Gemeente Tholen ontving schilderij van Adrie Pieck Bodemsanering Tholen verder naar Visstraat Oesterschelp Tholen drie lokalen rijker «1 II BOUMAN POTTER Waterschap stelt voorbeeld met bevriezing presentiegeld \U>no Hard maken Via oud-burgemeester Schuller van Sint Maartensdijk V oorbereidingen boerderijproject in laatste fase Donderdag 9 december 1982 39e jaargang no. 4 V-r; - - Vergaderkalender in St.Philipsland De Pieck-stichting Bij de ontgraving van de verontreinigde grond aan de Kaay in Tholen is gebleken, dat een nog niet eerder onderzocht terrein tot de hoek Visstraat ook vervuild is. Om dit nader te onder zoeken is 16.250 gulden nodig, waarmee de totale kosten van de tweede opruimingsfase op 246.250 gulden komen. Adoptie Noord-Hollandse gemeenten In broodhuisje. Prachtige herinnering De lhno-school de Oesterschelp in Tholen wordt belangrijk uitgebreid. Volgend jaar augustus hoopt men twee nieuwe theorielokalen, een praktijklokaal en drie nevenruimten in ge bruik te kunnen nemen. De semi-permanente bouw met ge metselde eindgevels komt in de schooltuin tussen de Simon Lindhoutstraat en de Ten Ankerweg. ^ONINGIN RICHTTNG Molenstraat tel. 01662-2445 Poortvliet DEZC WEEK Voorstel bestuur met 23 tegen 13 stemmen verworpen "Je moet 't niet uitrekenen in centen, maar het is gewoon een slecht voorbeeld om nu het presentiegeld en de reiskostenver goeding te verhogen", zei hoofdingelande N.L. de Oude uit St.Philipsland. Met 23 tegen 13 stemmen verwierp de algemene vergadering van het Waterschap Tholen een voorstel om het presentiegeld van 75 naar 100 gulden te verhogen en de ver goeding voor reis- en verblijfkosten van 15 naar 25 gulden per vergadering. Het Waterschap Tholen nam daarmee dinsdag middag in het Holland Huis te Scherpenisse een opmerkelijk besluit, want in twee Zeeuwse Waterschappen was ditzelfde voorstel een hamerstuk. In twee andere werd wel gestemd, waarbij tweederde voor was en eenderde tegen. Meer dan billijk Lid\ereniging Goud-en Zilversmeden Onverantwoord Deze eeuw niet meer Verlenging jachtrecht Niet in de kou >P^£'öiö,j ar^ Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01665-2752. Telex 54520. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Siht-Pbilipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 1 6.50 per halfjaar. Per jaar 32.— per post 39.50 per jaar. Losse nummers ƒ0.80. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 u. Advertentieprijs ƒ0.31 plus btw. per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 7.00 contant Inclusief btw. op rekening 8 00 Hoofdredaktëur G. Heijboer. In onze tijd moet alles hard, liefst kei hard worden gemaakt. Anders krijgt men nauwelijks een voet aan de grond. Wel, de Thoolse gemeenschap wil en kan keihard maken dat een bedrijfsver- bindingsweg, dat wil zeggen geschikt voor zwaar verkeer en een liftsluis in de Oesterdam economisch keihard ge maakt kan worden. In dit opzicht lijkt politiek Tholen een eensgezind stand punt te kunnen innemen. Het werd op een vergadering van de commissie be drijfsleven eenvoudig, maar wel tref fend verwoord door een vertegenwoor diger van werknemers. "In onzekerhe den worden vaak miljoenen gepompt, maar een liftsluis en een weg is een zo'n grote zekerheid, dat ze eeuwen kan trotseren. Als die in een tijd kan worden aangelegd en gebouwd van grote wer kloosheid met de zekerheid van een voordeel voor het bedrijfsleven, dan is nauwelijks een betere investering denk baar". Zo'n uitspraak van een eenvou dig commissielid verdient dan wel een breder publiek dan alleen een Een- drachtbode-lezer. Niet ongerijmd werd daaraan trouwens weliswaar door ie mand anders aan toegevoegd, dat een Oesterdam ert een vaste verbinding over de Westerschtlde op vrij brede basis mag worden gekoppeld. Ook zo'n ge dachte is maar niet een slag in de ruimte. Er zijn heel wat bijeenkomsten, waar wijsheden worden verkondigd, die min der hout snijden, dan deze ogenschijn lijk simpele gedachten. Hopelijk weer kaatsen ze tot in Middelburg en Den Haag. In de hal van het gemeentehuis te St.Philipsland ligt een agenda, waarin alle verenigingen hun activiteiten kun nen noteren. Dit om te voorkomen dat er op één avond meerdere evenementen zijn, wat belangstelling en geld kan kos ten. Het probleem speelt in vrijwel elke plaats, maar nog nergens werd een af doende oplossing gevonden. Op Tholen probeerde de streek VVV het al en nu kan men Lien, de secretaresse van de burgemeester op het gemeentehuis bel len, wanneer men op Tholen een uit voering of iets dergelijks wil plannen. In St.Philipsland was het samenvallen van drie bijeenkomsten vrijdagavond 26 november de druppel die de emmer deed overlopen. In de Wimpel organi seerde de evenementencommissie een concert van het Barokensemble Bergen op Zoom, in de Druiventros hielden ZLM en Plattelandsvrouwen hun mos selavond en in het verenigingsgebouw van de Oud Geref.Gemeente was er een verkoping van de meisjesjesvereniging. Het Rode Kruis, dat 10 december een bloedafname-avond gepland had, werd geconfronteerd met het 75-jarig bestaan van de Geref.Gemeente. Dhr.A.Verwijs dankte het gemeente bestuur donderdagavond voor de ver gaderkalender, want hij had er twee jaar geleden al om gevraagd. "Verenigingen die er willens en wetens niet aan mee werken en andere verenigingen schade berokkenen, zal ik publiekelijk bekend maken. Het smoesje wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen, gaat niet op", zei Verwijs. "U hebt gelijk, er komt eens een keer iemand aan de schandpaal. Al heel vroeg(in mei) heeft de evenementen commissie haar programma in een boekje huis-aan-huis bekend gemaakt, maar desondanks organiseert men een verkoping en een mosselavond op die vrijdagavond. Toen liep het fout", zei burgemeester T.A.Vogel. De gemeente heeft geen bemoeienis met de agenda, 't Wordt helemaal aan de verenigingen overgelaten. Wie wat wil organiseren, doet er goed aan eerst de beschikbare data te noteren en na de definitieve vaststelling de uitvoering of jaarvergadering vast te leggen. Op 7 januari viert DSVF zijn tienjarig bestaan en 29 januari is er een zang avond van alle koren in St.Philipsland. Die eensgezinde uitvoering zal niemand willen missen. Het was november 1953. Een aantal dames uit Maartensdijk (Utrecht) en omliggende plaatsen reden met een bus naar Tholen. De enige man in het illustere gezelschap was de toenmalige burgemeester van Maartensdijk, tegelijkertijd de oud-burgemeester van Sint Maartensdijk. Onder de dames in de bus bevond zich Adrie Pieck, een nicht van de bekende Anton en het bloed kruipt waar het niet gaan kan, want Adrie was bijna even vaardig met het tekenpotlood als haar beroemde neef. Wat deze reis zoal voor gevolgen had voor de gemeente Tholen zal uit het vervolg van dit artikel duidelijk worden. De oud-burgemeester van St.Maartens- dijk, mr.H.H. Schuller, overhandigt het schilderij van mevr.Pieck aan burge meester E.Baerends. Rechts me- vr.Schuller. Op de mistige reis naar Tholen legde mevrouw Pieck al heel wat op papier vast. De chauffeur, de dames in gezellige kout. Nog veel belangrijker voor Tholen echter was de produktie, die de tekena- res tot stand bracht in de weinige uren, dat ze in Sint Maartensdijk was, een ex tra prestatie omdat het zo mistig was, dat er op enkele tientallen meters nauwe lijks wat te onderscheiden viel. Niette min werd het resultaat van die kunste nares bijna 30 jaar later het geschenk voor de gemeente Tholen: een kleurte- kening in lijst met kerk en wapen zowel van Sint- als ook van Maartensdijk. Daaronder bovendien een gedicht van een vlaamse kunstenaar, die weer een goede kennis was van Adrie Pieck. Dit kunstwerk nu werd maandagna middag door oud-burgemeester mr. H.H. Schuller, samen met echtgenote aanwezig op het gemeentehuis, van Sint Maartensdijk, in tegenwoordigheid van het voltallig college van onze gemeente aangeboden en in dank aanvaard door burgemeester Baerends. Een spreekwoord werd in praktijk ge bracht: oude liefde roest niet. In de omgeving van de nu al een tiental jaren gepensioneerde oud-burgemeester Schuller, die van 1936 tot 1948 burge meester van Sint Maartensdijk was, daarna eerste burger werd van Maar tensdijk in de provincie Utrecht, was al tijdens het leven van de gezusters Pieck een stichting gevormd om de werken van de dames in stand te houden. Adrie Pieck overleed april van dit jaar. Haar talrijke tekeningen werden door de stichting verzameld en een gedeelte werd bestemd voor de geografische atlas van Utrecht, terwijl een ander deel van haar tekeningen en schilderijen (ook zo'n 144) bestemd is voor de geografi sche atlas Noord-Holland in Haarlem. Een klein deel werd geveild en van de opbrengst daarvan zal een boekwerk Een stormwindjoeg door Neêrlands lage landen 1 en zweepte zeeën op tot oceaan van smart Hier woonden mensen.... golfde eens het koren. alles was weg en alles scheen verloren De noodklok sloeg de nood van Zeelands land Maar in dat lijden werd een kracht geboren die opkwam als een jonge dageraad miljoen armen strekten zich tot helpen duizenden gingen om de vloed te stelpen er gold maar één gebod,: een wil, een daad. dat was het wonder van die dagen die allen samenbonden met eenzelfde band dat mensen in een éénder medeleven één word maar stamelen konden: dat was géven en zoó in duisternis het LICHT ontbrandt verschijnen over Pieck. het werk van Adrie "Gasfabrieksterreinen blijven nog jaren vervuild" en "Terreinen van vroegere gasfabrieken zijn bij voorbaat al met gif besmet" stond er vorige week in twee artikelen van NRC Handelsblad. Er wordt ook melding van gemaakt, dat de verontreiniging in Tholen als enige ge meente in Zeeland al is aangepakt. Op de vuilnisstortplaats Tuttölhoek bij Scherpenisse is in augustus 2000 kubie ke meter besmette grond in zwaar plastic folie opgeslagen. De bewoners van de bejaardenwonin gen aan de Kaay kregen daarna de zo lang verwachte straat. De resultaten van het onderzoek, dat werd uitgevoerd door het Technisch Adviesbureau van de Unie van Waterschappen, zijn nog niet bekend, zo schrijven b en w aan de ge meenteraad. Hetzelfde bureau gaat ook het terrein tot de hoek Visstraat onder zoeken. Gedeputeerde Staten van Zeeland laten ook dit deel meetellen voor rijkssubsi die. Voor de eerdere 230.000 gulden heeft het ministerie van Volksgezond heid en Milieuhygiëne(de naam is in middels met het aantreden van een nieuw kabinet gewijzigd) een voorlopige bijdrage van 207.000 gulden gereser- veerd(90% van 230.000). Daar komt nu 16.250 gulden bij. Voor de gemeente blijft er 10% van 246.520 gulden over. De Thoolse raad beslist er maandag middag over. Het nu te onderzoeken terrein loopt vanaf de bejaardenwoningen aan de Kaay tot aan de uitgebrande smederij op de hoek van de Visstraat. Maandagmiddag vertelde burgemeester Schuller dit voor hij het kunstwerk aan zijn collega in Tholen overhandigde. Hij herinnerde er daarbij ook aan, hoe na de ramp 1953 de Noord-Hollandse ge meenten en ook Maartensdijk de regio Tholen adopteerden en onder meer de financiële bijdrage verzorgden' voor realisering van een badhuis in Sint Maartensdijk. Niet vergeten moet wor den, dat 30 jaar geleden nog maar zo'n 2 of 3 procent van de inwoners een eigen douche of bad in huis had. Het was dus een welkom geschenk en een sociaal maatschappelijke vooruitgang. In het badhuis moet dan ook nog een steen gemetseld zijn, wat aan die adoptie he rinnert. Het badhuis werd inmiddels garage en heeft nog steeds zijn sociaal en maatschappelijk nut door stalling van de eilandelijke ambulance. Op die mistige november dag kwamen- de dames aan de gemeenteraad van Sint Maartensdijk het bedrag overhandigen voor het te bouwen badhuis. Wie 1953 niet bewust beleefde kan zich ook moeilijk voorstellen van welk een om vang de hulpverlening in dat jaar was. Iedereen in den lande buiten het ramp gebied en ook velen in het buitenland (denk maar aan Stavenisse en Noorwe gen) wilden wat doen. Zo maakte de bakker in Maartensdijk, de gemeente van burgemeester Mr. H.H. Schuller, die uiteraard in niet onbelangrijke mate stimuleerde tot hulp aan Sint Maartens dijk, een broodhuisje. In dat huisje was de envelop gebakken met het bedrag voor het badhuis. De Maartensdijkse gevers waren eerst wel erg bezorgd, dat hun geld verschroeid zou aankomen, maar de uiterst deskundige bakker ver zekerde zelf borg te staan, dat het heus goed zou overkomen. Dat was ook het geval. Wel op die novemberdag was er niet alleen de grote gift van de adoptie gemeenten, maar waren er ook de teke ningen van Adrie Pieck. Oud burgemeester Schuller had er heel wat meegebracht, waaronder een teke ning van de toenmalige raad van Sint Maartensdijk met burgemeester D.D. Bouwense en op de publieke tribune de dames uit Noord-HollanÓ en Utrecht. Uiteraard bleef toch het echte cadeau, domineren. Na ontvangst van het kunststuk, zei burgemeester Baerends in zijn dank woord, hoe dit geschenk -en prachtige herinnering is aan een op zichzelf toen trieste zaak (de ramp), maar tegelijker tijd ook aan een ongekende hulpverle ning. Hij verzekerde zijn oud-collega, dat het een vaste plaats gaat krijgen in het gemeentehui», terwijl men trouwens Vervolg op pag. 7 Het bestuur van de sociale werkplaats de Betho - met een vestiging in Tholen en in Goes - houdt de goed uitgewerkte plan nen van het boerderijproject tussen Sint Maartensdijk en Scherpenisse voor de laatste maal nog eens tegen het licht, om er vervolgens op maandag 13 december in een vergadering waarschijnlijk haar volle goedkeuring aan te geven. Volgens dhr.H.Meijer uit Scherpenisse van de Stichting Ook voor MekaarjO- VEM) - initiatiefnemer van het project voor geestelijk gehandicapten, is er voor het Betho-bestuur geen reden om nee tegen het anderhalf jaar lang uitge werkte idee. Om het zekere voor het onzekere te nemen, stelde het bestuur van de Betho vorige week nog een aantal vragen samen, die OVEM één dezer da gen heeft beantwoord. Het is namelijk de bedoeling dat de ongeveer 15 geeste lijk gehandicapten in dienst van de Bet ho komen. Bij de vragen gaat het voor namelijk om practische punten. Wan neer de antwoorden bij het dagelijks bestuur van de sociale werkplaats in goede aarde vallen, zal men aan het al gemeen bestuur adviseren om de plan nen goed te keuren. "We hadden er niet op gerekend, maar 't is geen overbodige luxe, want we woekeren met de ruimte", zei ons direc trice mevr.J.Provoost. "Al drie jaar zijn we met uitbreidingsplannen bezig. Er zijn nu 235 leerlingen en tot 1985 ver wachten we een lichte groei. Daarna is het aantal volgens onze prognoses sta biel. We hebben een verkooppracticum nodig voor onze nieuwe afstudeerrich ting, een bibliotheek-documentatiecen trum en ruimten voor de schoolarts, ad junct-directeur en docenten met taaku- ren. Gezien de toestand van 's lands fi nanciën hadden we geen hoge verwach tingen, maar toen een andere school zich met uitbreidingsplannen terugtrok, stond Tholen bovenaan de lijst'.', aldus mevr.Provoost. Financieel is de zaak rond, maar planologisch nog niet. Daarom behandelt de gemeenteraad maandagmiddag een voorstel van b en w om het bestemmingsplan te wijzigen. Het maximale bebouwingspercentage is 30, maar dat is een verouderde norm. Een bebouwingspercentage van 50 tot 75% is aanvaardbaar en dan kan de Oesterschelp in de tuin wel uit de voe ten. De nieuwbouw, die los van de bes taande school komt, vergt 450.000 gul den. Verlaat Houtbouw te Hardinxveld, die voor de ZLM ook de lhno-school in Kruiningen uitbreidde, is hoofdaanne mer, maar er kunnen nog Thoolse on deraannemers worden ingeschakeld. De uitbreiding beslaat een oppervlakte van 338 m2. De Oesterschelp wil achter de bestaande gymzaal op het betegelde terrein nog een nieuwe sportaccommo datie bouwen, maar daarvoor was hog geen geld. Advertentie I.M. Hard maken 0 Kunstwerk uit 1953 voor gemeen te Tholen 0 Hoofdingelanden waterschap ga ven bezuinigingsvoorbeeld 0 Oud geref. gem. St. Philipsland 75 jaar. 0 Oesterdam kan bedrijfsleven Tholen 6 4 miljoen gulden opleve ren 0 Bedrijfsverzamelgebouw geen concurrentie-vervalsing 0 Afscheid Poortvlietse water schapsbestuurders 0 PvdA zwaaide Moerland en Kloet uit 0 Bodemsanering verder naar Vis straat Tholen 0 Laatste fase voorbereiding boer derijproject 0 Nieuw orgel geref. kerk Tholen 0 Schokeffect kan nuttig zijn, meent ombudsman Meerman 0 Subsidies in Fliplandse welzijns- commissie 0 Bedrijfsvoorlichting en perspulp 0 Zorg over uitbaggeren havens 0 Thol. Boys bedwong koploper 0 EEN CRITICUS IS IEMAND ZONDER BENEN DIE LES GEEFT IN HARD LOPEN 0 Dit nummer bestaat uit 16 pagi na's Sinds 31 mei 1979 is het presentiegeld 75 gulden en 15 gulden reiskostenvergoe ding per vergadering. De Zeeuwse Wa- terschapsbond adviseerde dat te verho gen naar 100 en 75 gulden, maar voor een commissievergadering (Tholen heeft een financiële commissie) 50 en 25 gulden te betalen. Het dagelijks bestuur van het Thoolse Waterschap kon zich volledig verenigen met dat voorstel ge zien de salarisverhogingen sinds 1979. Alleen was men het niet eens met het onderscheid tussen een algemene en een commissievergadering. Het presentie geld en de reiskostenvergoeding geldt ook voor leden van stembureaus met inbegrip van de daarin zitting hebbende personeelsleden. Mevr. M. Dijkslag-Jansen uit Tholen was 't daar niet mee eens. "Je hoort vandaag de dag veel over vinger aan de pols, pas op de plaats, broekriem aan halen en bezuinigen. Dan verwondert het me, dat het dagelijks bestuur op dit moment met een voorstel komt om de presentiegelden te verhogen. Dat leidt tot onnodige kostenverzwaringen voor het Waterschap en voor ieder van ons. De hoofdingelanden gaan er met dit voorstel op vooruit in plaats van een stap terug te doen. We moeten alles in het werk stellen om kostenverhogingen tegen te gaan en daarom het presentie geld op het huidige niveau handhaven", aldus mevr. Dijkslag. Dijkgraaf I.C. Hage noemde het voor stel 'meer dan billijk'. "In Zeeland is men algemeen de mening toegedaan, dat deze verhoging verantwoord is voor twee vergaderingen per jaar en 4 k 5 Juwelier horloger opticiën Grote Kerkstraat 5 Tel. 01670- Steenbergen 63385 Adri C. Broekhuis en Zoon, een begrip voor kwaliteit en service! Advertentie IM commissiebesprekingen. Je moet het wel op jaarbasis zien, inclusief de voorbe reiding op de vergaderingen en de be langstelling voor het Waterschapsbe- leid. U bent de spreekbuis van de inge landen. Voor degenen die over vol doende vrije tijd beschikken is het ge makkelijk, maar wie druk bezet is, kan moeilijker naar vergaderingen. Die moet soms een plaatsvervanger nemen en die mensen zou je afstoten om hoofdingeland te worden wanneer de vergoeding niet op peil bleef. Die kant moet je niet op. We doen ook niet aan trendvolging met de salarissen. Deze vergoeding is totaal op andere leest ge schoeid", zei de dijkgraaf. Mevr. Dijk slag vond het ook bezwaarlijk dat hoofdingelanden een vervanger voor hun werk zouden moeten zoeken. Daarom stelde ze voor de zomerverga dering 's avonds te houden. De dijkgraaf vond dat geen oplossing gezien ervarin gen in het verleden, waarbij de belang stelling gering was. J. Versluijs uit Scherpenisse was het met mevr. Dijkslag eens. "Van 90 naar 125 gulden is 35 gulden of 40% verhoging. Dat is een onverantwoorde zaak. t Is niet in de begroting opgenomen, dus aanne ming van dit voorstel betekent de eerste aanslag op de post onvoorzien 1983. We moeten een tussenweg zoeken", zei Versluijs. "Als de aardappelprijs van 4 naar 6 cent gaat, is 't ook 50%, maar nog slecht. Het is gevaarlijk om in procenten te spreken. Dat is hier ongepast", vond de dijkgraaf. D.Vermaas uit St. Maartensdijk noemde het toch een klein beetje ongelukkig moment om met een geschotsverhoging ook het presentiegeld op te trekken. Hij pleitte voor uitstel. "Het is niet zo'n on gelukkig moment, maar daardoor moet je je niet laten leiden. Er is altijd wel wat", zei de dijkgraaf. Mr. W. Loof uit Tholen zei toch niet blij te zijn met het voorstel. "Iedereen heeft z'n redenen om niet achteruit te gaan, maar het is een teken aan de wand dat niemand wil be zuinigen", aldus Loof. Dhr. M. Ph. van der Weele uit St.Annaland dacht er heel anders over. "Het gaat om 1400 gulden of 8 'A crent per ha. Dat is een kleinig heidje. Ik ga akkoord met het bestuurs voorstel", zei van der Weele. L.J. Koopman uit St.Maartensdijk stel de voor om het bestuursvoorstel terug te nemeè, maar daar voelde de dijkgraaf niet voor. Hij bracht het in stemming, waarbij naast de dagelijkse bestuurders Hage, Breure, mevr. van Nieuwenhuij- zen, J.L. van Gorsel, L. Boudeling, C.J. Moerland en A.P.M.M. van Gurp de hoofdingelanden M.Ph. van der Weele, M.J. de Rooij, L.C. Groenewege, J.J. de Wildej J.J.Stoutjesdijk en A.G.M. Wisse voor stemden. Totaal 13 voor en 23 tegen.Ey ontstond daarna enige hilariteit toen dhr. K. Geluk informeerde of de bevriezing voor vier jaar gold. "Het kan zijn, dat er in januari al een voorstel komt om het presentatiegeld toch te verhogen, maar het kan deze eeuw ook niet meer voorkomen", merkte de dijk graaf gekscherend op. Heel serieus stel de van der Weele voor om bij het teke nen van de presentielijst aan te tekenen of men werkelijk per auto was gekomen in verband met de 15 gulden reiskos tenvergoeding. De dijkgraaf noemde dat in de praktijk niet uitvoerbaar. Eerder op de middag was de algemene vergadering ook al verdeeld over de verlenging van 48 ha jachtrecht op bui tendijkse gronden bij Anna Jacobapol- der aan C.P. Roozeboom uit Roosen daal. Een ander deel van 55 ha ging in middels in eigendom over aan de stich ting Het Zeeuwse Landschap. Voor de komende zes jaar zou 1200 gulden per jaar betaald moeten worden. Hoofdingelande A.A. van Nieuwen- huijzen uit Anna Jacobapolder vroeg of het wettelijk voorgeschreven was het jachtrecht weer voor zes jaar aan dhr. Roozeboom te verhuren. "Roozeboom kreeg dit jachtterrein 12 jaar geleden dankzij een openbare inschrijving. De vorige jager heeft echter nu geen kans gekregen en daar heb ik moeite mee. Er zijn nogal wat liefhebbers in St.Philips land. Jonge jagers willen ook een moge lijkheid hebben. Waarom wordt er niet meer in het openbaar ingeschreven?", aldus van Nieuwenhuijzen. De dijkgraaf antwoordde, dat het dagelijks bestuur het acceptabel vond om het jachtrecht van Roozenboom te verlengen. "Er was geen aanleiding voor een nieuwe in schrijving, mede gezien de hoogte van de prijs. Enige rust is voor een jager ook aantrekkelijk", zei de dijkgraaf. T.A. Vogel uit St.Philipslan^^öncT ech ter, dat eigen ingelanden ook gelegen heid moest worden gegeven om jacht recht te krijgen. De dijkgraaf was 't he lemaal niet bekend, dat er veel belang stelling voor zou zijn. "Ons heeft geen Vervolg op pag. 9

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 1