboeket op plank, 13. Salamander (Pr. Bernhard- straat) pluche hond, 14. C. Verburg (Burg. van Vrijberghestr.) karaf met glazen. 15. J. Meyaard (Abr. Crijns- senstr.) droogrek. Er waren totaal 46 prijzen. Sinterklaas bracht vorige week ook een bezoek aan peuterspeelzaal de Fabel- tuin. Samen met juf Dien en juf Koos werd Sint opgewacht. Maar...alleen Piet kwam binnen. Hij vertelde dat Sinter klaas heel verdrietig was, want er was een Piet verdwenen. Sint werd toch ge vraagd naar binnen te komen en samen zong men 'Sint is verdrietig, want hij mist een Piet'. Na veel roepen verscheen de vermiste Piet. Die vertelde dat hij erg moe was geweest en toen in slaap is ge vallen. Sint was gelukkig niet boos, maar hij zei Piet wel, dat hij zoiets nooit meer mocht doen. Vervolgens riep Sinterklaas de kinderen één voor één bij zich. Ze kregen een handje vol pepernoten en een cadeautje. Voor iedereen was er een beker warme chocolademelk. Daarna was het voor Sint en zijn Pieten tijd om op te stappen. Het was een zeer ge slaagde middag. Naar Voor bloemen en planten, bruidswerk en ander gelegenheidsbloemwerk. Tel. 01660-2788 Kon. Julianastraat 44 Tholen Advertentie I.M. Een goede tip kan voor de politie en daardoor ook voor de gemeenschap meer dan een daalder waard zijn. Dat bewijst het vervolg van het moment dat de politie een tip kreeg van een plaatse lijke radio/t.v.-handelaar. In zijn bedrijf hadden een paar mensen een stereo-in stallatie te koop aangeboden. Hij had er uiteraard zelf genoeg staan, dus ging hij niet op het aanbod in. Het kon best te goeder trouw zijn, maar voor de zeker heid nam hij het kenteken van de auto op. De politie werd ingeschakeld en in Bergen op Zoom werd de auto aange houden. De installatie bleek gestolen te. zijn en er kwam nog heel wat meer aan het licht. Van zaterdag op zondag kwam er in de auto van mevr. J.D., die op de Kaay geparkeerd stond, een flinke deuk in het linker portier. De dader heeft nog niets van zich laten horen. Vorige week vermeldden we in het be richt over de klaverjaswedstrijd tussen de Tol en de Roemers, dat de Scherpe- nissenaren de beker in de wacht sleep ten. Het was echter de Tol. De poedel prijs was ook niet voor mw. Van de Berge van de Roemers, maar voor de Tol. De uitvoering van toneelgroep 't Cen trum vond twee weken geleden niet plaats in Hof van Holland - zoals we foutief vermeldden - maar in Hotel Zeeland. Dhr.J.J. van Oost wil zijn bakkerij aan de Botermarkt uitbreiden en heeft daarvoor schetsplannen bij de gemeente ingediend. Hij is van plan zijn woning Botermarkt 10 bij zijn bedrijf te voegen. Omdat de verbouwing voor een goede bedrijfsvoering noodzakelijk is, stellen b en w voor om de plannen goed te keuren en het ter plaatse geldende bestem mingsplan te wijzigen. Dhr.W.M. van Dijke aan de EdisonWeg is op het aanbod van de gemeente inge gaan om een stuk grond te ruilen. Om dat zijn stuk te ruilen grond kleiner is dan dat van de gemeente, zal door dhr. Van Dijke een bedrag worden bijbe taald. B en w stellen de gemeenteraad voor om accoord te gaan met dit voor stel. Dhr.P.Gladdines, Dalemsestraat, wil van de gemeente een bestaand trapje met bordes kopen. Bij de verbouw van bakkerij De Toekomst is dit op ge- meemtegrond gebouwd. Voor wat b en w betreft is de zaak voor de bakker en men stelt de raad voor om ook met dit voorstel in te stemmen. Zaterdagmiddag 4 december raakte F. uit Steenbergen in een slip op de Slaak weg richting St. Philipsland. Daardoor kwam hij in de links gelegen berm te recht. waar hij tegen de al ver naar rechts uitgeweken tegenligger M.R. uit Nieuw-Vossemeer botste. Na eerste hulpverlening door dokter de Looze werd F. per ambulance naar het zieken huis in Roosendaal vervoerd. R. liep vrijwel geen letsel op. Op 6 december was er nog een aanrijding op de Slaak weg toen J.C.B. uit St. Philipsland een op de weg loslopend pahrd te laat ont dekte. Het dier was uit de wei ontsnapt. De botsing liep goed af. Vanaf vrijdag 10 december weer PRACHTIGE KERSTBOMEN EN BLAUWSPARREN te koop bij Patrijzenhof Tel. 01667-2753 OUD-VOSSEMEER Advertentie IM Ook dit jaar heeft St. Nicolaas met 3 zwarte Pieten een 30 tal zieke mensen met medewerking van de Zonnebloem met een bezoek vereerd. Met 3 auto's: zwarte Pieten en helpsters werden don derdagavond 2 december de pakjes be zorgd, die door de aktie "Zon in de schoorsteen" door de gezonde mensen werden verzorgd. De goedheilig man zelf bracht met z'n knecht een bezoek aan de bedlegerige patiënten die de Sint met blijde en on troerde gezichten ontvingen. Het was voor allen een zeer geslaagde avond. De winkeliersvereniging is tevreden over de 23e winkelactie, die ze met 33 leden de afgelopen twee weken hield. Bestuurslid P.C. de Wilde constateerde dat de winkel op de hoek zijn plaats duidelijk heeft bewezen. De landelijke tendens van minder bestedingen ging beslist niet op, want men haalde een omzet van ruim 310.000 gulden. Door het beschikbaar stellen van een lot bij 5 gulden aankoop kon men de consument in totaal 12 hoofdprijzen en 50 troost prijzen aanbieden, waarvan de eerste zaterdagavond door gemeenteraadslid J.L. van Gorsel werd getrokken. Mw. Van der Zande(Legvitsedijk) won de hoofdprijs: een servies. De secretaire ging naar René van Haaften in Sint Maartensdijk. De staande schemerlamp naar M.Geuze-Van der Zande(De Wouter), de koelkast naar de Turkse fa milie Kanuyel(J.F.Kennedystraat) en de gril naar M.Ista(Dorpsweg). Fr.Haver- mans Jzn.(Corn.Frankenstraat): radio grafisch bestuurde auto, K.Heij- boer( Pr. Mauritsstraat)friteuze, Fr.Verhees(Kalisbuurt): haardstel, F.Tholenaar(Hofstraat): wijnpakket, L.Rijnberg(Marehoekweg): zonne- bankkuur, A.Rijnberg(Tholen): pop penhuis, A.Steyns(Marehoekstraat): doos spellen. Tijdens de actie werd er iedere morgen via een geluidswagen in formatie gegeven. Krijt op Tijd: J.Schetters kortste partij 21 beurten, F.Hommel Mbr.zn. hoogste serie 12 caramboles. A.Havermans- A.Brusselaars 2-0, A.Goudzwaard- M.Goudzwaard 2-0, F.Hommel Abrzn.-W. de Leeuw 2-0, A. van Daal- en-M.Moerland 2-0, J.Rijstenbil-D.Pol derman 2-0, P.Moerland-M.Voormeu- len 2-0, M.lsta-J.Schetters 0-2. Beker: J.Schetters kortste partij 22 beurten, sa men met P.Hommel Abrzn. hoogste se rie 12 caramboles. F.Moerland-J.Rij- stenbil 1-1, M.Moerland-F.Hommel Abrzn. 0-2, W. de Leeuw-A.Goud- zwaard 1-1, A.Havermans-M. Goud zwaard 0-2, J.Schetters-A. van Daalen 2-0 De Treffers: F.Hommel Jzn. kortste partij 17 beurten, hoogste serie 17 ca ramboles en beste gemiddelde 3.52. J.Etienne-L. van Wezel 2-0, C.Burgers- B. den Hollander 2-0, P.Hommel Jzn.- G.Havermans 2-0, P. de Leeuw-J.Bur gers 2-0, H.Hommel-J.Geuze 0-2. De Poedelaars: A. van de Houten kort ste partij 25 beurten en hoogste serie 9 caramboles. M.Pipping Jzn. beste ge middelde 1.908. J.Konings-M.Pipping 2-0, A. van de Houten-J.Smit 2-0, R. van Poortvliet-L.Klippel 1-1, A. van Poort- vliet-J. van Gorsel 0-2, J.Plandsoen-P. van Gastel 0-2. De afdeling van de Zeeuwse Vrouwen raad vierde het Sinterklaasfeest vrijdag middag in de Vossenkuil. De presidente, mw. Van Doorn, was bijzonder tevreden over de grote opkomst van bejaarden, voor wie het feest was bedoeld. Na de koffie met boterletter werd de middag in handen gegeven van dhr.J.Vroege. Met een aantal spelletjes bingo zorgde hij voor een spannende sfeer. Af en toe ging het er bijzonder fel aan toe, zonder dat de grensen van sportiviteit geweld wer den aangedaan. Aan het slot van de middag was er voor iedereen nog een versnapering en een chocoladeletter. De Sint had ook een drukke dag op de scholen. De spits werd afgebeten door de Sint Anthoniusschool, waar hij de vier hoogste klassen met een bezoek ve reerde. De leerlingen hadden cadeautjes voor elkaar gemaakt. Vervolgens ging hij naar kleuterschool Sint Janneke, waar ook de twee laagste klassen van de Sint Anthoniusschool bijeen waren. Er was een compleet programma samen gesteld en ook presentjes bleven niet uit. OPTICIËN - OPTOMETRIST O.V. - CONTACTLENSSPECIALIST A.N.V.C. Steenbergsestraat 20-22, Bergen op Zoom Advertentie LM. In de middaguren bracht Sint een be zoek aan de kinderen van kleuterschool Hummelvreugd. Ook zij zagen de goed heiligman met spanning tegemoet. Ze beleefden enkele gezellige uurtjes. En toen was Die Heenetrechtschool aan de beurt. De kinderen waren reeds door Zwarte Piet op het dak van zijn komst in kennis gesteld. Met cadeaus voor de laagste twee klassen en een onderlinge surprisewisseling van de ouderen en Spaans brood voorjuffrouw De Hulster werd de middag goed gevuld. Bij het vertrek van de Sint werd de grootste belhamel, Arno Deurloo, in de zak meegenonen. Inmiddels was de School met de Bijbel bezocht door een aantal Zwarte Pieten, zodat ook daar de kin deren in de feestvreugde konden delen. De toepasselijke cadeaus en surprises ontbraken er evenmin. Dhr.J.C.Peters uit Rotterdam heeft bij de gemeente plannen ingediend voor het uitbreiden van zijn woning aan de Hikseweg. Alhoewel de uitbreiding in strijd is met het ter plaatse geldende bestemmingsplan, stellen b en w de ge meenteraad voor accoord te gaan. Dhr.Peters, een op congressen en andere wetenschappelijke gebeurtenissen veel gevraagd dierenarts en fauna(dierenwe- reld)-deskundige, beschikt bij deze wo ning namelijk niet over een studeerka mer, wat voor zijn werkzaamheden als een handicap kan \Vorden beschouwd. Voor het verstrekken van een bouwver gunning zal door de gemeente onder meer eerst een art. 19-procedure in wer king worden gesteld. Voor de elfjarige H.K. wordt het fiet spad naar Poortvliet toch nog te laat aangelegd. Hij raakte gewond toen hij in de donker omstreeks kwart over vijf door een auto werd aangereden. Er stond nogal wat wind en toen hij van achter de bossages kwam, ging K. met zijn fiets een rukje naar links. Op dat moment passeerde autobestuurder P. van D., die met de zijkant de trapper van de fiets raakte. Het schampen bracht K. ten val en toen waren de gevolgen ern stiger: met een dij- en enkelbeenbreuk moest hij naar Lievensberg worden ver voerd. Overigens kon er meteen loop- gips worden aangebracht, waarmee hij naar huis mocht. Vanaf vrijdag 10 december F.M. Boogaardweg 19 SINT ANNALAND Tel. 01665-2106 Advertentie IM Het waterschap heeft dinsdagmiddag grond gekocht voor de aanleg van de persleiding naar de rioolwaterzuive ringsinstallatie te St. Maartensdijk Het waterschap heeft dinsdagmiddag met zeven eigenaren een overeenkomst gesloten voor de aanleg en het onder houd van de persleiding naar de riool waterzuiveringsinstallatie te St. Maar tensdijk. Voor het beschikbaar stellen van een tijdelijke 6jn brede werkstrook wordt aan de grondgebruikers 3,18 per m vergoed, terwijl de eigenaren voor het zakelijk recht 2,26 per m2 krijgen voor het hebben en onderhouden van de lei ding in een 2 m bredt grondstrook. Gropatax heeft de taxatie verricht. De ijsclub, dhr. J.A. Mosselman, gebr. A. en J.L. van Iwaarden, J. Mosselman-Gun- ter, J. v.d. Klooster, mevr. P.J. Goede- gebuure-Goedegebuure en J.J. van de Griek uit Ossendrecht hebben daarmee ingestemd. Op maandag 13 december a.s. haalt Ac celerando oud papier op in wijk 1. Advertentie IM Vorige week dinsdag was het feest bij de kleuters van gymnastiekvereniging W.I.K. Ze werden namelijk verrast met de komst van Zwarte Piet. Die moest de verontschuldigingen van Sinterklaas overbrengen. De Sint kon er niet bij zijn, omdat hij de avond van tevoren door de mist een misstap maakte op het dak en klem was geraakt in een schoorsteen. Jammer voor de Sint, maar de pret was er bij de kinderen niet minder om. Er werd gezongen en er werden spelletjes gedaan onder leiding van Zwarte Piet en de leidsters Georgette en Gerda. Voor dat Piet vertrok was er voor alle kinde ren en beide leidsters nog een surprise. De kinderen beleefden een leuke mid dag. In Scherpenisse werden op zater dag 4 december de individuele turn- proeven gehouden. In de morgenuren ^waren de kinderen van 11 tot en met 16 jaar aan de beurt. In verschillende cate gorieën waren er de Thoolse kampioen schappen aan verbonden. Vanaf de gymzaal aan de Bierensstraat vertrok ken 's morgens om half tien de 11 jong ste meisjes om aan de proeven deel te nemen. Alle turnsters behaalden hun diploma in de categorie, waarin uitkwa men. Corine van der Broek behaalde het hoogste aantal punten in cat. 6. Ze sleepte tevens het hoogste aantal punten van de gehele morgen in de wacht, zodat ze uit handen van wedstrijdleider dhr.Smulders de eerste prijs in ont vangst mocht nemen. In de middaguren was het de béurt aan de 16-jarigen en ouder. Van W.I.K. waren er 9 inschrij vers. Voor deze dames waren er 3 prijzen beschikbaar in verschillende catego rieën. Colette Petra de Boer behaalde hier voor W.I.K. de 2e prijs. Zij werkte haar oefeningen keurig en zoals men van haar gewend "zijn. in alle beschei denheid af. De regenten J.A.Kaashoek en C.W.Goedegebvure van het Wezen-Ar- men-bestuur zijn per 31 december aan staande periodiek aftredend. Dhr.Kaas- hoek stelt zich niet meer herkiesbaar, dhr.Goedegebuure wel. B en w doen voor de benoemingen de volgende aan bevelingen aan de gemeenteraad: vaca ture J.A.Kaashoek 1 M.M. de Rooij en 2 C. van Dijke Lzn. Vacature C.W.Goedgebuure: 1 C.W.Goedege- buure en 2 A.G.Fase. Hoofdonderwijzer G. van der Broek van de Casembrootschool vond het dins dagmorgen 30 november wel wat vreemd. Hij zag de muzikale Piet aan komen en vond dat naar zijn idee een beetje vroeg. En dat was ook zo, want nadat dhr. Van der Broek één en ander had uitgelegd, ging de muzikale Piet nog een paar dagen naar Spanje terug. Maar op vrijdag 3 december was het wel zo ver: het Sinterklaasfeest in een nieuwe opzet. Er is nu toch ook een kleuter school. Zoals voorgesteld in de vergade ring van 25 november werd het feest gevierd met de kleuterklassen en de klassen 1 en 2 van de basisschool. De opzet is na het aanhoren van de bevin dingen van alle betrokken goed beval len. Er was een goede belangstelling van de zijde van de ouders. Ook de Sint en zijn Pieten hebben hun taak goed ver vuld. Alle kinderen mochten de Sint een handje geven. Een mooie en geen alle daagse belevenis: de gezichtjes van de kinderen spraken boekdelen. Onder het zingen van 'Dag Sinterklaasje' verliet de Sint rond half twaalf de zaal. Waarna hij nog even een bezoek bracht aan de an dere klassen van de basisschool. De school is het Spaanse gezelschap nog dankbaar voor de bijzonder mooie ochtend. De voorzitter van de ouder commissie, dhr.A.Scherpenisse, sprak een dankwoord aan het adres van de leidsters. Op de basisschool viel de pak jesmorgen ook in goede aarde. In de middaguren werd een film vertoond voor alle klassen van de basisschool. De kinderen van de kleuterschool hadden een vrije middag en konden hun erva ringen laten bezinken. Dhr.Scherpenisse bedankte na afloop iedereen, die aan de nieuwe opzet van de Sinterklaasviering had meegeholpen. Voorzitter Scherpe nisse en secretaris J. van Poortvliet van de oudercommissie brachten vrijdag een bezoek aan onderwijzer B.Hommel in Oud-Vossemeer. Namens de ouder commissie en de ouders werd hem een fruitmand overhandigd. Zijn gezond heid laat nog steeds te wensen over. Dhr.Hommel stelde het bezoek bijzon der op prijs. Wegens Sinterklaas-verplichtingen is de ranglijst van biljartvereniging de Hoop wat onoverzichtelijk geworden. Voor de aanwezige leden was er vrijdagavond een nieuw record van Wim Rijnberg, die 24 caramboles in één beurt scoorde. Hij staat dan ook bekend als de man, die iedere week de meeste caramboles wil behalen. Tevens schreef hij het hoogste gemiddelde op zijn naam met 3,7. T. van Poortvliet kortste partij 20 beurten. R.Kaat-G.Rijnberg 2-0, W.Rijnberg- J. Burgers 2-0, T. van Poortvliet- W.Vroegop 2-0. I F.Ketting 5-10, 2 T. van Poortvliet 6-9, 3 W.Rijnberg 7-9, 4 G.Fase 5-8, 5 W.Fase 5-6, 6 W.Vroegop 6-6, 7 H.Dijkema 4-4, 8 G.Rijnberg 6-4, 9 J.Burgers 7-4, 10 R.Kaat 7-4, 11 H.Ridderhof 5-2, W.Snoep 5-2. Dhr. D. Quist (Burg. Baasstraat) en dhr. E. Goedegebuure (Tienhoven) zijn bei den met grote meerderheid van stem men tot notabel van de Hervormde ge meente gekozen. Er verschenen zater dagmiddag een veertigtal stemgerech tigden. waarvan de twee kandidaten er ruim dertig kregen. Zij nemen deplaats in van M.W.v.d. Klooster en C.W. Goe degebuure. De notabelen D.C. Goedegebuure en C. Scherpenisse zijn herkozen. Na de kleine surprise van honderd kaapse viooltjes die menigeen toch als een vriendelijkheid opvatte, was zater dagavond de eindtrekking van de win kelactie. Dat s het klapstuk wegens de hoofdprijs van 1000 gulden en twintig biljetten van 50 gulden. De eerste prijs ging naar Elma van 't Hof. Ring 2, die gez én haar trouwplannen wel een bes temming heeft voor dat bedrag. De be langstelling in het dorpshuis was veel minder dan bij de jeugdtrekking en de aankomst van Sinterklaas. Het meren deel van de deelnemende winkeliers was gezien de stagnerende economie toch niet ontevreden over de omzet. De actie duurde nu twee weken en dat was enkele dagen langer dan vorige jaren. Als men vergelijkt, hoe er vorig jaar 385.000 gul den werd omgezet en nu 4.5 ton zal de verhouding niet veel uit elkaar lopen. Activa slaagde in elk geval in haar be- grotingsopzet. Bovendien waren de prijzen aantrekkelijk. Hoewel de omzet niet teleurstelde, is de voorraad nog groot bij de plaatselijke winkeliers, wat de rendementen onder druk zet. Het waterschap heeft op 1521 m grond een zakelijk recht gevestigd voor de aanleg en het onderhoud van de per sleiding naar de zuiveringsinstallatie te St. Maartensdijk. De eigenaren ontvan gen 2,26 per m., de grondgebruikers voor de tijdelijke 6 m brede werkG- strook ƒ3,18 per m. Na taxatie van rop- atax hebben A.J.W. van Rooijen en CS.. P.K.M. Stouten, wed. A.J. Dane-Dorst. de diaconie van de hervormde gemeente en L.C.J. Potappel in de overeenkomst toegestemd. Met de coöperatieve vereniging cam ping Irenehoeve vindt een grondruil plaats om een groenstrook te kunnen aanleggen. De oude sloot wordt ge dempt en van beplanting voorzien, ter wijl een nieuw te graven sloot in eigen dom komt bij het waterschap. Dit ge beurt met gesloten beurzen. Het nieuwe dorpshuis krijgt natuurlijk ook een naam. Als het aan de beheers commissie en b en w ligt, wordt die naam 'De Stove', afgeleid van Stoofdijk. Donderdag 2 december was het dan zo ver. De Spar-supermarkt van Kees en Jennie Priem werd heropend. De hele zaak werd 'op z'n kop gezet' en bijna alles is veranderd. De winkel werd op gefrist met een tweetal groene kleuren. De zaak is vergroend. Winkelen in de Spar is nu stukken prettiger geworden, want alles is volgens de laatste eisen en tips van de consument ingericht. De verkoopwaar is overzichtelijk opgesteld. De winkel ging donderdagmorgen extra vroeg open om het feest van drie dagen zo lang mogelijk te laten duren. Wan neer men op de eerste dag voor 25 gul den boodschappen kocht, kreeg men - ook een beetje ter ere van Sinterklaas, een roomboterstaaf cadeau. De gehele week waren er aanbiedingen om van te smullen. En dat vergrootte het koopple- zier van de consument. Men kon de portemonnee wat verder dichthouden dan gebruikelijk. Of meer kopen voor hetzelfde geld. Zo was er bijvoorbeeld bij aankoop van 200 gram vleeswaren een ons boterhamworst voor een kwart je, een reuzestunt. Kees en Jennie kun nen terugzien op een feestelijk week en veel klanten tegemoet zien. Wekenlang zaten de leerlingen van de openbare kleuterschool en van de o.l.s. de Schalm in spanning. Zou de Sint ook dit jaar langskomen? En ja, hoor. De Spaanse goedheiligman kwam vrijdag in alle vroegte met één Pieterbaas naar de Schoolstraat. Om half tien waren ze al bij juf Sjanet en de kinderen. Vooral Piet had het goed naar zijn zin. Hij danste vrolijk met de kinderen mee. Iedereen vond het prachtig. Om kwart voor elf werden de surpises in de klassen 4,5 en 6 uitgepakt. In de middaguren werd Sin terklaas in de gemeenschapsruimte door de kinderen van alle zes klassen ont vangen. De leerlingen van klas 1, 2 en 3 hadden gedichtjes voor de Sint gemaakt en er werden tevens zelfgemaakte to neelstukjes opgevoerd. De kinderen van de laagste klassen zongen toepasselijke liedjes, waarna gewoontegetrouw een film werd gedraaid. Na een ontzettend gezellige middag kon men rond de klok van vier uur met een gerust hart weer naar huis. Personeel van straatmakersbedrijf Van Haaften is de afgelopen week druk in de weer geweest om en rond het nieuwe dorpshuis. Onderaan het nieuwe stukje dijk op de haven werden trottoirbanden gelegd. De grijze bank, waar de oude 'mannen van het dorp bij gebrek aan een praathuisje op zitten, werd weer wegge zet, al is het nu op een andere plaats: onderaan de dijk met een mooi rijtje tegels ervoor. Tevens kwam er een nieuwe, bestrating voor de ingang van het nieuwe dorpshuis. De familie O. in de Kon.Haakonstraat hoorde in de nacht van zaterdag op zondag een grote klap. Was Zwarte Piet misschien door de schoorsteen gevallen? Toen dhr.O. uit zijn bed snelde om te zien wat er aan de hand was, viel er niets te ontdekken. De volgende morgen bleek dat de groene brievenbus in het holst van de nacht uit de grond was ge rukt. Die lag nu bij de buurman voor de garagedeur. Buurman K. gaf de bus weer aan de rechtmatige eigenaar terug. Vrijdagavond 10 december staat in Sint Maartenshof in het teken van verzoek platen. In de recreatiezaal kunnen die namelijk vanaf 19.30 uur worden aan gevraagd door bewoners, personeel en donateurs(kleine bijdrage) bij d.j. Wim de Leeuw uit Oud-Vossemeer, een re gionaal bekende 'platenruiter'. Voor de filmliefhebbers onder de bewoners, personeel en donateurs(kleine bijdrage) is er dinsdagavond 14 december om 19.30 uur de rolprent 'Sneeuwwitje'. Ook dat evenement vindt plaats in de recreatiezaal van Sint Maartenshof. Vlakbij huis vindt u een grote collectie geboortekaartjes, huwelijkskaarten, ver lovingskaartjes, jubileumkaarten, enz. Bekijk onze monsterboeken eens, u bent van harte welkom. Voor familie- vereni- gings- en zakendrukwerk naar drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel. 01666-2639. Advertentie IM In de openbare kleuterschool de Kubus was het woensdagavond 23 november een drukte van belang. Veel ouders wa ren naar het schooltje aan de Frank van Borsselenstraat gekomen om Sint Nico laas een handje te helpen bij het omto veren van alle cadeaus voor de kinderen tot de mooiste surprises. Er werd wat afgeknipt, geplakt en geverfd. Het re sultaat mocht er dan ook zijn. Aan het eind van de inspannende avond stonden er boten, dieren, raketten, Zwarte Pie ten-gezichten, paddestoelen en nog veel meer mooie dingen te wachten op de grote dag. Maar ook de kinderen zaten niet stil in de afgelopen weken. De school hing vól met de prachtigste 'werkjes', want wanneer Sint zou ko men, moest alles klaar zijn. Het bakken van pepernoten in iedere klas hoorde daar ook bij. Wat is er nu mooier dan zelf de pepernotenballetjes te draaien en te bakken om ze daarna samen op te eten? En toen was de grote dag, vrijdag 3 THOLËN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds.A.Visser(op beroep) 18.30 u. ds.J.Blom HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds.A. van Pel. Appelscha GEREF. KERK 10 u. dhr.M.Steketee, Heinkenszand 17 u. kand.C.Daleboudt, Zevenbergen CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst 18.30 u. ds.H.C.v.d.Ent, Dordrecht GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND 10.45 u. drs.H.H.v.d.Kloot Meyburg, Den Haag R.K. KERK za. 19 en zo. 9 u. H.Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10(bedHD) en 18.30 u. ds.Th.W.H. v.d.Heijden GEREF. KERK 10 u. dhr.A. de Jong, Hoogerheide 15 u. dhr.C.Versluijs, Maassluis CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds.H.C.v.d.Erit, Dordrecht 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 17.30 en zo. 10.30 u. H.Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds.M.D.Geuze GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds.B. den Butter OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u.(bed.HD) ds.J.G. van Loon woe. 15 dec. 19.30 u. ds.J.G. van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds.P.M. van Galen, Bergen op Zoom 19 u. ds.W.Anker, Doorn OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst R.K. KERK 10.30 u. H.Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds.D.J.Budding di. 14 dec. 19.30 u. afsch.dienst ds.D.J.Budding GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst woe. 15 dec. 19.30 u. ds.W.Schreuder, Goes POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds.Tj. de Jong GEREF. KERK 10 u. kand.C.Daleboudt, Zevenbergen 14.30 u. dhr.T.Walhout. Breda GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u.(voorb.HA) ds.A.B.Cysouw 14.30 u. ds.Th.W.H.v.d.Heijden GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. vr. 10 dec. 19.30 u. ds. A. en ds.A.P. van der Meer(herdenkingsdienst) zo. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds.A. van der Meer ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds.P.A.Bohlmeijer(voorb.HA), Den Haag 17 u. ds.J.J.Roodsant, Almkerk za. 11 en zo. 12 december 1982 Tholen, Poortvliet. Oud-Vossemeer en Scherpenisse(pat.dr.Padt) Dr.Kale, Tholen, tel. 01660-2542 Sint Maartensdijk. Sint Annaland, Sta venisse en Scherpenisse(pat.dr.Vd Bel) Dr.Noteboom, Sint Annaland, tel. 01665-2400 Sint Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545 WIJKVERPLEEGSTERS Zr. van Broekhoven, tel. 01666-2318 TANDHEELKUNDIGE HULP Tel. 01660-3988(Roefs), 01666- 3963(Tas), 01682-4187(Vos) en 01686- 4324(Wouters) DIERENARTS Dr.A.Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 u. en za. 9-9.30 u. NAZORG BORSTAMPUTATIE Iedere le di vd mnd contactochtend z'huis L'berg ma-vr tel. 01640-37980 ANONIEME ALCOHOLISTEN Tel. 01660-3742. Tel. 01640-50395 d/n, groepsavonden elke di/do 20 u. gez.heidscentr. L.Pourquinstr. BoZ. WELZIJNSORGAAN Alg.Maatsch.Wrk, gez.verzorging en in- fowrk dag. 8.30-10 u. Zws.Inst.Geeste lijke Volksgez.heid elke di-do-vr.mor- gen 9-10 u. na afspr. vr. 10 dec. Raad vd Kinderbescherm. 14.30-15.30 na afspr. ADVIESBUR. GEHANDICAPTEN F.Jelderda, 't Keeten 10, Sint Philips land, tel. 01677-2533 TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geest, en soc.nood tel. 01180-15551 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor mishandelde vrou wen, pb 231, M'burg d/n tel. 01184-14645 OPPASCENTRALE THOLEN Tel. 01660-3894 en 01667-2178 AMBULANCE RODE KRUIS Tel. 01666-2954 STORINGEN ENERGIE Tel. 01660-3250 gebruikers PZEM. bui ten kantooruren tel. 01184-79191 HOOGWATERSTANDEN - do. 9 tm vr. 17 dec. uur donderdag 9 10.39-23.22 vrijdag 10 11.52 zaterdag 11 0.27-12.56 zondag 12 1.27-13.52 maandag 13 2.19 - 14.37 dinsdag 14 3.05 -15.17 woensdag 15 3.43 - 15.49 donderdag 16 4.11-16.24 vrijdag 17 4.43 -17.00 vr. 17 dec. 17.00 u. hoogtij woe. 15 dec. 10.18 u..Nieuwe Maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 2