THOLENDERWIJS Koffieconcert PIET VERKOUTER Barokensemble in Sint Philipsland informatierubriek van de gemeente tholen DINSDAG 23 NOVEMBER KERNBE- ZOEK IN "MEULVLIET" TE THOLEN HINDERWET: OPENBARE KENNIS- GEVING VERZOEKEN OM VERGUNNING HINDERWET: KENNISGEVING VAN BEKENDMAKING ONTWERPBESCHIKKINGEN HINDERWET: KENNISGEVING VAN BEKENDMAKING BESCHIKKING ZATERDAG IN MEULVLIET ZATERDAG 27 NOVEMBER IN HET "HOLLAND HUIS" ONTWERP PROGRAMMA VAN AK- TIVITEITEN WELZIJNSWERK 1983 PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Donderdag 18 november 1982 EENDRACHTBODE 5 Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 -5 Sint-Maartensdijk Tel 01666-2955 SPREEKUUR B EN W SPREEKUUR WONINGSTICHTING BRAM VERMEULEN EN DE NEEFJES LOUIS VAN DIJK en het SMALSTADS MANNENKOOR OVERDENKING Dankdag VAM DER GRAAF orgels - piano's Kerkstraat 14 - Bruinisse - tel. 01113-1379 Op dinsdag 23 november wordt in het gemeenschapscentrum 'Meulvliet" te Tholen een zogenaamd kembezoek gehouden. Tijdens een kernbezoek komen burgemeester en wethouders en de raadsleden naar een bepaalde kern (in dit geval Tholen) toe. Reden hiervan is dat het gemeentebestuur van Tholen graag temidden van de bevolking wenst te staan en de bevolking zo veel mogelijk bij het bestuur wenst te betrekken. In het verleden droegen de kernbezoeken het karakter van een open baar spreekuur. Individuele burgers, bestuurders van verenigingen, organisaties en instellingen maakten in het openbaar opmerkingen, stelden vragen, uitten kritiek of gaven (en ook dat komt voor) een pluimpje weg. Het gemeentebestuur heeft het voornemen de nieuwe serie kernbezoeken iets anders op te zetten. Getracht zal worden het openbare gedeelte zo kort mogelijk te houden. Onder het openbare gedeelte moet worden verstaan het in het openbaar stellen van vragen en het maken van opmerkingen. Zo spoedig mogelijk wordt overge gaan tot het verdelen van de aanwezigen in kleine groepjes. Bij elk groepje zullen zich dan een of meerdere gemeentebestuurders aan sluiten, zodat er een informele en een gezellige diskussie kan ontstaan. Ook nieuw is het gegeven dat de kernbezoeken niet specifiek bedoeld zijn voor de inwoners van de kern waarin het bezoek wordt gehouden. Ook inwoners uit andere kernen zijn van harte welkom. Vonden de vroegere kernbezoeken plaats (zeven in totaal) in een periode van twee maanden, afhankelijk van de resultaten van het kernbezoek in Tholen worden de volgende kernbezoeken verspreid over een periode van twee jaar. Dinsdag 23 november. Het kernbezoek te Tholen begint om 1 9.30 uur. Het gemeentebestuur hoopt dat er veel belangstelling zal bestaan van individuele inwoners., bestuurders van verenigingen, organisaties instellingen en wijkco- mités. U weet het: u bent van harte welkom. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 1 2 van.de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend dat respek- tiev.elijk op 8 en 21 oktober 1982 bij hen aanvragen voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet zijn ingekomen van: a. aannemersbedrijf De Korte B.V., Bolwerk 5 te Tholen voor het oprichten en in werking hebben van een timmermanswerkplaats en een opslagplaats voor bouwmaterialen op het perceel kadastraal bekend sektie N, nr. 84 gelegen aan de Edisonweg 7 te Tholen; b. J. van Dieren, Bram Groenewegeweg 8 te Poortvliet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een landbouw- en veeteeltbedrijf op het perceel kadastraal bekend sektie L, nr 79 aan de Bram Groenewegeweg 8 te Poortvliet. De aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 1 9 november 1 982 op de sekretarie van de gemeente Tholen te Sint Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 1 2.00 uur en van 14.00 tot 1 6.00 uur, alsmede elke maandag van 1 7.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Gemoti veerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na de datum van de ter inzagelegging schriftelijk bij ons kollege worden ingebracht. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Degene die een be zwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 6 december a.s. om 9.00 uur voor aanvrage b en om 9.30 uur voor de aanvraag zoals genoemd onder a. De zitting vindt plaats in het gemeentehuis te Sint-maartensdijk, waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Burgemeester en wethouders vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-geschikking in te dienen. Sint-Maartensdijk, 18 november 1982 Burgemeester en wethouders van Tholen. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 22 november 1 982 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester E. Baerends en de wethouders L.J. Koopman, J. Versluijs en P. van Schetsen houden hun spreekuur van 11.00-1 2.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-2955, toestel 215. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiënte bekend, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken, onder opleg ging van de nodige voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op de aanvragen voor een vergunning ingevolge de Hinderwet van: a. G.M. Geluk, Groeneweg 2 te Sint-Maartensdijk voor het oprichten en in werking hebben van een landbouw- en veeteeltbedrijf gele gen aan de Groeneweg 2 te Sint-Maartensdijk; b. firma Schot-van Dijke, Parksingel 1 8 te Tholen voor het oprichten en in werking hebben van een visverwerkingsbedrijf aan de Volt- straat 8 te Tholen. De ontwerp-beschikkingen alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 1 9 november 1 982 gedurende een termijn van veertien dagen ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk' van 9.00 tot 1 2.00 uur en van 14.00 tot 1 6.00 uur, alsmede elke maandag van 1 7-00 uur tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Vanaf 3 december 1 982 tot hefeinde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikkin gen liggen bovengenoemde aanvragen en andere ter zake zijnde stukken elke werkdag ter inzage van 09.00 tot 1 2.00 uur. De aanvrager alsmede degenen die bezwarer| hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvragen en ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn van veertien dagen, gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerpbeschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het kollege van burgemeester en wethouders van Tholen. De ingeko men bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Sint Maartensdijk 1 8 november 1 982 Burgemeester en wethouders van Tholen. Burgëmeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat door hen, onder oplegging van voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen op 8 november 1 982 een vergun ning is verleend ingevolge de Hinderwet, naar aanleiding van de aanvraag van: P.H. Gunter, Spuistraat 5 te Sint-Annaland voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een supermarkt (Mikro- markt) annex koelinstallatie gelegen aan de Spuistraat 3 te Sint-An- naland. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 19 november 1982 gedurende een maand ter secretarie van de ge meente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 uur tot 1 2.00 uur en van 14.00 tot 1 6.00 uur, alsmede elke maandag van 17.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne staat gedurende een maand na de datum van de ter visielegging beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager b. de betrokken adviseurs c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c, van de wet algemene bepalingen milieuhy giëne bezwaren hebben ingebracht. d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid of 28 eerste lid onder c van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60A van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepsschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Konin gin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Sint Maartensdijk, 1 8 november 1 982 Burgemeester en wethouders van Tholen. Het bestuur van de stichting "Beter Wonen'' houdt elke maandag van 10.30-12.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer 01666-3359. Sedert januari 1 980 gaat Bram Vermeulen als popmuzikant door het leven. De afgelopen twee jaar deed hij dat in "Bram Vermeulen en de Toekomst". Sinds kort met een nieuwe groep: Bram Ver meulen en de neefjes. Zaterdag avond verzorgt Vermeulen een optreden in het gemeenschaps centrum "Meulvliet" te Tholen. De aanvang is 20.00 uur. Toe gangskaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij H. Nieu- wenhuis, Markt 28 te Tholen tel. 01660-2363 of aan de zaal op zaterdagavond: Toegangsprijzen: Jeugd tot 18 jaar 6,50 Volwassenen 10,00 Leden 9,— De beheerskommissie van het Holland Huis (dorpshuis te Scherpenisse) is er wederom in geslaagd om Louis van Dijk en ons eigen Smalstads Mannen koor te contracteren. De muzikale kwaliteiten van de bekende pia nist en van het Smalstads Man nenkoor staan borg voor een muzikale avond van zeer hoog niveau. Het programma begint ,om 20.00 Het is nu reeds bekend dat voor dit optreden veel be langstelling bestaat. Koop dus snel uw toegangsbewijs. Vanaf heden zijn de toegangsbewijzen verkrijgbaar bij mevr. P.C. Hage- Jansens, Weststraat 1 te Scher penisse, tel. 01 666-2493. Toegangsprijzen: Volwassenen 10,00 Jeugd tot 1 8 Leden 9,00 jaar en 65 6,50 Onderstaand vindt u het ontwerpprogramma van aktiviteiten wel zijnswerk 1983. Dit programma bevat een opgave van verenigingen, organisaties en instellingen die in 1 983 in beginsel voor een subsidie in aanmerking komen. De in het ontwerpprogramma vermelde maxi male subsidies zijn gebaseerd op de gegevens zoals deze staan ver meld in de door de verenigingen, organisaties en instellingen inge diende begrotingen voor 1 983. Indien de aktiviteiten e.d. afwijken van de ingediende begrotingen kan dit een wijziging van het subsidiebedrag tot gevolg hebben. Het uit te keren subsidiebedrag kan nooit rgeer bedragen dan het werkelijke exploitatietekort. Verenigingen, organisaties en instellingen die op onderstaande lijst voorkomen maar zich niet kunnen verenigen met de maximale subsidie welke wordt toegezegd, kunnen tot 24 november 1982 bezwaren tegen het ontwerp-programma aantekenen bij burgemeester en wet houders van Tholen. Naam van instelling/ plaats van vestiging ZORG* EHBO.-afd. Sint-Maartensdijk E.H.B O.-afd. Stavenisse E.H.B.O.-afd. Sint-Annaland E.H.B.O.-afd. Tholen Telefonische Hulpdienst Zeeland, Middelburg Gehandikapten Adviesburo Zeeland, Middelburg Stichting voor Jeugd en Gezin Zeeland, Middelburg Federatie Maatschappelijke Dienst verlening Noord-Zeeland, Zierikzee Comité Warme Maaltijdvoorziening, Tholen Stichting Welzijn voor Ouderen, Sint-Maartensdijk A.N.I.B. afd. Tholen en Sint- Philipsland Maximale subsidie 450,- 205,- 330,- Edukatie Peuterspeelzaal De Scarpejaantjes, Scherpenisse f Idem 't Hummeltje, Sint-Maartensdijk Idem de Pluus, Oud-Vossemeer Idem de Fabeltuin, Tholen Idem Ollekebolleke, Sint-Annaland Akkommodatiekosten alle peuter speelzalen Gemeente Tholen, schoolvoorstel lingen Zeeuwse Muziekschool, Middelburg Muziekschool Bergen op Zoom Z.I.K.V. afd. Tholen, Middelburg Jeugdkoor "Van Knop tot Bloem", Tholen Smalstads Mannenkoor, Sint-Maar tensdijk V.Z.O.S. Sint-Annaland Zangver. Canticum, Tholen Muziekver. Concordia, Tholen Muziekver. Accelerando, Sint- Annaland Oud- Vossemeerse muziekver.. Oud— Vosseneer Muziekver. Euterpe, St.-Maartensdijk Toneelver. St.-Joseph, Oud-Vossemeer N.C.V.B., Tholen Bond van Plattelandsvrouwen, Sint-Annaland Idem, Scherpenisse Idem, Sint-Maartensdijk West-Brabants Avondkollege, Bergen op Zoom Bijkomende kosten Streekmuseum Tholen en Sint-Philipsland Werkgroep "Uit op Tholen" Beheerskommissie dorpshuizen .372,80 .758,80 .886,- 870,- 557,- 636,25 .258,- 38.200.- 27.000,- 26.338,70 REKREATIE Jeugdver. "ScarpenesseScherpenissef 977,50 Jongerencentrum "Paspartoe", Tholen 2.085, Stichting Jeugdwerk Sint-Maartensdijk 1.574,85 Jeugdvereniging Oud-Vossemeer 1.765,— Interkerkelijk Jeugdwerk Poortvliet 1.327,50 Scouting "Heenetrecht", Tholen 4.925,— Speeltuinver. "Vrij en Blij", Sint-Annaland 3.730,— Volksdansver. "Evanica" Sint-Maar tensdijk Fotoclub Sint-Annaland Volksdansver. Dodi-Dodi, Sint-Annaland 672,- 381,50 2.685,- 4.000,- 607,50 800,- 6.230,- 2.596,50 Vereniging Philadelphia, Scherpenisse De Zonnebloem afd. Oud-Vossemeer Eerste Judoclub Tholen b.c. "Batho", Tholen b.c. "Shuttle MeppersPoortvliet sportver. "N.A.K.S.", Sint-Maar tensdijk 7.750,— volleybalver. 'Amigos Oud-Vos- semeer voetbalver. S.C. Stavenisse voetbalver. "Vosmeer", Oud-Vossemeer sportver. "Smerdiek", Sint-Maartensdijkf Het is de afgelopen weken opnieuw gebleken dat er niet voor niets wordt gewaarschuwd. Het blijft oppassen geblazen op de Thoolse wegen. Vooral bij regenweer is het raadzaam uw snelheid aan te passen. sportver. "S.P.S." Poortvliet voetbalver. "Tholense Boys", Tholen gymver. "W I K." Sint-Annaland gymver. "Kwiek" Stavenisse sportver. "S.H.F." Scherpenisse gymver. "Spido" Oud-Vossemeer l.r. en p.c. "Eendracht-ruiters Oud-Vossemeer damclub "De,Eendracht", Tholen werkgroep sportieve rekreatie Tholen, Sint-Maartensdijk 5.000,- 4.930,- 6.643,75 13.857,50 13.260,- 8.400,- 14,17,50 4.100,- 4.068,50 2.255,- 5.130,- 700,- 800,- Opmerkingan exploitatie overschot 4.263,12 1.764,84. 4.859,04 148.122,- 52.000,- 79.500,- 757,50 2.350,- 100 zaalhuuf 4.450,- 100% zaalhuur 4.450,- 100% zaalhuur 4.240,- 100% zaalhuur 4.950,- 100% zaalhuur 52.500,- 3.500,- 76.257,- 6.000,- bijdrage aan ou ders 76.700,- 1.132,50 1.987,- 1.420,- 530,51 10.536,- 9.733,- kursus Sint-Maar tensdijk. culturele aktivitei ten. Het programma van aktiviteiten moet nog door de gemeenteraad worden vastgesteld. Spreuken 15:16,17 Beter is een weinig met de vreze des HEEREN, dan een grote schat en onrust daarbij. Beter is een gerecht van groen moes, waar ook liefde is, dan een gemes te os, en haat daarbij. Niet iedereen viert op dezelfde wijze Dankdag. De oogst op het land was dit jaar buitengewoon goed. Een reden ook voor een buitengewone dankbaarheid. Maar hoevelen zullen deze dag met ge mengde gevoelens meemaken? Al zo lang werkloos, al zo lang ziek, al zo lang invalide. Is er wel een reden om te dan ken? Salomo komt vandaag met spreuken van levenswijsheid in de HEÉRE tot ons. In die spreuken worden ons als het ware twee gezinnen getekend in hun dagelijkse leven. Misschien wel op een Dankdag. Het zouden gezinnen Anno 1982 kunnen zijn. Maar er is een groot contrast. Het eerste gezin is een eenvou dig gezin, waar niet echt armoede heerst maar zeker ook geen rijkdom, bijv. een gezin met het minimumloon. Maar in dat gezin is de vreze des HEEREN. De HEERE wordt er gediend. Het andere gezin, ziet er totaal anders uit. Er is overvloed, luxe rijkdom. Een prachtig huis, niets ontbreekt er, zij hebben een grote schat, kostbaarheden en nu na de oogst grote voorraadschuren gevuld met de opbrengst van het land. Of een goed salaris op het bedrijf waar u werkt. Zijn er zo ook op dit moment nog niet vele, ondanks de teruggang? Maar een ding is er in dat gezin wat ons moeite geeft. Er heerst onrust. Er is niet het genieten van de genadegaven van God. Er is geen vrede. Iedereen is gejaagd. Twee ver schillende gezinnen. Nu gaat het er vandaag om, welk gezin te verkiezen is. Salomo verkiest het eenvoudige gezin. Waarom? Omdat het eenvoudig is? Neen maar omdat er de vreze des HEE REN is. Salomo tekent ons de gezinnen nog een keer in het 17e vers. Nu rond de tafel, aan de maaltijd en daar leer je een gezin misschien wel het beste kennen. Daar horen we de onderlinge gesprekken, daar zien we hoe zij het eten gebruiken. Het eenvoudige gezin is geschaard rond een tafel waarop een sobere maaltijd is opgediend. Groente, er zijn met een minder goed gevulde beurs geen bok- kesprongen te maken. Groen moes was ook in Israël erg eenvoudig. Er is be doeld, kost voor onderweg, het dagelijks brood. Dat nodig is, wat niet gemist kan worden. Voor het oog geen bijzondere maaltijd, en toch ook weer wel bijzon der. Want er is liefde onder elkaar, dankbaarheid. Nu nog een keer het andere gezin, een andere tafel. Daar is overvloed, een ge meste os. Vlees in overvloed. Een feest maal. De gemeste os geslacht, dat is een zeldzaam gebeuren in Israël. Maar laten we eens kijken naar de mensen om de tafel. Is daar blijdschap? Zijn er feeste lijke gezichten? Neen, dat ontbreekt. We lezen, dat er haat is. Er wordt schuin gekeken, de een gunt de ander eigenlijk het feestmaal niet. Weer komt de vraag; welk gezin is te verkiezen? Salomo verkiest ook nu het eenvoudige gezin, waar liefde woont en waar dank baarheid heerst over het dagelijks brood. En u, welk gezin kiest u? Hoe is het bij u thuis aan tafel? Waar gaat het nu om in deze teksten? Er zijn twee dingen nodig voor echt welzijn, voor een gelukkig leven en ook een werkelijk dankbaar leven. Twee dingen om ook nu werkelijk dankdag te kunnen houden, of u nu rijk gezegend bent of met moeite hebt te kampen. Het kan dankdag zijn wanneer er de vreze des HEEREN is en anderzijds de liefde. We zouden het ook zo kunnen zeggen: Het is dan dankdag vandaag als we staan in de rechte verhouding tot God en als we daarbij in een rechte verhou ding staan tot onze naaste. Als de liefde tot God en de liefde tot de naaste ont breekt, wat is het dan voor een dag? Een dag van onrust, een dag van haat mis schien wel. Wij moeten nu constateren, dat er in onze tijd vaak een geweldige onrust heerst. Over het algemeen kun nen we zeggen dat er nog een grote wel vaart is, maar rust is er niet, er is een jagen en jachten naar meer rijkdom, meer zekerheid, maar met dat alles is er geen rust gekomen. Hoe zou dat komen? Zou het niet zijn omdat de vreze des HEEREN wordt gemist? Zonder God is het leven een slavernij. Altijd maar voort om zichzelf niet te verliezen. Welk een zinloosheid is er dan in ons bestaan. Uiterlijke pracht en praal, overdadige maaltijden, feestgedruis, maar feest zonder God, rijkdom zonder dankbaar heid. Waar de vreze des HEEREN is daar kan het feest zijn zonder grote rijkdom, daar is dankbaarheid mogelijk zelfs in grote armoede of als het wat minder gaat, of als we voor de wereld misschien afge dankt of uitgerangeerd zijn. De vreze des HEEREN is in het Spreu- kenboek een van de meest belangrijke begrippen. De vreze des HEEREN is het beginsel der wetenschap (1:7), is het thema van het boek. Het is een boek vol levenswijsheid, maar niet zo maar le venswijsheid, zoals die ook gevonden wordt in de omliggende landen. Deze levenswijsheid is verankërd in de vreze des HEEREN. Levenswijsheid op grond van dat wat God heeft bekend gemaakt in de Naam waarmee Hij zich heeft verbonden aan Zijn volk. HEERE, Ik zal zijn die Ik zijn zal. Ik ben de HEERE, de God van uw vaderen Abram, Izak en Jakob. De vreze des HEEREN, dat is niet de angst voor God, waarvan een mens ver lost moet worden. De vreze des HEE REN is het erkennen van Zijn heiligheid en majesteit. Eerbiedige schroom om tot een heilige God te naderen, te weten de afstand tussen Hem en ons. Zijn heilig heid tegenover onze onheiligheid. Met ootmoed onze schuld belijden. De HEERE vrezen is Hem dienen, buigen voor Hem, met heel je hart en leven aan Hem verbonden zijn. Leven uit het vol brachte werk van de Heere Jezus Chris tus. In Hem geloven, op Hem alleen vertrouwen onder alle omstandigheden. Dat geeft werkelijk rust en het doet ons het leven leven in dankbaarheid voor de grote liefde waarmee God ons heeft liefgehad. Zonder de HEERE is onze godsdienst een slaafse dienst, dan is deze dankdag een plicht voor ons. Dan moeten we naar de kerk en dan zijn onze offers een verbidden van de goden. Wanneer ech ter er de levende band is met de HEE RE, dan is deze dag een feestdag. Dan mogen wij voor Zijn aangezicht naderen met de dank die er leeft in ons hart voor alle grote en kleine dingen die wij uit Zijn hand mochten ontvangen. Dan zijn onze offers dankoffers tot eer van Zijn Naam. Dan is de dienst des Heeren geen last maar een lust, ook onder moeilijke omstandigheden. Hoe viert u vandaag dankdag? Beter is een weinig met de vreze des HEEREN, dan een grote schat en onrust daarbij. Beter is een gerecht van groen moes, waar ook liefde is, dan een ge meste os en haat daarbij. Amen B. den Butter Stavenisse THOLEN vr. 19 nov. 20 u. Meulvliet vrouwenca baret 'Capritholen', overspanning Van Zanten; alg.ledenverg. IJsclub za. 20 nov; Meulvliet, Bram Vermeulen en de Neefjes, Hollandse beat, 20 u. di. 23 nov: Meulvliet, kernbezoek b en w 19.30 u. SCHERPENISSE za. 20 nov: Holland Huis, 20 u. dans avond za. 27 nov: VDH beoordelingsdag ra- sloze honden, Langeweg, B.OQ u. 20 v. Holland Huis: Louis v.Dijk Smalstads Mann. wo. 24 nov. 19.45 u jaarverg. herv. vrouwengroep m.m.v. Jeugdkoor Poly hymnia. OUD VOSSEMEER za. 20 nov: 13.30 u. Intocht St.Nicolaas, Onder de Molen met O.V.M. vr. 26 nov: O.V.M. taptoe Vossenkuil, 20 u. SINT MAARTENSDIJK Vr. 19 nov: 20 u. café Smalstad, ont spanningsavond tc Tandje Bij di. 23 nov: 19.30 u. bingo Sint Maar- tenshof vr. 26za. 27 nov: bazar, Duivententoon- stelling en Sinterklassintocht(za. 14.00 u. Haestinge) PV de Zwaluw SINT PHILIPSLAND vr. 19 nov: 19.30 u. De Wimpel, MAC filmavond met motoren za. 20 nov: 9.30 u. Sluisweg, ganzenex- cursie, Natuurvrienden vr. 26 nov: de Wimpel, barokensemble uit Bergen op Zoom, 20 u. POORTVLIET di. 23 nov: Tolrust 19.30 u. ledenverg. Ver. Bedrijfsvoorlichting Thol.St.Phil. vr. 26 nov: 't Ouwe Raed'uus 19.30 u. toneelpremière Centrum za. 27 nov: Tolrust, 19.30 u. rolleravond wielercomité, trimmers/KNWU-ren- ners BERGEN OP ZOOM tm 3 jan: '50 jaar gemeentemuseum', Markiezenhof, dagelijks 14-17 u. behal ve ma. zo. 21 nov: 12 u. Hofzaal Markiezenhof, koffieconcert Anne Marie Dur, sopraan en pianist Jan Slothouwer tm 5 dec: Etcetera, Kees Keyzer, me taalplastieken, dagelijks 13.30-17 u. be halve ma. &De sopraan Anne Marie Dur en de pianist Jan Slothouwer geven zondag middag 21 november om 12.00 uur een koffieconcert in de Hofzaal van het Markiezenhof te Bergen op Zoom. ""ftnne Marie Dur kreeg haar zangoplei ding in Bruss^ en Amsterdam en con certeerde in bijna alle landen van West- Europa. Op verschillende festivals zong ze zich dikwijls in de kijker. Jan Slot houwer ontving zijn opleiding ook in onze hoofdstad en ontplooide zich als begeleider van zangers. Op het pro gramma staan werken van Purcell, Schumann, Bartok en De Falla. 01670-63417 Steenbergen Kalorix krultang v.a19.95 Advertentie IM De liefhebbers van klassieke muziek kvnnen vrijdagavond 26 november hun hart ophalen in de Wimpel, waar het Barokensemble uit Bergen op Zoom met oud-burgemeester Lovis van der Laar op de violoncello een optreden verzorgt. De organisatie van dit muzikaal gebeu ren is in handen van de Fliplandse acti viteitencommissie, die hiermee het evenementenjaar 1982 afsluit. Het ba rokensemble bestaat uit Flip Veldmans op clavecimbel, Piet Kats op blokfluit, Henny de Klerk op dwarsfluit en oud burgemeester Louis van der Laar uit Bergen op Zoom op de violoncello. Er worden werken ten gehore gebracht van Handel, Loeillet, Smmartine, Barsanti en Corbett. Hfitf Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 5