IStfRl 1 2 Een nieuwjaarsgroet in de Eendrachtbode Verblijfsrecreatie, weg en sluis Oesterdam een praktische fototip voor u Donderdag 9 december 1982 EENDRACHTBODE Weg Oesterdam levert bedrijfsleven 6 Vi miljoen gulden op. Sluis Vosmeer gelijk in topper WHS 3-SPS 2 gelijk Verlies Vosmeer 3 en 4 Winst Stavenisse 3 TOPDRUKTE POORTVLIETSE ROLLERAVOND BOKJE FAUNAVAN _NEPJERLAND_ KOOLMEES Zege Smerdiek 5 Vosmeer 5 verdiende punt Vosmeer dames wonnen VOORBEELDEN: a. 1 kolom max 15 mm ƒ7,00 b. 1 kolom max 25 mm 8,00 6400 visitekaartjes Verschijning rond de jaarwisseling Het Kerstnummer ver schijnt woensdag 22 de cember. Kopij binnen dinsdagmorgen 21 de cember 10.00 uur. Het oudejaarsnummer verschijnt donderdag 30 december. c. 2 kolom max 20 mm ƒ13,00 d. 2 kolom max 30 mm ƒ19,00 e. 2 kolom max 50 mm ƒ31,00 FIRMA SCHERPENISSE Zuivelhandel Zwagemaker Gelukkig Nieuwjaar Korteweg 11 Sint-Maartensdijk De beste wensen voor allen in het jaar 1983 AANNEMINGSBEDRIJF GOEDEGEBUURE-SCHERPENISSE Bestelstraat 30 St. Annaland f. 2 kolom max 80 mm ƒ52,00 DE ADRESSEN VAN ONZE BEZORGERS ZIJN: Een voorspoedig 1983 toegewenst door de fa. Aalbrechtse-van Zweden graag weer tot uw dienst in het nieuwe jaar Kerkstraat 104 Tholen 15 Tijdens de vergadering van de commis sie bedrijfsleven werd dinsdagavond mededeling gedaan over de stand van zaken ten aanzien van de nota verblijfs recreatie. Uitvoerig vond door b en w in nauw overleg plaats met de commissie ruimtelijke ordening en bedrijfsleven. De in de nota genoemde zaken zijn uit gevoerd. zo deelde de voorzitter mee. Daarbij zijn de normen standplaatsen in acht genomen. De recreatie-vertegen woordiger in deze commissie de heer H.Zwikker stelde, dat er in Nederland geen normen zijn voor standplaatsen en dat ook verschillende afmetingen wor den genoemd. In een recreatiegebied, waar men alleen de caravan wegzet en dan voorts over het duin huppelt om aan het strand te vertoeven, tegenover een camping, waarop men ook het vermaak moet zoeken. Overigens vreesde de heer Zwikker dat uitbreidingsplannen in de uitverkoop zullen komen en hij hoorde ook een uitspraak over de groenvoor ziening die hem wel aansprak, n.l. maatschappelijk schaamgroen. Zijn col lega in de commissie J. de Bres begreep uit het betoog van Zwikker, dat de af metingen van een campingstandplaats afhankelijk zijn van de situatie. Overi gens had de heer Zwikker Tholen een pluimpje toegekend omdat men zo tijdig is met de uitvoering verblijfsrecreatie, ómdat zich in andere gebieden thans menig knelpunt voordoet. Het lid M.C.J. Kosten de landbouw vertegen woordigend. vreesde dat een bedrag voor dorpsuitleg, die ook aan bedrijven wordt opgelegd, een rem voor vestiging kan zijn. De voorzitter wilde dat wel toegeven, maar in het andere geval zou het een last zijn voor de algemene dienst. De noodzaak van een zodanige weg over de Oesterdam, dat het zware bedrijfs- verkeer daarvan kan profiteren, ont moette in de commissie bedrijfsleven geen oppositie. Door burgemeester Baerends was al gesteld, dat het voor het bedrijfsleven 6 V2 miljoen gulden zou opleveren of wel een kostenbesparing van 3.9 procent. Die cijfers nu zullen binnenkort openbaar hard gemaakt worden. Dit gebeurt via het college van b en w in nauw overleg met het be drijfsleven en de kamer van koophan del. Daarom ook kon de voorzitter van de commissie bedrijfsleven dinsdag avond constateren, dat het van essen tieel belang is dat deze weg er komt en hij was er zeker van, dat vele disciplines op Tholen die mening zullen onder schrijven. Daarom mag iedereen op Tholen er voor op de bres staan, want Tholen hoort bij Zeeland. De wethouder van middenstandszaken vond het trou wens een unieke zaak, dat bedrijfsleven en gemeente zo saamhorig op de bres staan om het gewenste doel te bereiken. Het industrie-lid Elenbaas herinnerde er aan, vorig maal in de commissie de noodzaak van die verbinding al te heb ben aangetoond. Hij wees er verder op, hoe het O.O.I. (industrievereniging op Tholen) daartoe de kamer van koop handel een nota zal aanbieden. Er is een kosten-baten-analyse gemaakt en daar uit blijkt de harde noodzaak van een goede verbinding met Midden-Zeeland. Hierbij mag de toch wellicht komende vaste Westerscheldeverbinding niet uit het oog worden verloren en bovendien was de heer Elenbaas van oordeel, dat wanneer die weg er nu niet komt, het er mogelijk nooit meer van zal komen. De voorzitter kon het daarmee volledig eens zijn. De tijdwinst is 20 minuten, de af stand 15 km. korter en dus de kosten voor het bedrijfsleven in vergelijking met de afstand via Bergen op Zoom in grijpend lager. De opvatting van de commissie voor wat een liftsluis in die Oesterdam betreft, lag op hetzelfde vlak als de noodzaak van een goede weg voor bedrijfsvervoer. Voorzitter Versluijs bevestigde dat het Thoolse college, evenals dat van Bergen op Zoom, nog altijd primair aan die liftsluis vasthoudt, maar tegelijkertijd alternatieven niet helemaal opzij kan schuiven, als het in Den Haag politiek toch eens anders zou uitpakken. Het was voor landbouwlid M.C.J. Kosten aan leiding te benadrukken, dat geen liftsluis het landbouw-zoetwaterprobleem weer levensgroot zou maken. De voorzitter hoopte dat dhr. Kosten in dit opzicht nog meer feiten kon aandragen, die dan ook vervolgens stelde, dat 300 mm wel de zoet-zoutgrens was en de toezegging deed de gewenste cijfers te zullen ver strekken. Voor vakbondscommissielid J. Snoep was het in feite een eenvoudige zaak. Tegenover miljoenen guldens die in onzekerheid worden gestopt is er hier een project, dat een dusdanige investe ring altijd verantwoord maakt. Uiter aard bestond geen twijfel of de com missie kon zowel ten aanzien van Oes- terweg als Oestersluis positief adviseren in de geest van het college van b en w zelf. Er was nog heel wat meer, dat dinsdagavond bij deze commissieverga dering aan de orde kwam, maar daartoe ontbreekt ons deze week toch echt wel de nodige ruimte. Hou het maar te goed. schop van Wim van der Ree kwam bij de tweede paal en Cenny Tichem kopte fraai in, 1-0. WHS probeerde wat terug te doen. maar werd daardoor niet in de gelegenheid gesteld door de Fliplandse achterhoede. In de 32e min. onder schepte Jan Kot van NOAD het leer bij een Sint Annalandse aanval. Hij soleer de vervolgens door de verdediging, om speelde doelman Westdorp en gaf af aan de insprintende Arno Dieleman, die 2-0 scoorde. Een keihard schot van Jan den Engelsman van WHS trof de paal. Tot aan de thee golfde het spel - zonder kansen - op en neer. De scheidsrechter hield het voor zichzelf voor gezien, om dat hij zich niet lekker voelde. Zijn ver vanger Chiel Verschoor had geen pro blemen met de tweede helft. WHS won na rust aan kracht, maar doelman Cen ny van Strien van NOAD greep telkens uitstekend in. Wim Geense kwam bin nen de Fliplandse elf voor Sam Eve- raers. Na een kwartier kopte Cenny Ti chem weer een hoekschop van Wim van der Ree in, maar de goal werd van de lijn gehaald. Beide ploegen vielen terug. Toch was er 10 min. voor het eindsignaal nog een dieptepass van Wim Geense. Wim van der Ree profiteerde vervolgens van een misverstand tussen de WHS- doelman en de laatste man, 3-0. Na een zwakke partij voetbal behaalde NOAD 2 een verdiende overwinning. Tholense Boys 4 won zaterdag op eigen veld met 5-0 van Dinteloord 4. In het eerste half uur had de thuisclub geen greep op de Dinteloordse buitenspelval, die met grote regelmaat werd toegepast. Maar toch vielen er gaten. In de 35e min. omspeelde Leen van As de verdediging en scoorde 1-0. In de rust kwam Sinter klaas bij de Boys in de ploeg voor W.Houmes. Een succesvolle wissel, want in de tweede helft bediende Sint Leen van As telkens op maat. Van As maakte nog drie doelpunten, waarvan zijn tweede, een schitterende omhaal, waarschijnlijk te zien zal zijn op t.v. als doelpunt van de maand. Piet Schot scoorde ook nog een treffen en de Boys wonnen zodoende met 5-0. Stavenisse 2 startte goed bij Vrederust 2, door al in de 5e min. de openingstreffer aan te tekenen. Na het snelle doelpunt van Peter van der Jagt kwam de thuis club nog voor de thee op een 2-1 voor sprong. Daarna werd iedere kans voor Vrederust omgezet in een doelpunt. Stavenisse had het geluk niet aan haar zijde en trof verschillende malen paal en lat. Vrederust behaalde toch een Ver diende 6-1 zege. Vosmeer 2 speelde zondag een zware thuiswedstrijd tegen Cluzona 3. dat met 2 punten minder naar Vosmeer was ge komen om het verschil tot 0 terug te brengen. De gasten speelden aanval lend. maar ook Vosmeer liet het er in dat opzicht niet bij zitten. ZoOoende werd het een leuke en vooral gezien de kam- pioenschapsbelangen een sportieve wedstrijd met een ruime Voldoende voor scheidsrechter Jacobs. Hij greep Vaak óttent in. Vosmeer speelde weer met Rien Vaders in de ploeg. Na een zware enkelblessure toonde hij zich na afloop duidelijk teVreden over zijn ren tree op de groene mat. Vooral in de eer ste helft waren beide teams goed tegen elkaar opgewassen. Beide verdedigingen bleken de sterkste troef. Ruststand 0-0. In de tweede helft ontplooide Vosmeer een licht overwicht. Een tegendoelpunt zou tegen het licht van de sterke verde diging van de gasten wel eens fataal kunnen zijn. Kees Timmermans Szn. (in de ploeg gekomen voor Kees Timmer mans Czn.) liet na een mooie 1-2 com binatie met Rien Vaders een harde schuiver los, die door de Cluzona-doel- man echter met veel bravour uit de lucht werd geplukt. Naarmate de wedstrijd vorderde leek het gelijk te blijven. Toch was er voor beide teams nog een mooie kans. Cluzona was allereerst gevaarlijk bij een hoekschop op 3 min. van het einde. Henk van Daalen werd zwaar gehinderd en kon de bal niet klemvast krijgen. Hij herstelde zich echter goed. In de laatste min. werden de gasten flink onder druk gezet. Een verdediger speel de hard op zijn eigen doelman terug, maar de bal kwam tegen de paal. Het leer rolde terug in het spel. maar Vos meer kon er geen slaatje uit slaan. Vos meer bleef toch koploper en hield Clu zona op 2 punten. WHS 3 heeft tegen een sterker SPS 2 op een gelukkige manier gelijk gespeeld. De thuisclub kwam goedkoop aan een voorsprong, toen de reserve-doelman van SPS, Jan Pieter Elenbaas, in de fout ging. Hij liet een terugspeelbal van Rien Jansen onder zijn voet doorlopen: 1-0. In de tweede helft opende SPS een groot offensief, maar een doelpuntenmaker werd node gemist. Pas tien minuten voor het einde zorgde Jansen voor de gelijk maker: 1-1. In Poortvliet kwamen ook SPS 3 en WHS 5 tot een gelijkspel, maar hier werd beter gescoord: 2-2. De snelle, jeugdige thuisclub nam een 2-0 voor sprong, maar nog voor rust had Henk Dijkema sr. na een voorzet van Jaap Kodde de achterstand tot 2-1 verkleind. In de tweede helft kwam de thuisclub nauwelijks meer over de middenlijn. Dijkema kopte een hoekschop van Kodde in, waarmee WHS één punt ver diende. Vosmeer 4 verloor de uitwedstrijd tegen BSC met 1-0. De gasten zijn al enige tijd enorm gehandicapt, omdat men oVer een ploeg beschikt, waarvan slechts 4 spelers vanaf het begin van de competi tie meedoen, de rest is afgevallen door blessures en schorsingen. In de 35e min. scoorden de mannen uit Roosendaal de winnende openingstreffer. Vosmeer werd in de gelegenheid gesteld om gelijk te maken, maar liet de kansen liggen. Met lege handen kwam men terug naar Oud-Vossemeer. Ondanks prima keeperswerk van Rein Hendrikse slaagde Vosmeer 4 er bij Cluzona 4 niet in een puntje te pakken. Het zag er aanvankelijk goed uit voor de gasten, die in de 4e min. met een treffer van aanvoerder Jan Geuze de leiding namen. Cluzona scoorde echter al snel de gelijkmaker. Tien min. voor rust kwam men zelfs op 2-1. In de tweede helft gaf Vosmeer verdedigend geen krimp en met uitblinker Rien Wessels als stuwende man golfde er menige aanval op het Wouwse doel af. Toch bleef de gelijkmaker uit. Strafschop- penspecialist Wim Quaak maakte zijn reputatie van 11 meter niet waar. Smerdiek 4 kon zaterdag in eigen huis geen vuist maken tegen Stavenisse 3, dat in de eerste helft met een rommelig doelpunt van Gijs Vermaas op 0-1 kwam. In die eerste helft werd de gelijk opgaande strijd door die treffer wat vertekend. Op ongelukkige wijze ging de bal door de benen van doelman Jan van Loenhout, die verder een goede wedstrijd keepte. Smerdiek kreeg weinig kansen. In de tweede helft kwam Peter op den Brouw in de Smerdiekse gelede- Dat de combinatie sport en amusement wel degelijk succesvol kan zijn werd zaterdag avond bewezen in café "Tolrust". Het wielercomité "Poortvliet" presenteerde de 150 aanwezigen een ontspanningsavond en dat leverde van alle kanten goede reakties op toen tegen middernacht het geheel werd afgesloten. Mede door een recorddeelname van 44 ren ners/sters kan men terugzien op een sportief verloop met in alle afdelingen felle strijd om de ereprijzen. Rond 8.00 uur werd een openingswoord uit gesproken door de zeeuws-plat artiest Rien de Jonge uit Kloetinge. Uitgedost als boertje bracht de ervaren Bevelander veel sfeer met vertellingen over het leven op een platteland. Het publiek kon op deze manier nader kennis maken met de coureurs want de Jonge infor meerde naar hun prestaties en plannen. Thijs Fase liet weten dat hij nog minstens 2 seizoe nen bij de amateurs zal fietsen. De juryleden Wim Bazen en Mas Andriesse begonnen na indeling der ritten met hun di recte werk en dat werd op een ervaren manier verricht. Vanwege het perfecte rollenmateriaal van Paul Beks uit Heerle konden alle wedstrijden in een snelle tijd worden afgedaan met enkele verrassende uitslagen. De 8 dames-trimsters kwamen het eerst aan bod. Jammer dat Riet Schetters afwezig was vanwege werkzaamheden in de horecasector. De verwachte strijd tussen Melissen en Steenpoorte kwam niet geheel uit de verf omdat de Brabantse Kampioene last had van zenuwen bij dit thuisduel. Uiteindelijk een finale tussen Anita Matt- hijssen en Elly Melissen met winst voor eerstgenoemde (25.0) en de pechprijs voor Zo bijzonder is het alledaagse Er zijn zo van die vertrouwde dingen, die behoren tot het alledaagse. Geen onderwerpen, die gewoon lijk in aanmerking komen voor een foto; je beleeft ze immers elke dag. Zoals bijvoorbeeld zo'n ont bijt met z'n allen. Of poes, die op z'n vaste plekje ligt op de leuning van de bank. Onderwerpen ook als gezellig een avondje kaarten met vrienden. Of de hond uitlaten. Of de afwas doen. Een goede tip: breng die gewone dingen toch eens in beeld. Zet ze op de foto, want wat nu normaal is, is later waar schijnlijk bijzonder omdat alles verandert. En dan is het fijn als u van zo'n gewone dag uit uw leven van vandaag toch een serie foto's hebt. De kans is niet groot, dat u de kleinste van alle Europese Snippen, het Bokje op uw wandeling te zien krijgt. Voor deze bewering zijn enkele oorzaken aan te voeren. In de eerste plaats, hij mag dan een, voor zijn doen, opvallende lange snavel hebben, bijna 4 cm zijn hele postuur is enigzins gedrongen, en bereikt slechts een lengte van 19 cm. Het hele lichaampje wordt gedragen door pootjes die beslist niet langer zijn dan 2,5 cm Met andere woorden, een op vallende verschijning is hij niet. In de tweede plaats, hij vertoeft in de winter maanden nog wel in ons land, maar dan niet in grote groepen bijeen. U zult het Bokje, als u geluk hebt, bijvoorbeeld in de duinen kunnen aantreffen. Als een zame dwaalgast zoekt hij nog wat voed sel in de droge ruigten van het duin. Pas als u hem, onbedoeld, dicht nadert, zal hij opvliegen, om enkele meters verde rop rustig tussen de vegetatie te ver dwijnen. U zult geen enkel geluid van schrik of protest vernemen; het Bokje is een zwijgzame vogel. In België noemt men hem Doverik. In de derde plaats, het eigenlijke woonverblijf van het Bokje ligt bepaald niet in ons land. Bij ons is hij een doortrekker en een over winteraar. Het broedgebied ligt ver weg in Noord-Oost Europa. In het najaar trekken de Bokjes massaal naar Zuide lijk Italië, Griekenland, Spanje en Noord -Afrika. Zij passeren dan in grote troepen in de nazomer en herfst ons land en keren soms reeds in februari terug. In de genoemde trekperiodes is de kans groter dat u deze vrij schuwe vogel ziet. In hun broedgebied vertoeven ze in moerassige plaatsen, waar hun voedsel rijkelijk te vinden is. De wetenschappelijke naam van het Bokje is geheel in overeenstemming met bovengenoemde kenmerken. Hij heet dan: Lymnocryptes minimus; lymno van het Griekse limna, dat vroeger moeras betekent; cryptes van het Griekse fryptos, het woord voor geheim, verborgen; minimus betekent de klein ste. Zoals we al zeiden, het Bokje is de kleinste pese Snip. Koolmees - Parus major - is de grootste mees, die wij in onze streken kennen. Vandaar de aanduiding major, groot. De Nederlandse naam is ook uitste kend: Koolmees. Hij heeft een wit voet je bij moestuinbezitters. Dat komt van de voorkeur, die de Koolmees aan het eten van koolrupsen geeft. Bovendien verorberen de koolmezen allerlei klein gedierte, zoals bladluizen. Het is ge makkelijker een beschrijving van de Koolmees te geven, dan te zeggen welke geluiden bij deze vogel horen. De varia tie van klanken is onvoorstelbaar. Zijn en haar verenpak - mannetje en vrouw tje zijn daarin gelijk - laat een rijk palet aan kleuren zien. Kop en nek zijn glan- Melissen (25.8). Ria Steenpoorte moest zich tevreden stellen met de vierde plaats want zij liet 26.6 noteren over 2 x 250 meter. Nadien kwamen maar liefst 18 heren-trim mers op de rollen voor 2 series van 500 meter. Smerdiekenaar Mart Stoutjesdijk was bij zonder goed op dreef want hij kon de tweede plaats innemen na een rechtstreeks duel met Thijs Chapel. Een klasse apart bleek Nico Matthijssen (Wouw) want de brabander be haalde zijn zevende seizoenzege. 1. Nico Matthijsen 43.5; 2. Mart Stoutjesdijk 44.0; (kamprit tegen Chapel); 3. Thijs Chapel 44.0; 4. Kees de Koek 45.1; 5. Mark v.d. Kleyn 45.3; 7. Dik van Splunter 45.9; 18. Frank Breure 56.8. Een boeiend verloop bij de K.N.W.U. afde lingen. Hans Lindhout was bij de combicate gorie nieuwelingen/junioren de snelste. De Smerdiekenaar bracht 31.8 sec. op dejurylijst en dat na een race over 750 meter. Walter Schetters werd tweede (34.7) en ver der 3. Corné Stoutjesdijk (35.2), 4. Izak Hage (36.2), 5. Gerard van Oeveren (37.4). De 4 KNWU-dames streden over 500 meter met aldaar een zege voor de Halsterse Petra van Tilburg (25.4), 2. Heieen Hage 26.3/3. Ciska Hage (oud renster) 27.1, 4. An ja de Bont 30,4. Hoofdmoot vormden de 9 amateurs met voor allen een zware inspanning omdat men 2 x 500 meter had te veroveren. Thuisrijder Dirk Uyl had geen verweer tegen zijn collega's van de weg terwijl Thijs Fase met de rode lan taarn huiswaarts ging. Wim van Kooten uit Bruinisse ging met de ereprijs slepen met een verrassende notering van 45.5 sec. Na de eerste serie dacht men dat van Kooten zou uitvallen omdat de inspanning hem even zend zwart, maar de wangen wit. De rugveren hebben een groene glans, de buik daarentegen is geel, maar er loopt een zwarte band overheen, die al onder zijn hals begint. Het merkwaardige van die band is, dat de lengte en breedte ervan, van vogel tot vogel verschilt. De vleugeleinden en de staart hebben een zachtbruine kleur. Menigeen neemt de ze mooie vogel waar bij de acrobatische toeren, die verricht worden aan de slin ger met nootjes bij de voedertafel. In een rustige tuin, waar verstandig - dus dis creet - naar de gedragingen van kool mees en ook pimpelmees gekeken wordt, daar kan het gebeuren dat in de lente en in de zomer tot nestbouw wordt overgegaan. Hoewel in mindere mate dan de pimpelmees, kan ook de Kool mees "huisvriend" worden. Elke nest gelegenheid kan benut worden. Het merkwaardige is, dat genegenheid dier- mens in dit geval wederzijds is. Ik maak me sterk dat in het voorjaar de brieven besteller speciale instructies zal moeten lezen, zoals van: 'Gelieve de post daar en daar te deponeren'. Bezette brieven bussen dus, ik spreek beslist niet over 'gekraakte', worden door de mens ge lukkig geduldig geduld. Ik houd me aanbevolen voor uw ervaringen in deze. Zend ze maar aan P. van Zalinge, Post bus 87, 9250 AB Bergum. Heeft u niet een geschikte brievenbus, welnu een nestkast met g van 32 mm wordt gaaarne aanvaard. Voor die andere rakker, de Pimpelmees, moet die opening 28 mm zijn. P. van Zalinge teveel werd en daarom in de buitenlucht ging herstellen. Charles Dietvorst (Hoogerheide) nestelde zich met 46.2 sec. op een tweede plaats en achter hem naderden: 3. Christ Hollemans (46.8), 4. Nap Hage (47.7), 5. Ge rard van Velzen (47.8), 6. Jos Schouwenaar (49.6), 7. Ko Blok (51.9), 8. Dirk Uyl (52.0), 9. Thijs Fase (52.1). Overhandiging van de bekers werd verricht door het comiteduo R. Quist/M. Nuiten en bij deze ceremonie een reeks amusante voor vallen met talrijke "benelux"-zoenen voor de fotograaf. Henk en Lammie Broekema van "Tolrust" hadden middels een sponsorschenking de aan koop van welgevormde bekers mogelijk ge maakt. Dat bracht applaus. Voorts was er ontspanning met een Rad van Avontuur en een verlotingsaktie. De hoofd prijs Vi varken) was voor P. Beks. Voor alle deelnemers waren er 2 gratis loten van de organisatie om zodoende een "be dankt voor de komst" te laten horen wat zeker waardering kreeg. Comitévoorzitter Rinus Quist bedankte iedereen die had bijgedragen aan de organi satie en herinnerde vast aan de Vierde Ronde van Poortvliet op zaterdag 16 juli 1983. Amateur Dirk Uijl en trimmer Mart Stout jesdijk hadden een goede training aan de wielercross te Nispen, waar ze achterin het veld meefietsten. Voor Uijl was dit de eerste test na een knieblessure bij een voetbaltref- fen. Vrijdagavond 10 december organiseert tour club Zeelands Welvaren om acht uur in het gelijknamige café te Scherpenisse de open Thoolse rollerkampioenschappen. De heren rijden 2x500 m, de dames 2x250 m. W. Bazen en D.Uyl vormen de jury, L.J.Hage is com mentator. ren voor Mart Ista. Smerdiek won aan kracht en kwam met schoten van Leen Steenpoorte bijna aan de gelijkmaker. Een Stavenissenaar raakte geblesseerd bij een charge van Jaap Vroegop. Toen de Smerdiekse buitenspelval niet werk te, profiteerde Arie den Braber en bracht Stavenisse 3 met een lob over Van Loenhout op 2-0. de eindstand. Smerdiek 5, een sterke ploeg, die eigen lijk best een snelle vleugelaanvaller kan gebruiken, zegevierde zaterdag op eigen veld over BWR 3. In de aanval van de Smerdiekenaars stokt het een beetje. Tot aan de 16 meterlijn gaat het allemaal voortreffelijk, maar dan is het ook ge beurd. Ook bij het 5e doet het pijn dat een speler als Piet Bazen thuiszit. Rust stand 0-0. De backs Kees Zwagema- ker(rechts) en beste man van het veld Henk Stoutjesdijk(links) deden achterin goed werk, terwijl middenvelder Cees van den Hoek ook nogal wat werk ver zette. Leijsner maakte plaats voor Daaf Oostdijk. Henk Stoutjesdijk scoorde de winnende treffer. Jaap op den Brouw ging bijna op de vuist met de BWR- doelman, omdat die zich enkele keren dreigend uitte, terwijl er niets aan de hand was. Smerdiek 5 sleepte weer 2 punten binnen. Vosmeer 5 verloor op eigen veld met 2-3 van MOC 11. De gasten openden de score, maar 10 min. voor rust verrastte Jos Vaders de MOC-doelman vanaf de achterlijn met een effectvol schot dat via de lat doeltrof, 1-1. Deze doelman wis selde zijn keeperstrui in de tweede helft voor die van een veldspeler en zette zijn ploeg 5 min. na de thee op 2-1. Een kwartier voor het einde prikte Tonny Kruf het leer langs de MOC-doelman, nadat hij was gelanceerd door Peter van Treyen. Met een bewuste training is een plaats in een hoger elftal voor Kruf ze ker weggelegd. MOC deed toch nog wat terug, maar doelman Corné de Koning redde schitterend. Dat ging echter wel ten koste van een hoekschop. Dirk van Driel Abr.zn. greep goed in bij een doorbraak van dezelfde speler. Toen Sjaak Hommel binnen de 16 meterlijn was neergelegd, koos invaller-scheids- rechter Van Daalen niet voor een straf schop, maar voor een indirecte vrije trap. Een teken, dat men geen thuisflui- ter hoeft te zijn. De vrije trap had bijna hetzelfde effect als een strafschop, want Kees Heijboer prikte de bal met een mooie boog in de rechterbovenhoek, maar via de paal ging de bal naast. Vos meer 5 bleef verstoken van het verdien de gelijkspel. Vosmeer 5 speelde donderdagavond voor weinig toeschouwers een lichtwed- strijd op sportpark de Vossenberg tegen Wemeldinge 5. Het zou een doelpunt rijke wedstrijd worden. Ongetwijfeld hebben beide teams zich afgevraagd of het niet zinnig zou zijn het competitie element uit de voetbalsport te schrappen en te vervangen voor wedstrijden, waarbij niets op het spel staat. Ondanks deze ontmoeting tussen twee 5e elftal teams werd een prachtige en sportieve partij voetbal op de verlichte mat ge legd. Scheidsrechter Jos Hommel moest in de eerste helft 2 en in de tweede helft 1 vrije trap toekennen, waarmee er voor hem weinig te doen viel. En als men elkaar laat voetballen, zijn er ook veel doelpunten mogelijk. Vosmeer liep aanvankelijk uit naar 3-0 door treffers van Tonnie Kruf, Sjaak Hommel Jzn. en Dirk van Driel. Burger scoorde een tegendoelpunt, terwijl Kees Heijboer er 4-1 maakte. Wemeldinge kwam via twee treffers van Schouwenaar terug tot 3-4. Dat was tevens de ruststand. Vosmeer leek met de vijfde goal van Peter de Ja ger op een grote winst af te stevenen, maar de gasten dachten er blijkbaar an ders over. Met doelpunten van Vos, Hout en Lamper kwam Wemeldinge op slag van het einde nog op gelijke hoogte. Beide ploegen verzoenden zich daar mee, al hadden de oud-gedienden Jan Capelle en Maris Ista van Vosmeer en Zuidwegt van Wemeldinge nog wel de winnende treffer in gedachten. De dames van Vosmeer hebben zich goed hersteld van de twee achtereen volgende nederlagen tegen Roosendaal en DIVO. De uitwedstrijd tegen Wel berg werd met 3-0 gewonnen. Na een lange blessureperiode was Bea Mosch- van Mierlo een kwartiertje in de ploeg. Anita Goedegebuure zette Vosmeer op 2-0. Vooral het goede middenveldspel van Jinnie Etienne viel op. Vosmeer speelde een gewonnen wedstrijd, toen Flelma Goedegebuure haar ploeg naar 3-0 schoot. Anita Goedegebuure raakte de paal en Marjan Verhoef schoot voor een leeg doel over, maar Vosmeer was toch tevreden. De bezorgers zijn weer op pad voor het opnemen van uw nieuwjaarswens. De voorbereidingen voor de Kerst- en oudejaarskrant zijn omvangrijk. Een tijdige opgave is daarom nodig. Met een nieuwjaarsgroet in de Eendrachtbode bereikt u al uw vrienden, bekenden en klanten op Tholen en St. Philipsland. Zelfs voor maar ƒ7.00 kunt u 6400 keer uw visitekaartje pre senteren. Zonder extra portokos ten. Een optimaal bereik voor een lage prijs. Sluiting van de nieuwjaarsadver tenties: woensdag 22 december. Eerder zal dus opgave daarvan nodig zijn bij de plaatselijke be zorgers of aan Eendrachtbode, postbus 5, 4697 ZG Sint Annal- and, tel. 01665-2752. H. Hendrikse J.P. Hendrikse-Potappel Stavenisseweg 98 g.n. Familie Jansen-Hartog wenst familie, vrienden en bekenden een voorspoedig 1983. Visstraat Poortvliet J wenst bekenden en klanten een goed 1983. Kleuterstraat 12 St. Philipsland I Tholen: fam. Lindenberg, Pr. Bernhardstraat 39, tel. 2654. Poortvliet: fam. Niemantsver- driet, Langestraat 34, tel. 2600. Scherpenisse: fam. Jasperse, Hogemarkt 33, tel. 2738. St. Maartensdijk: fam. de Hond, Fr. van Borsselestraat 17. Stavenisse: fam. Nooy, Boswei 20, tel. 2411. St. Annaland: Eendrachtbode, Postbus 5, tel. 2752. Oud-Vossemeer: fam. Aamoudse, Corn. Frankenstr. 31, tel. 2807. St. Philipsland: fam. Hage, Voor straat 17, tel. 2716. Anna Jacobapolder: fam. Nelis- se, Langeweg 24, tel. 2405.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 15