Wegverbetering Raad Sint Philipsland stelde O.G.B. verhoging maand uit PZEM-rekening per maand Milieu IN BEROEP Donderdag 18 november 1982 Weg Serooskerke - Vrou wenpolder Verbetering kruispunten Niemand Het achterste van z'n tong zien Het achterste van de tong werd niet getoond tijdens de raadsvergadering van 10 no vember te Sint Philipsland. Zeker niet door de SGP wet houder L. Walpot, al werden daartoe wel pogingen aange wend door de raadsleden A.P. Kornaat (PvAB) en J. de Jager (C.D.A.). Men kon tenslotte de mond gesloten houden, omdat de secretaris mevr. J.L. de Kok het verlossende woord sprak na telefonisch overleg met de Griffie. In Middelburg- kon men er ook genoegen mee ne men, dat de O.G.B. beslissing medio december valt. Toen werd het voorstel tot verho ging van de onroerend goed belasting van de november agenda afgevoerd. In decem ber kan men namelijk de be grotingscijfers wel voor zijn neus hebben. Vette jaren voorbij Accenten verleggen Verlossende woord Woningverhuur C.de Greef Flipland nieuwe hoofdingelande Minder PvdA-leden F ototentoonstelling 1983: bijna 4 miljoen verlies PZEM 'Kale' prijs gelijk Nog geen 'liftstop' in Anna Jacobapolder Doorkiesnummers Provinciale staten krijgen in hun decembervergadering drie voorstellen te behandelen met als onderwerp de zorg voor het landschap. In twee gevallen gaat het om het geven van subsidie en het derde om het intrekken van een subsidieregeling. Bacterievuur Inenting iepen Welzijnsoverleg Landschapsverzorging Zeeland. Landschapsverzorging, bacterievuur en iepziekte in statenvergadering ABD I Volgende week woensdag is de officiële openstelling van de weg Serooskerke- Vrouwenpolder en van de kruispunten ten zuiden van Serooskerke die verbe terd zijn. De verbetering van de weg Seroosker- ke-Vrouwenpolder heeft een lange voorgeschiedenis; al voor eind 1972 waren er tussen het wegschap Walche ren en de provincie gesprekken over deze zaak gaande; zij het dat het aan vankelijk alleen om verbetering van de Kadetweg ging. Het duurde tot 1980 voor de plannen gereed waren, maar nu was ook de Vrouwenpoldseweg er bij betrokken. In de tussenliggende tijd is er een inspraakprocedure geweest en hééft de Stichting Zeeuws coördina tieorgaan voor natuur-, landschaps- en' milieubescherming een alternatief plan ingediend, dat echter niet tot uitvoering is gekomen. De wegverbetering wordt begroot op 5,3 miljoen, te betalen door het wegschap Walcheren. Voor achterstallig onderhoud is ƒ85.000,— geraamd. Het werk om vatte de volledige vervanging van de rijbanen van de Kadetweg en de Vrou- wenpolderseweg, de aanleg van een vloeiende verbinding tussen beide we gen en van een fietspad langs de twee wegen. Aan de Vrouwenpolderseweg is nu in tegenstelling tot de oude situatie - alleen aan de westkant nog een fiet spad, dat aansluit op dat van de Kadet weg. Gaandeweg de onderhandelingen werd besloten tegelijk met de verbetering van de weg twee kruispunten ten zuiden van Serooskerke onder handen te nemen. Provinciale staten hebben voor dit werk een krediet van ƒ2,7 miljoen beschik baar gesteld. Daarvan moeten worden betaald een rechtstreekse, vloeiende verbinding tussen de secundaire weg Mid cfelburg-Serooskerke en de Kadet weg, de haakse aansluiting van de se cundaire weg (richting Domburg); de aanpassing van de Gapingseweg en de Kadetweg; het plaatsen van verkeers lichten bij de twee kruisingen en de af sluiting van de Noordweg in Seroosker ke met uitzondering van het (brom)fietsverkeer tussen de Gapingse en Wilgenhoekweg. De provincie krijgt het volle bedrag van de kruispuntverbetering terug via de wet uitkeringen wegen. Het wegschap krijgt volgens dezelfde wet 90 procent van zijn kosten terug. De opening wordt verricht door voorzit ter mr. B.J. van Putten van het weg schap Walcheren en gedeputeerde J.D. de Voogd. In het gemeentelijk vereni gingsgebouw van Serooskerke treedt commissaris der koninging dr. C. Boer- tien op als gastheer voor de genodig den. Bekend kan al zijn, dat er bij het dage-' lijks bestuur verschillende standpunten waren. De meerderheid (raadsvoorzitter en wethouder A. Kosten van Gemeen tebelang) achten een 10% verhoging onontkoombaar voor de toch al zo krappen begroting 1983. Een jaarstuk, dat zoals eveneens bekend kan zijn, bij de PTT de mist is ingegaan, zodat men op de secretarie voor de tweede keer op z'n tenen moest gaan lopen voor dezelf de begroting. Inmiddels is die wel bij de drukker gearriveerd en binnen 3 weken wordt ze bij de raad verwacht. Toch werd woensdag al een voorhoedege vecht geleverd. Het eerste schot werd door CDA-er De Jager afgevuurd. "Terwijl iedereen praat over een adem pauze en bezuinigingen, gaan we hier praten over een belastingverhoging van 10%. Zonder de begroting 1983 voor ons is het moeilijk praten of we daarop nog kunnen bezuinigen of niet. Hoe kan men nu tot een standpunt komen, aldus de CDA woordvoerder, die er op liet volgen dat zijn partij altijd al tegen sprongsgewijze verhoging van de belas tingen was en nog is. Voor de 7% ligt er overigens al een principebesluit. Een deel van het college zegt nu, dat er nog 3% bovenop moet, een ander deel acht dat overbodig. We zullen hierover toch eerst wat meer moeten weten vond dhr. De Jager, eer er valt te beslissen. De raadsvoorzitter, burgemeester T.A. Vogel kwam vervolgens het meerder heidsstandpunt met verve te verdedigen. De vette jaren zijn voorbij, verzekerde hij de raad en in principe liggen de standpunten niet zover uiteen bij het college, want we willen allen de ge meentebegroting sluitend zien te krij gen. Het is nog minder gemakkelijk nu te beslissen omdat men niet alle cijfers heeft. Ik wil toch wel enkele zekerheden stellen, zo vervolgde de burgemeester. De Scholenbouw Anna Jacoba Polder kan niet uit de begroting worden betaald en moet nu uit de alg. reserve komen. Dus komen hiervoor structurele midde len in de plaats. Dat komt neer op een procent of 7. Een verhoging van de O.G.B. met 4% zou een normale zaak zijn geweest om de kostenvermeerde- ring op te vangen. We hebben gepro beerd, maar het lukte niet. De reserves die Sint Philipsland heeft, zijn mini maal, er is ook geen noemenswaardig eigen kapitaal, de algemene reserve staat op nihil. De bestemmingsreserve is met anderhalve ton ook al geen vette pot. Aan rioleringsverbetering valt zo wie zo niet te denken zonder subsidies. Voor garantie geldleningen was niets gereserveerd, terwijl het toch een keer mis ging. Er is ook geen post onvoorzien. In de subsidies is geschrapt en ramingen op dezelfde basis als in 1982 is al een bezuiniging. Representatiekosten zijn geschrapt. De OGB verhoging is nodig om artikel 12 gemeente te worden. We praten over een bedrag van 26,— per perceel met 10% verhoging. Overigens redt die OGB verhoging de zaak niet, want de straten zullen we alleen met ei gen mensen kunnen repareren. Ik kan me best de gedachte Walpot indenken, dat het in een tijd van minder niet mee valt anderen zwaarder lasten op te leg gen, maar ik wil toch benadrukken, dat we tot dusver alleen nog maar over be zuinigingen hebben gepraat. Bezuinigen doen we altijd op de verkeerde plaats, dat blijkt wel in den lande. Als raad moet echter het algemeen belang wor den gediend en dan moet een keuze worden gemaakt, dan moet ook een minder prettig besluit vallen. De voor zitter meende hiermee een voldoende (somber) beeld van de begroting te hebben geschetst, ook al had d de raad dan de cijfers niet voor zich. Wethouder Walpot vond dat de voor zitter een duidelijk beeld van de begro ting schetste. Het minderheidsstandpunt vindt in dezelfde sfeer plaats, dus even eens met de overtuiging, dat de cijfers 1983 een somber beeld geven. Op grond evenwel van ook in het verleden al dik wijls verschillend vizier, is onze fractie ook nu van mening dat op onderdelen het accent kan worden gelegd. Niet alles maar trendmatig toevoegen, maar indi- centeel bijstellen. Daarom wil onze fractie niet verder gaan dan een OGB verhoging van 7, hoogstens 8%. De 2% verschil met de meerderheid van het college moet onzes inziens te vinden zijn door de accenten te verleggen. Daartoe willen we de lijn wel aangeven. De voorzitter: we praten over niet meer dan 4600,— PvAB raadslid A.P. Kornaat wilde weten wat er niet kan worden ge daan aan bestrating, wat de post on voorzien is en herinnert er aan, dat het welzijnsplan 1983 ook wel eens extra geld zou kunnen vergen. De voorzitter antwoordde dat de post onvoorzien neerkomt op 20,— per inwoner, maar er zijn geen nieuwe werken opgenomen. Op het welzijnsplan 1983 zullen we moeten beknotten, terwijl de bijdrage voor "De Wimpel" wat groter zal uit vallen, zoals de voorzitter van de dorps huisstichting kan meedelen. Als de heer Kornaat echter wil weten wat de accen ten zijn, waarop wethouder Walpot doelde, gaan we nu al in de richting van algemene begrotingsbeschouwingen, terwijl die begroting er nog niet is. Dan zal ik toch wel moeten afkloppen, al loopt wethouder Walpot al lang genoeg mee om dat zelf te beoordelen. Die laatste verzekerde niet verder te zullen gaan, zoals ook de meerderheid van het college dat niet doet. Wel komt dit aan de orde bij de begrotingsbehandeling. De Jaaer: zijn er geen rente-verschillen, wat kan opleveren. De voorzitter: onze gemiddelde rente is nu 10,2%. Wethou der Kosten had inmiddels De Wimpel stukken boven tafel en wees er op, dat voor dakverbetering tien mille nodig zal zijn. Psychologisch wel op een zeer on gelukkig moment, maar we kunnen niet vooruit blijven schuiven. Het eerst door dhr. de Jager aangesne den probleem, dat het zonder die be groting toch bar moeilijk is om te be slissen, speelde ook als een rode draad bij de andere leden. Toen kon de secre taris het verlossende woord spreken, die nog een telefoontje had met Middelburg en de Griffie kan ook met een medio december beslissing nog genoegen ne men, hoewel de nieuwe O.G.B. veror dening per 1 januari 1983 al van kracht 1 moet worden. Het voorstel van de bur gemeester om dan toch maar dit agen dapunt af te voeren töt volgende verga dering krèeg aller instemming, gezien ook de belofte dat er dan wel alle cijfers zullen zijn. Over het eerste gedeelte van het OGB voorstel was men het overigens al direct eens, maar dat ging ook maar om de begripsomschrijvingen. De andere agendapunten vergden wei nig discussie. De heer C. den Braber (PvAB) informeerde bij aanbieding van de begroting 1983 van de Schoolartsen- dienst of er veel gebruik van wordt ge maakt. De voorzitter antwoordde dat er aanvankelijk een grote wachtlijst was, maar die wordt toch minder. Ter ken nisneming bereikt de raad ook de be groting 1983 van de Stichting Regionaal i Pedagogisch Centrum Zeeland. De voorzitter wees er op, hoe hierbij nog wordt uitgegaan van een bedrag per in woner en niet per leerling, dat komt echter omdat de vernieuwing nog niet is afgerond. Afgewezen wordt het verzoek om subsidie door de Ned. Ver. Bescher ming voetgangers, evenals een financië le steunaanvrage door de Stichting Reinwater. De voor verhuur vrijgekomen woning Steintjeskreek 9 dient volgens de meer derheid van b. en w. te worden verhuurd aan de fam. Kaashoek, thans wonend Voorstraat 38. Weth. Walpot vindt dat duidelijkheid verschaft moet worden wat er met de woning Voorstraat 38 gaat gebeuren, waarvan de heer Kaashoek eigenaar is. De heer Walpot herinnert er aan dit ook vorig maal al in het midden te hebben gelegd. Zijn fractie vindt het geen goede zaak een bestaande eigen woning te verlaten en een huurwoning te kiezen Weth. Kosten verzekerde dat ook de meerderheid in het college dat geen goede zaak vindt, maar men dient wel de consequenties te aanvaarden voor het gevoerde beleid. De heer De Jager vindt dit tegenovergesteld aan wat weth. Walpot zegt. Weth. Walpot vindt voor alle belangen zitting te hebben en dan hoeft men niet alles te nemen. Ik loop er niet aan voorbij. We betreuren het dat het zo wordt ingevuld. Bjj dit voorstel vraagt SGP woordvoerder L. den En gelsman stemming. Vier zijn voor, ter wijl de 3 SGP leden tegen de verhuur stemmen. Gedeputeerde Staten konden zich niet verenigen met een voorgestelde af schrijvingstermijn. Het rijk heeft dat op 60 jaar, de provincie echter 40 jaar. De heer De Jager vindt die verschillen on juist, maar er valt verder niet veel aan te doen. Dhr.C.M.M.de Greef uit Sint-Philips- land is woensdag 10 november gekozen tot nieuwe hoofdingelande voor de wa terkwaliteit in district V. Hij kreeg 102 stemmen, terwijl dhr.P.C.A.Versluijs 80 stemmen vergaarde. Met totaal 182 uit gebrachte stemmen was de opkomst 25% van het aantal stemgerechtigden. Dhr.de Greef komt in de plaats van dhr.M.A.Schenk, die uit St.Philipsland is vertrokken. De actieve betrokkenheid bij de politiek wordt minder, zo blijkt uit een overzicht van het ledental van de Partij van de Arbeid op het eiland Tholen. De afde ling Tholen liep terug van 77 tot 70 leden en de afdeling St.Maartensdijk van 51 naar 44, dus eveneens met 7 leden. De Zeeuwse molen exposeert de foto's van de wedstrijd, die werd gewonnen door dhr. J.P. Verburgh uit St. Maar tensdijk, van dinsdag 30 november tot en met maandag 6 december in het ge meenschapscentrum Meulvliet aan de Zoekweg in Tholen. Tijdens de ope ningsuren van Meulvliet zijn de foto's te bewonderen. De fotoclub Sint-Annaland organiseert haar jaarlijkse expositie rond de jaar wisseling van december tot en met za terdag 1 januari in het dorpshuis. De PZEM, de Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij, gaat per 1 januari van het volgend jaar maandelijks reke ningen innen. Tot dan toe was het ge bruikelijk dat iedere verbruiker om de twee maanden een rekening ontving. Het maandelijks in rekening brengen van het watergebruik of van de vereon- treinigingsheffing wordt op dit ogenblik niet door Gedeputeerde Staten van Zeeland overwogen, omdat de kosten van inning in dat geval veel te hoog zouden zijn in verhouding tot het te in nen bedrag. De WMZ zendt tweemaal per jaar een nota: een voorschotnota en een afrekeningsnota. De aanslagen ver ontreinigingsheffing voor huishoude lijke vervuilers worden vervaardigd door de WMZ en zijn in twee termijnen betaalbaar. Voor 1983 verwacht de PZEM een ver lies van 3.846.000,— Dit nadelig saldo wordt veroorzaakt door een verdere da ling van het resultaat in de electriciteits- sector. Volgend jaar komt men daar naar verwachting 11.207.000,— tekort. Het totale verlies voor '83 wordt ver minderd door de winst in de gassector van ƒ7.361.000,— Het jaar 1982 wordt waarschijnlijk met een positief saldo af gesloten. In 1983 zal door de PZEM ƒ82.771.000,— worden geïnvesteerd. Reeds enkele jaren streeft men naar een minimalisering van de investeringen. Alleen de noodzakelijke investeringen worden gedaan. Op Tholen wordt vol gendjaar 807.000 gulden geïnvesteerd in het verbeteren van de 10 kV-voeding Poortvliet( f257.000,—Oud-Vossemeer 280.000,— en het industrieterrein Tholen^ 70.000,—In de laatste twee plaatsen gaat het om lagere voedingen dan 10 kV. In Oud-Vossemeer betref het een totale investering van 580.000,— en in Tholen één van 140.000 gulden. Deze zijn echter over enkele jaren uit gesmeerd. Windenergie neemt een steeds belang rijker plaats in bij de PZEM. Dat blijkt onder meer uit de productiekosten die voor deze nieuwe vorm van energie winning worden gemaakt. Van 1981 tot en met 1983 zijn die maar liefst vertien-, voudigd. De PZEM verwacht dat de netto basis tarieven voor electriciteit op het niveau van 1982 gehandhaafd zullen blijven. En dat tot 1986! De 'kale' electriciteit- sprijs stijgt dus in de komende jaren niet. De prijs per kilowattuur zal overigens wel beïnvloed worden door de ontwik keling van de brandstofprijzen. Voor de komende jaren wordt een beperkte stij ging van de olieprijzen, dus ook van het electriciteitstarief, verwacht. In de be groting van 1983 wordt dat door de PZEM met een eenvoudig voorbeeld geïllustreerd: De gemiddelde prijs per ton van 1,5% zwavelhoudende stookolie ligt dit jaar nog op 527 gulden en bedraagt in 1986 643,— Duidelijker kan het niet. De gastarieven voor kleinverbruikers en blokverwarming zullen per 1 januari een geringe stijging te zien geven. De gas- prijs kómt dan op 50 cent per m3 en is fèrvolgens gekoppeld aan de stookolie- prijzen. In de gemeenteraad In de Thoolse gemeenteraadsvergade ring van maandagavond kwam de inge komen brief van de gemeenteraad van Veere aan de orde. Daar is men namelijk evenals in de motie Bruinisse van me ning, dat het PZEM-elec triciteitstarief verlaagd kan worden voor de kleinver bruikers. PvdA-fractieleider J. de Bres wilde van de gemeente-afgevaardigde in het bestuur van de PZEM, CDA-raads- lid W.L.Bijl, weten hoe de besprekingen daaromtrent binnen de PZEM zijn'ver- lopen. Dhr.Bijl maakte daarbij melding van twee stromingen binnen het bestuur van het Zeeuws energiebedrijf: "Aan de ene kant zijn er gemeenten, die het overschot van de PZEM-begroting terug willen hebben en de andere groep ge meenten is voor een verlaging van de tarieven voor kleinverbruikers. In die vergadering is toen besloten om de ta rieven voor de middengrootverbruikers te verlagen en die voor kleinverbruikers in '83 ongewijzigd te laten." Het hangt af van het onderzoek naar het project 'Liftstop Borssele' of er ook in Anna Jacobapolder een derdelijke vorm van openbaar vervoer van de grond komt. De ervaringen van de mensen, die van het project gebruik maken, zijn volgens de gemeente Borssele gunstig. In het antwoord op begrotingsvragen van de provincie meent Gedeputeerde Staten echter dat de mensen vooral in de be ginperiode van het project de kat uit de boom kijken. Het heeft zijn tijd nodig. In Borssele loopt het project echter nog maar enkele maanden en G.S. menen dat nog geen oordeel geveld kan worden over het wel dan niet succesvol zijn van de actie 'liftstop Borssele'. Om een gro tere bekendheid van het verschijnsel aan de bevolking te geven, zal een extra-pu bliciteitsactie worden gevoerd. Afhan kelijk van de resultaten in Borssele wor den de mogelijkheden van een 'lift- stop'-project voor Anna Jacobapolder en Kattendijke bekeken, twee Zeeuwse 'probleemgebieden' op het terrein van het openbaar vervoer. Vrijdag 26 november om tien uur ver gadert de statencommissie voor milieu hygiëne. Agendapunten zijn: slibstor- ting, kanaalpolder Philippine, rapport metingen luchtverontreiniging in Sas van Gent (gemaakt door studenten van de landbouwhogeschool in Wagenin- gen) en het milieuverslag 1982 van de provinciale waterstaat. De vergadering is openbaar en begint met spreekrecht voor het publiek. Ze wordt gehouden in het provinciehuis Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. Sinds enige tijd beschikken de provin ciale griffie en de provinciale planologi sche dienst over een nieuwe telefoon centrale. Beide diensten zijn nu via doorkies nummers bereikbaar, wat wil zeggen dat iedere ambtenaar rechtstreeks kan worden gebeld - zonder tussen komst van de telefoniste. De centrale nummers zijn:01180-31011 voor het provinciehuis en 01180-31911 voor de planologische dienst. ^■■■■1 De tweede kamer uit gedeputeerde sta ten behandelt dinsdag 23 november vier beroepszaken op grond van de al gemene bijstandswet. Om 10.00 uur, 10.30 uur, en om 11.30 uur gaat het om beslissingen van de gemeente Vlis- singen en om 11.00 uur is er een be slissing van de gemeente Tholen in het geding. De AROB-commissie uit gedeputeer de staten komt ook op 23 november bijeen en wel om 10.00 uur. Behan deld wordt het beroepschrift van de heer A.H.E. Braeckman uit Waar schoot (België). Burgemeester en wethouders van Goes hebben aan gedeputeerde staten een verklaring van geen bezwaar gevraagd voor de herbouw van het pand Oude Zeedijk in Kattendijke. Gs hebben die verkla ring geweigerd en daarmee is de heer Braeckman het niet eens. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provinciehuis Sint Pieterstraat 42 in Middelburg Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31391 of 31392 NI E WS 1 5.000,— bestemd voor de Stichting Het Zeeuwse Landschap, die de voor- bereidingskosten heeft betaald en ƒ15.000,— voor inrichting van het kantoor, dat in Goes is gevestigd. Zeeland en vooral Zuid-Beveland heeft de afgelopen zomer het nieuws gehaald met de plantenziekte bacterie- of pere- vuur. De ziekte wordt veroorzaakt door de bacterie Erwinia emylovora die uit stekend gedijt bij warm, vochtig weer. Overbrenging gebeurt door o.a. de wind en vogels. De gevolgen van de ziekte mogen bekend worden verondersteld: grote schade aan fruitteeltbedrijven, boomkwekerijen en het landschap. De plantenziektenkundige dienst is de aangewezen instantie die bij particulie ren besmette bomen en planten weg haalt. De dienst draait ook op voor de kosten daarvan. Gedeputeerde staten hebben in juli al bekend gemaakt, dat zij een provinciale bijdrage wilden geven in de kosten van bestrijding van het bacterievuur, dat vooral voorkomt op cotoneasters, mei doorn, vuurdoorn, appel- en perebomen en de lijsterbes,. Die bijdrage is speciaal gericht op bestrijding die niet van rijks wege wordt ondersteund; daarbij moet worden gedacht aan gemeenstelijke plantsoenen, wegbegroeiing (in onder houd bij de waterschappen en het weg schap). en aan particuliere natuurbe schermingsorganisaties. Provinciale staten wordt geadviseerd een ton voor deze instanties uit te trekken en het naar evenredigheid te verdelen. Daarbij moet rekening wor den gehouden met de kosten van dit jaar, die uitzonderlijk hoog zijn, en met de gemiddelde kosten over de ja ren 1980 en 1981. De uitbetaling wordt opgedragen aan gedeputeerde staten; zij kunnen hiertoe pas over gaan als de werkelijke kosten van de organisaties over 1982 aan hen be kend zijn gemaakt. De gegevens waarover gs nu beschikken, zijn nog onvoldoende om tot uitbetaling te komen, maar aangenomen wordt, dat in de eerste helft van volgend jaar de kassa kan gaan rinkelen. Gs herinneren de staten er aan, dat in de nota natuur-en landschapsbescherming is aangekondigd, dat de tijdelijke subsi dieregeling voor inentingskosten van iepen wordt ingetrokken als de regeling beheerskosten in werking treedt. Hoe wel dit laatste enige vertraging heeft opgelopen en van dit najaar moest wor den uitgesteld naar volgend jaar stellen gs voor de tijdelijke subsidieregeling met ingang van 1 januari 1 983 in te trekken. Financieel verandert hierdoor niets, omdat het subsidiebedrag nu is opgenomen in het bedrag van ƒ1,3 miljoen dat voor de natuur- en land schapsbescherming in de begroting is opgenomen. Alle drie de voorstellen komen aan de orde in de statenvergadering van 10 december. Aanstaande vrijdag wordt in twee re gio's overleg gevoerd over de welzijns planning. 's Morgens om tien uur praten verte genwoordigers van de gemeente Tholen en de gemeenten op de Beve- landen in de Prins van Oranje in Goes, terwijl 's middags om twee uur de ge meentelijke vertegenwoordigers van Sint-Philipsland en Schouwen-Dui- veland worden verwacht in het stad huis van Zierikzee. De gesprekspart ner is steeds de provincie Zeeland. De subsidiëring van de maatschappe lijke dienstverlening komt ter tafel, evenals de integratie van het sport- en emancipatiebeleid in het deelplan en -programma sociaal-cultureel werk. Be langrijk punt is ook de ontwikkeling van de podiumkunsten nu de stichting cul tuurspreiding niet meer bestaat en er voor Midden- en Noord-Zeeland wordt gewerkt aan een theaterbureau waarin de gemeenten kunnen meedoen. Daar na zijn achtereenvolgens op de agenda vermeld het museumbeleid, monumen tenbeleid, minderhedenbeleid en woonwagenbeleid. Besloten wordt met de bezuinigingen die in het bibliotheek werk moeten worden doorgevoerd. De bijeenkomsten zijn openbaar; wie belangstelling heeft kan er dus terecht.l Sinds september van dit jaar bestaat de Stichting Landschapsverzorging Zee land. De doelstelling van de stichting is: "het stimuleren van het behoud en de ontwikkeling van het natuur- en land- schapsschoon in Zeeland en voorts al hetgeen dat met een en ander recht streeks of zijdelings verband houdt of daartoe bevorderlijk kan zijn, alles in de ruimste zin des woords". Vertegenwoordigers vanuit de land bouw, de natuurbescherming en vrij- willigersgroepen zitten in de stich ting. Gedeputeerde staten kunnen in het stichtingsbestuur een adviseur benoemen. De stichting wil haar doel bereiken met inschakeling van grond eigenaren en -gebruikers, groenbe- heerders, de overheid en vrijwilligers. Voor 1982 en 1983 is een provinciale subsidie van 65.000,per jaar ge vraagd. Gs stellen provinciale staten voor tot en met 1 985 tot een maximum van 65.000,— per jaar in het exploi tatietekort bij te dragen. Voor 1982 vinden gs' dat kan worden volstaan met een totaal bedrag van 50.000,— om dat de stichting pas in september is op gericht. Van die 50.000,— is Provinciale landschapszorg

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 7