Alle aandacht voor jeugdige werklozen AUTO'S DOOR SLIK IN DE SLOOT 'Saartje, morgen mag je bij mij komen werken' EI BOUMAN POTTER Welkom op Tholen mmwmm TV-VST Arbeidsbureau Tholen begint 15 november met ANS Winkelacties in 7 plaatsen Anja Hage in t.v.-programma Controle snelheid en verlichting Donderdag 11 november 1982 38e Jaargang no. 53 Het arbeidsbureau aan de Simon Lindhoutstraat in Tholen begint 15 november met een nieuw systeem: het zogenaamde arbeidsbureau nieuwe stijl(ANS). Doel is kwaliteitsbevorde ring, waarbij met name veel aandacht besteed zal worden aan jeugdige werklozen. Een handicap is, dat de ruimte in het ar beidsbureau te beperkt is om ANS met volledig succes te kun nen invoeren. Er zijn wel bouwplannen, maar die zijn nog lang niet verwezenlijkt. Subsidie Mondiger Naar St.Maartensdijk? Smerdiekse mevr. Scherpenisse-Priem maandag honderd jaar Lid Vereniging Goud-en Zilversmeden WONINGINRICHTING Molenstraat tel. 01662-2445 Poortvliet Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01665-2752 Telex 54520. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 1 6 50 per halfjaar. Per jaar 32 per post 39 50 per jaar Losse nummers ƒ0.80. Opgave advertenties voor dinsdag 1 6.00 u. Advertentieprijs ƒ0.31 plus btw per mm Spierinkjes t/m 20 woorden 7.00 contant Inclusief btw op rekening ƒ8.00 Hoofdredakteur G Heijboer. Het applaus dat dinsdag de afsluiting vormde van de burgeravond - dat is een eerste officiële ontmoeting van Inwoners die zich het laatste halfjaar in de ge meente vestigden en het gemeentebes tuur - kreeg mogelijk een extra accent omdat er toch een gedeelte van het pro gramma was mislukt. Dat extra ap plausje mag het gemeentebestuur ener zijds zien als een waardering voor dat officiële welkom aan nieuwe burgers. Anders was het de tolerantie tegenover voorlichter Bakx, die zich behoorlijk had uitgesloofd, maar nu wat met de handen in het haar zat omdat er zich technische storingen voordeden in het dia-projectie-apparaat. De autoriteiten hadden behoorlijk de smoor in, maar de nieuwe inwoners beseften dat dit over macht was. Overigens niets dan positieve geluiden, zoals dat ook al de voorafgaande twee keren bleek, met een grote opkomst van negentig mannen en vrouwen. Het was dan ook al negen maanden geleden en burgemeester E.Baerends stelde terecht, dat die periode wat te lang is, want met een kleinere groep is het persoonlijk contact meer binnen bereik. De rond gang door het gemeentehuis en de dia vertoning moest in twee groepen worden gesplitst en dat rukt de zaak wat uit el kaar. "t Waren niet allemaal nieuwelingen. Enerzijds niet omdat men al een tot ne gen maanden op Tholen vertoeft en an derzijds omdat sommigen terugkeerden naar hun geboortegrond of eerder woongebied. De negentig krijgen met zo'n burgeravond het gevoel, niet alleen maar in het bevolkingsregister te zijn ingeschreven, niet alleen een huis be machtigd te hebben en niet een o.g.b - aanslag in de brievenbus te krijgen, maar er volop bij te horen met een per soonlijke verwelkoming door burge meester en wethouders. Ook mevr. Bae- rends was aanwezig, gemeentesecretaris T.C. Benou en de onmisbare bodes Moerland en Weijler. B en W. hadden dit keer ook de niet in het college verte genwoordigde raadsfracties uitgeno digd, waarmee eerdere kritiek van de liberalen was beloond. J.L. van Gorsel (VVD) en P.van Belzen (RPF/GPV) mochten ook aan de andere kant van de tafel zitten. De burgemeester noemde het belangrijk, dat de nieuwe inwoners zich op Tholen gaan thuisvoelen, dat men het plezierig vindt hier te wonen en te werken. Een 'eiland', via twee brug gen en een dam met buurgemeenten verbonden, maar waar men toch niet zo gauw komt omdat Tholen niet op een doorgaande route ligt, een gebied echter ook waar nog ruimte is en waar het goed leven is. De burgemeester ging wat op de historie in, de gemeentelijke herindeling van juli 1971 en de onderlinge, gezonde rivaliteit, overkoepeld door saamhorig heid. Dhr. Baerends wees erop, dat er in vergelijking met vroeger heel wat taken zijn bijgekomen en de complete over heidsbemoeiing lokt als het ware bij de 'vrije' burger een natuurlijk verweer uit, ondanks dat de inspraak zoveel groter is dan vroeger. De plaatselijke overheid is echter niet meer zo dicht bij de deur, wat gecompenseerd wordt via de voorlich tingsrubriek Tholenderwijs, openbare commissievergaderingen, hoorzittingen over bestemmingsplannen, spreekuren, kernbezoeken en deze burgeravond. Er blijven echter zaken onmogelijk en het gemeentebestuur moet dan ook wel eens nee zeggen wanneer een burger ja zou willen horen. Als dat echter in de over- legsfeer kan, ontstaat er toch veelal be grip, zonder directe instemming of eensgezindheid, aldus de burgemeester. Er kwamen vragen over een weekmarkt, waarbij naar de standplaatsen verwezen werd, de aansluiting van de buitenge bieden op aardgas, waarvan volgend jaar ook de superonrendabele woningen kunnen profiteren en de openstelling van het gemeentehuis in de avonduren. Van dit laatste had de gemeenteraad het nut niet ingezien tegenover de te maken kosten. Wel zijn er de faciliteiten op de plaatselijke postkantoren. Het gemeen telijk welkom voor negentig nieuwe Tholenaren was weer geslaagd. Tenslot te wil iedereen voor vol worden aange zien. Bij een verlichtingscontrole in de omge ving van Poortvliet werden 55 auto's nagezien, waarbij twee bekeuringen uit gedeeld werden. In St. Maartensdijk kregen twee fietsers een bon omdat ze geen goed achterlicht hadden. Bij een snelheidscontrole in de Stoofstraat te Poortvliet werden dertien boetes gege ven omdat men harder reed dan 50 km. Aan de Ten Ankerweg in Tholen werd ook een uurtje de snelheid gemeten, waarbij drie bekeuringen vielen. scholingsmogelijkheden voor, maar in het algemeen gaan we met ANS toch minder bevoogdend werken. We gaan ook duidelijkheid scheppen als er na driekwart jaar geen bemiddelingskan sen meer zijn. Daar steken we onze energie niet meer in, tenzij men uit drukkelijk zelf de wens te kennen geeft, dat er bemiddeld blijft worden. We moeten de mensen er echter van over tuigen, dat er maar voor steeds minder mensen werk is", aldus dhr. Vermeulen. 't Lijkt erop, dat het arbeidsbureau zo weinig eer van haar werk heeft, maar de heren Vermeulen en Van der Male zien toch wel lichtpunten. Zo zijn er werkge- legenheidsverruimende maatregelen bij overheidsinstellingen voor jeugdige werklozen onder de 23 jaar die 9 maan den zonder werk zitten. Dat zijn echter tijdelijke banen en daarom is men en thousiaster over de plaatsingsbevorde- rende maatregelen voor het vrije bedrijf met het oogmerk van een vaste baan. Onlangs heeft het arbeidsbureau Tholen daarmee nog een aardig succes geboekt: een tekenaar-werkvoorbereider van 50 jaar, al tien maanden werkloos, kreeg een vaste baan bij een Thoolse werkge ver, die hem voor onbepaalde tijd in dienst nam. Dit was mogelijk dankzij 12.000 gulden subsidie. "Dat geeft een oppepper aan de man en aan het ar beidsbureau, maar helaas hebben we te weinig geld voor de oudere werklozen. Voor de jeugd, die voorrang heeft, heb ben we heel wat meer middelen. Ook op Tholen en St.Philipsland maken we daarbij gebruik van de subsidies", aldus dhr. Vermeulen. ANS registreert niet alleen vacatures in de bak met de centrale vraag- en aan bodvergelijking, kwaliteitsbevordering staat ook hoog in het vaandel. Zo komt er een intensieve beroepe voorlichting voor de jeugd en meer aandacht voor de werkgevers. "We gaan wensen van de werkgevers peilen en ze op onze moge lijkheden wijzen. Men moet het ar beidsbureau als vertrouwensman, als klankbord gaan beschouwen", zegt dhr.Vermeulen. Automatisering is daarbij een hulpmid del. Het Thoolse arbeidsbureau krijgt Is er in de toekomst dus werk voor bouwvakkers, ANS heeft direct al één nieuwe arbeidsplaats geschapen: me- vr.M.den Engelsman-Rijnberg uit St.Philipsland, voorheen test assistente bij de afdeling beroepskeuze van het GAB in Bergen op Zoom en vanaf 15 november de spil van het arbeidsbureau nieuwe stijl in Tholen. Zij wordt de vraagbaak voor alle werklozen en be drijven die personeel nodig hebben. Ze schrijft werkzoekenden in, n oteert alle vraag naar werk, gaat na of er passend aanbod is en bezoekt ondernemingen en instellingen om beter op de hoogte te zijn van de inhoud van de verschillende functies. Voor het huidige personeel(directeur J.P.M.van der Male, arbeidsbemidde laar J.Speek en administrateur P.Priem) blijft er met bijna 700 werklozen op Tholen en St.Philipsland nog meer dan voldoende werk over. Nu schrijft de bemiddelaar de werklo zen in en hij probeert ze weer te plaatsen en aan de vraag van werkgevers te vol doen. "Hij is een soort duizendpoot,', zegt dhr.J.J.J.C.Vermeulen, directeur van het arbeidsbureau Goes, waaronder Tholen en Zierikzee vallen. "De mensen worden mondiger en daarom willen we ze meer eigen verantwoordelijkheid ge ven. Ze moeten meer zelf doen. Een groot aantal werklozen heeft geen extra zorg nodig. Voorheen moest men op het arbeidsbureau zelf de ins hriivingska rt inleveren, maar de termijn wordt nu schriftelijk verlengd. We gaan doeijiati- ger werken door de werklozen zo snel mogelijk in doelgroepen te verdelen. Een timmerman van dertig jaar, recht van lijf en leden, die door gebrek aan werk bij ons ingeschreven is, kan zich zelf bedruipen met het nagaan van de vacatures. Daar hebben we heel weinig werk aan. Een timmerman van veertig jaar met een pijnlijke rug levert meer problemen op. Daar komt de arbeids- consulent, de beroepskeuze-adviseur en de dokter aan te pas. Dat gebeurt alle maal op afspraak, waarbij de specialis ten uit Goes één dag per week zitting houden in Tholen. Zo'n werknemer houden we de om- een beeldschermeenheid, die is aange sloten op de computer in Goes. Gege vens als het aantal jeugdige werklozen beneden de twintig jaar, het aantal mensen dat een halfjaar ingeschreven staat, e.d. is dan in een mum van tijd beschikbaar. "Met die cijfers kunnen we ons zicht verruimen, wat van pas komt bij de prioriteitsstelling en de heel an dere benadering van de cliënt, die er dankzij ANS komt", aldus de directeur van het arbeidsbureau Goes. Hij beschouwt ANS als een supermarkt, waar de klant voor een groot deel op zelfwerkzaamheid is aangewezen: fol ders inzien over opleidingen en subsi dieregelingen, fotocopiën maken, de vacaturebank inzien en bellen met werkgevers. Daarnaast zijn er de spe ciaalzaken: de directeur, de arbeidsbe middelaar en de specialisten uit Goes, waar men alleen op afspraak terecht kan. Voor de werkgevers is in de nabije toekomst een sollicitatiebank te ver wachten, waar men inzage kan krijgen in gegevens van werkzoekenden, die daarmee ingestemd hebben. Het arbeidsbureau heeft ook een eigen uitzendbureau: START. In tegenstelling tot de commerciële uitzendbureaus streeft START naar een vast dienstver band. Volgens dit systeem zijn er in Noord-Zeeland meer dan honderd mensen aan 't werk. Dhr.Vermeulen ziet hierbij de bereikbaarheid van Goes vanuit Tholen/St.Philipsland wel als nadeel. Ook aan de invoering van ANS in Tho len zitten er nog wel haken en ogen. "Het trieste is dat we 15 november met het arbeidsbureau nieuwe stijl beginnen, maar het gebouw is niet aangepast. Met name voor het open gedeelte, waar de lees- en beroepenboetiek moeten ko men", aldus dhr.Vermeulen. Hij en dhr.Van der Male hebben al twee gesprekken gevoerd met b en w over de uitbreidingsmogelijkheden. Een verdie ping boven het huidige gebouw wordt nog bekeken, maar laagbouw erbij is door b en w al afgewezen. "De wens van b en w is om het arbeidsbureau naar St.Maartensdijk over te plaatsen, vlakbij de afdeling sociale zaken. Ik vrees, dat een betere huisvesting wel vijf jaar kan duren, dus wordt het woekeren met de ruimte", aldus dhr.Vermeulen. Vanaf 15 november gaat er op het ar beidsbureau in Tholen desondanks flink wat veranderen. De ingeschreven werk nemers, de werkgevers op Tholen en St.Philipsland en een aantal instellingen worden allemaal nog over de verande ringen ingelicht in een brief van dhr.V an der Male, die het vertrouwde gezicht op het Thoolse arbeidsbureau blijft. De tankwagen van Vlamings uit Roosendaal in de sloot langs de Bitterhoekseweg met links leden van de Bergse brandweerdie met een ongevalsvoertuig ter plaatse waren. Met een tussenpoos van ruim twee uur de personenauto van J. H. de Kok uit St. Philipslanden de bestelwagen van Vis en de Jong Transport uit Alphen aan den Rijn aan de linkerkant vdn de Bitterhoekseweg in de sloot. Links de hulpverleningswagen van de Bergse brandweer. Het leek erop, dat weggebruikers er dit jaar zonder veel (pee)slik zouden afko men, maar maandag was het behoorlijk raak. De regen van zondag op maandag was daarvan de belangrijkste oorzaak, 's Morgens om kwart over zes was de in Anna Jacobapolder wonende Duitser K.P het eerste slachtoffer. Vlak voor de kruising van de Lageweg met de rijks weg gleed hij door de slik langzaam de sloot in. De bestuurder, zijn vrouw en twee kinderen kwamen er zonder ver wondingen af, terwijl de auto lichte schade opliep. Een tractor van het Phi- Er zijn gebeurtenissen, momenten, uitspraken of wat dan ook in een mensenleven, die altijd bijblijven. Of dat nu een kortstondig mensenleven betreft, of zelfs wanöeer het gaat om een honderdjarige. 'Saartje, morgen mag je bij mij komen werken'. Dat zei boer Andreas Kloet van de Derde Dijk 89 jaar geleden tegen de toen 11 jarige Saartje Priem. Hij had Saartje bezig gezien, een meisje nog die in onze tijd niet in aanmerking komt om landarbeid te verrichten. Hij zag de ijver van het jonge ding en wilde dat ook best belonen. Wat was Saartje blij. Moeder kon immers die verdienste best gebruiken. Ze was immers op 1 na de oudste uit een gezin van 7 kinderen. De volgende dag al stond ze op haar elfde jaar tussen de arbeiders alsof het zoals dat wordt genoemd een volslagen werkkracht was. Is het een wonder dat ze deze tijd kan vereenzelvigen met de goudmijnen van Zuid- Afrika. Nog een tweede extreme tegenstelling met deze tijd, Waarin een 18 jarige vrij gezel claimt om zelfstandig te wonen. Het verhaal van Saartje, van de bijna honderdjarige mevrouw Scherpenisse- Priem ziet er in dat opzicht heel anders uit. 'Het huis waar ik geboren ben stond boven op de Derde Dijk als je naar Sta- venisse gaat. Er woonden twee gezinnen in. Het was een dubbel huis, maar dan moeten nog afmetingen daarvan, nog kamerruimtes worden vergeleken met deze tijd. Het perceel had maar een voordeur met 1 gang. Dan waren er twee deuren. Links voor het gezin van Zetten, rechts de deur voor onze familie. Maar het is altijd goed gegaan hoor, verzekert de bijna honderdjarige. Wij hebben ge lukkig nooit geen moeite gehad, voegt ze er nog overtuigend aan toe, omdat zoiets in deze tijd van welvaart, welzijn, maar bovenal een tijd van egoïsme als haast ongeruimd in de oren moet klinken. Ja, de honderdjarige wil die goede oude tijd heus niet idealiseren. Vader en moeder hebben veel armoe geleden. Wij woon den buiten het dorp en daar ben ik ook op 15 november 1882 geboren. Op de Juwelier horloger opticien Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Tel. 01670 -63385 Adri C. Broekhuis en Zoon, een begrip voor kwaliteit en service! Advertentie IM Derde dijk. Mijn vader vertelde later dat er toen een sneeuwstorm stond. Hij is met het gerij (de koets) van boer Kloet, want daar werkte hij, om de dokter ge weest in Sint Maartensdijk. Hij is altijd bij Andreas Kloet gebleven, mijn broers en zusters ook. Later zijn wij wel ver huisd naar de Tweede dijk. Toen ware we al in het 'betere doen' gekomen. Om te illustreren, hoe arm de nu bijna honderdjarige eens was, vertelde ze als onvergetelijke herinnering, dat er een andere kachel moest komen. Die bes tellen en dan ook nog een vrachtrijder betalen kon niet. Vader is toen met de kruiwagen naar Bergen op Zoom gelo pen, heeft daar de kachel opgeladen en betaald en kwam daarmee per kruiwa gen en dus ook per benenwagen terug. Hij was er zo 'versleten' van, dat hij zei: dat doe ik nooit meer. 'Je doet het echter wel als je geen geld hebt. De honderdjarige trouwde op 36 jarige leeftijd met Engel Scherpenisse (6 juni 1918) het huis waarin hij woonde heette de Kraaienwiek. Mijn man was wat m.en tegenwoordig middenstander, onderne mer of detailist zou noemen. Hij ver kocht steengoed, dat waren huishoude lijke artikelen, zoals kop en schotels. Dat ging niet zo maar. De klanten, de men sen leverden oude metalen in en konden daarvoor wat kopjes, wat steengoed ko pen. Zo kwam mijn man aan de kost, niet alleen van het leuren (venten) op Sint Maartensdijk, maar ook op de an dere Thoolse dorpen. Toch heb ik in mijn trouwdag geen ec|ate armoe ge kend, maar dan moet je geen vergelij king willen maken, wat er nu al verspil ling en rijkdom is. Zijn handelsverdien sten waren toen echter al beter, dan wanneer je maar in loonarbeid werkte. De echtgenoot overleed in oorlogstijd op 17 nov. 1940, zodat mevrouw Scher penisse al 42 jaar weduwe is. In 1944 moest ze naar Halsteren evacueren. Nooit dacht ik zo oud te zullen worden, want toen ik op 25 jarige leeftijd al zo veel hoofdpijn had, dacht ik niet lang te zullen leven. En wat is lang. Als ik terug kijk is het maar een moment geweest. Met de wetenschap dat God van alles rekenschap vraagt. Dat leerde mijn grootmoeder al. Maar trots was ik wel op mijn Thoolse dracht. De witte vleekmuts met de gouden krullen. Koos van Albert maakte de muts altijd op. Die kon dat prachtig. Ik heb nog altijd goed familiecontact. De kinderen van mijn broers en van mijn zuster Maatje komen nog regel matig op bezoek.kinderen en kleinkin deren doen voor mij het werk. want dat kan ik zelf niet meer. Die tijd is voorbij. Mevr.S.Scherpenisse-Priem, die nog in haar eigen huis aan de Hazenstraat te St.Maartensdijk woont, hoopt maandag honderd jaar te worden. Het valt trouwens niet mee om oud te zijn. In dit opzicht heb ik goede herin neringen aan mevr. Franke, die 101 laar werd. Op die dag kreeg ik van haar zoon Daan nog kadetjes. Het was zo'n aardig mens. Ik ben nu dankbaar voor de goede wijkzuster die we hebben, maar veel drukte wil ik niet. Als de drie kinderen en drie kleinkinderen en ook de drie achterkleinkinderen komen is het goed en is het genoeg. Zo eindigt het levens verhaal van mevr. Scherpenisse-Priem. Een nu bijna -honderdjarige. Ja, maar dan ook wel de gelukwensen van alle lezers. lipsdam-werkeiland trok de auto weer op de weg, waarna P. zijn reis naar Duitsland vervolgde. De tweede die slipte, was een BBA-bus in de Oudelandseweg bij St. Maartens dijk. Dat liep nog goed af, maar de chauffeur stelde de politie wel van de gevaarlijke situatie op de hoogte. Omstreeks half negen deed zich de eer ste slippartij in de Bitterhoekseweg bij Scherpenisse voor, waar een paar uur later zelfs drie voertuigen in de sloot la gen. Dhr. J.H. de Kok uit St. Philipsland was op weg naar St. Maartensdijk en raakte op de sliksporen aan de rechter kant van de Bitterhoekseweg, stuurloos. Hij reed maar 45 km, maar toch gleed hij onvermijdelijk de sloot in aan de linker kant van de weg. Hij zat onder de mod der en wonder boven wonder had de Fliplander alleen een bezeerde schou der. Hij slaagde erin uit de auto te klim men en bij een omwonende zijn vader te bellen.Omstreeks tien uur slipte tank auto van Vlamings uit Roosendaal, ge laden met diesel- en gasolie. Er kwam een tegemoetkomende vrachtwagen, de chauffeur van de tankauto remde af, slipte en stuurde bij omdat de neus van de tankauto richting vrachtwagen ging en een botsing dreigde. Door het bijstu ren raakte de tankauto in de berm en vervolgens in de sloot. De hevig ge schrokken bestuurder trilde op zijn be nen, nadat hij de zware deur naar boven had weten te drukken en weer met twee benen (waarvan er een gekneusd was) op de grond stond. De tankauto lekte. Tegen elf uur ging het derde voertuig de sloot in: een bestelwagen van Vis en de Jong transport uit Alphen a/d Rijn. De chauffeur was ter plaatse goed bekend, maar hij werd toch verrast door het slik, slipte en draaide in omgekeerde richting met zijn achterkant de sloot in. Hierbij kwam hij op de personenauto van dhr. de Kok terecht, die de bestelwagen chauffeur onderin de sloot niet had zien liggen. De vrachtauto kwam minder diep in de sloot terecht omdat de perso nenauto als buffer fungeerde, maar van het laatste voertuig bleef daardoor niet veel goeds meer over. Wegens de lekkende tankwagen was er groot alarm geslagen, waarvoor drie brandweerwagens uitrukten: St. Maar tensdijk, St. Annaland en Bergen op Zoom. Het viel allerrtaal mee met het gevaar, zodat alleen het Smerdiekse korps met brandblussers paraat bleef. Onder de gaten waaruit olie kwam. Welkom in Tholen 0 Landbouwslik bracht toch nog schade 0 Een honderdjarige in St. Maar tensdijk 0 NMB verfraait Hoek Minneput- testraat 0 Alle aandacht voor jeugdige wer klozen 0 H. v.d. Meulen (CNV): herverde ling arbeid enige oplossing wer kloosheid 0 Echtpaar Mol 65 jaar getrouwd 0 Stemmen van lezers 0 Veronica sterk in volleybalderbies tegen Amigos. HONDEN ETEN OOK DE VELDEN VAN DE ARMEN KAAL Dit nummer bestaat uit 14 pagi na's. In zeven plaatsen kunnen de consu menten op Tholen en St.Philipsland weer meedingen naar extra prijzen bij acties van de middenstandsverenigingen ter gelegenheid van Sinterklaas. Bij een bepaalde aankoop krijgt men bij de deelnemende winkeliers loten of bon nen, waarmee men kans maakt op ge varieerde prijzen. De komende weken wordt u hierover nog nader ingelicht. St.Maartensdijk en Scherpenisse bijten de spits af met winkelacties van 18 t/m 27 november. Tholen, Oud-Vossemeer en St.Annaland volgen van 22 novem ber t/m zaterdag 4 december. Poortvliet heeft een actie van 25 november t/m 4 december en de middenstandsvereni ging in St.Philipsland blijft ook actief met een Sinterklaasactie van 29 novem ber t/m 4 december. Anja Hage uit Poortvliet, die als zange res onder de naam Janine pas weer een nieuwe grammofoonplaat uitbracht, doet mee aan het NCRV-t.v.-program ma 'Kwistig met Muziek' van Eddy Becker. Vanavond is daar al een afleve ring van maar Anja is donderdag 9 december pas te zien. De opnamen worden zaterdag 27 november in Oss gemaakt en iedere belangstellende kan dat evenement meemaken. Er rijdt na melijk een bus met supporters, waarvoor men zich kan opgeven bij telefoon 01662 - 2308. Volgens mevr. Hage is het meemaken van zo'n t.v. -programma een hele erva ring, want zelf zat ze op de tribune bij de opnamen die vanavond uitgezonden worden. Ze was reserve-kandidate en maakte de grondige voorbereiding als de camera-repetitie al mee. In het voor jaar is ze al op auditie geweest, nadat ze zich als amateur artieste had aangemeld. Verrassend genoeg kwam er onlangs een telefoontje of ze wilde meedoen. Daar ging ze graag op in. Anja Hage zingt op haar nieuwe gram mofoonplaat 'Wanneer zal er vrede zijn, een nederlandse vertaling van een liedje, dat Vera Lynn tijdens de tweede wereldoorlog zong. werden emmers geplaatst die in vaten werden leeggemaakt, 's Middags kwa men twee grote kranen van Hartman uit Bergen op Zoom om de drie voertuigen uit de sloot te halen, wat zonder proble men lukte. Gemeentewerken had de Bitterhoekseweg aan beide zijden met dranghekken afgesloten. Er waren ook vier politiemannen ter plaatse. Er ontstond nog lichte materiële schade, toen de vader van dhr. De Kok bij het voorsorteren van de Bram Groenewe- geweg met de Bitterhoekseweg een met stenen geladen vrachtwagen van aanne mingsbedrijf Joh. van Vossen uit St. Annaland raakte. Het slik op de Bitterhoekseweg lag er vanaf zaterdag, maar door de regen van zondagnacht werd het extra gevaarlijk. Er was veel materiële schade, maar ge lukkig is het allemaal zonder persoon lijke ongelukken afgelopen. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 1