Plaatselijk nieuws li SPIERING J. VAN OOST V.O.UIATEfilflG-KIPmULDER I 2 EENDRACHTBOJE Donderdag 18 november 1982 PREDIKBEURTEN Tholen DEURLOO EN ZOON Weer volop verse APPELFLAPPEN ROND ROZIJ NENBROOD Oud- Vossemeer Sint— Annaland WEEKENDDIENSTEN r ...mo 1 S,NT" WSSöK» fi MAARTENSDIJK Mossel- en Zeevishandel Contr'Escarpe 11 Tholen, tel. 01660-2799-2504-3257 Advertentie I.M. Burgerlijke stand Geboorte: Pamela Naomi dv J.A.L.B- ronmans en Y. van der Vlies, Johnny zv P.J.Kleppe en J.M. van Dijke, Corina Cornelia Jacoba dv P.G.Aarnoudse en C.E.Braal, Johanna Maria dv J.Bout en T.M.J. de Hond, Fagus Sentausa zv M.Pattimahu en E.W.Kusunanto, Hen- ricus Johannes zv J.C.C.M. de Vet en A.A.J.Pijpers, Richard zv A.Lindenberg en E.Jansen, Robert Pavel Colin zv J.Kubista en P.A.S.Lamb. Huwelijk: Johannes T.Nijtmans 27 jr. met Renée W.J.M.Bozon 29 jr, Hendrik P.Hoepel 22 jr. met Stoffelina A.Pipping 24 jr. Overlijden: Machiel de Kreek 31 jr. ev J.Duine, Christiaan Kalle 77 jr. ev G.Melissant, Arie van Dijke 70 jr. ev J.F.J.Blaas, Maria Petronella Johanna Deurloo 67 jr. wv C.Soomers, Pieternel- la Maria de Kraker 80 jr. wv M.Quaak, Martha van de Munt 67 jr. ev G.Mouw. ANIB-receptie teleurstellend Ondanks vele uitnodigingen was het aantal aanwezigen op de receptie van de ANIB ter gelegenheid van het veertigja rig bestaan van de Bond van Gehandi capten en Arbeidsongeschikten teleur stellend laag. Burgemeester T.A.Vogel en wethouder A.Kosten, beiden uit Sint-Philipsland, waren zaterdagmiddag 6 november in Meulvliet. Verder mevr. Italiaander van het bondsbureau en en kele bestuursleden van het district. Voorzitter R.J.Damen gaf aan, dat er nóg veel dient te gebeuren aan de be langenbehartiging van gehandicapten. Propaganda en informatie is noodzake lijk. Bevordering van toegankelijkheid van gebouwen en bescherming van ver kregen rechten dient steeds nagestreefd te worden. Mevr. Italiaander stelde de nieuwe propaganda-stand in gebruik door twee vlaggen te ontrollen, wat met applaus werd beantwoord. Zij hoopte, dat de stand goed gebruikt zal worden. Secretaris F.Jelderda dankte haar en wees erop, dat het begrip naastenliefde in onze maatschappij niet meer zo her kenbaar is. Men bleef daarna nog ge zellig bijeen om nader kennis te maken met bestuur, de activiteiten van de ANIB en de nieuwe stand. Woord en daad Tijdens de zangavond van stichting Re formatorische Hulpactie Woord en Daad is 6 november in de N.H.kerk 1.556,80 gecollecteerd. wat u vers haalt is pas lekker 4 voor2.95 van 2.75 voorI Al meer dan 50 jaar uw warme bakker Advertentie IM Wateroverlast Minneputtestraat Het college van b en w heeft een regeling getroffen met dhr.C.Luijk uit de Min neputtestraat omtrent wateroverlast. Daarbij neemt dhr.Luijk een stuk zelf werkzaamheid voor zijn rekening. Vol gens wethouder Koopman tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelo pen maandag wordt het probleem voor goed de wereld uitgeholpen, wanneer de bouw van het NMB-kantoor is voltooid. Hans Tempelaars vierde Hans Tempelaars heeft tijdens een feestavond van de Auto Evenementen West-Brabant AEWBR in Rilland Bath een beker gekregen voor zijn vierde plaats. De rallycrosser verzamelde in vijf wedstrijden op het Scheldecircuit 222 punten. Olympia naar Zierikzee Veertig Olympia-gymnasten brachten zaterdag twee medailles mee van de verenigingswedstrijden voor 10 en 11- jarigen van de Zeeuws-Brabantse turn kring in Zierikzee. Bij de gemakkelijke oefenstof werd een 2e en 3e prijs ge wonnen van alle 30 verenigingen met ruim 100 wedstrijdgroepen. Olympia deed mee met vijf groepen meisjes ge makkelijke oefenstof A, 1 meisjesgroep gemengde oefenstof C en vier jongens oefenstof C. De meisjes deden de lange mat, minitramp, brug ongelijk en vrije oefening, de jongens lange mat, mini- tramp, lage brug en rek. De prijzenkast van Olympia puilt al uit. Zaterdag dameskoor Het 45 leden tellende dameskoor van de St.Janskerk uit Roosendaal verleent za terdag medewerking aan de avonddienst in de r.k.kerk om zeven uur. Het koor brengt o.l.v. dhr.J.Koenraadt de twees temmige mis van Perosi ten gehore. Het is weer zover! 27 November is het weer zover. Dan komt de goede Sint een bezoek aan Tholen brengen. Om 2 uur zal hij aankomen met zijn Pieten, zo zwart als roet. Maar in Tholen zijn toch altijd alle kin deren zoet. Dus niemand hoeft er bang te zijn. Of je nu groot bent of heel klein. Kom ook maar naar de Kaai toe. Met je zusjes, broertjes, Pa en Moe. Met je vrienden en vriendinnen En dan kan het feest beginnen. De boot komt aan, om twee uur in de Kaai En dan springen de knechten met een zwaai, van de grote boot. Dan gaan we in optocht naar de Markt, en op de kiosk kunnen jullie dan de Sint weer horen en zien. Daarna gaat Sint met zijn Zwarte Pieten, door de straten van Tholen, met Con cordia, op naar "Meulvliet". en....misschien wisten jullie dat nog niet Maar daar is een verrassing voor de kinderen tot en met elf jaar, Voor twee gulden vijftig ben je klaar, de kaarten kun je kopen bij de S.R.V. ook Radio Pinocchio, Lena en Joke doen aan de verkoop mee. Dus lieve kinderen, 27 november om 2 uur eerst naar de Kaai, dan naar de Markt en dan naar Meulvliet, waar het heel gezellig zal zijn. De verrassing zal ik nog even vlug ver klappen De fanclub van Radio Pinocchio heeft voor jullie een goochelaar in de zaal. Dus zorg snel voor een kaartje, allemaal. Drinken krijgen jullie daar ook nog voor, Dus allemaal samen komen hoor! Groeten van Sint en de Pieten, Hoofdpiet "Pedro". Naar BLOEMSIERKUNST "DALEM" Voor bloemen en planten, bruidswerk en ander gelegenheidsbloemwerk. Tel. 01660-2788 Kon. Julianastraat 44 Tholen Advertentie I.M. Winkelweek De winkelweek duurt langer dan een gewone week. Een dubbele week, want de jaarlijkse middenstandsactie vindt nu plaats van maandag 22 november tot en met zaterdag 4 december. In die twee weken wordt door de de leden van de winkeliersvereniging Tholen bij iedere bestede 5 gulden een lot uitgereikt aan de klant. En wanneer men daar de naam op invult en het lot in de speciale bus bij Kroon ZB op de Markt of bij slagerij Flip van Damme deponeert, maakt men kans op mooie prijzen. Voordat de prijswinnaars op zaterdagmiddag 4 de cember om 17.00 uur in de hal van het stadhuis door notaris W.Loof en Sinter klaas bekend worden gemaakt, arriveert de Sint op zaterdag 27 november om 14.00 uur met zijn Pieten en op de boot in de haven. Burgemeester E.Baerends verwelkomt de Spaanse goedheiligman. Dat gebeurt om 14.30 uur op de Kiosk op de Markt. Muziekvereniging Con cordia zorgt voor de muzikale peperno ten. Aansluitend op de intocht van Sint Nicolaas organiseert de fanclub van ra dio Pinocchio een kindermiddag in Meulvliet. Naast de aanwezigheid van een goochelaar en een poppenkast is natuurlijk ook Sinterklaas van de partij. De middag begint er om 15.30 uur. De 36 deelnemers bieden de klanten een fraai prijzenpakket: 1 videorecorder met afstandsbediening, 2 dames- of heren rijwiel naar keuze, 3 electrische Mar- klin-trein, 4 mand met boodschappen, 5 plantenbak met vaste planten, 6 kistje met 3 flessen wijn, 7 babypop, 8 airpot, 9 pluche hond, 10 roly-kit. Op geparkeerde auto In de Kon- Julianastraat bleef er van de daar geparkeerde auto, toebehorend aan mevr. A.K. weinig goeds meer over, toen mevr. H.B. met haar auto het ge parkeerde voertuig ramde en aan de overzijde in de sloot drukte. Van de auto van mevr. H.B. was de voorkant be schadigd. De politie stelde een onder zoek in. Knie gebroken Rijdend in de richting Poortvliet raakte autobestuurder G.M. alhier in een slip, schoot over een afstand van zo'n hon derd meter over het fietspad, schampte een boom om 2 bomen verder tot stil stand te komen. De bestuurder moest met een gebroken knie naar het zieken huis in Roosendaal worden vervoerd. Gevonden voorwerpen Op het groepsbureau van de Rijkspoli tie, Hofstraat 4, zijn inlichtingen te ver krijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: 3 bruine portemonnees met inhoud, 1 bruine portemonnee, 1 zwarte portemonnee met inhoud, 1 knip portemonnee met inhoud, 1 bankbiljet van 100,— 1 bankbiljet van 10,— 2 sleutels aan groene draad, 3 sleutels aan sleutelhanger, 1 sleutel, 9 sleutels in bruine etui, 1 MCM-sleutel no. 224642, 4 sleutels aanring, 2 fietssleutels, 1 Ne- mef sleutel, 1 sleutel aan oranje hanger, 1 goudkleurig ringetje, 1 grijze halsket ting, 1 zilveren halsketting met sterren beeld vissen, 1 quartshorloge, 1 dames horloge, 1 zilveren ketting, 1 gympakje, 1 geel regenpak met geel tasje, 2 zwart witte poezen, 1 grijze poes, een zwarte poes, 1 rode poes, 1 jonge Duitse Her der, 1 bril, 1 pak shag met aansteker, 1 blauw-oranje tas, 1 groen-zwarte bal, 1 schoudertas met inhoud. Verloren voorwerpen: 4 bruine porte monnees met inhoud, 1 groene porte monnee met inhoud, 1 blauw-rode por temonnee, 1 zwarte portemonnee met inhoud, een zwart-groene portemonnee met inhoud, 2 bankbiljetten van 100,— 1 sleutelbos in bruin etui, 1 sleutelbos met sleutelhanger, 1 sleutel bos in zwart etui, 2 Leys sleutels, 1 fiets- sleutel no. 6254, 2 fietssleutels, auto sleutels in oranje etui, 1 Lips sleutel, 7 Lips sleutels in zwart etui, 2 Yal-sleutels aan ring, 2 sleutels met label, 1 gouden speld, 1 gouden zegelring, 1 heren quarts horloge, 1 zilveren broche, 1 Seiko quartshorloge, 2 zilveren armbanden, 1 gouden ring, 1 gouden herenhorloge, 1 zilveren ketting, 1 zilveren naamhanger, 1 dames horloge, 1 spijkerjasje, 1 zwarte handschoen, 2 blauwe vesten, 1 licht blauw jasje, 1 zwart-witte kat, 1 zwarte kat, I wieldop, 1 rode skelter, 1 zaag machine, 1 verzekeringsplaatje van een brommer MRA 740, I bruine succesa genda, 1 fietswiel, 1 hangslot, 1 leesbril en een autoplaid. Vragen naar de bekende pad De gemeenteraad ging maandagavond unaniem accoord met het plan tot het aanleggen van trottiors en parkeer plaatsen bij koopwoningen aan de Kui- persdreef en de Jhr. van Vredenburgh- laan. Het plan houdt tevens de bestra ting en riolering voor de nog te bouwen garages in. Schertsend merkte raadslid J.L. van Gorsel (VVD) op "Kun je van daar ook in de stadskern komen"? Wet houder Koopman meende dat het raadslid naar de bekende pad vroeg. Hij stelde trouwens ook een gerichter vraag: "Hoelang blijft de Hertenkamp de hoofdverbinding voor Buitenzorg"? Het antwoord van dhr. Koopman was kort en krachtig, maar voor de bewoners van de nieuwe wijk weinig hoopgevend: "Tot Buitenzorg is volgebouwd"! Openbare repetitie Concordia De koninklijke muziekvereniging Con cordia geeft vrijdagavond om half acht in het eigen lokaal aan de Kruittoren- straat een openbare repetitie. Iedereen is welkom. De scholen hebben een aparte uitnodiging gekregen, want Concordia wil zoveel mogelijk jongeren interesse ren voor de bijna honderdjarige mu ziekvereniging. De drumband en har monie repeteren samen, zodat iedere belangstellende met beide onderdelen kennis kah maken. NCVB maakte corsages Vijfenzestig NCVB-leden zijn woens dagavond 10 november in de Wingerd de kunst bijgebracht van het maken van corsages. Mevr.v.d.Blom uit Steenber gen koos draad en gekleurde nylonkou sen als hoofdmateriaal. De leden werk ten vol overgave en iedereen ging met een mooie corsage naar huis. Ook wer den er nog prachtige corsages van me- vr.v.d.Blom verloot. Dit programma was georganiseerd door het alternatief be stuur, bestaande uit de dames Elen- baas-de Jong, A.Houmes, A.van Dijke, W.van Vessem, L.v.d.Berge, J.Baay en propagandiste B.van Duivendijk. Ook NCVB-contactvrouw mevr. Nagelkerke uit Rilland was aanwezig. Mevr.Elen- baas opende de bijeenkomst met sa menzang van gezang 781,2 en 3, waarna zij een korte meditatie hield over Psalm 8 'wat is de mens'. Presidente me- vr.S.Tichem-Zachariasse bood het al ternatief bestuur voor haar iniet een getuigschrift aan, wat bijzonder ge waardeerd werd. De NCVB woont 20 december een Kerstconcert bij in de Doelen te Rotterdam. Kinderpostzegels De stand van kinderpostzegels en -kaarten in het postkantoor is vandaag en morgen van 9-12 en van 2-5 uur geo pend, evenals maandag, dinsdag en donderdag 25 november. Woensdag kan men allöen 's morgens bij de dames van de Lionsclub terecht. De kinderen leveren woensdag de bij hen bestelde zegels pas af omdat er ver traging iü de aflevering is ontstaan. Zonnebloem winkelde Op uitnodiging van de Zonnebloem hebben maandagmorgen 25 zieken bij V&D in Bergen op Zoom gewinkeld. Dankzij de medewerking van vrijwillig sters, die hun auto beschikbaar stelden, kon men van 9 tot 12 in rustige sfeer inkopen doen. Pittige rit M.A.C. A.van Loo uit Kapelle is met 165 straf- punten winnaar geworden van de pittige oriëntatierit, die de MAC zaterdag avond naar Scherpenisse had uitgezet. Kort na de start aan de Zoekweg maak ten al veel van de 38 deelnemers fouten omdat ze twee keer hetzelfde oriënte- ringspunt gebruikten. Ook bij Poortvliet en Strijenham werden er strafpunten behaald omdat een controle in de Hok- weg werd gemist. Bij de Schoondorps- weg moest men 'na brug over dijk links', maar er is daar alleen een brug vóór de dijk. In Scherpenisse moest ook een groot aantal opdrachten worden uitge voerd, maar verschillende opgaven wa ren fout. Voor de finish in Hof van Hol land werden er nog wat strafpunten aan toegevoegd. Tweede werd E.Simons 206 p 3.A.Geuze 227 p 4.S.de Graaf Slie- drecht 234 p 5.J.de Rijke 242 p 6.J.van Vossen St. Annaland 261 p 7.J.van Weele 304 p 8.W.de Hond 331 p 9.J.Hage Stavenisse 378 p 10.S.Hoven 385 p ll.M.Vinjê 397 p 12. M.Tazelaar 399 p 13.J.Overbeeke 434 p 14.R.de Waard St.Maartensdijk 444 p 15.H,Roggeband 451 p. De volgende rit is 18 december. Zoals gebruikelijk wer den er weer taarten verloot. Uitstekend operaconcert De combinatie van sopraan Wilma v.d.Vorst en pianiste Elsa Hernady van Bueren bleek zaterdagavond goed voor een zeer kunstzinnig concert in de sfeervolle hal van het stêdhuis. De dertig aandachte luisteraars kregen een hoog staand programma te horen. In de stem van mevr.v.d.Vorst, die voor het eerst in haar woonplaats een solo-concert gaf, was zelfs voor een leek in een halljaar een bijzondere verrijking te horen. In mei zong ze in Oud-Vossemeer samen met bas-bariton Rinus van Gorsel uit St.Maartensdijk. Zaterdagavond zong Wilma op sublie me wijze de romantische liederen van Schubert. Het verfijnde, ijle zingen, es sentieel bij deze kunstvorm, gaat haar bijzonder goed af. Zeker als men daarbij de aria's van na de pauze vergelijkt. De jeugdige sopraan heeft een geweldig stembereik. De pianosolo's van me vr. Van Bueren, de zanglerares van Wil ma, waren vlekkeloos. Ze voerde Ara besque uit van Debussy en Valse Triste van Chopin. Op zeer warme wijze bege OPTICIEN - OPTOMETRY O.V. - CONTACTLENSSPECIALIST A.N.V.C. Steenbergsetraat 20-22, Bergen-op Zoom. Advertentie I.M. leidde ze ook de sopraan. De lieleren van Debussy bleken door een tegen overgestelde tonatie een uitdagingvoor de zangeres. Het is eigenlijk 'ongrijpba re' muziek, die weinig ten gehore wprdt gebracht, mede omdat 't voor de riet- geoefende luisteraar moeilijk te begij- pen is. Toch is deze muziek de moéte waard. De liederen van Massenet ;n Hahn die ook in Oud-Vossemeer ge zongen werden, vielen weer bijzondei in de smaak. In de pauze ging het gezel schap door de romantische gangen naar de Gasthuiskapel, waar een kopje koffie gedronken werd. Vervolgens werd naar zes aria's geluisterd. Het bijzonder dra matische Divinité du styx uit Alceste van Von Gluck maakte veel indruk. Ook de aria van de gravin uit Le nozze di Figaro van Mozart bleek zeer geschikt voor Wilma. Na werken van Meyerbeer en Thomas kwam er met een aria van Sa- lomé(uit Herodiade 'il est doux, il est bon' van Massenet) een einde aan e;n geslaagd concert. Deze laatste arn, waarin Salomé aan de voeten van Hei- odiade en Herode smeekt om de vrijla ting van Jean, vulde samen met het ge weldige pianospel van mevr.Van Bueren de stadhuishal met indrukwekkende muziek. Alleen heel jammer, dat er zo weinig muziekliefhebbers - er zijn er toch veel op 't eiland - zich het genoegen gunnen een dergelijke avond bij te wo- vvr, Burgerlijke stand Geboorte: Maartje dv A.H.Kersbergen en W.C.Aarnoudse, Bertus Antonie zv M.M.J.Keur en N.M. van Poortvliet, Pieter zv C.A. van Poortvliet en J.A. de Boer, Ronald Ricardo zv J.R.H.Meyers en M.J. van Beekhvizen, Michel Hen drik Jacobus zv W.Pipping en M.G.Flat. Overlijden: Catharina Cornelia Johan na van Zaltbommel 78 jr. 78 jr. ev J.J.Gelok. Mevr.Schetters op reis Mevr.Schetters van de Ring heeft de hoofdprijs gewonnen in een prijsvraag van Bon Giorno onderkleding: een reischeque van 2500 gulden, te besteden naar eigen inzicht. Voor de wedstrijd moest men haantjes uit een tekening opzoeken, die men kreeg bij moderne dames- en herenslips. Het goede aantal kon met een rijmpje van twintig woor den worden opgestuurd en Bon Gior- no-dealer fa.Pollie en Zn. was zo geluk kig, dat de hoofdprijswinnaar binnen haar klantenkring viel. Mevr.Schetters krijgt morgen de reischeque met bloe men uit handen van de Bon Giorno-di- recteur. Koopochtend Zonnebloem Met tien auto's brachten vrijwilligers van de Zonnebloem maandagmorgen zieken naar V en D in Bergen op Zoom voor de jaarlijkse winkelochtend. Me dewerkers van het warenhuis hadden hun vrije tijd opgeofferd om de zieken een gezellige morgen te bezorgen. Dat, lukte zeker ook met de tractatie van koffie en gebak. Met waardering keek men terug op een geslaagd uitstapje. Judoclub trots op trainer De judovereniging is trots op trainer Rinus Govers, die zaterdag in Kruinin- gen een fraaie eerste prijs tijdens het Reimerswaaltournooi behaalde. Drie jaar had hij niet aan wedstrijden mee gedaan, maar op 37-jarige leeftijd was hij jongere zwarte banden toch te slim af met zijn nog steeds gevaarlijke zesde heupworp. Met honderd procent inzet en training volgen de resultaten, Dat bewees ook Lucien Havermans, die bij de zestienjarigen tot 70 kg een mooie tweede plaats behaalde. Erwin Neele had pech omdat hij met 22 man op de mat moest, waarbij een afvalsysteem werd toegepast. In de eerste ronde werd hij uitgeschakeld. Ad Havermans boek te 1 overwinning en viel ook buiten de prijzen. Marsha Govers en M.Haver mans deden hun uiterste best en be haalden een vierde prijs. Gerwin Hoek kwam tot 1 overwinning. Perry Mees, Ilona Govers en Lian de Jong vielen niet in de prijzen. Met constant trainingsbe- zoek zullen zij volgende keer zeker wat meer kunnen bereiken. De burgemees ter van Reimerswaal reikte de prijzen uit. Hij vond dat een eer in het jaar, dat de judosport honderd jaar bestaat. Tentoonstelling de Zwaluw De Zwaluw houdt aanstaande zaterdag zijn jaarlijkse postduivententoonstelling in de gymzaal. De duiven worden ge keurd door A. van Steen uit Oud-Gastel en A. van Daalen uit Oud-Vossemeer, waarna ze vanaf zaterdagmiddag 14.00 uur kunnen worden bewonderd. Tevens zal de trekking plaatsvinden van een lo terij en men zal via het rad van avontuur proberen uit de kosten te komen. Rond de klok van vijf uur zullen de heren G.Hoek en D.Havermans de vereni- gingsspeld krijgen voor respectievelijk het erelidmaatschap en het 25-jarig lid maatschap. Biljarten De Treffers: H.Hommel hoogste serie 16 caramboles, J.Geuze kortste partij 26 beurten en beste gemiddelde 2.84. J.Burgers-H.Hommel 2-0, P. de Leeuw- B. den Hollander 0-2, C.Burgers-J.E- tienne 0-2, J.Geuze-P.Hommel Jzn. 2-0, G.Havermans-L. van Wezel 2-0. Nooit Gedacht: P.Steyns kortste partij 23 beurten, W.Heijboer hoogste serie 16 caramboles en beste gemiddelde 3.92. J.Verhees Pzn.-J. van Meer 0-2, J.Grootdonk-D. van Dam 2-0, P. van Treyen-D. van Driel 2-0, W.Heijboer- W.Hoekstra 2-0, M. van Hees-J.Groot donk. Voor de beker won P.Steyns van J.Grootdonk. Krijt op Tijd: H. van Daalen 19 beurten kortste partij, F.Hommel Abr.zn. en D.Polderman hoogste serie 14 caram boles. H. van Daalen-M.Goudswaard 2-0, M.Ista-F.Hommel 0-2, A. van Daalen-M.Voormeulen 0-2, A.Gouds- waard-J.Schetters 2-0, H. van Daalen- J.Rijstenbil 2-0, M.Moerland-D.Polder man 0-2, A.Havermans-A.Aarnoudse 2-0. Voor de beker speelden J.Schetters en A. van Daalen gelijk en zullen op nieuw tegen elkaar uitkomen. In de an dere 3 wedstrijden won M.Ista van A.B russelaars, M.Voormeulen van D.Pol- derman en H. van Daalen van A.Aar- noudse. Collecte Een Charitas-collecte in de Sint Wille- brorduskerk heeft 162,05 opgebracht. De Sint komt eraan Het wordt zaterdag voor de allerklein sten een spannende dag, want Sinter klaas komt. Rond half twee arriveert hij met zijn knechts Onder de Molen. Hier begint de Sint met de muziekvereniging aan een rondrit die eindigt bij de Vos- senkuil. Daar treedt de Roosendaalse goochelaar Rocyr op, terwijl ook een meisjesgroep van de gymnastiekvereni ging Spido zal demonstreren. Rond de klok van vijf uur is het feest afgelopen. Dit jaar is de organisatie in handen van het bedrijfsleven. Op initiatief van dhr.G.Timmermans is daarvoor in de afgelopen zomer een comité opgericht. Zondagavond jeugddienst Er is zondagavond weer een jeugddienst in de N.H.Kerk met als onderwerp 'Wat is het doel van het chriszijn in deze wereld?. Voorganger is ds.Noordhof uit Wilrijk. Daarnaast is er medemedewer king van het interkerkelijk jeugdkoor Polyhymnia onder leiding van mw.J.Droogers-Vogel en met begelei ding van C.Droogers Czn. op het orgel ea de trompettisten P.Ridderhof en M Vos. De samenzang zal worden be geleid door dhr .A.H. Ridderhof. De aanvang is niet zoals gebruikelijk om 18.30 uur, maar om 19.00 uur. Burgerlijke stand Geboorte: Gabriël Adriaan zv M.Gun- ter en J.A.. Gunst, Leuntje Elizabeth dv W.D.Heijboer en L.C.Lisseveld, Jeroen Arend zv M.A. van Beek en E.F.P.Nieuwenhuijsen, Gerrit Jan zv G.J.Pul en A.Spuijbroek, Cornelis Lambrecht Bartel zv D.Quist en C.J.Franke, Adriana dv N.J.Hage en A.H. van Poortvliet en Marina Geer- truida dv N.J.Hage en A.H. van Poort vliet, Jan Martinus Pieter zv A.D.Mole- graaf en L.P.Hage. Overlijden: Arie Vermeulen 55 jr. ev G. de Vos, Dingena Vroegop 86 jr. wv J.Slager, Maria Goos 78 jr. ev J. de Leeuw. A.s. maandag 22 november haalt Accele rando oud papier op in wijk 2. Advertentie I.M. Rabobank-spaarweekwedstrijd. Er was eens een jochie met centen, dat spaarde van lente tot lente. Het hele jaar door, hij wist heel goed waarvoor: Zó werd het een zomer van rente. Bij de Rabobank-spaarweekwedstrijd moest naast het aangeven van 10 buitenlandse muntsoorten ook een laatste zin aan een limerick worden toegevoegd. Met een overigens wel goed spaarweekresultaat, omdat iedereen een cadeautje kon uit zoeken, bleek voor massa deelname de limerick-vraag toch te moeilijk. Wel hadden nog heel wat inzenders een dichtregel toegevoegd, maar een lime rick eist ook een vaststaand aantal let tergrepen. Daarin schoot toch menigeen tekort, zodat een beperkt aantal over bleef voor de jurering. Bovenstaande li merick werd de hoofdprijs toegekend, waarbij loting plaats vond tussen de eerste 2 met een gelijk aantal punten. Dat waren mevr. A.J. Heijboer-Lanooy (Ring 66) en Willie van den Boogaart (Hoenderweg 94) voor wie na de loting de eerste prijs werd geboekt met haar limerick-slotzin: een reis van z'n rente naar Drente. Verdere winnaars waren M.J. v.d. Boogaart (Hoenderweg 94) en L.Goedegebuure (Tuinstraat 23). Eerst genoemde gaf het jochie oliebollen met krenten en laatstgenoemde liet de jeug dige spaarder "venten". Een laatste limerick regel moet met 9 lettergrepen op de eerste twee rijmen. Overigens is de directie nu al voorne mens de eerstvolgende spaarweek met een gemakkelijker opgave te komen. Hoofdprijs was nu 300,— eerste prijs 150,— 2e prijs 100,— en derde prijs 50,- Tweede competitieteam tennisclub Een tweede zaterdagteam van de ten nisclub gaat in de het nieuwe seizoen meedoen aan de herencompetitie. De lessen op zaterdag komen daardoor te vervallen. Geprobeerd wordt, op dins dag- en donderdagavond les te geven voor senioren en op woensdagmiddag voor de jeugd. Die omzetting heeft ook gevolgen voor de docent, want Gea v.d.Berge kon alleen op zaterdag. Waarschijnlijk Leen Goedegebuure en Jan Leeuwenhaag uit St.Maartensdijk zullen haar taak overnemen. Trainster Ina Heybroek uit Tholen blijft haar diensten verlenen. Dat bleek vrijdagavond in Havenzicht tijdens de algemene ledenvergadering van de tennisclub, die door 21 senioren en 3 junioren werd bezocht. Voorzitter W.C.van Breda was blij, dat het eerste zaterdagteam ongeslagen kampioen was geworden. Hij feliciteerde de spelers met hun promotie naar de tweede klas van de Zeeuwse competitie. Blij was de voorzitter ook met de oefenkooi, die dankzij opoffering van veel vrije uren door een aantal vrijwilligers was ge maakt. Hij hoopte, dat dankzij deze verbetering het gebruik van de banen zal toenemen. Over de financiële mede werking van de gemeente was dhr.Van Breda weinig te spreken. "Voor het dak van Haestinge in St.Maartensdijk wordt 260.000 gulden uitgetrokken, maar 3000 gulden voor een oefenkooi van de ten nisclub kon niet wegens bezuinigingen". De gemeente zal de oefenkooi tegen de materiaalkosten van ƒ2861,75 overne men. De huur van de tennisbanen, circa 2500 gulden, heeft de vereniging nog niet betaald omdat bezwaar is gemaakt tegen de verhoging van 40%. Men wil wel meer betalen, maar dan in fasen. Zonder huur had de tennisclub het af gelopen seizoen een winst van 2148,26 op een totaal van 13.353,57. De be groting 1983 geeft een tekort aan van 600 gulden, maar als de gemeente de oefenkooi betaalt, is er een positief re sultaat. Het ledental daalde van 149 naar 141 en in de begroting 1983 is re kening gehoudem met een verdere da ling: 135. De voorzitter en de woord voerder van de technische commissie noemden 't jammer, dat de deelname aan de tournooien zo gering was, terwijl er toch grote voorbereidingen getroffen waren. Alleen voor het midzomertour- nooi met barbecue was er veel animo. Positief vond de voorzitter, dat acht le den slaagden voor de scheidsrechters- cursus D. Het bestuur wil spoedig het gat opvullen van een jeugdcommissie en in de winter blijven trainen: maandag avond vanaf half acht buiten en don derdagavond vanaf half negen in de gymzaal. Zaterdag 22 januari wordt meegedaan aan een snerttournooi mix ed dubbel in Bergen op Zoom, waarvoor zich tien koppels opgaven. De bestuursleden L.van 't Hof en W.C.van Breda werden herkozen. In de kascommissie kwamen de dames R.van Leeuwen-Kaashoek en R.van 't Hof- Schot in plaats van mej.J.van 't Hof en dhr.J.Moêrland. In de technische com missie werd C.de Jonge opgevolgd door mevr.W.de Rijke-Fase. De voorzitter overhandigde dhr.de Jonge nog een at tentie. C.van Dijke kreeg de beker als winnaar van de laddercompetitie, A.G.Fase de bokaal van het clubkam pioenschap. Jenny van Poortvliet kreeg er twee, want ze won beide titels. Ten aanzien van de Thoolse kampioen schappen vroeg men zich af, waar het inschrijfgeld is gebleven omdat alle kosten door een sponsor betaald zijn. Tenslotte werd nog gesproken over het in gebruik nemen van de in aanbouw zijnde sportzaal. De tennisclub wil die op woensdagavond huren, waarbij de deelnemers een extra contributie zullen betalen. Dit wordt nog nader uitge werkt. Beheerder Dorpshuis blijft Mevr.J.van Dijke-Goedegebuure krijgt ook het beheer over het nieuwe dorps huis en mevr.H.Scheermeijer-Goedege- buure, die nu het gymnastieklokaal on derhoudt, krijgt de nieuwe sportzaal onder haar hoede. Ook de kleine zalen en het barbeheer valt onder de taak van mevr.van Dijke, die wat het onder houdswerk betreft, officieel bij de ge meente in dienst komt als ambtenaar. Dit volgens het voorbeeld van Meulvliet in Tholen. Ze krijgt ook een percentage van de baromzet. Is het momenteel ge bruikelijk, dat er bij bruiloften e.d. per fles geschonken wordt, in het nieuwe dorpshuis gaat dat evenals in Meulvliet per borrel gebeuren. Alleen komt daar wel een korting op. Via de consumptie prijs moet namelijk een stuk van de ex ploitatie bekostigd worden. Intussen vordert de bouw van de nieuwe accommodatie uitstekend. Voor de oude gymzaal heeft zich naast de muziekver eniging Accelerando ook het streekmu seum de Meestoof als gegadigde aange meld. Verder wil ook de tafeltennisver eniging Smash gedeeltelijk in de gym zaal blijven, terwijl de schietvereniging Prinses Juliana de binnenbaan wenst te behouden. Een centrale schietaccom- modatie is echter nog steeds ernst bij het gemeentebestuur, dat geen subsidie verstrekt voor afzonderlijke voorzienin gen. Biljarten De Hoop: W.Rijnberg hoogste serie 20 caramboles, beste gemiddelde 4,4 en kortste partij 21 beurten. T. van Poort- vliet-H.Ridderhof 0-2, J.Burgers- R.Kaat 2-0, W.Rijnberg-H.Dijkema 2-0. Koploper Ketting kwam vrijdagavond zonder zelf te spelen in een riantere koppositie. Zijn naaste belagers Van Poortvliet en Dijkema verloren namelijk hun partij. Een heel peloton volgt de koploper met 4 punten. Ridrerhof en Burgers sleepten hun eerste punten in de wacht, zodat alleen voorzitter Snoep nog puntloos is. Hij moet echter ook nog in halen: 1 F.Ketting 3-6, 2 T. van Poort vliet, 3 G.Fase, 4 W.Vroegop, 5 W.Fase, 6 H.Dijkema, allen 3-4, 7 W.Rijnberg 4-4, 8 G.Rijnberg 2-2,9 H.Ridderhof, 10 J.Burgers, 11 R.Kaat, allen 4-2, 12 W.Snoep 2-0. Aantrekkelijk tafeltennis Smash Na een partij aantrekkelijk tafeltennis tegen Tanaka 6 in eigen huis is Smash zaterdag als de sterkste uit de bus geko men. De beste tafeltennisers van de ver eniging tekenden voor een 7-3 overwin ning. Aanvankelijk was de ontmoeting een gelijkopgaande strijd, die vele spec taculaire slagenwisselingen tot gevolg had. Voor de wedstrijd wist Smash pre cies waar het met de tegenstander aan toe was. De uitwedstrijd was namelijk in 5-5 geëindigd. Met Johan Snoep en Martin van de Klooster begon Smash 1 voortvarend, 2-0. In de derde partij kwam Tanaka terug tot 2-1. Na winst van Smash in het belangrijke dubbelspel was het vezet van het team uit Etten- Leur gebroken. De thuisploeg liep uit naar een beslissende 5-1 voorsprong. Na twee tegentreffers van de gasten zorgden invaller Wim Slager en Johan Snoep in de laatste 2 partijen voor een grote 7-3 zege. Op de tweede tafel waren de re serves van Smash duidelijk van plan om tegen Roosendaal 6 de smadelijke 8-2 nederlaag van de eerste ontmoeting tus sen beide teams goed te maken. Van meet af aan toonden zowel Smash als Roosendaal zich deze middag gelijk waardig. Wisselend kwamen ze met maximaal 1 punt op voorsprong. Een rechtvaardige 5-5 eindstand was dan ook het resultaat. Met name Adri Fase revancheerde zich in deze wedstrijd goed. Met drie overwinningen behaalde hij een maximale score. Tijdens de ont moeting tussen de junioren van Smash en Molenberg 1, nummer 2 tegen de koploper, liepen de emoties af en toe hoog op. Niet dat de thuisploeg nog daadwerkelijk kansen had op een kam pioenschap. Molenberg was namelijk nog zonder puntenverlies en had 3 pun ten voorsprong op Smash. Christian van THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds.J.G. van Loon HERV. GEM. IMMANUEL Meulvliet, 10 u. ds.J.Gras, Dordrecht GEREF. KERK 10 u. ds.R.S.Elgersma, Noordwijk ,17 u. ds.J.J.Tissink, Amersfoort CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. stud.J.J.Lof, Apeldoorn GERËF. GEM. 10 en 18.30 u. ds.G.Mouw 14.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19 en zo. 9 u. H.Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. dhr.L. van Driel, Nw.Lekkerland 19 u. jeugddienst, ds.J.Noordhof, Wil rijk GEREF. KERK 10 u. dhr.A. de Joijg, Hoogerheide 19 u. jeugddienst N.H. Kerk CHR. GE REF. KERK 10 en 18 u. leesdienst 14.30 u. stud.J.J.Lof, Apeldoorn GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 17.30 en zo. 10.30 u. H.Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds.B. den Butter 18 u. kand.Buitelaar, R'dam di. 23 nov. 19.30 u. ds.M.D.Geuze GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.30 u. stud.Verhoeks, Rhenen GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. ds.J.Baayens STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds.M.D.Geuze 18 u. ds.B. den Butter OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds.A.Vlietstra, Melissant HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds.C.Meijer, Renesse 19 u. ds.J.Plante, Oosterland OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst ma. 22 nov. 19 u. ds.M.Pronk, Dordrecht GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst R.K. KERK zo. 10.30 u. H.Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30(voorb.HA) en 14.30 u. ds.D.J.Bud ding GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds.Tj. de Jong GEREF. KERK )0 u. ds.J.J.Tissink, Amersfoort 14.30 u. ds.R.S.Elgersma, Noordwijk GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30(HA) en 14.30(dankzHA) ds.A.B.Cysouw GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds.A.v.d.Meer ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds.Q.Huizer, Hardenberg za. 20 en zê. 21 november 1982 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse(pat.Dr.Padt) Dr.Padt, Poortvliet, tel. 01662-2400 Sint Maartensdijk, Stavenisse, Sint An naland en Scherpenisse(pat.Dr.vdBel) Dr.Noteboom, Sint Annaland, tel. 01665-2400 Sint Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545 &WIJKVERPLEEGSTERS Zr.Meijer, Sint Annaland, tel. 01665-2431 TANDHEELKUNDIGE HULP Voor noodgevallen: tel. 01660- 3988(Roefs), 01666-3963(Tas), 01682- 4187(Vos) en 01686-4324(Wouters) DIERENARTS Dr.A.Rinses, Scherpenisse, tel. 0)666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 u. en za. 9-9.30 u. NAZORG BORSTAMPUTATIE Iedere le di vd mnd contactochtend z'huis L'berg, ma-vr tel. 01640-37980 ANONIEME ALCOHOLISTEN Tel. 01660-3742. Tel. 01640-50395 d/n, groepsavonden elke di/do 20 u. gez.heidscentr. L.Pourquinstr, BoZ WELZIJNSORGAAN Alg.Maatsch.Werk, gez.verzorging en infowerk dag. 8.30-10 u. Zws.Inst.Gees- telijke Volksgez.heid elke di-do-vr. morgen 9-10 u. na afspr. ADVIESBUR. GEHANDICAPTEN F.Jelderda, 't Keeten 10, St.Philipsland, tel. 01677-2533 TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geest, en soc.nood d/n tel. 01180-15551 BLIJF VAN M'N LIJF Opvangteh. voor mishandelde vrouwen, pb 231, M'burg, d/n tel. 01184-14645 OPPASCENTRALE THOLEN Tel. 01660-3894 en 01667-2178 AMBULANCE RODE KRUIS Tel. 01666-2954 STORINGEN ENERGIE Tel. 01660-3250 gebrvikers PZEM, bui ten kantooruren tel. 01184-79191. HOOGWATERSTANDEN do. 18 tm vr. 26 november uur donderdag 18 4.59- 17.15 vrijdag 19 5.32 - 17.52 zaterdag 20 6.13 - 18.26 zondag 21 6.49-19.04 maandag 22 7.21 - 19.47 dinsdag 23 8.03 - 20.43 woensdag 24 9.05 - 21.50 donderdag 25 10.16-"23.03 vrijdag 26 11.31 - dinsdag 23 nov. 21.05 u. Eerste Kartier 't Hof zag daarin geen beletsel om de openingspartij te winnen. Leo van Vos sen groeide in de tweede partij boven zichzelf uit en maakte er 2-0 van. Na de nederlaag van Ad van 't Hof zorgde een benauwde overwinning in het dubbel- Vervolg op pag. 13

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 2