Plaatselijk nieuws WIELAARD J. VAN OOST 50 2.95 WflTERIflG-KIPmilLDER BROEKEN PREDIKBEURTEN EENDRACHTBODE Donderdag 2 december 1982 w.j Tholen DEURL00 EN ZOON R0ZIJNENSL0F SLAGR00M- T0MP0UCEN 9 QI. Oud- Vossemeer Sint— Annaland Stavenisse Sint Maartensdijk NU BIJ MODEHUIS WEEKENDDIENSTEN TsSkr' ij I SINT- SÈ VOS$Ö*ttR ffÊ WOWVUErV^VMWRTENS0IJK *NM JACOBAPOLDER öy Mossel- en Zeevishandel Contr'Escarpe 11 Tholen, tel. 01660-2799-2504-3257 Voor 't heerlijk avondje: de allerfijnste Deense 'Nyborg' haringconserven en 6 verschillende sauzen. Advertentie I.M. Lezing over Tholen in Wassenaar Mevr.J.E.Zelders-Thomas, bekend van de Twee Stoven, heeft dinsdagavond voor de Historische Vereniging in Was senaar aan de hand van dia's een inlei ding gehouden over de rijke historie en de monumenten van het eiland Tholen. Dit met het oog op een bezoek aan Tholen in het voorjaar van 1983. De le zing in de zaal van de Nederlandse Pro testanten Bond aan de Lange Kerkdam werd als een goede voorbereiding erva ren. Verbetering Molenvlietsestraat De Commissie Openbare Werken heeft dinsdagavond gestemd met verbetering van de Molenvlietsestraat tot aan de Gildestraat en de Minneputtestraat. De N.M.B. is daar in aanbouw, maar een belangrijke noodzaak vormt de watero verlast bij de fam. Luijk. Ook het ver keerscirculatieplan speelt nog een rol. De raadsleden Aarnoudse en Bijl von den het wel vreemd, dat de nieuwe straat nogal scheef komt te liggen. Op de ene plaats moet de bestrating 10 cm zakken en op de andere 21 cm. hoger. Ambte naar W.A. Blaas legde uit, dat dit nodig is om de fam. Luijk van de wateroverlast te verlossen. De druk op de riolering zal op de hoek Minneputte-/Molenvlietse- straat verminderd worden. Hoogstraat wordt herstraat Het gedeelte van de Hoogstraat tussen de Stoof- en Bosstraat wordt volgend jaar herstraat. Hierbij worden ook wis selende parkeervakken aangelegd, wat de hoge snelheden vermindert, het par keren zal verbeteren en voetgangers een betere veiligheid zal bieden. Door om en om aan beide zijden van de weg gereg lementeerd te parkeren, worden de bei de trottoirs plaatselijk breder en wordt het verkeer gedwongen zijn snelheid aan te passen. Ook de onoverzichtelijke si tuatie op de hoek Hoog-/Bosstraat wordt in combinatie met het éénrich ting-verkeer aanzienlijk verbeterd. B en w schrijven dat aan de bewoners van de Hoogstraat in antwoord op hun klachten van mei. Het college wijst erop, dat het verkeerscirculatieplan 24 mei door de gemeenteraad is vastgesteld. Tevoren werd daaraan uitgebreid be kendheid gegeven in Tholenderwijs en via de vergaderingen van de raadscom missies voor het bedrijfsleven en de Ruimtelijke Ordening. Vanaf 19 fe bruari kon iedereen bezwaren indienen, wat in Tholenderwijs werd gepubli ceerd. Bestuurlijk is het nu onmogelijk in dit stadium nog grote verlangens en wensen van de burgers in te willigen. Op deze manier zou de continuïteit in het lokaal bestuur ernstig worden geschaad en zou geen recht worden gedaan aan op democratische wijze tot stand gekomen besluiten, aldus b. en w. Het college hoopt echter met de voor gestelde herbestrating alsnog aan de wensen van de bewoners te hebben vol daan. Volgens b en w heeft de verkeersafwik keling in de Hoogstraat verre van ideaal gefunctioneerd omdat de doortrekking van de Kaay naar de Bosstraat door de bodemverontreiniging aanzienlijk is vertraagd. De Kerkstraat was tijdens de zomermaanden - als proef - voor alle verkeer (behalve voetgangers) afgeslo ten. De verbinding van Kaay met Bos straat is een feit, maar nu staat de re constructie van de Wal op het program ma. Daarvoor wordt de Kerkstraat tij delijk weer voor alle verkeer open ge steld. In de Hoogstraat wordt alleen éénrichtingverkeer toegestaan, wat het volgens het verkeerscirculatie-plan ook blijft, richting Bosstraat. De Hoogstraat dient als woon-winkelgebied in de krappe maatvoering van de historische kern volgens b en w verkeersarm te blij ven. De hoofdontsluiting loopt van de Grindweg, via de Waal en de Kaay naar de Bosstraat. Molenvlietsestraat en Ou- delandsestraat zijn secundaire toegan gen, schrijft het college aan de Hoog straat-bewoners. Intocht Sinterklaas. Aan boord van de versierde Tholen 19, opgewacht door een volledige muziek vereniging Concordia en honderden jonge en oudere Tholenaars, stevende Sint Nicolaas met zijn knechten zater dagmiddag om 2 uur de Thoolse haven binnen. Het wachten werd wat aange namer door de harmonie en drumband die de bekende Sinterklaasliedjes speel den en de majoretten die ondanks de koude, hun beste beentje voorzetten. De vletten van de scouting zorgden dat er op het water iets te zien viel. Nadat de Sint verwelkomd was door de bestuursleden van de winkeliersvereni ging en het Sint Nicolaascomité, stapte hij samen met de Hoofdpiet in een koets en vertrok achter de muziek cn omringd door vele blije, soms ook wat angstige gezichtjes naar de Markt. Daar stond de eerste Burger van Tholen, dhr. E. Bae- rends klaar om de Sint in de gemeente te begroeten. In zijn welkomstwoord advi seerde de burgemeester de Sint zijn in kopen toch vooral bij de middenstand ter plaatse te doen. De Sint kon het in zijn toespraak niet na laten op te merken dat het bereiken van de Markt niet mééviel. Aan de jeugd vertelde de Sint dat zijn staf hard aan vervanging toe was. Maar de kadootjes voor de kinde ren gingen voor. De zwarte pieten die op de kiosk de gekste capriolen maakten, grepen de staf en braken hem in stuk ken. Toen moest er een nieuwe tevoor schijn komen. Dankzij de toverspreuken die de jeugd hielp uitspreken, kreeg de Sint weer een nieuw exemplaar (be schikbaar gesteld door de winkeliers vereniging). Daarna vertrok de spaanse bisschop richting Meulvliet. Maar eerst maakte hij een tocht door een groot deel van Tholen, terwijl de Pieten iedereen voorzagen van strooigoed. In Meulvliet was er door de fanclub van Radio Pi- nocchio een kindermiddag voor de jeugd van 4 t/m 11 jaar georganiseerd. Toen de Sint om half vier binnenstapte zaten daar bijna 400 kindertjes, sommi gen vergezeld van hun ouders, hem op te wachten. De Sint werd verwelkomd door Lena Moeliker en Joke Bos, terwijl Lena de Sint een gedicht voordroeg. Hij kreeg daarbij een tegel van de Vrije Ra dio Tholen aangeboden. Ook voor de zwarte Pieten was er een kadootje, maar die moesten eerst zingen, dat zij in dis co-stijl deden. Verder zongen de kinde ren iets voor de Sint en diegenen die een dubbel stempel op hun entree-bewijs hadden, kregen uit handen van Sinter klaas een kado. Er werden nog bloemen overhandigd en toen vertrok Sinterklaas naar elders. De jeugd kreeg wat te drin ken en toen was de beurt aan Bennie's Kindershow, een volledig verzorgd pro gramma voor Je jeugd door het echt paar De Groot. Er werd poppenkast ge speeld, gegoocheld, en er was o.a. een songfestival, dat werd gewonnen door Christian Moeliker. Tot bijna half zes duurde deze leuke middag, en daarna was er voor alle kinderen nog een ver rassingszakje en de belofte dat zij die avond hun schoen mochten zetten. Voor sport gehandicapten. De Collecte voor het Nationale Londs Sport-gehandicapten, die gehouden werd in de week van 15 november t.e.m. 22 november en waarvoor de leden en het bestuur van Scouting Die Heene- trecht zich volledig hebben ingezet, heeft het mooie bedrag van 1402,25 op gebracht. Alle gevers en medewerkers worden hartelijk dank gezegd. wat u vers haalt is pas lekker met spijs, van 3.95 voor 4 voor4Lwj3w Deelnemer St. Nicolaasactie Al meer dan 50 jaar uw warme bakker Advertentie IM Winkeldiefstal Vier jongens van 12 en 13 jaar, 1 uit Tholen, 1 uit St. Maartensdijk en 2 uit Dinteloord, waren betrokken bij een diefstal in de winkel van Albert Heijn. In overleg met de afdeling Jeugdzaken van de Rijkspolitie bleef het nog beperkt tot een reprimande, terwijl de eigenaar de meegenomen artikelen van beperkte waarde terugkreeg. Glasbak-glas In de Kotterstraat heeft de glasbak extra aantrekkingskracht, zodat deze niet zel den overvol is, eer de ophaaldienst er is. Dat betekent glas op straat, want als er eenmaal rommel ligt, wil de jeugd de situatie spelenderwijs nog al eens verer geren. Dat is wel gevaarlijk voor de handen en schadelijk voor fietsbanden. Er zal frequenter geleegd moeten wor den of er moet een glasbak bij. Zeker in de decembermaand zullen er weer heel wat flessen leeg zijn. Materiële schade Op de Provinciale weg/Snabbeweg ont stond er een aanrijding tussen een per sonenauto en een trekker. J.W. uit Poortvliet wilde de trekker inhalen, ter wijl tractorbestuurG.J. uit St. Maar tensdijk richting aangaf om linksaf te slaan. De automobilist meende dat het een groet met de hand was en haalde in. In het bijzonder de auto liep materiële schade op. Het opslagterrein vön Pro vinciale Waterstaat kreeg ongewenste bezoekers. De benzineleidingen van twee zoutstrooiers waren meegenomen. Bejaarden naar toneel Zo'n 30 leden van de bejaardensoos waren woensdagavond 24 november in Poortvliet, waar in 't Ouwe Raed'uus een opvoering van toneelgroep 't Cen trum werd bijgewoond. De ouderen ge noten van een prachtig toneelstuk. Vrij dagmiddag 3 december om 14.00 uur houdt men de Sinterklaasviering, terwijl de Kerstviering op het programma staat voor maandag 20 december met mede werking van het dameskoor Pius X. De kerstavond met diner kan gedeeltelijk worden bekostigd uit de opbrengst van de Zeeuwse collecte. Het evenement vindt plaats in Hof van Holland. Damclub de Eendracht Onderlinge competitie: J.v.d.Velde- A.Kousemaker 0-2, W.A.Boogaard- A.Slager 0-2, P.Nieuwenhuijzen-A.S- chot 2-0, L.Beth-S.Schot 1-1, C.Droog- ers-J.Nieuwkoop 2-0, J. de Rijke sr.- P.v.d.Velde 0-2, J. van Akkeren- T.v.d.Male 1-1. H.Geluk-P.Luten 2-0, Tholen speelde op donderdag 25 no vember de vijfde wedstrijd voor de Zeeuwse clubcompetitie in eigen huis tegen Middelburg 2. Na veel spanning werd de ontmoeting door de Eendracht gewonnen met 11-9. Dat was ook hard nodig, omdat het degradatiespook op de loer ligt. Unicef De naam Unicef is gevormd met de be ginletters van de oorspronkelijke naam: United Nations International Children's Emergency Fund. Toen het Fonds in 1953 een permanent Fonds werd met een meer uitgebreide taak, kreeg het de naam United Nations Children's Fund, Kinderfonds van de Verenigde Naties. Het Nederlandse Comité Unicef heeft de steun van de 78 regionale Unicef-co- mités die geheel uit vrijwilligers bestaat. Het Fonds voorziet meer dan honderd landen van materiaal, instrumenten, medicijnen, installaties voor zuivelfa brieken, gezondheidscentra etc. Unicef is geen liefdadigheid. De landen worden gesteund volgens een help-uzelf-sys- teem, dat permanente verbetering van het welzijn van kinderen waarborgt. Het decennium 1981-1990 is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot het Internationale Waterdecennium, meer dan de helft van het Fonds van Unicef wordt besteed aan projecten in verband met water. In dit kader is ook de verkoop van de bekende wenskaarten geplaatst. Deze Unicef-wenskaarten, vermaard om hun mooie uitvoering en aparte il lustraties, zijn in Tholen verkrijgbaar bij mevr. C. v.d. Linde-Mink' Hoogaarsstr. 6. Zij heeft een catalogus waaruit men te vens ee keuze kan maken voor verder materiaal In deze tijd van goede wensen, is het een goede gedachte, om aankopen bewust te doen. Zodat met Uw steun Unicef die kinderen kan blijven helpen die in het leefklimaat van de armste landen verkeren. Klaverjassen Klaverjasclub de Tol en zustervereni ging de Roemers uit Scherpenisse speelden vrijdagavond 26 november een return-wedstrijd. Op 29 oktober werd in Scherpenisse gespeeld, waar de ont moeting in Zeelands Welvaren uitliep op een zege voor de Tol met 10.000 punten voorsprong. Vorige week was de overwinning voor de Roemers, die in totaal 1366 punten meer bij elkaar kaartten. Voor hen was dus ook de be ker. Béste speler van de beide wedstrij den was J.Poot uit Scherpenisse met 5532 p, terwijl mw.M.Tichem van de Tol 4630 p. scoorde. De poedelprijs was voor mw.C.v.d.Berge van de Roemers. Zij behaalde 3101 p. Voor de besten was er in de vorm van een mooie standaard een fraaie herinnering, terwijl er na de prijsuitreiking nog een gezellige verlo ting was, ter ondersteuning van de ver enigingskas. De Tol houdt op donder dag 23 december een open klaverjas- toernooi, waarvoor men zich bij het be stuur of bij de fam. Schot kan opge- ven(tel.2719). De Pieterman ging vissen Een boot met zo'n 20 vissers aan boord vertrok zondag naar de Fietermans- kreek. om daar weer te strijden voor de Tol-trofee. Tevens werd er gevist bij de Zilverput. Men sprak van een redelijke vangst. De grootste vis, een schar van 30 cm., was het slachtoffer van Tino Stuijts uit Bergen op Zoom. De eerste prijs was voor A. van Elzakker, 2 H.Minheere, Oud-Vossemeer, 3 C. van Elsacker, Halsteren. Corné Hage won bij de jeugd, terwijl de beste dame van het gezelschap mw.M.Leijdekkers-van de Hoven heet te. De prijzen werden tijdens een gezel lige bijeenkomst uitgereikt. Er was ook nog een verloting. De opbrengst daar van was bestemd voor de Sinterklaas middag van de Pieterman, die voor zondag 5 december op het programma staat. Op 12 december organiseert de hengelsportvereniging een boutwed strijd. terwijl op 18 december de prijsui treiking plaatsvindt van de clubkam pioenschappen. Die avond zal muzikaal worden opgeluisterd door de Happy Stars. Kinderpostzegelactie Als Sinterklaas het land verlaten heeft, wordt het hoog tijd om aandacht aan de verzending van Kerst- en Nieuwjaar- spost te besteden. Wie schriftelijk goede wensen nog voor de feestdagen bezorgd wil hebben, doet er goed aan die wensen uiterlijk half december op het postkan toor af te leveren. In heel veel postkan toren kan men trouwens ook terecht bij de speciale stand van het plaatselijk co mité voor kinderpostzegels. Deze stand in het postkantoor wordt gerund door de Lionessen, de dames van de Lionsclub. Er is een grote collectie wenskaarten en de fraaie kinderzegels. De opbrengst komt ten goede aan de zorg voor kinde ren in eigen land en in een groot aantal ontwikkelingslanden. De stand is geo pend op maandag 6, dinsdag 7 en don derdag 9 december van 9.00-12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Men kan er ook op woensdagmorgen van negen tot twaalf terecht. Badminton Batho Badmintonvereniging Batho speelde voor de Zeeuwse competitie de volgende wedstrijden: Batho 1-Batho 3 7-1, Backhand 2-Batho 2 4-4, Rillandia 2- Batho 2 5-3, Den Ossaerd 2-Batho 3 7-1, Batho 3-B.S.I. 1 2-6, B.S.1.2-Batho 3 6-2, Rillandia 3-Batho 2 2-6, Batho 1-B.S.I. 1 2-6. B.S.I. 2-Batho 1 3-5, Batho 3-DOC 3-5 en Groot Sas 4-Batho 2 1-7. Bloemen en takjes schikken Zo'n 15-tal dames van de Plattelands vrouwen waren woensdagavond 24 no vember actief in de Oesterschelp. Dhr.Stevens, specialist in het maken van bloemstukjes, werd welkom geheten door vice-presldente mw.L.Goorden- Hermus. Alhoewel hij alles van bloem stukjes (maken) afweet, ging dhr.Stevsn in verband met het jaargetijde in op het maken van stukjes met vooral takken en besjes, iets wat volgens de dames zeker de moeite waard was. Uit hande van mw.Goorden, die de zieke presidente mw. Van Dijk verving, kreeg de gast van deze avond een attentie aangeboden. De volgende avond wordt de Kerstavond van 14 december in Meulvliet. De leden zullen daar in de vorm van een decla matie of iets dergelijks een grote rol bij spelen. Tevens verleent het Eiland koortje haar medewerking. Het bestuur is momenteel naarstig op zoek naar nieuwe bestuursleden, want tijdens de voorjaarsvergadering treden de dames Van Dijk eh Van der Linde af. Turnproeven en clubkampioenschappen Olympia De sporthal van Meulvliet was woens dagavond 24 november van 19.00 tot 23.00 uur het toneel van vele gymnasti sche oefeningen. Leden van gymnas tiekvereniging Olympia van ouder dan OPTICIËN - OPTOMETRIST O.V. - CONTACTLENSSPECIALIST A.N.V.C. Steenbergsestraat 20-22, Bergen op Zoom. Advertentie I.M. 12 jaar hielden turnproeven en tevens clubkampioenschappen. De jury, be staande uit K.N.G.V.-gecommitteer- den(de dames Rijnberg en Aarnoudse "en dhr.Nuijten) hadden zeker geen ge makkelijke taak. Vanaf de tribune wer den de verrichtingen van vooral dames en meisjes bekeken door vele familiele den. Aan het eind van de avond kon dhr.J.Pekelsma - na een dankwoord aan het adres van de E.H.B.O., juryleden, zaalcommissie en jurymeisjes, de vol gende prijswinnaars bekend maken: oe fenstof BI 1 Diane Potappel en Wiljan Venekamp, beiden 40.10, 2 Rianne Kleinjan 40 en 3 Hendrika Schot en Marjan de Graaf, beiden 39.8. A3: 1 Corien van Wes'en 52.6(tevens beker voor hoogste aantal punten), 2 Jacobien Hage 48.9 en 3 Wilma de Korte 48.8. A4: 1 Hannie Aalbrechtse 45.7, 2 Petra Molenaar 45.4, 3 José Schot 45.2, 4 Marja Polsema en Anja Moeliker, bei den 44.7. Heren: A4: Ronald Egelman 40.8, A5: Peter Benningshof 41.5, A7: Jacob Pekelsma 52.4. Dames/meisjes A5: 1 Barbara Priem 48.6,2 Diana Hage 48.4, 3 Marlies Baarends 48.3 A6: 1 Ja- nine Minheere en Corina Potappel met 47, 2 Hetty Gaakeer 43.5, 3 Monique van As 43. A9: 1 Annelies van Dijke en Anjo van de Klundert(met 10 p. voor ringen), beiden 48.3 p. Sint bij Vrouwenbond Sinterklaas kwam donderdag met zijn Zwarte Pieten even langs bij de Alge mene Vrouwenbond in de Vossenkuil. Ondanks de drukke dagen die de goede man nog voor de boeg had, vertoefde de Sint enkele uurtjes bij de dames. Ieder werd persoonlijk toegesproken en ont ving ook een surprise. De stemming was goed en mede door het zingen van Sin terklaasliedjes wer 't een gezellige avond. Men ging voldaan naar huis. Schilder bij plattelandsvrouwen Kunstschilder B. van Rooy uit St. Maartensdijk was te gast bij de platte landsvrouwen. Op boeiende wijze ver telde hij aan de hand van voorbeelden over beeldhouwen, bronsgieten, etsen, linoleum snijden, schilderen, enz. Te vens toonde en vertelde hij over zijn ei gen werk, waaronder vele unieke plekjes van de Zeeuwse kusten. Woensdag 8 december vindt de uitgestelde hapjes avond plaats. Muzikale clown bij 0.V.M, De Oud-Vosseipeerse Muziekvereni ging hield vrijdagavond in de Vossen kuil de jaarlijkse winteruitvoering. Voorzitter A.A.J.Hommel blikte in zijn openingswoord even terug naar de di verse activiteiten, die hun bekroning yonden in de eerste prijs op een con cours in Brielle. De eigen muzikanten brachten onder leiding van Ko van Driel een goed programma aangevuld door de tambours o.l.v. Hans Vroegop. De vijf nieuwste jonge muzikanten gaven - on danks het feit dat ze nog slechts enkele weken over een instrument beschikken - toch al duidelijk aan, dat de toekomst van O.V.M. er beslist niet slecht hoeft uit te zien. Na een pauze met verloting kreeg de muzikale clown Dick de Witte met zijn soloprogramma het publiek al gauw op zijn hand. 't Werd een genoeg lijk uurtje. Vooral hét trompetnummer was van grote klasse, omdat hij, ondanks het feit dat er steeds stukken van het instrument afvielen, toch tot het einde bleef spelen. Dat leverde hem een dankbaar applaus op. Tot slot was er een bijzonder gezellig bal als mooie afslui ting van een geslaagde uitvoering. Winkelactie loopt goed De winkeliersvereniging heeft met suc ces het eerste gedeelte van de 23e win kelactie afgesloten. Er werd een goede omzet gehaald en veel inwoners stopten al een aantal bonnen, die bij elke 5 gul den worden verstrekt, in de bus bij P. de Wilde' om mee te dingen naar de 30 troostprijzen, die er deze week uitgin gen. Zaterdagavond om half acht zullen de hoofdprijzen in de Vossenkuil. wor den uitgereikt. St.Joseph heeft meer fantasie Wegens' problemen over de rolverdeling heeft toneelvereniging St.Joseph de stu die van het blijspel 'Met een beetje fan tasie' stopgezet, waardoor de geplande première op 18 december niet door kan gaan. Men heeft nu het blijspel 'Liefde half om half uitgekozen, geschreven door Alan Aijckbourn. De 2 bedrijven worden gespeeld door Anna Haver- mans-de Leeuw, Jeanne Timmermans- Hommel, Nel Zeeman-van der Zande, Jan Egberts, Geert Uijtdewilligen en André Hommel. De regie berust ook nu weer bij Jan de Kruyk. Biljarten Nooit Gedacht: P. van Treyen kortste partij 24 beurten, M. van Hees hoogste serie 13 caramboles en beste gemiddelde 2.20. D. van Driel-M. van Hees 0-2, M. van Hees-W.Hoekstra 2-0, W.Hoekstra- J.Verhees Pzn. 0-2, P. van Treyen-J. van Meer 2-0, J.Verhees Pzn.-T.v.d.Logt 0-2. Krijt op Tijd: M.Voormeulen kortste partij 15 beurten en hoogste serie 15 ca ramboles. A.Goudswaard-D.Polderman 0-2, M.Moerland-A.Havermans 0-2, A.Aarnoudse-W. de Leeuw 2-0, M.Goudswaard-A.Brusselaars 2-0, M.Ista-H. van Daalen 0-2, P.Moerland- J.Rijstenbil 2-0, M.Voormeulen- J.Schetters 2-0. De Treffers: C.Burgers kortste partij 25 beurten, beste gemiddelde 3.13 en hoogste serie 20 caramboles. G.Haver- mans-J.Etienne 2-0, J.Geuze-P. de Leeuw 0-2, L. van Wezel-C.Burgers 0-2, H.Hommel-P.Hommel Jzn. 2-0, J.Bur gers-B. den Hollander 2-0. Uitbreiding Aula begraafplaats De Commissie Openbare werken heeft dinsdagavond positief geadviseerd over verbouwing van de Aula op de begraaf plaats. "Het is hard nodig", zei raadslid l.C. Moerland, gezien het gemis aan een koelcel, een afzonderlijke opbaar ruimte, hef veelde bekrompen keukentje en de hoge binnentemperaturen door het glas aan de Zuid-West gevel. De be staande berging wordt keuken, zodat er een afzonderlijke prefab-berging op de begraafplaats komt. Volgens Moerland kan die beter in een hoek komen waar nu afval gegooid wordt dan minder op de begraafplaats. Raadslid W.L. Bijl wilde het glas aanbrengen. Dan spaar je sloopkosten en onderhoud aan de ge plande houtbekleding uit, aldus Bijl. Wethouder Koopman wilde die sugge stie wel bekijken. Wanneer tijdens de verbouwing het houden van een begra- fenisdienst in de Aula onmogelijk is, huurt de gemeente een verenigingsge bouw. Het karwei vergt volgens de be groting 100.000 gulden. Jeugdprijzen brachten 2000 enveloppen in de bus. Na een wat aarzelende winkclstartweek. want maandag hebben de dames ge woonlijk niet zo veel tijd om inkopen te doen, ging het zaterdag toch naar een climax, toen er niet alleen sinterklaas bezoek was, maar ook een dertigtal aantrekkelijke prijzen voor de jeugd. Dat leverde na voorafgaande trekkingen maar van enkele honderden, zaterdag ruim 2000 enveloppen in de bus op. Na de bollen kaas waren er banketletters te winnen, maar zaterdag ging de hoofd prijs, een jongerenfiets naar de fam. Van Paassen in de Weststraat 19, was de eer ste prijs vervolgens voor Arjane Goede- gebuure. Schoolstraat 12, die een stan- genvoetbalspel veroverde, was er een Fisher Price garage voor J.van Poort vliet, Doubletstr. 12en en een sjoelbak voor J.Ketting. Tihoven 96. Er volgden hierna nog 25 gelukkigen. Er kwam overigens wel wijziging in het zaterdag programma, omdat een naast familielid van één der Accelerando-muzikanten was overleden. Dat betekent een niet optreden van het korps. Wel arriveerde omstreeks half vier het Spaanse gezel-, schap (Sint en 3 helpers) per jeep op het Havenplein om daarna begeleid door de jeugd naar het Dorpshuis te trekken. Daar werd het weer een echt kinder feest, want Sint heeft al zpveel ervaring en bovendien was er Katie van Vossen om de herinnering aan sinterklaasliedjes op te frissen. De jeugd genoot, ook als een prijswinnaar het moest presteren zelf een lied voor de microfoon te bren gen. Het dorpshuis was tjokvol en menig ouder moest het met zijn kleine nog la ten afweten vanwege plaatsgebrek en warmte in het dorpshuis. Voor allen was er wel de troost dat de middenstands vereniging, ook in samenwerking met de Rabobank voor een traktatie zorgde. Vanavond komen 100 prijswinnaars aan bod, waarin de natuur meespreekt: een Kaaps viooltje en zaterdag is er het einde van de winkelactie met om 5 uur een eindtrekking, die velen opnieuw naar het dorpshuis zal brengen vanwege de grote prijzenpot. Overigens kenmer ken de inkopen zich door geleidelijkheid en niet door steevast stampvolle winkels. Biljarten De Hoop: F.Ketting kortste partij 22 beurten, W.Rijnberg hoogste gemiddel de 3, W.Rijnberg en F.Ketting hoogste serie 11 caramboles. 'Wie houdt F.Ket ting van zijn zegereeks af is de vraag binnen de vereniging. Bij G.Fase en G.Rijnberg ging het vrijdagavond niet zo best. Ze maakten een marathonpartij van maar liefst 42 beurten. Voor Rijn berg was er een dieptepunt-gemiddelde van 0,3! Maar ja, oefening baart kunst. F.Ketting-G.Rijnberg 2-0, W.Fase- W.Vroegop 2-0, W.Rijnberg-R.Kaat 2-0, T. van Poortvliet-J.Burgers 2-0, G.Rijnberg-G.Fase 0-2, W.Snoep- F.Ketting0-2. Stand: 1 F.Ketting 5-10, 2 G.Fase 5-8, 3 T. van Poortvliet 5-7, 4 W.Rijnberg 6-7, 5 W.Vroegop 5-6, 6 W.Fase 5-6, 7 H.Dijkema 4-4, 8 G.Rijn berg 5-4, 9 J.Burgers 6-4, 10 H.Ridder hof 5-2, 11 W.Snoep 5-2 en 12 R.Kaat 6-2. Winst Smash 1 De eerste keus van tafeltennisvereniging Smash heeft de competitie afgesloten met een 6-4 overwinning op Markiezaat 6, de 7e zege van dit seizoen. De zes punten werden behaald dankzij drie maal winst voor Johan Snoep, twee ze ges voor Martin van de Klooster en één victorie voor Theo Heijboer. De reserves speelden de laatste competitiewedstrijd in Breda. Tegen het team van Breda 1, dat nu al kampioen is, waren er voor Smash 2 weinig punten te verdienen. Wat Fiet van Dijke en Kees Rietveld niet lukte, ging dit keer wel bij Adri Fa se: hij wist de zegereeks van de Breda- naars éénmaal te onderbreken, zodat de Brabantse kampioenen met 9-1 wonnen. Ondanks dit verlies ziet het reserveteam van Smash terug op een redelijk ge slaagde competitie met een 3e of 4e plaats op de ranglijst. De junioren speelden hun tiende en laatste wedstrijd in Ossendrecht tegen TCO 1. Omdat het resultaat van deze ontmoeting niet meer van belang was voor de eindklassering, moest de jeugd van Smash het zater dagmiddag opknappen zonder Chris tian van 't Hof. En dat bleek een te zware opgave voor Leo van Vossen, Chris Bruijnzeel en Ad van 't Hof. On danks twee overwinningen van Leo van Vossen, die uitstekend voor de dag kwam, moesten zij de zege met 6-4 aan de thuisploeg laten. Oud papier zending Vrijwilligers van de. oud gereformeerde gemeente hebben 4500 kilo oud-papier opgehaald ten bate van de zending. Drie aanrijdingen In en bij het dorp deden zich zaterdag enkele aanrijdingen voor. Om 11.15 uur botste de personenauto van dhr.V. uit Sint Annaland tegen de auto van dhr.K, die de Stoofdijk op wilde draaien. Hij zag de van rechts komende V. niet aan komen, zodat een botsing onvermijde lijk was. Zaterdagavond omstreeks half acht kwamen nabij de Tweede Dijk twee auto's met elkaar in botsing. De uit Sint Maartensdijk en Stavenisse afkomstige auto's konden niet meer op eigen kracht verder, zodat een takelwagen van garage Struik er aan te pas moest komen. Het verkeer was even gestremd en de politie gaf het stopteken. Toen een auto daar voor stopte en een achter hem rijdende automobilist het stopteken niet zag, was een tweede aanrijding binnen een uur onvermijdelijk. Sinterklaas deed intrede Sinterklaas werd zaterdagmiddag om kwart over twee door de kinderen van ons dorp verwelkomd. De stoomboot werd in de haven begeleid en begroet door enkele jachtjes, die waren versierd met vlaggen. Toen de Sint met zijn Pie ten op de haven was aangekomen, werd hij toegesproken door Bram van Prooi- jen, die de Spaanse goedheiligman te vens enkele vragen stelde. De kinderen zongen natuurlijk Sinterklaasliedjes. Vervolgens ging de Sint in een auto door het dorp, om flaarna in het dorpshuis de kinderen nog gezellige ogenblikken te bezorgen. In de avonduren bracht Sin terklaas een bezoek aan de kantine van voetbalvereniging Stavenisse. Hij deelde daar cadeautjes aan de voetballers uit. Muziekvereniging Accelerando uit Sint Annaland kon de Sint wegens een sterf geval niet door het dorp begeleiden. Die taak werd overgenomen door Concordia uit Sint Philipsland. Winkelweek groot succes De winkelweek is voor de deelnemende middenstanders boven verwachting verlopen. Het totale resultaat is nog niet helemaal bekend, maar zeker is, dat er minstens evenveel besteed is als vorig jaar. In de anderhalve week durende winkelactie werd ongeveer 325.000 gul den omgezet. Op de Markt was zater dagavond het kloppen van vele harten goed te horen. Natuurlijk was er al de spanning van het Sinterklaasfeest, maar de trekking van de prijzen in het alge meen en die van de hoofdprijzen in het bijzonder waren daarvan de belang rijkste; oorzaak. Achter een ware berg van winkelweekloten in de winkel van rijwielhandel Van Houdt hield wethou der J.Versluijs de spanning er goed in. Er waren bijna 50 prijswinnaars, slechts een fractie van de belangstellenden op de Markt, die hun warme plaats voor de kachel een half uurtje hadden geruild voor een frisse staanplaats voor het ge meentehuis. De hoofdprijs, een waarde bon van 750 gulden, ging naar Theo Hensgtmengel uit de A.Schweitzer- straat. Hetty Stoutjesdijk(H.Dunant- straat) was gelukkige tweede met een waardbon van 500 gulden, terwijl de derde prijs, een waardebon van 250 gulden, naar mw. De Bruijn-de Boer van de Westpoort ging, 4 J.Dorst, Stavenisse, wandklok, 5 J. van Splunter, stofzuiger, 6 Leon van Zetten, waardebon 150,-, 7 R. de Jonge, fototoestel, 8 A.Wegge- mans, tuinstoel, 9 M.Luijk, Duitsland, 10 Roelse, verrekijker. De trekking van de prijswinnaars van de fotowedstrijd voor kinderen, vond plaats op woens dagavond 24 november. Dhr.Brinkman was verhinderd, zodat dhr.W.Brevet, hoofd van o.l.s. de Rieburch zijn plaats innam. Cor Poot had de foto's beschik baar gesteld. Van de 565 deelnemers slaagden 80 kinderen er niet in om de juiste combinatie te vinden. De eerste prijs, een waardebon van 150 gulden, was voor Arjo Dane, 2 Ellen Koop- man(J 100,- waardebon), 3 Elmich Pol- derman(J 50,- waardebon), 4 Remco Trompetter, 5 Corien Lindhout, 6 Hen- drina Knuist, 7 Jacco de Wilde, 8 Mar- gon Anthonisse, 9 Bianca van de Berge, 10 Anton de Rijke. KAA1STRAAT 9-11 SINT MAARTENSDIJK TEL. 2328 Advertentie IM Poes vergiftigd In de Wilhelminastraat is een poes ver giftigd. De politie onderzoekt de omge ving, maar dat valt niet mee. Op de Haven werd een fiets gestolen, die later flink beschadigd werd teruggevon- der. In een leegstaande woning achter 't Bos werden vernielingen aangericht. Een tiental jongeren tussen 8 en 10 jaar wa ren al spelende met de sloop bezig. De makelaar werd in kennis gesteld voor eventueel verhaal op de ouders. Ook in leegstaande woningen mag een onbe voegde niet komen, laat staan vernielen. Vervolg op pag. 13 THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds.Tj. de Jong 18.30 u. ds.D.J.Budding HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds.Meyburg, Prinsenbeek GEREF. KERK 10 en 17 u. kand.A.W.W. de Ruiter. Ooltgensplaat CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds.M. van de Sluis, Kerk- werve GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19 en zo. 9 u. H.Mis OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds.Th.W.H.v.d.Heijden GEREF. KERK 10 u. ds.J.Oldemans, Hilversum 15 u. dhr.A.Walhout, Breda CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst 14.30 u. ds.M.v.d.Sluis, Kerkwerve GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 17.30 en zo. 10.30 u. H.Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds.M.D.Geuze di. 7 dec. 19.30 u.( Bijbellezing) ds.M.D.Geuze GEREF. GEM. do. 2 dec. 19.30 u. ds.W.Hage GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds.B. den Butter OUD GEREF. GEM. vr. 3 dec. 14.30 u. ds.J. van Prooijen, Rhenen(huw.bevest.) zo. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds.D.J.Budding 14.30 u. ds.Tj. de Jong HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds.P.Hoekstra. Hoogerheide 19 u. ds.J.J.Roodsant, Almkerk OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst R.K. KERK zo. 10.30 u. H.Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. dhr.Kraak, Numansdorp 14.30 u. ds.D.J.Budding GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. eerw.hr.G.Damen 18 u. ds.Tj. de Jong GEREF. KERK 10 en 14.30 u. da.A.G.v.d.S- toel(bed. dankz.H A), Bergen op Zoom GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds.A.B.Cysouw GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. stud.B.v.d.Heiden, Dor drecht OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds.A.v.d.Meer ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 15 u. kand.S.v.d.Hauw, Swifter- bant za. 4 en zo. 5 december 1982 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse(pat.Dr.Padt) Dr. de Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-2400 Sint Maartensdijk, Stavenisse, Sint An naland en Scherpenisse)pat.Dr.v.d.Be!) Dr. Van 'der Bel, Sint Maartensdijk, tel. 01666-2400 Sint Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545 WIJKVERPLEEGSTERS Zr. van Vliet, Poortvliet, tel. 01662-2404 TANDHEELKUNDEGE HULP Tel. 01660-3988(Roefs), 01666- 3963(Tas), 01682-4187(Vos) en 01686- 4324(Wouters) DIERENARTS Dr.A.Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 u. en za. 9-9.30 u. NAZORG BORSTAMPUTATIE Iedere le di vd mnd contactochtend z'huis L'berg ma-vr tel. 01640-37980 ANONIEME ALCOHOLISTEN Tel. 01660-3742. Tel. 01640-50395 d/n, groepsavonden elke di/do 20 u. L.Pour- quinstr. 1 BoZ. WELZIJNSORGAAN Alg.Maatsch.Wrk, gez.verzorging en in- fowrk dag. 8.30-10 u. Zws.Inst.Geeste lijke Volksgez.heid elke di-do-vr.mor- gen 9-10 u. na afspr. ADVIESBUR. GEHANDICAPTEN F.Jelderda, 't Keeten 10, St.Philipsland, tel. 01677-2533 TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geest, en soc.nood d/n tel. 01180-15551 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor mishandelde vrou wen, pb 231, M'burg, d/n tel. 0H84-14645 OPPASCENTRALE THOLEN Tel. 01660-3894 of 01667-2178 AMBULANCE RODE KRUIS Tel. 01666-2954 STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM tel. 01660-3250, bui ten kantooruren tel. 01184-79191 HOOGWATERSTANDEN do. 2 tm vr. 10 dec. uur donderdag 2 4.17-16.30 vrijdag 3 5.04 - 17.17 zaterdag 4 5.49 - 18.07 zondag 5 .6.33 - 18756 maandag 6 7.23 -19.53 dinsdag 7 8.21 -20.58 woensdag 8 9.26 - 22.10 donderdag 9 10.39 - 23.22 vrijdag 10 11.52 vr. 3 dec. 5.00 u. springtij zo. 1 dec. 1.21 u. Volle Maan di. 7 dec. 16.53 u. Laatste Kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 2